ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK de verkiezingen voor het hoogheemraadschap noordh. noorderkwartier. koedijk. uitgeest. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v. h. HERMS. COSTER ZOON texel. De heeren Joh. Bruin te Burgerbrug, K. Slagter te Hoogwoud C. Schouten te W-1 Blokker, jhr. H. van Foretst te Heiloo, N. Kaan te Oudkarspel en J. Kamp te Berkhout, die in de laatste vergadering van de Alg. Kiesvereeniging voor het Hoogheemraad schap candiriaat werden gesteld, doch niet I aanwezig waren, hebben deze candidatuur aanvaard. FAILLISSEMENTEN. Heden is gedeponeerd ter griffie van de rechtbank alhier de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van p. p. Verduin te Alk maar, van beroep commissionnair in effecten. Geen uitkeering LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 6.03 uur licht op. Jiechtsiakea BRANDSTICHTING. In Maart 1932 brandde te Rossum een groote landbouwersschuur af van zeke ren J- H. Aanvankelijk was de oorzaak van dezen brand onbekend, doch al spoe dig deden er geruchten de ronde, dat de eigenaar zijn knecht had aangespoord, d en brand te stichten. Beidèn werden gearresteerd en hebben zich voor de rechtbank te Tiel te verantwoorden ge had. De knecht verklaarde, dat zijn patroon hem tot het stichten van den brand heeft aangezet onder aanbieding van 50. Eiscli tegen den knecht een jaar gevan genisstraf en tegen den patroon 2 jaar. DE MOORD OP BLONDE MIEN. Het gerechtshof te Den Haag heeft heden bevestigd het vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarbij de 20-jarige Duitsche matroos ter koopvaardij Hans R. H. tot 5 jaren gevangenisstraf is veroordeeld wegens doodslag gepleegd in den, nacht van 17 op 18 September 1932 in een perceel aan de Schiedamsche dijk te Rotterdam alwaar hij W. E. (Blonde Mien) door worging van het leven beroofde en bovendien diefstal pleegde KIND MISHANDELD. Tegen een 43-jarigen man uit Velsen, die een achtjarig jongetje had meegenomen naar een treiler te IJmuiaen en het kind daar op ergerlijke wijze had mishandeld, werd voor de Haarlemsche rechtbank vier jaar gevan genisstraf geëischt. BRANDSTICHTING TE WEESPERKARSPEL. Inzake de brandstichting te Weesperkar- spel daar is in den nacht van 20 op 21 Juli in een schuur een 'begin van brand ge weest —heeft de Vierde Kamer der Amster- damsche rechtbank thans vonnissen gewe- z^n. Zooals destijds is gemeld, stonden twee mannen terecht terzake van brandstichting en een derde, een-garagehouder, wegens uit lokking tot brandstichting. De laatste zou de mannen voor een paar honderd gulden heb ben overgehaald den brand te stichten. - De rechtbank veroordeelde thans die twee mannen wegens opzettelijke brandstichting, waardoor gemeen gevaar voor goederen en menschenlevens was te duchten, tot straffen van negen maanden en één jaar gevangenis straf; tegen ieder was anderhalf jaar ge- e-ischt. - De garagehouder, tegen wien 2 54 jaar was geëischt, werd terzake van uitlokking tot bovenomschreven misdrijf veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. aan het colporteeren en het gevolg was, dat er een ware veldslag ontstond, waarbij zelfs met ijzeren staven geslagen is. Een enkele colporteur kreeg een hersenschudding, een andere een gescheurden neusvleugel, een der de een gat in het hoofd juist boven een der oogen, terwijl voorts tallooze blauwe plekken en bloedneuzen het gevolg van de vechtpartij waren. Vrijdagmorgen moesten voor den politie rechter te Haarlem twee communisten en een fascist terecht staan. Maar een agent van politie zag hem op alle politieke vergaderingen en vond den be- wusten avond eenige exemplaren van „De Tribune" in zijn zak. De officier van justitie eischte, om de men- schen van beide zijden aan het verstand te brengen, dat mishandelingen bij relletjes zeer ernstig zijn, acht dagen gevangenisstraf. Om den ernst van den tijd veroordeelde de poli tierechter verdachte tot drie weken gevange nisstraf. Hierna stond een Duitsch communist te recht, die zich op denzelfden avond te Zaan dam eveneens aan mishandeling schuldig had gemaakt. De officier van justitie noemde dit delict zwaarder dan het vorige, omdat het door een buitenlander is bedreven. Dergelijke relletjes makers moeten in hun eigen land blijven. Hij eischte een maand gevangenisstraf, met wel ken eisch de politierechter zich conform ver klaarde. Daarna moest terecht staan een 30-jarige fascistenleider uit Amsterdam. Deze was be schuldigd den vorigen (Ehiitschen) beklaagde met een mes te hebben gestoken De officier van justitie achtte het wettig bewijs thans nog niet geleverd. De verdediger merkte op, dat de verdachte uit de vorige zaak, die thans naar Duitsch- land gegaan is, wel niet meer zal terugko men. De politierechter hield deze zaak aan, tot dat de vorige beklaagde is teruggekomen om als getuige te worden gehoord. JUovinciaai 'flieums NOORDSCHA R WOUDE. Een jubileum 1 October was het den dag, dat de heer P. Pranger, alhier, voor 25 jaar directeur werd van de harmonie „Excelsior". Dit feit werd Zaterdagavond feestelijk gevierd in de voor dit doel mooi versierde zaal van den heer J. de Bakker. Velen, ook vertegenwoor digers van de vereenigingen uit de omgeving, welke onder leiding van den heer Pranger staan, waren aanwezig, om hun directeur te huldigen. Te ongeveer kwart voor negen traden de jubilaris en zijn echtgenoote de zaal binnen, waarna door de aanwezigen een welkomst lied werd gezongen met begeleiding van de harmonie, die dezen avond onder leiding stond van een der leden met het grootste aan tal dienstjaren, den heer K. van Dijk. Als allen gezeten zijn, wordt de Jubileummarsch van Vlessing ten gehoore gebracht, waatna het woord was aan den voorzitter van „Ex celsior", den heer J. Kuiper, die den neer Pranger van het begin af heeft meegemaakt, zoodat spr. vele herinneringen kon ophalen. Het was spr. geweest, die den heer Pranger had verzocht om als leider der vereeniging op te willen treden, doordat deze in zak en asch zat door het bedanken van den heer Hopman, die voor dien 10 jaren directeur is geweest. Eerst was de heer Olie van O. Nie dorp gevraagd, die het echter niet wilde aan nemen en den heer Pranger aanbeval. Spr schetste den groei der vereeniging en het op klimmen door de jaren heen tot aan het AANVAL OP EEN POLITIEAGENT. Een aantal jongens was in de Allanstraai te Haarlem aan het voetballen, ondanks het verbod en tot ergernis van de omwonenden. Men waarschuwde de politie, waarop een agent verscheen, die, toen de jongens niet wenschten te vertrekken, proces-verbaal op maakte. Daarop vielen drie jongens den agent aan; hii trok zijn gummistok, maar kreeg plotse ling van een der jongens een zoo hevigen trap tegen zijn heup, dat hij op den grond viel. De jongens stonden Donderdag voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Het O. M. eischte tegen ieder acht weken gevangenis straf. RUW VOETBALSPEL. Voor den politierechter te Arnhem heeft zich een 20-jarige speler van jjf rdei l^j pjHde Edesche Boys te verantwoorden gehad wegens het feit dat hij gedurende een wedstrijd een speler van de tegenpartij zou hebben gehaakt en nagetrapt, met het gevolg dat deze speler een been brak. Baron Speyart van Woerden, subst. ofti- cier van justitie, zeide in zijn requisitoir, dat het jammer is dat de voetbalbonden spelers, die van een voetbalmatch een soort bokswed strijd maken, niet voor hun leven lang het veld uitsturen. Deze verdachte heeft op meer dan ergerlijke wijze niet alleen de spelregels overtreden, maar bovendien op buitengewoon onsportieve wijze gehandeid. Een strenge straf achtte hij hier op zijn plaats en hij eischte wegens mishandeling dan ook zes weken gevangenisstraf. De verdachte L., die het hem ten laste ge legde ontkende, voerde tot zijn verdediging aan dat het spel een normaal verloop hau „De officier van justitie heeft nog nooit zien voetballen" zegt verdachte. Mr. baron Speyart: „Meer dan me lief is!" De uitspraak werd bepaald op 13 Oct. a.s RELLETJES TE ZAANDAM. Als communisten en fascisten gelijktijdig colporteeren Zaterdag 5 Augustus begaf zich een aantal Ia cisten van Amsterdam naar Zaandam, om daar te colporteeren met hun orgaan „Volk en Vaderland", Ook de communisten waren punt, waarop zij nu staat. Dat is voor 90 het werk van den heer Pranger. Namens allen feliciteerde spr. den jubilaris, die in het muziekleven van Westfriesland een zeer groote plaats heeft ingenomen en een der eerste muziekdirigenten met diploma was. Als herinnering aan dezen dag bood spr namens de vereeniging een prachtige muziek- kast, de hoop uitsprekende, dat de heer Pran ger deze nog lang mag gebruiken. (Ap plaus.) Vervolgens wendde spr. zich tot mevr. Pranger wier opoffering voor de vereeniging ooi: groot is geweest. Want heeft zij niet in die 25 jaar 1250 avonden alleen moeten zijn? Spr. hoopte, dat mevrouw in de toe komst ook zooveel geduld mag hebben. De heer Pranger dankte voor deze woor den en voor de schitterende ontvangst in de prachtig versierde zaal. Deze 25 jaar zijn spr. aangenaam geweest. De heer C. Oudendijk, voorzitter van „Kunst na Arbeid", Zuidscharwoude, com plimenteerde namens zijn vereeniging, op den grooten bloei der vereen. Excelsior wij zende in de afgeloopen 25 jaar, waardoor deze nu op de hoogste trap staat van wat van dilettanten verwacht kan worden. Spr. hoop te, dat de heer Pranger nog vele jaren den stok voor zijn vereeniging mag zwaaien en dat men in 1940 te Zuidscharwoude het 25 jarig jubileum als directeur van K. n. A. on der betere tijdsomstandigheden mag vieren Met den wensch, dat de jubilaris zijn vereeni gingen nog langen tijd ter overwinning mag voeren, werd een bloemstuk overhandigd. Ook de zangvereeniging „Gemend Koor" van Zuidscharwoude was vertegenwoordigd en bij monde van den heer A. Schrijver werd de felicitatie dier vereeniging overgebracht. Spr. kwam vooral neer op de capaciteiten van den heer Pranger op het ombied van muziek, maar ook als leider en opvoeder van de leden individueel, wat de eigenschappen zijn, met een aangename manier van omgang, om het tot een 25-jarig jubileum te brengen, wat een veel grootere prestatie is dan 25 jaren lid te zijn. Ook „Gemengd Koor" schonk een bloemstuk als aandenken. De secretaris van Bergen's Harmonie voer de het woord, en complimenteerde namens deze vereeniging, van welke de jubilaris thans 10 jaar directeur is. Spr. wees er op, dat de heer Pranger niet alleen aller direc teur, maar ook aller vriend is, wat de kracht is, om zoo'n jubileum te bereiken. Een bloem stuk vergezelde deze woorden. De voorzitter van Winkel's Harmonie, tle heer P. Honing, legde den nadruk op muzikale talenten en de goede leiding den heer Pranger en noemde het een recht zoo'n opvoedkundige in de gemeente_ hebben. Spr. hoopte, ook in Winkel het - jarig jubileum te mogen meemaken en den heer Pranger nog lang in ons midden te houdne. Spr. bood een bloemstuk aan. De heer Pranger dankte alle sprekers af zonderlijk, van elke vereeniging een bijzon derheid vertellende, waarna de heeren A Oosterlee, een oud-lid en J. Keizer, redacteur van de Langendijker Courant, nog het woord voerden. De heer IJ. Kaan gaf een overzicht van den loop der vereeniging van het begin tot aan nu, terwijl de heer K. Sijpheer ae be haalde successen op de verschillende con coursen op rijm had gezet en voordroeg. Daarna bleef men nog langen tijd gezel lig bijeen. Zoo werd men nog langen tijd wijze uiting gegeven aan de gevoelens, welke men den sympathieken directeur toedraagt en zal deze dag den jubilaris en ook mevrouw, nog lan gen tijd in aangename herinnering blijven. Zaterdagavond werd door een commissie uit de georganiseerde arbeiders zitting ge houden voor hare leden om reclames en ver zoeken om afschrijving aan de belastingauto riteiten te doen. een werk dat voor de belas tingambtenaren gemak en orde geeft en voor de aan-vragers een uitmuntende hulp is. Er werd zeer veel gebruik van gemaakt zoodat het voor de commissie een drukke avond was. Eerste lustrum, van „De ZaadkorreV\ Donderdag j.1. herdacht de evangelisa tie „De Zaadkorrel" te Uitgeest, uit gaande van de Gereformeerde Kerk te Krommenie haar 5-jarig bestaan. De ge zellige zaal was meer dan bezet. Het samenzijn werd door Dr. Becker op de gebruikelijke wijze geopend, waar na de diverse jaarverslagen volgden, waaruit bleek dat de evangelisatie zich in een steeds toenemende belangstelling en vooruitgang mag verheugen. Vervolgens kregen verschillende spre kers en spreeksters bet woord, w. o. af gevaardigden van de Gereformeerde Kerk van Krommenie, van de evangeli satie-commissie te Krommenie, van de kring van evangelisatiën van Noord holland, van de sub-commissie van evan gelisatie van Krommenie en voorts van diverse vereenigingen hier ter plaatse, van Castricum en personen die in den loop van dit 5-jarig tijdvak aan den op bloei hebben medegewerkt. De avond was vol van prettige en aan gename afwisseling. Dierenmishandeling. Toen de veehouder Cornelisse Zater dagmorgen bij zijn land kwam om zijn paard te halen, bleek het dat het dier niet in orde was. 't Had allen schijn dat het dier des nachts op de een of andere wijze zeer mishandeld was. Op niet na- dér te noemen wijze was het dier inwen dig zoo bezeerd dat het reeds des mid dags moest worden geslacht. Dat hier lafhartige mishandeling in het spel is, wordt temeer vermoed omdat des nachts te voren een soortgelijke mis handeling heeft plaats gehad met het eveneens in het land loopende paard van den héér Schipper'te Heemskerk, dat ook den zelfden dag nog geslacht moest worden. Verschillende houders van paarden zien er nu tegen op om de dieren des nachts op afgelegen landerijen te laten loopen. Qememtecadm verouderde u. 1. o.-school op 4000 geraamd was. Een door den heer Wijger—Bruin ontwor pen uitbreidingsplan vogr de Koog, dat vóör de openbare vergadering, door den ontwer per en den directeur van gemeentewerken was toegelicht werd vastgesteld. Het plan ligt ten gemeentehuize voor belanghebbenden ter inzage. De gemeentebegrooting 1934 werd aange boden en voor onderzoek gesteld in handen van een commissie bestaande uit de heeren Lap, Keijzer, Bruin (pl. w. Kikkert, idem begrooting Alg. Armbestuur, in handen eener comm. bestaande uit de heeren Dros, Leber, Henkes (pl.v.v. Daalder). Bij de rondvraag verzocht de heer Kikkert medewerking te verkenen tot aanleg van een fietspad langs den Monnikenweg en het Ger- ritslanderdijkje. Toegezegd. De heer de Graaf vroeg naar de wijze, waarop vee is ingevoerd in deze gemeente, niettegenstaande het invoerverbod. Dit vee (koeien) was reeds onderweg bij de afkondi ging van het verbod, en is streng gekeurd en in quarantaine gehouden. Hierna sluiting. ZUID-SCHARWOUDE (September). Geboren: Adam, z. v. Jacobus Mo lenaar en Anna Catharina Bruin. Theodorus Johannes, z. v. Klaas Hessing en Alida Petronella Weel. Ali, d. v. Gerrit Roos Catharina Suzanna Deiman. Getrouwd: Hendricus Kieft en Wil- helmina Johanna Ploeger. Overleden: Levenloos kind van van Wolfert Cornelis Kouwen en Jantje Gutter. Jannetje de Ruiter, oud 53 j., te Alkmaar. Grietje Wink, oud 96 j., weduwe van Cornelis Tenty. OUDE NIEDORP (September) Geboren: Fridtjof z. van Hendrik Blan ken en Jansje Bakker. Overleden: Antje Kos, 59 j., wed. van Pieter Tromp. WINKEL (September). Geboren: Piet z. van K. Bart en T. Zo-1 mer. Arie z. van C. Mul en A. Klomp. Jantje d. van L. Haven en G. Kwak. Getrouwd: Klaas Kaaij en Sophia Hendrika Speets. £aatste éedcPiiett (Ongecorrigeerd.) ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteravond omstreeks half 12 heeft op den Graafschenweg in de nabijheid van Wychen (Geld.) een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een 21-jarige jongeman, die uit de richting Grave kwam, reed in groote snelheid tegen een boom. De jongeman werd uit den auto geslingerd en ernstig gewond. Met een ernstige schedelfractuur werd hi.; in het ziekenhuis te Nijmegen opgenomen. Het slachtoffer was afkomstig uit Weurt bij Nijmegen. De auto werd ge heel vernield. stuur behelsde, speciaal dAt gedeelte, dat handelde over het verbreeden van den weg naar Egmond, het» aanleggen van een bosch en villapark, enz. Inderdaad heel mooi. Maar, er had m. i. nog een belangrijk werk aan kunnen worden toegevoegd. Men moet trouwens bewoner zijn van dèt gedeelte van Alkmaar, dat westelijk van den spoorweg gelegen is, of vele keeren genoodzaakt, met auto, kar of fiets den overweg of „het tunnel tje" te passeeren, om recht te beseffen, wat een last en ongerief, wat een voort durende reden tot ergernis die overgang en die tunnel geven. Erger je nfet, zegt men. Maar dat neemt niet weg, dat de ergernis op dat punt zich dag aan dag en in verschillende toonaarden uit. En als 't regent, wordt het al héél erg. Je komt per fiets van de stad, je treft het: de overweg is vrij. Gauw, wantop niet meer dan tien meter vóór je zie je ter gend langzaam eerst de voorste, dan de achterste rood-witte paai naar beneden dalen. Je keert mopperend terug, daalt naar de diepte, stapt af en duikt „de tunnel" in. Je bent van den regen in den drop geraakt. En wAt voor een drop! Op den bodem water en modder, langs de wanden slierten vieze nattigheid, van boven vettige droppels, die op hoed of mantel vallen. In één woord, een grie zelig smerige bedoening. Heusch, 't wordt meer dan tijd, dat hierin afdoende verbetering komt. Kan het niet één van die productieve werken worden, zooals de regeering in uitzicht stelt Ik bedoel, dat de regeering aan het millioentje, dat met een radicale verbe tering gemoeid is, een belangrijk deel zou willen bijdragen? Ik vraag maar. Ik vraag, dat bij vernieuwing de noodige aandacht wordt gewijd aan den spoor- wegoveren-onder-doorgang aan den Ber- gerweg en dat dit probleem spoedig mo ge worden opgelost. Met dank voor de plaatsing. Een bewoner van den Bergerweg. jKacktêedchten de van voor- De raad dezer gemeente vergaderde Za terdag. Om 3 uur opende de voorzitter de vergadering, waarna de raad in comité ging tot ongeveer 4 uur. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den bond van Hotel- en Koffiehuishou ders, om een andere regeling te treffen voor hun bedrijf, voor de personeele belasting. De raad oordeelde, dat het geen tijd is, om belastingen te verminderen. Verzoeken waren nog ingekomen van de afd. Texel v. d. H. M. v. Landbouw, om een verordening waarin het hebben van zadende distels op landerijen, dijken en wegen verboden is, en van bewoners van het Schildereind om in ruil voor ingebruik genomen grond door de gemeente, verbetering voor hun huizen of vergoeding wordt gevraagd. Beide werden gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Aan aen heer M. Kikkert, hoofd der school te Oosterend, werd eervol ontslag verleend als zoodanig, terwijl de raadsleden van Oos terend, wethouder Vlaming en de heer S. Keijzer waardeerende woorden spraken over den arbeid van den heer Kikkert aldaar. De rekening van het Alg. Weeshuis 1932, werd op advies van de commissie van onder zoek goedgekeurd. Nadeelig saldo gewone dienst 1160.72. Idem kapitaaldienst 2084.12. Idem goedgekeurd rekening Alg. Armbe stuur 1932. Nadeelig saldo 2738 54. Ka pitaaldienst batig saldo 1000. De gemeenterekening 1932 wordt voorloo- pig ongewijzigd vastgesteld. De vergoedingen vo:r het bijz. onderwijs, vastgesteld naar de laatst afgesloten jaarre kening der gemeente, waarop het voor iedere leerling der openbare school betaald bedrag 16.45 per kind bedroeg, werd overeen komstig dit bedrag gesteld voor de R.-K. school te den Burg voor 203 K leerhjjg op f 2493-46, voor de school met den Bijoel te Oosterend voor gem. 893/4^erl. op 1476,39 en voor de school v. Chr. volks onderwijs te Den Burg voor 75 leerl. op 1233.75. Het bedrag voor t vervolgonderwijs, was tresteld op f 2.202 per leerling. Dit bedroeg voor de r.-k. school v. 18 leerl. 396.36, voor de school v. Chr. Volksonderwijs v. 16 leerl. 352.32. Te Oosterend was geen ver volgonderwijs gegeven. Een voorgestelde regeling inzake grondge bruik met den heer C. de Wijn te Oudeschild werd goedgekeurd. De zeevaartschool te Texel zal bestemd worden voor u. 1. .o.-school, de kosten voor verbouwing zijn geraamd op 650, terwijl hoognoodige verbouwing van de bestaande VERGIFTIGING DOOR BLOEDWORST. Ten huize van de familie Damas in de Wolfstraat te Maastricht werden Zater- dagt na het eten van bloedworst en kaantjes de leden van het gezin onge steld. De 60-jarige heer Damas is in den nacht van Zaterdag op Zondag overle den. Zijn 71-jarige vrouw, zijn dochter en een schoonzoon waren ernstig ziek. Zondag werd de politie van deze vergif tiging in kennis gesteld, en werden de drie patiënten naar het ziekenhuis over gebracht. De toestand van de oude vrouw is vooruitgaande. De dochter en schoonzoon konden Maandagochtend het ziekenhuis weer verlaten. WERK GEWEIGERD. Bij de werkverschaffing in Midden- Limburg zijn Zaterdag en heden 130 werklooze arbeiders uit Maastricht te werk gesteld in twee partijen van 65 man. Zaterdagochtend weigerde de eerste groep van 65 aan het werk te gaan, en ook een andere groep van 65 arbeiders, die heden zou beginnen te werken, staakten voordat het werk was begonnen. De stakende werkloozen verklaarden dat zij voor 27 cent per uur niet aan het werk wilden gaan. Boven dien verklaarden zij, dat zij in het water moesten werken en dat er te weinig schuilplaatsen waren. De inspecteur voor de werkverschaffing in Limburg, de heer Martin, dpelde ons mede dat de ze klachten ongegrond zijn. Het uurloon bedraagt niet 27 doch 37 X ct. De werk loozen zijn te werk gesteld bij de norma lisatie van de beken in Midden-Limburg. Doch zij moesten een nieuwe bedding voor een riviertje graven, hetgeen droge arbeid is. Het bezwaar van »e weinig schuilplaats is eveneens onjuist, daar er een keet is voor 250 arbeiders en er tot dusver slechts 100 werkzaam waren. De 130 arbeiders, allen uit Maastricht af komstig, zijn geschorst en zullen van geen enkele zijde steun ontvangen. Jnqezmdm Stukken (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewiist geenszins dat de redactie er mede instemt). WANNEER KOMT ER EEN TUNNEL ONDER DEN BERGERWEG. In Uw blad van Zaterdag heeft mij, als bewoner yan den Bergerweg in 't bijzon der getroffen, wat uw overzicht van de plannen en daden van ons Gemeentebe- ALKMAAR, 9 Oct. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 77 Vette koeien 110-/ 225, han del redelijk; 22 Graskalveren 22—39; 3 Vette kalveren 4060, vette kalveren tier K.G. 7090 cent; 14 Nuchtere kalv. slacnt T', 8—21; 284 Vette varkens (zware) per K.G. 3641 cent, handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 9 Oct. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt:570 vette koeien, le kw. 56 —65 cent, 2e kw. 48—54 cent, 3e kw. 38—46 cent. mindere soorten 30—36 cent per K.G slachtgewicht; 127 Melk- en kalfkoeien f 130180; 134 Vette kalveren, le kw. 52—60 cent, 2e kw. 40—50 cent, 3e kw. 30— 38 cent per K.G., levend gewicht; 74 Nuch tere kalveren 4—8; 101 Schapen 14— 20; 664 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 4546 cent, zware var kens 4344 cent, vette varkens 4142 cent, per K.G. slachtgewicht; 22 Paarden 50— 90. Marktoverzicht. Runderen, flinken aanvoer, vlotte handel en prijshoudend. Vette kalveren geringen aanvoer, vlotte handel en prijzen als Woensdag. Varkens flinken aanvoer, stugge handel en de prijzen iets lager. BROEK OP LANGENDiJK, 9 Oct. '33. Langendijker Groentenveiling. 9200 stuks Bloemkool Reuze 1.50—3.60, Lecerf 2-ƒ 5.50, 2e s. 0.75—1.50 per 100 st 3300 K.G. Roode kool le s. 1 1 50; 6000 K.G. Gele kool le s. 134000 K G. Vroege witte kool le s. 0.60—1.25; 8100 K.G. Deensche witte kool 0.80; 6000 K.G. uien: gele uien 1.602, gele drielingen 1, gele nep 2.70; 600 K G. Slaboonen 6.90-/ 10.90; 9000 K.G. Bieen 0.60— 1; 9000 K.G. Peen 1.70—1.80; 3000 K.G. Andijvie 25—70 cent; 2000 K.G. Aardappelen: Bevelanders 2, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Oct. 1933. 29000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 0.60, BI. Eigenheimers 2.202 30; 19400 K G. Uien: Uien 1.50—/ 1.60, Drielingen 1 1.20, Grove 1.90— 2.10, Gele Nep 2.70—3; 7200 K.G. Peen 1.701.30, kleine Peen 0.60; 2600 K.G. Spercieboonen 2.5010 40; 15 K.G. Snijboonen 3.20; 7700 K.G. Kro ten 0.600.70; 16800 K.G. Roode kool 1—/ 1.60; 22200 K.G. Witte kool 1.25; 16000 K.G. Gele kool 1.1.10; 4200 K.G. Deensche witte kool 0.70—1.20, alles per 100 K.G.; 275 stuks Bloemkool 2 20—2.70 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Oct. 1933. Beven- Ianders 2; Sch. muizen J.70; Eigen heimers 2—2.40; Friso 2.20; Gele Nep 2.30—2.60; Uien 1.40—1.90, drie lingen 0.800.90, grove 1.90—2; Roode kool 1—/ 1.50; Gele kool 1— 1.10; Slaboonen 610—7.50; Bieten 60—80 cent; Peen 1.70—1,90. Aanvoer: 13950 K.G. Aardappelen; 2125 K.G. Gele Nep; 5275 K.G. Uien; 11900 K.G. Roode kooly; 7800 K.G. Gele kool; 110 K.G. Slaboonen; 5550 K.G. Peen. PURMEREND, 7 Oct. 1933. Afslagver. Becmster, Purmerend er. Omstreken. Augur ken per mand, 6 K.G.: Grof les. 50 cent, 2e s 42 cent; Basterd le s. 41 en 2e s. 32 cent; Stek 12—14 cent n Lommen 23 cent. ZAANDAM, 7 Oct. 1933. Veilingvereen. „De Zaanstreek". Sla 20—35 céit per kist; Andijvie 25—46 cent per kist; Peen 6—10 ct. per bos; Bloemkool 7—15 cent per stuk; Pie terselie 23 'A cent per bosSelderie 2—4 cent per bos; Prei 5—8 cent per bos; Uien 63—78 cent per zak; Bananen 2—3.50 per 100 K.G.; Citroenen 1.50—2.50 per 100; Slaboonen 28 cent per pond; Snijboo nen 813 cent per pond; Komkommers 3— 6 cent per stuk; Spinazie 56—62 ct. per kist; Postelein 32—46 cent per kl. kist; Roode kool 2A—5 cent per stuk; Groene kool 3—6 cent per stuk; Stoofperen 1—3 ct. per pond; Gele kool 35 cent per stuk; Tomaten 10 18 cent per pond; Augurken 6—15 cent per pond, j

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3