Agenda Najaarsmarkten Groole te Alkmaar Paardenmarkt op Woensdag 25 Oct Najaars-Veemarkt £aatste betichten Wie is v. d. Lubbe? WINTERDIENST Alkmaar en Omstreken. Ingaande 8 October. C. v. d. Tooren, Koningsweg 7—11. op Dinsdag 7 en Woensdag 8 Nov. a.s. DE RIJKSDAGBRAND. Zitting van het gerechtshof van heden. EGMOND AAN ZEE. HEILOO. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. d. van K. Z. O. D. Bioscopen. Victoria Theater eiken avond 7 30 uur: De regimentsdochter (rom.), hoofdrollen Adèle Sandrock, Otto Wallburg, Willy Stett- ner. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain eiken avond 7 30 uur: eerste hoofdnummer Het lied der zwarte bergen (sens.)tweede De drijvende zwem broek (klucht). Voorts de koningin in het Stadion. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: hoofdnum mer De man van de daad (Wild-Westfilm), hoofdrollen Tom Mix en Tonny Jr. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag, eiken avond half 8 hoofdnummer Sei zoen in Cairo (rom.), hoofdrollen Renate Müller en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Maandagavond twee voorstellingen n.1 715 en 9.45 uur. Woensdagmiddag half 3 matinée. Zaterdag 7 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, Ober-Bayern. Zondag 8 October. 3g uur, handwerktentoonstelling te Koe- diik. 8 uur, 't Gulden Vlies, Ober-Bayern. terecht Door krachtig remmen wist de bestuurder hiervan te voorkomen dat de jongen werd overreden. Deze werd echter even door den remmenden wagen voort- geschoven en bekwam dientengevolge schaafwonden aan zijn rechterbeen en gezicht De jongen is in het kantoor van den kunstmesthandel Haytema aan het Luttik Oudorp door een passeerende wijkzuster verbonden en door bedoelden autobestuurder met zijn wagen naar huis gebracht BRAND IN EEN BENZINEPOMP. Hedenmorgen omstreeks 6 uur werd aan het bureau van politie kennis gege ven, dat een benzinepomp, staande in een perceel aan de Oudegracht, in brand stond. Enkele agenten van politie heb ben zich onmiddellijk met brandblusch- apparaten derwaarts begeven. Bij aan komst bleek echter dat de brand reeds gebluscht was. Een en ander was ver oorzaakt doordat bij het pompen der benzine een carbidlantaarn was ge bruikt, daar zich geen andere verlich ting in het perceel bevond. Met een em mer zand was de brand gebluscht ALKMAARS JAARFEEST. Burgemeester Wendelaar schrijft ons: Iets dat de bewoners van andere provin ciën altijd weer treft is de bijzondere liefde van de Friezen voor Friesland: hoe verdeeid of men ook daar mag zijn t o.v. politiek ol godsdienst, in één opzicht wil geen partij, geen richting voor een andere onderdoen in de liefde voor Friesland. En dat werkt niet alleen verheffend op de Friezen zelf, maar het werkt tevens verwarmend op an deren. Niet alle deelen van ons land hebben een even sterk ontwikkeld gevoel voor den ge boortegrond, maar overal waar het aanwez'g is, is het een opbouwende factor van betee- kenis: de mensch stijgt op een hooger rian, wanneer hij ziin blik richt oo een boven den tijd uitreikend samenbindend begrip. En nu is het mooie van het 8 Octoberfeest In Alkmaar, dat het de Alkmaarders sterkt in hun liefde voor hun aloude stad, niet alleen voor de stad van heden, neen voor Alkmaar, zooals het was sedert ruim 700 jaar, zooals het is, zooals het tot in lengte van jaren hoopt te zijn. Een dergelijk feest is niet denkbaar in een stad zonder geschiedenis, welke er een goede aanleiding voor moet opleveren. En kan men een schoonere aanleiding vinden dan het ont zet na een zoo bang beleg als Alkmaar moest beleven? Een dergelijk feest is niet denkbaar in een stad, welke zich niet bewust is van haar roe ping in het heden. Inderdaad Alkmaar van neden begrijot zeer goed welk een schoone taak het heeft als centrum van een uitge breid gebied, dat in zoo talloos vele behoef ten van geestelijken en stoffelijken aard zelf niet voorzien kan. En ten slotte is een dergelijk feest niet denkbaar in een stad, welke aan haar toe komst twijfelt. Ook dat doet Alkmaar niet integendeel door de drooglegging van de Wieringermeer, door de verbetering van zoo vele verbindingswegen en verkeersmiddelen meent Alkmaar dat een schoone toekomst wacht, zoodra de tegenwoordige, toch niet immer blijvende crisis voorbij zal zijn. Welnu dan. laten dan allen die bewonde ring hebben voor de krachtige houding van het voorgeslacht, die liefde gevoelen voor h«-t Alkmaar van heden en die vertrouwen heb ben in Alkmaars toekomst op 9 October a s. te zamen komen bij het Victoriebeeld om er getuigenis af te 1e«<*en van hun saamhoorig- ncidscevoel, van hun gevoel van eenheid met hun stadgenooten van thans zoowel als met die van vroeger en die van later. En laten zij er zich over verheugen dat dit jaar het feest van hun Alkmaar wordt mede- gevierd door Prinses Juliana. Niet alleen omdat de Opvolgster op Neerlands troon daardoor bliik geeft van medeleven in het feest der stad. maar tevens omdat Zij bij ons zal zijn zooals destijds haar groote Voor vader, Willemvader, met de onzen was in hun bangen nood Aan Prinses Juliarta roept Alkmaar op 9 October a.s. een hartelijk welkom toe en de stad is Hare Konink'iike Hoogheid dank baar voor hare zeer gewaardeerde belang stelling. GOED AFGELOOPEN. GistermiddJk te omstreeks kwart over twaalf wilde een 6-jarig knaapje zich snel loopende vanaf het Luttik Oudorp naar het pontje aan 't Noordhollandsch Kanaal begeven en kwam te struikelen over het voorwiel van een rijwiel, waar van de berijder vanaf den Achterweg kwam aanrijden. Vervolgens kwam hij voor de wielen van eea luxe-auto EEN JUBILEUM. De heer S. Pool is heden 25 jaar aan de N.V. de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgiete rij, als draaier, verbonden. 's Morgens 10 uur werd hij door den di recteur, op diens kantoor ontvangen, die hem, met hartelijke woorden het gebruikelijke horloge met inscriptie aanbood. Van het personeel ontving hij een elec- tflsche kroon, een schilderij en een bloemen mand. De dag werd verder door hem in huiselij ke kring doorgebracht waar hij heel veel persoonlijke gelukwenschen in ontvangst had te nemen. Voor hem en zijn gezin was deze dag on vergetelijk. HET NATIONAAL JONGEREN- VERBOND. Het nationaal jongerenverbond (N. J. V.) organiseert hedenavond om half acht een fakkeloptocht. Maandagavond 8 uur wordt een taptoe georganiseerd op de Steenenbrug waaronder andere vaderlandsche liederen worden gezongen. De deelname is vrij en het muziekcorps Soli Deo Gloria verleent zijn medewerking. tND OBER-BAYERN. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat de bal-leiding tijdens deze feesten in 't Gul den Vlies in handen is van den heer A. Eng- lander Jr. BLOEMENHULDE VOOR DE PRINSES. Maandag zullen twee leerlingen van Corn. Jonker's koorklassen vóór het Gebouw De Unie aan de prinses bloemeg aanbieden. Alle leerlingen worden ver zocht daarbij tegenwoordig te zijn. HISTORISCHE OPTOCHT. In 't gevolg van Margaretha van Parma za! mej. A. Seelen de plaats van mej M. E. Emmerling vervullen. DE PLECHTIGHEID BIJ HET BEELD. De commissaris van politie alhier maakt bekend, dat: De toegang op Maandag a.s. tot het Vic- torie-beeid voor leden van de 8 October- vereeniging en genoodieden uitsluitend kan plaatsvinden via het trapje aan den Achter weg voor garage Met, alwaar ook de kaar ten moeten worden getoond. Het overige publiek heeft toegang langs de Bijzondere school en op den oprit bij café „Bloothoofd''. OVERPLAATSING. De sergeant-majoor-instructeur W. H Burksen, van het Landstormverband Alk maar, is overgeplaatst bij het Regiment Mo tor-Artillerie te Naarden. ONGELUK MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. Eenige dagen geleden heeft op den Dijk alhier een ongeluk plaats gehad, dat een treurigen afloop met zich mede bracht Mevr. de Leeuw uit Dirkshorn stapte aldaar uit haar auto en viel. Bij het opstaan voelde ze pijn en ging daar om op de treeplank zitten. De heer Stoutjesdijk, eventueel gereed, om haar te helpen, adviseerde t~i naar het zie kenhuis te gaan, doch mevr. de Leeuw wilde liever naar huis. Toen ook de directeur van den G. G. D., intusschen gearriveerd, oordeelde, dat het beter wa even mee te gaan naar het zieken hui. stemde zij daarin toe. In het centraal ziekenhuis werd mevr. de Leeuw onderzocht en daar bleek, dat ze een ernstige bekkenfractuur had be komen. zoodat vervoer naar huis on mogelijk was. Gisteren is mevr. de Leeuw aan de gevolgen van het ongeluk overleden. CORN. JONKER'S KOORKLASSEN. De heer Corn. Jonker verzoekt ons te wol len verwijzen naar de bekendmaking waarin hij mededeelingen doet omtrent een te bren gen bloemenhulde aan Hare Koninklijke doogheid Prinses Juliana door de leerlingen zijner Koorklassen. AANSTELLING. De sergeant-majoor-administrateur J. H. Twenhöfel, van het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort, tijdelijk magazijnbeheerder der 2e klasse in het mobilisatie-centrum te Alkmaar, is thans definitief voor deze func tie aangewezen. OPENING CAFE „MASCOTTE". In de van ouds bekende „Tony-Bar" op den Dijk zal hedenmiddag om 5 uur een ge heel nieuw ingericht café onder den naam „Mascotte" geopend worden. Het interieui is niet heel veel veranderd, hoewel een nieuw behang en wat nieuwe meubelen het direct een ander aanzien geven. Eenige moderne hanglampen en de nieuwe lampjes aan den wand zorgen voor een gelijkmatige, warm aandoende verlichting, terwijl op een speci aal daarvoor gebouwd podium Zaterdag en Zondag een jazz-band zal plaats nemen, om ds aanwezigen hun ontspanning nog aange namer te maken. Bovendien is er een billard geplaatst, zoodat de liefhebbers van het ivoren ballenspel er hun hart kunnen opha len. Moge de „Mascotte" inderdaad voor den heer C. H. Smit veel geluk opbrengen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 October is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopenc is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DE HEER POT EN DE HUUR- OPZEGGING. De heer Pot verzoekt ons opname van het volgende deel van een brief, dien hij op 5 Oc tober j.1. aan het Gem. Radio-distributiebe drijf te Alkmaar heeft gezonden: Omdat de weduwe A., huurster van ons perceel Stuartstraat 23a de eenig overgeble ven radio-abonné was in onze perceelenrij Stuartstraat 5 tot en met 55 hebben wij haar voor de keus gesteld óf óók haar radio-abon nement op te zeggen óf de woning te verla ten. De heer Pot heeft ons daarbij medegedeeld, dat deze huurster reeds op 3 Mei 1930, 13 April 1931 en op 2 Oct. j.1. de huur is opge zegd wegens overlast aan de buren. BENOEMING DIRIGENT. Tot dirigent van het r.k. fanfarecorps „Ge not door Kunst"' te Noordscharwoude is be noemd onze stadgenot de heer G. Hekket. REMONSTR. GEREF. GEMEENTE. De catechisaties der remonstr. geref. gemeente alhier vangen 16 October e k weer aan. Ds. Rappold houdt Dinsdag eu Woensdag 10 en 11 October spreek uur op elders in dit blad gepubliceerde plaats en tijden. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand September ver pleegden de wijkverpleegsters '29 pa tiënten en legden 354 bezoeken af, waar van 185 bezoeken geschiedden bij leden van het A. A. Z. A. en 40 bezoeken bij stadspatiënten. De wijkkraamverpleegster verp eegde 7 patiënten en legde 12 bezoeken af, ter wijl eenmaal de dokter werd ,">as- sisteerd. HEROPENING SCHOENENZAAK. Nadat de heer Wijdeman Jr. in de schoe nenzaak van wijlen den heer Wijdeman in de Magdalenenstraat eerst eens 'n flinke oprui ming heeft gehouden, is hij vol energie be gonnen, de winkel geheel te moderniseeren, speciaal aan de buitenpui. Om zoo economisch mogelijk de etalages bii het publiek op te dringen, heeft de heer Wijdeman allereerst alle aandacht besteed aan deze etalages. Daarvoor heeft hij de pla fond eenigszins naar beneden gebracht, om daardoor een betere verlichting te kunnen aanbrengen, hetgeen natuurlijk bij een schoe nenzaak in de eerste plaats van gToot belang is. De nieuwste schoenenmerken en de van ouds bekende steunschoenen zijn ook weer verkrijgbaar. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben benoemd tot kaasdrager K. Ruiter, thans noodhulp-kaasdrager. ONTZETDAG. Aan de nagedachtenis van F. H. Ringers Sr., den geest- driftigen vaderlander, Ontzetdag. Nóg is het gansch en al Niet licht, of het feest wordt al ingezet Met de klepper- en trommelmarsch. 'tLuid geschal Van de jeugd jaagt de ouderen uit hun bed: Dit is de reveille der jonge wacht, Het vurige, fleurige knapendom. Ver klinkt er langs gevel van straat en gracht Hun klepperhoutklep en hun trommel- gerom. Zij trekken met krachtigen, snellen pas, D'Octoberochtend, doqr buurt en wijk, Waar de burger nog slaap'rig van achter 'tglas Langs rand van 't gordijntje naar buiten kijkt. Dan is er van rusten geen sprake meer: Nauw zijn er de Hollandsche jongens voorbij, Of hoor: van den omloop des torens zweeft neer Het plechtig koraal langs de huizenrij: „Wilt heden nu treden voor God, den Heere" En ieder, die 't kent en wie kent het niet, Dat edel gebed uit den tijd van ontberen, Van dreiging en onrust, van angst en verdriet, Van strijden, van bitt're beproeving en wee, Van zegen, verlossing daarna dan, die gaat Dat lied van den toren wel zingen méé; En stijgt naar zijn zolderEn dra dan slaat, De vlag uit het dak in de wazige lucht Met haar mooie banen. Zie: huis aan huis Hangt de driekleur nu in het windgezucht Te wapp'ren vrijuit, met feest'lijk gedruisch. Dan worden de nevels weggevaagd, Dan klinkt de Oranjezon boven de stad; En ieder in 't hart óók Oranje draagt En géén, die 't Oranje op de borst vergat. Dan klimt er straks Bram, onze klokkenist, Den toren op. En lustig en hel Dra tingelen dwars door den vliedenden mist De jub'lende tonen van 't klokkenspel: Eerst zwelt het Wilhelmus, 't Ontzet-lied dan; 'tWien Neerlandsch bloed... Als een aardelach Ligt de blijde steê in de koestering van Den stralenden, achtsten Octoberdag J. W. W (Ofschoon wij principiëel geen gedich ten opnemen, meenen wij thans een uit zondering te mogen maken, daar het bovenstaande niet alleen door een be kend oud-Alkmaarder gedicht is, maar ook gewijd is aan een man, die voor de stad en in het bijzonder voor de 8 Octo- berviering zijn beste krachten heeft gegeven. Red. Alkm. Crt' VENETIAANSCHE GONDELS Bij de firma Lind op de Mient is een steiger in Venetiaanschen stijl gemaakt Daarvoor zijn echte Venetiaansche dels gemeerd met een Italiaansche manning Daarmede wordt tegen tarief, heden, Zondag en Maandag uwi de grachten naar de verlichte Berger- brug en den verlichte Accijnstoren ge varen. Er zal zeker van deze origineele attractie een druk gebruik worden ge maakt, OVEREENSTEMMING VERKREGEN? Naar wij vernemen heeft gistermiddag een bespreking plaats gehad tusschen de di rectie van de Lichtbedrijven, wethouder Bon- sema en den heer Pot, waarbij men door een bepaalde toezegging van de zijde der ge meente tot overeenstemming zou zijn geko men, behoudens de omstandigheid, dat het College in de eerstvolgende vergadering van B. en W. daaraan zijn goedkeuring zal moe ten hechten. Het betreft een vergoeding voor het aan brengen van de draden van het oude net, zoo als de heer Pot deze van de vroegere distri- buanten heeft ontvangen. De gemeente zou dan alsnog het destijds met de particuliere distribuanten overeenge komen bedrag uitkeeren over het tijdvak dat zij de distributie heeft overgenomen en de oude leiding nog niet door de loodkabels was vervangen. Naar wij vernemen zou deze vergoeding ongeveer 10O a 150 bedragen. Het is te hopen dat op deze wijze overeen stemming kan worden verkregen en dat Let palenvraagstuk daardoor weldra tot het ver leden zal kunnen behooren. gon- be- laag door was er één mannequin met een grijze pruilt, die oudere dameshoeden lanceerde. Dat dit door de leden zéér werd gewaardeerd behoeft geen betoog. Onder een gezellig kopje thee had men steeds iets te zien en de presidente dankte dan ook wel uit „aller"-naam de firma Lind voor het gebodene. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 7.07 uur licht op. GESLAAGD. De heer P. A. Offers alhier .daagde te Leiden voor het candidaatsexamen in de rechtsgeleerdheid. Mej. E. Yaux alhier is te Leiden ge slaagd voor apothekers-assistente. Naar wij vernemen slaagde onze vroegere stadgenoote mej. S. Blaauw gisteren te Utrecht voor het doctoraal examen Ned. Let teren. NIEUWE DIENSTREGELING. Van den heer Frankenberg is thans de ekende gele kaart met de nieuwe dienstregeling uitgekomen. Zij bevat de treinenloop van Alkmaar naar Amsterdam en Haarlem, naar Schagen—den Helder en de tram diensten van Alkmaar naar Koedijk— Schoorl, naar Egmond aan Zee en Ber gen aan Zee, benevens de diensten der stadsautobussen. NEDERL. VER. VAN HUISVROUWEN Afd. Alkmaar. De firma H. Lind, sinds 1854 op de Mient 3-5, had de leden van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen uitgenoodigd voor een Hoeden- show op Vrijdagmiddag in de Unie. Van deze uitnooaiging zullen de aanwezige leden zeker geen spijt hebben gehad, want deze moderne opvatting, de dames alvorens er in koopen worden gedaan, een juist beeld t< geven van de geheele hoeden-mode van di. seizoen, helpt bij de keuze en ontwikkelt den smaak, waardoor men zich weer beter kan aanpassen. Om een ieder in de gelegenheid te stellen rustig een kijkje te nemen, werden er 2 shows gehouden, ieder van een uur en reeds met de eerste show was de Unie-zaal geheel vuld met belangstellenden. De presidente opende met een hartelijk woord van welkom en gaf het woord aan den directeur van de firma H. Lind, den heer N. H. Slinger, voor de leden geen onbekende, door zijn lezing over een reis om de wereld. De heer Slinger vertelde een en ander over den opzet van zijn zaak, de groote keuze voor extra kleine of extra of extra groote hoofden voor jongeren en voor ouderen in alle moge lijke prijzen en wekte natuurlijk een ieder or eens een kijkje te komen nemen op Mient 3-5 De heer Gieskes een expert uit Amster dam, waarvan de firma Lind alhier de ver tegenwoordiging heeft, gaf daarna nog een kleine technische uiteenzetting, er vooral nadruk op leggende, dat de eenvoud in hoedenmode, de moderne vrouw in geenen deele zoo zwaar belast als enkele 20 of 30 jaren geleden. Waren de vroegere hoeden dikwijls getooid met groote bouquetten en zelfs vruchten of halve dieren, de moderne vrouw is op zichzelf al zwaar genoeg belast en behoeft dit niet „op" haar hoofd te dragen en de elegante, smaakvolle en toch zoo een voudige maar ook heel billijke modellen, daarna werden getoond, waren dikwijls het hoedengebied „ware scheppingen". Drie mannequins droegen onder zachte muziek allerlei variaties binnen en zoo.waai die op (Ongecorrigeerd.) Uit Leiden meldt men, dat hardnekkige geruchten de ronde doen, dat de persoon, die als hoofdbeklaagde te Leipzig terecht staat, niet de werkelijke v. d. Lubbe is, die vroeger te Leiden heeft gewoond. Wij kunnen niet nagaan in hoeverre er eenige aanleiding voor deze geruchten is. Hedenmorgen is echter het volgende elegTam uit Leiden gezonden: „Aan den President van het Rijksgft rechtshof te Leipzig". In de naaste omgeving van Marinus v. d. Lubbe loopen hardnekkige geruchten, dat de door U, meneer de president, sinds den 21 September 1933 in het Rijksge- rechtshof te Leipzig gehoorden persoon niet de Marinus v. d. Lubbe is, die in Lel den gewoond en geleefd heeft. Om deze beweringen te bewijzen, schijnt mij de eenige weg te zijn, confron tatie van den verhoorden persoon met per sonen uit de vroegere omgeving van M. v. d. Lubbe uit Leiden." Bij de opening van de zitting van heden morgen deelt de president dr. Bünger mede, dat dit de laatste zitting is van het rijksge- rechtshof te Leipzig voor de overplaatsing van den senaat naar het rijksdaggebouw te Berlijn. De eerste zitting aldaar zal Dinsdag wor den gehouden. Dr. Bünger deelt dan mede, dat de verdediger van Dimitroff, Dr. Tei- ehert, hem heeft gezegd, dat Dimitroff een verklaring wil afieggen over het gebeurde van gisteren, toen hij uit de zaal werd ver wijderd. Dimitroff verklaart dan: Misschien zijn mijn woorden misverstaan. Het is voor mij niet gemakkelijk om in een vreemde taal voor alles de juiste en passende uitdrukkingen te vinden. Het is niet de bedoeling geweest, noch gisteren, noch daarvoor, iemand per soonlijk of het gerecht en de andere autori teiten te beleedigen. Ik wensch noch sympathie noch ge nade. Ik wensch mij slechts als com munist te verdedigen. Pres.: ,Dat kon toch nog in volle mate geschieden. Ik neem kennis er van, dat u door uw verklaring van gisteren niemand wilde beleedigen en dat indien het zoover was gekomen, dit wordt geweten aan ge brekkige kennis van de Duitsche taal. Hiermede is het incident van Dimi troff gesloten. ERNSTIGE BRAND TE VLISSINGEN. In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in het vroegere beursgebouw te Vlissingen. Een gebouw, dat een aantal jaren geleden is aangekocht door de ver. „Hendrick de Keyser", dateerend uit de 17e eeuw. Het huis is geheel gerestaureerd en een hotel-restau rant werd erin gevestigd. De brand is ont staan in een aan het gebouw grenzende keu ken. Hier was men bezig met het in een pot op het vuur vloeibaar maken van was Vermoedelijk doordat een gaatje ia de pot was, is de was in brand geraakt! Het vuur greep direct flink om zich heen en al spoedig stond de keuken geheel in brand. De vlam men deelden zich ook mede aan het hotel ze'f, dat van binnen geheel van eikenhout is. Van het gelijkstraats gelegen gedeelte sloegen ..e vlammen via den trap over naar de eerste verdieping waar zich twee zaaltjes bevonden en vervolgens^naar de zolderverdieping het zich daarboven bevindende torentje. De brandweer zag zich voor een moeilijke taak geplaatst. Na eenige uren hard werken slaagde zij erin het vuur te bedwingen. Het voormalige beursgebouw heeft van binnen groote schade gekregen en is op sommige plaatsen geheel uitgebrand. Het torentje moest worden gestut en is ge spaard gebleven. De schade wordt door verzekering gedekt DE MOLLISONS GEREED VOOR DE VLUCHT. Het bekende Engelsche vliegerpaar, dk heer en mevr. Mollison, is thans geheel ge reed met hun vliegtuig Seafarer en wachten nog slechts op gunstig weer, om vandaag of morgen te starten voor hun vlucht naar Bagdad in Irak. INVAL IN EEN NACHTHUIS Een inspecteur en eenige agenten hebben gisternacht een onderzoek ingesteld in een perceel aan den O. Z. Achterburgwal te Am sterdam, waar overtreding van de Drankwet geconstateerd werd. De bewoner, die zich bo vendien aan belemmering var. de politieman nen in de uitoefening hunner functie schuldig maakte, werd aangehouden. Toediening H. Sacrament des Vormsels in de Oud-Kath. kerk. Zondagmorgen zal door den Oud-Katho lieken Bisschop van Haarlem. Monseigneur H. T. J. van Vlijmen, in den Oud-Kath. Kerk te Egmond aan Zee aan ongeveer 180 per sonen het Heilige Sacrament des Vormsels worden toegediend. Deze plechtigheid zal plaats vinden in den laten dienst, welke om 10 uur aanvangt. De heer J. W. Hasselmeijer alhier is ge- j^agd voor het machinisten examen diploma

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2