Alkmaarsclie Courant. In het paleis van den koning OladioweuMs feuilleton CRechtszaken Binueni n/i en dertigste Jaargang. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Naar het Engelsch door W, H, C, B, HEILOO. WIERINGEN. NOORDSCHARWOUDE. ZIJPE. OUDKARSPEL. ZUIDSCHARWOUDE. HOORN. DIRKSHORN. Jïo 238 1933 LXnderdag 28 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend AVRO). 8 Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pianorecital door Egb. Veen. 11.— Voordracht door R. Flink. 11.30 Vioolrecital door Boris Lensky Aan den vleugel: E. Veen. 12— Gramofoon platen. 12.15 Enusemble Otto Hendriks en framofonplaten. 2.15 Omroeporkest ol v N reep, m. m. v. mevr. Cath. F. Geysel— Cestmai, sopraan. Aan den vleugel: Theo Ettema. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.Voor de kin deren. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 Sport- praatje, H. Hollander. 7.Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Causerie door Fred Fry. 7.40 Kovacs Lajos, vervolg. 8.Vaz Dias. Gramofoonplaten. 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.Causerie door mevr. I de Leeuw —van Rees 9.10 Omroeporkest o.l.v. N. Ger- harz m. m. v. Julk de Stuers, alt-mezzo. 10.— Gramofoonplaten. 10.15 Vervolg con cert. 11.— Vaz Dias. 11.1012.Gramo foonplaten. Huizen, 296 M. (8.—9.15 en 11—2 KRO, de NCRV van 10—11— en 2—11.30 uur). 8.9.15 en 10.Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds L. Schutte. 10 45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonplaten. 2. Handwerkcursus. 3—3.30 Huish. raadge- vingen. 4.Zeemansuurtje. 5 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Hobo recital B. de Vries Aar. den vleugel: A. iTump. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Knipcursus. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Declamatie door A. Hofland. 8.NCRV-Kleinorkest o.l.v. P. v. d Hurk. In de pauzes om 9.Causerie en ca. 10—Vaz Dias. 10.45—11.30 Gramo foonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le- ziung. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria orkest o.l.v. N. Austin. 1.20 Gramo foonplaten. 2.20 V .or de scholen 3.20 Ves per. 4.10 Duitsche les. 4.25 Midi. Studio orkest o.l.v. F. Cantell m. m. v. H Pay, alt. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Radio koor o.l.v. Robinson. 7.10 Lezing. 7 50 BBC- orkest o.l.v. J. Lewis. 8.45 „No, no, Nanette", operette van Youmans m. m. v. solisten, koor en orkest o.l.v. Robinson. 10— Berich ten en lezing. 10.35 Pianorecital O. H. Peasgood. 11.05 Voordracht. 11.1012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20 en 7 30 Gramofoonplaten. 9.20 Zang door Marg. Lavier. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.30 Noor- sche liederen. 3.505.05 Concert uit rest. „Wivex". 8 30 Radio-Sympnonie-orkest o.l v. prof. N. Malko, m. m. v. Nathan Milstein, viool. 11.1012.50 Dansmuziek uit „Natio- nal-Scala" Langenberg, 473 M. 6.20, 7 23 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Sted. orkest te Münster o.l.v. Göhre. 1.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.20 Pianoduetten. 5.50 Concert, alt, gitaar, viool, cembalo en piano. 7.20 Concert door het Noragorkest, zangkoren en solisten, o.l.v. Eibenschütz. 9.20 Omroep orkest o.l.v. Respighi. 10.4512.20 Dans muziek door het Weragorkest o.l.v. Eysoldt Rome, 441 M. 9.05 „Ruy Bias", opera van Marchetti. Orkestleiding: Santarelli. Koorl. Casolari. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Symphonie- concert o.l.v. Mevlemans. 9.20—10.20 Gramofoonplaten en zangvoordracht. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5 20 Symphonie- concert o.l.v. Kumps. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonpl. 9.2010.20 Walsencon- cert door symphonie-orkest o.l v. J. Kumps. Zeesen, 1635 M. (D;utschlandsender). 8.25 „Treppauf, Treppab", vroolijk uurtje o.l.v. H. Dekner. 9.35 Concert door de ka- mermuziekvereen. v. d. Berlijnsche Staats- opera o.l.v. G. Kniestac.. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Dansmuziek uit Hamburg. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Donderdag 28 September. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. •Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. «7. Zij stond op en begon in de richting van haar vaders vertrekken te loopen, maar plotseling voelde zij dat het laf van haar was terug te keeren zonder ook maar het geringste deel van haar taak volbracht te hebben, zonder zelfs te weten of Dolores in veiligheid was. Er was maar één mogelijkheid haar te vin den: de omgeving van Don Jan's ver trekken af te zoeken. Zonder een oogenblik langer te dralen, begon zij haar weg daarheen te zoeken, en zij be sloot, indien zij, hetzij door haar vader, betzij door de prinses werd tegengehou den, onmiddellijk haar gezicht te vertoo hen. Dat zou tenslotte het veiligst zijn. Ongehinderd bereikte zij eindelijk Don Jan's vensters; zoowel bij de deur als elk raam luisterde zij. Bij het laatste hoorde stemmen, maar hoewel zij door de zware gord'jnen geen woorden kon on derscheiden, hoorde zij wel dat Don Jan eo Dolores bij elkaar waren. Dit was Liin 3: Lond. Reg. 10.3510.50, Daven try 10.50—11.20, Midi. Reg. 12.20^14 05, Lond. Reg. 14.05—14.20, Midi. Reg. 14.20 15.20, Daventry 15.20—24. Lijn 4: Brussel I 12.2019.20, Hamburg 19.2020.20, Deutschlandsender 2020 23.20, Hamburg 23.20—24.—. ALKMAARSCHE POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 25 September. DE GANGMAKER WAS ZOEK. Als no. ééu van de nieuwe lijst moest ver schijnen de heer Jan Hendr. T., 'n geïnteres seerde bij de werkverschaffing te Schoorl doch hij blonk heden uit door afwezigheid. Deze absente heer had zoo'n beetje ruzie gemaakt met zijn meer bejaarden mede arbeider A. Nijgh, die daarover een klacht deed bij den opzichter. Op zijn beurt diende nu op 27 Maart de plaaggeest zijn slachtoffer 3 harde vuist slagen in 't gelaat toe, voor welk laf bedrijf het ruwe jonge mensch werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf op requisitoir door den officier. Later verscheen de verdachte per soonlijk en werd de zaak nog eens dunnetjes overgedaan. EEN OUDE HEER, DIE NIET VOOR DE POES WAS. De 63-jarige doove lanobouwer Jan Hendr. Kr., 'n Brieknaar van geboorte, thans wo nende onder Heiloo, is blijkbaar iemand, die niet terugdeinst voor halve maat regelen. Althans stond hij terecht wegens be dreiging op z'n minst met zware mishan deling van den heer H. J Licht, cie op 6 Juni, in gezelschap van zijn echtgenoote een bad wilde nemen in het Noordhol- landsch Kanaal. Deze zwempartij scheen niet in den smaak te vallen van den ouden heer K., die gewapend met een hooi- of mest vork aan kwam snellen en. den heer Licht op onvriendschappelijken toon toebulderde: Op gedonderd, of ik zal je de hooivork door je donder steken. Door den verdachte werd dit echter ontkend, hij was wel wat woest opge treden, omdat hij ontzettend werd geplaagd door lieden, die zijn gepacht gras- en graan- 1 and schade toebrachten. Het moet gezegd worden, dat de pseudo-moordenaar hier heel fatsoenlijk optrad, maar toch blijken gaf een ongebluscht temperament te bezitten. De of ficier was overtuigd van de woestheid van verdachte, doch gaf toe. dat het geduld ook grenzen heeft, reden waarom werd gevor derd 15 boete of 15 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. NA DEN VADER KWAM DE ZOON. Ook de heer Adriaan K. Junior bleek niet malsch te zijn, ;.ls de drift hem te pakken heeft. Hij stond nu terecht ter zake bedrei ging met een brood- of koekmes van een an deren zwemmer, met name A. de Bajema, alsmede de vorige getuige Licht, die hij pre senteerde. aan 't mes te zullen rijgen. Bedoeld mes was als stuk van overtuiging aan wezig. Verdachte beweerde niet meer te weten, wat hij in zijn zenuwachtigheid had gedaan. De zwemmer Bajema, door het onheilspellend ge'drag van Adriaan en het groote mes geïntimideerd, plonste ijlings weer in 't water. Toen hij later weer op den wal was gekrabbeld, stond verdachte weer op te spelen en met zijn mes te dreigen. De heer Licht was in zijn angst over een hooge haag gesprongen en had onwetend een nieuw record hoogspringen gevestigd. Eisch in deze aanmerkelijk ernstige zaak 30 boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen en verbeurd vei klaring van het mes. DE SCHOPPENDE VEEDRIJVER. De omgang met vee schijnt geen gunsti- gen invloed uit te oefenen op de manieren van den veedrijver en koopman Joh. Gerver te Hoorn, aangezien hij zich heden te ver antwoorden had wegens mishandeling van den niet verschenen getuige J. Groen, dien hij op 7 Juli in de lies zou hebben geschept. Verdachte erkende gedreigd, doch niet ge schopt te hebben. Hij was ontstemd omdat deze heer Groen, met uitschakeling van alle verkeersregelen, zijn auto voor het huis van verdachte had geparkeerd. De zaak werd aangehouden tot 2 October, om mijnheer Groen te hooren. EEN PANTOFFELHELDIN. Uit Heiloo kwam dezen dag een goeden aanvoer. Thans stond uit die plaats weer te recht mej. Anna Maria J echtgenoote van den koopman en caféhouder Th. B. Br. te Runxputte. Zij had volgens dagvaarding den getuige R. Pronk, die op de Runxputterweg voorbij fietste, met een pantoffel geslagen. De dame. die als getuige a décharge den heei G. Smits, bloemist aldaar had mee gebracht, verklaarde zenuwachtig te zijn ge weest, terwijl Pronk haar kinderen opjoeg en haar genoeg, en nu kon zij naar haar kamer terugkeeren, want thans wist zij dat niets haar zuster kon deren. En toch, terwijl zij daar met haar han den leunde op de lage vensterbank, en met haar voorhoofd tegen de koude, ron de vensterglazen, was er iets, dat haar weerhield om weg te gaan. Het was iets onbestemds, dat haar pijn deed, toen zij die beide mooie menschen daar binnen als 't ware vóór zich zag. Don Jan s stem drong als een van verre komende muziek tot haar door. Maar Dolores kon elk woord hooren alles was voor haar, en niet alleen dat zij den man, dien zij lief had, hoorde, zij kon hem ook zien. Het blinde meisje had nooit iets ver wacht, nooit om iets gevraagd maar haar deel was zelfs minder dan niets, want noch hier op aarde, noch in het hiernamaals zou Don Jan ooit een woord van liefde tot haar spreken. Zij voelde dat iets haar was ontnomen en aan haar zuster was geschonken. Zij had zich in meisjesachtige onschuld iets toege- eigend, wat niet voor haar bestemd was het waren louter droomen. waarmee zij hiemand kwaad deed. Hij had altijd hartelijk tot haar gesproken en dikwijls vriendelijk haar hand aangeraakt, en menigmaal alleen, in het zonnetje zit tende, had de herinnering aan zijn stem haar nis muziek in de ooren geklonken. Zulke gedachten waren niet meer ge weest dan een reflex van een reflex in haar met zijn fiets en 'n glasplaat had ge slagen. De heer Smits had op een afstand de film bijgewoond en leverde een beschrijving, die niet in het nadeel van de verdachte dame was. Hij had gezien, dat zij na de rumoerige ontmoeting met Pronk bloedde. Bij de poli tie had mej. B. erkend. Pronk op een pan toffelroffel te hebben onthaald. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak f 5 boete of 5 dagen. 'N DURE VUISTSLAG. De niet verschenen Egmonder vischventer Hubertus Sch. had in den nacht van 4 op 5 Juni, Egmonder kermis, den brigadier de Koekkoek met de vuist in 't gelaat geslagen. Verdachte was beschonken. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis 1 maand gevange nisstraf. EEN WOESTE EGMONDER GETEMD. Op 7 Juni had de visscher Engel S. de peultjes opgeschept door den rijksveldwach ter Breetveld de nestels van zijn uniform te scheuren en hem in 't gezicht te slaan en te krabben, zulks naar aanleiding van het feit, dat de politie een ander* woesteling Jan Zwaan uit een danslokaal wilde verwijderen. Deze welopgevoede heer had Breetveld een trap tegen het onderlijf gegeven. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand. EEN ONBEHOORLIJK EXEMPLAAR. De niet verschenen P. H.' S. had zich op 4 Juni op het strand te Bakkum zeer onbe hoorlijk aangesteld. De gepensionneerde bri- gadier-tit. der rijksveldwacht A. Gorter had van dit feit proces-verbaal opgemaakt. Tegen dezen nudist werd gevorderd 25 boete of 25 dagen. Uitspraak conform. EEN ONEERLIJKE SCHIPPER? De schipper Pieter Jan V. uit Barsinger- horn zou op 21 April den ambtenaar van den Raad van Arbeid Knol te Schagen opzettelijk en in strijd met de waar heid een opgave hebben verstrekt omtrent het aantal door hem verrichte arbeidsdagen. Hij stond deswege terecht en werd veroor deeld tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. EGMONDER KERMISGENOT. De reeds hierboven gereleveerde heer Jan Zw. had zich op 7 Juni als een wildeman ge dragen. Eerst schopte hij den rijksveldwach ter Breetveld tegen het onderlijf, vervolgens verzette hij zich met grof geweld tegen de veldwachters Breetveld en ten Bruggencate en ten slotte beleedigde hij Breetveld op on beschofte wijze, Eisch en vonnis 3 maanden gevangenisstraf. Verdachte was niet ver schenen. EEN ONGALANTE RAKKER. De gemeentewerkman Jac. M. uit Medem- blik sierde de zondaarsbank ter zake mis handeling van mej. Maartje Herman, welke jongedame hij in den nacht van li op 12 Juni, ter gelegenheid van de kermis zou hebben geschopt en om de ooren geslagen. Vooraf werd het meisje door een der jongens van het gezelschap van Jacobus op onbehoorlijke wijze aangegrepen, waarop Maartje den ver dachte een klap in 't gelaat gaf. Jacobus ont kende thans te hebben geslagen, hij had het meisje alléén terug geduwd. Wegens ont stentenis van een der getuigen werd ook deze zaak aangehouden tot 16 October. EEN HEKKETREKKER. De niet verschenen Wieringer Meijert T. had de aardigheid gehad een hek van den getuige Joh. Diependaal in de Hofstraat aldaar te vernielen, welk feit was gepleegd in den nacht van 11 Juni. De heer T. scheen dien nacht erg in de war te zijn geweest, want hij had die truc ook bij anderen toege past. Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis. DE BEKENDE BARBAARSCHE BOERENMETHODE. De veehouder Nic. Sj uit Wervershoof had zijn voor een maaimachine gespannen paard tot meerdere activiteit aangespoord door het arme dier een touw om de tong te slaan, waardoor dit lichaamsdeel werd stukgerukt. Voor dit schandelijke feit stond heden de dierenbeul terechf. 'n Paai meer menschelijke dames hadden het schandaal geconstateerd en aangifte gedaan. Eisch 35 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis conform eisch. Zulke wreedheden moeten gepubliceerd worden ter waarschuwing! VOLKSSTAMMEN DIE HET NOOIT LEEREN. De 20-jarige metselaar Arie K. uit Schagen, thans logeerende in de „Para- pluie" te Haarlem, had zich te verantwoorden wegens gewelddadig verzet tegen de rijks- en geemente-politie te Barsingerhorn. De heer K. was natuurlijk niet n .chter, wat hem bij festiviteiten heel gauw overkomt. Een voorw. straf wordt thans door hem uitge- bromd. Gevorderd werd tegen dezen jongen recidivist, die steeds bergaf gaat, 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis conform eisch. de duisternis, waarin een schaduw soins zoo helder scheen als het daglicht. Wat zij voelde, had zij nooit liefde genoemd; evenmin had zij ooit op wederliefde dur ven hopen. En toch was het liefde, maar een onschuldige en hopelooze, aan welke alle voedsel werd onthouden, en niets anders. Maar nu voelde zij dat ook dat haar werd ontnomen, waarvoor zij iets in de plaats kreeg, dat een brandende pijn veroorzaakte, iets heel akeligs, dat de duisternis nog donkerder maakte. Zij hoorde binnen niet meer spreken; misschien waren zij naar een andere kamer gegaan, maar ook aan het aan grenzende venster hoorde zij niets. Toen hoorde zij voetstappen en zij onderkende die van haar vader. Twee mannen kwa men er uit den corridor en zij had geen tijd meer het schilderhuis te bereiken. Met vooruitgestrekte handen liep zij van de ramen weg naar den buitenkant van het breede terras, waar zij, bij de ba lustrade gekomen, neerhurkte, niet we tende of zij in het maanlicht of in de schaduw stond. Mendoza en de koning hadden haar blijkbaar niet opgemerkt, en toen de deur zich achter hen sloot, liep zij weer naar het raam om te luiste ren. Zij verwachtte niet anders dan lui de en booze woorden te hooren, want zij twijfelde er niet aan, of de koning en haar vader, die hadden ontdekt, dat Do lores hier was, waren gekomen om haar Zondag had op het voetbalterrein van de H. S. V. de inwijding en in ge- bruikname van het nieuwe kleedlokaal plaats. Kapelaan Ettinger sprak een woord van dank aan velen die meewerk ten om de roomsche sport hoog te hou- den. Daarna spraken een hoofdbestuurslid en de aanvoerder van Rood-Wit te Cas- tricum. Ten slotte werden de prijzen uitgereikt die bij den nederlaagwed strijd waren gewonnen. De heer J. Dingerdis, stations beambte, wordt met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd te Castricum. Het vereeni- gingsleven wordt door dit vertrek zwaar getroffen. In de vergadering van de Sint-Eliza- bethsvereeniging bleek dat over het ver- eenigingsjaar 19321933 een bedrag is uitgegeven van 717.55 en wel voor levensmiddelen, hulp in de huishouding en kleeding. Door de N. V. Nederlandsche Bazalt Mij. te Zaandam is een begin gemaakt met den aanleg van den Heerenweg. Naar het zich laat aanzien zal er nu een prima wegdek komen. "Het crisiscomité Heiloo hield gister avond vergadering. Allereerst kwam aan de orde het bezoek van den secretaris aan het bureau van het N. C. C. te Den Haag. Zooals bekend heeft de burge meester een annonce in de bladen ge plaatst dat ons comité niet is aangeslo ten bij het N. C. C. en wij derhalve niet erkend zijn De secretaris, de heer van Ogtrop, heeft erkend ons onkundig te hebben gelaten, dat blijkt ook duidelijk uit het schrijven van 17 Augustus, waar in met geen woord in gerept is dat wij voor de erkenning de goedkeuring van den burgemeester noodig hadden. Uit het verzoek om den speldjesdag te hou den meenden we dat men ons wel dege lijk erkende. Immers vraagt .nen anders gen medewerking. De voorzitter wilde vastleggen dat we vrij uitgaan. De gemeentenaren mogen weten dat de burgemeester door zijn weigering tegenwerkt dat burgers die behoefte hebben aan goederen in natu- ra, die krijgen. Onjuist is wat de burge meester aan het N. C. C. schrijft dat ge gemeente en Burgerlijk Rrmbestuur aan de nooden het hoofd kunnen bieden Dat mag zijn meening zijn doch de vele aan vragen aan het N. C. C. en aan ons lo genstraffen die meening. Niettemin zijn de gemeentenaren de dupe, want zonder goedkeuring en erkenning krijgen we niets. De vergadering besloot om toch alle aanv-agen om steun in behandel ine- te nemen en zich tot den minister van bin- nenlandsche zaken te wenden en tot prinses Juliana, beschermvrouwe van het N. C. C. om een en ander bekend te maken. Ook werd besloten om een speldjesdag te houden en om de nburgemeester daar voor vergunning te vragen. Het bestuur besloot van de burgerij steun te vragen in den vorm van een bijdrage of in na- tura, om daarmede de beroeftigen in onzs gemeenten te steunen. Daarna sluiting. Nieuwe verkeersverbetering. Aan het einde van den nieuwen ver keersweg over Wieringen, daar, waar deze achter de O.L. school te Hippolytushoef om buigt naar den Slingerewg, is een hek ge plaatst, dat 's avonds voorzien wordt van een roode lantaarn ten behoeve van een vei lig verkeer. Naar wij van terzijde vernemen, wenschf men dit verkeer vooral in de donkere winter maanden nog meer te beveiligen en ligt het in de bedoeling om vóór de bocht een roode richtingaanwijzer te plaatsen en deze zoo mogelijk electrisch te verlichten. Concert Excelsior. Voor een vrij talrijk publiek werd Z .ndagmiddag door de harmonie „Ex celsior", directeur de heer Pranger, een goed geslaagd concert gegeven in den muziektuin achter de O. L. school. De nummers werden uitstekend ver tolkt, terwijl het weer voor dit laatste buitenconcert zeer gunstig was. te halen. De prinses had zeker verteld dat Dolores ontsnapt was. Maar zij hoorde slechts op gewonen toon spreken en begreep dat Dolores verstopt was. Plotseling hoorde zij tot haar schrik haar vaders voetstappen in de hal, en nu kon zij noch voorbij de deur komen, noch het terras wederom oversteken. Een oogenblik later hoorde zij dat de ko ning hem riep en dadelijk luisterde zij weer. Men schudde aan een deur nu werd Dolores zeker dadelijk gevonden! Maar het lawaai hield op, alsof men de poging had opgegeven, en spoedig daar op hoorde zij weer haar vaders voetstap. Denkende, dat hij in de hal zou blijven, totdat de koning hem riep want hoe kon zij weten wat er werkelijk gebeur de? bleef zij onbeweeglijk stil staan. Geheel onverwacht ging de deur open en hij was bij haar, voordat zij het wist. Een oogenblik aarzelen kwam niet in haar op, én voor de tweede maal op de zen avond vluchtte zij. Zoo hard zij kon, liep zij naar den corridor, die nog geen tien pas verwijderd was van de plaats waar zij stond, en toen zij daar kwam, viel, zonder dat zij het wist, het licht van een hanglamp op haar. Toen Mendoza haar vluchtende gestal te in het halfduister zag, stormde hij haar achterna, maar in het lamplicht gekomen, hield hij stil, wankelde een paar passen en stond toen duizelig tegen den muur. Hij had Dolores' jaDon en Het aantal gevallen van mond-en klauwzeer neemt in deze gemeente stens toe. Niet minder dan 37 gevallen zij aangegeven. Ter gelegenheid der kermis werd hier een ringstekerij gehouden. Hieraan namen 34 personen deel. lste prijs werd gewonnen door den her Jn Kramer Pz. te Oudkarspel 2de prijs den heer A. Kaas Jbz. te Noordscharwoude, 3de prijs den heer P. Kramer Pz. te Oudkarspel, 4de prijs den heer H. Sloover Cz. te Oud- karsoel -## De prijsuitreiking had plaats in het cafe van den heer K. de Hart. Naar men ons mededeelde, gaat dr. Vo gelenzang, na een bijna 40-jarige praktijk, onze woonplaats verlaten. Dr. de Wit van Bergen wordt als zijn opvolger genoemd. De of>brengst van den Vlaggetjesdag in deze gemeente is ru'm f 30; dit te zamen met de drie andere dorpen aan den Langen- dijk, waar reeds eenige weken eerder werd gecollecteerd, maakt een opbrengst van 87 Hierdoor is het Centraal Genootschap voor „Kinderherstelling en Vacantiekolonies afd. Langendijk in staat 4 kinderen extra uit te zenden in de goedkoopere winterver- pleging. Dank aan de meisjes voor haar moeite en aan de milde gevers voor de goede gave aan het zwakke kind. Maandagavond vergaderde de damver- eeniging „Damlust" onder voorzitterschap van den heer W. Kuiper. De vergadering was flink bezocht. In zijn opening wees de voorzitter er op, dat dit de eerste vergade ring is, waar hij als voorzitter fungeert. Verder verwelkomde hij de aanwezigen en richtte nog eenige erkentelijke woorden tot den afgetreden voorzitter. De heer W. Verkroost las nu de notulen, welke daarna werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester, den heer v. d. Welle, gaf een batig saldo aan van 12.86. De bescheiden werden door de hee- ren van Schuffelen en J. Pluister nagezien en in orde bevonden. De voorzitter deelde nog mede, dat 29 Maart 1934 de vereeniging 25 iaar zal be staan; waarschijnlijk zal hieraan een feestelijk karakter in mineur gegeven wor den Dit werd algemeen goedgevonden De heer W. Verkroost gaf nu als leider verslag van de gehouden competitie 1932 '33. Ten opzichte van een eerste klasser, die zeer slecht komt, maar steeds op nr. 3 in de eerste klas voorkomt, zal nu aari de a.s. com petitie moeten deelnemen, om zijn plaats te kunnen bepalen. Bij de bespreking voor de a.s. wedstrijden werd besloten, dat ieder lid verplicht is geregeld de competitie te vol gen, hetzij desnoods ten eigen huize. Nu volgde bespreking huishoudelijk reglement, dat op een enkele opmerking na werd goed gekeurd. De vereeniging bestaat thans uit 31 leden. Medegedeeld werd, dat voortaan niet meer in de herberg maar We! in dé zijzaal van „De Roode Leeuw" zal geoefend worden, terwijl de consumptie tegen matigen prijs beschik baar wordt gesteld en een kleine zaalhuur geheven wordt. De rondvraag bevatte interne aangelegen heden, betreffende vereeniging en damspel. Voor de sluiting deelde de voorzitter mede, dat hij gezorgd heeft, dat er een roosterbord is opgehangen. De vergadering ging ermee accoord. dat de vereeniging de kosten betaalt. Hierna volgde sluiting. De 12-jarige J. Jonk was bezig met perenplukken, toen plotseling een tak brak, waarop hij stond, waardoor hij naar beneden viel. De jongen, die hevige leed, bleek zijn rechterarm te hebben gebroken. Nadat dr. Baesjou de eerste hulp had verleend, werd de knaap naar het St. Jans-Gasthuis ver voerd. De gehouden bloempiesverkoop voor „Herwonnen Levenskracht" heeft hier 152.28 opgebracht. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd ten huize van den heer Pijper alhier de vergadering van de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" gehouden. Een ingekomen stuk van de Amsterdam- sche Wijkverpleging, werd aangehouden tot capuchon herkend en hij dacht niet an ders of zij was het zelf. In diezelfde kleeding toch had hij haar in den laten namiddag gezien, toen hij haar in haar zitkamer opsloot, en zóó gekleed moest zij met de prinses zijn meegegaan. En nu zag hij haar wegloopen van Don Jan's vertrekken. Ongetwijfeld was zij in een andere kamer geweest en daaruit ont snapt, toen hij de deur trachtte open te krijgen. Hij streek met zijn hand over zijn oogen en haalde zwaar adem, terwijl hij tegen den muur leunde, want nu hij haar zag, beduidde dit voor hem slechts schande voor haar zelf en voor zijn naam. Nu was het met alles in zijn le ven gedaan, waarin zijn eer dat had hij door elk zijner handelingen getoond het fundament was geweest. Hij was te veel verbluft om zich zelf af te vragen hoe zij en Don Jan het had den aangelegd elkaar te ontmoeten, of wel of er een afspraak tusschen hen had bestaan. De afschuwelijke overtuiging vatte post bij hem, dat dit niet de eerste maal was en dat al lang geleden, nog voordat Don Jan met het leger naar Gra- nada was gegaan, Dolores haar weg naar diezelfde deur had gevonden en dat zij, zonder dat iemand het wist, reeds mpnig uur met hem had doorgebracht. Anders zou het onmogelijk zijn geweest dat zij, denzelfden dag van zijn terugkeer, zon der een afspraak te hebben gemaakt, naar hem was toegegaan. fWordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5