Obinmnlatid Zijn meisje, een beeldschoon type, zooals de film kan voortbrengen. bezoekt hem meer dere malen en zijn liefde voor haar kent geen grenzen DE DIERENTEMMER. Alkmaarsch Bioscoop Theater. DER TRAUMENDE MUND. Theater Harmonie. THE BIG BROADCAST. EEN FILM MET TAL VAN VERRASSINGEN. VLUG VAN STAPEL. WILLIAM HAINES IN ZIJN ELEMENT. Victoria-Theater. CINEMA EN THEATER. HET WITTE KRUIS. GEHEIMZINNIGE AANSLAG. Na geweldig inspannende zenuwsloopende voorbereidingen wordt het ontsnappings complot ten uitvoer gebracht, 'ondanks het plotseling niet deelnemen van Tom die Za terdag nooit iets durft, want die dag is hem steeds noodlottig. Hierdoor getroffen, gaat de directeur hem vertrouwen en wanneer dan op een goeden dag het bericht binnenkom d;.t Tom's meisje bij een auto-ongeluk zwaa: ge- V'ond is, roept hij C<"»nners en laat hem zon- wer geleide op eerewoord vrij. Dat eerewoord wordt niet geschonden Om de climax op te voeien neemt Tom nog een moord, begaan doot z'n meisje, op zijn ver antwoording en de electrische stoel is zijn Jevenseind. Een bijzondere vermelding verdient de regie Het thema is uitgewerkt op verbluffend- suggestieve wijze een film. tot in alle details keurig verzorgd. Een film. zooals er maar weinige zijn en die ieders belangstelling en waardeering ter volle verdient. Uk het voorprogramma noemen we vooral de klucht „Welkom, betere tijd'', een symbo lisch gegeven, hoe de malaise weg te krij gen is. Een tweetal teekenfilmpjes, „Bosko's dog race" en „Snow Time" zorgen voor het komische gedeelte. Van „Polygoon" nieuws noemen we de Schermeer-feesten en de glori euze intocht van H. M. de koningin te Am sterdam. Maar de film „20.000 jaar Sing-Sing" kun nen we U ten zeerste aanbevelen. Na het gebruikelijke journaal en een tee fcenfilm krijgen we eerst een heel aardige voorfilm, die op zich zelf haast hoofdfilm ge noemd kan worden, getiteld „De stille Getuige". Het is een detectivefilm, die ons tot het allerlaatste moment in spanning houdt Zooals in elk detectiveverhaal gebruikelijk is. vallen er vanzelfsprekend ook een behoorlijk aantal dooden en op de meest raadselachtige wijze. Van den „hoofdvermoorde" is een aap alleen getuige geweest van het droevige einde van zijn meester en we zien dan de vele verwikkelingen waartoe deze historie leidt Het raadsel van den moord wordt uiteindelijk toch nog opgelost en wel op even onverwach te als vernuftige wijze dooreen vrouw In de hoofdfilm zien we Clyde Beatly als dierentemmer. Hij probeert voor zijn circus een grootsch nummer in te studeeren en wel het laten samenwerken van leeuwen en tij gers in een nummer. En hoewel dit aanvan kelijk onmogelijk lijkt en iedereen hem het waagstuk afraadt gelukt het hem uiteindelijk toch om zijn waagstuk tot stand te brengen We zien echter voor hem dit gelukt de meesi verbluffende staaltjes van „temtechniek" en ook diverse griezelmomenten doen zich voor Trouwens alleen het aantal leeuwen en tij gers, in totaal 40, is om te griezelen al meer dan voldoende. Opvallend is echter dat het hier vaak duidelijk blijkt, dat men zeer wei nig trucs toepast; we zien werkelijk „tem kunst" en we moeten zeggen, dat het sojns ook werkelijk verbluffend is. Ook, en dit kan juist in een dergelijke soort films soms sto rend zijn, staat het liefdesavontuurtje hier in het geheel niet op den voorgrond. Slechts in een zeer ondergeschikte rol zien we zoo nu en dan iets van Anita Page, doch het hoofd motief is en blijft „de dierentemmer" en dat zien we dan wel zeer goed. De tragedie eener vrouw, dat is de inhoud Van deze film. De tragedie van een vrouw, die gelukkig is met den man, dien zij liefheeft, totdat totdat er plotseling een andere man in haar leven komt. Es ist eine alte Geschichte, doch bleibt sie immer neu. Twee mannen zijn er in deze film, die deze vrouw willen bezitten, twee mannen, die een vrouw begeeren, die niet eens mooi is. De concertmeester Peter heeft haar tot de zijne gemaakt en zij leven in lief de en zelfopoffering tesamen totdat er een groot concert gegeven wordt waar de beken de violist Michael Marsden als solist op treedt. Zijn spel is betooverend en luisterend raar dezen kunstenaar gaat het hartje van de eenvoudige Gaby naar hem uit. Zij zoek' ra afloop van het concert haar man en treedt onverwacht een solistenkamer binnen. Zij vindt er Michael en trekt zich haastig terug maar de toonkunstenaar heeft een oogenbük haar oogen gezien en kan die niet meer ver geten. Hij verhaalt de wondere ontmoeting aan Peter met wien hij vroeger bevriend was en de vroolijke Peter lacht er om en neemt Michael mee naar zijn woning om hem aan zijn vrouw te kunnen voorstellen. In Peters huis ziet Michael de vrouw wier blik hem zoozeer ontroerd heeft en beiden wenden zich verlegen af als de niets vermoedende Peter het verhaal doet van de vrouw, die een ©ogenblik in de kamer van zijn vriend heeft gekeken en die deze sindsdien niet meer kan vergeten. Gaby forceert een samenkomst met Michael en hoewel deze er een oogenbük *e gen opziet zijn ouden vriend Peter te bedrie gen, kan hij den blik der vrouwenoogen niet «ng weerstaan en overwacht ligt Gaby in zijn armen. Het conflict is geboren en zoowel Michae' als Gaby lijden daaronder. Gaby heeft twee mannen lief, die beiden haar tegenwoordig heid verlangen en als Peter ziek wordt en op haar verpleging is aangewezen, wordt haar strijd dubbel zwaar omdat zij niet in staat is den niets vermoedenden zieke te verlaten Michaels verlangen wordt steeds sterker, hij wil niet langer op haar wachten en dan ziet de arme Gaby ten slotte maar één uitkomst Zijzelf moet verdwijnen en aan den oever van de Seine halen onverschillige mannen haar lichaam uit het water en een agent leest den afscheidsbrief, dien zij Peter voor haar dood in een klein kroegje heeft geschreven. Men ziet, het gegeven is zeer eenvoudig hij. zij en de vriend, maar toch heeft de regis seur van dit simpele gegeven iets bijzonders gemaakt. Ontroerend is de droom van het jonge vrouwtje waarin het wachten op den dood van Pefer haar te lang duurt en zij hef verbod van den dokter opzettelijk overtreedt en Peter meer druppels in zijn medicijnglas geeft dan zijn gestel kan verdragen. De droom gaat voorbij maar als zij wakker wordt is het conflict er nog altijd en wacht op een oplossing. Dan offert Gaby, die geen uitweg meer ziet, zich op en het eenige dat daarbij voldoening geeft is, dat haar af scheidsbrief tot Peter en niet tot Michael ge richt is. Elisabeth Bergner is in deze film het niet mooie, maar voor sommige mannen blijkbaar aantrekkelijke vrouwtje. Anton Edthofer a.s Peter en Rudolf Forster als Michael hebben met haar deze film tot een zeer bijzondere ge maakt. De musicale begeleiding en vooral de vioolsolo als Michael als solist optreedt is bijzonder mooi. Van een zeer eenvoudig gege ven is hier een ontroerende film gemaakt Vooraf gaan een zoogenaamde humoristi sche film en een uitgebreide serie wereld nieuws in beweegbaar geïllustreerden vorm. Het nieuwe programma in het Vic toria-Theater is iets bijzonders. De groote radiouitzending: Hallo, hier Amerika, geeft gelegenheid kennis te maken met de beste artisten die in Amerika voor de radio optreden. Als hoofdfiguur voor het filmverhaal is gekozen Bing Crosby, de meest popu laire radiozanger der nieuwe wereld. Deze komt n.1. geregeld te laat als hij voor het omroepstation Burns moet op treden. Oorzaak: een vrouw. Dan ontmoet Bing een zekere Leslie, die door een lief meisje in den steek is gelaten. Zij is niemand anders dan Anita, de secretaresse van Burns. Zij houdt van Bing en als Mona Bing even eens laat schieten, stijgen Anita's kan sen. Maar het gaat met het omroepstation niet goed. Doch dan organiseert Leslie de sensationeelste radiouitzending die er ooit geweest is: een programma met de grootste radio-artisten en zijn vriend Crosby als hoofdattractie. En dan krijgt men op muzikaal ge bied het eene succes na het andere te hooren. De bands van Vincent Lopez en Cab Calloway zijn iets geweldigs. Het optreden van Calloway als zanger en danser zal lang in herinnering blijven Bing Crosby, Arthur Tracy en Donald Ivor zingen zeer mooi. Een verrassing was het optreden van Kate Smith, de meest gevierde radiozangeres van Ame rika. Dit moet men bepaald gehoord hebben. Verder noemen we nog de Boswell-Sisters, de Mi 11-Brothers, 't Is de eene attractie na de andere. En Leila Hyams speelt de rol van Anita op aan trekkelijke wijze. Het tweede hoofdnummer is getiteld „Vlug van Stapel". Hierin is William Haines echt in zijn element en voor de liefhebbers van motorbootsport is er vooral in deze film veel te genieten. Sandy en Bumpy zijn samen bij de marine. Zij brengen een "motor-uitvin ding in practijk in de boot van den ad miraal. Maar de heele boel ontploft Verwijdering van de marine volgt. Maar zie, het toeval brengt het tweetal in aan raking met de motorboot .van Sharlev Jameson en dit toeval ontwikkelt een amusante vlotte geschiedenis van wa tersport, waarin liefde, jaloesie, enz een belangrijke rol spelen, en die in een uiterst snel tempo aan de toeschouwers voorbijgaat, bijna net zoo snel als het nieuwste motor-racejacht van de werf Jameson. William Haines is altijd het best op dreef als hij de vroolijke brutale jongen kan spelen. En zoo is hij hier als San dy. Cliff Edwards staat hem uitstekend ter zijde en Madge Evans is een char mante vrouwelijke hoofdfiguur. Paramount journaal en Hollandsch Nieuws voltooien dit buitengewone en uitgebreide programma, dat door nie mand verzuimd mag worden. Het Weekblad geeft deze week „Tooneel- nieuws" (mevr. de Boer-van Rijk; Leopold Jessner; Ned. Indisch tooneel; Ensemble Saalborn, enz.). Mededeelingen omtrent de film „de Jantjes" over ..Een echte Ned. film" (de Joodsche Invalide, Willy Mullens en zijn Haghe Film voor het technische en artistiek gedeelte, Gerrit van Wezel voor de muziek. Proloog van Otto Webing). Voorts vele fraaie afbeeldingen, portretten, enz. Algemeene vergadering van de Afd. Alkmaar. Deze vergadering, gisteravond gehouden in de bovenzaal van café Central, was hij uitzondering goed bezocht. Voorzitter was, wegens ontstentenis van dr. Pameijer, de heer D. Saai. Na opening en goedkeuring der notulen passeerde zonder nadere bespreking de revue een ingekomen stuk van de t.b.c -be strijding inzake gebruik van verpleegmate- riaal. Verkiezing bestuursleden. Aan de beurt van aftreding waren de heeren dr J. F. Frederikse, D. G. G. Mar- gadant en G. A. de Lange, allen herkiesbaar en allen door het bestuur weder aanbevolen. Uit de vergadering werden als tegencandi- daten gedoemd de heeren H. Koopmeiners en G. van Veen. Devoorzitter merkte op, dat geen dezer twee candidaat gesteld kan worden tegenover dr. Frederikse, omdat het regle ment zegt, dat in het bestuur zoo mogelijk zitting moeten hebben een huisarts en. een specialist en genoemde heer de eenige specia list is in het bestuur. Overigens zei de voorzitter nog, dat in het bestuur van het Witte Kruis steeds zoo veel mogelijk gestreefd is naar evenredige vertegenwoordiging van protestanten en roomschen. De gewoonte is steeds gehuldigd om bij aftreding van een protestant iemand te kiezen van dezelfde richting, en zoo ook als de aftredende katholiek is. Derhalve gaf spr. in overweging de beide als tegencandi daten genoemde personen thans niet te stel len, en met r.k. tegencandidaten te wachten totdat er een katholiek zal moeten aftreden. De heer DeGroot bleef bij zijn candi- daten, hij wenschte een arbeider in het be stuur. De candidatuur van de heeren Koop meiners en van Veen werd gesteund door vier leden. De heer Frederikse werd zonder tegen- candidaat herkozen. De heer C a a r 1 s meende, dat de af spraak waarvan de voorzitter had gesproken, in de statuten behoorde te zijn vastgelegd en vroeg een bestuursvergadering om de statu ten in verband daarmee te wijzigen. Devoorzitter antwoordde, dat de af spraak mondeling is gemaakt. Tegenover den heer Margadant werd ge steld de heer Koopmeiners en tegenover den heer De Lange de heer van Veen. Herkozen werden de heeren Margadant en De Lange elk met 39 stemmen. De heeren Koopmeiners en van Veen kregen resp. 5 en 7 stemmen. Beschrijvingsbrief alg. vergadering. Aan de orde kwam de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 76e algemeene vergadering op 3 Oct. te Amsterdam. De eerste zeven ounten lokten geenerlei besprekingen uit. Het achtste punt, een voorstel van het hoofdbestuur, betrof het vormen van een reservefonds uit de winsten van de herstellingsoorden en de ontsmet tingsinrichtingen, uit welk fonds dan in de eerste plaats een kleuterhuis in de provincie Noordholland zou worden opgericht, terwijl een deel ervan zou strekken tot extra-aflos sing van op enkele herstellingsoorden en ontsmettingsinrichtingen nog rustende schuld aan de hoofdvereeniging. Het voor stel ging vergezeld van een uitvoerige toe lichting. evenals het voorstel zelve door den voorzitter voorgelezen. De afd. Amsterdam had naar aanleiding van dit voorstel een amendement ingediend, waarbij niet bepaaldelijk een kleuterhuis werd genoemd als doel van het reservefonds, maar gewenscht werd het fonds te bestemmen voor een later te noemen doel. De afd. Aalsmeer gaf te kennen liever de stichting van een zeeherstellingsoord te zien aanbevolen. Het bestuur adviseerde den te benoe men afgevaardigde vrij mandaat te verlee- nen. Werd goedgevonden. De punten 8-2 en 8-3 van den beschrij vingsbrief (inzake pensioenregeling van de dames H. Baggerman van Houweninge en M. S. van Andel, beide van „Heideheuvel") werden zonder bespreking goedgekeurd. Bij punt 9 stelde de afd. Enkhuizen voor om art. 49 van het reglement voor den rechtstoestand van het personeel der instel lingen aldus te wijzigen: „Bij overlijden van personeel der instellingen wordt drie maan den salaris uitgekeerd, indien de gezinsom standigheden der nabestaanden dit noodig maken. Dit „noodig", te beoordeelen door het hoofdbestuur, behoudens verantwoorde lijkheid aan de atgemeene vergadering" De voorzitter lichtte toe, dat ver leden jaar dit punt in de afdeeling Alkmaar ook is ter sprake gebracht, waarbij zij nog verder ging dan de afd. Enkhuizen thans wenscht. Het bestuur adviseerde den te benoemen afgevaardigde op te dragen vóór het voor- stel-Enkhuizen te stemmen. Werd goedge vonden. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer D. Saai (door het bestuur gecandideerd) en tot plaatsvervanger de heer W. Voorthuijsen Begrooting der afdeeling. De posten, genoemd onder „baten", wer den na voorlezing door den voorzitter zonder bespreking goedgekeurd. Over de door de afdeeling te verleenen subsidies werd uitvoerig gedebatteerd. (Voor gesteld werd toe te staan aan Huisverzor ging 500, aan Zuigelingenbescherming 200 en aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose 550). Huisverzorging kreeg tot dusver 400; na aanneming van het bestuursvoorstel zou een gedelegeerde uit het afdeeüngsbestuur zitting hebben in het bestuur van Huisverzorging. Bij den post subsidie vereeniging tot be strijding t.b.c. lichtte de voorzitter toe, dat dit een zelfstandige vereeniging is, die vroeger een dochter-vereeniging der afdee ling was. De heer K o 1 b wees er op, dat de ge noemde vereeniging alle moeite doet meer leden te krijgen, maar voldoende werken op tut terrein der t.bc.-bestrijding is zeer moei lijk, omdat het rijk ook al minder subsidieert Spr. zou daarom graag het vroeger gegeven bedrag van 650 behouden zien. De voorzitter merkte op, dat de afd Witte Kruis geen andere instellingen steunt dan dochter-vereenigingen, maar dal zij de t.b.c.-bestrijding niet alleen wil laten staan. De bedoeling is, de subsidie geleidelijk te verminderen, omdat de vereeniging tot be strijding van t.b.c. op eigen beenen moet leeren staan. Mocht blijken, dat het bedrag van f 550 beslist onvoldoende is, dan kan op de eerst volgende algemeene vergadering onder oogen worden gezien of méér moet worden gegeven. De 100, die thans minder zou worden toegestaan, wenscht het bestuur te geven aan Huisverzorging, welke onderafdeeling nood lijdend is. Dr. Bromberg stelde in het licht, dat Huisverzorging zonder steun te gronde zou gaan, terwijl de Vereen, tot bestrijding van t.b.c. andere bronnen van inkomen heeft. De heer H.Jansen vond het niet billijk beide vereenigingen tegen elkaar uit te spre ken. Als er hulp in een gezin noodig is, kun nen buren die verleenen, als Huisverzorging daartoe niet in staat is. Na nog eenige besprekingen werd het voor stel van het bestuur om totaal f 1250 sub sidie te verleenen (te verdeelen als ge noemd) met algemeene stemmen aangeno men, nadat het bestuur een amendement- a Jacobse had overgenomen om a.s. voorjaar op de algemeene vergadering deze kwestie opnieuw onder oogen te zien. De overige uitgaafposten werden alle goedgekeurd, nadat de voorzitter op verzoek enkele ervan nader had toegelicht. De heele begrooting, sluitend in ontvangsten en uitgaven op 10810, werd hierna goed gekeurd. De heer Vóórhaar, ambtenaar der af deeling, deelde mede, dat de gevoerde pro- paganda tot gevolg heeft gehad, dat in den loop van dit jaar 424 nieuwe leden toetra den. (Applaus) Begrooting badhuis De begrooting voor het badhuis, sluitende in ontvangsten en uitgaven op 5000, werd vastgesteld. Commissie nazien rekeningen. Tot leden van deze commissie werden be noemd de heeren B. Schouten (Tesselschade- straat) en W. Caarls, beiden door het be suur voorgesteld in de vacatures-Kolb en Bosman. Rondvraag. De heer Jacobse stelde voor een ge zinstarief in te voeren (progressief) voor het badhuis, geldend voor de minder drukke da gen. Spr. geloofde, dat de groote gezinnen en ook het badhuis daarbij wel zullen varen Devoorzitterzou dezen wenk over brengen aan het bestuur van het badhuis Op een vraag van den Beemster- boer antwoordde de voorzitter, dat reglementen van de afdeeling a 10 cent te bekomen zijn aan het magazijn. Hierna volgde sluiting. A. N. W. B -MUSEUM FE VELP. Ged. Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring gehecht aan het raads besluit der gemeente Rheden tot wijzi ging van het besluit waarbij aan den A. N. W. B., Toeristenbond voor Neder land ter gelegenheid van het gouden jubileum in geschenk wordt aangeboden een terrein te Velp. groot 2000 M-., om daarop een Bondsmuseum te stichten De gemeente zal thans in plaats van 2000, 6500 M2. terrein aanbieden. STAKENDE STUCADOORS VEROORZAKEN IN AMSTERDAM EEN RELLETJE. Donderdagmiddag om vier uur hadden zich in de Jan Evertsenstraat en op den Adm. de Ruyterweg een paar honderd stakende stukadoors verzameld om eenige werkwilligen op te wachten van een bouwwerk in de Jan Evertsen straat. De politie heetf met de blanke sabel charges moeten uitvoeren om de stakers te verspreiden, waarna de werk willigen naar huis konden worden ge bracht. EEN VERDACHT BRANDJE Een politiek tintie. Gisternacht heeft een kelderbrand ge woed onder het café „La Gaité", Dier gaardelaan 14 te Rotterdam, eigenaar de heger Vermeulen. Een partij emballage en vele stoelen zijn verbrand. Dit café was een bekende verzamel plaats van fascisten. Men meent de mo gelijkheid niet te mogen uitschake len, dat hier sprake kan zijn van een brandstichting, die gepleegd zou zijn door politieke tegenstanders. Men grondt dit vermoeden op de om standigheid, dat op het plaatsje achter het café een ladder is gevonden, die hier niet thuis hoort terwijl ook eeu ruitje aan de achterzijde van den kelder is ingeslagen en de pen erven verwijderd is Het plaatsje aan de achterzijde is omgeven door een muur. die bereikbaar is door een poort, staande naast een poffertjeskraam op den Coolsingel. AARDAPPELEN STEUNREGELING De Ned. Aardappel Centrale maakt be kend, dat met ingang van 1 October a s. geen aanvragen voor erkenning als Kleinhandelaar meer kunnen worden ingediend. Alle aanvragen, welke na dien datum worden ingediend aan het adres van de Nrd. Aard. Centrale, Kazernestraat 3, Den Haag, of aan het adres van het se cretariaat van den bond van kleinhan delaren in aardappelen, groenten en fruit in Nederland, secretaris Tj. Reitsma, Lusthofstraat 45, telef. 12335, Rotterdam, kunnen niet meer in behan deling worden genomen. BOTERACCIJNS BLIJFT 90 CTS. De crisiszuivelcentrale deelt mede, dat de prijs voor de week van 7 Octo- ber 1933 van het crisis botermerk is vastgesteld op 80 ct. per K G. en die van de vervoervergunning van buitenland- sche boter op 1 per K G. DE SCHIPPERSBEURS TE ROTTERDAM. Te klein nu alle schippers ter beurze moeten komen. Met de Rotterdamsche schippersbeurs was het volgens het Hbl. vroeger gesteld als met het kerkje in het bergdorp waar van de toerist vroeg of het niet te klein was voor het heele dorp, waarop hij van den gids ten antwoord kreeg: als €r allemaa' ingingen, gingen ze er niet allemaal in, maar nu ze er niet allemaal ingaan, gaan ze er allemaal in Vele schippers bezochten vroeger de beurs niet of niet geregeld. Sinds de evenredige vrachtverdeeling zijn zii echter gedwongen daar den heelen lie ven langen dag te staan, want zitplaat sen zijn er maar weinig. Gisteren is de ontevredenheid daar over <,ot uiting gekomen, doordat een aantal schippers weigerde een dubbeltje als toegangsprijs voor de beurs ,e beta len en buiten bleef staan. Volgens hun opvatting moest de bevrachtingscom- mssie dat dubbeltje betalen Later ech ter gingen vele schippers toch naar binnen. liep dus nog al gemak keiijk af. Niettemin heeft het de aan dacht gevestigd op het feit, dat de*e ruimte, waar de schippers van 9 tot 6, met enkele uren middagpauze, verblij ven, geen gelegenhed is, waar honderdeD personen uren lang kunnen verblijven. Logementhouder neergeschoten. De bewoners van de Boomstraat bij de Noordermarkt te Amsterdam zijn gisteravond iaat opgeschrikt door een drama, waarvan een ongeveer 25-jarige logementhouder het slachtoffer is geworden Toen deze man te on geveer 11 uur in ietwat beschonken toestand zijn logement op nummer 36 wilde binnen gaan, weerklonk plotseling de scherpe knal van een revolverschot, dat door iemand die in de straat stond, was gelost en dat, naar wel vaststaat voor den logementhouder is be stemd geweest. De man stortte, door den ko gel in zijn slaap getroffen, neer. Op het geluid van het schot was er van verschillende kanten publiek komen toesnel len ook de politie was spoedig ter plaatse. Het slachtoffer werd in hoogst zorgwekken- den toestand door den G.G D. naar het Bin nengasthuis vervoerd. Het onderzoek naar den dader, dat door inspecteur Bos ter hand werd genomen deze is ook met het onder zoek in het drama in den Grooten IJpolder belast had te 1 uur des nachts nog geen resultaat opgeleverd Wel is door enkele per sonen, die het drama zagen gebeuren, de da der aangewezen als een zekere „Joop", een vroegere klant van het logement. In deze rich ting werd dan ook in de eerste plaats ge zocht. De toestand van het slachtoffer was he dennacht zeer ernstig. Het is zeer de vraag of hij in het leven zal kunnen worden behou. den. CYCLOONRAMP-TAMPICO. Hel hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27 te 's-Gra- venhage verklaart z;ch gaarne bereid gelden voor leniging van den nood der slachtoffers van de cycloonramp te Tampico in ontvangst te nemen. Zendingen per postwissel, of per giro onder no. 22120 met vermelding „Cycloonramp-Tampico" worden aan boven genoemd adres gaarne ingewacht. EEN SCHOUWBURG TE 'S-HEHTOGENBOSCH In een op 5 October te houden verga» der mg van de Sociëteit Casino t* 's Her togenbosch zal aan de orde komen een voorstel aangaande het bouwen van een Casino-srhouwburg aan de Parade Naar de „Prov N -Brab en 's-Hert. Crtverneemt worden de kosten op 300 000 geraamd Het bestuur van Ca sino wil de gemeente verzoeken een hypothecaire leening van 200 000 .e verstrekken, terwijl Casino ze'f den grond en de overike 100 000 four- neeren Voor deze medewerking zou Casino dan in hoofdzaken de voorwaarden der gemeente aanvaarden voor wat betreft de medezeggngschap van de gemeente in het beheer Het bestuur staat echter op het stand punt. dat het vyat de lokalen betreft, die voor sociëteit zijn bestemd, de socië teitsrechten niet kan prijs geven met u;tzondering voor den tijd der Carna valsdagen. GEEN STOPZETTING VAN RIJKSWERKVERSCHAFFINGEN. Naar aanleiding van het bericht in het ochtendblad van gister van „De Tijd", waarin melding gemaakt wordt van een ge rucht. dat de regeering vooinemens zou zijn cm alle werkverschaffingen stop te zetten en degenen, waarvoor zulks noodig is onder een steunregeling te doen va!'en, vernemen wij te bevoegder p'aatee. dat van een der gelijk voornemen der regeering geen sprake is. Integendeel, de min ster van sociale zaken is bezig met maatregelen, waarvan verwacht mag worden, dat in dez^n winler het aantal tewerkgestelden uitgebreid zal kunnen wór den. GEEN REVOLUTIONNAIREN IN GEMEENTEDIENST. De raad der gemeente Aalten b°sloof het ambtenarenreglement aan te vullen met een bepaling, dat aanhangers van rtvMutionnai- re groepen niet in gemeentedienst kunnen worden gehandhaafd. V\NGST VAN KOOIVOGELS WORDT BEPERKT. Slechts veertien dagen vangtijd. Er zal wijziging worden gebracht in de bepalingen tot regeling van de vangst van kooivogels. Deze wijzigingen zullen behelzen verkorting van den vangtijd, in dier voe^e dat het vangen en in het veld buiten open bare wegen en voetpaden vervoeren dezer vo gels slechts van 16 tot 31 October zal zijn toegestaan, terwijl voorts de afmetingen der vangnetten zullen moeten worden op vijf bij één meter. OVERTREDING UNIFORMVEREOD. Wegens overtreding van het ur.i.'ormver. bod heeft de marechaussee te Meppel pro ces-verbaal opgemaakt tegen den c-mmunist Arend Kroes. De geverbaliseerde voerde op zijn rijwiel een roode vlag mee, welke voorzien was van het communistische embleem (sikkel-en- hamer). ALMELO ZAL REGEERINGSSTEUN MOETEN VRAGEN. Na het aanboren van alle hul» bronnen nog een tekort van 266.860. i In de ontwerp-begrooting voor het jaar 1934 van de gemeente Almelo is op een eind cijfer van rond 4.196.000 een tekort van iond 08.000 geraamd Om een gedeelte van dat gat te stoppen, zullen er drastische maatregelen genomen worden. Maar dan zal er nog in het gunstigste geval een ongedekt tekort blijven van 266.800, zoodat het voor Almelo wel noodig zal zijn, regeeringshulo aan te vragen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11