DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY; fxxu.unciaal Uieuws AKERSLOOT. HET WITTE KRUIS, Algemeene vergadering. SINT PANCRAS. - werkverschaffing wordt verkregen, wordt de gemeente daarenboven aanmerkelijk ontlast in de kosten van de werkloosheidszorg. Voor uitvoering in werkverschaffing gedu rende het winterseizoen 19331934 komen naar onze meening de volgende werken in aanmerking, waarbij wij opmerken, dat de werken, die op 15 September 1932 door uwe vergadering als werkverschaffingsobjecten zijn aangewezen, thans grootendeels zijn voltooid en alleen bij den plantsoendienst nog een tweetal werken in uitvoering zijn, waarbij een betrekkelijk gering aantal werk- loozen nog eenigen tijd werkzaam kan blij ven: A. Grondbedrijf en Sportpark: 1. Het ophoogen van volkstuinen aan den Friescheweg, geraamd op 1630; 2. Het herstellen der grasbaan in het Sport park, geraamd op 1000 B. Dienst der Plantsoenen: 3. Het maken van een nieuw tracé voor de Zuiderhoutlaan, tusschen den toegangsweg naar het Sportpark en het verlengde van de Harddraverslaan, met inbegrip van wegver harding en beplanting 4915; 4. Uitvoering van verschillende plantsoen- werken als verbeteren van grasmatten, zui vering van beplantingen, bijwerken van ras terwerken, ophoogen en beplanten terrein Houtvaart, beplanting terrein Wognumsehe buurt, beplanting terrein nabij gymnasium en nabij de Vondelschool, geraamd op 35315. C. Dienst der Gemeentewerken: 5. Het afgraven van de kaden langs den Schermerweg en den Friescheweg, geraamd op 3600. 6. Het verlagen van bermen langs wegen en vaarten, geraamd op 3000; 7. Het verbeteren van het woonwagenpark door het uitvoeren van bestratingen, geraamd op 2000; 8. Het uitmalen en grondig schoonmaken en uitdiepen van de sloot rondom het Cen traal Ziekenhuis, geraamd op 6000; 9. Het uitbaggeren van grachten, singels en vaarten, geraamd op 10.000. 10. Het schoonmaken van riolen, geraamd op 6500. 1. 1500 voor 6 man gedurende 2. 750 voor 6 man gedurende 3. 2600 voor 10 man gedurende 4. ƒ21000 voor 30 man gedurende 5. 3600 voor 12 man gedurende 6. 3000 voor 12 man gedurende 7. 1500 voor 6 man gedurende 8. 3500 voor 14 man gedurende 9. 6500 voor 10 man gedurende 10. 6500 voor 10 man gedurende Ten aanzien van de loonen en arbeids voorwaarden zouden wij in overweging wil len geven de door den toenmaligen Minister van Binnenlandsche Zaken bij brief d.d. 19 October 1932, nr. 16841, afd. W. en S., ge stelde bepalingen voor de verleening van Rijksksubsidie, waarmede uwe vergadering zich op 27 October 1932 heeft vereenigd, te handhaven wanneer de minister dit als voor waarde mocht stellen voor de toekenning van Rijkssubsidie. Zijn wijzigingen noodig, dan zou het aanbeveling verdienen, wanneer ons College spoedshalve werd gemachtigd, die wijzigingen aan te brengen. Met overlegging van de adviezen van de Commissie van toezicht op het Bureau van Sociale Zaken en van de Commissies van bij stand voor openbare werken, voor de plant soenen, voor het sportpark, voor het grond bedrijf en voor de financiën stellen B. en W. den Raad voor de hier genoemde werken in werkverschaffing te doen uitvoeren. Bepaald wordt: 1. Het uurloon bedraagt, met inachtne ming van het bepaalde onder 9, 38 cent. Bo vendien wordt een huurbijslag uitgekeerd van 2/3 van hetgeen de huur meer bedraagt dan 3 per week, met dien verstande, dat de bij slag niet meer dan 1.50 per week bedraagt. 2. Alleen werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners (één uit een gezin) komen voor tewerkstelling in aanmerking. De aan wijzing wordt onderworpen aan de toestem ming van de inspectie voor de werkverschaf fing te Beemster. 3. Niemand wordt langer dan 6 weken achtereenvolgens te werk gesteld; tusschen twee opvolgende tewerkstellingen van den zelfden persoon verloopt ten minste 6 weken. 4. Bij de aanneming van werklieden wordt de volgende volgorde in acht genomen: a. gehuwde georganiseerden en georgani seerde kostwinners, die zijn uitgetrokken; b. gehuwde georganiseerden en georgani seerde kostwinners, die achtereenvolgens ge durende 4 weken of langer uitkeering uit de werkloozenkas hebben ontvangen óf gedu rende dat tijdvak geen uitkeering uit de werk loozenkas ontvingen, omdat ze daarop nog geen aanspraak konden laten gelden; c. ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners), die gedurende 4 achtereenvolgende weken werkloos zijn geweest; een en ander met dien verstande, dat uit treding uit één dezer categorieën tijdens het dienstverband geen ontslag tengevolge heeft, en dat alle in aanmerking komende werklie den bij- de werkverschaffing achtereenvolgens in dienst moeten zijn geweest, vóórdat in het zelfde seizoen dezelfde werklieden voor de tweede maal in dienst kunnen worden geno men. 5. Personen, die, geheel werkloos zijnde, niettemin over eenige inkomsten de beschik- Aan deze objecten voor werkverschaffing zouden wij, althans wanneer daarvoor sub sidie wordt verleend door Rijk en Provincie, nog enkele grootere werken willen .oevoe- gen, o.m. de bebossching van het terrein na bij den Bergerweg, dat onlangs van den heer D. Binnewijzend is aangekocht, waarbij on geveer 130 werkloozen gedurende een vol jaar tewerkgesteld zouden kunnen worden. In afwachting van de daaromtrent te ne men beslissing zouden wij, wanneer althans het Rijk bereid is subsidie te verleenen, een begin willen maken met de werkverschaffing met de tien hiervoor genoemde werken. Ter toelichting van deze werken merken wij nog het volgende cp. De volkstuinen aan den Friescheweg zijn gedeeltelijk vrij laag gelegen. Door ophoo ging van het laag gelegen gedeelte en door drainage kan hier een belangrijke verbete ring worden aangebracht. Door de laaiste motorwedstrijden zijn in de grasbaan van het Sportpark geulen en ga ten ontstaan en is de baan hier en daar stuk- gereden. Het tracé van de Zuiderhoutlaan tusschen den toegangsweg naar het Sportpark en het verlengde van de Harddraverslaan is thans 4K M. breed en levert voor het verkeer geva ren op. Beoogd wordt den weg tot 7 M. ie verbreeden en hem eenigszins N.-waarts te verleggen, waardoor hij beter zal aansluiten aan het Oostelijk gedeelte van de Zuiderhout laan. Door het afgraven van kaden langs den Schermerweg en den Friescheweg zai het mogelijk zijn beide wegen te verbreeden. In verband met de vele klachten, die over den stank van de sloot rondom het zieken huis zijn ingekomen, is het gewenscht deze vaksgewijze uit te baggeren, droog 'e leggen en uit te diepen, waarbij de bodem grondig kan worden gereinigd en tevens kan worden geconstateerd, of er riolen in de sloot uit monden. De totale kosten van de tien hiervoor ge noemde werken bedragen bij uitvoering in werkverschaffing 73.960, waarin begrepen 50.450 aan arbeidsloonen, welke laatste als volgt kunnen worden gespecificeerd: 10 weken is 60 arbeidsweken 5 weken is 30 arbeidsweken 13 weken is 130 arbeidsweken 1050 arbeidsweken 144 arbeidsweken 120 arbeidsweken 60 arbeidsweken 140 arbeidsweken 260 arbeidsweken 260 arbeidsweken 35 weken 12 weken 10 weken 10 weken 10 weken 26 weken 26 weken is is is is is is is 2254 arbeidsweken De raad dezer gemeente vergader ie Maandagmiddag voltallig, onder voor zitterschap van burgemeester van den Heuvel. Van de ingekomen stukken vermelden wij een schrijven van den minister waar uit blijkt dat het kortingswetje voor deze gemeente over het uitkeeringsjaar '33/34 niet zal worden toegepast; de gemeente- rekenning 1931 was door Ged. Staten vastgesteld en de rekening G. E. B 1931 door dit college goedgekeurd, terwijl het raadsbesluit tot deelname in het garan tiefonds voor de Schermerfeesten even eens de goedkeuring van dit college had verkregen. king hebben, kunnen wekelijks zoolang bij de werkverschaffing worden tewerkgesteld, dat zij in totaal het bedrag ontvangen, dat hun aan weekloon zou worden uitgekeerd, wanneer zij de geheele week bij de werkver schaffing arbeid zouden verrichten. 6. Ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners) worden alleen tewerk gesteld, voor zoover zij in hoofdzaak hun bestaan vinden in loondienst, ter beoordeeling van B. en W. 7. Indien de werkloosheid door het vinden van arbeid wordt onderbroken en deze onder breking niet langer duurt dan in totaal zes dagen, wordt voor de vaststelling van de volgorde van tewerkstelling rekening gehou den met het aantal werkloosheidsdagen van den eersten dag der aanmelding bij de ar beidsbeurs af. 8. De bepalingen onder 3 tot en met 7 gel den slechts wanneer en voor zoolang de in spectie voor de werkverschaffing te Beemster daarin toestemt. Is het voor het verkrijgen van die toestemming noodig, wijzigingen in die bepalingen aan te brengen, dan zijn B. en W. daartoe gemachtigd. 9. Er zal zooveel mogelijk in accoor- wor den gewerkt, met dien verstande, dat er geen onderaanneming mag plaats hebben en dat wordt gewerkt tegen zoodanig loon, dat bij flink werken gemiddeld 38 cent per uur kan worden verdiend. 10. Bij verzuim wegens regen, worden de eerste drie uren per week niet vergoed; de volgende regenuren worden vergoed met 30 cent per uur. 11. De premie, welke voor het vastgestelde dagloon verschuldigd is ingevolge de Ziekte wet, wordt voor een vierde deel op de tewerk gestelden verhaald. III. aan B. en W. voor de uitvoering van de onder I genoemde werken de volgende credie- ten toe te staan: voor dat genoemd onder a 1630 voor dat genoemd onder b 1000 voor dat genoemd onder c 4915 voor dat genoemd onder d 35315 voor dat genoemd onder e 3600 voor dat genoemd onder f 3000 voor dat genoemd onder g 2000 voor dat genoemd onder h 6000 voor dat genoemd onder i 10000 voor dat genoemd onder j 6500 IV. B. en w. te machtigen, in de lijst van werken sub I. en in de bepalingen sub II. de wijzigingen aan te brengen, die noodig moch ten zijn voor de verkrijging van Rijks- en provinciaal subsidie in de kosten van die werken V. de hiervoor genoemde uitgaven zooveel noodig te zijner tijd nader te regelen bij sup- pletoire begrooting, waarbij tevens kan wor den beslist, hoe de bedragen over de verschii lende taken van dienst moeten worden ver deeld. Het Witte Kruis, afd. Akersloot, had verzocht om van de gemeente in eigen dom te verkrijgen 150 M2. grond aan den Raadhuisweg. voor den bouw van een nieuw magazijn. B. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen en den koop prijs te bepalen op 75 'ct. per M2., over- schrijvingskosten voor koopster. De voorzitter zeide dat B. en W. dezen prijs zoc laag hadden gfesteld in verband met het groote nut van de vereeniging, die haar taak uitstrekt over een groot gedeelte der ingezetenen. De heer Schut zou den prijs graag zien gesteld op 50 cent per M'2 Wethouder Groot was daar tegen om dat hiermede een precedent zou worden gesteld t.o.v. van deze koopers, terwijl de vereeniging eventueel later op andere wijze door de gemeente kon worden geholpen. Meerdere leden ondersteunden het idee van den heer Schut, zoodat dit in stemming kwam en aangenomen werd met 6 tegen 1 stem die van den heer Groot. De Hanze, afd. Akersloot vroeg om uitbreiding van de straatverlichting aan de Zuidervaart. B. en W. stelden voor om alsnog 2 lichtpunten aan te brengen welk voor stel met algemeene stemmen werd aan genomen. De voorzitter stelde namens B. en W. voor, om, in verband met het groot aan tal werkloozen dat bij de arbeidsbeurs is ingeschreven, thans niet over te gaan tot aanstelling van een gemeentewerk- ma n(vacature P. Timme), doch de werk loozen die gesteund worden bij roulee- ringsbeurt aan den weg tewerk te stel len. De raad kon zich met dit voorstel vol komen vereenigen. De heer Schouten maakte de opmer king, dat de thans tewerk gestelden on georganiseerd zijn waarmede hij zich niet kan vereenigen, z. i. moeten de ge organiseerden voorrang hebben. De voorzitter merkte op, dat het voor B. en W. uiteraard moeilijk is om iemand aan te stellen ,daar heel spoedig daaruit kan geconcludeerd worden dat de een boven den andere wordt bevoor recht, waarom B. en W. de aanwijzingen hebben gedaan bij loting. Spr. achtte het niet juist, om, waar de ongeorganiseer den toch reeds minder steun ontvangen, dezen nog eens extra achter te stellen bij de tewerkstelling. Algemeen kan men zich met de houding van B. en W. ver eenigen. Een voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het toegestane crediet voor herstel van de dokterswoning met 100 wordt z. h. st. aangenomen. De vergoedingen voor de bijzondere scholen over 1931 werden hierna over eenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld als volgt: Voor de r. k. school St. Jacobus op 4048.67 en voor de r. k. school St. Michaël op 1013.26. De commissie belast met het onder zoek van de gemeenterekening, de reke ning van het G. E. B. en van het Alg. Burg. Armbestuur over 1932 rapporteert dat alles in orde is bevonden en advi seerde tot voorloopige'vaststelling, resp. goedkeuring. De rekening van de gemeente gaf in ontvangsten aan 74.552.17» in uitgaaf 65592.34, batig saldo 9059.83 gewone dienst, in ontvangsten en uitgaven kapi- taaldienst 4055.87; die van het GEB. gewone dienst in ontv. 17.57056, in uitgaaf 15387.81, batig slot 2182.75; kapitaaldienst in ontv. 15636.64, in uit gaaf 19418.23, nadeelig slot 3781.59, die van het Alg. Burg. Armbestuur in ontv. 14055.20, in uitgaaf 13591.55, batig slot 463.65. Deze rekeningen werden dienovereen komstig voorloopig vastgesteld en goedgekeurd, waarbij de wethouders zich van medestenjaning onthielden evenals de leden van het armbestuur. De voorzitter bracht thans in behan deling de door het lid Schouten aan B. en W. gestelde vragen met betrekking tot de z.g. verkapte kermis en de land verhuring. De voorzitter ze,ide, dat B. en W. gee nerlei bezwaar hebben tegen beantwoor ding. Spr. zeide, dat de vraag t a v. de z.g. verkapte kermis aan het Schouw at.n het verkeerde adres is gericht en aan hem moest zijn gedaan; hij ontkent dat hier sprake is van een verkapte ker mis. Zuiver en alleen ter bescherming van de Middenstandsbelangen heeft hij vergunning tot dansen gegeven en ziet nog niet in of dit een reden is om daar over critiek uit te oefenen. Eenzelfde toestand bestaat reeds sedert jaren in de Woude waaraan nog nimmer een raads lid aanstoot heeft genomen, ook de heer Schouten niet. Intusschen zal spr. reke ning houden met het geopperde be zwaar, al zal daaronder dan ook den middenstand moeten lijden. De waarnemend burgemeester van 't Hof heeft een snoepkraampje aan 't schouw laten staan, doch een dergelijk kraampje met dansmuziek is bij spr. nog geen kermis. De heer van 't Hof voegde hieraan toe, dat de heer Schouten op de meest aan stellerige manier spr. over deze aange legenheid op den openbaren weg heeft onderhouden hetgeen niet te pas kwam daar hij ten allen tijde thuis is te spre ken. Uit medelijden heeft spr. deze ver gunning gegeven, al geeft hij dan ook toe dat het gemakkelijker is om critiek uit te oefenen dan om bestuursdaden te stellen. De heer Schouten zeide dat het aan h'.. Schouw een zuippartij is geweest tot 's nachts één uur en geeft zijn veront waardiging daarover te kennen. üe voorzitter antwoordde dat de heer Schouten abus is ,daar om 12 uur het sluitingsuur was en toen ook door de politie is gesloten. Spr. sluit thans de discussie. Wat de door B. en W. gehouden in schrijving van het bouw- en grasland betreft deelde spr. mede, dat zij deze verhuring juist daarom zou hebben ge daan om de minste onkosten en de mogelijkheid te vergrooten dat het land door dezen vorm van verhuring het meest opbrengt. Hiermede hield nauw verband het in de vorige vergadering besprokene om meerdere werkobjecten voor de werkloozen, daar spoed ge wenscht was door den stijgenden nood onder de werkloozen. De raad heeft nog nimmer bezwaar ge maakt tegen verhuur bij inschrijving, iets wat al meer dan 3 jaren achtereen geschiedde. Dat het grasland tegelijk met het bouwland ten verhuur werd aangeboden is dan ook alleen geschied ter vereenvoudiging. De heer Schouten, evenals de heer Blokker, hadden beiden bezwaren tegen de uitgeschreven verhuring voor een jaar, wat het grasland betreft. Zij zouden hebben willen verhuren voor 2 jaren waarvan 1 jaar als etgewas en 1 jaar als hooiland. De bezwaren van den heer Schouten waren niet tegen het verhuren van het bouwland gericht doch tegen die van het grasland. De voorzitter zeide, dat B. en W. door de vragen van den heer Schouten de in- schrijfbiljetten niet geopend hebben waardoor vanzelf de huurders van het bouwland in het gedrang kwamen om dat zij nu niet tijdig hun bollen konden planten. Na nog een uitvoerige bespreking werd met 4 tegen 3 stemmen besloten om alsnog gelegenheid te geven tot in schrijving voor het huren van grasland voor den tijd van 2 jaar, waarvan 1 jaar om te etten en 1 jaar om te hooien, ter wijl B. en W. worden gemachtigd om te gunnen. Tegen verhuur voor den tijd van 2 jaar waren de heeren van 't Hof, Groot en Polle die verhuur voor 1 jaar in den tegenwoordigen tijd lang genoeg achtten. Hierna sluiting. In „Krasnapolsky" te Amsterdam is gister de algemeene vergadering gehou den van de Noordhollandsche vereeni ging Het Witte Kruis, onder leiding van dr. Th. Beeker, die een openingswoord sprak, waarin hij zustervereenigingen wolkom heette en een begroeting richtte tot dr. Doyer, inspecteur van de volks gezondheid. In 1932, zei spr., is het ledental ge daald, voor een deel als gevolg van de oprichting van afdeelingen van het Wit gele Kruis, voor een deel ook als gevolg van de crisis. Met het Wit-gele Kruis wordt voortdurend samengewerkt. Wat hei: uittreden wegens de crisis aangaat, zoo dienen velen te bedenken, dat juist in moeilijke tijden het lidmaatschap van Het Witte Kruis noodiger is dan ooit, omdat dan de behoefte aan goede, niet dure verpleging immers vaak groot is Subsidies- verminderen, de inkomsten dalen. Echter, er is nog veel werk te doen, dat haast geen uitgaven eischt. o.a. het sturen naar consultatiebureaux voor kleuterzorg en t.b.c.-bestrijding, het bezoeken van moedercursussen, die meer belangstelling verdienen dan zij ontmoeten. Alle afdeelingen behooren zulke cursussen te organiseeren. Spreker deelde mede, dat een paar nieuwe afdeelingen zijn opgericht. Verschillende huishoudelijke punten kwamen daarna aan de orde, o.a. over de vorming van een reservefonds met het doel, daaruit een deel te bestemmen voor vorming van een fonds tot oprich ting van een kleuterhuis in de provincie Noordholland. Dr. H. H. T Beekenkamp, voorzitter van de Prov. Friesche Vereeniging Het Groene Krpis heeft voorts gesproken over: Kruiscollecten. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagavond had in de Prins Maurits de verloting plaats van de gehouden Flora- lia- en Huisvlijttentoonstelling. Tevens werden bekend gemaakt de prijzen der verschillende attracties welke als volgt werden behaald: Schiettent: le pr. C. Koorn; 2e pr. E. Bakkum; 3e pr. C. v. d. Haagen, allen te Nieuwe Niedorp. Ringentent: le pr. S. v. d. Oord; 2e pr. Jo. Schel tem; 3e pr. O. Keuken, allen te Nieuwe Niedorp. Sjoelbak: le pr. Jb. v. Zoonen te Oude Niedorp; 2e pr. P. Pluister en 3e pr. J. de Weerd te Nieuwe Niedorp. F J De eerste prijs der verloting, een heeren- fiets, is gewonnen door W. Veerman te Heer- hugowaard; 2e prijs, een ruststoel, door mei J. Zwep te Nieuwe-Niedorp; 3e prijs een groote ham door K. Coops te Nieuwe' Nie dorp. Een mooie mand met fruit, disponibel ge steld door den heer Jb. Langerijs, werd op Amerikaansche wijze verloot en werd gewon nen door Hil Toepoel. De winnaar bleek voor het jonge publiek den rechten man te zijn, want bij het bekend maken leverde de aanval op den inhoud der mand het resultaat op, dat Hil met een ledige mand naar huis raaide. De belangstelling voor dezen avond was bevredigend. Na afloop der verloting hield 'n geanimeerd bal met muziek voortgebracht door een versterkte luidspreker, belangloos gegeven en gesteld door den heer Oudendijk van Wieringerwaard, de jongelui nog een gezellig poosje bijeen. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Oude- en Nieuwe Niedorp van het Witte Kruis in de Prins Maurits; 19 leden waren tegenwoordig. De heer Wilbrink was als voorzitter af" wezig wegens ongesteldheid De heer Rempt leidde de vergadering. De vereeniging telde 755 leden, 474 in Nieuwe en 281 in Oude Niedorp, een terug gang bij vorig jaar van 44 ldeen, wat moet worden geweten aan de slechte tijdsomstan digheden. Voor de tuberculosebestrijding zijn 31 personen bezocht in 26 gezinnen, 3 pa tiënten zijn behandeld in een sanatorium of ziekenhuis. In de bad-inrichting zijn 2237 baden genomen. De exploitatie heeft de ver eeniging gekost 87.51. De rekening voor de wijkverpleging geeft aan nadeelig saldo van 73.27 en die der t. b. c.-bestrijaing een na deelig slot van 332.64. Burgemeester deed verslag over de alge meene vergadering van vorig jaar en de heer Rempt deed verslag over die der commissie voor wijkverpleging. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering bleek dat men niet veel gevoelde in deze tijden voof den bouw van een kleuterhuis van 50.000. De afgevaardigden krijgen voor de algemeene vergadering vrij mandaat. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren P. Pluister en P. Haringhuizen. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren P. Pluister, P. Haringhuizen, H. B. Helleman en A. Winkel. Bij de rondvraag sprak de heer Imers over het zwembad waarin hij veranderingen zou wenschen te zien aangebracht. Deze aange legenheid zal in de Zwemclub worden be handeld. Ook verzocht de heer Imers de medewer king van het bestuur voor het houden van oefeningen door hem te geven in Zweedsche gymnastiek voor personen onder de 14 jaar. De plannen van den heer Imers zullen nader door het bestuur onder de oogen worden ge zien daar deze ook nog van ingrijpende be- teekenis kunnen zijn voor de plaatselijke gymnastiekvereeniging. Onderzocht zal worden of hier animo be staat voor een cursus in eerste hulp bij onge lukken. De heer Jb. v. Zoonen verzocht voor de badinrichting te Oude Niedorp financieelen steun van de afdeeling in samenwerking met plaatselijk belang te Oude Niedorp. Sedert de gemeente Oude Niedorp, die eerst het te kort op de exploitatie betaalde onder curatee- le van het rijk staat, staat de badinrichting daar stop. In princine gevoelde de verg*de ring voor dit verzoek, alleen de financiën der vereeniging maken steun moeilijk. Hét be stuur zal een en ander nader overwegen en zien of de financiën zulks mogelijk nog toe laten. Verschillende bezuinigingen zullen moeten worden doorgevoerd. De post ijsvoorziening groot 25 wordt geschrapt aangezien tegenwoordig spoedig en gemakke'ijk ijs uit de stad is te bekomen. Ook op tijdschriften zal worden bezuinigd, terwijl noodwendig ook op het salaris der zuster zal moeten worden gekort daar anders de subsidie der provincie in gevaar komt. Hierna sluiting. Maandag vergaderde de vereeniging „Het Witte Kruis" in het café van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer C. Kloosterboer. Aanwezig waren 50 leden. Naar aanleiding van de notulen maakte de heer Hoogland de op.-, erking dat deze niet volledig zijn weergegeven. De vorige vergadering is besloten om de contributie in tweeën te heffen en tevens een herziening te doen plaats hebben. De secretaris merkte op dat de notulen door hem zijn gemaakt op ongunstige wijze, omdat de aanteekeningen van zijn voorgan ger, den heer Hoogland, waren. 181. Het huisje bovenop hem zwaaide nog veel erger en meteen gleed de bewoner er uit, gelukkig net in den auto, tusschen de bakken op de vloer, met zijn beenen in de lucht en zijn tulband scheef over zijn oogen. Sim gaf vol gas en de toegesnelde mannen wisten niet, hoe gauw ze achteruit zouden springen. 182. Daar ging het den weg op, met de brullende Pama- hadjemema van Brrrboel achter in. „Hoe heb ik je even w-n w d'e 'U' d r handen gered, hè?" snoefde Simmy, maar Wo-Wang zei: „Kijk liever eens achterom, wie we daar nog meer mee gepakt hebben." Simmv deed het en begon te trillen van schrik.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6