20 SS 15 ,Huweel voorde Staalslotedf W' DE NIEUWE AMERIKAANSCHE SIGARET WERELDBON EN SPEELKAART mm mim •j i i i" EEN MEEVALLER. In de gemeente Haskerland is de belasting 1932/33 zooveel boven de raming gebleken, dat B en voorstellen de aanvrage om een extra bijdrage uit 's Rijks kas voor de ge meentelijke huishouding over 1933/34 in te trekken. INBRAAK TIJDENS KERMIS Terwijl de landbouwer Lammerichs uit het gehucht Altweert bij Weert zich op de kermis vermaakte, werd door tot nog toe onbekend gebleven dieven in zijn woning ingebroken. Door het insnijden van een ruit wisten de dieven zich toegang tot het perceel te ver schaffen. Er werd 2000 uit een kast op de slaapkamer ontvreemd. EEN MANIAK? Een radiocentralehouder te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat onbekenden een bijtend vocht onder de deur van zijn centrale, gevestigd in de Tweede Jacob van Campen- straat hebben laten loopen, waardoor een cocoslooper en het vloerzeil beschadigd-zijn. Een bewoner van de Albert Cuypstraat heeft aangifte gedaan, dat zijn meubilair, staande in zijn voorkamer, met een bijtend vocht is begoten, waardoor dit meubilair be- .schadigd is. DE STUCADOORSSTAKING TE AMSTERDAM. Aan den laatsten oproep van de stuca- doorspafroons aan de stakende werklieden om het werk te hervatten, met de toevoeging dat anders ander werkvolk in dienst zal ge nomen worden, hebben de stakende stuca- doors in het algemeen geen gevolg gegeven. BONDSDAG VAN „HORECAF" TE AMSTERDAM. De voorzitter is tegen regeerings- steun. De Bondsdag van den Nederlandschen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Bedrijven (Horecaf) is gistermiddag in het Paviljoen Vondelpark te Amsterdam geopend met een rede van den voorzifter, den heer Th. N. van Stigt. Spr. heette in 't bijzonder welkom de vertegen woordigers van Kamers van Koophandel en van de Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Spr. wees er voorts op dat de prijzen van de onder „Horecaf" ressorteeren de bedrijven thans op een niveau zijn gekomen, dat elke verlaging fnuikend op den gang van zaken moet werken. Treedt daarom aldus spr. met elkander in overleg en tracht op deze wijze door de moeilijkheden heen te worste len. Van bovenaf door regeeringsmaatregelen behoeft geen heil te worden verwacht. Spr. deed verder uitkomen dat in Neder land een groot tekort is aan geschoolde werkkrachten (talenkennis), hetgeen zich vooral wreekt in de zomerseizoenmaanden. Daartegenover is het echter een gebiedende eisch dat alle belanghebbenden medehelpen onze landgenooten in deze tijden den voor rang te verleenen voorzoover dit mogelijk is en zoolang, het buitenland de autarkie krach tig doorzet en onze jongens geens kans meer geeft daar hun brood te verdienen of zich aldaar in het vak te bekwamen. Na de aangelegenheid van versch brood aan 't ontbijt ter sprake te hebben gebracht, vroeg spr. de aandacht voor de kwestie regee ringssteun, er daarbij op wijzende dat spr zich persoonlijk zou willen verzetten tegen eiken overheidssteun, ook aan allerlei be drijfsgroepen (wellicht behoudens een hoogst bijzondere uitzondering), omdat elke finan- cieele regeeringssteun wederom indirect uit de zakken der andere staatsburgers en voor namelijk uit die der zakenmenschen moet komen, en derhalve slechts hiermede een vicieuse cirkelgang wordt bereikt, doch geen daadwerkelijke verbetering. Spr. drong verder met kracht aan op sa menwerking met andere organisaties, vooral op verkeersgebied De financieele organisatie van het vreemdelingenverkeer. Daarna heeft de directeur van het bondebe- stuur, mr. A. J. Reest Crcllius, een causerie gehouden over het bondswerk. Spr. besprak daarbij o.m de oorzaken van het gebrek aan vakkundig geschoolde Nederlandsche ar beidskrachten voor het café-, restaurant- en hotelbedrijf, waaraan o.a. door oprichting van vakscholen met regeerirgssubsidie en door het betoonen van meer inschikkelijkheid door genoemde arbeidskrachten tegemoet kan worden gekomen. Vervolgens hield de heer H- H. G v. d. Pol, redacteur van „De Hotelhouder", thans „Horecaf", te Delft, een inleiding over de fi nancieele organisatie van het vreemdelingen verkeer in Nederland. In 't kort verdedigde de inleilder daarbij een aantal stellingen, waarin hij, aanvoeren de dat een sterk ontwikkeld vreemdelingen verkeer een bron is van nationale welvaart en slechts bevorderd kan worden door een rustelooze propaganda in het buitenland, er op wees, dat de geldmiddelen van de Alge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer (A N.V.V onvoldoen- de zijn geweest om uit het vreemdelingen verkeer de bate voor het land te halen, welke het opleveren kan. Spr. bepleitte in dit verband, met volgens de wet mogelijke inschakeling van de Kamers van Koophandel in het werk van het vreem delingenverkeer, een extra heffing van de in geschreven beoefenaren van. alle takken van Jiijverheid „eri gros" en ,,en detail" in net Handelsregister ten behoeve van de bevorde ring van het vreemdelingenverkeer van een vijfde deel der bedragen van inschrijving, ge noemd in artikel 19 der handelsregisterwet. Aangezien een heffing als deze, volgens ons staatsrecht, niet ten behoeve van parti culieren kan worden opgelegd, zal zij ten behoeve van een staatsfonds moeten worden gedaan en zal de bevordering van het vreem- del ineen verkeer tot een staatsbedrijf moeten worden uitgebouwd Het bestaande apparaat der A.N.V V is krachtens haar taak en ervji- ring aangewezen de exploitatie van dit staatsbedrijf op zich te nemen. Bezwaren uit de vergadering. Dp de inleiding volgde een geannimeerde gedachten wisseling. Baron Krayenhof, voor zitter van de Alg Ver. voor Vreemdelingen verkeer deed uitkomen, dat de A.N.V.V. bij de regeering op medewerking ten aanzien van dit plan heeft aangedrongen. De A. N. V V. stelt het genomen initiatief op grooten prijs en zal alles doen wat mogelijk is om „Horecaf" volle hotels te brengen. De heer mr. Brandei vertegenwoordiger van de Rotterdamsche Kamer van Koophan del, keerde zich tegen de plannen van den heer v. d. Pol Elke verzwaring van lasten op de bedrijven moet worden vermeden. Bij het debat bleek verder dat ook het bu reau van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel bezwaren heeft tegen het plan. De heer Milius (K. v. K. te Utrecht) wees er op, dat er in kringen van handel en nij verheid thans juist een streven is naar ver laging van de heffing voor inschrijving in het Handelsregister. Intusschen was spr. het er mede eens, dat een heffing van belang hebbenden bij de bevordering van het vreem delingenverkeer billijk is. Namens den Kon. Ned. Middenstands bond verklaarde de heer Ingenool dat-deze organisatie krachtig elke poging zal steunen om meer gelden voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer ter beschikking te krij ger.. De heer dr. Visser (K. v. K. te Delft) waarschuwde er tegen, dat door een simpele wetswijziging de Kamers van Koophandel gemaakt zouden worden tot een instituut voor belastinginning; zij zouden daardoor impopulair worden. In zijn repliek wees de heer v. d. Pol er op, dat hij in zijn betoog de inschakeling van het Handelsregister niet als doel, doch als middel bedoeld heeft. Overigens gaven de gemaakte opmerkingen hem geen aanleiding tot wijziging van zijn standpunt. De electriciteitstarieven en de café- en restaurantbedrijven. In de tweede inleiding behandelde dr. C. Visser, secretaris der Kamer van Koophandel voor Delft en omstreken, de vraag: „Wat heeft het nieuwe rapport der Delftsche Ka mer van Koophandel aan het café- en restau rantbedrijf te leeren"? Spr. ontwikkelde daarbij de volgende stellingen: 1. de tegenwoordige electriciteitstarieven zijn in vele gemeenten wel schijnbaar op den kostprijs gebaseerd, doch in werkelijkheid meer op het beginsel „Charge what the traf- fic will bear"; 2. ten aanzien van de tarieven voor hotel-, café- en restaurantbedrijven komt dit laatste beginsel in de regelingen, welke in verschil lende gemeenten getroffen zijn, duidelijk tot uiting. 3. Het beginsel „Charge what the traffic will bear" werkt vooral voor hotel-, café- en restaurantbedrijven ongunstig. 4. Een grondig onderzoek naar deze mate rie zou wel plaatselijk georienteerd doch zoo veel mogelijk landelijk doorgevoerd moeten worden, teneinde over zoo ruim mogelijk materiaal te beschikken. Feestmaaltijd. Gisteravond werd in het Amstel Hotel een feestmaaltijd gehouden, waaraan ruim 150 afgevaardigden en gasten aanzaten. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a, mr. S. J. van Lier, gemeente-secretaris van Amsterdam, de heer W. N. v. d. Poll havenmeester van Amsterdam, dr, W, Lulofs directeur van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf alhier, de heer Detiger directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs, baron van der Goes van Dirksland vertegenwoordiger van de K.N.A.C., de heer Carriers Cremers ver tegenwoordiger van den A.N W.B., de heer J. Ingenool namens den Kon Ned. Midden standsbond, de heei A. Staalman namens den Bond van Koffiehuishouders, de heer H. Nièuwenhuizen, vertegenwoordiger van de KLM,- Voorts waren aanwezig afgevaar digden van verschillende Kamers van Koop- - handel. Verschillende heeren voerden aan tafel het woord. Een verrassing was het optreden van den 10-jarigen pianist Yvon Leenaart die tijdens het diner o.a. Mendelsohn's „Lied ohne Worte" op voortreffelijke wijze ten gehoore bracht NEDFRLANDSCHE R. K. MIDDENSTANDSBOND. Beginsel- en werkprogram. Heden is in bet gebouw van den St. Jo- sephs kring te Breda de algemeene vergade ring van den Nederlandschen r.-k. Midden standsbond aangevangen. Nadat de heer Jos. E. A. M. Meyring een uitvoerige openingsrede had uitgesproken, werd begonnen met de behandeling en vast stelling van het beginsel- en werkprogram aan de hand van een prae-advies, uitgebracht door dr. Jos. van Beurden te Heeswijk. Dit prae-advies, dat neergelegd is in een boek werk van 140 pagina's, toestaat uit een zede- lijk-godsdienstig, een sociaal-economisch en een sbciaal-politiek program. Als de voornaamste taak van de midden standsorganisatie wordt in het rapport van den prae-adviseur genoemd: „Krachtdadig te werken aan de „sociale vorming" van den middenstand door te ver levendigen en te versterken, te verbreeden en te verdiepen het bewustzijn en het besef van wat hij, heel bijzonder krachtens de sociale rechtvaardigheid en de sociale liefde, gehou Jen is te doen in zijn maatschappelijk en eco nomisch verkeer; en daarnevens volhardend te bestrijden alles wat aan de bereiking van dit doel in den weg staat". Wat de v a k organisatie betreft, deze be hoort met alle gepaste middelen te bevorde- rén: de practische doorvoering der katholieke beginselen in onderneming en bedrijf; de bescherming van de zedelijkheid der ar beiders, heel bijzonder in die ondernemingen, waar personen van beiderlei geslacht werk zaam zijn; het verstrekken van de gelegenheid tot waarneming door de arbeiders (sters) van hunne (hare) godsdienstplichten en het be vorderen waar mogelijk van deelne ming aan bijzondere oefeningen van gods dienst; het beperken, zooveel doenlijk, van den ar beid op Zon- en feestdagen. Tot ae sociaal-economische taak der stands- organisatie behoort het op bevattelijke en practische wijze bekend maken aan den mid- Speciaal en lüeleAtAckajifvUijk samjULqebUld Un he/yeke^nutq txui de ke&l PRIJS IN HOllAND STUKS M C cents Plus TOESlAGZFGEl IN ELK PAKJE COODWIN ECO NEW YORK U.S.A. denstander met die sociaal-economische en sociaaj-folitieke leerstukken, stelsels en fei ten, wier kennis hij behoeft, om in- en door zijn stands- resp. beroepsorganisatie met de grootst mogelijke vrucht te kunnen arbeiden aan een sociaal gezonde ontwikkeling en eco nomische versteviging der positie van zijn persoon, van zijn beroep en van de gansche maatschappelijke klasse, waartoe hij behoort alles in volmaakte overeenstemming met de desbetreffende leer der Katholieke Kerk. Voorts concludeert de prae-adviseur aan de hand van een desbetreffende beschouwing, dat het de groote en voorname sociaal-eco nomische taak is der vakorganisatie: krachtdadig te ijveren voor de instelling van een Bedrijfsraad in den eigen tak van be drijf en voor de ontwikkeling daarvan tot een volledig publiekrechtelijk bedrijfschap. De sociaal-politieke taak der standsorga nisatie wordt als volgt omschreven: Met kracht en beleid te ijveren voor de ont wikkeling der sociale politiek in de richting eener sociale en juridische ordening der sa menleving naar bedrijfschappen. Voorts beveelt het prae-advies aan het ne men van wettelijke maatregelen, waardoor de ontwikkeling van het grootbedrijf binnen bepaalde grenzen wordt gehouden. Wat het kleinbedrijf betreft meent de schrijver van het praeadvies aan de standsvereeniging re mogen en te moeten toedenken de taak: actie te voeren voor het tact- en beleidvol treffen door de overheid van maatregelen, welke tenzij rechtstreeks ingrijpen noodza kelijk blijkt door het stellen van nadere eischen aan ondernemer en onderneming, er toe leiden, dat de productie en distributie in het kleinbedrijf bij benadering zich aanpas sen aan de werkelijke behoeften der samenle ving een en ander met inachtneming van hetgeen in de omschrijving van het voor gaande taakdeel der standsvereeniging is ge zegd met betrekking tot het overgangskarak ter der te treffen maatregelen en het te ple. gen overleg met de betreffende georganiseer de bedrijfsgroepen. De sociaal-politieke taak der vakorganisa tie is: door voorlichting en nadere uitwerking der in algemeenen zin door ons geformuleer de sociaal-politieke middenstandswenschen, de uitvoering en feitelijke toepassing daar van door de hoogere en lagere burgerlijke be sturen, te vergemakkelijken en meer doeltref fend te maken en mede: zelfstandige actie te voeren ten behoeve van sociaal-politieke belangen, die uitslul tend het „beroep" betreffen en eventueel tot welslagen daarvan den steun in te roepen van de standsvereeniging. Tenslotte wordt nog een hoofdstuk gewijd aan den jongen middenstand. De conclusie hiervan luidt als volgt: den jongen middenstand onder te brengen in een van de organisaties der oudere stand- genooten onderscheiden vereeniging, die ten doel heeft hare leden te ontwikkelen en te vormen tot deugdelijk onderlegde en karak ter-vaste, tot diep geloovige en werkdsdige katholieke mannen hunner stands- en be- roepsvereeniging. Des avonds heeft een officieele ontvangst ten stadhuize door het gemeentebestuur plaats, na afloop waarvan een reünie wordt gehouden. MOTORBOTTER AANGEVAREN DOOR ONDERZEEBOOT. De opvarenden gered. Dinsdagavond is in het Schulpen^at bij Den Helder de motorbotter H.D. 7 door de onderzeeboot O 13 aangevaren. Deze kwam juist van een oefening terug en liep in de lichtlijn het Schulpengat binnen, terwijl een ander marinevaartuig de Frisco 't gat uitliep. Zooals later bleek bevond zich juist voor de Frisco de botter, waarvan de lichten in die van de Frisco vielen. Eerst op het laatste oogenblik toen van uit wijken bijna geen sprake meer was kwamen de lichten van den botter „los". De comman dant van de O 13 trachtte nog door het roer geheel om te gooien een aanvaring te vermij den, doch de schipper van den botter, blijk baar in de war gebracht door de beide sche pen voor en achter hem, legde eveneens het roer aan boord. Toen was een aanvaring on vermijdelijk. De O 13 raakte den botter juist achter den voorsteven, waardoor een gat jn den boeg ontstond. De drie opvarenden, de eigenaar schipper J. Eluyter en de visschers v. d. Loo en Kroon, konden aan boord van de O 13 ge nomen worden, doordat deze door een han dige manoeuvre vrijwel dicht langszij den botter kon komen. Een poging om den botter mee te sleepen mislukte, omdat deze te veel water maakte. Losgelaten dreef de botter met den sterken ebstroom snel af en zonk binnen vijf minuten. Voor de opvarenden was het inderdaad een geluk, dat de onderzeeboot zoo snel langszij kon komen. De botter, die in de as van het vaarwater is gezonken, was niet verzekerd. HET ONGEVAL BIJ HET ONTGROENEN NOG NIET OPGEHELDERD. Hoe het ongeval bij de ontgroening voor het Utrechtsch Studentencorps, dat in den tuin van een perceel aan de Kromme Nieuwe Gracht heeft plaats gevonden, precies is gebeurd, is nog niet met zekerheid vastgesteld, aldus de Tel. De Senatus Veteranorum deelde mede, dat de noviet, wien het ongeval over komen is, de eenige noviet is geweest, die langs de ladder omhooggegaan is en daarna op het dak is geklommen. Er zijn ook geen andere novieten bij het ge beurde geweest. Hij zou echter geen be zwaar hebben getoond naar boven te gaan: Het blad schrijft dan: De student, die later eveneens geval len is, heeft den noviet op de ladder naar boven gevolgd. Toen beiden boven waren bevond zich beneden slechts één student, die' meent gehoord te hebben, dat de student op het dak aan den noviet gevraagd heeft: „Ben je bang?" Dit werd ons echter onder voorbehoud medegedeeld, daar de andere student en de noviet, die in de Rijksklinieken zijn opgenomen, nog niet gehoord zijn. Van de dakgoot uit is eerst de student en later de noviet langs de ladder weer naar beneden gegaan. De student, die beneden stond, zou de ladder hebben vastgehouden. Men had n.1. de bedoe ling beiden naar beneden te laten ko men. Toen is de ladder gebroken. Voor den senaat is het zeker, dat er aan de ladder niet geschud is. „Wij vatten deze kwestie zeer serieus op", aldus de senatus veteranorum. „Ieder, die dien middag in het perceel aan de Kromme Nieuwe Gracht geweest is, wordt door ons een verhoor afgeno men en op het oogenblik zijn wij nog met ons onderzoe kbezig. Wij zullen ons oordeel dan ook eerst kunnen vellen, als dit onderzoek afgeloopen iEr is bij deze ontgroening wel lawaai gemaakt en geschreeuwd, maar ruw is het er niet toegegaan. Ons oordeel in hoever de betrokken menschen voor dit incident verantwoor delijk zijn. willen wij derhalve nog op schorten. Als echter blijkt, dat zij er wel voor verantwoordelijk zijn, zal de senaat ongetwijfeld maatregelen tref fen. De taak van den senaat is de laat ste jaren t. o. v. de novieten juist ver zwaard en wij zien voor wat het bezoe ken aan de kamers der studenten be treft terdege toe." Men deelde omtrent den toestand der gewonden nog mede, dat beiden een hersenschudding hebben. Zij maken het naar omstandigheden redelijk wel. De commissaris van politie de -Keer A. W. Brandt deelde in verband met het gebeurde nog mede, dat het niet vast staat, dat er aan de ladder geschud is. Ook de heer Brandt verklaarde, dat eerst de student, later de noviet de lad der is afgegaan. Toen deze laatste onge veer tien treden van boven' was, is de ladder gebroken. Deze was boven nog met een touw vastgemaakt, maar de ladder is toch in twee stukken naar be neden gevallen. In v rband met het on derzoek, dat van politiezijde nog gaande is, alsmede vanwege het feit, dat de student en de noviet nog niet gehoord konden worden, kon de commisaris nog geen verdere mededeelingen doen. DE BERGING VAN DE LUTINE. Opvarenden van de bergingsschepen Vol harding en Neptunus van de firma Doeksen en Dros hebben Maandag vier platen koper, waarin spijkers met het Lutine-merk, stukken wrakhout en een stuk ballast ijzer van hon derd kilo uit het wrak van de Lutine te voor schijn gehaald. Lloyd's sub-agent, die steeds bij de berging tegenwoordig is, heeft een en ander in ontvangst genomen. MOEILIJKHEDEN MET WOON WAGENBEWONERS Gistermorgen wilden de bewoners van <...i woonwagen standplaats nemen in het woon wagenkamp te Voorburg, hetgeen niet moge lijk was, daar het maximum aantal woon wagens reeds was bereikt. De politie heefr daai om den wagen naar Veur doen brengen, waar men evenwel den wagen weigerde, 's Middags is de wagen weer uit Veur verwij derd en onder begeleiding van de politie naar het kamp aan de Loozerslaan te Loosduinen gebracht. Gisteravond verscheen de wagen weer te Voorburg, waar de bewoners hem voor het politiebureau zetten. Zij weigerden de paar- ju te spannen. Tal van woonwa#enkamp- (Niet officieel) 5e Klasse, 7e Hjst Trekking van Woensdag 27 September 1933 Hooge Prijzen 50.000.— 12734 1.000.— 1169 4529 13006 16077 400 5056 8980 9495 11486 200.- 4611 9444 10036 13328 100.— 37 198 1744 2095 9409 9660 13551 14965 17123 19673 20179 Prijzen van f70. 262 286 293 328 434 479 555 833 886 945 969 1024 1185 1394 1397 1475 1522 1551 1574 1905 1969 2036 2140 2153 2157 2188 2245 2327 2415 2433 2547 2566 2877 2937 3156 3177 3373 3393 3434 34B7 3543 3613 3649 3674 3801 3837 3996 4125 4172 4357 4370 4411 4566 4712 4848 4983 5069 5089 5142 5257 5282 5316 5347 5425 5456 5501 5523 5631 5640 5756 5906 5975 5978 6193 6196 6219 6224 6375 6452 6458 6516 6547 6570 6574 6586 6672 6903 6932 7119 7144 7242 7337 7394 7474 7483 7559 7601 7614 7628 7728 7755 8049 8207 8262 8297 8404 8412 8429 8493 8781 8840 8881 8938 8964 9050 9214 9381 9572 9601 9641 9730 9816 9868 10217 10466 10928 10932 10940 10953 10989 11004 11017 11029 11170 11333 11353 11695 11739 11742 11803 11825 11827 11851 11918 12014 12016 12044 12125 12256 12302 12395 12421 12575 12592 12809 12628 12649 12651 12787 12790 12799 12932 12961 12970 13111 13251 13274 13395 13568 13663 13738 13866 13946 13963 14144 14322 14396 14472 14504 14529 14716 14807 14893 14986 15035 15111 15137 15171 15285 15333 15442 15637 15951 15968 16154 16291 16330 16451 16468 16489 16571 16617 16779 16888 16892 17012 17134 17164 17354 17356 17383 17406 17522 17546 17601 17632 17736 17976 18031 18088 18126 18276 18340 18447 18517 18595 18616 18807 19001 19110 19188 19201 19458 19478 19792 20207 20479 20504 20518 20533 20576 20624 20763 20892 20966 Nieten 5 49 114 134 138 146 176 164 189 205 213 236 257 356 371 385 393 504 526 553 560 563 708 771 787 831 867 880 918 933 939 994 1003 1051 1054 1104 1111 1133 1194 1109 1208 1402 1442 1458 1486 1495 1526 1595 1641 1867 1675 1677 1685 1701 1724 173» 1823 1837 1870 1889 1955 1962 1982 2044 2068 2077 2091 2127 2146 2165 2167 2170 2182 2250 2270 2303 2330 2331 2374 2464 2537 2687 2701 2702 2827 2839 2869 2893 2925 2940 2957 2987 3077 3119 3159 3210 3246 3275 3320 3377 3411 3584 3587 3633 3668 3735 3805 3810 3010 3923 3925 4013 4014 4017 4087 4123 4164 4294 4317 4320 4428 4454 4464 4487 4523 4540 4556 4586 4590 4653 4653 4672 4697 4709 4768 4802 4822 4853 4860 4913 4994 5066 5154 5249 5273 5300 5311 5326 5337 5345 5348 5369 5377 5422 5444 5450 5463 5513 5537 5558 5581 5615 5628 5649 5667 5673 5683 5707 5718 57M 5749 5781 5784 5794 5837 5882 5916 6043 6108 6129 6145 6148 6176 6184 6242 6351 6352 6356 6374 6378 6403 6467 6481 6488 6501 6505 6522 6565 6603 6621 6640 6694 6695 6761 6807 6815 6332 6890 6936 6957 6992 7008 7026 7054 7081 7087 7089 7098 7102 7109 7220 7266 7269 7282 7300 7328 7331 7346 7386 7392 7407 7416 7429 7461 7465 7511 7520 7526 7528 7529 7576 7577 7582 7591 7631 7846 7667 7704 7709 7729 7736 7738 7741 7753 7803 7823 7879 7899 8048 8061 8082 8093 8128 8186 8219 8281 8273 8291 8302 8333 8373 8398 8516 8584 8599 8623 8627 8658 8686 8734 8736 8743 8776 8789 8801 8807 8815 8832 8856 8867 8887 8927 8989 9037 9073 9078 9084 9141 9142 9160 9190 9352 9377 9386 9387 9405 9436 9442 9531 9564 9595 9619 9623 9662 9688 9741 9799 9814 9843 9879 9880 9882 9889 9921 9974 10061 10062 10067 10079 10107 10111 10122 10135 10161 10177 10252 10295 10298 10307 10357 10365 10374 10408 10412 10420 10498 10520 10586 10593 10680 10697 10769 10790 10840 10908 10926 11002 11024 11035 11044 11069 11101 11105 11108 11150 11163 11184 11355 11386 11513 11559 11565 11573 11586 11717 11723 11729 11730 11790 11833 11858 11885 11922 11931 11981 12031 12045 12067 12069 12098 12148 12165 12195 12286 12290 12381 12386 12405 12407 12451 12454 12466 12480 12494 12514 12567 12598 12601 12634 12692 12712 12823 12835 12839 12871 12925 12926 12940 12956 12989 13033 13044 13082 13121 13287 13294 13325 13426 13450 13478 13492 13520 13565 13590 13631 13661 13694 13701 13707 13740 13767 13775 13786 13817 13836 13852 13937 14023 14038 14112 14140 14142 14150 14168 14193 14213 14235 14264 14308 14345 14397 14444 14446 14449 14455 14533 14536 14596 14609 14688 14769 14801 14863 14875 14902 14909 15019 15023 15034 15056 15064 15091 15120 15128 15129 15144 15179 15240 15258 15261 15266 15272 15273 15292 15321 15325 15340 15421 15429 15572 15627 15699 15814 15S44 15900 15917 15943 15952 16028 16065 16069 16120 16197 16216 16225 16270 16318 16329 16386 16399 16502 16831 16540 16543 16546 16553 16608 16623 1667S 16680 16684 16693 16694 16801 18391 16893 16907 16951 16952 16963 16982 17004 17015 17046 '7048 17062 17066 17078 17080 17V3 17174 17175 17177 17217 17252 17267 17285 17314 17355 17360 17367 17422 17470 17533 17549 17634 17667 17718 17790 17815 17820 17821 17862 17866 17913 17934 17965 17988 18025 18029 18058 18075 18120 18202 18244 18274 18293 18298 18304 18322 18330 18364 18373 18412 13443 18452 18557 18602 18611 18693 18696 18714 18770 18817 18877 18881 18891 18924 18927 18950 18964 18975 19046 19159 19196 19278 19289 19301 19306 19320 19340 19397 19523 19538 19542 19556 19587 19591 19630 19640 19650 19655 19658 19662 19686 19698 19710 19734 19771 19804 19839 19860 19864 19942 "9971 19978 20015 20016 20022 20023 20032 20037 20073 20083 20093 20133 20181 20191 20196 20212 20280 20373 20379 20402 20407 20430 20453 20454 20462 20506 20507 20512 20632 20848 20861 20862 20899 20905 20921 20988 bewoners waren daarbij tegenwoordig, die een dreigende houding tegen de politie aan-, namen. Deze zag zich genoodzaakt met de blanke sabel een charge uit te voeren, waar na de menigte zich verspreidde. Gisteravond om twaalf uur is de wagen wederom ondei politiegeleide en met behulp van een auto naar Loosduinen gebracht. INBRAAK IN EEN R.K. KERK TE BUSSUM. Dieven hebben zich Maandagnacht toe* gang verschaft tot de Heilige Hart kerk t« Bussum. De canonborden bij de tabernakel zijn van hun plaats gehaald. Het is echter niet gelukt het tabernakel, waarin zich dq kerksieraden bevinden, open te breken. Do dieven hebben getracht een offerblok achtet in de kerk te forceeren. Ook dit is niet gelukt Men heeft op het tabernakel breekijzers ge» vonden, deze zijn evenals de ladder afkomstig van een in aanbouw zijnd bouwwerk in tfi buurt. Dit is na de kerkinbraken te Blaricum, Anw keveen, Kortenhoef en in de Mariakerk te Bus» sum de vijfde inbraak, welke de laatste wek in een r.k. kerkgebouw in het Gooi he plaats gevonden. Op verzoek van den pastoor hebben 80 pa» rochianen van Kortenhoef zich aangemeld tol het vormen van een wacht. Het kerkgebouw! aldaar zal eiken nacht door twee mannen worden bewaakt.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7