Agenda iBinnenland fzavmeiaai Tlieuws Stad en Om m» lüeec&ecicht föucqedijke Stand 3-Ljdschciftw BELANGRIJKE DIEFSTAL TE DEN HAAG. VERKEERSONGEVALLEN HE1LOO. HEERHUGOWAARD. Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain eiken avond 7.30 uur: 20.000 jaar in Sing Sing (dram.) Hoofd rollen Spencer Tracy en B*tte Davis. Toe gang boven 18 jaar. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: De Die rentemmer (sens.) Hoofdrol Clyde Beatty. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie 7.30 uur (tot en met Woensdag): Der traumende Munt (rom.) Hoofdrollen Elisabeth Bergner en Rudolf Forster. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinée. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: 1 Vlug van Stapel (klucht) met William Hai nes; 2. Hallo, hier Amerika (vroolijk film spel met verschillende filmsterren.) Toegang boven 14 jaar. Voor 30 a 35000 gulden aan sieraden gestolen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in het magazijn van de juweliersfirma J. v. d. Willigen aan de Zoutmanstraat te Den Haag. Als gewoonlijk had de conciërge, die op de tweede verdieping woont, de rolluiken Zaterdagavond laat gesloten en 's nachts vóór half twee was hij nog in den win kei geweest en had nog niets bijzonders bespeurd. Toen hij Zondagochtend om streeks 9 uur de rolluiken weder op schoof, ontdekte de conciërge, dat een bovenlicht was vernield en dat uit een draaibare étalage een groote partij pla tina werkstukken met brillanten waren verdwenen. De hier bedoelde draaibare étalage was onlangs vervaardigd vol gens een door een der heeren v. d. Willi gen uitgedacht systeem, dat overeen komt met het draaibare tooneel in den schouwburg, om het aldus mogelijk te maken in zeer korten tijd van étalage te verwisselen. Aan de buitenzijde was de étalage- kast met voorwerpen van groote waar den, zooals brillanten ringen, polshorlo ges, colliers en brochettes, alles van pla tina voorzien, en het is deze kast die ge heel geplunderd bleek te zijn. Door het rolluik weder te laten zakken en de étalage naar binnen te draaien, hebben zij in den winkel rustig den voorraad platina en brillanten daaruit verwijderd, totdat zij blijkbaar kort daarna werden gestoord in hun verdere plunderwerk, om vervolgens met den buit door de buitendeur het perceel te verlaten. De politie is tot de overtui ging gekomen, dat de inbrekers met groote deskundigheid hebben gewerkt. Vermist worden 110 platina brillai ten ringen, 15 polshorloges, 2 a 3 dozijn bro chettes, 40 a 50 colliers, een aantal han gers enz., alles van platina, een gouden ketting, een schild en eenige antiek tot een gezamenlijke waarde van 30 a 35 mille. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Autobotsing. Gistermorgen heeft op den weg Breda Etten nabij de kom van het dorp een ernstige autobotsing plaats gehad. Een auto, komen de uit de richting Breda, waarin gezeten was de heer L. uit Oosternout, die op weg was naar Oudenbosch om zijn kinderen te halen, werd van voren aanzienlijk beschadigd. Zijn naast hem zittende zoontje en dochtertje wer den door den schok uit den auto geslingerd. De jongen werd ernstig aan het aangezicht, vooral aan voorhoofd n neus gewond, ter wijl het meisje een hersenschudding opliep De vijf inzit enden van den anderen auto, afkomstig uit Zeeland, liepen allen min of meer ernstige verwondingen en ontvellingen op, doch konden na door een dokter verbon den te zijn, de reis voortzetten. Ook de laatst genoemde auto was ernstig beschadigd. De auto was gekocht door een paar werkloozen, die door het vervoeren van vrachtjes iets trachten te verdienen. Wandelaars aangereden; één doodt. De ruim 30-jarige van Dinter uit Eindho ven is gisteravond op den Geldropschen weg aldaar door een hem achterop rijdenden auto aangereden en zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Een vrouw die hem vergezelde werd licht gewond. De chauf feur, een zekere van der V. uit Helmond, is later in den nacht door de politie gearres- tc rd. Tram in botsing met vrachtauto. Een besteiauto die bestuurd werd door den 22-jarigen v. d. Weerd uit Zeist, reed op den Utrechtschew g en wilde den ingang van het landgoed „Berckenhoven" inrijden Op een gegeven oogenblik stopte hij en bleef op de trambaan staan. De chauffeur sprong uit de cabine om aan de voorzijde van den auto, waaraan iets haperde, te gaai: kijken. Op dat torment naderde de sneltram uit Zeist, die tegen den vrachtauto botste. Doordat de auto opzij werd geschoven, kwam de chauffeur onder de haanscbuiver van de tram terecht. Hij werd 50 .V. meegesleurd. De man werd zeer cmtl'g gew .i*J fn. verkeer-, in levensge vaar. De traa: weri s'-chts Ifcht beschadigd Auto op voetgangers ingereden. Zaterdagmiddag h. nalf vier re*d te O ro llingen e«p. lux.--auto, komende van de Boogc der A de Aabrug over in verboden richting. De auto week voor een naderende trolleybus te ver uit, waardoor hij drie personen aan reed. De 9-jarige j. de J. kreeg een tamelijk ernstige beenwonde, terwijl twee anderen lichte verwondingen opliepen. Onder een wals geraakt en gedood. Hedenmorgen kwam op de Rozengracht te (Amsterdam een fietser te vallen, vermoede lijk doordat hij moest uitwijken voor of iQ aanraking kwam met een auto. Hij kwam te recht voor een juist paaseerende wals van een asphalt Mij. De zware wals ging over hoofd en schouders van den ongelukkige, die op slag dood was. Het duurde eenigen tijd alvorens het slachtoffer met behulp van de terstond gealarmeerde brandweer van onder de wals bevrijd was. In deze drukte volks buurt trok tiet tragische ongeval veel aan dacht. Autobus bij Zundert in sloot gereden Gister passeerde een autobus uit Zwolle, waarin 54 personen zaten, de gemeente Zundert met besteftiming naar Antwerpen Even buiten de kom van het dorp, te Wern- hout gekomen, moest de bestuurder uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting komenden auto, met het noodlottig gevolg, dat de bestuurder te veel naar rechts reed en de bus in een sloot terechtkwam, kantelde en omsloeg. In de bus ontstond een paniek Door het breken van ruiten bekwamen tal van personen snijwonden. Men was echter geenszins ontmoedigd, zegt de Crt. Uit Zundert werd een andere autobus ontboden, waarmede het gezelschap den tocht naar de Scheldestad voortzette. De andere bus was voor een groot deel vernield Kind gedood. Op den boulevard te Scheveningen is een zevenjarig jongetje, wonende in de West straat, door een automobiel overreden en ge dood. Overreden en aan deg evolgen ge storven. De 62-jarige J. Beider, wonende te Slikker veer, is op den Blaakschedijk aangereden door een personenauto. Met diep wond is hij naar zijn woning vervoerd, waar hij in den loop van den avond is overleden. PRINS HENDRIK NAAR DRENTE. Z. K H. de Prins is voornemens op Vrijdag 6 October den Fokveedag te de Wijk in Drente te bezoeken en vervol gens onder geleide van den commissaris der koningin in Drente de stortplaats van de vuilafvoer Mij. (V. A. M.) te bezichtigen. HET GOEDERENVERKEER NAAR DUITSCHLAND BELEMMERD. De B.B.N. verzoekt de regeering om tegenmaatregelen. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland stelde de ministers van buitenland sche zaken en van waterstaat telegrafisch ermede in kennis, dat het Nederlandsche goe derentransport naar Duitschland, o.m. het meubeltransport, door de Duitsche autoritei ten volkomen is stopgezet. Van Duitsche zijde beroept men zich daar bij op de nieuwe regeling, welke 15 Augustus is gepubliceerd en die pas op 1 December in werking zal treden. OP EEN HEK GEVALLEN. Op den Deel te Gemert was een mon teur uit Helmond bezig met den aanleg van een radio-distributiekabel. De man is daarbij van een hoogte van 3 M. ge vallen en kwam op een tuinhek neer, waarvan de punten hem in het onder lichaam drongen. Nadat hij door een geneesheer was be handeld werd hij naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd. Daar bleek, dat de punten tot in de nieren waren doorge drongen. Zijn toestand is hoogst zorg wekkend. NATIONALITEIT GEHUWDE VROUW. De Nederlandsche Vereeniging voor Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap heeft in een adres aan den minister van justi tie verzocht, zoo spoedig mogelijk de wet op het Nederlanderschap in overeenstemming te brengen met de Haagsche Conventie van 1930, in zooverre deze de nationaliteit van de gehuwde vrouw betreft. ONGELUK BIJ HET SPEERWERPEN. Vrijdagavond is op het sportterrein van de voetbal- en athletiekvereeniging Alphia aan de Nieuwe Slootdijk te Alpnen aan den Rijn bij het houden van oefeningen een ongeluk geschied. Eenige leden waren zich aan het oefenen in het speerwerpen, toen een der deelnemers de ongeveer 24-jarige Boutshoorn, die eenigszins bijziende is, een met volle kracht door een anderen deelnemer weggeworpen speer tegen het hoofd kreeg. De speer drong hem op zij langs het rechteroog in het hoofd, ging langs den schedel en kwam er daarna weer uit. Boutshoorn had nog de tegenwoordigheid van geest de speer zelf weer uit het hoofd te trekken. Op advies van een geneesheer is hij naar het ziekenhuis te Leiden gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Onze correspondent heeft gemeld, dat werkloozen van het Burgerlijk Armbestuur, als gezinshoofden 10 met kindertoeslag ontvangen. Van verscheidene kanten maakt men er ons opmerkzaam op, dat dit bedrag gemid deld 'niet hooger is dan f 8 per week met een toeslag van f 0.50 per kind. Zondag, de eerste Zondag van de Rozen- cransmaand, heeft altijd de parochiale bede vaart plaats naar O.L. Vrouw ter Nood. De deelname was zoo groot, dat de groote kerk overvol was en meerderen staande de hande- 'ing moesten volgen. Om half elf droeg pastoor van Meeuwen met assistentie van beide kapelaans een plechtige hoogmis op, waarin pater Lucassen uit Nieuwe Niedorp een predicatie hield. De intentie der bedevaart was om van God uitkomst te krijgen in de economische crisis. )e predikant zeide, dat naast de wereldsche crisis (waarin geen hulp van de menschen was te Wachten) de geestelijke crisis veel 1 jrooter verwoesting aanricht door gemengde verkeeringen en geloofsafval. Om half twee en half vier werden wederom oefeningen ge houden. Het zangkoor stond onder leiding van den heer P. C. Overtoom, alhier, terwij „Sint Caecilia" de plechtigheid opluisterde. De werkzaamheden aan den Heerenweg uitgevoerd door de N.V. Ned. Bazaltmij te Zaandam zijn stopgezet. De weg (welke wordt uitgevoerd onder leiding van wethou der Opdam, waaronder „wegen" resorteert] ligt volgens B. en W te rond, zoodat bij re gen, sneeuw en vorst het slipgevaar groot is. Naar men ons van deskundige zijde mede deelde moesten B. en W. dadelijk hebben in gezien, dat de weg te rond lag en had men de aanneemster er op moeten wijzen dat de troittoirbanden hooger moesten opgehaalc zijn. Ongeveer 1/4 van den weg is klaar. Van dezelfde zijde deelde men ons mede, dat het reeds afgewerkte gedeelte gemakkelijk kan bijgewerkt worden, daar de kleefstof voldoen de hecht. In aansluiting op ons bericht in het no van Zaterdagavond betreffende werkloozen- zorg kan thans worden medegedeeld, dat de plaatselijke werkverschaffing (baggerrege- ling) is goedgevonden. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwoning eener vergadering op Donderdag 5 October a.s., nam. één uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar- en op het Gemeentelijk Nijverheidsonderwijs (bijlage Nr. 114). 3. Idem van één lid-werknemer van de Commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs (bijlage Nr. 119). 4. Voorstel betreffende het verleenen van de medewerking der gemv.ente voor het aan brengen van veranderingen in de inrichting der St. Bavoschool (bijlage Nr. 121). 5. Idem betreffende het uitvoeren van werken in werkverschaffing (bijlage Nr. 122) 6. Idem inzake de levering van smids- werk aan de gemeente (bijlage Nr. 53). 7. Idem tot wijziging en hernieuwe vast stelling van de bij Raadsbesluit van 27 Juli 1.1 vastgestelde verordening op het beheer der gemeentebedrijven (bijlage Nr. 109). 8. Aanbieding van de gemeente-rekening over 1932 en van de rekeningen der afzonder lijk beheerde takken van dienst over dat jaar (bijlage Nr. 112). 9. Aanbieding der gemeente-begroo ting voor 1934 (bijlage Nr. 110). 10. Voorstel tot opheffing der onbe woonbaarverklaring van het perceel Heiligland Nr. 36 (bijlage Nr. 111). 11. Idem om Burgemeester en Wethou ders te machtigen opnieuw de Korinklij- ke goedkeuring te vragen op de verorde ning, regelende het heffen van school gelden voor het lager onderwijs (bijlage Nr. 113). 12. Idem tot verkoop van aan den Ber- gerweg gelegen grond.(bijlage Nr. 115). 13. dem tot verhur van de woning Laat Nr. 167 (bijlage Nr. 116). 14. Idem inzake het adres van D. Woud betreffende het toekennen eener vergoeding wegens door hem geleden schade bij het maken van een nieuwen onderbouw voor de Bokkebrug (bijlage Nr. 117). 15. Idem tot het toekennen van een subsidie uit de gemeentekas tot dekking van het verlies op de exploitatie van den Stadsautobusdienst over 1932 en van het erstant van bet verlies over 193 0(bijlage Nr. 118). 16. Idem tot het instellen eener Com missie inzake het zwemvraagstuk in deze gemeente en tot het benoemen van de leden dier Commissie (bijlage Nr. 120) 17. Idem tot verhuur van grond aan dc R. K. Verkenners van de Deminicus- groep (bijlage Nr. 128). DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Het programma voor de 8 October-feesten is verschenen en de heer Appel heeft het als gewoonlijk keurig verzorgd. Het bevat een uitvoerig overzicht van de feestelijkheden, alsmede van de daaraan medewerkende personen, de te volgen routes, enz. Mr. Wendelaar en mr. C. J. de Lange hebben beiden voor een voorwoord gezorgd Voor den verkoop van dit programma is de stad in wijken verdeeld en vanaf heden avond 5 uur zullen een veertigtal meisjes het in die wijken te koop bieden. Wij kunnen ieder aanrade zich dezen onmisbaren feest gids aan te schaffen EEN ZONDAGMIDDAG AANRIJDING. Gistermiddag heeft in de Langestraat een aanrijding plaats gehad tusschen een wiel rijder en een luxe-auto. De wielrijder reed met een flinke snelheid van den Houttil dwars over de Langestraat naar de Boter- straat en liet den doorgang niet vrij voor den in de Langestraat richting Steenenbrug rijdenden auto, met het gevolg, dat de wiel rijder tegen den auto botste en het voorwiel van zijn rijwiel totaal werd vernield. Per soonlijke ongelukken vonden niet plaats. Door de politie wordt proces-verbaal opge maakt. JULIO BAGHY. Men verzoekt ons opname van het volgende: Julio Baghy, een Hongaarsch schrijver van oorspronkelijke Esperantowerken, lid van de Esperanto-Akademie, komt ook in Alkmaar een cursus geven vol gens het systeem van den Hongaarschen geestelijke Andreo Cseb. Julio Baghy is de man van de prak tijk, geschoold door jarenlange onder vinding, doorkneed in de geheimen van wereldtaal en Cseh-methode. Dertien weken duren zijn lessen, één avond In de week. In dien tijd komen de deelnemers zoover, dat zij niet enkel de spraakkunst kennen, maar boven dien in staat zijn eenvoudige gesprek ken te voeren, vlot en vloeiend in zuiver Esperanto. De openbare proefles op 6 October a.s stelt elk in de gelegenheid zelve een idee te vormen over de werkwijze van Julio Baghy. De oorsprong van de Cseh-methode, die o.a. bestaat in net uitsluitend gebruiken van Esperanto, van den beginne af aan, err in het uitschakelen van alle leerboeken, ligt in Sibiu (Hermannstadt) in Transsylvanië. De cursus daar in 1920 gehouden, voor een gehoor dat uit de meest verschillende nationaliteiten be stond, moest gegeven worden op een bijzon dere wijze, een éigen manier, die zóu uit groeien tot een machtig hulpmiddel in de ver breiding der internationale taal. Want dat is het geworden buiten twijfel. In talrijke landen vierde de methode van Andreo Cseh sindsdien triomphen Overal wint Esperanto terrein, in buiten land, in eigen land, in eigen stad. De veree- nigingen groeien snel. Maar nog steeds niet snel genoeg. Het stemt dan ook dankbaar dat Julio Baghy bereid gevonden werd een serip cursussen in Noordholland te geven en dat in onze stad een Comité van aanbeveling kon worden verkregen. EEN BRUUT GEARRESTEERD. Zaterdagavond is terzake mishandeling een manspersoon aan het bureau van politie gebracht en in bewaring gesteld. Een paar uur later is hij wederom op vrije voeten ge laten. BEKNELD TUSSCHEN AUTO EN KAR. Te omstreeks kwart voor zeven gisteravond vond op den Friescheweg ter hoogte van de Frieschebrug een aanrijding plaats. Een wielrijder, die de brug wilde overrijden, geraakte n.1. met zijn rijwiel bekneld tus schen een vrachtauto en een met een hit be spannen wagen, waardoor hij van zijn rij- wiel viel en dit rijwiel door de hit zwaar werd beschadigd. Van den wagen braken de lemoenstokken en een gedeelte van het tuig. De oorzaak was, dat de wielrijder den vrachtauto, die aanvankelijk stilstond, wilde passeeren, doch deze begon op dit moment voort te rijden, waarna de wielrijder naar links uitweek en aldus in aanraking kwam met de kar, die van de Frieschebrug kwam aanrijden. Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN Hedennacht reed de bestuurder van een auto zoodanig op de Kanaalkade, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn motorrijtuig verder naar behooren te besturen. Een paar aldaar aanwezig zijnde agenten vermoed den, dat hij onder den invloed van gebruikten alcoholhoudenden drank verkeerde. Eén der agenten stelde zich midden op den rijweg op en vorderde dat de man zijn wagen zou doen stilhouden. Hieraan werd door den bestuur der niet voldaan hij gaf integendeel meer gas, waarop de agent opzij moest springen. Bedoelde bestuurder is te den Helder aange houden en zal heden naar Alkmaar worden overgebracht. AUTO-BOTSING. Hedenmiddag heeft in de Hofdijk straat een aanrijding plaats gehad tus schen een melk auto en een autobus van Heiloo, die uit de Emmastraat kwam. Een en ander liep nog al goed af. Beide voertuigen waren licht beschadigd, de schade zal onderling geregeld worden. TE DIEP IN HET GLAASJE GEKEKEN. Door de politie is Zaterdagavond een man, terzake het rijden op een rijwiel, terwijl hij door het gebruik van alcoholhoudenden drank niet in staat kon worden geacht zijn rijv"$l verder behoorlijk te besturen, en ter zake wederspannigheid, aan het bureau van politie in arrest gesteld. GEDENKPLAAT NIEUWBOUW.. Hedenmorgen is bij den nieuwbouw aan het eind van de Uitenboschstraat door architect v. Reijendam Jr. in tegen woordigheid van het vrijwel volledige bestuur van „Volkshuisvesting" de ge denkplaat, aldaar in den gevel geplaatst met een kleine plechtige aanvaard. ADRES AAN DEN RAAD. De heer A. Pieper verzoekt ons mede te deelen dat hij een adres aan den Raad gericht heeft met het verwijt dat tegen een gedane belofte - nimmer een woning voor hem gebouwd is. Hem is medegedeeld, dat hij een woning kan huren in de Ruyterstraat, die hij even wel niet kan betrekken daar hij geen buren wenscht, de woning te ver van Den Hout ligt, waar een zwak gezin moet kunnen wandelen en te ver van de Begraafplaats waar de heer Pieper te werk is gesteld. Redenen waarom hij verzoekt een woning aan de Wognumsche buurt te willen bouwen. SLUITING SPEELTUIN. De speeltuinvereeniging „T. O. G." heeft Zaterdag haar terrein aan den Boezemsingel officiéél voor het seizoen gesloten. Het bestuur had ter gelegen heid van dit feit eenige feestelijkheden voor de kinderen georganiseerd. Fier wapperden de vlaggen en de wim pels in club- en stadskleuren rondom den tuin, en ver vóór het aanvangsuur verdrongen de kleinen zich voor den in gang. Toen de poort werd geopend ging een algemeen hoera op en in een mini mum van tijd waren alle speeltuigen bezet. De kleinen hebben zich dezen laatsten middag nog eens echt ver maakt en opnieuw is gebleken van welk groot nut een dergelijke speeltuin is. Als verrassing zou een goochelaar optreden, doch tot groote teleurstelling voor de kleinen (en grooten) klonk ter elfder ure door de telefoon bericht van verhindering, waardoor men nog voor naar waarnemingen, verricht in den more-en van 2 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776,1 mM. te Torshaven. Laagste barometerstand 744.8 mM f. Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 3 October: Matige Noordelijke tot Noordoostelijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; kouder. Weeroverzicht. Uitlooper van de depressie in het noord westen drongen in het Oostzee-gebied in en deden het gebied van hoogen luchtdruk in het oosten geheel verdwijnen. In het noord westen steeg de druk tot boven 775 mM en over de Britsche eilanden en in Scandinavië stijgen de barometers overal flink. De de pressie in het zuidwesten blijft stationnair Op IJsland is de luchtdruk weer dalende en zijn de winden weer gekrompen tot zuid oost. In het geheele noorden trad sterke af koeling in met hoog in het noorden vrij veel regen. In het zuiden blijft het warm. De af- coeling uit het noorden is reeds doorgedron» gen naar de Noordzee en zal in het volgende etmaal ons land bereiken. een moeilijkheid kwam te staan, omdat de tijd ontbrak een plaatsvervanger te zoeken. Men besloot toen vlug een onderling wedstrijdprogramma in elkaar te zetten en zoodoende hebben de kinderen zich nog een paar uur prettig bezig gehouden met touwtrekken, zakloopen, enz. waar mee velen nog een groote tablet choco lade wisten te winnen, terwijl de verlie zers zich de koek goed lieten smaken. Het geheel werd opgeluisterd door radio-muziek (door middel van een eigen installatie) doch dit werd jammer genoeg later door de politie verboden. Nog veel te gauw voor de kleinen was het einde daar. Tot slot werd aan alle kinderen, nog een reep chocolade uitge reikt, zoodat T. O. G op prettige wijze haar speelseizoen heeft beëindigd en be stuur en tuincommissie met trots op hun werk kunhen terug zien. TWEE CAFÉHOUDERS DTE DE BOER HEETEN. De heer M de Boer, die het café Noord- Holland exploiteert, dat vlak over de Friesche brug is gelegen, deelt ons me le, dat hij de laatste dagen herhaaldelijk aangezien is voor de ncaféhoudcr De Boer op het Heiligland tegen wiens in menging in zijn optreden als lid van de Eerste Hulp bij ongelukken de heer Bulens in een ingezonden stuk in onze courant geprotesteerd heeft. De caféhop- der op het Heiligland heet D. de Boer. DAMESHOEDEN-SHOW. Men verzoekt ons ook op deze plaats er de aan 'acht op te willen vestigen, dat Vrijdagmiddag voor de afd. Akmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen in de Unie tweemaal een dam?shoed*nshow zal worden gehouden, uitgaande van de firma H. Lind op de Mient. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 7.07 uur licht op. GEBOREN: Dirk z. v. Jacob Meurs en Elsje Verha gen. Hendrikus Johannes z. v. Frederi. tus Keesen en Antonia Jansen. Willy Cor- nelia d. v. Willem Kerkmeer en Trijntje Kei- zer. Jan z. v. Willem Roos en Guurtje Verhagen. Helena Gerarda Maria d. v. Willem Dingjan en Wilhelmina van der Arend. Johannes Cornelis z. v. johannes van Hooren en Maria de Leeuw. Agnes Catharina d. v. Hendrikus Smit en Anna Sijm. Gesina Maria Elisabeth d. v. Ste- phanus Bek en Geertruida de Goede. OVERLEDEN: Gerrit Dekker 92 jaar. Jannetje de Winter wed. Bart Duin 79 jaar. CORRESPONDENTIE. Veritas alhier. Als het Uw bedoeling is de een of andere polemiek met de redac tie te beginnen zult U dit niet onder een schuilnaam kunnen doen. Wij dehateo- ren nooit met gemaskerde Ogene'an- Rol. Al Lm. Cr. 1 Twee eeuwen wijnhandel. Het is toch een vrij zeldzaam feit, dat een landelslirma 200 jaar blijft bestaan. Doch nog zeldzamer is het feit, dat een handelsbe- drijf twee eeuwen in dezelfde familie blijft en gedurenden dien tijd, van vader op zoon overgaande, steeds door een afstammeling in de rechte lijn van den oprichter wordt oZ dreven Daar den wijnhandel Jacobus Be- a dit zeldzame voorrecht den 16den October a.s. zal zijn te beurt gevallen, beeft dgte

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2