iet op deze STER STER TABAK het beste voor Uw geld St/tend de fèeJte f Jm^eaxmden Stukken ïBitutettiaud als ge tabak koopt. Ze garandeert U NIEMEIJER'S Juist in tijden els deze verlangt men de hoogste waarde voor z'n geld. Dat verklaart de nog steeds toene mende populariteit van Ster-tabak. Steeds meer pij prookers onder vinden de juistheid van Niemeijer's devies: „Het beste in elke prijsklasse" Wat ge ook voor Uw tabak besteedt als 't Ster-tabak is, krijgt ge 100% smaak en geur. exploitatie resultaten van „Heideheu- vel" gedurende de laatste jaren, is beslo ten de verpleeggelden, zoowel voor af- deelingspatiënten als voor leden van de afdeelingen, met 0.50 per verpleegdag te verlagen, zulks met ingang van 1 Juli 1933. Werd voor kennisgeving aangenomen. De op 31 Dec. 1933 aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren H Jippes en S. C. Smit, werden her kozen Tot leden der commissie, belast met het nazien van de rekening der afdee- ling over 1933 werden benoemd mej. Kuilman en de heeren G. Veuger Gz. Jr. en D. de Leeuw Wz., allen te St Maar tensbrug. Vervolgens werd gelezen de beschrij vingsbrief der 76ste algemeene vergade ring, welke op 3 Oct. 1933 zal worden gehouden te Amsterdam. Naar aanleiding van punt 8 der be schrijvingsbrief betreffende wijziging van het op 4 Oct. 1929 genomen besluit inzake bestemming van eventueeele voordeelige saldi op de exploitatie van de Herstellingsoorden en Ontsmettings inrichtingen zulks in verband met de behoefte aan een kleuterhuis is van de afdeeling „Amsterdam" een schrijven ingekomen, waarbij mededeeling werd gedaan van een door deze afdeeling in gediend amendement op het voorstel van het hoofdbestuur. Dit amendement heeft ten doel geenerlei definitieve be stemming aan eenig gedeelte van de ex ploitatiewinsten te geven. Na eenige besprekingen werd besloten den tf benoemen afgevaardigde omtrent ueze aangelegenheid vrij mandaat te geven. De beschrijvingsbrief gaf overigens geen aanleiding tot besprekingen. Bij de hierna volgende stemming ter verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde naai (ie algemeene vergadering der hoofdver- eeniging werden na enkele stemmingen benoemd tot afgevaardigde de heer J. de Moor, tot plaatsvervanger de hee.' J A de Boer De heer Ranzijn betoogde de wen- schelijkhied om in den vervolge bij aan besteding van werken voor „Het Witte Kruis" een zoo duidelijk mogelijke om schrijving te kiezen bij het noemen van bepaalde ouderdeelen van werken in het bestek. Spreker is \a noordeel, dat er bi; de onlangs gehouden aai besteding van ligtenten nog al eenig misverstand bestond ten opjzichte van de daarbij te leveren rollen. De secretaris lichtte toe, dat in het bestek stond vermeld, dat modellen van de bewuste rollen te zien waren in het •magazijn van Het Witte Kruis. De heer Ranzijn merkte op, dat er vooral ten aanzien van den prijs nogal m sverstand bestond. De voorzitter zeide, dat in het vervolg rekening met den wenk van den heer Ranzijn kan worden gehouden. Mej. Kuilman verzocht eenige kapok matrassen en kleeden voor de nieuwe ledikanten aan te schaffen In de nieu we ledikanten kunnen slechts strooma trassen worden gebruikt. De voorzitter zeide, dat tegen deze aanschaffing wel geen bezwaren zullen bestaan. De heer Smit vroeg naar aanleiding van het verzoek van mej. Kuilman, de overcompleete stroomatrassen aan het Burgerlijk Armbestuur te offreeren De voorzitter zeide toe het idee van den heer Smit te zullen overwegen. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJX. Donderdagavond te 8 uur trad onder voorzitterschap van den heer A. Klos in het kaal van den heer Maakal alhier op de heer Zeegers van Amsterdam, gemeenteraadslid aldaar, om te spreken over de belangen van de kleine kooplieden in crisistijd. Hij schetste de positie van den kleinen koopman in dezen benarden tijd. Zonder hulp zullen de kleine middenstanders ten on dergaan. Er is buiten de menschen zelf wei nig inzicht in den nood. Overheidshulp is on voldoende, de Troonrede noemt de kleine middenstand niet eens. Organisatie is eerste vereischte, het doel moet zijn: handhaving van het bestaan. De middelen, tot hiertoe aangewend zijn meerendeels ontoereikend. Hier en daar wordt de hulpbehoevende klei ne koopman zonder meer naar het armbe stuur verwezen, hij heeft dan niets meer en verliest al steuntrekkende zijn k anten en de mogelijkheid er weer boven op te komen. De tweede manier is, verstrekken van handelsgeld. Meestal is het verstrekte bedrag veel te gering. De mogelijkheid moet worden geschapen, dat de kiene koopman zijn be drijf blijft uitoefenen en daarnaast steun krijgt. Vele bezwaren worden geoperd, men noemt de centrale onuitvoerbaar. Dit moet echter tegengesproken worden. Amsterdam telt 15000 straatventers. De centrale organisatie ,Ons Belang" te Amsterdam heeft een steun regeling ontworpen, en aan het bestuur van .Burgerlijke Steun" aangeboden. De norm is daar als een kleine koopman minder verdient dan 65 van zijn normaal inkomen hi; voor steun in aanmerking komt. Het normale inkomen van den kleinen koopman is gesteld op 26 verdient hij dus minder dan circa /17 dan helpt „Maatschappelijke Steun Deze reeeling is te Amsterdam in principe aanvaard en met de uitvoering is een begin gemaakt Wat in Amsterdam mogelijk is, St ook elders kunnen. Voor het dan zoover was is er heel wat afgestreden. Men heeft gedemonstreerd en m den op keer geïnterpelleerd, dat kon, omdat ac ter den woordvoerder een organisat.e stond Er is groot gevaar voor de kleine handel drijvende weinig kapitaalkrad [jeze den. Spreker wees op de p g g menschen uit te schakelen, zelfs bi de ui voe r.mg van de nieuwe aardappelwet, wat je Amsterdam door krachtig ingnjp organisatie is voorkomen. „.j aidus z°o ge u niet krachtig organiseert, aldus spreker, vervalt ge tot pauperisme. Vergeet niet, dat er geen uitzicht bestaa op het einde van deze crisis. Waarom wor den de arbeiders gesteund? Niet uit liefde tot dien stand, doch alleen omdat de arbeiders georganiseerd een groote kracht ontwikkelen waarmede men wel rekenen moet. Acht het vooral geen schande om steun aan te kloppen. Wie zulke gevoelens koeste ren mocht, kome eens een kijkje nemen bij een Amsterdamsch stempellokaal. Daar komen advocaten, doctoren in de let teren, kunstenaars, gewezen leiders van groote ondernemingen stempelen. Laat u ook niet op hondsche manier afschepen. Ge hebt recht op een heusche menschwaardige be handeling. Het moet zoover komen, dat even als de arbeidersorganisatie, ook de georga niseerde kleine middenstand medezeggen schap krijgt in de uitvoering van de steun regeling. Wat ook voor de hulpbehoevende van groot belang is. Dit is de weg dien ge moet inslaan, hoe 't zoo, besloot spreker, or ganiseert u, sluit u aan bij de centrale orge- nisatie en die helpt u. (Applaus). Verschillende aanwezigen stelden vragen Gevraagd werd wat b.v. te Koedijk te doen waar het gemeentebestuur op aanvraag van de organisatie nul op request gaf. Opge merkt werd dat demonstratie weinig indruk zal maken, 't getal is zoo klein. Wat ge dacht wordt over samenwerking met de klei ne tuinders en andere hulpbehoevenden. Geïnformeerd wordt of er recht bestaat op steun. Als b.v. het B. A. de aanvrager af scheept met 2 pond rijst, is dan aan de wet voldaan? Een aanwezige uit St. Pancras merkte op steun te hebben aangevraagd, hij bezit een fiets om te venten die 150 heeft geost. Hij kreeg tot bescheid: ruim dat ding op, ga naar de werkverschaffing dan krijgt ge ten minste 12 per week. Moet ik daarin berusten, is de vraag? Ge klaagd werd over het feit dat het B. A. te B. o. L. een aanvrage om steun zonder meer afwees. De spreker antwoordde dat men strijden moet en niet ophouden met aldoor vragen. Ook samenwerking zoeken en door massaal optreden indruk maken. Er bestaat recht op steun. Indien goed gewerkt wordt zal geen B. A. het meer aandurven een behoeftige af te schepen met 2 pond rijst. Daarom moet men zich krachtig organiseeren. Het advies aan den inwoner van St. Parcras luidde: blijf in uw vak, ruim uw handwerk niet op. Span er u orgarisatie voor, die u helpen moet en dat ook graag wil. Ook het B. A. te Broek op Langendijk zal bij sterke orga nisatie genoodzaakt worden zijn steunverle ning ruimer en deugdelijker te verkenen. Besloten werd een gecombineerde vergade ring te houden van bestaande organisaties Met een woord van dank aan 'den spreker en aan de aanwezigen volgde sluiting. ALKMAARSCHE KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 29 Sept. DE KANTONRECHTER ALS GETUIGE. Heden genoten wij het ongewone schouw spel, onzen emirituskantonrechter mr. D. Bas- tert als getuige te zien optreden. Onze oud- kantonrechter, die zooals we weten, nog bij zonder kras is, was te Bergen op 18 Augus tus op het rijwiel pad langs de Ëeuwigelaan aangereden door den achteropkomenden bak kersjongen A. J. W., welk jongmensch niet genoeg uitweek naar links onder het voorbij rijden, met gevolg dat van een achter op het rijwiel van den broodbrenger geplaatste mand het hengsel 't stuur van mr. Bastert's fiets greep en de bakker met den oud-kanion- rechter op het rijwielpad tuimelden, waarbij de grijze magistraat zich aan arm en been bloedend verwondde. Mr. Bastert was echter zoo loyaal te verklaren, dat het jonge mensch zich zeer beleefd had gedragen, welken lof er niet weinig toe bijbracht om den waarn. kantonrechter mr. de Groot clement te stem men en slechts 7 boete of 7 dagen op te leggen. Mr. Bastert, die in zijn veeljarige prak tijk zeer weinig waardeering toonde voor melkrijders en slagersjongens, zal nu ook op de bakkerspicolo's wel 'n kijkje krij gen! DE VEELBEWOGEN 26STEN MEI-AVOND. De fascistenvergadering van 26 Mei, die zooveel ongewone sensatie verwekte in het rustige Vrijdagavondmillieu van onze stad, werd nu ook al voor de derde maal in de kantongerechtszaal herdacht. Zoo men weet, had zekere heer J. v. D. dien avond geen ge volg gegeven aan het bevel der politie zijn weg te vervolgen, waarop een heftig conflict was ontstaan en de heer v. D. naar het poli tiebureau was overgebracht. Heden werd dan deze reeds twee maal voor het voetlicht gebrachte zaak voortgezet met het hooren van hoofdagent Roorda en den chauffeur Vonk als getuige a décharge. Door de ver dachte werd beweerd, dat Roorda hem zou hebben gekwalificeerd als leelijke schreeuw- leeiijk, voorts zou de agent van 't Kaar hem een duw hebben gegeven, waardoor het inci dent werd verergerd. Dit werd bevestigd door den heer Wak. De heer Roorda verklaarde daarentegen de woorden „leelijke schreeuw lelijk" niet te hebben gebezigd, wél erkende hij, dat agent van 't Kaar, in der jeugd eigen onsiuimigen ijver, den verdachte, die nogal provoceerend optrad, een duw had gegeven, n Feit was, dat de heer v. D. reeds tevoren in den loop van den avond, eenige woorden wisseling had gevoerd met 'n inspecteur van politie Na 'n tamelijk drukke discussie tus- schen de verschillende acteurs, die in deze film een rol speelden, nam ten slotte de kan tonrechter het laatste woord en veroordeel den den heer v. D„ die nog pertinent ver klaard niet revolutionnair te zijn aangelegd, tot 10 boete of 10 dagen, ter zake overtre ding van art. 195 der Alkmaarsche politie verordening. DE BRON VAN ALLE MISERE. De voormalige zand-expediteur de heer Klaas Sch. van Oudorp, bevond zich op Za terdagmiddag 19 Juli in zoodanigen staat van alcoholontbinding, dat hij niet meer in staat was, zijn rijwiel behoorlijk te bestu ren en hij reed in de Houttil regelrecht in op den motorrijder H. Timmerman uit Oud karspel, die hij ook ten val bracht. De amb tenaar opperde in deze zaak de wenschelijk- heid, dat ook beschonken wielrijders de rij bevoegdheid kon worden ontzegd en requi- reerde 25 boete of 25 dagen. De kanton rechter evenwel overwoog, dat de drank zuchtige ook al was veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen wegens openbare dronken schap en corrigeerde hem met 10 boete of 10 dagen. DE GEWAPENDE STUDENT. In het hotel „Zeezicht" te Egmond aan Zee werd op 26 Augustus door eenige kam- peerende „intelectueelen" 'n relletje gemaakt eu werd ook opgemerkt de prominente figuur van den student Henri T. uit Amsterdam, in wiens strandbroekband 'n soort dolkmes in schede stak. De aanwezige veldwachters die al moeite genoeg hadden de rumoerige kudde te kal- taeeren, ontdeden dit jongmensch van zijn wild-west-uitrusting en namen den dolk in beslag. Waar het echter heden op de zitting bleek, dat het een kampeermes was, waar je geen kop boter mee kon doorzagen, werd het wapen, onder waarschuwing het niet op den openbaren weg te dragen, aan den shident teruggegeven. De boete ter zake overtreding der wapenwet bedroeg 7 subsidiair 7 da gen. BAKKERS EN SLAGERS IN VOLLE BEWEGING. De florisante badplaats Castricum aan Zee was op 11 Aug. de attraction de jour van wel 6000 gasten en de slagers en bakkers van Bakkum hadden geen handen genoeg om de hongerigen te spijzigen. Waar nu nog eens 'n extra-duitje te verdienen viel, was men zoo vrij de arbeidswet maar uit te schakelen doch de controleurs knepen geen oogje dicht en snapten menige sabotteur. Ook de Bakkum- mer bakker B. K. en de slager Gerrit Sn. wer den bij de kraag gepakt en stonden heden te pronk voor den kantonrechter. Maar zij von den in hem een menschkundig corrector, zoo dat de bakker niet meer dan 3 en de slager slechts 1 had te offeren op het altaar van Justitia 'N „PIENEMANNETJE" INDIRECT DE SCHULDIGE. Een wielrijder uit Amsterdam, met name J. M. op 12 Augustus den zeeweg naar het Bak- kummerstrand bewielrijdend schonk zooveel attentie aan een wandelend .pienemannetje", zooals de getuige hem noemde, dat hij niet op het verkeer lette en den wielrijder Kuipers van de sokken reed, voor welk feit hij heden werd veroordeeld tot 12 boete of 10 dagen. KALMTE KAN REDDEN. De winkelier W. de B. uit Amsterdam chauffeert al acht jaar en houdt zich blijk baar voor een modelbestuurder, doch werd op 20 Aug. te Bergen op het kruispunt Dorps straat en Ruïnelaan zoo gesuggereerd door een uit de Ruïnelaan komenden wagen be stuurd door het schoolhoofd Donkersloot uit Haarlem, dat hij vergat rechts de primeur te geven en pardoes op dit motorrijtuig intufte. De gevolgen waren niet voordeelig! 15 gul den boete of 15 dagen en 49.50 schadever goeding. 'N LINKS DEN BOCHT AFKNIJPER. De zandrijder A. J. K. uit Alkmaar nam de lastige bocht van den Basseweg te Heer- hugowaard zoo slordig, dat hij den schilder Pool uit Kolhorn noodzaakte tegen 'n boom op te rijden, teneinde algeheele vernietiging van zijn schamel wagentje te voorkomen. De expediteur stond heden terecht en werd door het oplegen van 8 boete of 8 dagen beduid dat ook de miserabelste bocht volgens de re gelen der wet genomen moet worden. De eisch tot betaling van 44 plus 1 cent, inge diend door den plattelandsch schilder, werd wegens onregelmatigheid in de specifi catie door den kantonrechter afgewezen. Twee leelijke gezichten méér in dit arrondis sement MOTORDUIVEL CONTRA FIETSLAM. Een in Minesota U.S geboren electricien. woonachtig te Amsterdam, maakte op 14 Augustus 1933 met zijn motor een slachtof fer in den persoon van den Kamper student Boekesteijn, die nog wel met zijn dulcinea op een prettig vacantie-uitstapje had gerekend en nu werd gedesillussioneerd door een ver nielde fiets en een beschadigde body, welke door dr. Heringa weer wera opgekalefaterd De verwekker van dit onheil beweerde thans dat zijn band was leeggetippeld, maar hij had absoluut geen kans, werd als onsym pathiek gediskwalificeerd, veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen en vergoeding der toegebrachte schade tot een bedrag van 34.10 VERBODEN VACANT IEGENOT. De kantoorbediende Walter U. hield zich in zijn vacantie zoet door op een hulpmotor tje van zijn papa rond te hobbelen, tot hij op den Middelweg te Uitgeest werd gesnapt zonder rijbewijs. Uit was de pret. 5 boete of 5 dagen. ALS JE MAAR PRET HEBT. De 21-jarige heer Hendrik B. te £astricur„ had zich in den nacht van 14 op lo Augus tus reusachtig geamuseerd in den tempel van Bachus. Een niet minder opgewekte vriend goot hem een potje bier tusschen zijn hals en boord en toen hij zijn verrukking over deze welgeslaagde grap al te luid kenbaar maak te, pakten de veldwachters hem en kegelden hem de deur uit, welke kunstbe werking hem een blauwe arm bezorgde. Niet temin had hij ontzettend veel plezier gehad en werd hij heden om hem nog wat meer op te kikkeren veroordeeld tot 7 boete of 7 da gen ter zake het in staat van dronkenschap de orde verstoren. HIJ MAAKT HET AL TE BONT. Een toegewijde begunstiger van den kan tonrechter is Engel Gr., volgens zijn opgaat 'n maaglijder met 4 kinderen en 11 gulden steun, die om dien steun te versterken met hart en ziel op het stroopen heeft toegelegd Hij maakt zich echter geen vrienden door de onrechtvaardige rijkdommen en ondervond bij den ambtenaar, nu hij weer terecht stond wegens de konijnenvangst met behulp van kunstlicht niet veel troost. Deze handhaver der wet was woest over de hardnekkigheid van Engel en fulmineerde krachtig over de toenemende brutaliteit van de stroopers, die wordt gesteund door de slapheid der wets toepassing en het feit dat de voorwerpen waarmede de overtreding wordt gepleegd, in casu de inbeslag genomen carbidlantaarns steeds weer aan de stroopers worden terug gegeven. De ambtenaar noemde geen namen, Verkrijgbaar van 13 tot 5 cent per half ons. Met bons voor Niemeijer's bekende kwal itei ts-cadeaux. maar die de schoen paste, werd in de gele genheid gesteld hem aan te trekken. Tegen Engel werd als nu gevorderd 14 dagen prin cipale hechtenis, doch mr. de Groot gaf hem nog 'n kans om tot heiligheid te komen en veroordeelde hem tot 1 maand voorw. met 1 proefjaar. Engel in de wolken? Het geleek er niets op! We gelooven zelfs dat hij er over denkt in hooger beroep te komen! Er is 'n consideratie, die ook hinderlijk kan zijn. AL TE TEEDERE BEZORGDHEID. Een roekelooze kantoorman uit Heiloo, Joh. v. d. M., had te Alkmaar bij het „Hooge Huis" zijn rijwiel onafgesloten en o ibeheerd achtergelaten. De politie bemoeide zich met het geval, welke interesse den kantoorjonge ling heden op 0.50 boete of 1 dag kwam te staan. MISKENDE HANDELSGENIEEN. De 73-jarige schilder Barend van E. te Alkmaar, niet overvloedig door de fortuin bedacht met 3 gulden ouderdomsrente en 3 gulden steun, had wat geld los gekregen voor een miniatuurhandeltje, maar het eenige succes dat hij behaalde was een bekeuring ter zake het venten zonder vergunning. Men had vandaag medelijden met den ouden stakker en liet hem zonder straf gaan. WEER EEN FLINKE BELASTING BETALER IN 'T VOORUITZICHT, 'n Ander venter, die heden het hek sloot, was de 25-jarige bankwerker B G. J. H. uit Doetinchem, 'n vrijgezel, wiens vader een café drijft, doch die aan 't zwerven is geraakt omdat hij bij zijn schoonmama niet in de gunst staat. Deze heer vertoeft nu te Alkmaar in een logement en werd meermalen gesnapt wegels het venten zonder vergunning. Ook de vorigt week kwam zijn naam voor op de lijst der ge- noodigden ter zake een dergelijk delict. De jonge man weidde nu breed uit over zijn noodlot en gaf het heillooze voornemen te kennen stappen te zullen doen zich hier het burgerrecht en de steun van maatschappelijk hulpbetoon te veroveren. Hij is voorts al een klant van diverse kantongerechten in dit ar rondissement, wat als een recommandatie kan worden aangemerkt. Thans werd hij ver oordeeld tot 2 maal 1.50 boete of 2 maal 2 dagen en heeft nu beloofd in 't vervolg Alk- mers burgerij met rust te 1"*°n (Builen verantwoordelijkheid van de Reu actie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dal de redactie er mede instemt). DRINGENDE OPROEP TOT STEUN VOOR DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. De geldelijke nood van ons Comité is uiter mate nijpend. Komt er niet spoedig een zeer groot bedrag binnen, dan moet de hulp aan de vluchtelin gen half October onherroepelijk gestaakt worden. Er zijn thans twee mogelijkheden: óf men laat de uitgewekenen aan hun lot over. Dit beteekent terugzending naar Duitschland met alle gevolgen van dien óf Nederlands Jo dendom brengt de middelen bijeen om dit te verhoeden en de steunverleening te kunnen voortzetten. Er zijn daarvoor groote sommen noodio Te Amsterdam alleen 10.000 per week, on danks het feit dat het aantal ondersteunden tot de helft is teruggebracht en de grootste zuinigheid wordt in acht genomen. Op steun van het buitenland valt niet meer te rekenen. Ook daar heeft men groote bedra gen voor het hulpwerk noodig. Ondergeteekende comité's hebben daarom het plan opgevat hen, die vóór alles terug gang willen verhinderen, uit te noodigen zich te verbinden tot Mei 1934 per week de kosten voor steun van minstens één vluchte ling, ten bedrage van tien gulden of meer, op zich te nemen. Laat men dit bedrag niet te hoog vinden Men bedenke hoe weinig dit beteekent tegen- ov r de ellende die ginds ge'eden wordt en waardoor wij zelf zouden getroffen zijn in dien wij niet door toevallige omstandigheden in een vrij land leefden. Mocht dit bedrag u te hoog zijn, wilt tg dan met anderen tezamen daartoe verbinden of ons melden hoeveel gij per week wilt af staan opdat wij deze combinatie tot stand kunnen brengen Helpt ons in ieder geval te zorgen, dat het ergste worde voorkomen. Denkt aan den k<v menden winter, die, als wij ons werk niet kunnen voortzetten, de vluehtel.' in c'ï diepste ellende zal dompelen. Houdt den naam van Nederlands JodencUu met ons hoog. Comité voor Bijzondere Joodsche Belangen: A. Asscher, voorzitter; prof. dr. D. Co- hen, secretaris; S. van den Bergh, lid v. .1 de Eerste Kamer der Staten-Generaalprof. mr. A. C. Josephus Jitta; mr. L. E. Visser, v'.e- voorzitter van den Hoogen Raad der Neder landen. Comité voor Joodsche vluchtelingen: A Hertzberger, voorzitter; R. H. Eitje; dr. A. van Raalte; A. Maykels Hzn.H. R. de Wintervan Itallie; M. LevenbachSchim der; G. van TijnCohn Financieel comité van Noodfonds 1933: Dr. A. S. Jacobson, voorzitter; mr. G. Sa» lomonson, secretaris; S Henriques dé Suza, penningmeester; I. Cohen Benaiks, 2e secre taris; M. van Emden; Jul. Ed. Gerzon; L. Slijper; A. Soep Bzn. DIRECTEUR 7UIVELFABRIEK GEARRESTEERD. Bij een zuivelfabriek te Moordrecht zijn onregelmatigheden o; fdckt, welke hebben ge leid tot de arrestatie van den directeur, die door valsche boekingen een bedrag van onge veer 10.000 heeft verduisterd. De fraude dateert van het vorige jaar, toen de fabriek door een N.V. werd overgenomen en de ge arresteerde als directeur aan het hoofd kwam te staan. Hij genoot een groote vrijheid van handelen en was bedrijfsleider en boekhouder tegelijk. Reeds geruimen tijd koesterde men verdenking, aldus de Tel., maar de directeur, wien een en ander niet ontgaan was, wist tel kens een controle te verschuiven. Tenslotte kon hij een onderzoek niet meer verhinderen en zoo kwamen de onregelmatigheden aan het licht. Er is nog getracht de zaak in der minne te schikken door den directeur gelegenheid te geven het gat te stoppen. Deze wilde echter niet op de voorstellen ingaan. De justitie is daarop gewaarschuwd, waarna tot de arres tatie van den directeur, die zestig jaar oud is en te Schiedam woont, werd overgegaan. Hij is in het Huis van Bewaring te Rotterdam opgesloten. Een rijksaccountant onderzoekt thans de administratie. De boeken zijn echter zoo slecht bijgehouden, dat het onderzoek gerui men tijd in beslag zal nemen. Inmiddels staat wel vast, dat de N.V. voor ongeveer tien mille is benadeeld. Zij is niet verzekerd. MISLUKTE HITLER-PROPAOANDA IN VALKENBURG. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben onbekenden de straten van en diverse muren in Valkenburg beklad met hakenkrui sen, terwijl voorts propaganda-lectuur onder de deuren door in de huizen geschoven werd. Een bewoner uit de Kerkstraat, die een en ander bemerkte, stelde onmiddellijk de marechaussee van het gebeurde in kennis, die op haar beurt den loco-burgemeester waar schuwde. Er werden onmiddellijk maatrege len getroffen om de hakenkruisen onzicht baar te maken en des morgens vroeg was dan ook reeds geen spoor meer van het gebeurde te ontdekken. Voorts bemerkte men des mor gens op de ruïne twee hakenkruisvlaggen, welke aldaar bevestigd waren. Ook deze zijn weggehaald en door de marechaussee in be slag genomen. Een ingesteld onderzoek heeft tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd, zoodat men niet weet wie een en ander gedaan heeft,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7