DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Jiziitenland £antU enJainloim ^Binnenland DE OPMARSCH VAN GENERAAL FANG SJENWOE. In een aan de afdeelingen gericht rond- Nog meer slachtoffers. Critieke toestand VIJF PERSONEN BIJ AUTO ONGELUK OM HET LEVEN GEKOMEN. NOODWEER BOVEN FRANKRIJK. Tal van ongelukken. Treinen van den aardbodem ver dwenen. Geen Nederlanders gedood. SPIONNAGEZAAK IN ZWITSERLAND. IERLAND WEER ONRUSTIG. Arrestatie-bevel tegen O'D'jify. NOODWEER AAN DE ITALIAANSCHE RIVIERA. Tal van huizen weggespoeld. de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering van ..Het Witte Kruis" op 3 October m Amsterdam De punten 1 tot 7 van de agenda voor deze vergadering gaven weinig aanleiding tot bespreking. Anders was het met punt s, voorstellen van het Hoofdbestuur. De voor zitter, dit punt inleidende, en speciaal stu staande bij 1-B aangaande de vorming van een fonds tot stichting van een Kleuterhuis in Noordholland en bij punt b. van de Toe lichting, een voorstel tot overschrijving van een bedrag van 50000 naar dat fonds, gat zijn verbazing over deze voorstellen te ken nen. Gezien de schulden, welke neg drukken op enkele instellingen van „Het Witte Kruis", en bovenal lettende op het aanzien- lijk tekort bij de Witte Kruis-loten (in 1931 bedragende 200000, in 1932 ruim 1f 600000; men zie hierover het Stenogra fisch Verslag van de Algemeene Vegadeing in 1931, pag. 44 en 45. en dat van 1932, pag. 16 tot 21), kwam het spreker onge- iwenscnt voor de Vereeniging voor, thans nieuwe verplichtingen te aanvaarden. Daar de voorzitter in het Orgaan, „Ons Witte Kruis", een krachtige aanbeveling voor bo vengenoemde voorstellen vond van de hand van B. S., heeft hij aan de Redactie van het Orgaan een artikel toegezonden, met verzoek dat te plaatsen in het Septembernummer In de Algemeene Vergadering van 1932 is ons bij de bespreking van het voorstel-Deh Helder, de financieele toestand van de Hoofd- vereeniging vrij donker afgeschilderd door de heeren Bos en mr. van Dam. Zou die don kere wolk even spoedig zijn overgedreven, als hij was komen opzetten? Ik acht zulks niet .waarschijnlijk. In verband hiermede werd be handeld een ingekomen schrijven van de Amsterdamsche Vereeniging voor Wijkver pleging, welke eveneens haar bezwaren te gen den voorgestelden bouw van een Kleuter huis naar voren bracht. Besloten werd, zich tegen de voorstellen van het hoofdbestuur te verklaren. Ook voor stel 9—2 van de afdeeling Aalsmeer: Over- weging van de wenschelijkheid of een Zee herstellingsoord dient te worden gesticht. schrijven vestigde het hoofdbestuur hierop de aandacht en verzacht tevens de afd.-be- sturen een ledenvergadering uit te schrijven met vermelding zoo duidelijk mogelijk te convoceeren, opdat velen ter afdeelingsver- gaderig zullen komen. Men hoopt dan op deze wijze de wil der meerderheid van de bondsleden te leeren kennen en daardoor ter congres een zuivere uitspraak te verkrij gen. Poogt de meerderheid van het hoofdbe stuur den wettigen weg te blijven volgen, an deren beleggen een vergadering (Boeren- comité te Oudkarspel) en trachten duidelijk te maken, dat de tactiek van het hoofdbe- stuur niet de juiste is. Daar de uitgave van een vlugschrift, alsmede een bespreking over propaganda eveneens congrespunten zijn, be looft dit congres een zeer belangrijke samen komst van genoemdenNeutralen Bond te worden. Half-officieel wordt medegedeeld, dat on danks de Japansche waarschuwing de troe pen van generaal Fang Sjenwoe hun op- marsch naar Peking hebben voortgezet. Ja- Eansche bombardementsvliegtuigen hebben ommen uitgestrooid om den opmarsch tegen te gaan. Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat Maandag 4000 Chineesche opstandelin gen hebben geprobeerd bij Tientsin de spoor wegverbinding met Peking te onderbreken en Tientsin binnen te dringen. Het hoofdkwar tier heeft van het Japansche ministerie van oorlog bevel ontvangen alle maatregelen te treffen om Peking en Tientsin te beschermen. De Chineesche regeering heeft tegen gene raal Fang een proces wegens hoogverraad aanhangig gemaakt. De Chineesche regeering heeft den eisch gesteld, dat hij direct zijn of- appelen optreedt. Het is daarom ge- cht bij de verbouwers op deze ziekte de achtte de afdeeling Harenkarspel ontijdig met het oog op de financiën. Tot afgevaardigden naar de a s. algemee ne vergadering werden benoemd de heeren D. Groenhart en L. Reuvers, plaatsvervanger de heer A. Kistemaker. Nu volgde bestuursverkiezing, waarbij de aftredenden leden, de heeren J. Dam, A. Kistemaker en L. Reuvers werden herkozen. Bij de rondvraag bracht de voorzitter de Malaria-bestrijding ter sprake. Dit instituut moet de regeeringssubsidie derven en verkeert daardoor in financieelen nood. Na ampele bespreking werd besloten, over 1933 een subsidie te verleenen van 10. Hierna sluiting onder de gewone plichtple- gingen. ALTERNARIA-ZIEKTE BIJ AARDAPPELEN. Uit bij den Plantenziektenkundigen Dienst ingekomen berichten blijkt, dat ook dit jaar ■hier en daar de Alternaria-ziekte wederom in aarda wensc. 'aandacht te vestigen. Het beeld is als volgt Door Alternaria aangetaste knollen ver toonen kleinere of grootere, meestal niet zeer diep in het vleesch ingezonken en scherp be grensde donker gekleurde vlekken van onre- gelmatigen, soms ook meer ronden vorm. Meermalen komen meerdere vlekken op één aardappel voor. De ziekte treedt vooral pp bij de soorten: Bintje en Eersteling. Ook wordt zij wel bij Eigenheimer waarge nomen en waarschijnlijk zullen ook nog an dere soorten er door aangetast worden. Bij het rooien bemerkt men gewoonlijk nog niets van het euvel. Eenigen tijd later begin nen de vlekken op te treden. Warme bewa ring doet de aantasting sterk tot uiting ko men. Zoowel voor consumptie- als voor poot- aardappelen is de ziekte schadelijk. De met vlekken bezette knollen zijn nl. voor con sumptie-doeleinden minderwaardig, terwijl aangetaste poters niet voor uitpotfng ge bruikt kunnen worden. Om de schade zoo gering mogelijk te doen zijn, wordt den verbouwers aangeraden par tijen, waarin Alternaria optreedt, na ze nauwkeurig te hebben uitgezocht, zoo koel mogelijk te bewaren. Aangetaste poters moe ten niet voor pootdoeleinden gebruikt wor- den. Voor pootgoed bestemde partijen moe ten daarom gedurende de bewaring telkens worden nagezien, waarbij alle aardappelen met Alternaria vlekken dienen verwijderd te worden. Bij twijfel omtrent den aard van de op de aardappels voorkomende vlekkende zende men een flink monster van het aangetaste materiaal aan den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen. NEUTRALE BOND VAN BOEREN, LAND- EN TUINBOUWERS. 14 Oct. a.s. een congres te Alkmaar. In het op 29 April gehouden congres van bovengenoemden bond werd besloten, indien de pogingen om langs officieelen weg ver betering te krijgen in den noodtoestand der tuinders niet zullen slagen, er andermaal een congres zal plaats hebben, waarop zal be raadslaagd worden, wat er nu dient te ge schieden. Daar niet gezegd kan worden, dat men naar wenschen met deze pogingen ge slaagd is, heeft het hoofdbureau van genoem den Neutralen Bond in zijn laatstgehouden vergadering besloten een congres op 14 Octo ber as. uit te schrijven en deze te Alkmaar te doen houden. De meerderheid van het h fdbestuur apprecieerde het standpunt van den bond te moeten handhaven, zooals dit in statuten en reglement omschreven is, omdat het langs dezen weg mogelijk is het belang der leden te kunnen dienen. Anderen echter meenden, dat het volgen van den officieelen weg niet noodig is en men zich niet aan de wet behoeft te storen. Indien op het a.s. con- fres mocht gebeuren, dat de minderheid van et hoofdbestuur een congresmeerderheiri wordt, dan zal dit een natuurlijk gevolg heb ben, dat men van elke erkenning uitgeslo ten is. DE AARDBEVING IN DE ABRUZZEN. Een overzicht over de door de aardbeving in de Abruzzen aangerichte schade geeft tot resultaat: in de provincie Aquila zijn 11 ge meenten door de aardbeving getroffen. In de provincie Chieti, die het ernst geteisterd is, zijn 14 plaatsen door de aardbeving ge troffen. Hierbij zijn 10 dooden gevallen en 150 gewonden. 1500 huizen zijn beschadigd, hiervan 200 verwoest. In de stad Sulmona bedraagt het aantal beschadigde huizen 2300, waarvan er 300 onbewoonbaar zijn ge worden. Veel geringer is de schade in de pro vincie Pescara. In totaal zijn, naar men ver wacht, niet meer dan 15 personen gedood en 200 gewond. Het ministerie voor openbare werken heeft 100.000 lire voor de eerste hulp ter beschikking gesteld. Tien dooden en 100 gewonden. Het aantal dooden bij de aardbevingsramp in de Abruzzen bedraagt tien. Ongeveer honderd personen zijn gewond. Het plaatsje Lama Peligna is het ergst geteisterd. Naar uit het aardbevingsgebied wordt ge meld, zijn eenige dorpen bij Pescara aan de Adriatische zee eveneens door de aardschok ken ernstig geteisterd. Het aantal dooden be draagt thans 15, dat der gewonden ongeveer 120. SPOORWEGBOTSING BIT KORTRIJCK. Op het station Lendelede in de buurt van Kortrijck zijn gisterochtend twee personen treinen op elkander gebotst. Verscheidene personen werden gewond; de materieele schade is zeer aanzienlijk. 6000 ARBEIDERS IN STAKING. Bij Ford-filiaal In Texas (Pennsylvanië) zijn 6000 arbei ders van het filiaal van Ford in staking ge daan. De arbeiders, die de werkplaatsen or- ielijk en kalm verlieten, eischen een werk week van vijf dagen en een minimumloon van 5 dollar per dag. Het bedrijf is stopgezet. fensief moet staken. De generaal heeft even wel geweigerd dezen eisch in te willigen en hij heeft met nadruk verklaard, dat hij zijn opmarsch naar Peking zal voortzetten. Uit Peiping wordt gemeld, dat de toestand in het Noorden steeds critieker wordt. Over Tientsjin en omgeving is de staat van beleg afgekondigd en zoowel te Toentsjin als te Peiping, neemt de spanning van uur tot uur toe. Een Japansch militair vliegtuig heeft opnieuw strooibiljetten boven Peiping om laag geworpen, waarin wordt aangekondigd, dat Japan met alle middelen den oorspronke- lijken toestand in het Noorden zal herstellen. ONGELOOVIGE RECHTER. En waarheidslievende vrouw. Voor den rechter te Londen verscheen de 27-jarige mevr. Ivy Hawkes, beschuldigd van het stelen van arie paar zijden dames kousen in een winkel in Oxford-street. Haar man, oud-kapitein der kon. marine, verklaarde, als getuige, dat zijn vrouw het beslist niet gedaan had. Als ze het wel ge daan had, zou ze het hem verteld hebben, zei hij, want toen ze trouwden, had ze hem plechtig beloofd, dat ze nooit zou liegen. En nu heeft ze met nadrukkelijk gezegd, dat ze onschuldig is, besloot de echtgenoot zijn rede. Ik hoop dus, dat u haar ook zult ge- looven. De beschuldigde waarheidslievende vrouw verklaarde, dat zij het pakje kousen in den winkel gevonden had en den eigenaar liep te zoeken, toen zij gearresteerd werd, maar de rechter hechtte ook aan deze verklaring geen waarde, temeer daar andere getuigen een andere lezing van het geval hadden gege ven. Allemaal leugens! riep de vrouw uit. Maar zij werd toch veroordeeld tot een boete van 3,pond sterling. Gisterochtend heeft in de directe buurt van Evreux bij Parijs een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. Een bestelauto, waarin behalve de eigenaar diens vrouw, beide kinderen en een jongen van veertien jaren waren gezeten, is tegen een zwaren vrachtauto gebotst. De bestelauto werd te gen een huis geslingerd. De eigenaar en zijn beide kinderen waren op slag dood. Zijn vrouw en het neefje werden ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar zij eeni gen tijd later zijn overleden. Het hevige noodweer, dat sedert eenigf dagen boven geheel Frankrijk woedt, heeft niet alleen groote schade aanaprirht rWh ook menschenlevens en Montpellier is deTtliksem in In de Chineesche pers heerscht de opvatting dat de gebeurtenissen in Noord-China wijzen op een ontwikkeling in de richting van een Noord-Chineeschen staat met Peiping als hoofdstad naar het voorbeeld Mandsjoekwo DE WER VELST OR MC AT ASTROPHE IN MEXICO. Ontzettende ruïne, De door den geweldigen wervelstorm voor het grootste deel verwoeste Mexicaan- sche havenstad Tampico biedt het beeld van een ruïne. De havenwerken zijn gedeeltelijk vernield. Een EHiitsch en een Noorsch stoom schip zijn ernstig beschadigd. Tal van sche pen zijn op drift geraakt of aan land ge dreven. De niet-vernielde officieele gebou wen, de kerken, hotels en particuliere huizen zijn geheel met gewondefi gevuld. Een ge heel gevuld ziekenhuis en een electrische een trale zijn ingestort. De opruimingswerk zaamheden worden ten gevolge van de fToote overstrooming buitengewoon bemoei ijkt, aangezien tal van rivierdijken zijn ge broken. Voor de kleine steden en dorpen wordt het ergste gevreesd. De nadere bijzonderheden, die langzamer hand uit de verwoeste stad Tampico, de hoofdstad bereiken, bevestigen wat men ge vreesd had en overtreden dikwijls de ernstig ste verwachtingen. De rivier Tamesi is buiten haar oevers getreden en heeft de meeste stra ten der stad drie meter onder water gezet Vliegtuigen kunnen onmogelijk in de omge ving landen en de levensmiddelen en andere voorraden, die de vliegers meevoeren wor den van geringe hoogte omlaag geworpen Het aantal slachtoffers kan nog steeds niet worden vastgesteld, aangezien men bij het opruimingswerk voortdurend nieuwe lijken vindt. Alleen reeds uit de puinhoopen van het ziekenhuis zijn 87 dooden geborgen. Vele personen, die niet onder het puin der instor tende huizen werden bedolven kwamen in het water om. De wervelstorm heeft alle verbin dingen met de buitenwereld vernield. Berich ten worden slechts ontvangen en verzonden met behulp van de radio-installaties der in de haven liggende schepen. Voortdurend wordt draadloos om meer levensmiddelen, verband en geneesmiddelen, doktoren en ver pleegsters gevraagd. De spoorwegverbindin gen zijn geheel vernield. Twee passagiers en twee goederentreinen zijn spoorloos van den. aardbodem verdwenen. Alleen reeds de aan de spoorwegen aangerichte schade wordt op 1 millioen dollar geschat, terwijl het te Tampico vernielde Engelsche kapitaal ge raamd wordt op 3 millioen pond. De presi dent van Mexico, generaal Rodrigues, hee't tot de geheele bevolking een oproep gedaan, om de slachtoffers te steunen. De minister van binnenlandsche zaken heeft zich per vliegtuig naar het geteisterde gebied bege ven, om zooveel mogelijk zelf het opruimings werk en reddingswerk te leiden. Te Cardenas in den staat San Louis zijn tot nog toe 20 lij ken geborgen. Volgens te Londen bij de directie van de Koninklijke Shell ontvangen berichten, zijn er bij de verwoesting van Tampico geen slacht offers te betreuren bij het personeel van de petroleum Mij. „El Aquila". Bij deze maat schappij zijn ook eenige Nederlanders in Tampico werkzaam. Omtrent de bezittingen der Mij. zijn nog geen berichten ontvangen. - Nederlandse!) Fabrikaat Prijs per flacon 1-25 - Menschelijke hyena's. De militaire gouverneur van Tampico heeft verordend, dat plunderaars en lijkenschenners bij standrecht dopdge- schoten zullen worden. Reeds zijn zes plunderaars, die in de puinhoopen der verwoeste stad een luguber bedrijf uit oefenden gearresteerd en op staanden voet terechtgesteld. De gouverneur heeft de Mexicaansche regeering medege deeld, dat de vloedgolf een groot aantal dooden heeft weggespoeld. Het aantal gewonden is zeer groot. Alleen reeds in de noodambulance liggen 268 gewonden. In het geheele gebied heerscht gebrek aan drinkwater en levensmiddelen. Te Tampico is 25 van de huizen totaal vernield en de overige 75 zwaar be schadigd. Te Cardenas werden 350 hui zen vernield. Totnogtoe zijn hier 25 doo ien geborgen. Het in de haven van Tam pico voor anker liggende Duitsche s s. ..Ordiac" sloeg in den storm los en kwam in botsing met de Engelsche „Sapnero". Alle drie schepen werden be- „Sapnero" alle drie schepen werden be schadigd. Het Mexicaansche congres heeft een crediet van 1 millioen Pesos voor het reddingswerk gevoteerd. Het corps diplomatique heeft de Mexicaan sche regeering haar deelneming betuigd. Onder de dringende verdenking van land verraad door het verkoopen van geheime mi litaire stukken is de ambtenaar bij het Zwit- sersche militaire departement Jacob Steine^. die eerste luitenant is, gearresteerd. Het ge- val-Steiner wordt het ernstigste geval sedert jaren genoemd. De verkoop zou zoowel naar Frankrijk als naar Italië zijn geschied. mede, dat de Russische regeering een com missie, welke in Nederlana werkzaam is oiv dracht heeft gegeven tot het koopen van'sui- ker uit Ned. Indië, voor een totaal van twee millioen .goudroebel. DE SALARISKORTING. Poging om er aart te ontkomen. In de Maandag gehouden bestuursverga dering van den Ned. r.k. Bond van P. T. T* personeel St. Petrus, waarin de door de regeering in uitzicht gestelde salarisverla gingen voor het rijkspersoneel werden be sproken, werd mededeeling gedaan, dat het bestuur der r.k. Centrale had besloten in de centrale commissie van georganiseerd over- eg het voorstel te doen aan de regeering te verzoeken eerst nadere gegevens te willen verstrekken alvorens de voorstellen tot sala risverlaging te behandelen. Dit voorstel werd in de vergadering der centrale commissie aangenomen. Deze com missie heeft inzake de in uitzicht gestelde salarisverlaging nog geen uitspraak gedaan. Het bondsbestuur is van meening, dat ai iet mogelijk in het werk zal moeten worden gesteld om te trachten de door de regeering voorgestelde salarisverlaging te voorkomen, ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe brug over de Waal te Zaltbommel is gistermiddag te ongeveer drie uur de voorwerker T. Bou- man uit Amsterdam van een 16 meter hooge pijler gevallen. Nadat medische hulp Ujt Herwijnen gearriveerd was, werden eenige injecties aan het slachtoffer toegediend, waarna dit naar het ziekenhuis te Zaltbom mel werd getransporteerd. Direct na aan komst is de man overleden. B. was 52 jaat oud en laat een vrouw en acht kinderen ach ter. Dit is reeds het vierde ongeluk bij den bcuw van deze brug. Naar hedenmorgen te Dublin verluidt, zou een arrestatiebevel zijn uitgevaardigd tegen den leider der vereenigde nationale Iersche partij generaal O'Duffy. Tegen den secretaris generaal der blauwhemden-organisatie, com mandant Cromin, werd reeds gisteren een ar restatiebevel uitgevaardigd, terwijl drie voor aanstaande leden van de Cosgravepartij, waarvan twee lid van het parlement zijn, he den voor de militaire rechtbank moeten ver schijnen. In den afgeloopen nacht kwam het te Dublin tot bloedige onlusten in de O'Ccn- nelstreet, waar een opgewonden menigte de gebouwen van de bierbrouwerij „Bass", „Reddiffe" en „Gretton" met steenen bom bardeerde en vervolgens- bestormde. Ook de politie die met den gummistok moest optreden werd met steenen ontvangen. Na een verbit terd handgemeen moesten 15 zwaargewon den naar het ziekenhuis worden overge bracht. GESCHENK VAN BOSKOOP AAN RUSLAND. Naar het Hbld. weet te melden, zou de commissie voor bloemen, planten en boomen te Leningrad een brief hebben ontvangen van kweekers uit Boskoop, waarin deze mede deelen, dat de uitvoer hunner producten zóó sterk is gedaald, dat zij gedwongen zijn een deel dezer producten te verbranden, teneinde de prijzen voor de rest te kunnen handhaven De kweekers te Boskoop bieden aan de com missie te Leningrad hun producten aan tegen vergoeding van vracht en verpakking, en wel in het geheel 18.000 kisten bloemen, struiken en planten. Cogran, de leider der genoemde commissie heeft in zijn antwoord verklaard, dat deze bereid is het geschenk der Nederlandsche kweekers te aanvaarden. Te Leningrad ver wacht men dat de zending weldra zal aan Komen. HET MELDEN VAN SCHIPBREUKEN. De regeering heeft thans vastgesteld, dat aan den persoon, die het eerst melding geeft van de stranding of het in nood verkeereri van eenig vaartuig of van het op drift gera ken van lichtboeien enz., naar gelang van de belangrijkheid van de mededeeling en van de moeite en den spoed, welke de aanbrenger betracht heeft, een premie zal worden toege kend. De berichten kunnen worden aange bracht bij den dichtstbijzijnden loodscommis saris of kustwachter. RUSLAND WIL SUIKER KOOPEN IN* NED. IND1E. Een Berlijnsche correspondent Hbld. meldt: Van welingelichte zijde deelt van het men ons PRINS HENDRIK NAAR BARNEVELD'. Prins Hendrik zal heden, na de herden* king van het eeuwjubileum van de Rotter* damsche zeevaartschool te hebben bijge woond, zich naar Barneveld te begeven, waar hij de jaarvergadering van het Landhuis- houdkundig Congres zal bijwonen en waar een tentoonstelling wordt gehouden ter ge* legenheid van het 40-jarig bestaan van de afd. Barneveld van de Geldersch-Overijsel* sche Maatschappij van Landbouw. DE WINTERDIENST DER SPOORWEGEN. De nieuwe spoorboekjes, zoowel de groote als de kleine uitgave, zullen van a.s. Zater. dag af aan de stations en van Maandag 2 October af bij den boekhandel verkrijgbaar zijn. Behalve de wijzigingen in den interna tionalen treinenloop en de daardoor noodige veranderingen in de nationale verbindingen, welke een gevolg zijn van den terugkeer van den zomertijd naar den Amsterdaraschen tijd, zijn nog enkele wijzigingen aangebracht. JEUGDIGE MISDADIOERS. Inbrekers van 7 en 10 jaart Onlangs zijn te Haarlem vier kinderen ge arresteerd, die schuldig waren aan inbraak in een huis aan de Krelagestraat aldaar. Ntt is de poltie gebleken, dat twee van deze vier kinderen, een jongen van 7 en een van 10 jaar, zich hebben schuldig gemaakt aan in klimming in een huis aan de Middenlaan te Haarlem. Ze waren door een W C. raampje naar binnen gekropen. In het huis hebben ze 12 en een halve taart gestolen. Met een 5-jarig kameraadje hebben ze de taart opge geten en een bankbiljet van f 10 achter een boom op een van de pleinen verborgen. CONTINGENTEERING VAN SCHOENEN EN PANTOFFELS. Ongewijzigd voor zeven maanden verlengd. 1 In de „Staatscourant" zal een K. B wor* den gepubliceerd, waarbij de pontingentee- ring van schoenen voor den tijd van zeven maanden ongewijizgd wordt verlengd Deze bepalingen worden van kracht li Oct. a.s. Zooals men weet heeft deze contingentee- ring betrekking op schoenen, laarzen en pan toffels, geheel of grootendeels van Iedj schoenen, laarzen en pantoffels, zonder of niet voor het grootste gedeelte van leer, ca outchouc, gomelastiek of rubber; schoenen laarzen en pantoffels geheel of voor het grootste gedeelte van caoutchouc, gomelas tiek of rubber; leestklaar schoenwerk. aangericht, doch eëischt. Tusschen Sete ngeslagen een gebouw. Drie arbeiders werden gedood. Ook de omgeving van Avignon is hevig ge teisterd. De bewoners uit deze streek hebben voorzorgsmaatregelen getroffen. De Italiaansche Riviera werd gisteroch tend vroeg door een met hagelslag en on weer gepaard gaand vreeselijk noodweer ge teisterd, dat eenige uren aanhield. Bizonder hevig woedde het noodweer in de omstreken van Savona. Tal van huizen zijn wegge spoeld. Te Borgio Verezzi zijn drie personen om het leven gekomen. Te Pietra Ligure zijn de bewoners op verschillende plaatsen door het water geïsoleerd 169 Kwam die nijdige kerel net tusschen de twee hekken in geklemd te zitten. En daar Simmy en Wo- Wang nogal met een flink vaartje de hekken hadden laten draaien, zat hij stevig gevangen ook. Zijn bee- nen staken in de richting van den weg en zijn hoofd zat in den tuin, want hij zat net met zijn middel ge kiemd tusschen de iizers 170. rle liHht „Wa^ met arm en ziJn stok suisde door liik fiat o?.n R dat hij deedDat maakte natuur- er nos- an.°^ me,er olifanten onrustig werden en dajf snellen nrrfa voo^looPers en oppassers aan kwameO den stoet ordelijk in bedwang te houden-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6