(1-1). Rootring heeft verkeerd geraden, zoo dat Alcmaria tegen den dichten en n oeiiijken zeewind in moet spe en Het begin is oer-kalm oogenschijnlijk, me ar in werkelijkheid een zenuwachtig waarbij beide partijen niet hun spel durven spelen. Doch reeds binnen de minuut krijgt Alcmarit een corner te nemen Hamstra zet goed voor het doel, doch Peereboom knalt naast het doel. Het volgende momeni zien wij een lange ren van Kapten, die echter bij zijn voorzet Lengers ontdekt, die den ba» corner trapt Deze komt vlak voor het doel, waar Oudes hoog opspringend het leer verwerkt. Echter niet ver ge noeg, want een onverwacht schot volgt, dat Bijlsma Sr. uit den bovenhoek kopt Onmiddellijk volgt een prachtige aanval van Rootring, die een zuivere voorzet geeft. Prins mist doch ook de Jong is te verbluft om van de gemakkelijke kans te profiteeren. Intusschert speelt Hamstra al op halve kracht en daardoor heeft Slerama het gemakkelijk Hij plaatst, gesteund door den wind, eenige keeren ver nae.r voren, waardoor Steffens een kansje krijgt. Hij 6chiet echter precies naast de paal. Dan volgt een goede Alcmaria-aanval. De Jong passeert eenige spelers, Peere boom helpt hem, een voorzet volgt en Keppet komt met den bal alleen voor doel. Hij wachtwacht... en dan, nog net op tijd, schiet hij hoog in het net (01). Alcmaria leidt na 7 minuten. Onmiddellijk verplaatst H. R. C. het «pel en Kaptein krijgt weer een corner te verwerken. Hij plaatst deze echter achter. De sterke wind blijkt nu wel een groote vrend te zijn van H R. C., maar er zit absoluut geen verband in het spel; er wordt veel te hoog en veel te hard getrapt .zoodat tal van aanvallen wel dood moeten loopen. Toch komen er voor het Alcmaria-doe! nog eenige ge vaarlijke momenten, als de verdediging aarzelend optreedt. Zoo kan Oudes een keer slechts met de allergrootste moeite een voorzet tot corner verwerken, het welk hij even later nog weer doet bij een prachtige voorzet van Kaptein. H. R. C. wil gelijk maken en op een gegeven oogenblik wordt Alcmaria zelfs even ingesloten. Maar nu is deze verde diging versterkt, zoodat er bijna geen doorkomen aan is. Alleen het aantal cor ners, dat H. R. C. te nemen krijgt, wordt steeds grooter. Bepaald critiek wordt het, als H. R. C. een vrije trap te nemen krijgt, juist buiten het strafschopgebied Door de fraaie verdedigende opstelling van Alcmaria is het schot gedoemd om te mislukken En dan eindelijk werkt Alcmaria zich weer los Zelfs krijgt Kep- pel een corner te nemen, maar ook de thuisclub verdedigt behoorlijk Siersma redt en zet ver naar voren, waar een fraaie aanval van H. R. C. ontstaat. Jammer genoeg ontsierd door het bui tenspel staan van den rechtsbinnen. Jannes ziet dit echter niet en heel ge makkelijk wordt dan Oudes gepasseerd met een hard schot van korten afstand Na een half uur gelijk. Direct komt H. R C weer voor het witte doel, maar Bijlsma Sr. redt heel gemakkelijk en geeft door naar de Jong. Deze zet wel door naar Peereboom, die opnieuw een zuivere voorzet geeft en al weer is Keppel op de goede plaats: een knal en het is 21 voor Alcmaria. Dan kruipt Alcmaria door het oog van den naald, als Kaptein een corner goed voorzet, doch de paal redding brengt. Bij een tegenaanval van olcma- ria krijgt Peereboom een pracht kans. Hij wordt echter genomen en de scheids rechter fluit. En H. R. Cmag de vrije trap nemen! H. R C. houdt goed val en is het meest aanvallend. Bijlsma Sr. redt nog eens vlak voor het doel .Oudes demonstreeft zijn kunnen nog een paar keer bij cor ners en voorzetten, en de stand blijft maar onveranderd. Dan begint H R C het spel te forcee- ren. Er komen haak- en duwpartijen en de scheidsrechter ziet daar niet al te veel van. De witte backs kunnen echter tegen een duwtje en zorgen voor oprui men. Nog mist Peereboom een mooie kans voor open doel, nog krijgt H R. C bijna ee.i doelpunt uit een buitenspel-positie, maar langzaam verstrijkt de tijd en on der groote spanning komt de Vust. De tweede helft. Na de thee heeft Alcmaria het wind voordeel en dat blijkt direct een groot voorled te zijn. In ners, na een vinnige aanval van H R. C-'s linkervleugel, 'ie door Verwey op afdoende wijze onscha delijk werd gemaakt, volgt een enorm Alcmaria-overwicht Aanval op aanval wordt op de H. R. C.-veste ondernomen, en als Prins een keer door uitloopen heeft gered wordt hij een halve minuut later voor de derde keer gepasseerd Peereboom geeft een fraaie throughpass naar Rootring. die vlak voor doel on houdbaar inschiet, zoodat Alcmaria's derde doelpunt binnen de 3 minuten gemaakt is. Onmiddellijk krijgt Keppel het leer weer, een corner is het gevolg, doch deze heeft geen succes. En direct daarop wordt Peereboom onderstboven geloo- pen, als hij vlak voor doel staande, wil schieten. Het spel wordt ruwer en Tije trappen zijn er het gevolg van. Eerst doet Bijlsma Jr raar en dan een der Helder- sche spelers die zelfs een waarschuwing oploopt. En ondertusschen komen er kansen voor Alcmaria. doch he. schot is zoek Zoo schiet Hamstra een goed aan gegeven bal van de Jong ver naast, en schiet de Jong een paar keer van veel te grooten afstand. Eindelijk weer eens een H R C-aan- val, die door de oudste Bijlsma gestuit wordt en dan komt' er een gevaailijk moment voor Oudes doel Bij een aanval der rechtervleugel weet Bijlsma Sr. het leer af te nemen en terwijl twee Helder- srhe menschen tegen elkaar op botsten, trapt hij kalm weg. Hamstra krijgt den bal, zet naar Peereboom, die gehaakt wordt. Toch houdt bij den bal, wil ver der rennen, maar het fluitje van Jannes stopte het spel en de kans is weg, want de Vrije trap levert niets op. Een seconde later neemt Keppel een corner, waaruit Rootring precies naast schiet. Hamstra kogelt op het doel, maar Prins redt uit loopend. En direct daarop schiet Peere boom een afgemeten voorzet van Ham stra over de lat. Nog volgt een schot van Keppel, dat Prins mooi verwerkt en even later mist de Jong de kans van den dag. Corners en schoten volgen, maar doel punten blijven uit. Plotseling trekt Beneker Jr. er tus- schen uit in buitenspel-positie, maar zijn schot is zoo slecht dat het gevaar alleen denkbeeldig is. Dat is de korte op flikkering; want Peereboom zit onmid dellijk al weer vlak voor Prins, zijn schot millimetert den paal! Zoo verstrijkt de tijd en hoe Alcmaria ook in de meerderheid is, doelpunten blijven uit. Dan komt het laatste kwartier. Alc maria verslapt iets en H. R. C. komt daardoor wat in den aanval. Het bin- nentrio is echter absoluut gevaarloos. Een corner van Kaptein geeft geen re sultaat, evenmin een paar voorzetten van Beneker, die trouwens slecht plaatst. Dan maakt Peereboom een buitenspel- doelpunt. dat niet wordt toegekend, 't Gaat wel wat vreemd, want niemand heeft het fluitje gehoord. Nog een paar aanvallen van Alcmaria volgen, ook al zonder succes en dan wordt Oudes aan den tand gevoeld: een kogel van Bene ker stopt hij zeer resoluut, een moment daarna boft hij, als een hard schot door de paal gekeerd wordt. Nog geen minuut later maakt hij een fraaie corner on schadelijk. Dan nadert het einde. Alcmaria zet alle zeilen bij en valt verwoed aan. Prins moet nog eenige keeren handelend op treden, terwijl de Jong een mooie kans om hals brengt, door te egoistisch te spelen. Dan vlak vóór 't einde wordt de Grand genomen en de dader kruipt heimelijk weg De vrije trap levert niets op. Kep pel krijgt nog een corner te nemen, die zonder resultaat blijft en precies voor tijd staat Keppel nog eens buitenspel. Er. dan eindelijk klinkt het laatste fluit signaal: Alcmaria heeft met de traditie gebroken! Hoe er gespeeld is. Laten wij direct maar zeggen, dat de wedstrijd zeer slecht geweest is. Geen der partijen speelde goed. H R. C. zeer slecht, Alcmaria iets minder slecht. Doch wij hebben 90 minuten lang ge wacht op behoorlijk samenspel, dat echter uitbleef. Alcmaria was wel iets beter in dit spel dan de thuisclub, doch veel was het niet. Bovendien speelde men zenuwachtig en sommige spelers waren huiverig voor het te forsche spel der H R. C -ers. Toch zal er in het Alcmaria-kamp te vredenheid heerschen, want het gebeurt slechts hoogst zelden, dat in den Helder gewonnen wordt. Vandaar ook de ze nuwachtige stemming bij velen der spe lers. Oogenschijnlijk maakte alleen Oudes daarop een uitzondering. Op nieuw heeft hij getoond, een prima kracht te zijn. Vooral voor de rust heeft hij heel wat werk moeten verrichten, doch hij stelde zich zoo goed op, speelde zoo zeker, dat de taak der H. R. C -voor hoede er dubbel zwaar door werd. Hij werd vrij goed bijgestaan door de beide backs, waarvan Verwey echter iets minder speelde dan gewoonlijk Het slechte, effectvo'le terrein was daar wellicht de grootste oorzaak van. De halflinie deed vrij goed werk Ook Lengers kwam er iets beter in, al is hij nog lang niet de oude. Bij momenten was hij weer slecht, maar een lange pe riode midden in het spel toonde hij weer den goeden verdediger De Grand en Bijlsma waren zeer voldoende. Dan de voorhoede. Het allerbeste was Pee.reboom, die een groot aandeel had in het succes en die een voortdurend ge vaar was voor H R. C Met zijn schoten was hij echter niet gelukkig. Hamstra kreeg direct in het begin een knauw en durfde toen niet goed meer Ook geen wonder, want het spel van Siersma en Stolk is veel te forch en te rum. De rechtervleugel was goed en doortastend. Alleen de Jong deed weer vreemd: te egoïstisch in den regel en soms schitterende momenten. Over 't geheel speelde Alcmaria ver beneden haar kunnen Met kalm en rus tig spel was de score zeker twee keer zoo groot geweest want H R. C Ja. wat van dat H R. C te zeggen? De ploeg is zwakker dan ooit. Alleen de verdediging is vrij goed, al blijft het opstellen der backs heel zwak. Gelukkig, dat Prins zijn vak verstaat. Die heeft tal van keeren grooter onheil voorkomen Spel zit er absoluut niet meer in de ploeg. Het geheel bestaat uit elf men schen, die bijna allemaal maar hard trappen, zonder zich verder om den bal te bekommeren. Het is systeemloos ge- trap met hooge vuurpijlen en harde ren nen. En daarbij bereikt men bij een kalme tegenpartij natuurlijk niets. Scheidsrechter Jannes was heel, heel erg zwak Opnieuw had hij geen kijk op buitenspel, doch ook het ruwe spel drukte hij niet genoeg den kop in. Ver dei vergiste hij zich verschillende kee ren en deelde waarschuwingen uit op verkeerde tijdstippen en tegen verkeerde personen! En nu Zondag a s AlcmariaO V. V. O. Dat wordt oppassen! ALKMAARSCHE BOYS I—VRONE I 6 0. De Alkmaarsche Boys hadden bezoek van de Vronianen en reeds bij voorbaat hadden wij een AHcmaarsche zege voorspeld. Het begin was dan ook veel belovend en reeds bij den aanvang van de rust had men een half dozijn doelpunten gefabriceerd. Edoch,daarbij bleef iet en na de rust zag het ongekend groot aantal toeschouwers hun verlangens naar meerdere doelpunten onbeantwoord. Merkwaardig, de lood witte Alkmaatders namen de zaken wat luch tiger op en de bezoekers kregen dan ook meerdere vrijheid van beweging en mede door het inmiddels sublieme werk van de Vrone- doelman, bleven meerdere doelpunten uit, al konden de gasten enkele malen van geluk spreken, toen enkele goede schoten die beter lot verdienden, rakelings over en naast gingen en... enkele buitengewone sco:r- kansen om zee werden gebracht. In de Alkmaarsche verdediging ontdekten we wederom Houlkooper en de defensie was als van ouds, al werd er eenige voorzichtig heid betracht. Het ongeval in den ochtend wedstrijd had stellig z'n stempel op enkele spelers gedrukt en vooral de invaller-midvoor hierdoor z'n dag niet te hebben. De afwezig heid van Kwadijk deedteich in den aanvals- linie gelden en zoo zagen wij thans de min der goede spelverdeeling en misten wij menige kopbal, vooral uit corners, die stel lig nog enkele doelpunten tot gevolg hadden kunnen hebben. Over het algemeen werd er door de gast- heeren minder goed gespeeld, doch hier was misschien het spreekwoord van toepassing: „Men speelt slechts, zooals de tegenpartij dit toelaat!" enook de Vronianen gaven geen „hoog" spel te zien. Over den wedstrijd nog het volgende: Reeds was er door de Boys afgetrapt, of Boots gaat er met het leder van door en met een schot hebben de gastheeren reeds een voorsprong 1—0. Wederzijdsche aanvallen volgen en ook de Alkmaarsche verdediging moet handelend optreden. Het succes komt opnieuw voor de thuisclub als Boots met een kopbal den stand op 2—0 brengt. Wat Vrone ook probeert, de Boys geven geen kans en vergroote hun voorsprong. Bij een duel tusschen de Vrone- keeper en Brouwer, laat de voorwaarts het leder in het doel verdwijnen 30. Bij een strafbare overtreding in het Vrone-gïbied. kent de scheidsrechter aan de thuisclub een penalty toe, die v. d. Hilst benut, 40 Het is dezelfden speler, die eenigen tijd later door breekt en den stand op 5—0 brengt. Vlak voor rust een algemeene Alkmaarsche aan val, de Grand zwenkt goed nakr binnen en doelpunt 60. Na de rust zakte het spelpeil danig en hoe wei beide ploegen soms bun uiterste best deden, de doelen bleven gesloten. De Vrone-doeiman laat een ver 'hard schot glippen, doch kan den bal juist nog voor de doellijn weg halen. Een paar goede voorzetten van de Grand blijven onbenut. Nog slaat de Vrone-keeper een hoog scnot van Indri naar omlaag en schiet Brouwer het leder hoog over. Nog maals schiet Brouwer, na een missen van den linksback, juist naast, een ver hard schot van Michels gaat rakelings over en Brouwer schiet opnieuw uit duel over doel. Een paar maal moet de Alkmaarsche verdediging ge ducht ingrijpen en verwerkt v. d. Horst op keurige wijze een hoog schot. Nog wordt een lagen voorzet van Indri door de V.- keeper keurig verwerkt. Nog vijf minuteneen vrije trap, kei' hard door Indri gekomen, wordt door de V.- keeper opnieuw keurig gestopt, en zoo breekt het einde aan zonder verandering. ALKMAAR—D. T. S. 3—1. Een verdiende overwinning. Wanneer scheidsrechter v. Heunen de ploegen om kwart over twee in het veld fluit, stelt Alkmaar zich als volgt op: Duivemar Dingerdis Baars Visser Kuis Corby v Os Engel Schoonhoven Mulder Nierop Gr. De wedstrijd begint met een aardig opge zetten aanval van Alkmaar, die echter door goed verdedigend werk van de DTS-achter- hoede op niets uitloopt. Toch is al direct *e zien dat Alkmaar aan D.T.S. niet zijn zwaarste tegenstander heeft. Nadat de beide elftallen elkaar gepolst hebben, gaat het spel vrijwel gelijk op. Dan zweeft de bal voor het Scnager-doel, om in minder dan geen tijd naar den anderen kant te verhuizen, waar echter „Duif" zijn werk naar behooren ver richt. Alkmaar zoekt echter te veel heil in bin nenspel, waaruit, naar het blijkt, niet te doel punten is. Wanneer ze het spel opengooien en op de vleugels gaan spelen, worden de Alkmaarders veel gevaarlijker en ontsnapt D.T.S. aan eenige zekere goals. D.T.S. speelt over het algemeen forscher, hetgeen ze echter evenmin als Alkmaar, in doelpunten kunnen uitdrukken. Wel neemt D.T.S. een viertal corners, die echter óf door slecht plaatsen óf door goed wegwerken van Go ahead op niets uitloopen. Veel moois krijgen de toeschouwers voor de rust niet te genieten, het onbenullig heen-en- weer getrap, waarbij Alkmaar wel sterker is dan D.T.S., maakt, dat een zucht van ver lichting opgaat, waaneer de rust met een puntloozen stand aanbreekt. Blijkbaar heeft de thee den spelers goed gedaan, want, niet zoodra is de tweede helft begonnen, of een keurige aanval van Alk maar brengt verwassing in de D. T. S.-ach terhoede, waarvan v. Os handig gebruik maakt om zijn club de leiding te geven. (1-0). Dit inspireert de Schagenaren en het Alk maar-doel komt onder hoogen druk. Aardig combineerend passeert de voorhoede van D T. S. de Alkmaarsche verdediging en 5 mi' nuten na het eerste doelpunt brengt de kleine, sympathieke D. T. S.-linksbinnen de padtijen op gelijken voet. (1—1). Dan *>et Alkmaar de ernst van D T S in en vol energie wordt aanval op aanval ^""zkh1' PltUge Paftij VOet^al ont" De voorhoede van Alkmaar, gesteund door de middenlinie, trek naar het Schagen, doel en men voelt, dat er een doelpunt in de lucht zit. Eenmaal is de bovenlat een ware redding voor D. T. S., maar het is uitstel van executie. Uit een door v. Os genomen corner ont staat even een algemeene verwarring, to Visser den bal goed op zijn voet krijgt, me aarzelt en onhoudbaar inschiet (2—1). Met man en macht trekt D. T. S. ten aan val, maar keeper en backs verstaan hun taaK en weren zich kranig. .jet. 10 Minuten voor het eind loopt de bcna- ger-keeper gevaarlijk uit, hij mist den bal en Schoonhoven heeft weinig moeite om met een rollertj den voorsprong te vergrooten (31). Dan is de overwinning zeker en na wat getrap in de ruimte breekt het eind aan met een verdiende zege van Alkmaar. Scheidsrechter v Heunen leidde correct. Over spel en spelers. Over het algemeen zijn we wel tevreden over het elftal van Alkmaar en is deze wed strijd goed gespeeld, maar, zooals we reeds eerder zeiden, het spel in de voorhoede moet opengegooid worden. Keeper Duiveman was goed. Van de ach terhoede was Baars iets beter dan Dinger dis; spil Kuis verrichtte vooral goed kop- werk. Van de voorhoede moet Engel niet zoo egoïstisch zijn, Verwijt Sr. harder moet loo pen. ALCMARIA VICTRIX II— SPARTAAN II 0-2. Het tweede elftal van Alcmaria kwam gis teren in eenigszins gewijzigde opstelling uit, doch wij durven niet zeggen, dat de kracht van 't elftal er op vooruit was gegaan. De wedstrijd tegen het stevige tweede elftal van Spartaan was een voortdurende worsteling van twee voorhoeden, die tegenover een te sterke verdediging stonden. De stand bleef dan ook steeds maar 0—0. Ook de tweede helft bracht geen doelpunten en de wedstrijd zou stellig ook met 0—0 zijn geëindigd als Jongmans in 't Alcmaria-doel niet een foutje had gemaakt (hij deed overigens verdienste lijk werk), wat Spartaan met 1—0 de leiding verschafte. Vlak voor tijd kreeg Spartaan nog een strafschop te nemen, waaruit de stand op 02 werd gebracht. Deze straf schop was wel een zware straf. De Alcma- ria-voorhoede heeft wel kansen gehad, maar ze niet weten te gebruiken. Plas deed soms heel goed werk. De verdediging was zeer goed op dreef. Enkele Alcmaria-aanvalleh op 't Spartaan-doel hadden zeker beter resultaat verdiend. Alcmaria III verloor met 61 van Ajax IV. ERNSTIG ONGELUK OP HET VOETBALVELD. Gistermorgen had op het gemeentelijk sportterrein een vrij ernstig ongeluk plaats. Tijdens den voetbalwedstrijd Alcmaria IV Al'km. Boys II kreeg de doelverdediger der Boys bij een aanval van de Alcmaria-voor- hoede een trap tegen het hoofd, toen hij zich op den bal liet vallen. Met een zeer gevaarlijke hoofdwonde werd de jongeman, Keesen geheeten, naar het zie kenhuis overgebracht, waar direct operatief werd ingegrepen. Hedenmorgen maakte de patiënt het vrij goed, al is de toestand nog steeds zeer ernstig. Het ongeluk is niet aan ruw spel of aan opzet te wijten. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DED^N. Het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys had bezoek van Vrone en aangezien de rust met een grooten 60-voorsprong aanbrak, verwachtte men een zeer groote overwinning. De Boys hadden echter al hun kruit ver schoten en óe stand bleef onveranderd. Elders in dit blad hierover een verslag. De tweede elftallers brachten een bezoek aan Alcmaria IV en behaalden een flinke 61-overwinning. Tijdens dit treffen had een zeer ernstig ongeval plaats, dat echter zijn zuivere oorzaak vond in een samenloop van omstandigheden. Bij een uitval van den jeug digen Boys-keeper, kwam diens hoofd dus danig in aanraking met een voet van een Alcmaria-voorwaarts, dat de uoelverdedi^er zwaar gewond het veld moest verlaten. Hoe wel het geval zich aanvankelijk niet zoo ern stig liet aanzien, oordeelde de inmiddels ter plaatse gekomen arts, opname in hef zieken huis en nog dezelfden middag moest een operatie plaats vinden. Momenteel maakt de patiënt het naar omstandigheden vrij wel, doch er valt met geen mogelijkheid te con' stateeren, hoe de gang van zaken zich verder zullen af doen. Wij hopen op spoedige beter schap. Het derde team zorgde bijna voor een ver rassing. Een paar ongelukkige tegendoelpun ten zorgden er voor, dat het 'bezoekende C. S. V. I juist nog met een 2—1-zege huis waarts kon keeren. Het vierde elftal verscheen onvolledig te Schoorl, doch wist toch met 6—3 over Schoorl III te zegevieren, terwijl het vijfde team het bezoekende Akersloot II met 4—3 klopte. De junioren waren bij Z. F. C. c op bezoek en kregen hun eerste nederlaag (7—3) te slikken. De a-adspiranten werden te Oudkarspel door D. T. S. met 2—1 geklopt, terwijl de b- adspiranien voor hun eerste overwinning (5—1) zerg droegen, ten koste van het be zoekende Uitgeest b. De Aspiranten kregen bij A. S. V. a. een 8-O-nederlaag te slikken. DE PROEFWEDSTRTJDEN VAN HET NEDERLANDSCH ELFTAL Twee oroefelitallen samen gesteld. Naar wij vernemen heeft de techni sche commissie van den KNVB voor den op Woensdag 25 October en Donder dag 26 October tegen D F. c. uit Praatr te spelen oefenwedstrijden de volgende proefelftallen samengesteld: Voor den wedstrijd op Donderdag '6 October des middags te half drie op het Sparta-terrein een A.-elftal: Van der Meuten (H F C); Weber (A D O Van Run (P S V Pellikaan (Longa Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feijen- oord), Adam (H V.V.), Bonsema (Veloci- tas), Vente (Neptunus), Schoemakor (Quick), Mulders (Ajax), Turnen. EEN PROPAGANDA-AVOND IN DE HARMONIE De turnkring „West-Friesland" van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond houdt Woens dag a.s. in de Harmonie een propaganda, uitvoering, waaraan zes verschillende veree nigingen mee zullen werken. Hockey. GOED WERK DER ALKMAAR ELFTALLEN. Het eerste elftal wist een mooie overwin ning te behalen op T.O.G.O. II, n.1. met 3—0. Dit was een uitwedstrijd. Het tweede elftal deed verdienstelijk werk tegen het tweede team van de Strawberries. Met een 62-overwinning kwam het einde. Alkmaar II is zeer vooruitgegaan en de ploeg is stukken beter dan het vorig jaar. Het dames-elftal wist het niet tot een overwinning te brengen. De uitslagen zijn: 2de klasse. H.O.C. II—Delftsche Studenten 0—5 T.O.G.O. II—Alkmaar 0—3 j Strawb—De Vierde 2—2 H.B.S.—Leiden 22 Korfbal. DE KORFBALUITSLAGEN. Westelijke le klasse. D.V.D.—D.T.V. 3—7 Swift—Koog Zaandijk 34 Blauw Wit—D.D.V. 7—2 Olympia—Westerkwartier 3—3 H.K.V.—Ons Eibernest 52 D.K.C.—Fluks 1—2 RozenburgHet Zuiden 1 6 DeetosH.SV. 72 Oostelijke le klasse. Hellas—Rapiditas 30 Be Quick—E C.K.A. 0—3 VadaZ.KC. 0-2 't OverschotjeOnder Ons 5O Wit-BlauwNaas 09 RigtersbleekZwart Wit 12 H.K.V.—A.K.C. 2—3 Noordelijke le klasse NicW.W.M.D. 1—t VitesseDio 32 LeeuwardenUdi 30 3e klasse. Haarlem II—Sport Vereent 44 Blauw Wit IIISwift II 21 AnimoKattenburg 1— Oosterpark—D.V.D. II 91 Oosterkwart.Nieuwendammerh. 32 OVERZICHT EERSTE KLASSERS. D.T.V. liep zoo hard van stapel, dat, voor D.T.V. er erg in had, reeds 3 doelpunten ge maakt waren. De rust ging met 14 in. D. V.D. weerde zich na de thee goed, doch kon tenslotte niet verhinderen, dat de gasten met een verdiende zege naar huis gingen. Een aardige wedstrijd was Swift—Koog Zaandijk, waar de stand net zoo goed omge keerd had kunnen zijn. Koog Zaandijk won maar net met 34. Blauw WitD.D.V. was 'n merkwaardige wedstrijd. Tot de rust waren de ploegen te gen elkaar opgewassen (1—1). maar toen tij dens de tweede helft Blauw Wit kwam op zetten. scoorde het maar liefst 6 keer. Korfbal in den waren zin van het woord vertoonden de spelers van H.K.V. en Ons Eibernest. H.K.V. was inderdaad de sterkste. Hellas was verdiend sterker dan Rapiditas en won met 30. Z.K.C. is steeds meer in het offensief en weet dit tenslotte uit te drukken in 't deel- punten. Wielrennen. ERKENNING VAN RECORDS AANGEVRAAGD. De sportcommissie van de Nederlandsche Wielren Unie heeft besloten het te Roer mond gereden record van den wielrenner Van Hout naar het bureau van de Union Cycliste Internationale te zenden met verzoek dit re cord als wereldrecord te willen erkennen. Ofschoon de N. KL U. oorspronkelijk niet van plan was zulks te doen, omdat de be treffende officials naar haar meening de reglementen niet geheel naar behooren nage leefd hadden, is zulks thans toch geschied, omdat het bureau het record van den r ran- schen wielrenner Richards wel erkend heeft, trots dat ook in dit laatste geval met het reglement de hand was gelicht. De sport commissie van de N. W. U. is van meening, oat de beide recordpogingen onder dezelfde omstandigheden zijn verreden en heeft daar om ook erkenning van het record van van Hout gevraagd. TRAININGSRIT VAN ALCMARIA. ue uitsiag van den trainingsrit voor de A en B klasse was: A-Klasse 32 K.M.: 1. J. Kemp 2. J. Piersma; 3. J. Zandvoort. B-Klasse 16 K.M.: 1. J. A. Serpentie 2- H. Strombergen (banddikte); 3. Groot. Ruitersport. OPENINGSRIT KENNEMER t j RIJSOCIETEIT. Zaterdagmiddag j.L had de openingsrit van de Kennemer Rijsocieteit onder groote °e angstelling en fraai weer plaats. Bij den afrit bij de manége merkten wij op de dames mevrouw Laan, mevrouw Edel, mejuffrouw van der Feen de Lille, mevrouw de Lange, mejuffrouw Kea Besman, me vrouw Heijn, mejuffrouw de Jager, mejuf frouw Leeuwenburg, mejuffrouw Seelen en de heeren dr. J. H. Pameijer, Riem, J. Ele- w/\R' A L^an' C Krak> c- N. Edel, J. C. Weber, G. Grondsma, K de Jager, mr. H. Scholten, D. Vrijdag en G. J. Vis. Onder leiding van den heer C. N. Edel werd vertrokken naar de duinen van het pro* vinciale landgoed ten Zuiden van den zee weg naar Bakkum en vandaar keerden de ruiters ten Noorden van dezen weg, zooveel mogelijk den binnenrand der duinen volgen de weer naar de manége terug. Na afloop boden de heer en mevrouw aan-van der Lee aan deelnemers en b«- ngsïellenden in de manége een thee aan en ae heer Grondsma was ongetwijfeld tolk van alle aanwezigen, toen hij zich met van veel *aa"f en"g voor het genotene getuigende rden tot het echtpaar Laan rientte. epnH ?-!e numn'ers van het programma snrioto't e succes worden, gaat de R'J* moet Cen schitterend winterseizoen tege*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10