Agenda £aatste AedcfUm Jitmnieuws Jifdsdiciften Stad en Omgeving Weec&eeidit ?rnr_N mi De zitting van vandaag. Van der Lubbe wordt nogmaals tot spre VIER SLACHTOFFERS VAN GIFTIGE PADDESTOELEN. KINGSFORD SMITH IN AUSTRALIË. Record EngelandAustralië met één dag en zestien uur verbeterd. □j^diVS£8e *U8d aa° hand in geboekt heeft Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel lir.g schilderijen e. d. van K. Z. O. D. Bioscopen. Victoria Theater eiken avond 7.30 uur: De regimentsdochter (rom.), hoofdrollen Adèle Sandrock, Otto Wallburg, Willy Stett- ner; extra-nummer film 8-Oct.-feesten. Toe gang voor eiken leeftijd. Cinmia Americain eiken avond 7 30 uur: eerste hoofdnummer Het lied der zwarte bergen (sens.); tweede De drijvende zwem broek (klucht). Voorts de koningin in het Stadion. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T. eiken avond 7.30 uur: hoofdnum mer De man van de daad (Wild-Westfilm), hoofdrollen Tom Mix en Tonny Jr. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag, eiken avond half 8 hoofdnummer Sei zoen in Caïro (rom.), hoofdrollen Renate Müller en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 11 October. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot: Spiritis tische vereeniging „Harmonia", lezing van den heer Theunisse. vereeniging, waar hij riep: „het rijksdagge bouw staat in brand, waarschuw de brand weer." Een openstaande voordeur zag deze ge tuige niet. De echtgenoote van getuige doet een eensluidend verhaal en had den indruk dat slechts één man met een fakkel door het sousterrein liep. Ook een vriend van getuige, die Kuhl op de wandeling vergezelde, legt getuigenis af in denzelfden geest. De zitting wordt dan tot heden verdaagd. Morven zal geen zitting plaats hebben. Dimitroff wegens orde-verstoring tot nader order uit de zaal verwij derd. Reeds vroeg hadden zich weer vele nieuws gierigen verzameld in de buurt van het Rijksdaggebouw, waaromheen de politie met dubbele posten patrouilleerde om de men- schen op een afstand en in beweging te houden. In het Rijksdaggebouw heerscht de zelfde drukte als gisteren. De zittingszaal is tot de laatste plaats bezet. Kort na 9 uur worden de beklaagden bin nen geleid in het Rijksdaggebouw en tegen kwart voor 10 verschijnen zij in de zaal. Even later komt het gerechtshof binnen De president deelt mede, dat Donderdagavond te 8 uur een onderzoek in loco bij het Rijks daggebouw zal plaats vinden. Dimitroff springt op en verzoekt eenige vragen te mo gen stellen. President: „Ik heb u herhaaldelijk reeds gezegd, dat het stellen van vragen en het af leggen van verklaringen in de procesorde niet thuis hoort. U kunt toch moeilijk ver langen, dat ik juist u, die reeds herhaalde lijk misbruik van dergelijke gelegenheden heeft gemaakt het stellen van vragen en het afleggen van verklaringen zal toestaan, die niet aan de orde zijn." Dimitroff blijft zeer ogewonden en tracht heihaaldeliik te interrumpeeren. President: „Ik ontneem u het woord". Dimitroff (zeer opgewonden): „Ik ben niet slechts beklaagde, doch ik verdedig mij ook President: „U zwijgt." De senaat trekt zich in raadkamer terug en als de leden na korten tijd weer aan de groene tafel verschijnen, leest dr. Bünger het volgende besluit voor. Beklaagde Dimitroff wordt wegens her haalde ongehoorzaamheid jegens ae leiding van den voorzitter in het bijzonder ten aan zien van diens besluiten, waarbij hem het woord wordt ontnomen, tot nader mededee- ling uit de zittingzaal verwijderd. Dimitroff wordt door de wachtmeesters uit de zaal geleid en naar de gevangenis ge transporteerd. Als Dimitrof de zaal verlaten heeft wordt als eerste getuige gehoord de po- litie-luitenant Emll Latoit. Get had op den avond van den 27sten Februari dienst ir het posthuis Brandenburger tor. Tegen kwarc over negen kwam een Jongeman, wiens identiteit niet is vast- ge-teld, het posthuis binnen om tt mel den dat er brand in den Rijksdag was uitgebroken. Get. liet onmiddellijk de wacht aantreden en reed zoo snel mo gelijk met twee wachtmeesters naar het Rijksdaggebouw. Die rit duurde bij een afstand van nauwelijks 400 M en met het tempo waarin gereden werd .volgens get nauwelijks twee minuten. Boven de balustrade zagen de drie politie-beamb- ter. een hellen vuurgloed in he restau rant. Opperwachtmeester Buwert bracht get rapport uit, en get. gaf Buwert on middellijk opdracht, alarm te maken. Den wachtmeester Graening dicteerde hij de volgende melding: „21.17 uur. Btand in den Rijksdag. Versterking noodzakelijk Met deze melding is Grae ning hard naar het posthuis Branden burgertor geloopen Get. hield wacht meester Losigweit bij zich en in snel tempo begaven zij zich naar portaal II, dat gesloten was en toen naar portaal III en IV, die eveneens gesloten waren. Portaal V was geopend en hier werd een portier aangetroffen, die reeds van den brand op de hoogte was. De toegang tot het interieur van het gebouw werd hem verschaft door den Rijksdag-inspecteur. Beneden in het gebouw bespeurde men een zwakke brandlucht. „In de wandelgang" aldus get La ten „bemerkte ik een lichtschijn, die op het beeld van keizer Wilhelm lag In de ruimte tusschen het beeld en den in gang van de zittingzaal lag een bran dend kussen op den grond. Ook de loo- per brandde op verschillende plaatsen, evenals een gordijn rechts. Het gordijn aan den anderen kant stond voor onge veer driekwart gedeelte in brand. Een breede vuurstreep liep dwars over den grond. Bij den ingang van de zaal zag ik op den achtergrond bij het presidium de vlammen oplaaien over een breedte van 3 M en tot een nog grootere hoogte President: .Brandde het niet bij de ministertafels?" Get: .Neen, ook niet op de stoelen der afgevaardigden." Getuige Lateit vertelt verder, dat toen hij in de zittingszaal kw am, het licht in de gangen uit was. Hij verliet de zaal snel en liep terug naar portaal V, waar hij een brandweerman trof, dien hij door eer wachtmeester naar de brandhaard in de zaal liet brengen. Anderen brand weermannen, die hij zag, riep hij toe: „Brandstichting. Het brandt aan alle krnten. Groot alarm. Al het materiaal". Van belang zijn de mededeelingen van getuige omtrent het tijdstip waarop de verschillende dingen gebeurden. Te '21.17 uur kwam hij voor het eerst het Rijksdaggebouw binnen. Te 21.25 uur geroepen, reeds weer terug op het was hij nadat hij de wacht had bijeen- posthuis Brandenburger Tor en telefo neerde hij de inspectie: „Verschillende brandhaarden in het Rijksdagebcuw ge vonden. Versterking dringend noodza kelijk." Met een stoottroep van zeven politie mannen drong getuige vervolgens por tal II binnen. Er hing hier een dichte roolk. Hij beschrijft den weg, die de brandstichter genomen moet hebben, in omgekeerde volgorde bijna precies zoo- als Van der Lubbe. Een onderzoek werd ingesteld in de keuken, waar in het lo ket naar het restaurant een stukgesla gen bord werd gevonden. Getuige was o.a. in de Bieren- en Pruisenzaal ge weest en had ook nog andere zalen onderzocht. Bij een der deuren naar de wandelgang vond hij een sportpet en een zelfbinder. President: „Men heeft geconstateerd dat deze voorwerpen aan Van der Lub- b-: behooren." Get. Lateit had toen den politie- overste Niehoff rapport uitgebracht en in de wandelgang vernomen dat Van der Lubbe als dader gepakt was gewor den. Hij had opdracht gekregen naar het posthuis Brandenburgertor terug te gaan en daar zat Van der Lubbe, in een deken gehuld. Hij was met ontbloot bo venlijf en slechts een broek aan gepakt geworden Get. had v. d. Lubbe ge vraagd: „Heb jij den Rijksdag in brand gestoken?" en v. d. Lubbe antwoordde bevestigend. President: „Hebt U ook gevraagd waarom hij dat gedaan had?" Getuige: „Ja, v. d. Lubbe antwoordde niet, maar lachte slechts. Hij maakte in den beginne een zeer verwarden indruk op mij, zoodat ik een oogenblik geloof de met een krankzinnige te doen te heb ben. Ik merkte echter al heel gauw, dat hij aandachtig luisterde en ook zeer rustige antwoorden gaf. Het gesprek duurde slechts kort. Eenige dagen later ontmoette get. La teit v. d. Lubbe in den Rijksdag met een commissie, die hij moest mededeelen welken weg hij gevolgd had. Toen get. op hem toekwam, nam v. d. Lubbe juist een doek. Toen getuige op hem toekwam, nam van der Lubbe juist een doek uit de kast om den weg te wijzen. De beschrijving, die getuige van zijn indrukken op den avond van den brand had gegeven, werd door van der Lubbe stilzwijgend als juist aangenomen. De proc.-generaal dr. werner: „De getuige heeft op zijn weg overal resten zien liggen van stukken goea. Kan hij daarover iets na ders meedeelen?" Getuige: „Het kunnen stukken linnen goed en stukken van tafellakens zijn geweest. Naar schatting heb ik 20 a 30 kleine stukjes zien liggen. Het kunnen ook de resten van Van der Lubbes weggeworpen kleeren geweest zijn", nen zijn". Getuige deelt dan verder mee, dat ir. Boguhn op den avond van den brand tegen 11 uur op het posthuis Brandenburgertor was gekomen en had meegedeeld, dat hij te 10 minuten over 9 voorbij den rijksdag was ge komen en uit het portaal 2 een man had zien komen, die ongeveer 1.83 of 1.84 c.M. lang was. De deskundige brandweercommandant dr. Sagner herinnert eraan, dat beklaagde Van der Lubbe vier of vijf ruiten heeft ingeslagen en minstens 2 maal door het glas moest klim men. Hij vraagt getuigen of hij op beklaagde ook bloedsporen of schrammen heeft ge vonden. Getuige Lathys antwoordt ontkennend. Op een derde vraag van dr. Sagner antwoordt getuige, dat bij het onmogelijk acht, in het donker in een onbekend gebouw als de rijks dag zich met groote snelheid te kunnen be wegen. Hierna wordt een pauze gehouden. v, d. Lubbe de zwijger. Na de pauze vraagt Dimitrofs verdediger dr. Teicher: Kan getuige luit. Lateit bevesti- ten, dat het beeld op de teekening van den eskundige overeenstemt met zijn indruk van den brand in de zaal De teekeningen stem men overeen met de waarneming van den ge tuige. Deze deelt ter aanvulling nog mede, dat zijn eerste indruk op het posthuis, dat V. d. Lubbe waanzinnig was, alleen maar be rustte op het uiterlijk van den man. President: Er wordt beweerd, dat direct bij het begin, toen het revolverschot werd ge lost, S.A.-, S.S. of andere formaties voor de afzetting van de omgeving voorbereid in de buurt waren. Getuige: Dat is onjuist. Onder doodsche stilte roept de president van der Lubbe weer aan de getuigentafel en vraagt hem: U hebt de verklaringen van ge tuige gehoord. Hebt u daarover iets te zeg gen? Van der Lubbe: Neen. President: Waren die verklaringen zoo juist? Van der Lubbe: Dat kan ik niet zeggen. Torgler's verdediger, dr. Sack, springt op en roept: Wat beteekent dat nu? Wil hij dat niet zeggen of kan hij het niet zeggen? kend aangemaand, maar het is nutteloos, want ook terwijl het in de zaal doodstil is, hoort men van v. d Lubbe nieta. President: Ik verwacht hier weinig succes van. Ik heb het reeds vaak genoeg gepro beerd. (Ongecorrigeerd.) NA DE SCHIETPARTIJ IN MUIDENS RAADSZAAL. De paling was wel bedorven, maar niet vergiftigd. Eenige dagen na de schietpartij in de raadszaal te Muiden werd het kadaver van den hond van den strandfotograaf Ibeling in beslag genomen, omdat werd vermoed, dat de hond door het eten van vergiftigde paling was gestorven. De paling was op den dag van de schietpartij door Ibelings meegenomen voor zijn gezin. De paling werd opgezonden naar den keuringsdienst van waren te Am sterdam. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de paling niet vergiftigd was, doch slechts bedorven. HERSTEL DER HABSBURGERS? Aanstaande verloving van Kroon prins Otto. De reis van ex-keizerin Zita naar Italië, die vergezeld wordt door haar broer, den piins van Bourbon, zou in verband staan tot een aanstaande verloving van kroonprins Otto met prinses Maria, de jongste dochter van het Italiaansche koningspaar. Ondanks het verzet van Engelsche zijde tegen het herstel der Habsburgcrs, zou Mus solini besloten hebben te ijveren voor het hu welijk van kroonprins Otto met prinses Maria. In een dorp bij Toulouse werd een uit vier personen bestaand gezin na het nuttigen van champignons ernstig ziek. De 41-jarige vrouw en een 5-jarig dochtertje zijn aan de gevolgen overleden. Men hoopt den vader en het tweede kind in leven te kunnen houden. Ook te Naucelle in de nabijheid van Rodez is een bepaard echtpaar overleden tengevolge van het nuttigen van giftige paddestoelen, die de slachtoffers zelf in het bosch hadden ge zocht. Kingsford Smith is heden te 5.12 uur (pl. tijd) met zijn vliegtuig uit Engeland te Wyndham in West-Australië gedaald. Hij heeft den afstand EngelandAustralië afgelegd in 7 dagen, 4 uur en 47 minuten, en daarmee het record opnieuw op zijn naam gebracht. Het lestaande record op naam van Scotts was 8 dagen, 20 uur en 47 minuten. DE VERBODEN HORST WESSELFILM. De Angriff schrijft over den verboden Horst Wisselfilm, dat een kostbaar experi ment een geenszins verrassend einde heeft ge vonden. Het draaiboek van dezen film was reeds slecht. Ten slotte worden scherpe verwijten geuit aan het adres van den regis seur Wenzler, die door het blad volkomen onbekwaam wordt genoemd. ,J)e Wandelaar" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de October-afleve- ring van „De Wandelaar", maandblad, ge wijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Jan P. Strijbos uit zijn opgetogenheid over een vogelfilm, die het leven van den vischarend tot onderwerp heeft en die ook in Nederland wordt vertoond P. J. Schenk vraagt aandacht voor de dennenschotziekte, die door de zwam Lophodermium pinastri wordt veroorzaakt en r'. A. Brunklaus wijst erop, dat de dichter Potgieter tevens een geestdriftig natuurminnaar was. Zoowel G. M. v. d. Molen als dr. G. Gosses zijn onder den indruk gekomen van de_ landschappelijkpracht der Lüneburger heide, het land, dat vermaard is geworden door Hermann Löns' natuurboeken, waarvan ook verscheidene in 't Nederlandsch zijn vertaald. A. B. Wigman spreekt van een „Ve- luwsche movie-tone", wanneer hij het in een artikel heeft over den bronsstrijd der herten Dr. A. C. de Koek publiceert een interes sant artikel, waarvan de ondertitel luidt: „Kookt met zon", P. L. Rusticus schetst de geneuchten van den Octobertuin en het vijf- en-twintig-jarig bestaan der Mvcologische Vereeniging is voor dr. J. S. Meulenhoff aanleiding belangstelling te vragen voor het geheimzinnige en boeiende leven der padde stoelen. Er is opnieuw een uitgebreide rubriek' Van en voor de lezers (natuurhisto, isch allerlei), waarin o.m. A. Jomar. aan twee mooie ver tegenwoordigers der fungi-flora, de krulzoom en de kopergroenzwam, recht laat weder varen. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat tusschen den tekst weer tal van fraaie af beeldingen zijn opgenomen. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. STORM OVER ALKMAAR. De herfst is gekomen en met deze periode van het jaar de regen en wind. Onze lange en prachtige zomer heeft thans blijkbaar voor goed afscheid van ons geno men en heeft zacht een „tot weerziens in 1934" ons toe gefluisterd. Wel zullen er nog enkele mooie dagen komen, dagen van veei zonneschijn en heldere luchten, maar het Is gedaan met het zachte weer. Storm en regen, elkaar in snel tempo afwisselend, zullen thans overheerschen, om straks weer plaats te maken voor den winter. Lang, zeer lang hebben wij kunnen ge nieten van de natuur, doch thans is alles ver anderd. In luttele uren zijn de boomen groo- tendeels ontbladerd; in enkele dagen zijn de bosschen dunner geworden, heeft de straat een ander, somberder aanzien gekregen. En daar, waar gisteren nog een bruingele bla dermassa was, zien wij thans kale, grauwe takken, die door den wind krachtig heen en weer gezwiept worden. Wij gaan nu geen avondwandeling meer maken. Wij gaan niet meer buiten zit ten in den schaduw van een boom. Wij gaan niet meer kampeeren, niet meer baden in zee. Wij blijven thuis, waar voor het eerst de kachel brandt, waar nu weer urenlang het kunstlicht zijn diensten moet doen. En wij hooren den wind door de straten gieren, wij zien bijwijlen een kouden, mistroostigen regen. En de haastige wandelaar loopt, diep in zijn kraag gedoken, zoo vlug mogelijk naar huis, ornaat de kamer meer lokt dan de zoo onvolprezen buitenlucht. 't Is herfst en 't is stormachtig. De baro meter is geduikeld, de depressie is gekomen. Vandaag, vanmorgen vooral, merkte men dat. Er is storm over Alkmaar gekomen, storm, die schade aanrichtte, storm, die sensatie veroorzaakte. Sensatie beleefde de jongedame, die op het Waagplein bezig was de ruiten te wasschen. Hoog boven op de trap staande, greep de storm haar en met een sierlijken zwaai Wam het kind van aanvallige lentes naar beneden. „Er was geen materieele schade en persoon lijke ongelukken vonden niet plaats". Eenige sensatie gaf ook een bloembak, die van huize „Proot" in de Langestraat naar beneden plofte, omdat een rukwind sterker bleek, dan de houten bak. De bak kwam op „den weg terug" niets tegen en sneuvelde op net trottoir. De bloemen treurden en werden in rouw gedompeld. De booze storm sloeg verder op den Voor- dam een ruit bij den heer Karsten in gruizel- menten en probeerde met succes zijn kracht op een ruitje van den winkel van Hartland in de Houttil. En och arme! Een boom in de Emmastraat bezweek ook al bii een geforceerden aanval, u?' b'eek de verdediging taai, doch een „buitenspelgeval" en een „strafschop" waren voldoende om het boompje te ontwortelen. bchade Ja zeker, er was nog meer schade. Zoo rinkelde in de Zoutstraat bij den heer den terwm^H16"13' dakPannen naar bene- dikni v ameevinf? Vondelschool de dakpannen links en rechts krijgertje speel- ii?WZ°°a i voorzichtigheidshalve de onder- Natuurlijk is dit verhaaltje onvolledig. Wellicht dat wij in den loop van den mid dag nog meer „sensationeele" nieuwtjes over den storm krijgen. Maar dit reeds geeft ten minste een idee van den storm, die over Alk maar waait. VADER DES VADERLANDS. Op Woensdag 18 October a.s. wordt in het Gulden Vlies alhier opgevoerd „Va der des Vaderlands", heldendrama van Eduard Veterman. Uit de beoordeelin gen van de dagbladen heeft men kunnen vernemen, dat de opvoering, zooals deze door het Vereenigd Rotterdamsch Hof- stad-Tooneel (directeur de heer Cor van der Lugt Melsert) wordt verzorgd, zeer geslaagd is en dat reeds een zeer groot aantal voorstellingen werden gegeven. Het is niet in de eerste plaats daarom, dat ondergeteekenden zich vereenigd hebben tot een comité van aanbeveling voor deze opvoering te Alkmaar, maar wel omdat deze opvoering zoo voortref felijk in beeld brengt den grooten strijd van Willem van Oranje voor ons onaf hankelijk volksbestaan. De auteur heeft in het bijzonder de groote momenten uit het leven van onzen nationalen Vrij heidsheld op juiste wijze weten te be lichten. In het bijzonder in een jaar als dit, waarin de 400ste geboortedag van Wil lem de Zwijger is herdacht, verdient een dramatische vertolking van diens leven meer dan gewone belangstelling. Im mers een zoodanige vertolking maakt op de toeschouwers meer indruk dan eeni ge geschiedbeschrijving of een gedach tenisrede dit vermogen. Vooral op het opgroeiend geslacht zal het bijwonen van een opvoering van „Vader des Va derlands" een onuitwischbaren indruk maken. Laat daarom niemand, die daartoe in de gelegenheid is, verzuimen Veter mans „Vader des Vaderlands" bij te wonen. Alkmaar, 10 October 1933. Het Comité van aanbeveliner. Mr. W. C. Wendelaar. Mr. W. C. Bosman. G. Chr Dun. R. P. Goettsch. Mr. J. G. Holsteijn. Krayenhoff van de Leur. J. H Massink. Dr. J. Postma. Da. Dra. F. W. Rappold. Dra. M. v. d. Weijst. G. A. Verkade. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Het bestuur en de feestcommissie der 8 Oc tober-vereeniging „Alkmaar Ontzet" verzoe' ken ons het navolgende op te nemen Bijzondere omstandigheden hebben' dit jaar de herdenking van het Ontzet begunstigd en tengevolge daarvan is de negende October een dag geworden, die nog lang in aller her innering bewaard zal blijven. Maar niet al leen bedoelde omstandigheden hebben daar toe bijgedragen. De van alle zijden ontvan gen medewerking is zoo welwillend ver leend, dat het bestuur en de feestcommissie der 8 October-vereeniging „Alkmaar Ont zet" niet kunnen nalaten daarvoor hun bij zonderen dank uit te spreken, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.0 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 731.2 mM. te Andenas en Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 12 October: Krachtige tot stormachtigen later afnemen- den, Zuidwestelijken tot Westelijken wind; aanvankelijk zwaar bewolkt met regenbuien ei. kans op onweer; later opklarend en kou der. Weeroverzicht. De depressie bij Schotland heeft zich in diepte afnemend naar de Noorsche kust ver plaatst, maar uit het Zuidwesten kwam een nieuw daalgebied, dat in onze omgeving storm en regen brengt. De temperatuurs- tegenstellingen zijn vrij scherp. Óp de Brit se he eilanden is de temperatuur sterk ge daald, in het noorden tot onder normaal. In onze omgeving tot Oost-Éngeland waait nog de zeer krachtige zuidenwind met temperatu ren tot 10 graden boven normaal. Ook In Zweden is nu de temperatuur tot boven nor maal gestegen. Alleen op IJsland komt nog een enkele temperatuur onder het vriespunt voor. Er valt veel regen op de Britsche eilan den en in Scandinavië en bij het doordringen van de koude luchtmassa's is verder op het vasteland regen met kans op onweer te wach ten. Na het ruimen van den wind zullen de stormen in kracht afnemen en is tijdelijke opklaring te wachten. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt te 9.05 uur aan alle Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten! Deze dank richt zich in de eerste plaats tot het gemeentebestuur, tot alle hoofden van takken van dienst en tot alle gemeente-ambte naren, die door hun toewijding tot een zoo volmaakte regeling hebben meegewerkt. Eu voorts tot de burgerij van Alkmaar, die het zij collecief als buurtcommissie, hetzij indivi dueel gezorgd heeft voor een versiering van onze mooie stad, die iederen bezoeker van Alkmaar zal hebben getroffen. Dank ook brengen het bestuur en de feest commissie aan de pers, voor haar artikelen, die de viering hielpen voorbereiden, en vöor haar uitvoerige verslagen. Dank tenslotte aan alle medewerkers op muzikaal gebied, hetwelk dit jaar een zoo belangrijke plaats bij de feestviering heeft ingenomen. Tot allen, die wij noemden en ook tot al len, die niet met name genoemd werden, rich ten wij onze betuiging van bijzondere erken telijkheid, daarbij uiting gevend aan ons be sef, dat zonder hun hulp en steun nimmei een zoo schoon resultaat zou zijn verkregen. Namens het bestuur en de feestcommissi' voornoemd C. P H. F. J. de Lange. Termaat. Stikkel. H. Ringers. B. Kuyper. OP HOL GESLAGEN. Gistermorgen te omstreeks 10 uur sloeg een voor een groentenwagen ge spannen hit in de Tuinstraat op ho., doordat een door den storm van de straatverlichting afgewaaide lamp tegen den kop van het dier sloeg. De eigenaar stond op dit moment achter den groen tenwagen. Het paard rende langs den Geestersingel den Bergerhout in, al waar het tegen een boom tot stilstand kwam. Wagen en boom werden licht be- sc ,adigd, terwijl het dier ongedeerd bleef. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. KLEIN ONGELUKJE. Gistermiddag heeft een agent van po litie op het Sportpark een 14-jarigen jongen verbonden ,die bij het spelen een wond boven zijn rechteroog had beko men, welke door brilleglas was tv ir- htoei'. w 3onS€n is vervolgens naar zijn huisdokter gegaan. WELKOM VREEMDELING! Door de politie is gistermiddag een Pvrsoon aangehouden die in het Alge- meen Politieblad noar stond eesi<rmP"e'li genisstrafdergaan 14 dag€n gevan" ABONNEMENTS-VOORSTELLINGEN in »'T GULDEN VLIES". menteSLS?*1 vindt de eerste abonne- a d ?1!2 0? oensdag 18 October derde od l'l An T r?P 7 Februari dc den J„ ln t'S' voorstellingen wor- Toonee' ut? rT j Rotterdamsch-Hofstad Al iS C v' d' Lugt—Melsert). VaL v'ord* opgevoerd man waarrJ-? er!a?dSn van Eduard Veter' Tooneel' Rotterdamsch Hofstad de lotinsr n-? °^lgd was is hedenmorgen vertegenwoo-d?» teKenwoordigheid van eefl voor dr dfr A!kmaarsche Courant, nements kaar P g gouden. De abon- week thuis b4noïïden J°°P va°

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2