DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Rechtszaken £and- en Juin&ouw f.'Binnenland DE MOORD TE BENNEKOM. Is Jan Hoek onschuldig? DIE ELLENDIGE RUGPIJN. OVERTREDING VAN HET UNIFORM- VERBOD. Het embleem van de drie pijlen. Voor den Groningschen kantonrechter is gistermorgen de eerste overtreding behandeld van het uniformverbod. De heer L. Z., ambtenaar aan het bureau voor arbeidsrecht, soc.^dem. lid van den ge meenteraad van Groningen, had zich name lijk om kwart voor twaalf in den nacht van 23 September op het politiebureau gemeld met het verzoek hem te verbaliseeren wegens het rijden met een auto, waarop een roode vlag stond met drie witte pijlen. De dienstdoende majoor van politie Kremer verzocht hem toen met den auto even heen en weer te rijden, waarna het gevraagde proces verbaal werd opgemaakt. Verdachte kwam op tegen de in de dag vaarding neergelegde opvatting, dat het vlaggetje uiting gaf aan anti-nationaal- socialistische gevoelens of aan eenig staat kundig streven Het was hem althans niet bekend wat deze pijlen beteekenen en of zij uiting geven aan een staatkundig streven. De majoor van politie zeide, dat hij het vlaggetje niet kende en slechts op verzoek proces-verbaal had opgemaakt. De ambtenaar van het O. M., mr. J. Röme- lingh verklaarde, dat het algemeen bekend is, dat die drie pijlen in Duitschland gevoerd worden als afweerteeken tegen het nationaal- socialisme. De pijlen alleen al zijn een staat kundig embleem dat strafbaar is, afgezien van den rooden ondergrond, die er niets toe doet Spreker eischte derhalve 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Verdachte antwoordde op een desbetref fende vraag van den kantonrechter, mr. W 'J. M. Weesma, dat hij wel wist, dat de drie pijlen in Duitschland het symbool waren ge weest voor het IJzeren front. De samenstel ling van het IJzeren Front kende hij niet, maar hij zeide wel te weten dat de moderne vakbeweging en de S.P.D. er onder vielen. De verdediger, mr. Buwalda, zeide als partijloos man te willen verklaren, dat het nieuwe artikel van het \V. v. S. hem uiterst sympathiek is. Verdachte heeft in het open baar een onderscheidingsteeken gevoerd, maar de wet eischt, dat dit opzichtig moet zijn wil het strafbaar zijn. Ook moet het teeken uitdrukking geven aan een bepaa'd staatkundig streven en dat is hier niet ge schied. Het is geen insigne van de S.D.A.P maar het teeken van het N.V.V., dat in het geheel niet socialistisch is. Het heeft immers 320.000 leden, de S.D.A.P. nog geen 100.000., Pleiter achtte de uitdrukking anti- nationaal-socialistisch niet gelukkig, want het zou dan vier teekenen betreffen die ver boden worden, terwijl zij tegen een partij ge richt zijn, wier teekenen ook verboden zijn Hieruit zou dus voortvloeien dat de nationaal socialistische partij speciaal beschermd werd Pleiter wees er nog op dat de roode vlag wel officieel erkend is door de S.D.A.P., maar daar mr. Römelingh zelf heeft gezegd, dat de k'eur van den ondergrond er niets toe doet, wilde spr. hierover zwijgen. Mr. Buwalda geloofde dat vrijspraak zal moeten volgen Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op heden over 14 dagen. DOOD DOOR SCHULD. De rechtbank te Leeuwarden heeft een 30- jarigen rijwielhandelaar uit Steenwijk, die met zijn auto een wielrijder aanreed tenge volge waarvan deze overleed, veroordeeld tot 10 dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging. E>e eisch luidde 1 maand en 1 jaar ontzeg ging. OPRUIINO TEGEN HET GEZAG. Vijf maanden geëischt. De onicier van justitie bij de Amsterdam sche rechtbank, mr. Bosch, heeft hedenmid dag tegen den secretaris van de O. S P., den heer De Kadt, wegens opruiing tegen het openbaar gezag in een artikel in „De Fakkel" vijf maanden gevangenisstraf ge- eischt. VOORBIJRIJDENDE VOERTUIGEN TE HALFWEG. De gemeentelijke verordening niet bindend. Een chauffeur uit Amsterdam was te Half weg met zijn auto een anderen auto voorbij gereden, hetgeen volgens daar geplaatste borden verboden is De kantonrechter te Haarlem had den chauffeur tot een geld boete van 50 ct. veroordeeld. In hooger beroep vioeg het O.M. der recht bank te Haarlem ontslag van rechtsvervol ging van verdachten, omdat z.i. de verorde ning buiten de bevoegdheid van den gemeen telijken wetgever valt. De rechtbank heeft thans den chauffeur vrijgesproken. OVERTREDING LOTERIJWET. De officier van justitie bij de rechtbank te Groningen eischte veertien dagen geleden tegen een assuradeur wegens overtreding der krterijwet een geldboete van 1000, subsi diair drie maanden hechtenis. Verdachte houdt een zoogenaamde obli gatie-loterij Hij verkoopt nummers, die recht geven op de prijzen, die mochten vallen op premieloten van verschillenden aard, die het overeenkomstige nummer dragen. Merkwaar dig daarbij is, dat hij aan meer dan één per soon hetzelfde nummer verkocht (soms wel aau zeven), zoodat hij. ingeval op het corres- pondeerende premielot een groote prijs mocht vallen verplicht was, dien prijs ook zeven maal uit te keeren. De koopers zelf kregen de premieloten niet in handen. Zij be taalden voor hun doorloopende kans f 2.j0 per maand. In eenige gevallen bleek zelfs, dat verdachte het premielot. waarvan het num mer op de polis was aangegeven, niet eens in zijn bezit had. De verdediger mr. A. B Rood, betwistte dat het hier een overtreding der loterijwet betreft, omdat verdachte zelf geen loterij houdt, doch de betrokken lichamen die de premieloten hebben uitgegeven De rechtbank veroordeel verdachte tot f 600 boete, subsidiair 30 dagen hchtenis. OP HET DAK AANGETROFFEN. In verband met een liefdesaffaire. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft een Duitscher terecht ge staan, verdacht van inbraak in het gemeente lijke badhuis aan de Andreas Bonnstraat te Amsterdam, waar in den nacht van 7 op 8 Juli een bedrag van 100 gulden weiden ge stolen. en voorts wegens poging tot inklim ming in een perceel aan de Van Woustraat. De verdachte werd daar op het dak van het aan het restaurant „Lucullus" grenzende ge bouwtje aangetroffen en verklaarde voor de rechtbank met een verlegen glimlachje, dat hij zich daar had bevonden in verband met een „liefdesaffaire". waarover hi' moeilijk nadere mededeel ingen kon doen. Van de inbraak in het badhuis, waarvan hij de ligging overigens wel kende, verklaarde verdachte niets te weien. Het bleek, dat er in hel badhuis vingeraf drukken warer. gevonden, die met die van ver dachte overeenkwamen. Van de getuigen ver klaarde een. bii wie verdachte it. huis had ge woond. dat hij haar eens met trots een hoeveelheid zilvergeld had laten zien en het getuige bekend was. dat verdachte, die als vluchteling zonder middelen naar Amsterdam was gekomen, eens twee postwissels naar Duitschland had gezonden; verdachte, die reeds eenige straffen wegens, diefstal heeft ondergaan, zeide dat hij dèi geld had mee gebracht. De andere getuigen legden formeele -verklaringen af omtrent hun bevindingen in het badhuis na de inbraak. De officier van justitie eischte tegen ver dachte drie jaar gevangenisstraf. UITVOERING DER VARKENSWET. De negen samenwerkende organisaties van slagers, grossiers, vee- en varkenshande laren en vleeschwarenfabrikanten hebben het volgende adres gezonden aan het bestuur van de Ned. Varkenscentrale: „Namens het Comité van Overleg inzake uitvoering der Crisisvarkenswet richten wij tot uw bestuur het beleefd verzoek, te willen bevorderen, dat de heffing op de geslachte varkens krachtens de crisisvarkenswet met 14 October a.s. aanmerkelijk worde verlaagd, omdat de loonende productieprijs ruim schoots bereikt is. Adressanten motiveeren hun verzoek uit voerig en zeggen ten slotte, dat bij inwilli ging van het verzoek de mesters nog een iets hoogeren prijs voor de varkens zullen kun nen bedingen en dat daarnaast het artikel voor den distribuant en consument vermin derd wordt in prijs, wat leidt tot een herstel van den ingekrompen omzet. Verder hebben de organisaties aan den minister van economische zaken het volgende adres gezonden: „Wij brengen bij dezen ter kennis van Uwe Excellentie dat op de j.1. gehouden ver gadering van ons comité, waarbij negen lan delijke organisaties zijn aangesloten, de groote meerderheid der aanwezigen zich pertinent heeft uitgesproken tegen het stre ven van een bepaalde groep uit den varkens- vleeschhandel om Uwe Excellentie te bewe gen aan de Nederlandsche Varkencentrale de bevoegdheid te geven om ten aanzien van den binnenlandschen varkenshandel nog ver der in te grijpen en de geheele productie en het debiet van varkens voor het binnenland via de Ned. Varkencentrale te doen loopen. Ons comité heeft zich ten stelligste verklaard tegen een dergelijke verdere ontwrichting van den normalen gang der zaken en spreekt het vertrouen uit dat Uwe Excellen tie zijn standpunt zal handhaven den bin nenlandschen handel vrij te laten". Naar wij vernemen heeft mr. M. Maten te Arnhem die aestijds de verdediging voerde in de bekende Bennekomsche moordzaak eenigen tijd geleden een anoniemen brief ontvangen waarin de schrijver, die beweert zicb in de omge ving van Zeist te bevinden betoogt, dat Jan Hoek onschuldig is en dat hij de schrijver van den brief de moord op Mej. T. Koperberg in de Bennekomsche bosschen heeft gepleegd. De anonymus geeft in zijn brief die acht zijdjes lang is tal van bijzonder heden van de gebeurtenissen in den middag van den 27sten Februari 1930 in de boschen ten Zuiden van de spoor baan Ede-Wolfheze. Hij beschrijft nauw keurig langs welke paadjes en boschjes hij do beide verpleegsters achterna fiet ste, waarna hij ze ontmoette en vertelt tal van finesses over de vijze waarop hij den lustmoord pleegde. De schrijver die zichzelf met „de gek" betitelt betoogt in zijn brief met nadruk, dat Jan Hoek onschuldig in de gevangenis zit en dat hij zich verplicht gevoelt dit mede te deelen Wij vroegen mr. Maten of hij veel be- teekenis hechtte aan den brief Hij deel de ons mede, dat in elke geruchtmaken de zaak dergelijke anonieme brieven heel gewoon zijn Het merkwaardige van dit geval is echter, dat mr. Maten drie jaar geleden, toen de zaak Hoek nog hangende was, een soortgelijken brief van denzelfden onbekenden schrijver heeft ontvangen met eenzelfden inhoud als de tweede brief. Mr. Maten heeft dien brief destijds aan den Hoogen Raad overgelegd, die zooals men weet, het door Jan Hoek ingestelde cassatie-beroep verworpen heeft Merk waardig is ook, dat deze tweede brief te Ede gepost is, maar dat op Ie envelop pe het poststempel Apeldoorn stond. Het is tot nog toe een raadsel, hoe dit er is op gekomen. YVij vernemen voorts, dat mr. H. H. Roobol te Arnhem de zaak momenteel iD handen heeft. Deze heeft Jan Hoek verleden week in de strafgevangenis te eeuwarden opgezocht en hem den brief laten lezen Jan Hoek kende den schrij ver niet. Hij houdt echter nog steeds zijn onschuld vol. Mr Roobol zal trachten materiaal te v«> zamelen om een revisie-verzoek te kunnen indienen bij den Hoogen Raad. WEER EEN „HUURSTAKING" TE ROTTERDAM. In de Tweede Diergaardestraat te Rotter dam is wederom een „huurstaking" uitgebro ken die 26 woningen omvat. De huurders wenschen o.a. verlaging van den huurprijs van 4 tot 3.50. HET LOON IN DE BOUWBEDRIJVEN. De patroonsbonden aanvaarden de landelijke collectieve arbeids. overeenkomst. In hun ledenvergaderingen hebben de Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Ne derland en de Ned. r.-k. bond van bouwpa- troons het voorstel van hunne bondsbesturen aanvaard tot het aangaan eener nieuwe lan delijke collectieve arbeidsovereenkomst, waar in voor de groote gemeenten het loon met 4 ct. per uur zal worden verlaagd en voor de kleinere met 3 ct. De totstandkoming van een nieuwe lande lijke collectieve arbeidsovereenkomst is hier mede practisch verzekerd, aangezien ver wacht wordt, dat ook de arbeidersbonden een en ander zullen aanvaarden. TEGEN VERHOOGING SIGARENACCIJNS. Ook het gemeentebestuur van Valkens- waard heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin het wijst op de noodlottige gevolgen, die de voorgestelde verhooging van den accijns op sigaren voor de binnen- landsche sigarenindustrie zal hebben. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Postzegels meegenomen. Gisternacht is ingebroken in het postkan toor te Rosmalen. De inbrekers, vermoedelijk drie, hebben zich toegang verschaft door een deur te forceeren. Daarna hebben zij met een ijzeren voorwerp het loket geforceerd. Daar er geen geld aanwezig was, moesten zij zich met postzegels tevreden stellen, waar van ze een groote hcevee.heid meenamen. Daders aangehouden. In verband met de inbraak in het post kantoor te Rosmalen gepleegd in den nacht van Woensdag op Donderdag is door den gemeente-veldwachter te Veen bij Heusden een drietal personen aangehouden, die bezig waren 5 cents-briefkaarten te verkoopen be neden den prijs. De aangehoudene zijn M. K. uit Hengelo, J. E. uit Zutphen en J. G. de J. uit Herwij nen. De politie van Rosmalen, die door de genoemde politie van de aanhouding in ken nis was gesteld en hiervoor naar Veen was gekomen, heeft de drie verdachten meegeno men naar Rosmalen. Naar wij vernemen heb ben alle drie personen bekend de inbraak in het postkantoor te Rosmalen te hebben ge pleegd. NEEM GEEN ONDESKUNDIGE VERPLEEGHULP. In het belang van publiek en verplegen- den maakt het Hoofdbestuur van den Natio- nalen Bond van Verplegenden bekend, dat in enkele plaatsen van ons land den laatsten tijd adresbureaux zijn opgericht met de be doeling het publiek van verpleeghulp te voor zien. Dit zou een zeer te waardeeren streven zijn, indien niet de hulp, die vanuit deze bureaux verstrekt wordt, een ondeskundige was. Immers zij, die door genoemde bureaux worden uitgezonden zijn, al dragen zij ver- pleegst^rskleeding, géén verpleegsters; zij hebben soms eenigen tijd in een inrichting gewerkt, doch zijn ongeschikt gebleken, het diploma te bejialen. Het zijn dus veelal niet de besten uit het corps der leerling-verplegenden. Het is on verantwoordelijk onze ernstige zieken over te laten aan deze ondeskundige hulp; boven dien is het een onrecht tegenover de werke lijke verpleegsters, die na lange moeizame opleidingsjaren het diploma behaalden. Het publiek moet weten, dat de titel „on gediplomeerd" verpleegsters niet bestaat. Men is verpleegster of men is het niet. De verpleegsterstitel is wettelijk beschermd en mag door niemand gedragen worden, die niet een door de Staat erkend diploma bezit. waarvoor een opleiding van tenminste drie jaar noodig is, terwijl de aanteekening kraamverpleging gewoonlijk nog een jaar vergt. Het is bij het publiek ook nog niet vol doende bekend, dat de Wet op bescherming van het diploma voor Ziekenverpleging voor schrijft, dat de Verplegenden, tijdens de uit oefening van het beroep verplicht zün, het staatsinsigne duidelijk zichtbaar te dragen Het insigne voor ziekenverpleging bestaat uit een blank kruis-op oranje fond, waarom heen in groene letters w et-Ziekenverple- ging". Indien de bezitter (ster) eveneens het diploma voor zenuw- en krankzinnigenver pleging heeft, is het kruis blauw met een witte rand, terwijl voor de aanteekening kraamverpleging een ooievaar op het kruis is aangebracht. Wij roepen de medewerking in van doktoren en publiek, om alleen ver pleeghulp aan te vragen bij die bureaux. die uitsluitend verplegenden met een wettig diploma uitzenden; dit in het belang van zie ken en verplegenden. JACHTOPZIENER MISHANDELD. Drie personen gearresteerd. Toen de jachtopziener-boschwachter Slag molen tegen drie mannen, die in de bosschen onder De Kinkel (Ede) aan het herfsttakken snijden waren, proces-ve%fiaal wilde opma ken, stuitte hij daarbij op hevig verzet. De mannen grepen den jachtopziener beet, mis handelden hem en dreigden hem met een groote Duitsche, geladen revolver. Daarop namen zij de vlucht en verdwenen per auto in de richting Arnhem. De politie uit Ede. die even later onder leiding vancommissaris Hulsman ter assistentie arriveerde, is erin geslaagd de mannen in te halen en te arres teeren. Zij werden in voorloopige bewaring gesteld, terwijl de revolver werd in beslag genomen. De aangehoudenen zijn de drie ge broeders Kronenberg. Twee van hen T. en A. M. Kronenberg, zijn afkomstig uit Rijswijk, de derde W. A. Kronenberg, woont te Den Haag. Zij hadden de herfsttakken willen ver koopen. DEMONSTREERENDE WERKLOOZEN. Rumoerigheid op den Coolsingel te Rotterdam. Gistermiddag is het op den Coolsingel te Rotterdam tusschen 2 en 5 uur zeer rumoe rig geweest. Tijdens de raadszitting, waar eenige interpellaties in verband met de nieu we regeling van den werkloozensteun werden gehouden, waren op den Coolsingel en in de straten rond het stadhuis een zeer groot aantal werkloozen bijeengekomen om te demonstreeren. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen. Verschillende malen moesten charges worden ondernomen, waarbij harde klappen werden uitgedeeld Een twaalftal mannen, die getracht hebben met doeken en borden, waarop leuzen stonden geschreven, te demon streeren, werd aangehouden. Tijdens de charges hebben verschillende demonstranten bloedende verwondingen op- geloopen. Een van hen, een 19-jarige jongen, is naar het ziekenhuis gebracht door den G.G.D., daar hij bewusteloos op straat was blijven liggen. Hij had eenige builen en een licnte hersenschudding bekomen. Tenslotte moest de motorbrigade optre den, waarmede men den Coolsingel van demonstranten gezuiverd heeft, waarbij het ook meermalen niet zachtzinnig toeging. Na vijf uur waren de demonstraten van den Coolsingel naar andere straten verdre ven, waar tenslotte nog eenige charges heb ben plaats gehad. DUITSCHE FONDSEN. De Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam vestigt er in overleg met de Am sterdamsche Bankiersvereeniging nogmaals de aandacht op, dat de onderhandelingen in zake het Duitsche transfermoratorium nog niet ten einde zijn gebracht. Aan houders van coupons en andere vorderingen op Duit sche debiteuren wordt mitsdien in overwe ging gegeven de resultaten d;r te hunnen behoeve in het werk gestelde bemoeiingen nog verder af te wachten. Inmiddels hebben enkele betaalkantoren nadere berichten en vragen van de Konversi- onskasse of van de Duitsche debiteuren ont vangen. Het wordt van groot belang geacht, dat zooveel mogelijk door alle Nederland sche belanghebbenden in deze zaak een zelf de standpunt wordt ingenomen. In verband hiermede wordt aan emittenten, betaalkan toren en trustees nadrukkelijk in overweging gegeven, om zich alvorens op die berichten of vragen te reageeren, in verbinding te stel len met den secretaris van de Vereeniging voor den Effectenhandel, Beursplein 5, Am sterdam of van de Amsterdamsche Bankiers vereeniging, Heerengracht 216, Amsterdam COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST IN HET BOEKDRUKKERS- BEDRIJF. Onder voorzitterschap van den heer J. H. van Lonkhuyzen te Zeist hebben vertegen woordigers van de werkgevers- en de werk- nemersorganisatiën in het boekdrukkersbe- drijf eenige weken te Amsterdam onderhan deld over het afsluiten van een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst in verband met het eindigen van de thans geldende overeen komst op morgen 7 October. Partijen zijn gistermiddag tot voorloopige overeenstemming gekomen. Wanneer gij 's morgens bij het opstaan gekweld wordt door pijn in uw rug, welke onuitstaanbaar is bij bukken bi] de geringste inspanning en die u steeds ondragelijke -last veroorzaakt bij uw dagelijksch werk. toont dit aan, dat de onzuiverheden niet voldoende uit uw bloed gefiltreerd worden. Vooral ook als zich daarnevens verschijnselen vertoo- nen als voortdurende hoofdpijn, duize ligheid, wallen onder de oogen, een afge mat gevoel ,enz. De organen, wier taak het is om het bloed te zuiveren van de erin voorkomende ai valstoffen, werken traag of zijn verzwakt, en verwaarloo- zing van deze verschijnselen kan voeren tot zeer ongewenschte verwikkelingen Komt uw organen te hulp bij de eerste waarschuwende kenteekencn, dat zij niet in orde zijn Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal middel voor bovengenoemde kwalen Zij zijn wetenschappelijk samen gesteld en beoogen slechts één doel: het opwekken tot gezonde werking dar orga nen, die zorg dragen dat uw bloed voort durend goed gefiltreerd wordt en die de onzuiverheden eruit afvoeren. En dat zij inderdaad volkomen voldoen aan de er aan gestelde verwachtingen, toonen de duizenden getuigschriften uit alle deelen der wereld van dankbare personen, die hun gezondheid herkregen met behuip vai. Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten k f 1.- f 1.75 en f3.-p. doos. Let vooral op den juisten naam. Voorts is besloten om het huidige contract voor den duur van vier weken te verlengen, teneinde inmiddels de redactie der nieuwe overeenkomst vast te stellen. SCHIP IN NOOD. Bij Schiermonnikoog heeft de motorschoe» ner „Emanuel" uit Groningen gistermiddag omstreeks half zes om sleepboothulp ge vraagd De sleepboot „Holland" van Doek- sen en Dros is ter assistentie uitgevaren. De „Emanuel" heeft waarschijnlijk machine- schade. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder boterneering is vastge* steld op 65 ct. per K-G. ARBEIDER IN OVEN GESTIKT. In de ijzergieterij Lovink te Silvolde is een doodelijk ongeluk gebeurd. De ongehuwde arbeider J. Toebos, die in de meening verkeer de, dat er in den oven een defect was, begaf zich in dien oven. Toen de andere arbeiders zagen dat hij viel, is een hunner met ten touw eveneens in den oven gegaan -Jij wist T. het touw om het lichaam te binden, v aar- op deze uit den oven kon worden getrokken. De man was echter reeds bewusteloos en ook geneeskundige hulp kon, zoo meldt de Stand., hem niet bijbrengen. T. werd naar het zie kenhuis te Terborg overgebracht, waar hij spoedig overleed. HET ONGELUK BIJ DE ONTGROENING TE UTRECHT. De beide slachtoffers van het ongeluk bi) de ontgroening te Utrecht, die nog steeds in de klinieken te Utrecht verp'eegd worden, nemen in beterschap toe, hoewel ze den ee'« sten tijd nog wel in deze ziekeninrrh' ng zullen moeten blijven. Hun toestand is nu van dien aard, dat aan beiden een voorlootvg verhoor omtrent het gebeurde is afgenomen KORTE BERICHTEN. Woensdagnacht is onder Overslag aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens een smokkelauto aangehouden, die ongeveer 4000 K.G. suiker vervoerde. Van een Deensche motorkotter die op 1 Oct. te IJmuiden is binengekomen, wordt de eerste stuurman vermist. De man is twee da gen geleden aan wal gegaan en is nog niet teruggekeerd. Men vreest, dat hem een onge luk is overkomen. Op 1 October waren in de Rotterdam- sche havn opgelegd 41 zeeschepen, metende 179,000 ton. waarvan 21 Nederlandsche. De aftredende voorzitter van den Alg. Ned. Zuivelbond, dr. F E Pesthuma, is be noemd tot eerelid dier oiganisatie. Dr. P. verklaarde slechts heen te gaan om een zéér gegronde reaen. Zijn hoofdwerkkring (direc teur van Centraal Beheer) begint al zijn werkkracht op te eischen in dezen tijd. De heffing op aardappelen is met een kwartje verhoogd en bedraagt dus thans 1.25 per 100 K G. 185. „Loopen Sim, wat je kan. Daarginds komen nat- tuurlijk de lijfwachten van die snoeshaan uit Brrboelia aan- fÊMen a's d'e ons te pakken krijgen, zijn we nog niet ge lukkig. Al hollende keken ze telkens even om of die kerels hen ook dichter op de hielen kwamen. 186. Maar gelukkig, ze liepen allemaal naar de auto toe om hun heer en gebieder te helpen. Simmy en Wo-Wang konden nu even op adem komen en liepen wat minder hara. Ze sprongen in een droge greppel en renden toen weer har der in de diepte verder, hopende hun vervolgers zoo op een dwaalspoor te brengea „Kijk, daar staat een groote mand", nep Wo-Wang.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10