Agenda Sbucgectiike Stand MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak NEDERLANDSCH FABRIKAAT Stad en Omgeving. Onwaardig en verachtelijk. S.v.p. beleefd Dimitroff! De gewapende opstand. Het reisboekje van Dimitroff. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. KINGSFORD SMITH. BOTSING TUSSCHEN TWEE ROEMEENSCHE VLIEGTUIGEN. Drie dooden. FRANSCH WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Drie dooden. De ontploffing in het makkershuis te Medemblik. WAAROM 22y* CENT? Waarom betaalt U 22 M cent voor een zelfwerkend waschmiddel. Kent U dan 1. 2. 3. niet. TEEKENGENOOTSCHAP „KUNST ZIJ ONS DOEL" Weeroverzicht. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. d. van K. Z. O. D. Bioscopen. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: De regimentsdochter (rom.), hoofdrollen Adèle Sandrock, Otto Wallburg, Willy Stett- ner. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain eiken avond 7 30 uur: eerste hoofdnummer Het lied der zwarte bergen (sens.); tweede De drijvende zwem broek (klucht). Voorts de koningin in het Stadion. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: hoofdnum mer De man van de daad (Wild-Westfilm), hoofdrollen Tom Mix en Tony Jr. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag, eiken avond half 8 hoofdnummer Sei zoen in Cairo (rom.), hoofdrollen Renate Muller en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Maandagavond twee voorstellingen n.t 7.15 en 9.45 uur. Woensdagmiddag half 3 matinée. Vrijdag 6 October. 8 uur, café Central, vergadering Vo1ks- onderwijs. 8.30 uur, bij van Gijzen aan de Breedstr vergadering Duitsche vereeniging. Zondag 8 October. 38 uur, handwerktentoonstelling te Koe dijk. Maandag 9 October. 2—5 en 7—9 uur, handwerktentoonstel ling te Koedijk. Dinsdag 10 October. 25 en 79 uur, handwerktentoonstel- iing te Koedijk. van Taneff publiceert met den naam Popof er onder en hij verzoekt zijn tolk zich met de persvertegenwoordigers in verbinding te stellen om deze fout ge rectificeerd te krijgen. Op de publieke tribune zitten nog steeds verschillende buitenlanders, die door de Duitsche autoriteiten met niet te gröote welwillendheid worden be schouwd aangezien men gelooft, dat zij h ewel zij niet op de perstribune zitten •verantwoordelijk zijn voor dat gedeelte der i>erichtgeving in de buitenlandsche pers dat de Duitsche overheid het minst welgevallig is. Na de opening der zitting brengt Ober Reichanwalt dr. Werder weer een ge schrift van de buitenlandsche juristen commissie ter sprake, waarin opnieuw op de zgn. mishandeling van den Bul- gaarschen beklaagde Dimitroff wordt gewezen. In dit geschrift wordt beweerd, dat noch het gerechtshof, noch de ver dediger het hun plicht hebben geacht tegen de mishandelde politiebeambten op te treden. Bij gebrek aan argumenten liet men den gummiknuppel in actie treden. Dr Werner noemt deze uitlating een schaamtelooze bewering en verklaart: „Er is geen aanleiding om na het ver handelde van gisteren, waarooor de zaak volkomen is opgehelderd hier nog maals op terug te komen. Zelfs Dimitroff heeft niet kunnen beweren op eenigerlei wijze mishandeld te zijri." Pres. Bünger sluit hiermede dit punt met de verklaring: „Ik wil niet nalaten een dergelijke manier van herhaalde lasten onwaardig en verachtelijk te noe- moa" De president vraagt Torgler dan waar hij zich den nacht na den brand heef opgehouden. Torgler vertelt, dat men tot ongeveer 2 uur bijeen was gebleven en aangezien 11. et toen te laat was geworden om naar ziji huis te gaan was hij met den frac tiesecretaris Kühne meegegaan naar diens woning in Pankow. Torgler ver dedigt zich tegen de verdachtmaking, dat hij zich in de woning van Kühne had willen verbergen. Kühne was een bekend communistisch functionnaris, zoodat hij juist daar gevaar had kunnen loopen. Inderdaad was Kühne dan ook den volgenden morgen door de kriminal- po'izei gearresteerd. Op de vraag van den president of m m Torgler bij de arrestatie van Kuhne niet naar zijn naam had gevraagd, mtwoord- de Torgler dat de beambte de kamer waar hij sliep was binnengekomen, doch bijna onmiddellijk weer naar buiten was gegaan De vraag van den president, waar Kühne die 14 dagen na zijn arres tatie weer in vrijheid was gesteld zich thans bevond werd door Torgler niet beantwoord Dr. Werner herinnert Torgler dan er aaq, dat Kühne tegenover de commissie te Londen heeft verklaard, dat Torgler reeds tegen half twee bij hem thuis kwam, eén tijdstip, waarop hij den laat- eten trein nog gemakkelijk had kunnen haien Voorts heeft Kühne uitdrukkelijk verklaard, dat Torgler uit veiligheids overwegingen met Kühne mee naar huis was gegaan. Torgler ontkent beide ver klaringen van Kühne. De senaat gaat dan over tot het ver hoor van Dimitroff. De president geeft een uiteenzetting van het door de jtsti- tie tegen Dimitroff verzamelde bewijs materiaal, evenals van de beschuldigin gen tegen de beide andere Bulgaarsche beklaagden. Krantenophe! teilen de justitie. In de eerste plaats had men een ge- hectografeerd document gevonden ,voor den strijd om het eenheidsfront van het proletariaat. Oproep van het executief comité van communistische internatio nale Moscow 3 Maart 1933", waarin de noodzakelijkheid van de vorming van het eenheidsfront wordt uiteengezet. De inhoud heeft tot kop „De brandstichting in den rijksdag ontmaskerd als natio naal socialistische provocatie" en heeft de strekking te bewijzen, dat Torgler niet betrokken kon zijn bij de brand stichting in den rijksdag. Dimitroff ver klaart, dit stuk nooit gezien, nooit beze ten en nooit gelezen te hebben en zegt, dat het hem niet zou verwonderen als de politie het tusschen zijn papieren had gesmokkeld. Pres.: „Krlminal komissar Braschwitz zal daarover worden gehoord". Dimitroff: „Asjeblieft". Pres.: „Ook zonder uw asjeblieft. U moet met het verdachtmaken van amb tenaren voorzichtig zijn. U kunt u ver dedigen, zooals u het goed acht, maar in dat opzicht moet ik u waarschuwen." Het verhoor heeft weer hetzelfde ver loop als gewoonlijk. Dan komt Dimitroff in actie en herhaaldelijk komt hij in bot sing met den president, die hij voortdu rend in de rede valt en die op zijn beurt voortdurend tracht den Bulgaar, die s eeds met zeer luide stem spreekt, tot zwijgen te brengen. De president herinnert Dimitroff er aan, dat ook een stuk is gevonden met het opschrift: „Voorbereiding voor een anti-fascistisch arbeiderscongres." Dimitroff: „Dit stuk was uitsluitend bestemd voor mijn Hongaarsche vrien den Ik zou hen van het houden van dit congres te Kopenhagen op de hoogte brengen, en dat heb ik gedaan." Pres.: „Ja Dimitroff, u stelt het steeds zoo voor, alsof alles bij u slechts om de Bulgaarsche politiek ging." Dimitroff: „Ik heb steeds verklaard, dat ik mij in het buitenland slechts bezig hield met mijn Bulgaarsch werk. Deze verklaring handhaaf ik, mijn aan klager moet dan maar bewijzen, dat ik ook nog ander werk heb gedaan." Pres.: „Daarom gaat het thans juist Dimitroff, wanneer u louter documenten hebt, die niet voor Bulgarije alleen zijn geschreven, doch die betrekking hebben op de samenwerking tusschen verschil lende organisaties in alle Europeesche landen dan schijnt mij dat het bewijs, dat u niet slechts voor Bulgarije hebt gewerkt. Voorts is bij u gevonden het boek „De gewapende opstand", dat is toch een leerboek voor den opstand?" Dimitroff: „Bij mij had u een heele bibliotheek met boeken van allerlei soort kunnen vinden Ik heb altijd ge studeerd, ik heb in de gevangenis ge studeerd en ik studeer in dit proces, mijnheer de president. (Gelach). Ik weet echter niet of het boek „de gewapende Opstand" een leerboek is." De president constateert, dat dit boek op. 27 Mei 1932 door het rijksgerecht ille gaal is verklaard. Dimitroff antwoordt, dat hij het boek in 1931 had gekocht, overigens zou hij het evengoed hebben gelezen als hij het illegale karakter van het boek had ge kend. De kanselier van het Duitsche rijk Adolf had het ook gelezen. Thans komt aan de orde een reisgids door Berlijn, die in de woning van Dimi troff in beslag was gonemen. Het onder zoek had uitgewezen, dat op het platte- groridje van Berlijn, dat zich in het boek je bevond kruisjes waren gezet bij het stadsslot en het rijksdaggebouw. Dimitroff interrumpeert, dat deze kruisjes er bij het eerste verhoor door de politie nog niet hadden gestaan. Zij moeten er dan op het bureau van der kriminalpolizie ingezet zijn. De president laat den rechercheur Kynast onder eede nogmaals uitvoerig verhalen hoe men de kruisjes had ont dekt. De Oberreichsanwalt dr. Werner vraagt of van der Lubbe die volgens den aanklacht Dimitroff zou hebben bekend, misschien wel eens in zijn bezit had. Lachend antwoordt van der Lubbe, dat hij het boekje nog nooit heeft gezien Dimitroff bekijkt de plattegrond ook nog eens en verklaart dan, toen men mij het kaartje tijdens het verhoor liet zien, stonden de teekens er veel duidelijker op. Thans zijn zij heel zwak. President: „Wat zou dat dan voor doel hebben gehad". Dimitroff: „Daarover wil ik het later hebben". Dr. Werner: „Geeft Dimitroff toe dat het boek van hem is?" Dimitrof: „Ik heb een reiswijzer ge kocht, of het deze is weet ik niet. Voor de politie kan ik niet instaan". (Vroo lijkheid in de zaal). President: „Dan zullen wij probeeren het zonder uw garantie te doen". De Pelikaan is heden te Alorstar aange komen. De Rijstvogel landde gisterenamidda 10.40 uur op Schiphol. Het toestel had vij passagiers aan boord. Twee maakten de reis van Batavia naar Amsterdam, twee van Calcutta tot Amsterdam (voor doorreis naar Londen, terwijl één van Boedapest kwam. De Oehoe (thuisreis) landde te Rangoon; de Kwartel (uitreis) kwam te Belgrado aan. Kingsford Smith is op zijn tocht naar Australië gisteren te 330 uit Brindisi naar Bagdad vertrokken. In de nabijheid van Stoinesti zijn bij een manoeuvre twee bombardements vliegtuigen met elkaar in botsing geko men en neergestort. Drie officieren fijn gedood. In de nabijheid van het militaire vliegveld Berre bij Marseille i9 n mari nevliegtuig neergestort. De drie inzit tenden vonden den dood. ONDERTROUWD: Ferdinand Driessen en Dorine Hoogen- straaten. Hendrik van der Sluijs en Neel- tje Vennik. Louis Vleeschhouwer en Jo- hanne Lipmann. Bernardus Tennissen ert Jacoba der Kinderen. Antonius van Doorn en Hermijntje Schoenmaker. Klaas de Vries en Neeltje Ero. Petrus Goeman en Margaretha Roskam. Wilhelmlna Bruin en Cornelia Zutt. Christianus Ar- nold en Jacoba Vaes. OVERLEDEN: Neeltje Steenhof gehuwd met Pieter van Dijk 64 jaar. Aagje Burger gehuwd met Petrus Hufkens 25 jaar. GEBOREN: Willy Marie 4 v. Jan Lont en Trijntje Alida Poel. Het Bureau van den Burgerlijken Stand zal op Maandag 9 October a.s. geopend zijn van des voormiddags 9M10 uur, voor spoedeischende aangiften. In verband met de gisteren door ons ver melde bekentenis van Wilkens, de dader van de brandstichting in het Makkerhuis der A.J.C. te Medemblik, kunnen we nog het volgende publiceeren: Al is een dagblad nu niet direct de aange wezen weg om bijzondere verdiensten van be paalde personen te roemen, zoo willen we voor den heer v. Ledden Hulsebosch, die als deskundige in deze ontploffingszaak zoo veel goeds heeft gedaan, een uitzondering maken, temeer omdat thans door zijn toedoen het gerucht van een politiek misdrijf geheel en al uit de wereld is geholpen. Nadat de justitie onmiddellijk na de ont ploffing een plaatselijk onderzoek had inge steld, heeft zij den heer v. Ledden Hulse bosch verzocht hieromtrent een rapport uit te brengen. Toen dus de heer v. Ledden Hulsebosch den dag na de ontploffing zich met deze op dracht naar de plaats des onheils begaf, waar door de politie alles nog intact was ge houden, is hij direct begonnen met een nauw keurig onderzoek. Na eenigen tijd heeft hij er bij de justitie een uitgebreid rapport over uitgebracht, hetgeen de basis is geworden voor het verdere onderzoek. Zooals men weet, heeft deze 19-jarige jon gen nog langen tijd getracht zijn schuld te ontkennen, doch toen hij zag, dat vele be wijsstukken zich tegen hem opstapelden, werd het hem te machtig en deed hij ten slotte zijn bekentenis. Wat nu het opmerkelijke in deze bekente nis is, is het feit, dat de bekentenis van Wil kens geheel klopte met het rapport van den heer v. Ledden Hulsebosch. Waar het hier een zeer actueele zaak be treft, min of meer door de pers naar voren gebracht, omdat men aan een politieke mis daad dacht, is het werk van den heer v. Led den Hulsebosch van groot belang geworden en is een woord van hulde hier zeker op zijn plaats. Tenslotte zij nog medegedeeld, hoe precies de ontploffing is ontstaan. In de kelder on der het huis bevond zich wat oud huisraad en een stapeltje hout.. Over dit laatste heeft Wilkens de daar aanwezige benzine gegoten, en er vervolgens een lucifer bijgehouden, zoodat het heel verklaarbaar is, dat er een ontploffing Is ontstaan, wat echter door W. niet was voorzien. EEN LEVENDE RECLAME. De directie van het bioscoop-theater „De Harmonie" heeft bij wijze van re clame een paar kameelen met reclame borden op straat gestuurd, om een ieder op te wekken, de film „Een seizoen in Caïr" te gaan zien. Inderdaad een aar dige en o.i. doeltreffende reclame. DE 8-OCTOBER-FEESTEN. De Hekelstraatbewoners hebben een puzzle in elkaar gezet. Op 7, 8 en 9 October kan men daarnaar raden. In dit nummer van onze courant vindt men er iets over vermeld terwijl in de straat zelf nadere mededeelingen zijn te verkrijgen. Men verzoekt ons in verband met de 8 Octoberfeesten nog even de routes der diverse optochten te willen vermelden. Deze is voor de reveille als volgt: Stee- nenbrug, Langestraat, Koorstraat, Ritse voort, Kennemerstraatweg tot het huis van den Burgemeester. Terug: Kennemerstraatweg, Nieuw- landersingel, Zilverstraat, Ridderstraat, Laat, Payglop, Langestraat, Steenen brug. Voor den kinderoptocht is de route als volgt: Oude-Ziekenhulsterrein, Kerk plein, Langestraat, Schoutenstraat, Laat, Zoutstraat, St. Annastraat, Fnidsen, Mient, Langestraat, Hoogstraat, Ged. Nieuwesloot, Ziekenhuisterrein. De historische optocht volgt de vol gende route: Doelenveld, Ramen, Korte Nieuwesloot, Hofplein, Gedempte Nieu wesloot, Sint Laurensstraat, Lange straat, Kraanbuurt, Huigbrouwerstraat, Laat, Lhoorstraat, Oudegracht N Z Zilverstraat. Kennemerpark, Ritsevoort! Een beter waschmiddel znlt U ner gens vinden. Dit is geen tijd voor sleor. Doet als zoovele Uwer kennissen, onderzoekt alle dingen en behoudt 1. 2. 3. Dat uitstekend zelfwerkend waschmiddel is 100 Nedcrlandsch Fabrikaat en kost slechts 17 H cent per pak. Oudegracht Z. Z., Ridderstraat, Laat, Boterstraat, Houttil, Waagplein, Mient, Langestraat, Hoogstraat, Doelenstraat, Koningsweg, Nieuwesloot, Ramen, Doe- leveld. Men verzoekt ons te melden, dat op 8 Octo ber de Tuinstraat ook versierd en verlicht wordt. DE KINDEROPTOCHT. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat aan den kinderoptocht een koor van 130 kinderen onder leiding van den heer Nico Snel deelneemt. Deze kinderen worden Maandagmorgen om half 10 precies voorzien van vlaggetjes, ver wacht op het voormalige ziekenhuis terrein. EEN BOTSING. Gistermidd g te omstreeks half twee reed een luxe auto in de Huigbrouwerstraat tegen een aldaar stilstaande bakkerskar aan. Dooi de botsing schoot de bakkerskar over het trottoir en verbrijzelde met den rechtervoor- kant de groote spiegelruit van een aldaar ge legen manufacturenwinkel. De bakkerskar en de luxe auto bekwamen geen schade. De aangerichte schade wordt onderling ge regeld. FRUITLIEFHEBBERS. Terzake het wegnemen van appels en peren uit een tuin van een perceel aan de Nassau- laan zijn gisteren door de politie vier jongens ter verantwoording geroepen. ONDER EEN AUTO. Hedenmiddag kwam een ambachtsscholier op den hoek StationswegBergerweg in on zachte aanraking met een auto, die uit de richting Bergen kwam. De jongen, die op een fiets reed, zag den auto te laat, zoodat de botsing niet te voorkomen was. De fiets kwam onder den wagen terecht en werd ge heel vernield. De fietser zelf bleef ongedeerd. Den chauffeur van den auto treft geen schuld. HULDIOING PRINSES JULIANA TE HEILOO. In Heiloo is thans toestemmend antwoord ontvangen op het verzoek, dat H.K.H. a.s. Maandagvoormiddag bij haar tocht naar Alkmaar even zal pauzeeren te Heiloo. De auto, waarin de prinses zich bevindt, zal te ongeveer kwart over elf stoppen bij het raad huis. Daar zullen dan ongeveer 600 kinderen, leerlingen van alle scholen in de gemeente, Haar een zanghulde brengen, die door H.K. H., staande op het balkon van het raadhuis, zal worden aangehoord. KOFA-RECLAME. A.s. Zaterdag begint de Kofa een door de geheele Kofa georganiseerde Nederlandsch fabrikaat begonnen reclame. Het geheele interieur, alsook de etalages staan in het teeken van de Nederlandsche In dustrie, terwijl men talrijke koopjes uit eigen industrie als speciale reclame aanbiedt. HET KASTEEL VAN EG MOND. Het resultaat van opgravingen. Bij de duinterreinen, welke de provincie Noordholland onlangs van den heer v. Vliet aankocht onder Egmond behoorde ook een perceel weiland ten oosten van den ouden Heereweg, aan de Slotlaan. Bij wijze van werkverschaffing liet de provincie daar een moerassige laagte uitgraven, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat daar eens de slotgracht van het kasteel van Egmond ge legen moet hebben. Al gravende vond men ook de oude fundamenten, welke ruim een meter dik zijn; men is daarop verder gaan graven en thans heeft men reeds de buiten muren, alsmede enkele fundamenten van de slottorens en dat van den massalen verdedi gingstoren in het midden bloot gegraven. Bij het graafwerk vond men tal van oudheid kundige voorwerpen, welke in het protestant- sche kerkje, dat vroeger de slotkaoel was, werden opgeborgen; wij troffen er o.a aan Jacobakannetjes, oude Spaansche wijnfles- schen, oude munten %n wapenen; bouwmate rialen en veel porceleinen scherven. Het schijnt de bedoeling van het Provinciaal Be stuur te wezen, om dit kasteel, voor zooveel de fundamenten er nog liggen geheel bloot te laten graven en ze tot grondhoogte weer te restaureeren. Voorwaar een loffelijk werk, dat zal bijdragen tot de historie van een der oudste kasteelen van Kennemerland. Het bekende Alkmaarsche Teekengenoot schap „Kunst zij ons doel" opent Zaterdag morgen om 10 uur weer zijn poorten van de jaarlijksche tentoonstelling van schilderijen aquarellen, pastils, teekeningen, enzalle vervaardigd door de leden van het genoot schap. Deze tentoonstelling werd mogelijk, door dat dr. Hofstee zijn lokaliteiten aan het Hof plein weer belangloos beschikbaar heeft ge steld. Verder heeft het lid Liekeles Oebles de lokaliteiten met meubelen en kleeden e vroolijk aanzien gegeven. De tentoonstelling bevat ongeveer een 70 werken en werkjes van de leden. Daaronder zijn er, die werkelijk fraai genoemd kunnen worden. Trouwens het mag dan amateurs- werk heeten alles getuigt van liefde voor het werk. Er is blijkbaar met veel ijver en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 October. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.1 mM. te München. Laagste barometerstand 757.3 mM. te Sevdisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 7 October: Aanvankelijk nog zwakke uifeenloopende veranderlijke wind; later zwakke tot matige wind uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk weinig of geen regen en weinig verandering in tempe ratuur. Het lage drukgebied, dat gisteren ovef Finland was gelegen, is verder oostwaarts getrokken, gevolgd door ferme drukstijging over Scandinavië, doch een secundaire van de nieuwe depressie in het noordwesten doet in Zuid-Noorwegen den barometer thans weer dalen. Het weer is in dit gebied rustiger ge worden. De neerslag was er ook minder zwaar, de morgentemperatuur iets lager dan gisteren. Over de Britsche eilanden is het hooge drukgebied verder in beteekenis afgenomen. In onze omgeving, Duitschland en Oost- Frankrijk is de barometer evenwel gestegen, zoodat de kern van het maximum thans over Zuid-Duitschland ligt. In het hooge drukge bied wordt nogal wat nevel aangetroffen, vooral in Engeland, België en Zuid-Limburg. Er kan voor onze omgeving nog niet veel verandering in den algemeenen weerstoe- stand worden verwacht. ambitie geschilderd en geteekend en het re sultaat stemt tot groote tevredenheid en vol doening. In dit verband zullen we natuurlijk geen namen noemen van leden, doch liever het publiek, dat straks in grooten getale op komt, zelf laten oordeelen. Dit zal dan aar dige stilleventjes ontdekken; het zal békende „koppen" kunnen bewonderen, het zal bit meerdere stukken of stukjes blijven stil staan en deze nauwkeurig bestudeeren. En het zal wellicht tegen matigen prijs een aar dig schilderijtje koopen! Wij vragen hier speciaal de aandacht voor een paar werken van het dit voorjaar over leden lid C. Bogtman. Van dezen schilder zijn ter herinnering aan hem eenige doeken opgehangen en daarnaast een teekening van Slinger, die den kop van den heer Bogtrtan voortreffelijk teekende. De tentoonstelling is open van Zaterdag a.s. tot Zondag 23 October, eiken dag van 105 uur. De entreeprijs is zeer laag gesteld (10 cent), terwijl men den catalogus cadeau krijgt. En tenslotte kan men voor een zeer ci- vielen prijs een lot koopen, waardoor men kans heeft, om een der beschikbaar gestelde werken voor een koopje in zijn bezit te krij gen. Wij kunnen het kunstlievend publiek van Alkmaar aanraden, om een dezer dagen een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, die een goed overzicht geeft over het Werk der leden van K.Z.O.D., het werk, dat zeer gevarieerd is en op oordeelkundige wijze ir de zalen is opgehangen. AANBESTEDING. Gisteren had te Haarlem de aanbesteding plaats van de kanaalwerken en brugbouw te Rustenburg. Er werd als volgt ingeschreven: De N.V. Hei-onderneming te Zaan dam 120.690 Avis en Co. te Assendelft 92.000 P. den Das te Schoorl 89 700 De N.V. Betonmij. te Den Haag 94.500 Smeulens te Rotterdam 117.000- Castelein te Dordrecht ƒ115.145 P. Bot te Heerhugowaard 94.000 N.V. Betonmij. te Enkhuizen 96.700 Firma de Pret te Amsterdam 125 490 Firma Timan te Groningen 98.475 Firma Schouten te Bloemendaal ƒ113.200 Firma Strijland te Uithoorn 92.000 Firma Hendrix te Wassenaar 107 777 Firma Rijkes te Haarlem 103.000 Firma Moeijes en Harskamp te Oterleek 92-500 Firma C. de Vries te Purmerend 107.320 Firma J. Ooms te Avenhorn 87.336 Mij. Geruischlooze weg, Zaandam 106.660 Beton-Maatschdppij te Haarlem ƒ119.700 Fa. H. J. Huidtzing te Coevorden 103 000 Firma W. Klos te Wieringen 92.000 Firma J. J. Groot te Heilco 107.900 Fa. K. Doorn te St. Maartensbrug 84.500 Holl. Betonmaatsch. te Den Haag 110 000 Firma Henneman te Heemskerk 104.600 Firma Kandeel te Oldenzaal 106.460 Firma Mandersloot te Amsterdam 95.490 VOOR HET DIERENASYL. Voor het dierenasyl is op dierendag nog ontvangen 1 van den heer T., 2.50 van Miep en Bob en van twee dames 2, VOORSCHRIFT VOOR MILITAIREN. Door het verkeerd inzetten van een correc- tieregel is het voorschrift voor militairen door den waarnemend garnizoenscomman dant, de kapitein C. Hoogers, onduidelijk ge worden. Wij laten.het hier nogmaals volgen: Op grond van het gestelde in art 75 van het regiement op den inwendigen dienst der Koninklijke Landmacht, wordt door mij hel volgende gelast;

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2