Abdijsiroop VOOR DE KLEINTJES KERMIS IN MUIZENSTAD Waarom wijkt een hoestbui zoo snel voor Abdijsiroop Jiidscfiriftm JjutetottdeH Stukken LEGKAART 1 AKKER's „Voor de Borst" LANGEREIS. I's Avonds had in het café Visser een gemas kerd bal plaats. Er waren 13 nummers De jury bestaande uit de heeren B. Verhoeve, Langereis en H. Bruin en C. v. Twuiver, Veen'nuizen. had geen gemakkelijk taak, daar, behalve de le en 2e prijs de maskers, wat de waardeering betreft, niet veel uiteen liepen. Ten slotte was de uitslag als volgt: le pr. echtgenoote van E. Stapel ;.ls wan delend veevoeder; 2e pr. mej. N. Lak als Postbode in Lihput; 3e pr. de heer H. Lak als bloemenmand; 4e pr. echtgenoote van H Lak als gelukspop. 5e pr de heer P. Wits- meer als rijwielbelastingduivel. Raadselhoekie Omdat Abdijsiroop het lichaam ia nor malen toestand brengt door de ontsteking i veroorzakende slijm uit borst en keel te verwijderen. Daardoor wordt de oorzaak van Uw hoest bestreden en Uw ademhaling weer gezond. Gebruikt de slijmoplossende. verzachtende en toch krachtig werkende Abdijsiroop, de vriend van elk, die hoest of aan ademhaling-stoor nissen lijdt. Sedert menschen-heugenis geroemd bijHoest, Bronchitis, Asthma. Alom verkrij gbaar. Thans Fl. 1Fl. 1.50. PI. 275 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ct, per dubbele doos 60 et ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) isa De heer Zwetsman antwoordde: wij kun nen ons vrijer ontplooien als wij met het Boerencomité samenwerken. Wij moeten da den hebben en als de regeering de handen van ons aftrekt, dan zal er een andere geest wakker worden. De voorzitter zeide: dan krijgen wij een geest die niet rede vatbaar is en dan weet men niet waar men heengaat. Wij hebben het recht om bij de regeering aan te komen. Dit heeft het Boerencomité niet. Het is noodig den Neutralen bond sterk te maken. Met 4 stemmen tegen en 52 voor werd het werken van den bond goedgekeurd. Als afgevaardig den naar het congres werden benoemd de heeren M. Mu'd<"- P. Lammerschaa"' W. Butler, W. Slotemaker. Als propagandamiddel werd aanbevolen huisbezoek. De heer Butler zal tot de jaarvergadering zitting nemen in het kringbestuur. Maandag 9 Qctober kan men bij den se cretaris inlichtingen krijgen voor uitstel van betaling aan het Hoogheemraadschap. Ook werd hulp veTleend bij aanvraag voor personeel- en grondbelasting. Medegedeeld werd nog de bespreking bij het waterleidings bedrijf om uitstel van betaling en aanvraag voor vrij water. De administratie zegde alle medewerking toe. Ook zal over deze zaak een adres gericht worden aan den gemeenteraad Besloten werd tot stijving der kas van de afd. om het laatste kwartaal 0.75 door de leden af te dragen. Hierna sluiting. Ingekomen personen W. ter Plegt, geb. Dekker, van Warmen /luizen. Vertrokken personen J. C. Zabel en gezin, naar Heiloo. T Schuur, naar Alkmaar. C. Groen, naar St. Pancras. T. Dissel, naar Oudkarspel E. v. Zelm, naar Wognum. M Boon naar Alkmaar. afgekomen voor grossiers. Er is een foto voor deze erkenningen noodig. De opvatting van het woord „grossier" is volgens spr. zeer ruim genomen. De heer A. Ootjers bepleitte een betere sor- teenng van bieten, waarmee velen het eens waren. Te Noordscharwoude wordt soms alles door elkaar gegooid. De heer H. Stenneberg wilde bij de vei- lingsbesturen gedaan zien te krijgen dat vreemde kooplui, die hier 's winters wel tomen, niet op de veiling mogen koopen, nadat ze eerst een paar maal door een com- missionnair hebben laten koopen en de kunst afgekeken. Deze belangrijke kwestie zal in de volgende vergadering worden behandeld. Van het werken op het gemoed van de vei- lingsbesturen werd anders niet veel heil ver wacht. Daarna sluiting. De Langereis heeft vroolijk feest gevierd. Zondag had er een veteranenwedstrijd plaats, welke een gezellig verloop hadMaandag de traditioneele volksspelen. De uitslag was: Meisjes en jongens van 6 en 7 jaar, hoedje- bal 12 deelm-mers: le pr. Annie de Beurs; 2e pr. Henk de Jager; 3e pr. Nico Kroon. Meisjes en jongens van 8 en 9 jaar, turf rapen, 10 deelnemers: le pr. Rita van Roze laar; 2e pr. Klaas Kieft; 3e pr. Cor Edam. Meisjes en jongens van 10 en 11 jaar. bal op een blaadje, 12 deelnemers: le pr. Piet Lak; 2e pr. Trijn Knol: 3e pr. Jo Jonkman. Meisjes en jongens 12 jaar en ouder, 14 deelnemers, bal op een blaadje: le pr. Piet Warnaar; 2e pr Rie de Jong; 3e pr. Marie Warnaar. Alle prijzen bestonden uit contanten. Daarna dames om 't langzaamst fietsen, 11 deelnemers: le pr. Neeltje Berg; 2e pr. Marie Wiggers; 3e pr. Annie Kooi. Ten slotte heeren om 't langzaamst fietsen le pr. Auke Sieperda; 2e pr. Cor de Mayer; 3e pr. Rens Remnt. Een gezellig bal tot slot. ZUIDSCHARWOUDE. „De Koophandel" vergadert, De vereeniging van grootnandelaren in groenten en aardappelen „De Koophandel" vergaderde Donderdagavond ten huize van den heer P. Kramer, al'hiu. De opkomst der leden was niet groot. De veilingsbesturen van Broek op Langendijk. Noordscharwoude en Warmenhuizen waren tegenwoordig, even als de schippers. Als eerste punt werden de viachttarieven behandeld, voor welker behandeling de schip pers waren uitgenoodigd, aanwezig te zijn Het adres wa> aan de vereeniging was ge richt, luidde, dat eenige der leden niet ac- coord gingen met de behandeling op de vorige vergadering die niet in het belang der vereeniging was. In verband met de lage spoorvrachkn is het niet goed, de boot vrachten te verhoogen. De heer G. Arends. vertegenwoordiger der Beurtbevrachting, deelde mede, wat eigenlijk het doel van de gevraagde toelating op de vergadering van Koophandel was Dit doel was de samenwerking der schippers te be vorderen, welke thans reeds is tot stand ge komen. Spr. betreurde het dat De Koophan del niet eerder had ingegrepen. Het heeft de schippers nu veel geld gekost. Toen de voorzitter naai aanleiding van een mededeeling van den heer Arends zeide. dat de schippers hun terugvrachten niet te laag moesten maken, met het oog op de dan te verwachten inmenging van de Rotteidamsche bevrachtingscommissie, antwoordde de heer Arends, dat er nu ook met vrachten wordt geknoeid. Daar kon spr. bewijzen van leve ren. De vertegenwoordiger der bevrachtings commissie en Van Schoorl weten er ook van. De bewijzen zullen aan den voorzitter worden geleverd. Men zal de bevrachtingscommissie verzoe ken de vrachten voor kisten te verlagen. Hierna kwam het bonnenstelsel en de aan- voerregeling aan de veiling ter sprake. Deze kwestie, welke al zooveel is besproken, deed ook in de vergadering van Koophandel veel stof opwaaien. Velen voelden bezwaren tegen de door den Vierbond voorgestelde ^heffing van 5 cent per 100 K.G. voor de bonnen. An deren wilden den handel heelemaal vrij ge ven, zonder bonnen. De heer J. Kramer merkte op, dat het veilingsbestuur heeft in gezien, dat het verplicht veilen voor de win- terproducten onuitvoerbaar is. De veilingsleiders van Noordscharwoude en Broek op Langendijk voerden nog het woord, waarbij op het nut van de heffing Werd gewezen, doordat er vorige malen wel eens een te vrij gebruik is gemaakt van de bonnen. De beide heeren zegden alle mede werking toe. De regeling werd hierna aan genomen Bij de rondvraag deelde de heer J. Hoog land mede, dat er eenige erkenningen waren Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. Het Octobemummer van „Holland op Reis", het officieel orgaan der Alg. Reisver- eeniging voor Nederland, brengt de mededee ling, dat dit interessante tijdschrift geduren de het winterseizoen slechts éen keer per maand zal verschijnen. Het bevat voorts een bescbriiving van het Noordelijk gedeelte van de Elf-Provinciëntocht, die van 48 Sep tember is gehouden, en een aantal aantrekke lijke reisprogramma's. Het nummer is als ge woonlijk fraai geïllustreerd. Magazine ,JVova" Het nieuwe nummer, in een aardig omslag van B. J. v. d. Dool, opent met een bijdrage van onzen in Amerika wonenden landgenoot Chr. van Abcoude, „Het laatste Schot'' ge- heeten en verhalend hoe een oude grootva der wraak neemt op een bendeleider wegens moord op zijn kleinzoon. „Kapitein O'Ha- gan" beleeft het begin van een nieuw avon tuur, dat er hoopvol uitziet en waarvan de volgende aflevering de ontknooping moet brengen. Gerarao de Bergerac vertelt van „Een heel gewoon man", die alleen maar zijn plicht doet, doch vooral ook daarbij zijn her sens goed gebruikt, terwijl Estet verslag uit brengt van een „Tragi-Comedie in duplo". Van de vertalingen is vooral „De Voorbode" door O'Henry aardig. Het filmsupplement bevat o.m. bijdragen over Bing Crosby, Pola Negri en over „20 000 jaar in Sing-Sing" efl Josef Lanner en Johann Strauss. Tus- schen den tekst o.m. foto's van Colleen Moo- re, Nancy Carroll, Rose BaTsony, Liane Haid en Anna May Wong (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opnami in de rubriek, bewi/st geenszins dat de redactie er mede instemt Geachte Redacteur, Voor de laatste keer verzoek ik u vriende lijk eenige plaatsruimte in uw blad. Zulks in verband met een nabeschouwing omtrent het ongeval op het Heiligland, in uw blad van den 5den dezer. Mijnerzijds bestaat er geen behoefte, in te gaan op uw mededeelingen inzake het ver weer van de Boer (caféhouder Heiligland). Doch nu er berichten bij u komen met te- rechtwijzigingen en opmerkingen aan mijn adres, ben ik zoo vrij het volgende te ver klaren. Ten eerste: De verklaringen van de Boer zijn volkomen onjuist en er wanhopig naast. Getuigen kunnen dit bevestigen. Ten tweede: Ondergeteekende is vanaf 1926 in het bezit van diploma Roode Kruis (E.H.B.O.) Mijnerzijds is eenige keeren ge tracht, door opgave bij den secretaris van het Roode Kruis, door herexamen dit te laten vernieuwen. Dat de gelegenheid niet werd ge boden, is buiten mijn schuld. Door zelfstudie heb ik gezorgd op de hoogte te blijven met de kennis van E.H.B.O. Te allen tijde ben ik bereid mij aan een herexamen te onder werpen. U, mijnheer de redacteur, dankend, verblijf ik W. J. BULENS. (De heer Bulens had zeker nog recht deze opmerkingen naar voren te brengen, wij ge- looven, dat wij thans de discussie over aeze kwestie wel kunnen sluiten. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur, Wordt het nu toch niet te kras? Deze legkaart stelt voor: Olifant vóór karretje met aapje er in. (Nadruk verboden!» Dinsdagochtend is zonder waarschu wing mijn radio afgesneden. Woensdag werd mij 2 thuis gebracht, zijnde het aoor mij vooruit betaalde over October. Gaat dat zoo maar Mag de gemeente-radio dan werkelijk alles doen? Oók een reeds betaalde levering niet uit voeren Hoogachtend, A. v. d. POL. Geachte Redacteur, Er wordt geregeld geschreven over gem.- radio-distributie annex „palen"-kwestie. In de gegeven omstandigheden (we leven nu eenmaal in een kapitalistische maatschap pij die altijd tot complicaties zal leiden) vindt ondergeteekende, dat elk huiseigenaar rede lijk verplicht is èn huurders èn gemeente wel willend ter zijde te staan waar het een zaak van zoo'n groot „algemeen belang'' betreft als de radio. Ontegenzeggelijk geeft de radio aan ieder die zulks wenscht, een schat van ontwikkeling en amusement. Bedenken we daarbij, dat alleen een gemeentebedrijf te de zer zake zoo economisch mogelijk kan wer ken, dan kom ik tot de conclusie, dat de huis eigenaren in kwestie de schuldigen zijn in de onaangename en Zelfs stuitende zaak der thans berucht geworden „palen"; afgezien van de vraag of déze palen vóór of achter de woningen behooren te staan: ze moeten weg! Iemand, die eigendommen heeft, zal als re gel vaderlands gezind zijn, etc., maar bestaat die liefde dan in wederkeerig „plukken"? Mij dunkt „Kropotkine" heeft het zeer menschkundig gezien, toen hij zeide, dat „alle beschaving van de maag uit gaat". Maar om niet af te dwalenwat is er aan oude krotten, zooals aan de Kabelstraat etc., nog te bederven? Laten de huiseigenaren blij zijn, dat er nog menschen in willen wonen en laten zij deze menschen terwille zijn en niet tegenover hen de „onschuldige Piet" spelen, waardoor de huurders met een eventueel verzet etc. aan het verkeerde adres belanden. Bij splinternieuwe huizen staan toch ook geen palen. Tenslotte geldt nog dit: al wat men van rijk of gemeente „plukt" daar moet de ge meenschap voor bloeden direct of in direct. Daarom moet de gemeente v o e t b ij s t u k houden en aan niemand vergoeding of z.g.n. recognitiegeld betalen: in het „alge meen belang". Hoogachtend, H. SCHENAU. (Wij sluiten hierbij deze palen-discussie. Red. Alkm. Crt.) Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Drinkt Tante Coba thee of koffie? (Bath). Is noeneer de Berg er achter geko men wie d© ruit heeft ingegooid? (Bergerac.) Het water is daar diep, Peter; wees voorzichtig! (Dieppe). Heeft Papa u gistermiddag gespro ken? (Pan). 2. Toulouse. Stoel, Toos, sul, tule, les. 3. Petten. 4. D O L K O D E R L E N A K R A B Voor kleineren. 1 Heeft dokter van Wale u room voor geschreven? (Leur). Ik geloof, dat Tante Go u dadelijk zal komen helpen (Gouda en Zalk) De ventilatie laat daar veel te wen- schen over. (Tiel). Ik houd enkel van zure appelen, niet van zoete. (Uden). 2. Kan, dij; kandij 3- Februari. 4. Sprinkhanen, door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. In Muizenstad is 't kermis; Elk heeft er dolveel pret. Er zijn toch zooveel kramen Op 't Muizei,plein gezet. En dan de groote molen! Die draait den heelen dag Hij zit steeds vol met muisjes O, als je d a t eens zag! Een schiettent is er ook nog En zelfs een poppenkast, Die juist wat at vertoonen. Dus, muisjes, opgepast! Het is echt avontuurlijk: Twee muizen vechten saam. Maar wat is dat? Wie staat er Te kijken voor het raam? (Nadruk verboden). 't Is Felix Snor, de kater, Daar komt hij heusch al aan De beide muisjes zijn er Heel vlug van door gegaan! 't Publiek, dat staat te kijken, Is nu toch opgelucht. 't Idee alleen: een kater Kost menigeen een zucht! En op de kermis moet het Toch altijd vroolijk zijn, Want die geeft vreugd aan allen. Aan muisjes, groot en klein. In Muizenstad is 't kermis, 't Is daar nu volop feest! Eén ding kan mij maar spijten: Ik ben er niet geweest! OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1 Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt e naam van een stad in België. X X X X XXXXXXXXX X X X X le rij een klinker. 2e een verkorte meisjesnaam. 3e een bloem, die in den nazomer bloeit. 4e een natuurverschijnsel. 5e 't gevraagde woord. 6e voorwerpen,die om den hals gedragen worden. 7e een vrucht. 8e een lichaamsdeel van een dier. 9e een medeklinker. 2. Mijn eerste is een verkorte jongens naam, mijn tweede 3/4 vrucht en mijn geheel maakt deel uit van je gezicht. 3. Mijn geheel wordt met 11 letters ge schreven en noemt een kanaal in Groningen. 4, 5, 6, 12, 14 is een vaartuig. 10, 7, 7, 11 is een kleur. 1, 7, 13, 4, 8 is een ander woord voor wild. 1, 2, 9, 10 is zeegras. Sommige dieren maken een 3, 14, 4. 8 Een 14, 7, 7, 8 is een lichaamsdeel van een dier, 4. Maak boomen van? den schoor uw Griet L. R. bok ei moe Voor kleineren. 1. Welke twee verkorte meisjesnamen vormen samen een spel? 2. Vul deze 9 vakjes in met: 4 A 1D IJ 1P 23 maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar be neden leest: een kleedingstuk. een meisjesnaam. iets, wat men uit de meeste vruchten persen kan. 3. Op de kruisjeslijn komt, van boven naar beneden gelezen, een ander woord voor bergplaats. X een hemellichaam. X iets, dat je stellig wel ééns X op je boterham eet. X een kleverige lekkernij. X een ander woord voor nadeel. X een meisjesnaam. X k een mooie stof. een lichaamsdeel. 4 Welk roofdier wordt, zoodra het zijn staart verliest, een voorwerp, j waarin men sommige dieren vangt?

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7