Alkmaarsche Courant. HET JUBILEUM VAN DEN HEER GOVERS. ts&ns-j uF vast In het paleis van den koning Radionieuws HeuitlelaH Jietk SxJiool Jiunsi m 'Wetenschap Ronden! ri/l ee dertigste Jaargang. VRIJDAG 6 OCTOBER I 4 Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). Ho. 236 1933 Zaterdag 7 October. Hilversum, 296 Af. (Uitsluitend VARA). 8Gramofoonplaten. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continu bedrijven: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. A. Bouwmeester, declamatie en gramofoonpl. 12— VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 1.45 Zenderverzorging. 2.Gramofoonpl. 2 45 Causerie J. F. Horoma. 3.Mondac- cordeonclub „Rozenkwartier" o.l.v. N. Go- dert. 3.15 Causerie A. Wilhelm. 3.20 Gra mofoonplaten. 4— Literaire causerie A. M. de Jong. 4.20 VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok. 4.45 Filmpraatje M. Sluy- ser. 515 De Flierefluiters o.l.v. J. van der Horst m m. v. Esther Philipse, zang. 6— I Zang door „De Wielewaal", o.l.v. P. Tig- gers. In de pauze: Causerie door K. Vorrink. 6 30 Concert door Bram Mendes, viola d'amore en Joh. Jong, piano. 7.VRO. 8.I Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 Herh. S.OS- berichten. 8.17 Paul Collin zingt, aan den vleugel Henr. Koekoek. 8.30 VARA-orkest I o.l.v. H. de Groot. 9.15 4e deel van „De zee roept", spel van BuschBeversluis. 10.I VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.30 Ver- Volg zangrecital. 10.45 Vervolg orkestcon cert. 11 30—12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 Af. (KRO-uitzending. 8.I 9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30—12. G'odsd. halfuur 12.151.45 Octetconcert en gramofoonplaten. 2— Voor de jeugd. 2.30 I Kinderuur. 4.HIRO. 5.Cursus. 5.30 Orkestconcert en lezingen. 8.12.Gevat, programma. Ca. 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Daventry, 1554 M. Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, ber. 11.05—11.20 Lezing. 12.2C Western Studio orkest o.l.v. F- Thomas 1 05 Gramofoonplaten 1.35 Commodore Grand orkest o.l.v. J. Muscant. 2.40 Gramofoonpl. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 S. Baynes' I orkest. 4.50 Vaudeville. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh in termezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Radiokoor o.l.v. C Dalmainc. 8.20 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henrv Wood m. m. v. solisten. 9.55 Tijdsein, berichten. 10.10 Vervolg concert. 11 Voordracht. 11.0512.20 Ambrose en ziin Embassy Club Orkest. Parijs „Radio-Paris", 1724 Af. 8 05, 12.20, 7 10 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 Af. 12.20—2.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.205.50 Concert door :L Preil's orkest. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen m. .m. v. zangsoliste. 9.20 Reportage. 9.50 Piano-quatre-mains door O. Pete en F. fjensen 1010 Gramofoonpl 10.40 Kalman concert o.l:v. E Reesen. 11.30 Gramofoonpl. 11.50r—?.20 Nachtfeest van den Tooneelspe- Iers-Bond Langenberg, 473 Af. 6.25, 7-35 en 11.45 Gramofoonplaten. 12.20 Sted. Kleinorkest van Munster o.l.v. Göhre. 1.55 Weragstrijk- kwartet. 4.20 Concert. 7.20 Concert m. m v. koor. strijkorkest en solisten o.l.v. Prof H. BoelL 8.30 Gevar. progr m. m. v. Willy Rei- chert. 11.— Dansmuziek. ■Rome, 441 Af. 8.50 „Guglielme Rafcliff", opera van Mascagni. Brussel338 en 508 Af. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten 5.20 .Omroeporkest o.l.v An dré. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Vioolrecital. 7 15 Gramofoonpl. 8.20 Promenadeconcert uit-Londen ol.v. Sir Henrv Wood 5Ó8 M 12 20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o l v. Leemans 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gra mofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o 1 v. Leemans. 8 20 Omroeporkest olv André. 9.20 Radiotooneel. Zeesen, 1635 Af. (Deutschlandsender). 720 Rijkszending: Bach-concert. 8.25 Dans muziek. afwisselend uit Langenberg en van den Deutschlandsender. 10.20 en 11.05 Ber 11.2012.50 Dansmuziek In de pauze om 12.20 „Zehn Minuten Geisterstunde". GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE Zaterdag 7 October. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen Liin 3: Daventry 10 3524. Lijn 4: Langenberg 11.2017.40, Zeesen .•1740-^19.20, Langenberg 19.20—20.20, Zeesen 20.20—24—, f| «r* m PREDIKBEURTEN. Zondag 8 October. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Warners, 6 uur ds. Kloosterman, voorbereiding. Kapelkerk, half elf, ds. Baar (herdenking Alkmaar's ontzet). Rem. Geref. Gemeente, 10-30 uur Prof. Dr. G. J. Heering, uit Leiden. Ev. Luth. Kerk, half elf, ds. Makkink op den dag van het Ontzet....") Doopsgezinde Kerk, half elf, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 8.45 in de Groote Kerk en 5 uur in de Kapelkerk, telkens ds. von Meven- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, uur en half 5 en Woensdagavond 8 dienst. Vrijz. Ev. Gem. Lindenlaan 117, 10.15 sschool. erk, Dinsdag 10 uur. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig raadslidmaatschap is de heer D. J. Govers gister in de raadszaal officieel door B en W en den Raad gecomplimenteerd. De jubilaris die hedenmiddag van 4 tot 5H uur in Hotel Proot receptie houdt is gister in de raadszaal met zijn familie door den heer Klinkert gefotografeerd, welke opname men hierboven aantreft. (Slot.) Gewijzigd en opnieuw vastgesteld werd de verordening op het beheer der gemeente bedrijven. Aangeboden werd de gemeenterekening 1933 en de rekeningen der diverse bedrijven Ze zal in handen der commissie worden gesteld. Den raad werd de gemeentebegrooting voor 1934 aangeboden. In verband met een verbouwing van het perceel Heiligland No. 36, waardoor het karakter van woning is verloren gegaan, be sloot de raad de onbewoonbaarverklaring van dat perceel op te heffen. Besloten werd B. en W. te machtigen op nieuw de koninklijke goedkeuring aan te vra gen op de verordening regelende het heffen van schoolgelden voor het gewoon L. O., het U: L. O. en het openbaar buitengewoon L. O. in deze gemeente, waarbij behoort de veror dening regelende het invorderen van die schoolgelden. De raad besloot aan den heer P. Schermer een perceel bouwterrein aan den Bergerweg te verkoopen, ongeveer 7725 vierkante meter voor 12 per vierkante meter. B. en W. werden gemachtigd de woning plaatselijk aangeduid Laat 167 met het daar achter gelegen erf, met ingang van 4 Octo ber voor "hoogstens vijf jaar te verhuren aan een door hen aan te wijzen huurder. De prijs zal niet minder dan 6.50 per week bedra gen. Besloten werd aan den heer D. Woud te Wormer als aannemer aan den onderbouw van de Bokkebrug een bedrag van 3900 45 te betalen ter zake van de door hem bij de uitvoering van dit werk geleden schade en als restant van de aanneemsom, een en an der te regelen bij suppletoire begrooting. Wethouder Klaver deelde mede, dat Dr. Wentholt de bepaling waarbij gemeentelijke risico's werden uitgeschakeld v, meene strekking achtte. B. en W. zijn nu met diens advies meegegaan, maar zullen zich toch met een ander reserve-artikel tegen te groote risico's der gemeente moeten be schermen Mr. Langeveld drong er op aan, de be treffende paragraaf voor werken in de toe komst door de juridische afdeeling te laten bekijken. De raad besloot aan de firma Van Geelen en van den Berkhof te Heiloo, exploitante van den stadsautobusdienst, voor den dienst 1933 een gemeentelijke subsidie te verleenen van 3999, tot dekking van over 1932 en 1930 op de exploitatie van dien dienst ge leden verliezen, resp. 3220.94 en 778.06. Besloten werd tot instelling van een commissie, die zal hebben te onderzoeken op welke wijze in deze gemeente moet worden voorzien in de behoefte van een naar de eischen des tijds ingerichte bad- en zwemin richting, met inachtneming van de omstan digheid, dat Ged. Staten niet bereid zijn er toe mede te werken, dat de gemeente voor een dergelijke inrichting een belangrijk finan cieel risico op zich neemt. Het voorzitterschap der commissie werd opgedragen aan wethouder Bonsema. Tot leaen werden benoemd de raadsleden mr. Langeveld, Bulens, Vogelaars en Wolden- dorp, benevens een vertegenwoordiger van het bestuur der N.V. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting aan te wijzen door dat be stuur en een vertegenwoordiger der Ge zondheidscommissie, aan te wijzen door die commissie. Aan de commissie werd voor de uitvoering van haar taak het noodige crediet verleend. Besloten werd tot verhuur van grond aan den weg ZuiderhoutlaanSportpark aan het bestuur der R.K. Verkenners der St. Domi- nicusgroep. Het te verhuren terrein ligt aan de Z.O. zijde van den nieuwen toegangsweg naar het Sportpark nabij den hoofdingang en is ongeveer 34 X 63 M. groot. Dit spel en oefenterrein werd verhuurd voor f 64 per jaar. Besloten werd aan E. Th. J. van Latum een perceel bouwterrein ter grootte van on geveer 575 M2. voor de som van 8 per M2. te verkoopen. De grond is gelegen aan de Blaeustraat. Een achterliggende steeg zal voor ge meenschappelijk gebruik bestemd worden. Tot onderwijzeres in de nuttige en fraaie mppnc sttvIfWincr arhtte R Pn W n.i mpt 'f te t*rgen Denocma me]. J. r- Meijer te Amsterdam. Van gemeentewege wordt te Bergen dezen winter een cursus in esperanto gehou den. Hiervoor hebben zich 24 cursisten aan gemeld. Het onderwijs zal worden gegeven door den heer A. Pascha. Wegens onvoldoende deelneming worden dit jaar *e Bergen van gemeentewege geen cursussen gehouden in boekhouden, Engelsch, Duitsch en Fransch. ,Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. Naar het Engelsch door W, H. G B, „Het zou uw dood zijn geweest, als ik u daar had gelaten," antwoordde de nar. „Er t/ÊÊM 'èld zouden weldra menschen zijn gekomen, die u daar op zijn lichaam hadden aangetrof fen. Het zou voorgoed gedaan zijn geweest met uw goeden naam „Mijn naam! Wat geef ik om mijn naam of wat ook! laat me gaan. Niemand mag hem aanraken geen handen, die hem niet lief hebben. O, laat me opstaan en weer naar-binnen gaan!'' f Zij trachtte den dwerg van zich weg te du wenzij had hem willen slaan, verplette ren, van het terras willen gooien, als zij had gekund. Haar verdriet maakte haar sterk, maar zijn lange armen waren als ijzeren sta ven, die uit zijn mismaakte lichaam groeiden Zijn gezicht was heel ernstig en vriendelijk en in zijn oogen lag een blik, zoo zacht als nooit in zijn leven. „Neen," sprak hij vriendelijk. „U moet niet gaan; straks zult u hem weer zien, maar nu niet. Probeert u H ook maar niet, want ik ben veel sterker dan u, en ik laat u niet naar binnen gaan." Toen gaf zij het op en legde haar hoofd op haar gekruiste armen op de steenen leu ning. Spoedig kwamen de tranen weer, waar de nar blij om was, want hij wist dat ook in het vreeselijkste verdriet tranen leniging brengen, en dat nu het ergste voorbij was, zoodat hij haar spoedig ergens kon brengen waar zij veiliger zou zijn dan hier. Thans had hij haar zoo ver mogelijk van Don Jan's deur gebracht, daar waar het lange terras naar het westen afboog, en waar het niet waarschijnlijk was dat op dit uur iemand voorbij zou komen. Het was een opwelling van het oogenblik geweest, en zelf was hij den schok, toen hij Don Jan's lichaam op den vloer uitgestrekt zag, nog niet te boven. Hij wist niets van wat er was gebeurd, maar zich ergens in een hoek schuil houdende, om den koning van het bezoek aan zijn broeder te zien terugkeeren, had hij er zich van overtuigd, dat Don Jan toen alleen was Toen was hij naar diens kamer gegaan om, zoo mogelijk, te weten te komen hoe het met den brief stond en of hij zelf al of niet in ge vaar verkeerde. Want hij was van plan uit het paleis te vluchten of zich van kant te maken, liever dan op de folterbank gelegd te worden, als de koning hem zou verdenken de hand te hebben in een samenzwering. Een gewone lafaard was hij niet, maar zijn angst voor lichamelijke pijn was zoo ontzettend, als alleen zulk een gevoelige natuur als de zijne kon voelen. Sinds hij Philips gezicht aan het souper had gezien, zweefden hem steeds de pijnbank en de „Spaansche laar zen" voor oogen. Don Jan echter was vnen- MINISTER MARCHANT WEKT OP TOT GELOOF IN DE TOEKOMST. Mr. H P. Marchant, minister van onder wijs enz., heeft Woensdag te Coevorden een ambachtsschool geopend. De belangstelling daarvoor was zoowel van de zijde van de arbeidersorganisaties als van de patroons groot. Ook de meeste bur gemeesters uit de omgeving waren aanwezig, evenals mr. H. Smeenge en mevr. Van Riel Smeenge, de laatste als inspectrice voor het lager onderwijs m de inspectie Emmen. Minister Marchant zeide, dat het der re geering een buitengewone voldoening gaf deze school te mogen openen, vooral omdat zij doordoor kan toonen, naast opheffing van scholen, ook nog zooveel belangstelling te hebben voor het onderwijs dat nieuwe scholen worden gesticht. De critiek van het volk op de regeering is vaak zoo, dat men moet denken, dat de regeering geen belang stelling voor het onderwijs meer heeft. Het meest benauwend is voor de regeering, dat de toekomst zoo dreigend is, aangezien de jongelieden, die opgeleid worden, geen gelegenheid vinden om aan den slag te ko men. Toch moet er geloof blijven in de toe komst, want alleen dat geloof stelt in staat tot het brengen van de orders die noodig zijn om thans te kunnen geven aan het toe komstig geslacht de vorming tot goede vak lieden. Moge de jongelieden later met dank baarheid terugzien op het werk dezer tijden Spr. bracht vervolgens dank aan mr. Smeenge, die is de vleeschgeworden gedachte van de oiganisatie van het ambachtsonder wijs. OPHEFFING OPENBARE SCHOLEN. De gemeenteraad van Valburg verzet zich. Bij raadsbesluit van 18 Aug. heeft de ge meenteraad van Valburg aan Ged. Staten van Gelderland medegedee'd niet te kunnen voldoen aan den wensch van den minister om over te gaan tot opheffing van de open bare lagere school te Slijk-Ewijk. Dit besluit werd met groote meerderheid van stemmen (11 tegen 2) genomen, o.a. stemden de katho lieke en chr. hist. leden vóór het behoud dier school. Gedep. Staten hebben thans op grond van een advies van den inspecteur van het L. O. te Tiel de opheffing van genoemde school bevolen tegen 1 Januari; de raad heeft echter aan Ged. Staten doen weten, dat hij het eenmaal genomen besluit wenschte te handhaven. uu£ ds. Ruys, 2 uur Zondags Consistoriekamer Groote K 10 October, 7.30 uur, ds. J. T. Fokkema, v. Amstelveen. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 40. Zondag 8 Oct. 10 u. Heiligingsd.; 3.30 u. Openlucht te Heiloo; 8 uur Verlossing Sa menkomst; 12.30 uur Zondagsschool voot kinderen. Donderdag 12 October, bijzondere Heili- gingsdienst, geleid door Kolonel J. P Rawie UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. 4 Kieboom, doop. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Heeresma v. Amsterdam. Geref. Kerk a. d. Dr. v. Peltlaan, 10 uur en 5 uur de heer J. H. Slager, hulpprediker. EGMOND AAN DEN HOEF, 7 uur, ds Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhof f, tekst Ps. 22 4 „En toch". Onderwerp „Geloofs vertrouwen". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, Dr. O. Norel, van Am sterdam. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. Bloem- hoff. HENSBROEK, 10.30 uur, ds. Rijkx. LIMMEN, 9.30 uur. ds. Bloemhoff NIEUWE NIEDORP, 7 uur, ds. v. Dijk. NOORDSCHARWOUDE, ds. de Leeuw. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, 10 uur. ds. v. Dijk. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke, Doop. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 2.30 uur ds. Kloosterman, v. Amsterdam; 6.30 uur ds. Seulijn. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer v. Kempen, v. Haarlem. SCHERMERHORN, ds. Boerendonk. UITGEEST, 7 uur, ds. v. Peusem. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer H. v. d. Berg, van Amsterdam. URSEM, 10 uur, ds. v. d. Kreeke. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. Nobel. WARMENHUIZEN. 10 uur, ds. Seulijn. WINKEL, Vrij Ev. Gem. t. o. Raadhuis, 6.45 uur, ds. Ruvs. delijk, en zou hem wel waarschuwen als hem gevaar dreigde en zoo zou hij nog altijd door te vluchten of zich van kant te maken, kunnen ontkomen aan te worden uiteen ge reten. Daarom was hij de half openstaande deur van de slaapkamer binnen gegaan, maar toen hij zag, wat daar was gebeurd, was zijn eerste opwelling om zich zelf te redden, zoo gauw mogelijk weg te loopen, niet alleen omdat de moord van Don Jan ontzaglijke moeilijkheden zou teweegbrengen en een uitgebreid onderzoek en verhoor na zich zou sleepen, gedurende welke hij zoo goed als zeker schuldig zou worden ver klaard, maar ook om de meer onmiddellijke reden dat, wanneer hij bij het lichaam werd gezien, hij als getuige zou worden gehoord. Maar daar hij geen lafaard was. ging zijn eerste gedachte, trots zijn vergeeflijken angst uit naar bet onschuldige meisje, wiens goede naam naar de maan zou zhn, indien zij aan getroffen werd in de houding, waarin zij daar lag. Daarom bracht hij haar, alvorens aan zich zelf te denken, zoo goed als hij maar kon, in veiligheid, zij 't dan ook met heel veel moeite en tegen haar wil. Half verlamd door haar grenzelooze smart lag zij hevig snikkend tegen de leuning. De nar begreep, dat hij niets kon doen. Zoolang zij half bezwijmd scheen te zijn, had hij ge tracht haar een beetje te helpen door met zijn hand en arm haar hoofd te ondersteu nen, met een teederheid. alsof het zijn eigen kind had gegolden. Zoolang zij niet wist wat hij deed, was zij slechts een in nood verkee- rend menschelijk wezen geweest, en een vrouw; en in het diepste van zijn ziel voel de hij een groot medelijden met alles wat leed, te inniger en grooter omdat hij zelf zooveel leed had ondervonden. Maar nu zij weer was bijgekomen en hem herkende, was het heel wat anders. Zij was nu niet meer een vrouw, maar een dame van hooge geboorte, een der hofdames van de koningin iemand, die ver boven hem was verheven en wier hand hij niet waardig was aan te ra ken. Hij zou tegen den koning zelf veel vrij postiger durven zijn dan tegen dit jonge meis je, dat door het toeval een oogenblik onder zijn hoede was gesteld. Terwijl hij in het maanlicht naar haar gratieuse gestalte, haar kleine hoofd en tengere armen keek, scheen zij hem toe van een altaar te zijn gekomen om in het leven te lijden, en dat het bijna heiligschennis was geweest zijn handen op haar schouders te hebben gelegd en haar beletten te doen wat zij zelf wilde. Hij be greep niet den moed te hebben gehad zoo ruw en bevelend pegens haar opgetreden te zijn. Hij had een zacht gemoed, al bracht zijn beroep mee scherpe en stekelige dingen te moeten zeggen. Heel delicate gedachten en gevoelens sluimerden in het diepste der ziel van den mismaakten man. „Kom," zei hij zachtjes, na lang te hebben gewacht, en toen hij. meende dat zij kalmer werd. „Laat mij u wegbrengen. Dona Maria Dolores, want hier kunnen wij niet blijven. „Breng mij weer naar hem," antwoordde zij. „Laat mij weer naar hem terugkeeren. „Neen dat gaat niet. Wel naar uw va der; daar bent u veilig.'' KAMERMUZIEK. Nu vereenigingen op muziekgebied zich gaan voorbereiden voor de a.s. winterconcer- ten, komt ook de Alkmaarsche kamermuziek- vereeniging wederom de aandacht vragen. Als steeds heeft het bestuur met nauwgezet heid een keuze gedaan uit het overstelpend groote aantal binnen- en buitenlandsche so- isten en ensemble's en ook weer gezorgd voor afwisseling. Maar om dat te kunnen doen heeft men den steun van het kunstminnend publiek noo dig. Men bedenke wel, dat het inrichten van dergelijke concerten met groote financieele of fers gepaard gaat en men, wanneer het be stuur door onvoldoende medewerking uit stad en omgeving deze avonden zou moeten opgeven, men in Alkmaar voor goed van deze concerten verstoken zou zijn. En zij behooren tot het belangrijkste wat er hier op muzikaal gebied gegeven wordt. Om die opheffing te voorkomen is het noo dig dat er velen zich als lid aanmelden, waarvoor men zich vervoegen kan bij mej A C. Gouwe, Steynstraat, alhier. De kamermuziekvereeniging bestaat nu 15 jaar, moge dit jaar een jaar van opWing worden en het bestuur den steun ontvangen, die het niet alleen noodig heeft, maar ook in zoo hooge mate verdient. Het eerste concert heeft reeds 1 Nov a.s. plaats. Het zal gegeven worden door den ook in ons land zoo gevierden en beroemden Voordat de dwerg het beleten kon, was Dolores opgesprongen. „Naar mijn vader! O, neen, neen, neen! Nooit zoolang ik leef. Ik wil overal heen, be halve naar hem. Neem je handen van me af raak me niet aan! Al ben ik niet sterk, toch zal ik je dooden, als je tracht me naar mijn vader te brengen!" Zij pakte met haar kleine handen zijn pol sen beet en trachtte met de kracht der wan- hoop hem op zij te duwen om langs hem te kunnen komen. Maar rustig weerstond hij haar, met de groote kracht van zijn lange armen, terwijl hij zich op zijn korte, kromme beenen schrap zette. Plotseling liet zij in wanhoop zijn polsen los. „Niet naar mijn vader!" smeekte zij met gebroken stem. O alsjeblieft niet naar mijn vader!" De nar begreep haar niet goed, maar hij gaf toe, want hij kon haar toch niet naar Mendoza's vertrekken dragen. „Maar wat kan ik dan doen om u ergens te brengen, waar u veilig bent?" vroeg hij bezorgd. „Hier kunt u niet blijven." Terwijl hij zgo sprak, gleed er een lichte gestalte met uitgespreide handen uit de scha duw, en een zachte stem, die trilde van angst en ontroering, noemde Dolores' naam. Het volgende oogenblik sloot Dolores haar zus ter in haar armen. „Is 't waar?" kreunde Inez. „Is 't dus waar? Is hij dood?" En haar stem brak. (Wordt vervolgd^

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5