Agenda Buitenlandsclie indrukken. (ui*rey ebri1* tyuêêicaties Wteec&eeicM Betrckkeb^ Siad m Omqvomq. Duitschland's veiligheid. Meng de benoodigde hoe veelheid Persil (1 pakje op 2 a 3 emmers 25 30 L. water) met een beetje koud water aan tot een dun papje, waarin zich geen klontjes (neer mogen bevinden en giet deze op lossing in den met koud water gevulden keteL EEN NEDERLANDSCHE MEENING. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 22 Oct. Hofplein 4, tentoonstel ling schilderijen e. d van K. Z. O. D. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Opgepast! de huzaren komen (kom hoofd rollen Ida Wüst, Jacob Tiedtke en Fntz Schulz. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Madonna, wo bist du?, (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Otto Wallburg, Olly Gebauer en Victor de Kowa; extra De 8-Oct-feesten. Toegang boven 14 jaar Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer De ontembare vrouw (rom.), hoofdrol Clara Bow. Toegang boven 18 13 a! B. T., eiken avond half 8, hoofdnum mer De voddenraper van Parijs (rom hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang elke leeftijd. Woensdagmiddag half 3 matinee. Dinsdag 17 October. 8 uur, Concordia. openbare vergadering P A. S. en R. S. P., tegen fascisme, oorlog en reactie. 8 uur, loge Nieuwesloot, theos. vereen., rede mevr. RosVrijman. Woensdag 18 October. 8 uur, dancing Harmonie, Nutsavond, lezing Carel Scharten. 8 uur, Harmonie, propaganda-uitvoering turnkring Westfriesland. Donderdag 19 October. 8 uur, Harmonie, filmavond Volksuniver siteit. zelf zijn gegeven, wil ik echtei even vrijmoe dig verklaren, dit daar buiten tusschen beide landen geen terrrtcriale conflicten voor Duitschland meer bestaan. Waarom marcheert de Duitsche jeugd Wanneer ae Fransche minister-president echter vraagt, waarom dan de Duitsche jeugd marcheert en in de gelederen aantreedt, dan antwoord ik dat dat niet is. om tegen Frank rijk te d«-monstreeren maar om dien politie leen wil te toonen en te documenteeren die noodig was urn het communisme neer te wer pen en die noodig zal zijr om het communis me onder te houden. Er is fn Duitschland maar êén wapendrager en dat is het leger; er is omgekeerd voor de nat.-sóc. organen maar één vijand en dat is het communisme. De wereld moet zich er echter in schikken, dat het Duitsche volk' vooi zijn binnenlan Helle organisatie, om het volk voor het communis tische gevaar te beschermen die vormen kiest, die resultaat kunnen garandeeren. We eischen wapens Als de rest van de wereld zich verschanst in onverwoestbare vestingen, geweldige ■vliegtuigeskaders bouwt, reusachtige tanks construeert, enorme stukken geschut giet, dan kan zij niet spreken van een bedreiging, omdat Duitsche nationaal-soeialisten onge wapend marcheeren in rijen van vier en daarmede zichtbare uiting geven aan de ge zindheid der Duitsche volksgemeenschap. Wanneer echter de Fransche minister-presi dent vraagt, waarom het Duitsche volk wa pens eisent, die het later loch moet afschaf fen, dan heerscht hier een vergissing. Het Duitsche volk en de Duitsche regeering heb ben in het geheel geen wapenen, maar gelijk gerechtigdheid gevraagd. Wanneer de we reld besluit, dat alle wapenen tot aan het laatste machinegeweer zullen worden afge schaft, dan zeg ikWij zijn bereid, onmiddel lijk tot een dergelijke conventie toe te treden. Als de wereld besluit dat bepaalde wapenen moeten worden vernietigd: wij zijn bereid, ook van die wapenen van tevoren afstand te doen. Wanneer echter de wereld zekere wa penen aan ieder volk toestaat, zijn wij niet bereid ons als minder gerechtigd volk daar van te laten uitsluiten. Wanneer wij volgens onze overtuiging op uat standpunt staan, zijn wij voor de andere volkeren behoorlijker contractanten, dan wanneer wij tegen onze overtuiging in, bereid zouden zijn, veroude rende en onteerende voorwaarden aan te nemen. De vroegere Duitsche regeeringen zijn eens vol vertrouwen lid geworden van den Volken bond, in de hoop, in hem een parlement te vinden voor een rechtvaardige uitwisseling van de belangen der volkeren en voor op rechte verzoening, vooral echter met de vroe gere tegenstanders. Dit onderstelde echter de erkenning van de definitieve gelijkgerech tigdheid van het Duitsche volk. Onder de zelfde voorwaarde is daarna de deelneming aan de Ontwapeningsconferentie gevolgd De declasseering tot een niet gelijkgerechtigd lid van een dergelijke instelling of een conferen tie is voor een natie van 65 millioen men- schen en een regeering, die hun eer hoogstel len, een ondraaglijke vernedering. De veiligheid van Duitschland is geen ge ringer recht dan de veiligheid der andere naties. Als de Engelsche minister Baldwin bet vanzelfsprekend acht, dat Engeland on eer ontwapening slechts de ontwapening der zwaarder bewapende staten parallel met de bewapening van Engeland tot op een zeker gemeenschappelijk niveau kan verstaan, dan zou het unfair zijn, Duitschland met verwij ten te overstelpen, wanneer het tenslotte als gelijkgerechtigd lid der Conferentie dezelfde opvatting ook voor zich zelf vertegenwoor digt. In dezen Duitschen eisch kan echter in he' geheel geen bedreiging voor de andere mo gendheden liggen. Want de verdedigings werken dier andere volkeren zijn immers in gesteld op de zwaarste aanvalswapenen, ter wijl Duitschland geen aanvalswapenen eischt, maar slechts die verdedigingswape nen, die ook in de toekomst niet verboden maar aan alle naties toegestaan zijn. En ook hier is Duitsch'and van tevoren b-reld ri,-h te vergenoegen met een minimum, dat in geen verhouding staat tot de gigantische bewane ning der aanvals- en v-rdedicin<:«midde'er onze vroegere tegenstandeis. De bewuste de classeering van ons volk echter, daarin be staande, dat men »ik volk ter wereld een van zelfsprekend recht toekent, dat slechts ons wordt onthouden, gevoelen wij als de ver eeuwiging van een discriminatie, die voor ons ondraaglijk is. Ik heb reeds in mijn vredesrede in Mei ver klaard, dat onder dergelijke omstandigheden wij tot ons leedwezen niet meer in staat zou den zijn, lid van den Volkenbond te zijn of aan internationale conferenties deel te nemen. Het is voor ons als vertegenwoordigers van een eerlijk volk en van een eerlijk eigen Ik onmogelijk, deel te nemen aan instellin gen onder voorwaarden die slechts een on eerlijke kan dragen. Het is mogelijk, dat er reeds mannen zijn geweest die ook onder een dergelijke last geloofden, aan internationale overeenkomsten te kunnen deelnemen. Het is van geen belang na te gaan, of zij zelf de besten van ons volk waren, maar zeker is, dat achter hen niet het beste van ons volk stond. De wereld kan er echter slechts be lang bij hebben, te onderhandelen met man nen van eer en niet met de dubieuze elemen ten van'een volk. Want de geest van een dergelijke conferentie kan slechts die zijn van oprecht begrip, of al deze pogingen zijn van tevoren tot mislukken gedoemd. Waar wij uit de verklaringen van de officieele vertegen woordigers van een aantal groote mogendhe den vernomen hebben, dat door hen aan een werkelijke rechtsgelijkheid van Duitschland op het oogenblik niet wordt gedacht, is het Duitschland thans ook niet mogelijk zich verder in een zoo onwaardige situatie aan andere volkeren op te dringen. Niet dreigen met geweld. Het dreigen met geweld zouden in hun verwezenlijking slechts rechtsbreuken zijn. De Duitsche regeering is te diep vervuld van de overtuiging, dat haar appel aan de ge- heele Duitsche natie, de wereld zal bewij zen, dat de vredelievendheid der regeering even als haar opvatting omtrent de eer, het verlangen naar den vrede en de waardeering van de eer van het geheele volk zijn. Moge de wereld uit deze bekentenis gewaar wor den, dat het Duitsche volk zich in dezen strijd om zijn gelijkgerechtigdheid en zijn eer volkomen identiek verklaart met zijn re geering". o HITLER'S RADIOREDE VERTAALD. De radiorede van Hitier werd in den nacht van Zaterdag op Zondag te één uur opnieuw uitgezonden over kortegolfzenders, vertaald in het Engelsch, Spaansch en Portugeesch. 4 DE NIEUWE SITUATIE IN DUITSCHLAND. De verordening tot ontbinding van den Rijksdag. De verordening van den rijkspresident tot ontbinding van oen rijksdag, gedateerd 14 October 1933, luidt: „Om het Duitsche volk gelegenheid te geven zich zelf uit te spreken over het huidige lot der natie en uiting te geven aan zijn verbondenheid met de rijks- regeering, ontbind ik op grond van artikel 25 der rijksdaggrondwet den rijksdag". In een tweede verordening op grond van paragraaf 6 van de rijkskieswet van 6 Maart 1924 bepaald, dat de verkiezingen voor den rijksdag op 12 November 1933 zullen wor den gehouden. Nog heden mededeeling van de Duitsche stappen per nota. Naar van welingelichte zijde wordt verno men. zal nog heden het besluit van Duitsch land's uittreden uit den Volkenbond en het verlaten der Ontwapeningsconferentie, zoo wel aan het Volkenbondssecretariaat als aan de deelnemende buitenlandsche mogendheden per nota worden medegedeeld. Volkstemming en Rijksdagverkie- zing gecombineerd. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de volksstemming over de politiek der rijksregeering en de rijksdagverkiezing op 12 November a.s. in combinatie met elkaar zullen plaats vinden. Voor de rijksdagverkie zing zal slechts één candidatenlijst worden ingediend. DE AANSLAG OP GENEVE. Inwerking-treding van het pact van vier? De eerste groote opwinding, die veroor zaakt werd door het bekend worden der Duitsche besluiten, maakte tn den loop van den middag plaats voor een rustiger beoor deeling van aen toestand. De toestand wordt echter algemeen als buitengewoon ernstig beschouwd. Vooral wordt thans gesproken over de vraag, welke mogelijkheden er nu zijn voor het verder voeren der zakelijke on derhandelingen. Op den voorgrond staat daarbij de ge dachte, dat thans het pact van vier in een of anderen vorm in werking zou kunnen treden Aan Fransche zijde is men van meening, dat het pact heeft opgehouden te bestaan, daar het was gegroeid in het kader van het Vol kenbondspact en de vier mogendheden het pact als zelistandige raadsleden hadden ge teekend. Daartegenover schijnt men in Engelsche en speciaal in Amerikaansche kringen het pact van vier thans als geschikten uitweg te beschouwen. Van Amerikaansche zijde wordt zelfs ver klaard, dat de regeering der Ver. Staten zich thans niet zou onttrekken aan een uitnoodi- ging der vier mogendheden tot deelneming aan de onderhandelingen. Een goede indruk is gemaakt door het besluit der Duitsche re geering tot het sluiten van non-agressiever dragen. Men neigt hier tot de meening, dat Frankrijk en Engeland voorloopig geen bij zondere stappen zullen doen, maar de ver dere ontwikkeling zullen afwachten. Uiterlijk blijft de normale gang der ontwa peningsbesprekingen behouden. De Volken bondsraad vergadert achter gesloten deuren en beraadslaagt over de verkiezing van een commissaris voor Danzig. In Volkenbondskringen is de stemming buitengewoon gedrukt, daar het uittreden van Duitschland wordt beschouwd als een zware slag. De Duitsche delegatie vertrokken. De Duitsche delegatie ter ontwapenings conferentie heeft tot op den laatsten man Ge neve verlaten. Ook de permanente Duitsche vertegen- I woordiging bij den Volkenbond keert in ge zelschap van gezant von Keiler naar Berlijn terug. Een beslissing over het blijven van Duitsche ambtenaren in het secretariaat is nog niet genomen. In ladende conferentiekringen wordt titans verklaard, dat de hoofdcommissie der ont wapeningsconferentie hedenmiddag zal sa menkomen. Een plan wordt, naar verluidt, uitgewerkt om zoo snel mogelijk te komen tot een ont wapeningsovereenkomst, die met meerderheid van stemmen zou worden aangenomen. Van Fransche zijde wordt zelfs het ver drag van Locarno als vervallen beschouwd, daar het tot stand kwam in het kader van den Volkenbond. Aan Engelsche zijde bestaat zekere gere serveerdheid. Men verklaart, dat Simon zich in de late avonduren in telefonische verbin ding zal stellen met MacDonald. In den loop van Zondag zouden dan uitvoerige bespre kingen plaats vinden tusschen Simon, Bon- cour en Da vis. Een mededeeling over het Italiaansche standpunt is nog niet verkregen. HET NIEUWE STEMBILJET. De stemming over de proclamatie. In het Reichsgesetzblatt is verschenen de verordening inzake de ten uitvoerlegging der volksstemming over de proclamatie der rijks regeering. Op het stembiljet staat het vol gende gedrukt: Keurt het Duitsche volk de hem fn den oproep der rijksregeering van 14 October 1933 voorgelegde politiek der rijksregèering goed, en is het bereid, deze als de uitdruk king van zijn eigen opvatting en van zijn eigen wil te verklaren, deze oprechtig te er kennen? Deze vraag moet met „Ja" of „Neen" worden beantwoord. WAT FRANKRIJK ER VAN DENKT. Ter bevoegder plaatse bewaarde men ook Zaterdag een gereserveerdheid in de beoor deeling van den toestand. Het besluit der Duitsche regeering wordt beschouwd als een zeer belangrijk en onverwacht feit. Daar het besluit eerst bekend werd toen de Fransche ministerraad uiteenging, is een uiteenzetting van de regeering nog niet geschied. Men wacht blijkbaar op de berichten uit Geneve en de hoofdsteden over de gevolgen van het besluit van Berlijn. De tijding van het uittreden van Duitsch land uit den Volkenbond en de daarmee sa menhangende gebeurtenissen en besluiten is in Parijs bekend geworden nadat de middag bladen reeds waren verschenen. Het besluit werd dus eerst bekend in een beperkten kring, doch verbreidde zich dan als een loo pend vuurtje in politeke kringen en in han delskringen. Men krijgt den indruk alsof hier niemand op deze wending gerekend had. De tijding op zich zelf had m politieke kringen de uitwerking van een bom en die Fransche vooraanstaande persoonlijkheden die zich over deze maatregelen wilden uiten zij droegen echter geen ambtelijk karakter toonen zich des te meer verrast daar men reeds met de mogelijkheid rekening had ge houden dat Duitschland in Geneve zou po gen de ontwapeningsonderhandelingen in het raam van het vier mogendhedenpact te brengen. Deze stap van Duitschland had men echter in geenen deele verwacht. Persstemmen. Paris S o i r schrijft, dat ook Japan wel uit den Volkenbond is getreden, maar deze stap heeft Frankrijk minder getroffen omdat Japan zoo veraf ligt. Het Duitsche besluit is ongetwijfeld van zeer groot belang. Het heeft dit voordeel, dat thans duidelijk blijkt, dat Duitschland de verdragen wil schenden. De Fransche these kan daardoor slechts aan kans winnen. De semi-officieele Temps verklaart, dat de Duitsche stap er op berekend is, indruk te maken in Duitschland en geheel Europa. Na dat de Duitsche pogingen om de eenheid tus schen Frankrijk, Engeland en Amerika te verbreken zijn mislukt, heeft de Duitsche re geering thans alles op een kaart gezet. De stap is van groote beteekenis, maar men moet hem kalm bekijken. Duitschland heeft den Volkenbond een ontzettenden slag toege bracht, den Volkenbond, die het in zijn mid den had opgenomen en het een permanenten Raadszetel had verzekerd, ofschoon het niet alle internationale verplichtingen was nage komen. De Liberte wijst er op, dat geheel Duitschland het besluit der regeering zal toejuichen, zelfs wanneer er geen dictatuur bestond. Men zou slechts een Duitscher be hoeven te vragen of zijn regeering gelijk heeft en men zou een geestdriftig antwoord krij gen. Er bestaat dan ook geen twijfel over den uitslag van de volksstemming. De Intransigeant verklaart, dat met het oog op de nieuwe situatie Frankrijk, En geland en Amerika hun eenheidsfront nog sterker moeten maken. HOE ENGELAND HET OPVAT. Persstemmen. De Londensche bladen brengen uitvoerige berichten over de besluiten der Duitsche re geering en den oproep van Hitier. In Duitschland moeten aldus de bladen zelfs de tegenstander van het nat.-soc toege ven, dat het besluit van Hitier een prachtig staaltje van diplomatieke strategie is, want in de ontwapeningskwestie heeft vereenigd Duitschland geschapen volksstemming zal dit bewijzen. In conservatieve kringen verklaart r den Duitschen stap te kunnen begrijpen. Evening News herinnert er aan, dat Duitsch land reeds altijd consekwent heeft gestreden voor zijn gelijkgerechtigdheid, dat echter de andere mogendheden het Verdrag Versailles niet hebben uitgevoerd, aoordat zij niet ontwapenden h„mVenLng .,Standard maakt van de gelegen- vln SUST te 5'eiten Voor een afk^en daar slf mlVaï continentale politiek, der laatste^ f de vredesconferenties laatste 15 jaar Europa weer in de huurt \an een oorlog komt. De motieven voor den Duitschen stap zijn duidelijk. Hitier en een de men, De J E.Ostermann 4 Co's Handel Mij N.V A'dam. Fabrt«*«n t« Jutphaa» b') De liberale Star verwacht een engere aan eensluiting der andere mogendheden en hoopt, dat de Volkenbond niet den doods steek heeft gekregen. De president van de Engelsche Volkenbondsvereeniging Murray schrijft in dit blad, dat Duitschland een con trole op de bewapening niet kan voorkomen en hij stelt de vraag, waarom de Duitschers niet inzien, dat de Engelschen hun vrienden zijn eri eerlijk met hen willen onderhandelen Londen opgeschrikt! De tijding dat Duitschland uit den Volken bond getreden is, heeft in Londen in geïnte resseerde kringen een geweldige opwinding veroorzaakt. De Duitsche stap kwam voor de Engelschen volkomen onverwachts, juist om dat in de ochtendbladen de toestand in Ge neve in geen enkel opzicht hopeloos werd ge noemd. De mogelijkheid van een uittreden van Duitschland uit de ontwapeningsconfe rentie was weliswaar reeds verscheidene kee- ren in de Engelsche pers besproken. Men had echter kennelijk niet geloofd dat deze stap reeds nu zou worden gedaan. De diplomatie ke medewerkers van de Engelsche bladen wilden aanvankelijk aan de tijding nauwe lijks geloof schenken. De Duitsche persverte genwoordigers werden met telefoon-aanvra gen overstroomd. De kranten brachten de tij ding als een zeer groote sensatie. Op groote plakkaten las men de woorden: „De Bom van Hitier". In sommige publicaties komen opmerkingen voor als „Duitschland werpt de wereld de strijdbijl toe en heeft een bom in de Ontwapeningsconferenties geworpen". In het Engelsche ministerie van buitenland sche zaken heeft de tijding eveneens uiterst alarmeerend gewerkt. In de persafdeeling werd echter besloten zich voorloopig te ont houden van ieder ambtelijk standpunt met betrekking tot de gebeurtenissen. Men wil de nadere omstandigheden en de gronden af wachten die tot het besluit van Duitschland ;evoerd hebben en men wil klaarheid over iet doel dat Duitschland met deze stap wenscht te bereiken, Amerika zwijgt. Het uittreden van Duitschland uit den Vol kenbond heeft in ambtelnke kringen in Ame rika gewerkt is een bliksemstraal uit helde ren hemel. Op de gezichten van de beambten der departementen was zichtbare verrassing en bezorgdheid te lezen. Zij weigerden echter zich over de gebeurtenissen te uiten. Oostenrijk's meening. In Weenen werd het bericht over de gebeur tenissen in het Duitsche rijk, het verlaten van den Volkenbond en de uitschrijving van nieuwe verkiezingen voor den rijksdag door een telefonische melding bekend. De tijding, die zich vanuit verschillende redactiegebou wen opongelooflijk snelle wijze verbreidde, verwekte het grootst mogelijke opzien. In alle politieke kringen wordt de groote betee kenis van deze stap ten volle erkend. Mussolini wist er van! Het verluidt, dat Mussolini reeds Donderdag van het voornemen van Duitschland in kennis was gesteld. Mussolini moet Vrijdag nog ge tracht hebben Duitschland althans nog voor den Volkenbond te behouden. Aangekondigd wordt, dat Italië de leden van het viermogend- heden pact en Amerika voor een conferentie zal uitnoodigen. Min. de Graeff acht den toestand zeer ernstig. Naar aanleiding van de berichten omtrent het uitreden van Duitschland uit den Vol- kenbond, heeft een redacteur van het Ned Corr. Bureau in een onderhoud met den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. de Graeff, die dezer dagen uit Genève teruo-^e- keerd is de vraag gesteld of de kwestie van de Joodsche vluchtelingen, waartoe door Nederland het initiatief genomen is er toe kan hebben bijgedragen, dat Duitschland zich in Genève geïsoleerd ging voelen. De minister antwoordde hierop, dat zulks naar zijn meeening volkomen uitgesloten is De houding van Duitschland inzake de Joodsche vluchtelingen is zeer begrijpend en zZr en 00k d* verhouding met de Duitsche delegatie heeft niets te wenschen overgelaten. Voor zoover er ge voeligheden aan Duitsche zijde kunnen be staan, zou dit alleen het geval kunnen zijn naar aanleiding van de behandeling in de Minderhedencommissie, maar hier heeft Nederland niet aan deel genomen. In het a.gemeen zijn oordeel gevende over deze gebeurten.ssen, aarzelde de minÏÏeï TOEPASSING ARTIKEL 40 DER ARMENWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten ter mondelinge behandeling van hun verzoek om toepassing van art. 40 der Armen wet met betrekking tot de kosten van onderi steuning van P. Buijsman en zijn gezin zal wor_ den gehouden op Woensdag 18 October 1933 des namiddags te 2 uur, in het gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3 te Haarlem. Alkmaar, 16 October 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. - Hoogste barometerstand 767.4 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 740,3 mM. te Torshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 17 October: Ma.ige tot krachtige Zuid Westelijke tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvankelijkk nog regen en hagelbuien en kouder. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de hooge druk in onze omgeving verdrongen door een nieuwe de pressie, die diep is en ten zuiden van IJs land naar Schotland trok en door een zeer kouden luchtstroom uit het noorden wordt gevolgd. De temperatuur daalde op geheel IJsland onder het vriespunt. In het oosten en zuiden van Duitschland. Zwitserland en Oostenrijk is de ochtendtemperatuur bij zuid-westelijken wind gestegen, maar is op nieuw afkoeling met buiïg weer bij ruimen- den wind te wachten. Krachtige tot stormachtige winden waaien over de Noordzee, de Britsche eilanden en Oost-IJsland, krachtige zuidelijke winden om het Skagerak. In geheel West Europa vallen regenbuien. MR. WENDELAAR VOORZITTER VAN DEN VRIJHEIDSBOND. In de Zaterdag te Utrecht gehouden bui tengewone vergadering van de liberale staatspartij De Vrijheidsbond is, als opvol ger van mr. D. Fock, bij acclamatie tot voor zitter gekozen de heer mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar. Na een toespraak van mr. Fock hield de nieuwe functionnaris een belangrijke rede over de toekomst van den staat en de liberale gedachte. Voor het verslag hiervan zie men de rubriek Binnenland. N.V. NEDERLANDSCHE FABRIEK VAN VERDUURZAAMDE LEVENSMIDDELEN v.h. W. HOOGENSTRAATEN EN CO. De raad van commissarissen van de N. V, Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraaten en Co. stelt in de op 23 October in ,,De Vergulde Turk te Leiden te houden vergadering van aandeelhouders voor de notulen van de alge meene vergadering van 27 Augustus 1932 goed te keuren; de balans per 30 April 1933, benevens de verlies- en winstrekening over het afgeloopen boekjaar goed te keuren en de directie voor het gevoerde beheer en de commissaristen voor het gehouden toezicht te déchargeeren. Voorts bevat de agenda het voorstel om ta voorzien in de vacature ontstaan door de perio dieke aftreding van den heer P. A. Gooyer, die zich herkiesbaar stelt, en de algemeene mede deeling „wat verder ter tafel zal komen". ZWARTE POESJES EN EEN HENDERSHOND. fl Bij den heer C. Verwer, Baanstraat, zijn twee kleine zwarte poesjes, die wachten op een nieuw goed tehuis. Liefhebbers kunnen zich hedenavond 8 uur aanmelden. Aan genoemd adres is voorts een herders hond komen aanloopen. De eigenaar wordt verzocht het dier terug te halen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar ves tigt nogmaals de aandacht op de enkel* weken geleden door hem geplaatste waarschuwing waarin het in relatie treden met de instelling, zich noemende „Bureau: Hotel Café Restaurant Hedrijf", gevestigd Bloemgracht 3 te Amsterdam wer ontraden. De houder van dit bureau ver leent zijn bemiddeling bij het koopen en ver hopen van verlofzaken enz., doch doet dit, i) ens verschillende bij de politie ingekomen klachten, op zeer laakbare wijze. Voort» tracht gegadigden te vinden voor de functie van vertegenwoordiger en probeert dan van dez* eenn'nk-Psom machtig te worden. Ue Officier van Justitie te Arnhem veraoekt opsporing van de navolgende bankbiljetten! T O rÜ?' n°' A' E" 934482 4 k f 23.—, 017494 J' K' 0989641 J' Y' °45804' hüeke-bankbÜietten "1° te Seefeld in Tirol begin van Maart 1933 zo.k geraakt.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2