Agenda Mkm. Warenhuis. DANSINSTITUUT C. WILLEMS Weec&edcht Stad en Omqemnq. HEI WARENHUIS JUdÜcaties "Rechtszaken fatyeot S&aytU êeó&f JAARSMA, ETNA en FABER. October - Herfstmaand. FRISIA HAARDEN. HAARDKACHELS EMAILLE KACHELS HEUSEVELDT TIGER HAARD en SALAMANDER KACHELS. ALKMAAR DEN HAAG INSCHRIJVING iederen VRIJDAG van 4 tot 8.30 uur n.m. in Sociëteit „DE UNIE". AANVANG der lessen medio October. Corr.-adres Dans-lnst. C. WILLEMS, Teunisbloemlaan 18, Den Haag. Prospectus verkrijgbaar in „de Unie". LESGELD f 19.50. SCHOLIEREN f 17.00. Tot noé toe 130 dooden en 250 gewonden. Sedert tien uur woeden in de straten Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Amerieain eiken avond 7.30 uur: 20.000 jaar in Sing Sing (dram.) Hoofd rollen Spencer Tracy en B*tte Davis. Toe gang boven 18 jaar. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: De Die rentemmer (sens.) Hoofdrol Clyde Beatty. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie 7.30 uur (tot en met Woensdag): Der traumende Mund (rom.) Hoofdrollen Elisabeth Bergner en Rudolf Forster. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinée. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: 1 Vlug van Stapel (klucht) met William Hal- nes; 2. Hallo, hier Amerika (vroolijk film spel met verschillende filmsterren.) Toegang boven 14 jaar. OctoberBuitenshuis: donker© avonden, mist, regen, kou. Binnenshuis: licht, ge zelligheid, warmte U nog voor goede ver- Uw woning zorgen? Warmte? Moet warming i Wendt U dan tot Met aan de praktijk getoetste ervaring wordt U hier ten dienste gestaan en gaarne volledig betrouwbaar advies ge geven, teneinde de meest economische verwarming te verkrijgen Door prima vakkundig personeel wordt gezorgd door plaatsing van door U gekochte haard, haardkachel of vul kachel. Bezichtig de door alle bezitters ge roemde onovertroffen Sierlijke vorm, onberispelijke uitvoe ring, onafbrandbare lak, prima dubbele circulatie, gering brandstofverbruik, zijn enkele groote voordeelen van deze haar den en bovenal vormen ze een heerlijke warmtebron. Ook andere merken haarden van goede reputatie worden U gaarne getoond zooals D* beste waar voor Uw geld op kachelgebied verkrijgt U in de mooie „TIGER" het fabrikaat met de oudste en beste reputatie. De nieuwe modellen 1933 zijn weer verbeterd met de nieuwste technische vindingen. Het geringe onderhoud het schitterend emaille en de poets- vlekvrije verchroomde montage vormen het ideaal van iedere huisvrouw. Bij be zichtiging en vergelijking van deze collectie zult U verbaasd staan over de prachtige modellen, die tegen buiten gewoon lage prijzen in de uitgebreide Tiger collectie worden gebracht De mooiste worden reeds geleverd tegen den prijs circa 50 en geheel van Havanna verbitterde gevechten, die tot nog toe 130 docden en 250 gewon leü hebben geëischt. Het lot van de naar Fort Cabans overgebrachte vijfhonderd officieren is volkomen onbekend. Het aan een Amerikaansche maatschappij behoorende National Hotel is bij de ge vechten zwaar beschadigd. In alle deelen van de stad wordt in het wilde weg geschoten. Men vreest dat de zooals bekend is communistisch georiënteerde revolutionnaire studen tenorganisatie A. B. C. tezamen met de revolutionnair gezinde arbeiders een omwentelingspoging zullen doen. Het Amerikaansche slagschip „New Mexico" is in verband met de jongste berichten uit Cuba met spoed naar Ha vanna gezonden. NIEUWS UIT JAPAN. Het program der Seyoekei. De Seyoekei, de grootste politieke partij van Japan, heeft Zondag in de prefectuur van Tsoe haar jaarlijksch partijcongres ge houden. Er werden eenige resoluties aange nomen, waarin wordt geëischt: 1) Een program voor de tot stand brenging van vriendschappelijke betrekkingen met de nabuurstaten 2) Vervolmaking der maatregelen voor de landsverdediging ten einde den internationa len toestand het hoofd te kunnen bieden; 3) Industrieele reorganisatie in verband met den internationalen economischen oorlog; 4) Aanvaarding van een geheel nieuw systeem voor de credietverschaffing; 5) Hoogere prijzen voor de producten; 6) Grondige reorganisatie van het bestuurs apparaat en van het onderwijs. De president der partij, Soeziki, eischte in zijn redevoering de revisie der vlootverdra- gtn van Washington en van. Londen en voorts de instelling van een verdedigings linie in en op de eilanden van het Zuidelijke deel van den Stillen Oceaan. (UITSLUITEND GEGOEDEN STAND) Als eerste getuige werd gehoord bur gemeester Datmos uit Mijdrecht. De juistheid van de acten werd, aldus ver telde hij, reeds betwist vóór het over lijden van mevr. van Wieringen. Voorts heeft een oud-Mijdrechtenaar, die thans in Ainerika is, den burgemeester ge schreven, dat verdachte al 10 jaar ge e- den had gesproken over het namaken van de handteekening van mevr. van Wieringen. De dienstbode van wijlen mevr. van Wieringen, als getuige gehoord, vertel de met stelligheid, dat verdachte nooit bi. mevr. van W. in huis is geweest. Wel heeft zij andere menschen gezien, oa. notaris van der Heyden. Daarna werd de zitting tot 2 uur ge schorst. van en van in den prijs van 20 tot 30. Een bezoek aan de toonzaal ie etage van kunnen en willen aanbevelen. wij ieder ten zeerste zijn en dat bij de beschieting talrijke bressen geschoten zijn in de muren van het hotel, ter wijl er door granaten hier en daar brand werd gedicht. Rondom het gebouw is het ter rein vol granaattrechters. De kolonel Batista leidt de krijgsbedrijven. Aan het bombardement van het hotel Na tional werd ook deelgenomen door de Cu- baansche kanonneerboot „Patria-", die twee mijlen van de kust lag. Na het bombardement van de artillerie werd het vuur op het hotel geopend uit mitrailleuses die rondom het ho tel waren opgesteld. Tenslotte werd door partijen besloten tot een wapenstilstand om de Engelsche en Ame rikaansche onderdanen gelegenheid te geven uit de gevaarlijke zone te vertrekken. De belegerden konden echter spoedig de brandjes blusschen. Bij de dooden was ook een Amerikaansch onderdaan. Naar aanleiding daarvan werd verzocht om Amerikaansche interventie. De Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken Cordell Huil verklaarde volgens een communiqué uit Washington dat de politiek van de Vereen igde Staten tegenover Cuba geen enkele wijziging zou ondergaan tenge volge van den dood van een Amerikaansch onderdaan, die zich onnoodig aan gevaar had blootgesteld. Ook de echtgenooten van de officieren in het hotel National verzochten de Amerikaansche autoriteiten om een einde te maken aan dit bloed vernieten, waarop een •ntwijkend antwoord volgde. JAPANSCH PLEZIERSTOOMSCHJP VERGAAN. 160 personen verdronken? Het Japansche plezicrstoomschip, dat SOS-seinen had uitgezonden, is bij Moema- moto aan de Japansche kust vergaan. Van de ongeveer 200 passagiers konden tot nu toe slechts 40 levend worden geborgen. Meer dan 20 personen werden uit het water ge haald. Vér over de honderd personen worden nog vermist. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijla gen van de N. V. Petroleum Maatschap pij „THE TEXAS COMPANY" te 's-Gra- venhage, om vergunning tot het oprich ten van een ondergrondsche benzinebe waarplaats met aftapinrichting vóór en ten behoeve van het perceel Heldersche- weg Nr. 2. Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINS DAG 17 OCTOBER a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemel- den dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secre tarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 3 October 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijla gen van J. BRINKMAN ZONEN, al hier, om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het maken en herstellen van machinerieën, door bij plaatsing van 4 electro-motoren, t. w. één van 3 P.K., twee van 1 P K. en één van V* P K., voor het in werking stellen van diverse machines, in het perceel Klein Nieuwland nr. 6. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize de zer gemeente, mondeling op DINSDAG 17 OCTOBER a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht op de secreta rie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 3 October 1933. Burgemeester en Wethouders van Allcmaaï* WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. STUKKEN VERVALSCHT OM EEN ERFENIS MACHTIG TE WORDEN. I Het gerechtshof te Amsterdam behan delde vandaag onder presidium van mr Joh. Jolles de geruchtmakende straf zaak tegen den Mijdrechtschen kweeker J. B., die vyegens het voortgezet misdrijf van gebruik maken van valsche stukken was veroordeeld door de rechtbank te Utrecht tot een gevangenisstraf van 2 H jaar met aftrek van voorarrest. Deze ingewikkelde zaak betreft een poging om de nalatenschap van een zeer rijke dame, de 90-jarige weduwe mevr. van Wieringen—van Soest te Mijdrecht, door middel van valsche stukken mach tig te worden Voor de behandeling van deze zaak bestond onder de Mijdrechtenaren blijk baar zeer groote belangstelling. De tri bune vertoonde veel vreemde gezichten Bij het inleidend verhoor stelde mr Jolles de gebruikelijke vraag naar de reden van het hooger beroep. Omdat ik onschuldig veroordeeld ben, de stukken Me ik overlegde zijn echt", antwoordde verdachte, HET TREURIGE ONGELUK OP HET HEILIGLAND. Het was te verwachten, dat de heer De Boer eenig commentaar zou zenden op het stuk van den heer Bulens, die hem beschul digde op onbehoorlijke wijze verhinderd te hebben, dat hij de heer Bulens als lid van de Eerste Hulp-brigade zijn zorgen aan een overreden knaapje heeft gewijd. De heer de Boer heeft ons daarover thans een ingezonden stuk gezonden, dat door vorm en inhoud evenwel niet voor plaatsing in aanmerking kon komen, daar het van te per soonlijken en beleedigenden aard is. Wij kun nen onze courant nu eenmaal niet beschik baar stellen voor het opnemen van bijdragen, die hier en daar de perken der wellevend heid wat al te ver te buiten gaan. De heer De Boer heeft na de beschuldiging door den heer Bulens evenwel recht zich te dezer plaatse te verdedigen. Wij zullen daarom zoo objectief mogelijk den inhoud van zijn schrijven weergeven en daarbij alleen datgene overslaan wat den twijfel van den heer De Boer aan de geeste lijke of moreele eigenschappen van den heer Bulens weergeeft. De heer De Boer geeft in zijn stuk het ver loop van zaken als volgt weer: Iemand bracht het kind op zijn verzoek in het café waar het door de vrouw van den caféhouder op een kussen gelegd werd. De vrouw en een buurvrouw wisten het kind, welks kleertjes reeds los waren, zonder het aan te raken rustig op het kussen te houden. Toen kwam aldus de heer De Boer de heer Bulens binnen, maakte ruim baan, kniel de aan het voeteneinde, bracht het kussen met het kind er op plat op den grond en be tastte met beide handen de ribben van het kind, dat begon te kermen. De heer De Boer en de vrouwen vroegen verbaasd waarvoor dat goed was. Ondertusschen nam de heer Bulens beide beentjes in zijn handen en be woog ze op en neer, waarop het kind schreeuwde. De heer De Boer die natuurlijk sterk onder den indruk van het geval was vroeg heftig of de heer Bulens dokter was. De heer Bulens antwoordde daarop, dat hij dit werk kende en dat men hem moest laten begaan. Hij bewoog daarna de beide armpjes op en neer waarop het kind gilde en de heer De Boer dreigend naar den heer Bulens greep. Deze stond haastig op en vroeg of de heer De Boer wel wist dat hij de heer Bulens lid was van den gemeenteraad en lid van de Eerste Hulp bij Ongelukken wat aldus de heer De Boer niet belette, dat hij vlug moest verdwijnen. De weenende vrouwen zoo vervolgt de heer De Boer wisten het knaapje weer rustig te krijgen. Dadelijk daar op kwam de inspecteur van politie, die een noodverband om het oortje legde en order gaf, dat niets met het knaapje mocht gebeu ren tot de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst kwam. Daarna arriveerde de genees heer-directeur van het ziekenhuis, die consta teerde, dat er niets anders moest gebeuren dan het knaapje spoedig naar het ziekenhuis' vervoeren, waarvoor de politie direct heeft zorg gedragen. Het is voor buitenstaanders heel moeilijk over deze kwestie, die onder de bewoners van het Heiligland nogal beroering gewekt heeft, een oordeel uit te spreken. Het wil ons voorkomen, dat een der groote oorzaken van dit betreurenswaardig incident hierin gelegen is, dat alle betrokkenen na tuurlijk min of meer zenuwachtig en daar door zeer prikkelbaar zijn geweest. Leden van de Eerste Hulp bij Ongelukken kunnen menigmaal door spoedig ingrijpen wij denken aan verdrinkingsgevallen, verbloe ding enz. het doodsgevaar afwenden. Of in een geval als dit, waarbij het patiëntje ieder oogenblik sterven kan het jongetje is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leden hulp moet worden geboden, die het karakter van een dieper gaand medisch on derzoek draagt, is voor niet-deskundigen heel moeilijk uit te maken. Wij kunnen ons voorstellen, dat omstanders zich daardoor geschokt en geërgerd gevoelen, vooral wan neer blijkt, dat een en ander het patiëntje pijn veroorzaakten. Toeschouwers, die niet van de noodzakelijkheid van een dergelijk onderzoek of van de medische bekwaamheid van den helper overtuigd zijn, kunnen zich zoo ergeren, dat zij in overprikkelden toe stand iets zeggen of doen wat tot betreurens waardige conflicten kan leiden. Slechts medische uitspraak kan uitmaken of de heer Bulens van wiens goeden wi natuurlijk iedereen overtuigd kan zijn in derdaad goed werk verricht heeft dan wel or het in een geval als dit wenschelijker was weest tot de komst van een medicus knaapje rustig te laten liggen, wat blijkbaar ook de opvatting van den inspecteur van po litie geweest is. ALGEMEENE KIESVEREENIGING VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. De Algemeene Kiesvereeniging voor Noord hollands Noorderkwartier hield te Alkmaar een druk bezochte vergadering onder voor zitterschap van den heer K. Breebaart, die er in zijn openingswoord op wees, dat, nu met de politieke partijen geen samenwerking is verkregen als gevolg van hun onreaelijke eischen, de Alg. Kiesvereeniging den strijd voor de verkiezingen zal moeten aanbinden Hij hoopte daarbij op de medewerking van de vergadering. E)e secretaris deed eenige mededeelingen van huishoudelijken aard. o.a., dat van den heer J. J. de Boer te Assendelft, aftredend af- gevaaidigde voor c.e politieke partijen en kort geléden toegetreden tot de Alg. Kiesvereeni ging, voor welke hij een eventueele candida- tuur zou aanvaarden. Een schrijven was ingekomen, dat, nu er geen overeenstemming tusschen partijen was bereikt, hij als lid der Alg. Kiesvereeniging bedankte. De secretaris hoopte, dat de kiezers deze onmannelijke daad naar waarde zouden weten te schatten. Verder was ingekomen een schrijven van den heer Aukes, die, in opdracht van de poli tieke partijen (A.R., Chr. U.. R.K., S.D.A.P Vrijh. B. en V.D.b.) meedeelde, dat 't schrij ven der Alg. Kiesv. van 8 September 1933 (dit schrijven betrof het voorstel van het bestuur der Alg. Kiesv. om aan haar Algm. Vergadering voor tt stellen, dat een compro mis zou worden aangegaan met de politieke partijen op grondslag van een vertegenwoor diging in verhouding van 3 5, zoodat aan de politieke 15 en aan de Alg Kiesvereen. 9 zetels zouden worden aangewezen, terwijl van weerszijden daarvoor tweetallen van can didaten zouden woruen genoemd de verwondering en teleurstelling van de vertegenwoordigers der politieke partijen had opgewekt. Zij hadden op grond van de afgelegde toezegging de vertegenwoordi- fers der Alg. Kiesvereen. op de verg. van Sept. verwacht, terwijl nu slechts ten brief inkwam vóói den aanvang der vergadering, waarin genoemde voorstellen werden gedaan. De vergadering van 9 September zou een voortzetting zijn van die van 22 Juli en hoe wel op deze vergadering nog geen positief resultaat kon verkregen worden, aldus het schrijven van den heer Aukes, meenden som migen der aanwezigen, dat het ook% U ge- wenscht toescheen, een durf verkiezing te vermijden en zij vleiden zich hun doel op een volgende vergadering verwezenlijkt te zien". De secretaris gaf commentaar op dit schrijven en meende te kunnen op maken, dat de wijze, waarop de plaatselijke partijen den komenden verkiezingsstrijd zul len voeren, haar schaduwen reeds vooruit werpt. In de eerste plaats deelde hij mee, dat toen de voorzitter van de Alg. Kiesvereeni ging op de valreep van de vergadering van 22 Juli, nadat de politieke partijen niet in gingen op den wensch om het evenredige stelsel, aan de hand van bij de vorige verkie zing verkregen aantal stemmen, toe te pas sen, voorstelde, om nog eens rustig over een en ander na te denken en dan nog eens te vergaderen, daar door den voorzitter onmid dellijk aan werd toegevoegd, dat dit dc.n zou zijn op den grondslag van 20 zetels voor de pol. partijen en 4 voor de Alg. Kiesv. Op dit moment was het niet meer de tijd, om daar over nu weer te gaan beraadslagen, doch in een bestuursver. de zaak te bespreken zich stellende op het standpunut van doel en ge schiedenis der Alg. kiesv. en gezien het bij de vorge verkiezing verkregen aantal stemmen, meende het bestuur reeds zoo ver mogelijk te zijn gegaan door een zetelverdeeling in ver houding van 3 tot 5 voor te stellen. De pol. partijen wilden er echter 20 en de kies vereeniging kon er dan 4 krijgen. Onder dat Caudijnsche juk wilde het bestuur niet door gaan en legde zijn standpunt neer in een schrijven, dat op 8 Sept. in De Unie, waar de politieke partijen den volgenden dag bijeen kwamen, werd bezorgd, onmiddellijk na de gehouden bestuursvergadering Als nu, zegt de secretaris, de politiepartijen spreken van exorbitante eischen, dan vraagt hij de verga dering, wie dergelijke eischen stelt. De ver antwoordelijkheid van het mislukken der on derhandelingen ligt dus bij de politieke par tijen, die zoo goed als alles willen hebben. Onder hilariteit der vergadering deelt hij nog mee, dat het antwoord van de politieke partijen, dat vóór 15 Sept. werd gevraagd, met het oog- op de op dien datum te houden ledenvergadering van de Alg. Kiesvereen., inkwam per expresse op den 23sten Sept. En dat, terwijl het besluit reeds op 9 Sept. was genomen. De vergadering hechtte onder applaus haar goedkeuring aan den handel wijze van het bestuur. Men gaat thans over tot het stellen van candidaten Alvorens daartoe over te gaan werden nog verschillende candidaten bespro ken en de noodzakelijkheid bepleit, dat zij bij eventueele verkiezing zullen meewerken om te komen tot bezuiniging in het beheer van het Hoogheemraadschap. De voorzitter gaf de verzekering, dat de door het bestuur aanbevolen candidaten het standpunt van de kiesvereeniging volkomen deelen. Om verzekerd is zijn, dat werkelijk naar de noodige bezuiniging zal worden gestreefd, wordt bepleit, geen „ambtenaren" te stellen. In het algemeen wordt nog de gestie van het Hoogheemraadschap besproken en te veel bemoeiing van dit lichaam voor den aanleg van wegen becritiseerd. Van andere zijde werd daartegen opgemerkt, dat het toch nuttigen arbeid op dit terrein verricht. Na uitvoerige besprekingen werden ten slotte de volgende candidaten gesteld; naar waarnemingen, verricht rn den morgen van 3 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te De Bildt. Verwachting (geldig tot den avond van 4 October): Matige Noordwestelijke tot Westelijken, later waarschijnlijk weer ruimende wind; betrokken tot zwaar bewolkt; later opklarend; waarschijnlijk eenige regen; weinig verande ring in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie, die gisteren over de Botni- sche golf en Finland was gelegen, is verder opgevuld. De koude-inval aan haar"* achter kant heeft zich verder Zuidwaarts uitge breid, zoodat thans over vrijwel het geheele waarnemingsgebied de temperatuur is ge daald. Juist in IJsland, waar gisteren zware barometërdalingen passeerden, is de tempe ratuur gestegen. Deze barometerdalingen hebben zich zuidoostwaarts bewogen, zoodat hedenmorgen op de Far Oer een 10 mM. lagere luchtdruk werd afgelezen dan gister avond. Het hoöge drukgebied, dat gisteren met zijn kern tusschen Schotland en IJsland was gelegen, is dan ook aan zijn noordzijde sterk in beteekenis afgenomen. Het is waar schijnlijk, dat de barometer ook ten onzent zal gaan dalen, de wind zal aanvankelijk krimpen. Er bestaat eenige kans op regen terwijl de temperatuur gelijk zal blijven. In het hooge drukgebied, dat zich thans nog over de Britsche eilanden, Zuid-Scandinavië, ons land en bijna geheel Duitschland uit strekt, is het nog rustig weer. Over Finland en de Baltische staten waait het flink uit het noorden. In Lapland en omgeving is weder om sneeuw gevallen, de grootste hoeveelheid regen viel te Reykjavik (29 mM.), terwijl Torshaven op de Far Oer 14 aftapte. District Alkmaar: Hoofdingelanden: G. Haremaker, Koog aan de Zaan (aftr.}, Mr. J. Belogne, Alkaar, Schrooder te Heiloo. Hoof dingelanden-P laatsvervangersJ hr. H. van Foreest, Heiloo, Jn. Kroonenberg, Zaandam en J. Valkering te Limmen. District Purmerend: Hoofdingelanden: J. Barendrecht, Groote IJpolder, C. de Boer, Edam (aftr.) en G. J. de Goede, Wijdenes. Hoofdingelanden-Plaatsvervangers: G. Bergfnuwer, Zaandam, J. Laan, Kwadijk, J. Langendijk, Beemster. District Den Helder: Hoofdingelanden: J. Jimmink, Barsingerhorn (aftr. plaatsv.), P. J. Peereboom, Broek in Waterland, N. Kaan, Oudkarspel. Hoofdingelanden-Plaatsvervangers: E. Nieuwenhuis, Lisse, D. Wit Cz., N. Niedorp en J. Bruin, Burgerbrug. District Hoorn: Hoofdingelanden: N. Groot, Enkhuizen, J. Kamp, Berkhout en J. van Kampen, St. Pancras. Hoofdingelanden-Plaatsvervangers: K. Slagter, Hoogwoud, J. Commandeur, Wog- nüm en C. Schouten, Wester Blokker. Voor zoover tegenwoordig namen allen de benoeming aan. Opgewekt wordt, om den strijd met de noodige energie en élan te voeren en te zor gen, dat de partij-politiek buiten het Hoog heemraadschap blijft. Er zal opnieuw een vergadering worden gehouden, om nader een program van actie op te stellen. De voorzitter dankt de aanwezigen voor hun medewerking, hun aangename en zakelij ke discussies en sloot de vergadering. HET VEILIGHEIDSMUSEUM. De directeur van het Veiligheidsmuseujp te Amsterdam deelt ons mede, dat op Don derdag 5 October a.s. des namiddags te half 4 de Reizende Tentoonstelling van het Veilig heidsmuseum in de Ambachtsschool te Alk maar zal worden geopend. Deze expositie, welke een bescheiden uit treksel is van hetgeen in het Veiligheidsmu seum is tentoongesteld, heeft ten doel, be langstellenden in de veiligheid, die niet in de gelegenheid zijn het Veiligheidsmuseum zelf te bezoeken, eenigszins op de hoogte te bren gen van eenige belangrijke middelen ter voor- koming van ongevallen in fabrieken en werk plaatsen en in het huisgezin. De tentoonstelling kan op de uren, waarop de school voor de lessen geopend is, bezocht worden. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den directeur van het Veiligheids museum, Hobbemastraat 22, Amsterdam, te lefoon 22060 en door den directeur der Am bachtsschool te Alkmaar, telefoon 585.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2