Het Berlijnsche brandproces. Amstztdainscïiz !Beuts ^Binnenland £uchtuaact Jieck Schooi Jfuuvit en W eten Aan vier buitenlandsche advocaten is, in verband met het Zaterdag door Duitschland genomen besluit, den toe gang tot het proces ontzegd. VandaagGetuigenverhoor. v - ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft I Na de heropening van de ritting van het Rijksdagbrandproces van Zaterdag deelde dr. Bünger mee, dat de Senaat heeft besloten, Di- mitrof van heden Maandag af weer tot bijwo ning van het proces toe te laten. Dan wordt als eerste getuige na de pauze de hoofdbrandmeester Kupe als getuige gehoord. Kupe behoorde tot de manschappen der brand spuit, die het eerst voor het Rijksdaggebouw arriveerde. Getuige Kupe: Mijn brandspuit werd om 9 uur 14 gealarmeerd. De rit naar den Rijksdag pam ongeveer vier minuten in beslag. Dat om streeks elf uur 's avonds uit de in brand staande sittingszaal nog materiaal voor brandstichtings doeleinden naar buiten gesleept zou kunnen zijn, is volstrekt uitgesloten. S.A.- en S.S.-af- deelingen zijn niet in den Rijksdag geweest. De gewezen brandweercommandant Gempp verklaart dan. als getuige gehoord, dat hij noch S.A.-mannen heeft ontwaard toen hij op het terrein van den brand arriveerde, noch ook brandbaar materiaal in groote hoeveelheden heeft gezien. Getuige Gempp: Ongeveer een kwartier na de aankomst heb ik rapport uitgebracht aan den premier Göring, die intusschen eveneens voor het Rijksdaggebouw was verschenen. Het eenige wat de minister mij vroeg was of ik den direc teur van den Rijksdag Galle had gezien. Mij nerzijds vroeg ik den premier of hij mij be paalde instructies had te geven. Göring ant woordde mij echter: ik zal u niet storen; de 'erantwoordelijkheid rust op u. Wanneer verscheen Göring? President: Wanneer arriveerde <*e premier Voor het Rijksdaggebouw? Getuige: Minister Göring verscheen pas lang nadat de brandweer met het blusschingswerk was begonnen. Bij de bespreking van den volgenden dag had men slechts te doen met de gebruikelijke discussie, waarbij het de gewoonte is eventueel ook crltiek uit te oefenen. Eenigerlei aanwij zing om niet te voortvarend op te treden, heb ik niet ontvangen. Een dergelijke bewering kan ik niet anders dan als volslagen onzin be stempelen. Procureur-generaal: Welk brandmateriaal hebt u geconstateerd? Getuige: Niets bijzonders. Ik heb slechts een lakkei gezien, die onder een club-fauteuil in de vestibule lag en verder licht ontvlambaar vloeistof-materiaal in de anti-chambre van den Rijksraad. President! Zou het niet mogelijk zijn, dat de door u bedoelde fakkel daar door een der brandweerlieden was neergegooid? Getuige Gempp: Dat acht ik uitgesloten. President: Is u Iets opgevallen, dat er op zou kunnen duiden, dat door een of andere instan tie maatregelen waren getroffen of uitlatingen gedaan, die er op zouden kunnen wijzen, dat het niet in de bedoeling lag den brand met kracht te bestrijden? Getuige: Niet in het minst. Procureur-generaal: U hebt de berichten in de pers over uw beweerde mededeelingen pas in Juni tegengesproken. In het Bruinboek wordt beweerd, dat dit dementi te danken is geweest aan pressie, die men op u zou hebben uitgeoefend. Getuige: Niemand heeft pressie op mij uitge oefend. Procureur-generaal: Ook de premier Göring niet? Getuige: Neen. Procureur-generaal: Ook wordt in de pers beweerd, dat u ter bijwoning van de zitting van heden uit het Huis van Bewaring naar hier zoudt zijn overgebracht. Heeft men u ooit ge arresteerd of heeft men tegen u eenigerlei maatregel genomen, in verband met den Rijks dagbrand? Getuige: Neen. Advocaat dr. Teichert: Behalve de reeds ge melde mededeeling in de buitenlandsche pers werd ook beweerd, dat bij de bespreking van 28 Februari van u was verlangd, dat u wijzigin gen in het proces-verbaal zoudt aanbrengen. Is deze bewering waar of onwaar? Getuige: Ook deze vraag moet ik als volsla gen onzin bestempelen. De rol van Ahrend. Dr. Teichert: Kent u een zekeren Ahrend? Getuige: Ahrend was werkzaam bij de brand weer. Hij verrichtte onderzoekingen bij ver dachte branden. Hij is intusschen ontslagen, doch is voor zoover mij bekend, nog altijd te Berlijn woonachtig. Hij was lid van de sociaal democratische partij. Dr, Teichert: De bedoelde beweringen moe ten van hem afkomstig zijn. Wanneer hij te Berlijn vertoeft, dan behoud ik mij het recht voor hem als getuige te dagvaarden. President: Kunt u als conclusie van uw me dedeelingen verklaren, dat de aan u toegeschre ven berichten onjuist en onwaar zijn geweest? Getuige: Ja, zij zijn onjuist en onwaar. President: Deze verklaring legt u af onder lede in het volle bewustzijn, dat zij van zeer froot belang is? Getuige: Ja zeker. Dr. Teichert: Indien Ahrend te Berlijn ver toeft, verzoek ik hem in de eerstvolgende zit ting als getuige te doen hooren. President: Over dit voorstel, evenals over de andere voorstellen, zullen wij naderhand beslis sen. Dr. Sack: Getuige Gempp, ik heb er al ver baasd over gestaan, dat u nog in leven be'nt. Hebt u iets kunnen constateeren, dat er op zou duiden, dat men het voornemen koesterde, u door sluipmoordenaars uit den weg te doen rui men? Getuige: Neen. Daarop wordt de behandeling van het Rijks dagproces tot heden Maandag verdaagd. De vier uit de rechtszaal verwijderde buitenlandsche advocaten gearresteerd. De vier buitenlandsche advocaten, die tot nog toe het Rijksdagproces bijwoonden, doch wien hedenmorgen in verband met hun houding de toegangskaarten zijn ontnomen, zijn door de po. litie in voorloopige hechtenis genomen en voor een verhoor naar het politie-presidium overge bracht. Verdere maatregelen tegen hen zullen afhangen van het resultaat van het politie onderzoek naar de geuite beschuldiging, dat zij buitenlandsche persvertegenwoordigers opzet telijk onjuiste inlichtingen zouden hebben ge geven. DE NIEUWE WEEK TE BERLIJN. De wezenlooze v. d. Lubbe. Voor de proceszitting van vandaag zijn niet minder dan 12 getuigen gedagvaard, v.n.1. em ployé's van den rijksdag. In de eerste plaats zullen de gerant van het rijksdagrestaurant Jürgens, de hoofdbode Prodöhl en de stoffeer der Borchart gehoord worden, waartoe men Zaterdag niet meer kon komen. Verder worden gehoord de beambten Richard Schmar, F. We nig, F. Holdack, Karl Wocköck, R. Kohs, de administratie-assistent O. Gericke en de mom teur Scholz, wie Torgler bij het verlaten van het rijksdaggebouw den sleutel van de commu nistische fractiekamers had gegeven. Voorts de schrijnwerker H. Lippert, die meubelmakers werkzaamheden in den rijksdag verricht, en de postconducteur W. Otto, die voor den brand de laatste was, die in het rijksdaggebouw was ge weest. Tegen kwart voor 10 worden de be klaagden binnen geleid. Voor het eerst sedert Woensdag is de Bulgaar Dimitrof er weer bij die ten zeerste voldaan schijnt en met genoe gen om zich. heen kijkt. Van der Lubbe heeft weer zijn bekende apathische houding en heeft het hoofd weer diep gebogen. De buitenland sche pers is bij het begin der zitting nog slechts in kleinen getale aanwezig. In de zaal ziet men o. a. den Amerikaanschen advocaat Hays. Het lid van den senaat, dr. Lersch, leest na de ope ning Dimitrof de protocollen voor van waf er tijdens zijn afwezigheid behandeld is. Dimitrof toont hiervoor groote belangstelling en luistert staande in zijn bank naar de voorlezing. De voorlezing van het protocol der drie zit tingsdagen, die niet door Dimitrof zijn bijge woond, duurt ruim een half uur. Voortdurend maakt Dimitrof aanteekeningen. De procureur-generaal dr. Werner legt een verklaring af omtrent een brief van den Ame rikaanschen advocaat Hays, die lid is van de Londensche commissie van onderzoek. Verder getuigenverhoor, Als eerste getuige wordt dan gehoord de chef van de bodenkamer van den rijksdag Prodöhl. Te kwart over 9, toen de brandweer voorbij reed, merkte deze getuige voor het eerst iets van brand. Zijn verklaringen komen overeen met die der vroegere getuigen. Bij het onderzoek van het gebouw had hij niets verdachts bemerkt. De president vraagt hem, of hij de verklaring van den naderhand nog eens te verhooren ge tuige Bogun mogelijk acht, n.1., dat een man uit de deur van portaal II naar buiten kwam hoewel volgens de verklaring van den portier deze deur gesloten was. Get. Prodöl kan du slechts zoo verklaren dat bij het sluiten van de deur iemand in het portiek moet hebben gestaan, wiens kleeding tusschen de deur moet zijn ingeklemd, zoodat het slot niet gepakt had. De portier had dan niettemin gemeend de deur gesloten te hebben Indien de deur werkelijk gesloten was, zou men haar alleen van binnen doch niet van bui, ten kunnen openen. Voor alle binnenplaatsen en de voornaamste deuren van den rijksdag kan de hoofdsleutel gebruikt worden, die echter niet op de portaaldeuren past. Ook bestond de mogelijkheid, dat men valsche sleutels had ge maakt. Voor een vreemdeling is het mogelijk in portaal V te komen. De portiers zijn niet altijd dezelfde. De bezichtiging van het rijks, daggebouw, waaraan iedereen kan deelnemen vindt gewoonlijk om twee uur 's middags plaats, Bij deze bezichtiging zijn in de laatste IK jaar ook z.g.n. Wanderburschen toegelaten, die vrij kaarten kregen. Bij de bezichtiging gingen ge woonlijk twee beambten mee. Natuurlijk kon iemand zich dan in een of andere zaal verber, gen. Het had in de bedoeling gelegen van de Wanderburschen, die op het bureau vrijkaarten kwamen vragen, een lijst aan te leggen, maar voorzoover getuige wist was dat nooit gebeurd DE NED. JOURNALISTENKRING. Feestmaaltijd ter gelegenheid van hei vijftigjarig bestaan. Zond?/?avond is te 's-Gravenhage een feestmaaltijd gehouden ter herdenking van het vijftigjarig bestaan van den Nederland schen Journalisten-Kring. De maaltijd werd bijgewoond door prins Hendrik, die vergezeld was van zijn adju dant, den luitenant ter zee eerste klasse J W Termijtelen. Tot de genoodigden aan dezen maaltijd behoorden o.a. de heeren dr. H. Colijn, mi nister-president; de minister van binnen- landsche zaken, de minister van onderwijs, de minister van sociale zaken, jhr. de Geer, min ster van Stsat, jhr. Beelaerts van Blok land, vice-voorzitter van den Raad van Staten, de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, baron van Geen, particulier-secre taris van de koningin; baron Baud, kamer heer van Prinses Juliana; dr. Loder, voorzit, ter van het eere-gerechtshof voor de journa listiek; de commissaris der koningin in Zuid holland; de waarnemende burgemeester van Amsterdam, de burgemeester van Rotterdam, 's-Gravenhage, Arnhem, Utrecht, Leeuwar den, Deventer, 's-Hertogenbosch, Brielle (al len van gemeenten, waar de Kring de laatste jaren is ontvangen op zijn excursies); a« president der Neiderlandsche Handel-Maa - schappij; de voorzitter Vreemdelingen-ver keer, de directeur-generaal der F.l.i., mr. L. J Plemp van Duivejand. eere-voorzitter P A. Hakman, eere-lid; D A. van \\aal wijk, en Maurits Wagenvoort, die in de op richtersvergadering aanwezig waren ge weest; J. W. Henny en mr. W. G. J. Veen- hoven, voorzitter en secretaris van De Neder- landsche Dagbladpers; H. Kuijpers, voor zitter van de r.-k. Dagbladpers; J. B. Ves- ters, voorzitter van de r.-k. Journalisten-Ver. eeniging; Henri Asselin, voorzitter Buiten landsche Persvereeniging; J. H. Rogge, voorzitter van het Persmuseum; dr. Ch. Boissevain en dr. Henri Polak, voorzitter en penningmeester van het Rusthuisfonds; A. J. G. Strengholt, voorzitter van de Neder- landsche Illustratie-Pers en vertegenwoordi gers van verschillende plaatselijke Journa- isten-organisaties._ Onder de vele ingekomen gelukwenschen jevond zich o.a. een telegram van den burge meester van Alkmaar. Bij den aanvang van den maaltijd bracht de voorzitter, de heer D. Hans, een dronk uit op de koningin. Geestdriftig stemden de aanwezigen hier- mede in. Het strijkje speelde het Wilhelmus, dat werd meegezongen. Toespraak van den kringvoorzitter. In den loop van den maaltijd bracht dé voorzitter allereerst dank aan prins Hendrik voor zijn aanwezigheid. Zich daarna rich tend tot den minister-president zeide hij, dat de kring zich hartelijk over diens aanwezig heid verheugde èn omdat in hem de leider van het kabinet tegenwoordig was, èn omdat het voor den kring een onderscheiding is, dat dr. Colijn tot zijn leden behoort. Het is thans voor de tweede maal geweest, dat iemand van den kring tot de hooge functie van mi nister-president werd geroepen: in 1901 was het dr. A. Kuyper, nu dr. A. Colijn. We mogen daarom vanavond spreken aldus de voorzitter van „onzen Colijn" en spr. wenschte hem met zijn ambtgenooten kracht en gezondheid toe, om hun zwarte taak te vervullen. Ook de overige aanwezige ministers bracht hij dank. Tot elk der overige genoodigden richPe spr. vervolgens een afzonderlijk en speciaal woord van welkom. Hij dankte ook de burge meesters van allerlei gemeenten, waar de Kring in den loop der jaren werd ontvangen en ook de burgemeesters van Amsterdam en van 's-Gravenhage voor hun groote belang stelling in dit feest. Gekomen tot „de bevriende pers-mogend- heden", bracht spr een groet aan de ver tegenwoordigers van allerlei vereenigin^en en colleges op journalistiek gebied, in net bi'zonder dankte hij daarbij de directeuren vreeniging De Nederlandsche Dagbladpers voor veel ondervonden medewerking. Vervolgens tot der Kring zélf komend, her dacht spr. de heeren mr. L. J. Plemp van Duiveland, eere-voorzitter, en C. K. Elout, die wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig konden zijn en huldigde vervol gens drie veteranen: P. A. Haaxman, D. A van Waalwijk en Maurits Wagenvoort. En tenslotte richtte hij zich tot de Kring leden zelf. Wij moeten ons riep spr. uit bewust zijn van het onschatbare voorrecht, dat wij, Nederlandsche journalisten, in ons gezegend Nederland nog in het volle bezit zijn van de persvrijheid. Deze is ons dage- lijksch brood. Met die vrijheid staan en val len wij. Maar de persvrijheid is niet slechts een pers-belang, htet is een algemeen volksbe lang. Voorbeelden in andere landen bewijzen wat er van den journalist wordt, wanneer die vrijheid hem ontvalt. Spr. verklaarde zich niet te kunnen voor stellen, dat het in ons vaderland ooit daar toe zou komen, maar dan moeten wij, jour nalisten, zelf daartoe medewerken, en de vrij heid blijven hanteeren op waardige wijze Wanneer tegenwoordig in allerlei weekbla den die vrijheid wordt misbruikt, wanneer deelen des volks tegen elkaar worden opge hitst, dan geschiedt dat vrijwel steeds door niet-beroepsjournalisten, door politici van klein formaat, wien wij het recht op den naam journalist ontzeggen. Tot alle werkelijke Nederlandsche journa listen roep ik zei spr. bij ons gouden feest uit: „De persvrijheid is een parel van groote waarde, maar alleen als gij hem als zoodanig behandelt, is hij veilig.'' Spr. besloot zijn rede met het uitbrengen van een dronk op 's Krings gasten en in het bijzonder op prins Hendrik, wiens actieve voortdurende belangstelling voor alles wat volk en volksleven betreft, hem recht gever- op waardeering. Dr. ti. Colijn over de pers. Dr. H. Colijn heeft tijdens den feestmaal tijd een rede gehouden over de verhouding van de regeering tot de pers. Hij zeide o m Het journalistiek beroep, en met name de pers, heeft voor de regeering een bijzondere beteekenis. Het liefst ziet zij de journalisten als vrienden en er is zelden een betere gele genheid tot 't sluiten van vriendschap te vin den dan aan een gemeenschappelijken maal tijd. De drie ministers zijn hier echter aan wezig, niet alleen om zich te verlustigen in den maaltijd, maar ook om andere redenen. Het is volkomen juist wat de heer Hans heeft gezegd, dat zij de schatbewaarders zijn van de vrijheid van het woord, dat hen is toevertrouwd alleen dan, wanneer in tijden als deze de pers haar roeping verstaat en te midden van zoovele woelingen deze roeping weet te vervullen; en dan ook kunt gij zeg gen, dat de vrijheid van de pers met de vrij heid van het woord een waarborg vormen voor een goede staatkunde. Juist om die reden is het van buitengewone beteekenis de voorzitter zeide het zoo terecht tot de journalisten dat zijzelf in de eerste plaats de hoeders behooren te zijn van de zegenin gen welke de persvrijheid verschaft. Gelukkig achtte spr. zich namens de regee ring te kunnen zeggen, dat over het alge meen de regeering door de Nederlandsche pers wordt gesteund. Onderscheiding De minister-president deelde hierop den heer G. Polak Daniels, secretaris van den Kring, mede, dat deze op voordracht van den minister van binnenlanasche zaken door de koningin is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. (Langdurig applaus) Vervolgens bood spr. den gedecoreerde een persoonlijk blijk van waardeering aan in den vorm van de versierselen, behoorende bij deze onderscheiding. Toen klonk wederom het Wilhelmus. Verschillende andere sprekers voerden nog het woord. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. AMBTENAREN EN DE POLITIEK. Ged. Staten van de provincie Groningen hebben aan burgemeesters en wethouders der gemeenten in die provincie medegedeeld, dat zij van gevoelen zijn, in overeenstemming met de regeering, dat de overwegingen, welke tot het opnemen van eenige bepalingen ten aanzien van de politieke gezindheid van de rijksambtenaren en van de wijze waarop van die gezindheid blijk wordt gegeven, hebben geleid, ook het vaststellen van soortgelijke bepalingen voor de ambtenaren der gemeen ten wenschelijk maken, weshalve zij in over weging geven liefst met eenigen spoed, opdat zich vooraf geen incidenten voordoen, de opneming te willes bevorderen in het ambte narenreglement voor de gemeente van de voorschriften, waarmee het Algemeen Rijks ambtenarenreglement is aangevuld. LIEFDESDRAMA OP HET EILAND URK. Een bloedig liefdesdrama heeft zich Zater dagmiddag omstreeks vijf uur op het eiland Urk afgespeeld. De 27-jarige J. L. heeft zijn verloofde een ernstige steekwonde in den hals toegebracht. Vrijdagavond kregen de jongelui ruzie en toen reeds bedreigde de man het meisje. Za terdagmiddag kwam hij het hotel binnen, waar het meisje in dienstbetrekking is en vroeg haar of de zaak weer in orde was en zij de verkeering wilde voortzetten. Het meisje bleek hiervoor echter niets te gevoelen en zeide hem, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. Plotseling vloog L. op haar toe en stak het meisje met een knipmes in den hals. Het slachtoffer vluchtte hierop luidkeels gillend de biljartzaal binnen, waar toevallig juist niemand aanwezig was. De dader, ziende dat er bloed uit den hals van iet meisje stroomde, bracht zich hierop zelf verwondingen aan den hals toe en trachtte zich den pols open te snijden. Hij viel neer en >leef bloedend op den grond liggen. Spoedig waren de gemeentelijke geneesheei en de politie ter plaatse. Het meisje werd naar haar woning overgebracht. Gelukkig bleek de kracht van den messteek gebroken te zijn doordat het mes was afgestuit op het oorijzer dat het als Urksche gekleede meisje op het hoofd droeg. De dader werd naar het politiebureau ver voerd. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij voorloooig op vrije voe ten gesteld. Het bleek bovendien, dat hij niet ernstig was gewond, zegt de Tel. Toen hij evenwel aan de poltie verklaarde, dat hij in den loop van den avond zijn aanvankelijk voornemen om het meisje om het leven te brengen niet zou nalaten uit te voeren, heeft de burgemeester daarop bevel gegeven den man in verzekerde bewaring te stellen, waar na hij in de cel van het gemeentehuis werd ingesloten. Heden zal de bloeddorstige minnaar naar Alkmaar worden overgebracht en daar ter beschikking worden gesteld van de Justitie Het voor het rustige eiland ongewone voor- val veroorzaakte een hevige beroering onder de bevolking. DE POSTVLUCHTEN OP 1NDIE. De „Snip" (uitreis) arriveerde Zaterdag te Bagdad; de „Ijsvogel" (thuisreis) kwam te Johdpoer aan. NA DE RAMP TE LIENDEN. De Fransche gezant baron De Vitrolles, heeft vergezeld van kapitein d'Alès, toege voegd aan deri Franschen militairen attaché ten departemente een bezoek afgelegd ten einde den minister van defensie deelneming te betuigen met de vliegramp te Lienden. Zaterdagochtend heeft de Egyptische ge zant, Mourad Kamel Bey eveneens een be zoek van rouwbeklag aan minister Deckers gebracht. PREEKBEURTEN. HEILOO, Dinsdagavond 17 October, 8 uur, praat- en vraagavond ih het Witte Kerje onder leiding van ds. Bloemhoff. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR ÉN OMSTREKEN. Films: Papierfabrieken van Gelder en Zonen; Dagblad: Algemeen Handelsblad. Op Donderdagavond 19 October a 9. opent de Volksuniversiteit haar pro gramma op filmgebied van dezen winter nret de vertooning in de Harmonie van een tweetal films, wat ons in nauwe aan raking brengt met twee producten die menschelijke beschaving, het papier en de courant. Het ontstaan van eerstgenoemde wijkt terug in het grijze verleden, de courant in haar huidigen vorm is daarmede "er- geleken nog jeugdig te noemen, doch kan toch reeds op enkele eeuwen terug zien. van Maandag 16 October 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWKREDIET N V. fPhilips van 16 Oct. af 750.— nam. §Noteering per 50, •Exdividend. PROLONGATIE Vorige koen fExclaim. NIET OFFICIEEL (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers pl.m. I 30 pl.m. 1 45 pi.m 2.00 pl.m. 2 15 ST A ATSLEEN1NGEN. 5 Neder 1. 1932 J 0 0 0 0 1 4H 1917 u/hs mm 4 1931 9 7*/, BANKINSTELLINGEN. Handel Mpii Cert. v 1000 0 0 0 4 >Vs 46 0 Ned Ind Handelsbank 0 0 0 0 D Reichsbaok tü INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie 0 0 0 0 2IV* v Berkels Palent 0 0 0 0 0 lo'/v 5 3/, 55 - Nederl. Ford 0 0 13 i/< 1 1 - - Philips Gloeil Gem Bezit 0 0 0 t 1/8*/ 0 -X' 20' 9 208 207 8 Unilever 0 0 0 85»/8 8o'/,-4 mi 83 *3-7i INDUSim OND. BUITENL fcu/:o 27 Anaconda 0 0 0 0 0 9is/16 L-5/s i9/:o 1 Vs 22'/ 2%6 227;! Cities Service 0 0 0 W. 6 2 4"s Steel corom 0 0 0 3<-3/l6 0'Jt - Studebaker 0 0 0 ■v. 6«/J6 1 Zweedscbe Lucifers 0 0 0 4'A - CULTUUR MAATSCH. H V. A 0 0 0 72/., i6>-ry; loc 72 1 9 ¥3" Ned Ind Suiker Unie 0 0 0 0 0'VJ Vorstenlanden 0 0 0 2;81, 5% - MIJNBOUW Alg Explor. Mij. 0 0 0 0 .31 1 0 10» 10'/, Redjang Lebong 0 0 0 114 PETROLEUM. Dordlsche Petr. 0 0 0 0 0 1417. 1 i-Vs 1/.% 1 •¥}-7o 1 9J-V' - 9M/« Continental Oil 0 0 0 0 !'3/s RUBBERS. 9 91 40Va 4o 3 26 Serbadiadi 0 0 0 0 7 -- u5/iö l!5/l6 mi i SCHEEPVAARTEN. 2 1 Holl. Amerika lijn 0 0 mrn Gem Eig. 0 0 0 1V| mm mm Kon. Ned Stoomboot 0 0 0 8 -mm Niev. Goudriaan 0 0 0 0 11 Scheepvaart Unie 0 0 0 0 sö'/, TABAKKEN. Deli Batavia 0 0 11/W, 117 Oostkust i i 0 0 0 l-Vs 14 Oude Oeli 0 1 110W, 10.vl i. Seoembab 0 0 0 128'/, 17 4 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 1 3711, Southern Railw. Cert. 0 0 0 0 I87s 16 mm 15'/, Wabasb 0 0 0 0 27/l6 28/s 21 1 pCt. Heden 1 pet WISSFI KOKKSI N AMSIFRILAM Londen Berlijn i Parijs Brussel (Belga) 0 0 0 Bazel 0 0 Weenen p. Sch 100 0 Kopenhagen 0 O Stockholm 0 Oslo 0 1 ltali< 1 Vorige koers 1.70»/, 7.69»/4 59.19 9.7 *4.55 8 07»/» 3 85 40 20 39 20 13,02'/* Koers op heden 2 uur 178l/4 7 93 59.03 9./C»/4 34,55 48.06 13,04

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11