Aqenda ï&ituwtland E JkavUicUial Tlieuws Weec&ecicht ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Rechtszaken VERKEERSONGEVALLEN WOGNUM. HOOGKARSPEL. WIERINGERWAARD. SCHAGFN. BROEK OP LANGENDIJK. BOVENKARSPEL. WESTWOUD. HEILOO. HEERHUGOWAARD. DE STREEK. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v. h. HERMS. COSTER ZOON Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond 30 20.000 jaar in Sing Sing (dram.) Hoofd rollen Spencer Tracy en Brite Davis. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen A. B. T. eiken avond 7.30 uur: De Die rentemmer (sens.) Hoofdrol Clyde Beatty. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie 7.30 uur (tot en met Woensdag): Der traumende Mund (rom.) Hoofdrollen Elisabeth Bergner en Rudolf Torster. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag half 3 matinée. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: 1 Vlug van Stapel (klucht) met William Hai- nes; 2. Hallo, hier Amerika (vroolijk film spel met verschillende filmsterren.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af, doorloopen de voorstellingen. Zaterdag 30 September. 3 uur, Harmonie, prov. meeting Noordhol land voor Openbaar Onderwijs. Zondag 1 Oc'ober. 8 uur, Rustende Jager Hejloo: Tooneelver- eeniging „Falkland" met „Gekocht en Be taald" (tooneelspel in vier bedrijven). Regie J Rossenbacker. chïnes kan worden deelgenomen. Het vlieg tuig, dat een groot aantal belangstellenden had getrokken, vertrok om 3 uur weer in de richting van Schiphol. Direct na de terrein-inspectie door den heer Aler werd door de vertegenwoordigers van de K.L.M., de N.L.S. en de organisatiecom missie, de heer J. Kleiboer, besloten de reeds lang in voorbereiding zijnde groote Zuid- Limburgsche vliegweek te doen houden gedu rende acht dagen. De vliecrweek opent op Zondag 8 Oct Dan zal definitief beslist wor den waar het vliegveld in Zuid-Limburg za' komen. DE KWESTIE-DUIJS IN DE S.D.A.P En de arbeiderspers. Wij lezen in de Tel.: Omtrent de vergadering, Woensdag in Den Haag door de afd. 6 der S D A.P. ge houden, vernemen wij nader, dat de debatten en de intrekking van de beide tegen mr. Duy3 gerichte moties nog een staartje dreigen te krijgen, dat ver uit gaat boven de zaak van de brochure van mr. Duys op zichzelf. De beide voorstellers der motie, de een strekkende tot royement, de ander met de be doeling hem van zijn Kamerlidmaatschap vervallen te verklaren, deden een krachtigen aanval op het optreden van mr Duys met de motiveering dat de heer Duys het partijbe lang ernstig had geschaad, zoowel wat den inhoud der brochure betreft, als de wijze, waarop hij die had uitgegeven. Een der voor spellers gaf te kennen dat mr. Duys naar zijn oordeel niet nad getoond over voldoende ver antwoordelijkheidsgevoel te beschikken, om nog langer een zoo vooraanstaande positie in de S.D.A.P. te bekleeden. Van iemand, die lid der Tweede Kamer is, had men z.i. mogen verwachten, dat hij anders was opge treden, met welke opmerkingen een deel der vergadering zijn instemming te kennen gaf. Daarop heeft in een buitengewoon scherpe en felle rede, die ongeveer twee uur duurde, mr. Duys zich gericht, niet alleen tegen den partijleider, den heer Albarda, dien hij be schuldigde in een besloten vergadering der partij de leden tegen hem te hebben opge jaagd, maar vooral tegen den hoofdredacteur van Het Volk den heer Ankersmit. Het gehee- le peil der arbeiderspers is, naar onze zegs man verzekerde, door den heer Duys op zoo danige scherpe wijze aan de orde gesteld, dat de afdeeling diep onder den indruk kwam en met zoo goed als algemeene stemmen besloot een onderzoek naar een en ander in te stel len, waartoe een commissie zal worden aan gevraagd bij het jjartijbestuur der S.D.A.P. Een geheele serie feiten moet daarbij de revue gepasseerd zijn betreffende de onware en verdraaide berichtgeving en voorlichting, zoowel tegenover buiten de S.D.A.P. staande tegenstanders, als tegenover partijgenooten, die om een of andere reden bij dien hoofdre dacteur niet in een goed blaadje staan. Een humoristische noot schijnt nog weest te zün, toen mr. Duys voorlas, hoe in „Het Volk zelfs onlangs had gestaan, dat Hitier tot de domste lieden van heel Europa gere kend mocht worden en mr. Duys bij zulk een peil va\ voorlichting de vraag stelde, war dan wel die groote millioenen partij der Duit- sthe S.D.A.P. moet zijn geweest, wanneer zii door zoo iemand, volgens de redactie van „Het Volk", re*^ls onder den voet kon worden geloopen. Ook de sensatie journalistiek die „Het Volk" de laatste jaren op zoo ijverige -wijze beoefent, werd onder instemming van een groot deel der aanwezigen op felle wijze ge geeseld. Nader deelt men ons van andere zijde nog mede, dat de grieven die mr. Duys in zijn re quisitoir tegen de arbeiderspers naar voren bracht, ongeveer deze waren, dat van alle groote bladen in Nederland de arbeiders ers het eenige blad was, dat haar lezers een orten inhoud van zijn brochure onthield, ter- vijl hij beweerde, dat de artikelen, waarin zijn brochure in Het Volk werden besproken tendeele op verval6ching van wat hij ge- fchreven had berustte Hoofdgrief was ech- er, dat men het aan de leden opzettelijk, in strijd met de waarheid, had voorgesteld, als of mr. Duys eerst de burgerlijke pers der te genstanders en pas daarna zijn eigen partij zou hebben ingelicht over het verschijnen van de brochure; uit gewisselde brieven met het partijbestuur der S.D.A.P. bewees hij de onwaarheid daarvan. De vergadering was af en toe zeer bewo gen en meermalen onder grooten indruk. Op een oogenblik, zoo vernamen wij, kon ook mr. Duys zich slechts moeilijk beheerschen, toen hij er op wees, hoe hij, na bijna 25 jaar de S.D A P. in het parlement te hebben verte genwoordigd, op zulke voorlichting door zijn eigen partijbladen, waarin zelfs gezegd werd, dat hij de brochure enkel geschreven had om voor zijn vrouw wat mooie kleeren te kunnen koopen, terwijl hij zooals bekend is geen ver goeding heeft willen aannemen, tallooze mo ties thuis had gekregen, die op zijn royement aandrongen. Schamper werd tusschen alles door opgemerkt, dat de eenige afdeeling der S.D.A.P. in Nederland, die wel niet zijn roye ment had verzocht, maar wel aandrong op het verlaten van zijn kamerzetel, toevallig die afdeeling was, waar de partijgenoot woont, die hem bij zijn aftreden in de Kamer zou opvolgen. PAARD GESCHROKKEN VOOR DE TRAM. De scheepsjager A. Kalsbeek uit Bel len kwam gistermiddag nabij de Jon- kersbrug te Smilde, doordat zijn paard schrikte voor de goederentram, die juist passeerde, te vallen. Hij kreeg een slag van de treeplank tegen het hoofd, waar door hij ernstig werd gewond. In zorg- wekkenden toestand werd het slacht offer naar het ziekenhuis te Assen ver voerd. TELEFOON OPROEP- EN VOORBERICHTEN. Met ingang van 16 October a.s. wordt in het binnenlandsch telefoonverkeer de geldigheidsduur van oproep- en voorbe richten uitgebreid. Een gespreksaanvraag met telefoon oproepbericht blijft dan geldig geduren de den geheelen dag volgende op dien, waarop de aanvraag is ingediend. De geldigheidsduur van het voorbe richt kan op verzoek van den aanvrager met 24 uur verlengd worden, wanneer hem is medegedeeld, dat het gesprek den volgenden dag op een ten naastebij bepaald tijdstip zou kunnen plaats heb ben. Deze bepalingen worden met ingang van 1 Maart 1934 ook van kracht voor het buitenlandsch verkeer. EEN AANVARING. Hedennacht heeft bij Terneuzen op het ka naal GentTerneuzen een aanvaring plaats gehad. Het 2000 ton groote Engelsche s.s. Freiburg op west van Antwerpen naar Gent is nabij het Nederlandsche plaatsje Drie kwart in aanvaring gekomen met het 300 ton groote Engelsche s.s. Sodnes, dat op Weg was van Gent naar Terneuzen. Het is terug gekeerd naar Gent om aldaar te dokken. Ver dere bijzonderheden ontbreken nog. IN EEN KUIP LOOG GEVALLEN. Werkman aan de gevolgen overleden. Dinsdag j.1. is de arbeider M. in de fabriek van de Holl. Kunstzijde Industrie te Breda in een kuip met loog gevallen. Aanvankelijk liet het zich niet ernstig aanzien doch Don derdagnacht is de man overleden. Hij laat een vrouw met zeven kinderen na. VERDUISTERING. Bij de politie te Maastricht is aanL daan van verduistering van ongeveer welke de 38-jarige A. B„ als beheerster van een meubelmagazijn van den heer Godfroid aan de Brusselsche Straat zou hebben ge pleegd. Zij had kwintanties tot dat bedrag geïnd en niet afgedragen. Mej. B. is voortvluchtig. BESCHERMING VAN DEN BANDEROLLEPRIJS. Naar aanleiding van de mededeeling in de millioenennota, dat de minister van financiën zch met zijn collega van economische zaken in verbinding heeft gesteld over enkele pun ten, den detailhande' in tabaksf abri «aten be treffende, heeft een aantal grootwinkeliers, exploitanten van sigarenmagazijnen in Ne derland, den minister van economische zaken met aandrang verzocht, wettelijke maatrege len te willen nemen, dat het verkoopen van tabaksfabrikaten onder bandero'leprijs strafbaar wordt geste'd. Als motiveering van dit verzoek voeren adressanten aan, dat de detailhandel in tabaksfabrikaten met den on dergang bedreigd wordt, eensdeels door de economische crisis, waardoor de omzetten zeer belangrijk zijn teruggeloopen, ander deels door het noodgedwongen verkoojaen der artikelen ver onder banderollenriis, waardoor de winstmarge absoluut onvoldoende gewor den is. De adressanten vreezen. da- door de voor genomen verhooging van den tabaksaccijns het verderfelijk prijsgeknoei nog grooteren omvang zal aannemen en de winstmarges nog meer besnoeid zullen worden. Wettelijke bescherming Ier banderolleprij- zen moet als compesatie worden beschouwd, waardoor één der voornaamste oorzaken van den achteruitgang va.i detailhandel en industrie zal worden weggenomen. KONINKLIJKE FAMILIE NAAR HET LOO. Omtrent het vertrek van de koninklij ke familie van den Ruigenhoek kan na der worden gemeld, dat de koningin en de prinses vandaag in den namiddag per auto naar Het Loo vertrekken, ter wijl de prins per trein volgt. HET ONTSLAG VAN DE GEHUWDE VROUW IN LOON- EN OVERHEIDSDIENST. Een comité van actie opgericht te Groningen. Gister is se Groningen definitief opgericht een comité van actie voor ontslag van de ge huwde vrouw in loon- en overheidsdienst Het comité is gevormd door personen van ^aschuk»ie politieke ea kerkelijke richtin gen. Het ligt in bet voornemen deze actie landelijk te voeren. In verband daarmede wordt uit alle deeien van jet land adfcaesie verzocht. DE MOORD IN DEN GROOTEN IJPOLDER. Een spoor? De politie zet haar onderzoek ook voort in de richting Zaandam, waar het slachtoffer dikwijls met vrienden verschillende cafés be zocht. Het vermoeden is niettemin groot, dat men in Amsterdam moet zoeken, want een tweetal agenten heeft vanmorgen vroeg een man ontmoet, die beantwoordde aan het vage signalement, dat van den dader bekend is. Het is een als werkman gekleed persoon, vrij ge zet, met grijze jas en jockey-pet. DUBBEL-UITGETROKKENEN. Regeling geldt ook voor Amster damRotterdam, 's-Gravenhage en Utrecht. De minister van sociale zaken heeft beslo ten, dat voortaan bij steunverleening de re geling voor de dusgenaamde „dubbel-uitge- trokkenen" ook gelden zal voor de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage en Utrecht, gelijk zij reeds langen tijd ook voor de overige gemeenten geldt. Het kwam den minister voor, dat er geen reden aanwezig is om de werklooze arbeiders uit de genoemde steden in gunstiger positie te doen verkeeren dan alle overigen. Snel rijden in den mist oorzaak van een doodelijk ongeluk. Gisteravond is op den Groninger straat weg, onder den rook van I eeuwarden, een ernstig ongeluk gebeurd. Twee motorrijders waren op weg naar Leeuwarden, terwijl uit de richting Groningen een auto en een vrachtauto reden. Het mistte zwaar en daar om was het onverantwoordelijk van den be stuurder van de vrachtauto om de personen auto in te halen. Toen hij dan ook links voor bij wilde rijden, doken plotseling de lichten van de motorrijwielen voor hem op. Een aan rijding was onvermijdelijk. Een hunner, de zoon van den heer Vriezenberg te Leeuwar den, werd tegen den grond gesmakt en zijn motorrijwiel vernield. De berijder kreeg een zware hersenschudding. Per ziekenauto werd hij naar een ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd, waar hij aan de bekomen verwonding gen is overleden. Door een wipkar overreden en gedood. Gisteravond is de 41-jarige H. Moorlag uit Alteveen te (Nieuwe Pekela) door een wipkar overreden. De mjn was op slag dood Aan de gevolgen overleden. In het St. Anthonms-ziekenhuis te Utrecht is overleden de 68-jarige pastoor G. J. Rein- ders te Zeist, die enkele dagen geleden door de tram werd aangereden en zwaar gewond. Slachtoffer van aanrijding overleden. Maandagavond j.1. is in de Spaarn- dammerstraat de gepensionneerdé bri gadier van politie Bruinsma door een motorrijwiel overreden. Gisteren is de heer Bruinsma in het Wilhelmina-gast- huis aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. ROGGEPRIJS. De Nederlandsche graancentrale deelt mede, dat in verband met den door den minister van economische zaken vastge- stelden denaturatiebijslag van 3.50 per 100 K.G. en de monopolie-winst van an derhalve gulden per 100 K.G., welke op rogge wordt gelegd, wordt venvacht, dat zeer zeker niet onder een prijs van ze ven en een halve gulden per 100 K.G. zal moeten worden verkocht en dat vaak voor betere partijen een hoogere prijs zal kunnen worden bedongen. Voorts deelt het regeeringsbureau voor de uit voering van de tarwewet 1931 nog het volgende mede: In verband met de op Maandag 2 October 1933 aanvangende werkzaamheden van de afdeeling bin nenland van de Nederlandsche graan centrale heeft de minister van economi sche zaken de oude roggesteunregeling met ingang van dien datum buiten wer king gesteld, omdat de uit hoofde van die regeling steun trekkende landbou wers thans in de gelegenheid zijn ge steld onder de nieuwe regeling een ver hoogden prijs voor hun rogge te ont vangen. Het is van groot belang, dai de handela ren, die tot 30 Sept. 1933 steunro<*<re hebben gekocht, niet nalaten de leveringsbriefjes, welke ni hun bezit zijn, over tot 30 Sept. 1933 geleverde rogge uiterlijk op genoemden da tum aan de gewestelijke rogge-organisatie in te zenden, waarbij dan tevens dient te wor den opgegeven welke partijen reeds gekocht zijn en in den loop van de week van 2 tot 8 October zullen worden afgeleverd. De knecht van den veehouder C. K. heeft van een paard in de weide een zoodanigen trap gekregen, dat hij met gebroken arm en ontwrichten schouder in het ziekenhuis te Alkmaar moest worden opgenomen. Door de ingezetenen in den Hout, waar allengs meer weiland in bouwland wordt om gezet, is aan de commissie voor werkver schaffing het verzoek gericht tot het graven van een vaart van den Hout naar de z.g Slimtocht, waardoor de overhaal aan den Wijzend gemakkelijker te bereiken zal zijn. 'Maandag zal de commissaris der ko ningin een bezoek brengen aan onze ge meente en wel des namiddags ongeveer twee uur. Zij die audiëntie wenechen kunnen zich op dien dag Tóór 1.45 ten raadhuize aanmelden. 'Evenals in vele andere gemeenten Jtpmen ook in onze gemeente! reeds enkele gevallen voor van mond- en klauwzeer. Ter secretarie werd o.a. aangifte gedaan door mevr. wed. Metzelaar nabij Oudesluis en de heeren H Slikker.. Nieuwesluis en G Boekei te Poolland- De heer J. L. H. Jansen, adj.-commies P.T.T. alhier wordt met ingang van 1 Octo ber a s. overgeplaatst naar Amsterdam, bij kantoor Hemonystraat. Vrijdagmorgen werd in het veilingge bouw van de Langendijker Groentencentrale de 9e droge bloembollenveiling gehouden Voor contante betaling wordt 3/4 pCt per maand vergoed tot Mei 1934. De belangstelling was zeer gering. Er wa ren zoo goed als geen kooplui aanwezig, ter wijl de kweekers ook geen acte de presence gaven. Van het aangevoerde leverbaar is geen enkel partijtje verkocht. Alles kon de gestel de minimumprijzen niet opbrengen. Hoewel het aangevoerde voor een groot deel uit bol len bestaat, die er al bij een vroegere veiling zijn doorgeloopen stemt het toch zeer pessi mistisch, dat in 't geheel niets kqn worden verkocht. Alleen voor plantgoed wordt nog wat be taald. Hiervan waren een 10-tal partijtjes aangevoerd met een gezamenlijk gewicht van 1225 K.G. De noteering hiervoor was als volgt: win. Pitt 10 en op 0.16, idem 810 0.18, idem 6—8 0.09, idem z. 1011 0.17. Inglescombe Yellow 10—11 0.18. idem 910 0.18, idem 89 0.16 en—8 0.09, alles j>er K.G. Een partij Poeticus Or- natus van 225 K.G. kon geen kooper vinden. Het resultaat dezer veiling was dus al niet beter dan van de vorige wat betreft de lever bare bollen. Maar aan het eind van de vei ling werd toch weer medegedeeld, dat over 14 dagen opnieuw een veiling ai worden ge houden van leverbare en plantgoed. Wij ho pen, dat er dan meer kooplust is, of eigenlijk in de eerste plaats, dat er meer kooplieden komen, want de opkomst van deze op een vei ling zoozeer gewenschte categorie van be zoekers was bij deze veiling zeer miniem. Op de veilingen van de Bloembollenvei- lingsvereeniging „Westfriesland" is de han del in leverbare bollen vrijwel afgeloopen. Voor de veiling van plantgoed bestond nog goede belangstelling. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft hier de teraardebestelling plaats gevonden van den heer G. Neefjes, oud-bur gemeester dezer gemeente. Het aantal werkloozen blijft de laatste 3 weken stationnair en beloopt ruim 70. De werkloozen (voor zoover hoofden van ge zinnen in welk gezin geen andere inkomsten zijn) en kostwinnaars worden een week aan het werk gehouden en de daarop volgende wachtweek steun van het Burg. Armbestuur a 10 per week en kindertoeslag. Door de heer J. Rug is een begin ge maakt met den bouw van woonhuizen op het nieuwe grondbedrijf tusschen de Westerweg en Zandersloot. Het bedrijf is gelegen be zuiden de Regulierslaan en sluit aan bij het villapark „Blockhove", waar geregeld nieuwe villa's verrijzen. Er wordt hier druk gebouwd. Bijna het geheele complex van het Ge"" Grondhririjf is volgebouwd. Op de agenda van de tegen 3 October a.s. uitgeschreven raadsvergadering komt ook mede voor een voorstel van B. en W. om een gedeelte van het gemeentelijk net langs den Laanweg over te doen aan de Langen dijker lichtbedrijven. Het voorstel heeft be trekking op dat gedeelte van den Laanweg, waarlangs zich aan de Noordelijke zij de ge meente Oudkarspel uitstrekt. Het aantal werkloozen vertoont nog steeds een stijgende lijn. Momenteel zijn 50 personen bij de R.W.V. in de Wieringermeer te werk gesteld. Naar we vernemen, zijn op de verzoeken van het gemeentebestuur om voor hen, die niet in de R.W.V. kunnen worden geplaatst, een gesubsidieerde steunregeling in te voeren en om de baggerregeling, zooals die het vorig seizoen in deze gemeente werd toege past, weder van kracht 'te verklaren, nog geen beslissingen afgekomen. SCHELLINKHOUT. Toen Donderdagmorgen de heer C Toepoel, die 's nachts niet thuis verblijft, in zijn kappers- en sigarenzaak alhier kwam, bemerkte hij, dat er in zijn zaak ingebroken was. Uil de winkellade is het wisselgeld ont vreemd. terwijl tevens bijna de geheele voor raad sigaren en sigaretten was ontvreemd. Terstond heeft de Rijkspolitie een onderzoek ingesteld. Met den handel in sluitkool gaat het alles behalve naar wensch. Verschillende partijen kunnen den minimumprijs niet halen. De beste roode kool komt slechts tot 1.60; de gele kool loopt ook niet hooger. Van de witte kool nemen de zouters een deel voor f 1.25 als ze iets te zwaar zijn noteeren ze slechts 40 a 80 cents per 100 kilo. WINKEL. Vrijdagavond vergaderde de afd. Winkel der N. H. vereeniging Het Witte Kruis. Mededeeling werd gedban van een circulaire van het hoofdbestuur, dat de verpleegkosten voor Heideheuvel met 0.50 per dag konden worden verlaagd. Bosch en Heide stond minder gunstig en belangstelling voor deze stichting wordt gevraagd. Voor t. b. c.-bestrijding is 118 sub sidie verleend door den minister van sociale zaken, doch 90 pet. wordt 6lechts .uitgekeerd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 September. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Met. Instituut te De BiJdt Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Stomoway. Laagste barometerstand 744.3 m.M. te Sorgö. Verwachting (geldig tot den avond vat» 1 October): Zwakke tot matigen Oostelijke tot Noord oostelijken wind; nevelig tot licht of haif bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzichf. Het stijggebied van den luchtdruk in het westen trok met de diepe depressie oost waarts en doet thans den barometer snel stijgen in geheel Scandinavië. Het centrum der depressie ligt thans met barometerstan den beneden 775 m.M. in de Barendszee. In Noord-Scandinavië heerscht een Poolstorm uit Noordwest, die aldaar de eerste sneeuw bracht. Op IJsland begint de druk weer te dalen en werd het weer iets warmer. Zuidelijk van de 55ste breedtegraad wordt het weer nog steeds beheerscht door het gebied van lagen luchtdruk in 'het zuiden en waaien nog warme oostelijke winden. Over groote ge bieden wordt mist aangetroffen. De zware regens in het zuiden houden nog aan en reiken thans tot La Corona. Voor onze om geving is te rekenen op het voortduren van den weersioestand met oostelijke winden en zacht en nevelig weer zonder regen. Tot bestuursleden werden benoemd de heer G. Kamp (aftredend) en de heer Tj. Posthumus, in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer L. van Wijk. Voor het werk dat deze heeft ge daan èn als lid èn als secretaris der af- deeling, zal hem een waardeerend schrijven worden gezonden. Uit de behandeling van den beschrij vingsbrief blijkt, dat er thans 115 afdee- lingen zijn aangesloten. Het ledental is teruggeloopen van 85952 tot 83899, ver mindering 2063, waarin het bestuur een aansporing ziet tot krachtige, propagan da. 652 verpleegden bezochten Heideheu vel, en deze stichting maakte een winst van 35.230,60, waardoor de belegde re serve werd 201.740. Bosch en Heide en Vechtoever hebben een meer zorgvol bestaan. Het voorstel van het bestuur om de reserves op andere wijze te boeken én te splitsen, en o. a. een fonds te vormen van 50.000 voor stichting van een kleuterhuis in Noord-Holland, ontmoet ernstig bezwaar en de vergadering meent, dat gezorgd dient te worden voor de uitloting der premieleening in 1950, waaraan nog veel ontbreekt Een voorstel der afd. Enkhuizen om het salaris van het personeel bij over lijden, zoo noodig nog drie maanden aan de nabestaanden uit te keeren, vindt steun bij de vergadering. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren G. Kamp en G. J. van Leer- sum en tot plaatsvervangers de heeren D. Brugman en Dr. J. Broekens. Tot leden der commissie voor het on derzoek der rekening over 1933 werden benoemd de heeren B. H. Lenghous, W. Keetman en C. Faber. Daarna sluiting. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraken van Vrijdag 29 September 1933). Overtreding der Moter- en Rijwielwet: S. te IJmuiden 4 boete of 1 week tucbb school; M. J. te Bergen, A. H. te Enkhuizök D L. te Bergen, j. P. te Heiloo, A. M. d. W. te Alkmaar, J. v. B. te Koedijk, J. A. O- te Zijpe, L. J. te Koedijk, J. H. M. D. te Alk maar en K. B. te Heerhugowaard, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; J. H. S. te Aker sloot, F: J. N. te Amsterdam ieder 4 boete ot 4 dagen hechtenis; W. U. te Castricum, D. A. te Zaandam, J. N. te Zaandam, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis; L. D. te Eg' mondbinnen, J. B. te IJmuiden en M. L. te IJmuiden ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis; A. J. W. te Alkmaar 7 boete of 7 dagen hechtenis; G. K. te Groningen 9 boete of 9 dagen hechtenis; K. S. te Alk' maar; I. L. te Amsterdam; V. R. G. te Alk maar en H. R. te Amsterdam ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis; G. B. S. te Am sterdam 20 boete of 20 dagen hechtenis (met toew. civ. vordering), H. S. te Alkmaar 15 boete of 15 dagen hechtenis; S. H. te Amsterdam 3 en 15 boete of 3 en 15 da gen hechtenis; W. de B. te Amsterdam 1* boete of 10 dagen hechtenis (met toew. civ. vordering); J. M. te Amsterdam f 12 boete of 8 dagen hechtenis (ontz. civ. vordering) A. J K te Alkmaar 8 boete of 8 darten hechtenis,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2