- £aatste betichten Ontu JCvtoniën Stad en Omgeving. tBueqecüjhe Stand CORRESPONDENTIE. JUovïhciaal llieums ZUIDSCHARWOUDE. W ARMENHUIZEN. NIEUWE-NIEDORP. KOEDIJK. SCHAGEN. HEERHUGOWAARD. ZIJPE-'T ZAND. TEXEL. (Ongecorrigeerd.) HET RIJK EN DE GEMEENTEN. In een circulaire heeft de minister van bin- nenlandsche zaken, teneinde de gemeentebe sturen met het oog op de begrooting voor 1934 in staat te stellen van de eventueel door 'de gemeenten bij ongewijzigde aanneming van het betreffende wetsontwerp te dragen korting een berekening te kunnen maken, mededegedeeld, dat de regeering een raming heeft doen samenstellen van het bedrag der draagkracht van alle gemeenten des rijks gerekend per inwoner. Dit bedrag kan aan de hand van verschillende gegevens voorloo- pig worden vastgesteld op f 27.49. Indien thans elke gemeente voor zich zelf aan de hand van het bepaalde in de artikelen 2 en 3 de draagkracht per inwoner berekent, kan zij daarna bepalen, hoeveel procent de door haar berekende draagkracht beloopt van het be drag van 27-49, terwijl zij dan tevens aan de hand van de schaal, opgenomen in artikel 1 van het wetsontwerp, kan bepalen tot en zoo ja met hoeveel procent haar uitkeering uit het gemeentefonds vermoedelijk zal wor den verminderd. De verschillende wetsbepalingen zullen na totstandkoming van het wetsontwerp nader worden uitgewerkt in een algemeen maat regel van bestuur. Het ligt in de bedoeling te bevorderen dat daarin o.m. het volgende zal worden be paald: a. Ten aanzien van de in artikel 2 genoem de belastingopbrengsten, dat hiervoor tot grondslag zullen gelden de opbrengsten over het boekingstijdvak 1932-33. b. Ten aanzien van de in artikel 3 genoem de winsten en verliezen van bedrijven, dat hiervoor als grondslag zal gelden het gemid delde dezer winsten en verliezen volgens de afgesloten of, voor zoover nog niet afgeslo ten, voorloopig vastgestelde gemeentereke ningen over de jaren 1928 tot 1932. c. Dat ter berekening van de draagkracht per inwoner het bedrag der draagkracht van de gemeente moet worden gedeeld door het aantal inwoners der gemeenten op 1 Januari 1933. KOLENDAMP VERGIFTIGING. Hedenmorgen vernamen wij, dat de dames Roelofsen te Nijmegen van Maandagavond tot en met Dinsdagavond als het ware in een met kolendamp vergiftigde atmosfeer hadden geleefd. Toen Dinsdagavond het geval werd ontdekt, bleek onmiddellijke overbrenging der drie dames naar het gasthuis noodzakelijk. Hedenmorgen was een harer tot bewustzijn gekomen, de twee andere dames verkeerden hedenmiddag nog steeds in den zelfden toe stand. Levensgevaar acht men niet uitgeslo ten. J. G. v. d. B., alhier. Na de uiteenzetting van den betrokkene gelooven wij niet, dat men over het algemeen een andere meening over hem zal hebben dan in Uw stuk tot uiting komt. Dit stuk gaat verder buiten de eigenlijke kwestie om en opent geen nieuwe gezichts punten. Met den door u besprokene hadden wij hedenmorgen trouwens een onderhoud. Wij gelooven niet dat het nut heeft over de per soonlijke zijde van de zaak nog verder uit te wijden. Wat de zakelijke kwestie betreft zien wij nog een opinie vervat in eenige algemeene voorschriften van deskundige zijde tege moet. Red Alkm. Crt. De leden van het plaatselijk crisis-comité alhier werden geconvoceerd ter bijwoning van een ledenvergadering. Deze vergadering werd gisteravond ten raadhuize gehouden. De heer S. de Boer Kz. verwelkomde de aanwezigen op deze eerste bijeenkomst voor dezen winter, en zeide dat het dagelijksch bestuur wel gaarne het werk van het comité wil doorzetten, doch bang was voor de financiën. Van het Crisisbu reau zijn alle gelden besteed, ook Van ons. In overleg met de arbeiders-organisatie is aan de daarvoor in aanmerking komende menschen voor een bedrag van 140aan schoeisel verstrekt kunnen worden, terwijl men echter niet verder mocht gaan dan tot 112. Van het N. C. C. was een schrijven inge komen, dat van 4 tot 11 October over het ge- heele land een crisisweek zou gehouden wor den en ook in onze gemeente wordt hieraan gevolg gegeven. Door het Nat. Crisis-Comité waren vlaggetjes, spelden en affiches toegezonden. De vraag is nu: durven wij het aan? Het zit op de financiën vast, hoewel wij nog wel over eenige natura beschikken Als we de zaak niet doorzetten, dan liggen we er uit. Spreker dacht hierbij aan het kwantum eierkolen, dat zeer goed bevallen is. Evenwel, we kunnen de week afwachten. Met enkele woorden releveerde de voorzitter den huidigen toestand en stelde de vraag: Hoe blijven de tuinders nog in leven? Ar moede is er, dat weten we. Laten we allen dan ook maar weer ons best doen. De heer G. Bekker was de meening toege daan. dat het er voor het comité minder slechts voorstaat dan het vorige jaar, gezien de wat mindere werkloosheid. Hulde bracht hij aan het Burgerlijk Armbestuur, dat blijk heeft gegeven met weinig beschikbare midde len rond te kunnen komen, als men dit met andere gemeenten vergelijkt. Ten opzichte van het crisiscomité zeide hij: Laten we ver der gaan en doen wat we kunnen. De heeren Van Kleef, H. Metselaar en J. de Geus verklaarden zich voor het doorwerken van het plaatselijk crisiscomité, waarbij de laatste meende, dat er wel weer onderschei dene menschen zich zullen aanmelden. De voorzitter releveerde dat het comité door de milde gaven in staat gesteld geweest is vrij ruim aan de daarvoor in aanmerking komende menschen te kunnen verstrekken. Er zijn heel wat menschen die er van gepro fiteerd hebben en waarvan ook dankbare er kenning is. De vergadering vond nu eenparig goed dat 't comité zijn zegenrijken arbeid ook de zen winter zal trachten door te zetten. Een minder aangename mededeeling ge werd den aanwezigen. De penningmeester, de heer Jn J. Kramer deelde mede, dat hij om verschillende reden meende als zoodanig te moeten bedanken. Echter toen de vergade ring unaniem zijn aanblijven cp verschillen de gronden apprecieerde, zegde hij toe te blijven. Ook de heer Kunnen meende te moeten be danken, doch de wetenschap dat, met voorbij zien der critiek, er veel goeds gedaan is, deed hem als zodanig aanblijven. Nadat de penningmeester uit zijn beschei den een saldo aangaf van 77, werd overge gaan tot het nemen van maatregelen in de crisisweek, hierboven genoemd. Jonge meis jes zullen gevraagd worden om zich a.s. Za terdag en Zondag met den verkoop van speldjes te belasten. Betreffende het wekelijks rondgaan met de collectebusjes zal een aanvang gemaakt wor den en daarvoor knapen en meisjes gevraagd worden. Vele kleintjes maken 'n groote. Door inwerping van slechts 5 cent of een dubbeltje kan er toch weer een bedrag ontstaan, waar mede in het verzachten van veel leed iets ge daan kan worden. Gezien het gunstig verioop van een voor- gaanden propaganda-avond, achtte de verga dering de wensche ijkheid van 'n dergelijken avond ook nu aanwezig en zal getracht wor den eventueel daartoe de noodige stappen te doen. Met den wensch, dat het Comité in staat gesteld moge word-n ook dezen winter weer zijn bijstand te kunnen verleener. in die ge zinnen, waar het noodig is, "loot de voorzit ter met dank deze samenkomst. Aan de veiling alhier werd verhan deld in: Sept. 1933. Sept. 1932. Aardappelen 300.739 KG-, 595 375 KG. Slaboonen 22.677 K G., 16 460 K G. Roode kool 176 000 K G, 210.450 K G. Gele nep 18.935 K G„ 67.985 K.G. Deensche w. kool 7.700 K G-, K G. Gew. witte kool 505.750 K G., 520 200 K G. Gewone uien 99 610 KG., 103.450 K.G. Gele kool 38 325 K.C 66.250 K G. Zilver uien 550 K G., 225 K G. Peen 11.775 K G, 1.300 K.G. v en 8.975 KG., 6.050 K.G Snijboonen 766 K.G., 265 K.G. De omzet bedroeg in September 1933 25 143.74 tegen 23 097.12 in Sept. 1932. Begunstigd door goed herfstweer is Zondagmiddag ter gelegenheid der najaars kermis een ringrijderij gehouden met paard en kar. Evenals vorige jaren was er ook nu weer veel animo tot deelname voor deze sport, niet minder dan 38 paren namen er aan deel. Hoewel velen heel helder op het doel afke ken, konden zij allen toch niet even goed het ringetje vinden. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. mej. Betsy Landman en KI. Zijp; 2e pr. mej. Pietje Boere en C. Langedijk; 3e pr. mej. Dina Koelemij en Jn. Zwaag; 4e pr. de heer en mevr. J. Vetman—Brugman5e pr. de heer en mevr. D. Rempt. De wedstrijd werd opgeluisterd door mu De werkelijke oudste Inwoner van het dorp, ten too- neele verschijnend „Hel daar. Jouw Jeugdige schavuit» wat doe Je daar met mijn hoed 1" (Humorist). ziek van Excelsior, wat de gezelligheid niet weinig verhoogde en de heeren hielden de gang er in, de eene marsch volgde op de ander. Voor de prestaties bracht de voorzitter der feestcommissie de heer Winkel zijn welge- meenden dank en hoopte dat Excelsior nog vele jaren haar medewerking zal kunnen en willen verleenen. Waarna Excelsior's voorzitter de feest commissie den bloei der jaarlijksche volksfees ten toewenschte en verzekerde dat dan ook vrij zeker op Excelsior gerekend kan worden. Hierna zorgde de firma Kos voor prima dansmuziek en hoewel het Zondag niet druk is geweest bleef het nog lang een gezellige boel. Maandagmorgen werd begonnen met het gebruikelijke katgooien. De deelname hieraan was bevredigend. Een en ander had een aan genaam verloop en alle deelnemers konden tot het einde de „kat" goed zien hangen. Des namiddags werden volksfeesten gehou den met den navolgenden uitslag: Kinderen van 6 tot 9 jaar: hardloopen met hindernis sen: 1. Gea Wit, 2. Jopie Raven, 3. Jelly van Leyen. jongens van 10 tot 13 jaar, hardloopen met hindernissen: 1. Jn. Sleutel, 2. Jaap Waiboer, 3. Mayert Stammes. Meisjes van 10 tot 13 jaar, zakloopen: 1. Guurtje Zijp, 2. Dikkie Wagemaker, 3. Annie Buis. Touwtrekken voor heeren: 1. Jb. Bakker, Mayert Brugman en H. Polie; 2. KL Buis, H. Waiboer en Jn. Zwaag; 3. Jn. Kromhout, P. Bakker en H. Delver; 4. D. Rempt, C. Lange dijk en S. Smit. Tonkruien voor dames: 1. Mej. Dina Koelemey; 2. Mevr. Fijnheer-Kater; 3. Mej. Betsy Landman; 4. mej. Tr. v. d. Oord; 5. mevr. Wijn-Kooi; 6. mevr. P. Docter-Slote- maker. Het zijn na afloop van deze, vooral voor de kinderen zulke aangename uurtjes, weder om de heeren Kos die voor dansmuziek zorgden. Des avonds hadden in de zaal van den heer Van der Molen wederom wedstrijden plaats voor ouderen. Voor het hardloopen op muilen voor da mes was veel animo en we moeten zeggen hef is een pracht sport. Zonder ongelukken werden de prijzen ten slotte behaald door: le prijs, Marijtje van Jo (ze liep reuze en sportief). Ze verwierf den prijs dan. ook met applaus van 't pu bliek; 2e pr. mevr. Fijnheer-Kater; 3. mej. Trien Doorn; 4e pr. mevr. J. Vethman-Brug- man. Met iprijsbiHarten voor heeren werden de prijzen behaald als volgt: 1. Cor Wey en Jb Bakker; 2. T. Wey en W. Rens; 3. M Brug man en H. Delver. Hierna konden wij niet langer getuige zijn van het gezellig samen zijn en wij kunnen de uitslagen van eventu eel nog meer gehouden wedstrijden niet ver melden. Een woord van hulde voor de zoo steeds ijverige commissie voegen wij hier gaarne aan toe. Zooals overal elders is het ook hier wel eens drukker geweest, maar als altijd was het in de Moerbeek wederom een gezellige najaarskermis. Dinsdagmorgen is de baggerregeling al hier in werking getreden. Er moet per week verwerkt worden 50.000 K.G. bagger. Het loon is 0.25 per uur; er moet 8 uur ge werkt worden. Het laatste is geen gelukkig besluit daar dit in de praktijk niet gewoon is en nadeelig kan zijn voor de gezondheid van den arbeider. Het baggeren geschiedt ge woonlijk in stukwerk. De heer J. Wittebol, beambte Ned Sp., wordt als brugwachter overgeplaatst naar Zaandam. Naar men ons mededeelde zal ook aan de gerstverbouwers over den oogst 1933 steun worden verleend. Betreffende formulieren kunnen worden afgehaald bij den heer P. Kostelijk Pzn., die daartoe Donderdagavonds zitting houdt. Steun betreft slechts die gerst, welke mo menteel nog niet is verkocht en in voorraad bij den verbouwer. Goedkeuring op de plaatselijke werkver schaffing is afgekomen (baggerregeling). Aan een tiental aanvragen om tewerkstel ling werd reeds voldaan. Op initiatief van het dagelijksch be stuur der vereeniging voor ziekenhuis- verpleging „Noord-Zijpe en Callantsoog" is alhier een comité gevormd met de be doeling dokter E. E. Oterdoom alhier bij zijn 12K-jarig dokters-jubileum op 16 October a.s. te huldigen. Het comité bestaat uit 35 personen, vertegenwoordigende de verschillende dorpen waar dokter Oterdoom zijn prak tijk uitoefent. Voorzitter van genoemd comité is mr. D Breebaart, burgemees ter van Callantsoog; secretaris-pen ningmeester de heer B. Elzer, hoofd der o. 1. school alhier In het dagelijksch bestuur van het huldigingscomité heb ben o.a. zitting de heeren J de Moor, burgemeester van Zijpe en G. W. J van Zuijlen pastoor te 't Zand. In een Maandag te Den Burg gehouden bestuursvergadering is den heer C. Duinker eervol ontslag verleend als kapitein bij de N.V. T.E.S.O. en in diens plaats benoemd de heer C. List, eerste stuurman p de booten van T.E.S.O. De heer Duinker is, vanaf de oprichting der N.V. kapitein op de booten van Tex. Eig. Stoomb. Onderneming geweest en heeft zich gedurende 26 jaren doen kennen als een ka pitein, die alle klippen wist te omzeilen, niet alleen bij t varen over de vaak ontstuimige zee, doch ook aan boord werden alle conflic ten vermeden. Kapitein Duinker was èn voor het personeel èn voor de passagiers steeds welwillend en vriendelijk, zoodat zijn heen gaan voor de vele bezoekers van Texel zeker een gemis zal zijn evenals voor 't personeel van T.E.S.O. Moge 't den heer Duinker gegeven zijn nog vele jaren van zijn welverdiende rust te ge nieten. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN Bijzonderheden van de voorgeschie denis. Het Bataviaasch Nieuwsblad publi ceert sensationeele bijzonderheden om trent de voorgeschiedenis van de muite rij aan boord van de Zeven Provinciën. Gebleken is, dat reeds vóór het schip Sabang bereikte aan boord vergaderd en voorgesteld werd in Sabang te weigeren kolen te laden. Te Sabang zelf waren de mui tersplannen reeds tot in bijzonder heden uitgewerkt. De schepelingen keerden daar van een verloren voetbal match aan boord terug onder het zingen van het Indonesische vrijheidslied. Ver volgens had om 10 uur 's avonds de muiterij stipt plaats volgens het pro gram Twee uur tevoren was de com mandant in de sociëteit gewaarschuwd door een inspecteur van politie, doch hij had slechts geglimlacht. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR E.O. Gisteravond vergaderde de Raad van Toe zicht der stichting „Volksuniversiteit voor Alkmaar e.o." Het bestuur bracht verslag uit over het af- geloopen (negende) werkjaar. Hieruit en uit de rekening over dat jaar bleek, hoezeer de V. U. zich in een blijvende belangstelling van de Alkmaarsche burgerij mag verheu gen. Het bezoek van de meeste cursussen was zeer bevredigend. De voorzitter bracht onder instemming der vergadering het bestuur dank voor het uitnemende beheer. De begrooting voor het jaar 1933/34 werd vastgesteld, evenals het programma, dat dezer dagen zal worden verspreid. Cursus sen zullen worden gehouden over: Groote fi guren uit de oude en nieuwe beeldende kunst (Otto van Tussenbroek), Hoofdstukken uit le para-psychologie (Dr. W. H. C. Tenhoeff), Wijzigingen in de hedendaagsche moraal (ds. W. Banning), Filmcyclus „Het Wonder der film" (L. J. Jordaan) en waarschijnlijk nog andere onderwerpen; lezingen worden gehouden over Japan en China (dr. L. H. Grondijs), Stecnen monumenten in den Ar chipel (J- C. Lamster), Verklaring van de opera Lohengrin van R. Wagner (C. Jonker), Onze waterbouwkundigen en hun waterwer ken (C. W. Visser). Verder zijn er werkcur- sussen voor Fransch, Duitsch, Engelsch, es- peranto en boekhouden. Het filmprogramma vermeldt: Bedrijfsfilms van N.V. Papierfa brieken Van Gelder Zonen, met als extra film „De Trekschuit"; voorts „Madchen in Uniform". Zoo mogelijk zal dit programma nog worden uitgebreid. Men ziet, dat ook het nieuwe werkjaar veel belooft te bieden. Als bestuurslid werd herbenoemd de heer G. H. Zoll, terwijl in de vacature-Dijkers be noemd werd de heer G. Tjalsma, oud-direc teur der rijkskweekschool voor onderwijzers. In aansluiting aan de waardeerende woor den, in het verslag gewijd aan het vele, dat de heer Dijkers in het belang der V. U. heeft gedaan, gaf de voorzitter uiting aan de er kentelijkheid der vergadering voor den toe- gewijden arbeid van den heer Dijkers, die de V. U. zeer aan zich heeft verplicht. Na eenige verdere besprekingen werd de vergadering gesloten. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 7.03 uur licht op. GETROUWD: Huibert Koel en Hendrica Pesser. GEBOREN: Marianne Maria Elisabeth d. v. Johannes Vogelpoel en Anna Mulder. Johannes Charles Gerard Frans z. v. Charles Ludwig en Cornelia Geels. OVERLEDEN: Laurentius Banke 62 jaar. 9'M* Voetbal. V. S. V. PROTESTEERT TEGEN RUW SPEL. Z. F. C. zou Zondag j.1. te ruw gespeeld hebben. In verband met de speelwijze van Z. F C na de rust tegen V. S. V. op j.1. Zondag, waarbij enkele spelers verwondingen oplie pen, heeft, naar de Tel. verneemt, het bestuur van V. S. V. aan het bestuur van den K N V. B. verzocht een onderzoek te willen instel len. In verband hiermede heeft het blad zich om inlichtingen gewend tot den secretaris van V. S. V., den heer L. Menist, die het vol gende mededeelde: Vóór de rust stond het spel van beide par tijen op hoog peil. Iedereen genoot van de vriendschappelijke verhouding. Direct na de rust echter deelde de linkshalf van Z F C aan eenigen van onze spelers in het veld mede, dat hij ze straks wel zou krijgen, het geen dan ook werkelijk gebeurde. Vooral on ze rechtsbuiten werd op een gegeven moment op dusdanige wijze gevloerd, dat hij bewus teloos bleef liggen en dat terwijl de bal aan den kant van net terrein was. Genoemde spe ler kreeg een geweldigen kaakstoot. Onze linksbuiten en midvoor werden ook herhaal delijk door de achterspelers van Z. F. C. op unfaire wijze gewond. De geheele voorhoede werd in dezen wedstrijd geblesseerd. Het ts in dit seizoen de derde wedstrijd, waarin hoe langer hoe meer provoceerend tegen V. S. V. wordt opgetreden. Met dit protest, zoo besloot de heer Menist, hopen wij te bereiken, dat de schuldigen ge straft zullen worden. ONS INTERNATIONAAL PROGRAM.' bfet mternationaal programma van den 10 December: Nederland—Oostenrijk. 11 Maart: NederlandBehrië. 29 April: België—Nederland. 10 Mei: NederlandFrankrijk. Motoren. DE T. T.-VERLOTING. Maandag heeft de trekking plaats gehad van de Ned. T. T.-loterij. De vier motor- rijwielen vielen resp. op 277, 5266, 12813 en 3316. Watersport. DE WATERSPORT. Het jongste nummer van De Watersport komt weer prachtig geïllustreerd voor den dag. De groote plaat, waarop „de Water geus" zoo heerlijk op het zilte nat blijkt te dobberen, zij voert onze gedachten terug naar het verleden, waarin zoo menige Water geus de driekleur ter overwinning voerde. De vloten van toen voerden echter een kamp om het bestaan, die van nu kampen uit sportleven drang. En de animo is er niet minder om, dat blijkt wel afdoende uit de foto's der Sneeker wedstrijden. De Friezen blijken wel danig geprofiteerd te hebben van den gunstigen zomer. De roeirubriek is even verzorgd als anders en staat in het teeken van het afloopend sei zoen. De motorbootsportrubriek, waarin de mu taties in het bestuur der K. N M. C. voor- komen, valt ditmaal op door de industrieele mededeelingen, waaruit blijkt, dat de scheeps werven dit jaar actief bleven en ondanks de slechte tijden, niet zonder succes. AFSTANDSRIT BIJ KOEDIJK. Door de Wielrenners-vereeniging Onder ling Genoegen te Noordscharwoude werd bij Koedijk een afstandsrit gehouden van 40 K.M. De snelste tijd werd gemaakt door J. Kuiper (1 uur 5 min. 55 sec.) Tweede was C. Kos in 1.10.46 en derde H. Quant in 1.10 54. Van de B-klasse was 1. J. Smit in 1.10 en 2. A. de Vries in 1.10 46. Bridge. BRIDGERAGE. In Sport en Beeld lezen wij: Er is mode in alles. Toen het voetbalspel begon, dacht men, dat het een modegril was. Het duurt geen drie jaar, werd er toen ge zegd. Zoo is het met cricket ook gegaan en zoo gaat het met verschillende takken van sport. Bij sommige takken van sport is het juist gebleken, bij voorbeeld het ouderwetsche kolfspel is vroeger jaren, in het midden van; de vorige eeuw, zeer populair geweest in som mige streken van ons land, maar er is thans niets meer van over. De populariteit van het kaatsen in Friesland wordt ook niet bijzonder sterker. Wij gelooven, dat een tak van sport als voetbal over die mode heen is, hoewel het toch opmerkelijk is, dat de groei van het spel de laatste jaren minder is dan bijvoorbeeld tien of vijftien jaar geleden. Spelen als cricket hockey, korfbal, zijn vrij wel stationair. Alleen het tennis groeit nog hard. Maar niets van dit alles haalt bij den groei va* bridge. Er is geen enkel voorbeeld aan te wijzen van een tak van sport of een tak van spel, als men dan bridge geen sport wil noemen, waar de groei zoo krankzinnig ge weest is. Laat ons zeggen, dat er vijf jaar geleden in Nederland nog bijna niet van beteekenis ge bridged werd en op het oogenblik bridget letterlijk iedereen. Men slaat een gek figuur in gezelschap als men niet bridgen kan. Elke stad en elk dorp heeft zijn bridgeclubs, zijn bridgedrives en zijn bridgewedstrijden. Men heeft bridge-experts en bridge-literatuur en bridgejournalisten. Men heeft bridgeclubs en bridgesocieteitener komt geen einde aan. Wij vragen ons af: zou dit nu geen mode gril wezen, zou dat over vijf jaar nog zoo zijn? Niet dat wij er bezwaar tegen hebben, integendeel. Wij gelooven dat het bridge een vrij onschuldig vermaak is, dat een heele boel menschen van andere, minder goede pas seering van hun vrijen tijd afhoudt. De zoo genaamde kletsavondjes, waarbij er altijd kwaad gesproken werd over menschen, die niet aanwezig waren, zijn schaarscher ge worden, nu men de bridgekaarten op tafel krijgt. Bovendien, iemand die bridget, garan deert zich voor zijn ouden dag een zekere ge zelligheid, want bridge is het beste middel tegen de verveling. Het is nu eenmaal niet iedereen gegeven om zich te amuseeren met lectuur of met an der geestelijk vertier. Er zijn heusch niet zoo veel menschen, die een heelen avond kunnen lezen en voor die ongelukkigen. zouden wij haast zeggen, is het uitstekend, dat een spel als bridge er Is. Het is ook opmerkelijk hoe fanatiek sport- mensehen van de daad op bridge zijn. Bridge wordt gespeeld door de meest bekende sport lui van de daad, roeiers, voetballers, hoc keyers, tennissers. En zij vinden het spel alle maal even mooi en interesseeren zich er allen voor. Een vooroordeel, dat het een concurrentie ten op:..chte van andere sporten zou zijn. be hoeft dus niet te bestaan. SPORT IN BEELD. Sport in Beeld opent deze week met een prachtige kiek der golf-links van de Rotter- damsche golfclub. Verder trekt onmiddellijk de midden-pagina de aandacht: een schitte rende collectie foto's van watersport, waar van men afscheid neemt tot het volgende seizoen. Voetbal en ruitersport nemen eveneens twee pagina's in beslag, terwijl korfbal en hockey eveneens aan de vergetelheid ontrukt zijn. Van de artikelen noemen wij „Onze jonge voetbalclubs en haar bestaansrecht", het wekelijksch sportpraatje, Het bekende Dag boek van een Leek en Autonieuws van Bert Prinsen Geerligs. Een rijk, sterk varieerend nummer, dak prachtig uitgevoerd is!

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8