Prijsvraag N.C.C. DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY JCcck S. School Jlcovindaal Tlieuws Koop vast een crisis-briefkaart voor Dinsdagavond 1500 prijzen ZUIDSCH AR WOUD E. WIERINGERWAARD. TEXEL. couvert, dat zeker een welkom geschenk zal bevatten. Der traditie getrouw werden tevens eenige Alkmaarsche kaasjes aangeboden, al was er dan ditmaal ook meer van de traditie dan van de kaas zelf sprake. Onder hartelijk applaus van het publiek nam de jubilaresse deze geschenken in ont vangst en daarna trad de burgemeester naar voren. Hij bood de actrice hoffelijk een ann en leidde haar rond langs de bloemenversie ring waarbij hij mededeelde, dat dit een deel van het werk van het damescomité geweest was. Zooals men thans de zaal had versierd, had spreker het nog niet eerder gezien en dat wees er wel op hoe voldaan men er hier ter stede over geweest is de jubilaresse ook hier te kunnen huldigen. Het damescomité had spreker verzocht een enkel woord te zeggen, maar na het stuk gezien te hebben, had hij begrepen, er min of meer ingeloopen te zijn. Immers, de heeren der schepping spelen in dit stuk nu juist niet zoo'n heel mooie rol en vooral de heeren van omstreeks vijftig jaar krijgen heel wat te hooren, zoodat spreker, die van denzelfden leeftijd is, zich in een min of meer onaangenaam parket bevond. Desondanks wilde hij getuigen hoe hij vanaf zijn studententijd reeds van het spel van deze eminente artiste had genoten, wat hij haar trouwens in 1923 reeds had kunnen zeggen. Thans zijn wij tien jaar later, maar het won dere feit kan worden geconstateerd, dat me vrouw De Boervan Rijk eerder jonger dan ouder schijnt geworden. U zegt, zeide de bur gemeester, dat U voor een buitenlandsche reis uw zwempak zult medenemen, maar dan vertrouwen wij er op, dat U over tien jaar hier weer terugkomt om opnieuw te jubilee- ren. Spreker zal dan geen burgemeester meer zijn en heeft zich dus gehaast de jubilaresse in deze functie nog te kunnen huldigen. Ook thans, zeide de burgemeester, ben ik weer onder de bekoring van Uw spel gekomen. Spr. wenschte mevrouw de Boervan Rijk ten slotte het allerbeste toe. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Couwenhoven, die met den heer Van Drunen het tooneel betrad en zeide, dat alle arbeiders deze actrice als kunstena- resse buitengewoon hoog-achten voorna melijk omdat zij in de stukken van Heijermans altijd een leidende rol gehad heeft. Namens de Alkmaarsche arbeiders beweging, de afdeeling van de S. D. A. P., den Bestuurdersbond en aanverwan te organisaties, wilde spreker de jubila resse een apart woord van hulde brengen, en den wensch uitspreken, dat zij nog lange ja ren haar kunst aan het volk zou mogen ge ven. Spreker bood bloemen aan, benevens een enveloppe met inhoud. De arbeidersbevol king heeft meer levenslust en zin voor pro paganda dan geld, maar de inhoud zou een k'eine bijdrage voor een rustigen levens avond kunnen vormen. Mevrouw De Boervan Rijk bracht in haar antwoord allereerst dank aan het da mescomité, dat zich zooveel moeite heeft ge geven en zelfs haar kleedkamer met tapijten en bloemen versierd had. Zooveel toewijding en liefde is ontroerend. Spreekster dankte hartelijk voor de haar aangeboden geschen ken, voor de woorden van den burgemeester en voor de belangstelling van het publiek, dat in zoo grooten getale was opgekomen, en deed de min of meer verrassende mededee- ling, dat wie er op rekende haar voor het laatst op de planken te hebben gezien, zich vergiste. Wanneer ik aldus de jubilaresse niet zou doorspelen zou ik binnen een jaar gestorven zijn. Ik ben pas tachtig jaar en ik voel mij zoo goed, dat ik nog wel twintig of dertig jaar kan leven en spelen, waarbij ik dan ook in Alkmaar hoop te komen. Zij dankte ten slotte ook de arbeidersvertegen woordigers voor het haar geschonkene en deelde mede, dat de buste van Heijermans, die haar dezer dagen werd aangeboden, het mooiste cadeau was, dat zij tot dusver bij haar jubileum heeft mogen ontvangen. Met woorden van hartelijken dank aan al len, die tot deze grootsche huldiging hadden medegewerkt en met een enthousiast „T01 weerziens" besloot zij haar luid toegejuichte rede. De jubileumavond in Alkmaar kan, dank zij zooveler spontane medewerking, in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Tj. VERGADERING VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN DE INSPECTIE ALKMAAR. Gisteren had in de groote zaal van Hotel „de Prins" te Velsen (Noord) de vergade ring plaats van onderwijzers en onder-; wijzeressen in de Inspectie Alkmaar. De be langstelling was buitengewoon groot en de zaal was maar juist groot genoeg om alle dames en heeren te kunnen bevatten De ver gadering werd geopend door den heer E. Rahder, inspecteur van het L. O. in de Inspectie Alkmaar, die aan het verzoek der Commissie van Voorbereiding om dit te doen, gaarne gevolg had gegeven. Spr. richtte een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezige leerkrachten uit de Inspec tie en hoopte, dat deze bijeenkomst zou mo gen leiden tot ernstige behartiging van de belangrijke levenstaak, die de aanwezigen zich gekozen hadden. Van zeer groote betee- kenis achtte spr. dezen dag, omdat het ge voel van saamhoorigheid wordt gekweekt en versterkt, iets wat in deze tijden niet onder schat mag worden. De middag zou voorna melijk in beslag worden genomen door een gezamenlijk bezoek aan de Papierfabriek en een wandeling in net park Velserbeek, wat ook tot dit doel zou medewerken. Spr. hoopte dat na afloop allen zouden kunnen terugzien op een welbesteeden dag en sprak vervolgens nog een bijzonder woord van welkom tot de heer Rambonnet, burgemeester van Velsen, den chef van de afd. onderwijs ter secretarie en tot den heer D. L. Daalder te Bergen Van deii hoofdinspecteur was bericht van verhin dering ingekomen. De voorzitter der Commissie, de heer J Vermeer te Alkmaar, gaf daarna het woord aan den heer Daalde voor het houden van zijn lezing over: Principen van School herinnering Rede van den heer Daalder. De heer Daalder sprak ongeveer als volgt: Niets is mij liever dan te spreken over dit Onderwerp voor onderwijzers de ouders zijn gewoonlijk wel overtuigd van de nood zaak van schoolhervorming, de onderwijzers minder. Als vader èn onderwijsman behoor ik tot beide kampen misschien heffen de eenzijdigheden elkaar daardoor op. De critiek op de school is niet van de lucht; als werker in en voor de klas hindert je dat het stoort je in je arbeid je hebt een gevoel van miskenning, je doet je plicht als ieder ander en. de buitenwacht kan kert eindeloos. Dat gekanker vindt steun bij verschillende theoretici. En het is geen won der, dat de onderwijzers en leeraren zich af vragen: heeft deze professor in psychologie of paedogogiek, deze man van de studeer kamer het recht, ons werk te be- en vooral te vèroordeelen? Als deze criticus dagelijks voor de klas stond. Maar toch, wij, practici zijn ons óók onze tekorten bewust ook wij stuiten op tal van problemen begrijpen, dat veel dingen an ders kónden en móesten zien in, dat géén ding ongewijzigd blijft en weten, dat met den groei der wereld gepaard gaat de groei der school. Welke houding is hier de juiste? Naar mijn meening die van criiisch en on bevooroordeeld luisteren, dus de wetenschap pelijke houding. Kenmerkend voor weten schap is niet wéten, maar zöeken iedere wetenschap heeft een oneindige taak. Fou tief, ja onduldbaar is de houding van „wir habes es so herrlich'weit gebracht" nood zakelijk onbevangen luisteren en verwerken, toetsen aan eigen ervaring en dagelijksche practijk, eerlijk onderzoeken en tenslotte doen. Voor ons ligt dus de vraag: welke critiek komt in de beschouwingen over deze proble men voor den dag welke fouten worden de school en den schoolmeester verweten? Het is niet gemakkelijk, hier de groote lij nen te zien de critiek treft zoowel de lage re als de middelbare school en zelfs de aca demie onze beschouwingen richten zich dus op de èèr.e school, die den leeftijd van 4 tot minstens 24 omvat. Eerste verwijt: De school is in organisa tie, inrichting en werkwijze niet psycholo gisch gefundeerd. Men kent de onderscheiding van algemee- ne psychologie, speciale psychologie of groepspsychologie en individueele psycholo gie of „determineering". De critiek der mo derne psychologen is in verband hiermee drieldeig: 1. Organisatie, inrichting en werkwijze houden onvoldoende rekening met wat de algemeene psychologie over het kind leert. 2. Evenmin met wat de speciale psycho logie door determineering bij ieder kind af zonderlijk heeft te ontdekken. Sub I: een zwak fundament en géén abso lute zekerheid de phasenpsychologie is nog in haar kinderschoenen allerlei vari aties bij de onderzoek'rs. Min of meer een heid op de volgende punten, wat de schooe- organisatie betreft a tot 6 a 7 jaar behoort een kind óf thuis te zijn öf op 'n school, waarin het gemoeds leven No. 1 is en 't intellect No. 2 groote bewegingsvrijheid is noodzaak. b. van 7 tot 11 a 12 jaar is de doe-school onmisbaar; zie vooral Stanley Hali's critiek op de luister school. c. van 11 a 12 tot 14 a 15 jaar is weer het gemoedsleven primair toch mag scho ling in critisch denken niet ontbreken. d. van 15 tot 21 en later is die scholing in critisch denken primair toch mag ook hier het gemoedsleven niet worden beschouwd als minderwaardig (gewetensvorming is de centrale opgave van alle paedagogiek). In géén van deze scholen mag worden ver geten, dat alle ziele- en geestesfaculteiten recht hebben op aandacht en harmonische ontwikkeling om van het lichaam nu maar te zwijgen. De inrichting: met nadruk betoogt de al gemeene psychologie, dat een kind een dy namisch wezen is dit leidt tot conflicten met de school, die in haar leer, haar ritus en moraal statisch is (zie vooral Schohaus. Schatten über der Schule Ned vertaling door C. J. Struyk: Schaduwen over he' schoolleven.) De methode: het gevaar der verregaand" „splitsing van moeilijkheden" te weinig vertrouwen in de natuurlijke activiteit te weinig inzicht in het denkproces en het ge voelsleven bij kinderen (totaliteitspsycholo- gie, globalisatietheorieën.) Sub 2: onderzoekingen in allerlei richting dwingen tot het aanvaarden van groeps- ondewijs en het breken met star individualis me eenerzijds, met uniformiteit anderzijds: bij vrije, beweeglijke groepen en onderling: samenwerking een organische oplossing van allerlei problemen (Hamburger Versuch- schulen, het „getemperde klassikale onder wijs", „die Psychologie der Schulklasse", de netelige kwestie van het „zelfbestuur", de school als „werkplaats", Kees Boeke.) Alleen scherpe en onbevoordeelde waar neming door uiterst gevoelige onderzoekers van wat vrij en spontaan is geopenbaard kan op den duur leiden tot „kennis" van kinde ren. Als wij ons dit bewust maken, moet de school in ieder opzicht grondig worden her zien. Onze school is nog vóór alles leer school, school met een vast rooster, een leerplan, een wel omschreven program, die tot doel heeft alle kinderen hetzelfde quan- tum parate kennis mee te geven in denzelfden tijd; ze is niet het laboratorium, waar uit en door vrijen arbeid, alleen en in groepsver band, de sterkte van de aanwezige krachten wordt gemeten. Naast deze omvorming is noodig een innig contac! van alle „beroeps opvoeders": ouders, onderwijzers of leeraren, jeugdleiders, predikanten e.d. Conclusie na de bestudeering van dit „eerste verwijt: De school moet uitgroeien tot een werkschoot met grootere bewegings vrijheid en meer differentieering dan nu mo gelijk is. Tweede verwiit: De school is .yselbstherlich" en „weltfremd". Het leven kan in de school worden gebracht 't kalf van Pestalozzi, Ligtharts „School en Leven", Decroly, Dewey e.a.) of de school in het leven („de school op voetjes", de wan deling en de reis, de jeugdherbergen, de Landerziehungsheime, de Sovjetscholen, de leekenleeraar e.d.) Derde verwijt: De onderwijzer is te veel .geleerde" en te weinig „artisf. Dit houdt geen critiek in op verstandelijke ontwikkeling, integendeel, kennis en inzicht zijn voor een onderwijzer noodig als brood, in het bijzonder de kennis van zijn vak. Maar Nederlands* Fabrikaat Prijs per flacon 1.25 - om kinderen te leeren begrijpen, is het vermo gen van „Einfühlung" onmisbaar dit „artistieke waarnemen" komt te veel in ver drukking (onderv ijzersopleiding, studie van psychologie, practisch „determineeren", de roman over kinderen). Er is veel meer dan dat alleen het for muleeren der vele bezwaren duurt langer dan de tijd, die is toegemeten. In hoofdzaak ben ik het met de critici eens. Maarik ten en blijf een voorzichtig schoolman, die kinderen geen dupe wil maken van ontijdige experimenten. Van groote be- teekenis zijn de vele proefscholen, in ons land bv. die van Boeke, Groeneweg. Bazuin, de school der anthropospphen in den Haag, de Montessori- en Da'tonscholen in het bui tenland van allerlei soort: o.a. in Weenen, Hamburg. Engeland, Amerika, Rusland. Wie het rechte heeft? Misschien niemand misschien ieder wat mogelijk blijkt één richting de sterkste. De tijd zal het leeren. Noodig is onbevangen studie en waarneming, voorzichtig beproeven de „nieuwe school" kan alleen een product zijn van geleidelijken groei - dwang van boven af is hier even gevaarlijk als roekeloos experimenteeren, ge- vaarliik voor de kinderen èn voor de „nieüwe- schoolbeweging" zelf. Misschien omschrijft de volgende formule het principe van deze beweging nauwkeurig genoeg: zij wil de om vorming van de school tot een organisme, dat midden in het leven staat en met dat leven vergroeit, en waarin ieder tvpe al zoekende en werkende de plaats inneemt, die voor ziin talenten de eenig juiste is. De rede van den heer Daalder verwierf een luid applaus. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd door een drietal heeren gebruik gemaakt. Zij werden vlot door den inleider beantwoord. Een der heeren die de kwestie „leerplan" had besproken, werd door den heer Rahder beantwoord. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den heer Rambonnet, burgemeester van Velsen. Deze begon met de mededeeling, dat hij er eenigszins tegenop had gezien een begroe tingswoord tot de aanwezigen te richten vooral omdat hij zich zelf dacht niet bepaald de meest geziene gast te zijn. Hij toch had als hoofd der afd. Onderwijs in zijn gemeen te maatregelen moeten uitvoeren, die nu juist voor onderwijs en onderwijzers niet zoo pret tig waren. En dan de heer Daalder had het gehad over jougelui van wie wel eens ge zegd werd, dat er niets van terecht zou ko men en zie, dat had men jaren geleden ook wel eens van spreker gezegd (groote vroolijk- heid). Spr. achtte de groote belangstelling voor deze vergadering daarom van zoo groot be lang, omdat daardoor xluidelijk het bewijs werd geleverd, dat ondanks alle moeilijkhe derf bij het onderwijs de goede moed en de belangstelling bij het Onderwijzerscqrps niet waren weggenomen. Het beroemde „Serrez les Rangs" uit den grooten oorlog gold in dezen tijd in sterke mate voor alle onderwijs krachten. Het deed spr. als burgemeester zeer veel genoegen, dat men Velsen als plaats van samenkomst had gekozen. De aanwezigen zouden zien, dat Velsen maar niet was „het plaatsje bij de pont", maar een groote uitgebreide gemeente met hoogovens, papierfabriek, visscherijbedrijf enz. Zeker zouden de onderwijzers op school vertellen hoe zij thans Velsen hadden gezien en spr. eindigde met de wensch, dat deze dag in Velsen de prettigste herinnering zou achter laten. Nadat nog een kleine demonstratie had olaats gehad van leermiddelen voor het vak Physica, sprak de heer Rahder nog een har telijk woord tot de aanwezigen tot besluit van het eerste gedeelte. In de pauze werd op prettige wijze koffie gedronken. Daarna verzamelden de dames en heeren zich om twee uur bij de Kon. Papier fabriek van van Gelder en Zonen tot bezich tiging van dit geweldige bedrijf. Tal van lei ders en fabrieksemployé.» waren beschikbaar om de bezoekers in groepen rond te leiden, 't Was buitengewoon leerzaam en velen zul len zeker verrast geweest zijn over den om vang van dit bedrijf. Een inrichting waarop Velsen trotsch kan zijn De directie der fa briek ontving haar gasten zeer hartelijk en onthaalde hen in het park op thee, terwijl een boekje met gegevens werd verstrekt. Tot slot van den dag werd nog een wande ling gemaakt in het park Velserbeek aan de overzijde van het kanaal Daar werd tevens in het hotel de thee gebruikt. Dit was het slot van een zeer geslaagden dag, die voor de Commissie van voorbereiding een groot succes was. Het prachtige weer werkte daar aan op bijzondere wijze mee Maandag vergaderde de afdeeling Lan- gendijk der Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis", in café „De Roode Leeuw". Voorzitter was de heer Jb. Russen op de belangrijke agendapunten. De voorzitter verheugde zich er over, dat de bode-magazijnmeester weer tegenwoordig kon zijn, onder betuiging van leedwezen in door het hem geleden verlies. Hierna volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief. De daarin vervatte bedoeling tot oprichting van een kleuterhuis ondervond een gedachten- wisseling betreffende de financiën, voorna melijk aangaande de belegging der reserves ten bate van genoemd kleuterhuis. Het be stuur stelde voor om den te benoemen afge vaardigde geheel vrij mandaat te geven en zijn stem naar bevinden uit te brengen. Op gemerkt werd nog. dat men zich niet zoo zeer moest vasthouden aan de wijze van geldbelegging, maar toch weer het doel moest zien dat beoogd wordt Ten slotte werd het bestuursvoorstel aangenomen. Punt 9 was een voorstel van de afd. Enk huizen betreffende den rechtstoestand van het personeel in dien zin het artikel zoodanig te wijzigen, dat dTie maanden salaris wordt uitgekeerd indien de gezinsomstandigheden der nabestaanden dit noodig maken. De heer J. v. d. Abeele verdedigde dit voorstel, en wilde er sympathie aan betuigen De heer J. Kliffen meende dat de rechtstoe standen wel goed overwogen zijn en dat het regiement pas herzien was. Het voorstel van sympathiebetuiging werd niet ondersteund en besloten de afge vaardigden ook hierin vrij mandaat te geven. De overige agenda-punten van den beschrij vingsbrief ondervonden geen besoreking Als afgevaardigden naai de algemeene ver gadering werden gekozen de heeren 1b Rutsen en C. de Boer Wz., nadat op voorstel van den heer S. Wagenaar besloten was om twee leden uit het bestuur af te vaardigen. Eventueeie reserve wordt eveneens door het bestuur voorzien. Punt 3 bevatte wijziging van art. 4 aan gaande de verkiesbaarstelling van het be stuur. Deze wijziging «vilde het bestuur zoo stellen, dat de aftredende bestuursleden, in dien zij dat willen, weer herkiesbaai zijn. De heer J. v. d. Abeele onderschreef het geen wat het bestuui wil, doch zou het alleen willen bepaald zien bij het dageliiksch be stuur. In de toekomst achtte hij het beter, dat de ledenvergadering het dagelijksch bestuur kiest in functie. De heer J. Kliffen meent dat zij die 6 jaar zitting in het bestuur hebben, wel in staat zijn de juiste menschen te stemmen. De voorzitter verdedigde het bestuurs voorstel aan de hand van vele uiteenloopende omstandigheden. Men bleef nog wat over dit punt na praten, met als resultaat, dat de wijziging, zooals voorgesteld is, werd aangenomen. Door een nieuw voorstel aangaande dit punt nu niet toe te later is, hoopt de heer v. d. Abee'e een volgende gelegenheid af te wachten en zal dan met een nieuw voorstel komen. De aftredende bestuursleden J. Kliffeu, F Moeijes en C. de Boer Wz., werden met na genoeg algemeene stemmen herkozen, en nanvn de herbenoeming wederom aan. Uitgeloot werden de obligatienummers 4 en 34, deze zijn inwisselbaar bij de penning meesteresse. Medegedeeld werd dat de familie de B- te Broek op Langendijk een invaudewagen en de familie de W. te Noordscharwoude een stoomketel aan de vereeniging had geschon ken, wat in dank aanvaard werd. De beheerder van het bouwtonds deeide mede. dat thans een kapitaal gevormd is van 132.81. Aangaande de bestemming van het niet meer in gebruik zijnde badhuis zal een on derzoek ingesteld worden. De vraag of er dit seizoen wederom een moeder-cursus en een cursus Eerste hulp zal gehouden worden, werd mede met het oog op de financiën, gesteld in handen van het bestuur. De heer F. Moeijes stelde ten slotte voor i om bij de afscheids-receptie ter gelegenheid van het a.s vertrek van dr. Vogelenzan< de afdeeling door het bestuur te doen ver tegenwoordigen. De voorzitter onderschrrc dit en de vergadering hec.ibe aan deze wen setmiiikheid hare goedkeuring. Hierna sluiting. Woensdagavond vergaderde de afd Wieringerwaard van de vereeniging Het Wit te Kruis in het lokaal van den heer H. v. d. Woude onder leiding van den heer C. Ha ringhuizen. Aanwezig 6 bestuursleden. De overige ruim 300 leden schitterden door afwezigheid. Een der ingekomen stukken was een mede deeling van het hoofdbestuur dat de pleegkosten op Heideheuvel met 50 cent^** dag zijn verlaagd en nu zijn vastgesteld volgt: voor rekening der vereeniging i o* en voor de leden ƒ2. »-25 Als commissieleden voor het nazien der r» kening 1933 werden gekozen de heeren r van Zandwijk, Daan Kaan en W. Bron Als afgevaardigde en plaatsvervangend naar de algemeene vergadering op 3 rw' ber a.s. werden gekozen resp de heeren C Haringhuizen en Jb. Kaan Kz. Nu volgde behandeling beschrijvingsbrief Over punt 8. een voorstel van het hoofdbe^ stuur om de eventueeie jaarlijksche voorde* lige saldi op de exploitatie van de herstel- lingsoorden en ontsmettingsinrichtingen té storten in het reservefonds van het desbe. treffende herstellingsoord, of van de desbe- treffende ontsmettingsinrichting, werd urf. voerig gesproken en tenslotte den afgevaar- digde vrij mandaat gegeven wat ook het ge val is met de overige punten van den be schrijvingsbrief. De voorzitter bracht nog in bespreking het houden van een moedercursus Besloten werd een oproeping te doen en bij voldoende deel< name dezen cursus te doen huoden. Hierna sluiting. NÏFUWE NIEDORP. Begunstigd door mooi herfstweer gaf „Excelsior" Woensdagavond onder leiding van haar directeur B. Koolhaas van Twis£ een goedgeslaagd concert in den tuin. Een achttal nummers werden zoo niet al le onberispeliik. toch meerendeels op ver dienstelijke wijze uitgevoerd. Voor dit laatste openluchtconcert was de belangstelling bevredigend. Woensdag is door notaris G. J. B. Mul der te Texel publiek te koop aangeboden de boerenhofstede Holland n*tv" de Cocksdorp (Texel) met wei- en bouwland, schuren en arbeiderswoningen, totaal groot 46.17.70 H A. Ingezet werd voor f 12.000. De toeslag is bepaa'd op 11 Oct. a.s. Te de Koog zijn Dinsdag schiet ■'dstrii- den gehouden door de leden van de afd, Texel van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Vc dit doel waren hier behalve de voorzitter van de Ned. Landstormcommissie Duymaer van Twist, mede gekomen kapitein Boulogne, se- cretaris van ae Ned. Landstormcomm., maj, v. Sche'.vel, burgemeester Middelhof, voo*-'!- ter van de Gew Landstormcomm., de se cretaris dier commissie, de heer P. J. OoI- ders, burgemeester Lovink van Anna Paulow- na en burgemeester Dr'e$cen van Den Hel der, terwijl de leden van de plaatselijke com missie eveneens aanwerf waren, r.s het dagelijksch bestuur dezer gemeente. Te zes uur had in hotel de Lindeboc de prijsuitdeeling plaats, waarna een gemeen schappelijke maaltijd gehouden werd. De le den van den Bijz. Vrijw. Landstorm werden hierna achtereenvolgens toegesproken d-or de heeren Oo'ders, burgemeester Middelhof, Duijmaer van Twist en burgeme--' - Oort van Texel. De laatste dankte de leden var» het hoofdbestuur en van de Ge- Landstorm comm. voor hunne na^^Tigheid De h-er Duüm^er van Tw:st bracht naar vore;:, dat de B.V.L. thans nog meer reden van bestaan heeft dan in 1918. Toen toch werd slechts een mislukte poging aangewend om revolv'v verwekken, thans moeten we front maken te- gen socialisten en communisten, terwijl de fascis'en zich in 't gp*"-im trach^n te ver*»---- ken. 't Be.taan van een corps van ongeveer 70.000 mannen, die zich bij eersten opa rond den troon zullen scharen, werkt even- we' preventief. De volgende prijzen werden uitgereikt: A Konin"sch",ters: le pr. electr. lamp P. B. Riteco; 2e pr. sigaren H. Ziim. B Scherpschutters: le pr. electr. lamp V de Visser, 2e pr. theelichtje J. Schraag, 3e 17 3. Sim en Wo-Wang waren hard weggeloopen, toen zij zagen wat voor verwarring er dreigde te komen met dat heer, die als een okkernoot tusschen een notenkraker gevan- gen zat, en zoo afgrijselijk gilde. Op een wenk hield de grootste olifant stil en een man knielde in het stof, het hoofd voorover op den grond. \lt groote heer boven in de koets riep iets naar om- in pp„ h a,~fsnelden drie mannen het hek binnen, liepen ra' ot bij het huis, vlogen de treden van het bordes wLrrii„^ 8ten biina te8en Wo-Wang aan, die in al zijn ,,r 'g van huisknecht hen uit de hoogte monsterde en vroeg wat zij wenschten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 4