X.C.C.-pri Jsvraag tBücqedijke Siand JCunst en Wetenschap De bezetting. WIELERCLUB ALCMARIA. U kunt net zooveel oplos singen insturen als U wilt, mits elke briefkaart maar aan de eischen voldoet! GIRO Kneuterdijk 20 - Den Haag. is van den heer Grolms Als data van den tweeden zesdaagschen wielerwed strijd waren genoemd 10 tot 16 Novem ber as., doch in verband met verschil lende aangelegenheden zijn de dagen van 17 tot 23 November gekozen. Voor zoover bekend is. wo'dt alleen te Ber lijn en wel een week van tevoren een zesdaagsche wielerwedstrijd vóór den Amsterdamsche gehouden, Parij-. Brus- esl, Antwerpen en andere steden hebben latere data. De technsche voorbereidin gen vorderen uitstekend en naar de heer Grolms aan de pers mededeelde, zullen geen staanplaatsen in het R A I - gebouw meer te vinden zijn, 'och a le tribunes worden zoo gebouwd, dat uit sluitend zitplaatsen en dan nog wel genummerde ter beschikking zijn. Op het middenveld blijven natuurlijk de staanplaatsen aanwezig Overigens zal de entourage van den tweeden zesdaag- schen wielerwedstrijd hoogstwaarschijn lijk weinig verschillen met die van het vorige jaar. Een belangrijk feit is wel de aankon diging van de verlaging der entree prijzen, hetgeen zal geschieden, naar verzekerd werd in verband met de moei- Jijke economische toestanden Bovendien zij*~ de onkosten dit jaar niet zoo groot meer, men denke alleen reeds aan het feit, dat de baan het vorig jaar speciaal gebouwd moest worden. Omtrent het be zoek heeft men hooge verwachtngen, vooral uit de provincie. Goedkoopere spoorkaartjes zullen in overleg met de Nederlandsche Spoorwegen worden be schikbaar gesteld, terwijl de organisatie van een en ander in handen is van Lis- sone en Lindeman. Natuurlijk beeft men kunnen profiteeren van de ervaring van het vorig jaar en als een belangrijke ver betering mag te dien aanzien worden genoemd de afzonderlijke ingang die er zal komen voor hen, de reeds in voorver koop zich van kaarten hebben voorzien. Omtrent de bezetting kon de heer Grolms nog weinig positieve mededee- lingen doen. Piet van Kampen zal niet deel nemen in verband met zijn con tracten in Amerika. Toch zal de kwali teit der renners ongetwijfeld die van den eersten zesdaagschen wielerwedstrijd overtreffen. Zes of zeven Hollandsche koppels zullen meerijden, terwijl in to taal dertien paren den strijd zullen aan binden. Pijnenburg is reeds gecontrac teerd terwijl het onjuist mag worden genoemd, dat zooals er geruchten gingen van Egmond met Pijnenburg samen een koppel zal vormen. Uit sporttechnisch oogpunt zou dit niet mogelijk zijn. Behalve de Neder landsche koppels zullen nog zes of zeven buitenlandsche koppels worden gearran geerd. Hoogstwaarschijnlijk zullen de twee beste zesdagenrijders van elk land te Amsterdam starten, zoodat hier wel van inofficieele wereldkampioenschap pen der zesdaagschen mag worden ge sproken. Voorts zal van het principe worden uitgegaan, ou. b v een wegren- ne" met een sprinter te laten samenrij- den, dus hoogstwaarschijnlijk zullen renners als Valentijn en Van Oers we' in het R. A. I. gebouw verschijnen. In de organisatie is in zooverre een wijziging gekomen, dat Vrijdagavond om 11 uur aangevangen wordt, terwijl Donderdagavond 23 november om 12 uur des nachts het laatste schot zal val len. Hiermede is het mogelijk geworden, om de toeschouwers op den laatsten avond van 7 tot 12 uur van de sport te kunnen laten genieten. In totaal zijn er 6000 plaatsen in het R A. I geouvv. waarvan 4800 zitplaatsen. Eenige organisatorische verbeteringen zullen tevens worden aangebracht, waarvan het publiek slechts de voor- deelen zal kunnen plukken. Deze club hield een koppelwedstrijd over 40 K.M. Buitengewoon veel deelnemers mel den zich voor deze rit aan. 1. J. van BadenJ. Homan 12 punten; 2 J. KagerP Zandvoort en A. ZuidamJ. Bouman, beide koppels 30 punten; 3. Stroom- bergen—-Groot 40 punten Junioren 8 K.M 1* J. Neef, 2. B. Duin en 3. J. Ravestein. Paarde n. DRAVERIJEN KENNEMEK SPORTCLUB. De Kennemer Sportclub trof het gisteren niet zoo goed met het weer. De regen in den morgen had misschien liefhebbers terugge houden. Maar toch viel de belangstelling 's middags niet tegen. De baan zag er prach tig uit, maar was zwaar, wat voor minder sterke paarden een besliste handicap was. Gedurende de courses was het ideaal herfst weer. In het eerste nummer, een vierdeklasdrave rij over 1700 M. kwamen acht paarden uit. De bekende rijder M. Siderius wist in dit nummer op de Alkmaarsche baan weer eens een prijs te winnen. Hij reed Wladimir ter overwinning. Er werd over 't geheel niet mooi gedraafd. Twee paarden Wilhelm en Xiphias werden gediskwalificeerd: Xiphias als tweede aankomende, waardoor Ulysses den tweeden prijs kreeg. De 2e en 3e klas heatdraverij bracht een mooie overwinning voor Sara. In de eerste heat, die door Vrijbuiter werd gewonnen, moest Sara zich met de zesde plaats verge noegen,, maar toen in de tweede heat het aantal deelnemende paarden door distancee- ren en diskwalificeeren van tien tot vier was fedaald, toonde Sara in de tweede ronde aar capaciteiten en won op verdiende wijze. De derde heat, geloopen door dezelfde vier paarden was weer voor Sara, die in de laat ste ronde alleen nog strijd had te voeren met Vauban, die tweede werd. In de eerste heat werd ook weer niet best gedraafd. Vier paarden werden daarin ge diskwalificeerd. Het derde nummer was een heerrijders- course. Een eersteklasdraverij over 2400 M. Zes paarden kwamen aan den start, waaron der The Harvester H en Diamant Bleu. Doch geen van deze twee kon het tot de eerste plaats brengen. Diamant Bleu had na de tweede ronde een kans. Hij had dan echter direct buitenom moeten gaan. Nu werd hij ingesloten en ging pas buitenom toen de voorsprong van Stormlooper te groot was. De heer J. Drent behaalde met Stormlooper een goede overwinning. Aan het slotnummer, de Kortebaandraverij namen niet minder dan 26 paarden deel. Er werden vijf series geloopen, waarvan winnaars werden Northernmann B 760 M., Vlieger D 770 M., Idylle 750 M., Ora Setzer B 780 M. en Roulette 720 M. De finale tusschen deze vijf paarden was zeer interessant. Roulette profiteerde op fraaie wijze van haar positie als koppaard en won, maar werd in 't laatste eind nog ernstig bedreigd door Northernmann en Vlieger D. De gedetailleerde uitslag der verschillende nummers volgt hieronder: I. Octoberprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1700 M. Ingeschreven tien paarden. Niet opgekomen Xantippe 1660 M. en Vendu 1720 M. I. Wladimir 1660 M., van C. H. de Vries te Gorredijk, rijder M. Siderius, tijd 2.45 (1.40). 2. Ulysses, 1720 M„ van K. Korver te Oterleek, rijder B. ten Hagen, tijd 2.46 4'5. Niet geplaatst Vera Brook 1700 M. in 2.48. Frits 1660 M. in 2.50 3/5. Varia 1720 M. in 2.54 1/5. Wonder W 1660 M. in 3,10. Gediskwalificeerd wegens telgang Xiphias tweede aankomende en Wilhelm wegens te veel galoppeeren, vijfde aankomende. II. K e n n e m e r p r ij s. Heat-handi capdraverij 2e en 3e klasse. Afstand 1650 M. Ingeschreven 12 paarden. Niet opgekomen Theoduffy 1690 M. en Our Uhlan B 1690 Meter. le h e a t. 10 paarden. 1. Vrijbuiter 1650 M., van Gebr. Knijnen- burg, den Haag. rijder J. Knijnenburg, tijd 2.41 2/5, 2e, 3e enz. Athleta A 1670 M. in 2.42, Sara 1670 M. in 2.42 3/5, Vauban 1710 M. in 2 45 2/5. Gediskwalificeerd wegens te veel galop peeren Ulysses, Robbedoes B en Pauwlona S resp. tweede, zevende en negende aanko mende. Gediskwalificeerd wegens zeer onregelma tig draven Chilene. Gedistanceerd Pauwlona S en Sador. Ingehouden Catabora T. 2e heat. 4 paarden. 1. Sara 1670 M., van J. L. v. d. Knoop, den Haag, rijder eig., tijd 2.41 1/5. 2e, 3e en 4e Vrijbuiter 1650 M. in 2.42 2/5, Vauban 1710 M. in 2,43 1/5, Athleta A 1670 M. in 2.44. 3e en beslissende heat. 4 paar den. 1. Sara 1670 M. in 2.44 4/5. 2. Vauban 1710 M. van K. de Boer te Leeuwarden, rijder J. F. de Boer, tijd 2.45. Niet geplaatst Vrijbuiter 1650 M. in 2.51 1/5 en Athleta A 1670 M. in 3.16 2/5 III. Volhoudings prijs. Handi cap le klasse. Afstand 2400 M. Heerrijders- course. Ingeschreven 7 paarden. Niet opgekomen Prodigal St. L. 2440 M. 1. Stormlooper 2400 M., van J. Vergay te Purmerend, rijder J. Drent, tijd 3.50 1/5 (1.36). 2. Diamant Bleu 2520 M., van C. F. Ockhorst. den Haag, rijder J. Droog, tijd 3.53 3/5 (1.32K). Niet geplaatst: The Harvester H 2460 M in 3.54 4/5, Fatima 2460 M. in 3 55 3/5, Oberambtmann 2460 M. in 3.56 4/5 en Rentner 2400 M. in 4.07 1/5. IV. Kortebaanprijs. Draverij kortebaan. Max. afstand 800 M. Ingesche- ven 35 paarden. Niet opgekomen Madrigal 800 M., Pe- tition 800 M., Oakland Baron B 750 M., Our Uhlan B 770 M., Nicky Henry 780 M., Quick 720 M., Stormlooper 770 M., Grett- chen H 790 M. en Vauban 770 M. Geloo pen in 5 series, één van 6 en vier van 5 paarden. le serie. Catabora T 770 M., Northernmann B 760 M., Miss Everharda 780 M., Mixerin 770 M., Vrijbuiter 720 M., The Harvester H 770 M. 1. Northernmann B, tijd 1.09 4/5. 2e serie. Vlieger D 770 M., Saffier 780 M., Mary Magowan 790 M., Konora 760 M. en Rentner 770 M. 1. Vlieger D, tijd 1.07 1/5. 3e s e r i e. 'Otelha 760 M., Baron Sil- vester 770 M., Chilene 770 M., Idylle 750 M., Fatima 800 M. 1. Idylle, tijd 1.11. 4e serie. Meleese 760 M., Wilhelm 760 M„ Xiphias 760 M., Queenie 770 M. en Ora Setzer B 780 M. 1. Ora Setzei B, tijd 1.11 1/5. 5e s e r ie. Wladimir 700 M.. Qualiteit 730 M., Roulette 720 M., Sara 740 M. en Athleta A 730 M. 1. Roulette, tijd 1.06 4/5. Finale. Northernmann B, Vlieger D, Idvlle, Ora Setzer B en Roulette. 1. Roulette 720 M., van G. Vos te Mid- woud, rijder J. Vos Gz., tijd 1.07. 2. Northernmann B 760 M. van J. M Schoon te Medemblik, rijder K. Bakker. 3. Vlieger D, 770 M., van D de Vlie ger te Nieuw Vennep, rijder J. de Vlieger. 4. Idylle 750 M. van D. Pronk te Rotter dam, rijder eig. Niet geplaatst Ora Setzer B. EEN VOOR ALKMAAR BELANGRIJK SCHILDERIJ. Zaterdagmiddag werd in den kunsthandel van den heer J. Goudstikker, Heerengracht 472, Amsterdam, de eerste van een reeks exposities van hedendaagsche kunst geopend. Het feit, dat de kunsthandel met een wereldvermaardheid, als die van den heer Goudstikker (de Rembrandt en de Rubens tentoonstellingen hier gehouden, liggen nog versch in het geheugen van alle belangstel lenden) zich voor de hedendaagsche kunst in teresseert, wijst er op, dat de beteekenis van onze moderne meesters in breeder kringen doordringt. Wij vonden dit feit belangrijk genoeg om er eens een kijkje te nemen en een praatje met den heer Goudstikker te maken. Eerlijk gezegd viel het ons tegen, dat de aandacht voor de modernen niet gevraagd wordt m de schitterende zalen, waar ook de wereldklassieken geëxposéerd worden, doch dat dit geschiedt in het voormalig atelier van den kunstschilder Grauws drie hoog in een voormalig patriciërhais, waarin thans verschillende handelskantoren zijn onder gebracht. Wij zagen daarin een uiting, die er op wijst, dat deze erkende kunsthandel de mo dernen nog slechts schuchter naar voren durft brengen en hun werken tegenover die van de meesters van voorbije eeuwen nog geen gelijke kans durft geven. De heer Goudstikker bestreed deze ziens wijze met kracht en verzekerde ons, dat hij voor zich zelf reeds jaren een belangrijke ver zameling modernen had aangelegd en dat hij er volkomen van overtuigd was, dat ook onze tijd meesters heeft voortgebracht, wier werk in de komende tijden de erkenning zal verkrijgen waarop het recht heeft. Nederland, zoo zeide hij, heeft in alle eeuwen op het gebied van de schilderkunst een belangrijke plaats ingenomen en alles wiist er op, dat dit ook thans het geval is. Reeds lang heb ik, zoo vervolgde hij, om gezien naar een expositie-gelegenheid voor werken van hedendaagsche kunst, niet te ver verwijderd van mijn zaak, waarin ik daar- vor onmogelijk ruimte kon afstaan. Toen na het overlijden van den kunst schilder Grauws, zijn atelierruimte in het pand 472 vrijkwam, heb ik mij gehaast deze voor het exposeeren van modern werk in te richten. Ik geef toe, dat de zaaltjes wat moeilijk bereikbaar zijn, doch uw moeite zal ruimschoots beloond worden, wanneer u I zich die wilt gtroosten. U zult dan n.1. er varen, dat in de expositieruimte, door de prachtige belichting de kunstwerken volledig tot hun recht komen. Wij hebben ons, zooals men wel zal be grijpen. die moeite gegeven en constateerden, dat de heer Goudstikker niets te veel had gezegd. Inderdaad kan men hier, door de uitnemende belichting, de geëxposeerde wer ken ten volle beschouwen Wij zagen ons geplaatst tegenover een selecte expositie van werken van internationale kunstenaars ±n wel van de Amerikanen Lyonel Feeninger, de Russen Alexander Archiperko en J. Csoky, de Franschen H. Chabot, Edgar Degas. Kees van Dongen Pierre Auguste Renoir en Maria Lauresuin, de Duitschers Ernst Barbach, Georg Grosz Paula ModersohnBecker en Wilhelm Leehmbruck, den Belg James Enoor, den Zwitser Hermann Halier, de Oostenrijker Lea L. Holpem en Oskar Kokosschka, den Pool Morssy Hisling, maar ook van de Hollanders Rudolf Bremmer. Ed gar Fernhout. Bart Anthony v. d. Leek, Dirk Nyland, W. Oepts, Joker A. Raedecker, Jon. Sluiters, Charly Toorop, A C. Willink, Jan van Herwynen, Isaac Israëls, Toon Helder, Mathias Joseohus Lau en Jaap Weyand. In vele gevallen viel ons de verwantschap in het werk van de kunstenaars van verschil lende nationaliteit op, en toch bleek het ons, dat, hoewel er geen afstanden meer bestaan, zoodat het niet meer als in Rembrandt's tijd tot een zeldzaamheid behoort, dat men de Hollandsche schilders ver buiten de Euro- peesche grens werkzaam kan vinden, de Hol landsche kunst ook bij de modernen een eigen karakter bewaard heeft. De heer Goudstikker beaamde dit ten volle en wees ons er nog op, dat hij er van over tuigd was, dat de expositie een uiting van persoonlijk inzicht was en dat hij in de vol gende tentoonstellingen hoopte te bewijzen, dat ook bij hem waardeering voor andere kunstuitingen aanwezig is. Dat op deze expositie het werk van be langrijke, door ons genoemde Hollandsche meesters ontbrak, beteekende geenszins, dat i i5e* w van Exposeerden hooger stelde. Met deze tentoonstelling had hij zich in hoofdzaak tot die werken bepaald, die hem om de een of andere reden belangrijk voor kwamen. Onder het meest belangrijke oordeelde hii wel het kunstwerk van Charly Toorop voor stellende de ..Kaasmarkt te Alkmaar", een doek van 148 c.M bij 180 c.M. en wij deelden deze meening volkomen. In tegenstelling met andere kunstenaars, die bij het uitbeelden van de Kaasmarkt meestal het Waaggebouw op den /oorgrond plaat sten (met het doek dat Jan Sluiters voor en kele jaren van de markt maakte, welk doek zich thans bevindt in het gezantschapsgebouw te Caracas, is dit niet het geval) heeft deze kunstenares het typische van de markt, het kaasvervoer door de kaasdragers met de berri's in het centrum van haar doek ge plaatst en door een tegenbeweging in de boven hen voortjagende wolkenlucht, ziet men de kaasdragers, waarvoor zij een paar uitnemende Hollandsche figuren koos, zich in hun dribbelpasjes voortbewegen, terwijl men op den achtergrond het Waaggebouw en het internationale vreemdelingenverkeer op deze markt in het zomerseizoen vindt aangegeven. Toen wij in den voorbije zomer de kunste nares enkele marktdagen met dit levenswerk bezig zagen, werd onze belangstelling voor het doek reeds in hooge mate getrokken en reeds toen gevoelden wij, dat dit werk Alk- maars' bezit moest worden. Nu wij het af hebben gezien is deze gedachte tot een vaste overtuiging in ons gegroeid. Wij zijn ons er volkomen van bewust, dat ons tegenwoordig stadsbestuur zich voor groote moeilijkheden geplaatst ziet om het noodzakelijke in deze tijden te kunnen doen. Wij eten echter ook, dat er op het gebied van de beeldende kunst door het stadsbestuur weinig is gedaan en zijn van oordeel, dat de cultureele taak, die de overheid heeft te vervullen, niet geheet verwaarloosd kan worden Door in dit geval die cultureele taak te vervullen, kan men naar onze overtuiging thans echter ook het economische belang van Alkmaar dienen. De Alkmaarsche kaas markt is uit een oogpunt van vreemdelingen verkeer wereldberoemd. Het dienen van het vreemdelingenverkeer is het behartigen van het welvaartsbelang van de bevolking en door het vervaardigen van reproducties van dit schilderij, zou men internationaal de be langstelling voor de Alkmaarsche kaas markt kunnen wekken. De verkeersbureaux inde wereldsteden, zouden stellig dit schilde rij gratis in hun eta'ages tijdelijk een plaats je verleenen. Ook uit economische overwegin gen moet dit doek o.i. Alkmaarsch bezit wor den. Nu mr. Wendelaar, door zijn benoeming tot Tweede Kamerlid, onze stad gaat verla ten, zou hij., die meermalen collectieve uit stapjes van de vroedschap organiseerde, ze ker nog een goed werk doen, door den raad tot een uitstapje naar dit schilderij, waarin het bij de vreemdelingen zoo geliefde gilde- wezen van de kaasdragers, zoo typisch naar voren treedt, uit te noodigen. D. A. K. HET NEDERLANDSCHE KUNSTENAARSCENTRUM. Wie in Parijs wel eens een bezoek aan de Notre Dame en de Rotonde heeft gebracht, weet, dat men daar interna tionaal de kunstenaars op elk gebied kan ontmoeten. Deze kunstcentra worden ook gaar ne door in kunst belangstellenden be zocht, met als gevolg, dat daar een levendige gedachtenuitwisseling plaats heeft, die zoo wel de kunstenaars als het publiek ten goede komt. In Holland, waar vroeger de kunstenaars elkander regelmatig ontmoetten, weet tegen woordig de beeldhouwer niet meer wat de dichter wil, kent de tooneelspeler geen musi cus meer en zijn de schilder en de danser vreemden voor elkander geworden. Dezelfde kunstenaars, die te Parijs zich bij voorkeur in de kunstcentra bewegen, spre ken in Holland hoogstens eens met collega's van de groep waartoe zij behooren, doch blij ven onkundig van hetgeen door anderen wordt nagestreefd. De Hollandsche kunstenaar Adriaan Lub- bers, die vele jaren in Parijs werkte, doch thans sinds een paar jaar in Laren woont, heeft begrepen, dat er één noodig was, die de beoefenaars der muzen tot elkander bracht. Als goed organisator stelde hij zich met ac teurs, dichters, componisten, musici, archi tecten, beeldhouwers en schilders in verbin ding en hem bleek al ras, dat ook anderen de leemte gevoelden, die er in het kunstzin nige Holland ontbreekt. Het bleek, dat allen gevoelden, dat het in hooge mate wenschelijk is, dat de kunste naars over een centrum beschikten, waar zij ook konden praten met de in kunst belang stellenden. Dat hiervoor de sociëteit van vakbeoefe- naars ongeschikt is, was al lang bewezen. Gezocht moest dus worden naar een in het centrum der stad gelegen ruime gelegenheid, waar tevens gelegenheid was om de resulta ten van de schilder- en beeldhouwkunst te exposeeren en waar literaire- en muziekavon den gegeven konden worden. Deze gelegenheid werd gevonden in het Parkhotel, Stadhouderskade—hoek Hobbe- mastraat, dat zijn zalen voor de onderlinge kennismaking beschikbaar stelde. Een plan werd opgezet om gedurende 2 maanden werken van een 20-tal kunstenaars te exposeeren en zoo groot bleek de animo, dat reeds thans een zestal groepen zijn ge- vormd, zoodat voor één jaar om de twee maanden volkomen nieuw werk geëxposeerd kan worden. De directie van het Parkhotel was zoo be reidwillig om zich te verbinden om iedere twee maanden van den exposeerenden schil der of beeldhouwer, op wiens werk als zijnde het beste, de meeste stemmen worden uitge bracht, een werk van 200 aan te koopen en dit werk ter beschikking van dien bezoeker te stellen die het aantal stemmen op het werk uitgebracht heeft geraden of daar het dichtst bij komt. Iedere bezoeker, ook zij die slechts een kop- je koffie komer. drinken, kan gratis een stembiljet bekomen en maakt de kans een werk te winnen van den kunstenaar die zich het meest in zijn belangstelling mag verheu gen. Zaterdagmiddag had onder zeer groote belangstelling de inauguratie van het Ne- derlandsch Kunstenaarscentrum plaats. Schrijvers, schilders, componisten en musici bewogen zich levendig tusschen kunstcritici ingenieurs, dokters en intellectueelen en luis terden vol belangstelling naar de uiteenzet ting van den heer Lubbers, die met kient betoogde, dat de kunstenaars niet op een eilandje mogen blijven staan en mededeeling deed van een sympathiek schrijven van den burgemeester van Amsterdam, die aanwezig had willen zijn, doch ter elfder ure verhin derd was. Hierna werden de geëxposeerde werken van de beeldhouwers L. Bolle, Hildo Krop en Anton Radecker en de doeken van Else Berg, H. F. Btebing, G. W. van Blaaderen, H. Eekman, Charles Eyck, Leo Gestel, Har- ry van Kruiningen, Herman Kruider, Adri aan Lubbers, Chr. N. E. de Moor, Charles Frederick Roelofsz, Lodewijk Schelfhout, S, L. Schwarz en Matthieu Wiegman bezich- tigd, wier namen reeds een voldoende waar borg zijn, dat men hier belangrijk werk te aanschouwen kreeg. Voor de Alkmaarders zal het prettig zijn, te vernemen, dat onze plaatsgenoote Betie Bok, die als scheppend kunstenares zeker te weinig bekend is, de vereerende uitnoodiging ontving om in een der volgende groepen ex- posities mede uit te komen en dat het onze jeugdige architect Piet Worm is geweest, die de vereerende taak verkreeg de keurige catalogus samen te stellen, waarmede hij het bewijs leverde, dat men een adviseur voor goed drukwerk niet bepaald buiten de gemeente behoeft te zoeken. Des avonds had een geanimeerd gemeen schappelijk diner plaats, waarbij op geestige wijze tot uiting kwam hoe moeilijk het is van kunst te leven en hoezeer de kunst vrij heid noodig heeft. Vermelden wij nog, dat in den loop van den winter 6 muziekavonden van moderne muziek gegeven zullen worden, waarvan de lste op 23 October zal plaats hebben. D. A. K. SCHOORL (September). Geboren: Cornelis Gerardus, z. v. G. J. Bakker en A. Stoop. Hendrik, z. v. N. Mooij en J. J. Schotvanger. Jan, z. v. H. Bredewout en G. Hoogvorst. Catharina Maria Theresida, d. v. S. M. Dapper en E. B. Krimp. Gertruda Maria, d. v. Gerbrand Masteling en M. Appelman. Petrus Jacobus, z. v. G. Druijven en P. Coset. Cornelia, d. v, J. van Wonderen en J. C. Nolten. Leo- nardus Gerardus Mattheus, z. v. F. da Vries en J. Jonker. Johannes, z. v. F. Kaandorp en H. Orij. Toos, d. v. J. S. O. Meffert en F. A. J. de Haak Theo- dora Margaretha, d. v. J. G Hopman en C. Dirkson. Getrouwd: J. Hoogvorst en J. C. Oet te Heer-Hugowaard. M. Smit en A. Kelder. G. F. Bbhré en E. J. ten Holt. J. Honig en G. Kossen. J. Not» telman en G. Duin. Overleden: Andreas Maria Louwe, oud 61 jaar. HEER-HUGOWAARD (September). Geboren: Brigitta en Divera, d. v- A. A. Loos en M. Dekker. Cornelis, z. v. C. Vreeker en P. Kager. Sietse, z. v. Otte Wijma en Sietske Slagter. Jaco bus Johannes, z. v. Andries Roose en E. A. Kaptein. Catharina Anna, d. v. J. A. Feldberg en J. Volkers. Gerarda Lena, d. v. J. Pols en Lena Rus. Adri- anus Jozef, z. v. Martinus v. Langen en J. A. Roozendaal. Elisabeth Theresia, d. v. Adr. Oudhuis en M. Mooij. Adria- nus Theodorus, z. v. H. Rood en Cornelia Wester. Hendrik, z. v. Jan Pluister en N. Meurs. Anna Teresia, d. v. Willem Appelman en E. Kenter. Margaretha, d. v. P. Does en E. Stet. Alida, d. v. Leonardus Swinkels en A. E. Groot Cornelis Antonius, z. v. Joh. Hoogland en M. Pronk. Jansje Marie, d. v. P. Molenaar en J. Oudhuis. Quirinus Leonardus, z. v. Q. L. Meester en C. Pan kras. Ondertrouwd: Pieter Bakker te Nieuws-Niedorp en Neeltje Kooij. Getrouwd: P. de Geus en F. Cupe- rus- J- Grootjes en Th. Komen. J. Ligthart en G. Ruiter. KOEDIJK. SEPT. Geboren: Elsie, d. v. Arend Lugtigheid en Neeltje Turkstra. Gehuwd: Jan Duijves en Trijntje Dis sel. Jan Siefkes van den Brink en Maar- tje Boon. Overleden: Jan IJfs, oud 76 jaar. SCHERMERHORN (Augustus) Geboren: Guurtruida Catharina Maria d. van C. Smit en J. C. Louwe. Getrouwd: C. Breg en W. Plugboer. K. C. Kossen en L. Ton. SCHERMERHORN (September) Geboren: Teunis Jacob z. van A. Ben jamin en A. van de Capelle. Arie z. van J. Borsjes en J. de Wilde. Overleden: Cornelis Suiker, 22 jaar, overleden te Alkmaar. NOORD-SCHARWOUDE (September). Geboren: Geertrudes Elisabeth, d. v. Si- mon van Diepen en Elisabeth Kramer. - Wantje, d. v. Klaas Hemke en Wantje Troost- heide. Pieter Cornelis, z. v. Jan van den Abeele en Maartje Houtman. Fransina J«' coba, d. v. Cornelis Pool en Margaretha Cor nelia van Breugel. Getrouwd: Petrus Brink te Heerhugo- waard en Johanna Mul. Pieter Modder t« Sint-Pancras en Jeltje Wagemaker. HEEMSKERK (September) Bevallen: P. WelborenMontforts t. G. Kok—Tuin d. A. Smit—Limmen d. Ondertrouwd: J. J. van Meurs en J- t. Zoon. - G. P. Klaasse en M. C. Greuter. G. J. Smit en G. de Winter. Getrouwd: M. A. Thoolen en A- Bleyendaal. - G. C. Rijs en M. J. van Ro J. C Beentjes en M. A. Esseling. y Bleyendaal en C. M. v. d. Park. JJ' Schuyt en W G. Keyer. Overleden: Pancr Glorie Jz., 22 j-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8