^Binnenland £aatste betichten. JSucqedijke Siand VEILIG BRANDEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. door de gladheid geslipt. rijden kan bij uitzon dering geen kwaad rijden k echter afttfd goed en des beter I VERKEERSONGEVALLEN J. v. d. KOMMER M. v. d. KOMMER-GROOT GR ETA, PHILIPPUS JOHANNES. VADER DES VADERLANDS. Men verzoekt ons van de zijde van het Ver. Rotterd. Hofstadtooneel nog opname van het volgende! Het was een daad van groot vertrouwen om lang voor herdenking van Willem van Oranje's geboortedag in 1553 een breede too- ueelherdenking van deze gebeurtenis met al bare zegenrijke gevolgen op te zetten. De ervaring had geleerd, dat een vader- landsch-historisch stuk moeilijk tot een lang durig succes was te brengen. Maar de auteur Eduard Veterman zag zijn vertrouwen niet beschaamd, vooral omdat Cor van der Lugt Melsert zich met geestdrift aan de moeilijke voorbereiding en vertooning van dit werk zette, niet slechts door een kost bare en nauwkeurige stoffelijke uitbeelding, maar vooral ook door een diep gepeilde mate rialisatie van den hoofdpersoon. Na een lange reeks vertooningen in het ge- heele land, komt thans de beurt aan Alkmaar op Woensdag 18 October om kennis te maken met dit waarlijk ongewone schouwspel, dat overal de toeschouwers diep heeft ontroerd en meegesleept. Het zal wel onnoodig zijn erop te wijzen, dat een dergelijke vertooning zeer groote eischen (ook finantieel) stelt en een volle zaal noodig is om hieraan tegemoet te komen. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 5.35 uur licht op. en EEN HONDERDJARIGE. Zaterdag herdacht de wed. v. d. Meij Snijders te Wijk aan Zee haar lOQsten ge boortedag. Ter eere van dezen zoo zeldzamen gedenk dag wapperde van verschillende huizen in de •badplaats de driekleur. De burgerij had twee eerepoorten voor Ihaar opgericht en voor haar rekening in de r.-K. kerk een H. Mis doen opdragen. Des avonds bracht het muziekcorps „Arion" de jubüaresse een serenade. AUTO-ONGELUK. Door nog onbekende oorzaak reed de heer Adolf. alhier, gistermiddag met zijn auto, waarmee hij op weg was naar den Helder, tegen de brugleuning nabij de Stolpen. Door deze botsing veranderde de wagen van richting en vloog tegen een boom op. De inzittende heer A. en zijn echtge- noote bekwamen een hoogdwonde. De wagen zelf werd deerlijk verminkt. TE VEEL GEDRONKEN. Zaterdag en Zondag werden door de poli- tie 4 personen terzake openbare dronken schap in arrest gesteld. JUBILEUM-CONCERT JAN ZWART. Jan Zwart, de alom in den lande en vooral ook in Alkmaai bekende organist, heeft den lsten October 1.1. zijn 40-jarig jubileum her dacht. Op grootsche wijze is hij reeds op ver schillende plaatsen als Amsterdam, Rotter dam, Zaandam en Zwolle gehuldigd. Alkmaar en omgeving, die reeds jaren genieten van zijn geregelde zomeravondconcerten in de Groote Kerk, mogen ir. deze zeker niet achter blijven. Zooals reeds in een vorig bericht werd vermeld, heeft zich ook hier ter stede een comité gevormd, bestaande uit de volgende personen: Ds. W. D M. Baar, voorzitter; mr. D. BosscheT, secretaris; A. van den Ei burg, penningmeester; mevr. T. Vis—de Boer; A. Bruin; Com. Jonker en W. H. Slin ger, dat den heer Zwart heeft uitgenoodigd op Donderdag, 19 October, des avonds 8 uur, in de Groote Kerk een jubileum-concert te geven, waarbij dan tegelijkertijd de huldi ging zal plaats hebben. Het groote Vrijz. Herv. Zangkoor onder leiding van Corn. Jonk-er zal daarbij zijn medewerking ver- leenen. De volgende dames en heeren nebben een comité vai aanbeveling gevormd: Mr. W. C. Wendelaar. Tj. N. Adema N. P. Andriesma, mr. J. Belonje, ds. A. J. P. Boeke, ds. J. Deet- man, mr. J. G. Holsteijn, mr. A. Koelma, ds. F. Kuiper, ds. H. Makkink ds. C. von Meijen feldt, mej. A. M. Ocrt, J. Henri Oushoorn, N. van de Poll, mej. ds. F. W. Rappold, J Ringers, D. Saai, D. J. Scheffel, P. Schipper, dr. R. G. C. Schröcler, notaris P. J C. van Toornenburgh, ds. J. H. W. Warners, mej Annie Veenenbos. Wij mogen dan ook verwachten, dat velen zich Donderdag a.s. zullen opmaken naar de Groote Kerk om van het meesterlijk spel van den kunstenaar en den zang van het uitstekende koor te genieten en den jubilaris hun hulde te brengen. 't Is onnoodig hier nogmaals te wijzen op de buitengewone verdienste van den heer Zwart voor de Ned. orgelmuziek en op zijn veelzijdig talent. Wij zijn er van overtuigd, dat niemand een gang naar de Groote Kerk op Donderdagavond a.s. zal betreuren. Wie verzekerd wil zijn van een plaats, moet zich zoo spoedig mogelijk van een kaart voorzien. Programma's zijn 's avonds aan de kerk verkrijgbaar. doch juist de ruit, waarin de bestuurders der beide voertuigen elkander hadden moeten zien naderen, was geheel en al beslagen. Op de plaats waar het ongeluk gebeurde, ligt dubbel spoor, zoodat omstreeks tien uur het tramverkeer over het andere spoor hervat kon worden. BUITENGEWONE PALINGVANGST. Een Enkhuizer visscher, die zijn fui ken bij den afsluitdijk had geplaatst, ving Donderdag 2890 en Vrijdag 4574 pond blanke paling. Alleen voor de vangst van laatstgenoemden dag was de besomming ruim 1000, SOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Te Wouwscheplantage onder de ge meente Wouw hebben kommiezen Don derdag een vrachtauto gesommeerd te stoppen. Toen de bestuurder desondanks doorreed, is er van de vuurwapens ge bruik gemaakt. De vrachtauto stiet een eind verder opnieuw op eenige ambtenaren, die door de schoten opmerkzaam waren gemaakt en de wapens schietvaardig hielden. De vrachtauto kon toen tot staan worden gebracht. Hij bleek een partij var 1500 K G. margarine te bevatten, die over de grens was gesmokkeld. De smokkelaars bleken afkomstig uit Heusden. Auto en lading zijn in beslag genomen. Logement uitgebrand te Arnhem. Om halfzeven gisteravond is de Arnhem- sche brandweer gealarmeerd voor een uit- slaanden brand in het logement van den heer Essers aan de Kleine Oord aldaar. Vooral omdat het pand aan drie zijden inge sloten ligt tusschen huizen, droeg de brand een ernstig karakter. In het logement waren een zestal gasten geherbergd, onder wie eenige Pinda-Chineezen. Een van de Chinea- zen had beneden eten klaargemaakt en toen hij zich naar den bovenverdieping begaf, zag bii. dat door tot dusver onopgehelderde oorzaak alles in lichtelaaie stond. De brand op de bovenverdieping drong echter door naar de tweede verdieping en weldra sloegen de vlammen ook het dak uit. Het bovenhuis is geheel uitgebrand. Het beneden gelegen café bleef gespaard, doch leed ernstig door het blusschingswater. De inboedel en het huis waren verzekerd. De eigendommen van de gasten gingen ver loren. de phesfor bestelde, is radeloos en is in over spannen toestand. De Snip (uitreis) it te Djask gearriveerd, da Ijsvogel kwam daar eveneent. DE NAAIMACHINEZWENDEL TE LEIDEN,' De Hooge Raad heeft heden verworpen do cassatieberoepen van A. M. en J. H. V., dio resp. wegens uitlokking van verduistering en heling door het gerechtshof te Den Haag in do Leidsche naaimachinezaak veroordeeld zijn tot 9 maanden en tot 6 maanden gevanganisstraf. ALS ONGESCHIKT ONTSLAGEN POLITIE-AGENT. Het ambtenarengerecht heeft heden onge< grond verklaard het beroep van den agent \an politie J. Smit te Noordwijk, die uit den politie dienst is ontslagen wegens ongeschiktheid. De bestuurder gewond. Zondagmorgen omstreeks 11.15 uur had tengevolge van het springen van den linker achterband een auto-ongeluk plaats op den Kennemerstraatweg alhier. Aldaar reed de luxe-autobestuurder S. J. J. Crone, wonende te Dordrecht, toen plotseling de auto slipte j en met volle vaart tegen een aldaar staanden boom botste, waardoor de auto eenige malen in de ronde slingerde en ten slotte tot stil stand kwam. De bestuurder en een in den auto zittend zoontje van dezen werden er uitgeslingerd en de bestuurder bekwam een vrij ernstige hoofdwonde en een verwonding aan zijn rechtervoet. Hij is door de politie voorloopig verbonden en daarna overge bracht naar het Elisabeth-ziekenhuis alhier. Zijn zoontje, alsmede de nog inzittende echt- genoote van den bestuurder en een tweede zoon kwamen met den schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd en is ter plaatse in ten garage geborgen. JONGELING AANGEREDEN EN ZWAAR GEWOND. De automobilist doofde de lichten en reed door. Hedennacht stond een viertal jongelui op den Purmerenderweg te Beemster met elkaar te praten aan den rechterkant van den weg, toen een auto in razende vaart uit de richting Purmerend kwam aanrijden. Een der jonge lui, 'de 20-jarige Bunschoten, werd door den auto gegrepen en een eind meegesleurd, waarna de automobilist den jongen liggen liet, zijn lichten doofde en in snelle vaart verder reed. Het slachtoffer is naar het ge' meente-ziekenhuis te Purmerend vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek in. VOETBAL-ONGELUtfKEN. Bij een voetbalwedstrijd, welke gistermor gen op het Gemeentelijk Sportpark werd ge speeld, kwamen twee spelers met elkander zoodanig in botsing, dat de 19-jarige N. K wonende alhier, vrij ernstig aan het achter hoofd verwond werd en opname in het zie kenhuis noodzakelijk werd geacht. Hij is per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De voetballer H. A. W. F., wonende al hier, verzwikte hierbij zijn voet, doch dit Meek niet van ernstigen aard te zijn. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank zijn gedepo neerd de uitdeelingslijsten in de faillissemen ten van J. J. H. R. Heitkönig (Maison Chic, Langestraat, alhier), J. Smit, meubelmaker alhier en C. A. Komen, koopman te Zuid- scharwoude, alle zonder eenige uitkeering aan concurreerende schuldeischers. AANRIJDING OP DEN KENNEMER STRAATWEG. Te omstreeks kwart voor vijf had gister- niddag op den hoek Varnebroek—Wilhelmi nalaan alhier een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door A F. G., wonende te Alkmaar en een tweewie lig motorrijtuig, bestuurd door J. C. van O wonende te Amsterdam. De op de duo ven het tweewielig motorrijtuig zittende dame werd als gevolg van de aanrijding daar af geslingerd, doch bleek na onderzoek ''oor een geneeskundige er goed te zijn afgeko men. Een samenloop van omstandigheden schijnt de oorzaak van de aanrijding te zijn. Overigens geen schade en geen persoonlijke ongelukken. De politie stelt een nader onder soek in. EEN HONGERIGE HOND? Gistermiddag werd door een jongen een hond aan het bureau gebracht, die in het land aan den Bergerweg eenige eenden van j. L., wonende aldaar, had doodgebeten. De eigenaar van den hond is nog onbekend. Het gevaarlijke dier is naar het slachthuis alhier overgebracht. De politie stelt in deze een na der onderzoek in. BRAND IN EEN KAPPERSZAAK. Omstreeks 4 25 uur gistermiddag brak er een uitslaande brand uit in de kapperssalon van C. R., gelegen aan het Oudorperdijkje n°- 1 alhier. De gealarmeerde brandweer, die spoedig ter plaatse was, mocht het gelukken binnen een half uur den brand te bedwin gen, doch kon niet voorkomen, dat het boven huis geheel uitbrandde. De bewoners bleken afwezig te zijn Het perceel was verzekerd Omtrent de oorzaak, die tot dusver onbekend is, wordt door de politie een onderzoek inge steld, VERKEERSSTREMMING BIJ RUSTENBURG. Te Rustenburg had Zaterdagmiddag een ernstige verkeersstremming plaats, doordat een auto met aanhangwagen van de Trans- hollandia-express tegen de leuning van de H. H Waarderbrug reed niet het gevolg, dat de achterwielen plat onder den wagen kwa men, en deze midden op tie brug moest stop pen. Het verkeer dat hier nogal druk is, moest over Oterleek gelegd worden. Na an derhalf uur werken kon de auto weer op eigen kracht vertrekken. BOTSING TUSSCHEN TREIN EN AUTO. Zwaar met zandbeladen goederen trein rijdt vuilnisauto te Arnhem aan. Zaterdagmorgen is in het Arnhemsche Broek bij het viaduct van Plattenburg een hevige botsing geweest tusschen een vuilnis auto van de Arnhemsche gemeentereiniging en een goederentrein van de G. T. M., die het zand voor de demping van de Lauwersgracht vervoert. De goederentrein bestond uit een locomotief en tien met zand geladen wagens en ging in de richting Arnhem, toen plotse ling van onder de poort de vuilnisauto na derde. De trein noch de auto hadden groote snelheid en toch was een botsing onvermij delijk. Vlak achter de cabine werd de auto door de locomotief gegrepen, waarna deze een halven slag omdraaide, doch op vier wie len bleef staan. Voor den trein had de botsing evenwel ernstiger gevolgen. Want doordat de loco motief aan de linkervoorzijde door den auto werd tegengehouden en er door de zware la ding wagens een groote druk .werd uitge oefend, kantelde de locomotief naar rechts Ook de wagen, die aan de locomotief gekop peld was, sloeg om, terwijl de tweede wagen uit de rails liep. Het, volgens de Tel., merkwaardige geval deed zich voor, dat van den auto alleen °e linker-chassisbalk ontzet werd, terwijl a materieele schade van den trein veel grooter is. Ter plaatse stond een verkeersspiegel, KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Namens den minister van economische zaken maakt de regeerings-commissaris voor de uit voering van de garantieregeling 1933 ten be hoeve van de kippen- en eendenhouderij be kend, dat de uitkeering volgens de garantie regeling voor de week van 16 tot en 21 Oct. is vastgesteld op 25 ct. per 100 stuks uit te voe ren versche kippeneieren, tot een gewicht van maximum 50 K.G. per 1000 stuks en op 40 ets. per 100 stuks uit te voeren versche eenden eieren, NED. VROUWEN BEPLEITEN. De Nederlandsche Vereeniging voor Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap, heeft een adres aan de Ontwapeningsconfe rentie gezonden, waarin verzocht wordt maatregelen te nemen waardoor de volgende punten worden verwezenlijkt: geen herbewa pening; wezenlijke vermindering der be staande bewapeningenafschaffing van aan valswapenen binnen een bepaalde periode en de onmiddellijke afschaffing van het lucht bombardement, luchtwapens in het algemeen en giftgassen; beperking der uitgaven ter voorkoming van wedstrijden in bewapening; doeltreffend toezicht op de bestaande bewa peningen en op den wapenhandel en -fabri cage; een permanente organisatie om boven staande maatregelen uit te voeren en het door de Ontwapeningsconferentie begonnen werk voort te zetten. BOND VAN FRIESCHE VEREENIGINGEN BUITEN FRIESLAND. De bond van Friesche vereenigingen bui ten Friesland, waarbij 36 vereenigingen met gezamenlijk ongeveer 3200 leden zijn aange sloten, heeft te Utrecht zijn congres gehou den ter herdenking van zijn tienjarig bestaan (Van 1905 tot 1918 heeft hij een voorganger gehad, die na eenige jaren van bloei ten ge volge van „kreauwerij" ontbonden werd). Volgens zijn statuten stelt de bond zich ten doel, de Friesche vereenigingen buiten Fries land organisatorisch te verbinden en door een gemeenschappelijke actie krachtig te werken voor het behoud en de bevordering van de Friesch taal. Hij zoekt het vooral langs den genoeglijken kant. Ook ijvert de bond met succes voor verspreiding van Friesche lectuur en hij staat mee vooraan in de adresbeweging voor on derwijs in het Friesch, Zaterdagmorgen werden bestuur en leden van den bond vanwege burgemeester en wet houders van Utrecht officieel verwelkomd in de St. Michaelskapel van den Domtoren. De burgemeester, dr. J. P. Fockema Andrea, hield een aardige toespraak. De heer Winkelman, de voorzitter van den bond, heeft in zijn antwoord op deze toe spraak de verzekering gegeven, dat de Frie zen, die ijveren voor het behoud van de Friesche taal, goede Nederlanders willen zijn en blijven. Na een gemeenschappelijke koffietafel wan delden dt congressisten naar de Klooster gang, om te luisteren naar het carillon van den Domtoren, waarop de klokkenist, de heer J. A. H. Wagenaar, bij deze gelegenheid de melodieën van verscheidene Friesche liederen speelde. Om 2 uur begon het congres, waarop de heer J. H. Brouwer, uit Leeuwarden, sprak over: Fryslan, de Friezen en it Frysk, en drs. D. Kaima. van Eindhoven, een lezing zal houden over: Maitid yn Fryslin. Des avonds zongen Friesche koren uit Amsterdam en Arnhem en werd de eerste vertooning gegeven van Wikseljend Tij, een tooneelstuk in vier bedrijven van de heeren „W. japiks" en Tan Tuinmga. KORTE BERICHTEN. Te Volendam is het vierjarige kindje van den eendenhouder J. Steur bij het spelen in de sloot nabij de ouderlijke woning te wa ter geraakt. De moeder, die het ongeluk zag yebeuren, begaf zich direct te water en haal de de kleine eruit. Men mocht er niet in sla gen de levensgeesten op te wekken. Gister is in het Nieuwe Kanaal te Gro ningen het lijk gevonden van den 37-jarigen T B die vermoedelijk bij het visschen te wa ter is'geraakt. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. een zeer 30 Aan de gevolgen overleden. Op den Wagenweg te Haarlem is Don derdagavond een particuliere verpleeg ster door een auto aangereden. Zij be kwam een hersenschudding en een beenbreuk en werd in zorgwekkend en toestand naar het Elizabethgasthuis overgebracht, waar zij thans aan de be komen verwondingen is overleden. Motorongeval met doodelijke afloop. Zondagmiddag ongeveer 5 uur had bij Soes- terberg op den Rijksstraatweg een motoronge luk met doodelijken afloop plaats. In een bocht van den weg passeerde een luxe-auto, welke uit de richting Amersfoort kwam, in zeer snelle vaart een motorrijder; een botsing was onvermijdelijk. De motorrijder en de duo passagier werden gegrepen en tegen den weg geslingerd. De motorrijder, de 20-jarige J. de G. uit Maartensdijk, was op slag dood. Zijn lijk is door de politie in beslag genomen. De duo passagier, mej. M. A. de G. uit Hoensbroek, be kwam zeer ernstige verwondingen en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht. Men vreest voor haar leven. De gevolgen van woest rijden. Gistermorgen omstreeks 11 uur is op den Vierhuisterweg nabij Leeuwarden een ernstig motorongeluk gebeurd. De 23-jarige motor rijder Zandbergen Jr. reed met snelle vaart huiswaarts. Plotseling kwam de zijspan van zijn motor met een boom in aanraking. Z. werd van den motor geslingerd en bleef zwaar ge wond liggen. Toen de politie arriveerde was Z, reeds overleden. Hij stond als woest rijder bekend. Plotseling den weg overgestoken. Zaterdagavond te 6 uur is te Dongen de 18-jarige mej. Swans, doordat zij plotseling den weg overstak door een autobus van de Zuiderstoomtramweg Maatschappij gegre pen en opslag gedood Geestelijke overreden. Zaterdagavond reed op den rijksweg Etten Roosendaal de 68-jarige pastoor Bastiaan- sen uit St. Willebrord op zijn motorrijwiel huiswaarts. Uit de richting Roosendaal na derde een auto. Door de lichten verblind zag hij een voor hem rijdende boerenkar niet en reed er tegenop. Met een hersenschudding en ernstige inwendige kneuzingen is de pas toor naar het ziekenhuis te Ettten gebracht. Oude man aangereden en overleden. Donderdagavond werd op de Tuddernder- weg bij Sittard de 89-jarige H. Cremers aan gereden door een personenauto uit Bom. Aanvankelijk liet het ongeluk zich niet ern stig aanzien. Cremer werd echter toch in het ziekenhuis te Sittard opgenomen. De slag schijnt echter erger geweest te zijn dan ver moed werd, want Zaterdag is hij in het zie kenhuis aan de bekomen verwondingen over leden. De ongelukkige had juist een paar nieuwe schoenen gekocht voor zijn zestig jarig huwelijksfeest dat hij den 22sten dezer zou vieren. Aanrijding met doodelijken afloop. De 70-jarige Hofman uit Bussum, die Za terdagmiddag bij het oversteken van den rijksweg bij Naarden door een auto gegrepen werd en met een hoofdwonde en een hersen-1 schudding naar de Majclla-stichting te Bus- sum is overgebracht, is Zondagmiddag aan de gevolgen daarvan overleden. (Ongecorrigeerd.) EEN NOODLOTTIGE VERGISSING Jongetje gestorven aan phosfor- vergiftiging. Een droevig voorval heeft zich Zaterdag 1.1. in het gezin van de J., wonende de la Heiweg te Den Haag, voorgedaan. Op dok ters voorschrift moesten de kinderen van den heer van de J. levertraan met phosfor inne men. De levertraan werd in een apothekers winkel gekocht, doch een familielid (een ver pleegster) beloofde voor de phosfor te zul len zorgen, welke zij bij een chemicaliën- groothandel te Den Haag bestelde. Deze bestelling werd telefonisch opge geven en daarbij heeft zich een vergissing voorgedaan en is een aantal grammen in- stede van het voorgeschreven aantal milli grammen afgeleverd. Deze hoeveelheid werd den kinderen duizendvoudige massa toegedienc. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke noodlottige vergissing niet zonder gevolgen bleef. De beide kinderen werden naar het zieken huis aan den Zuidwal gebracht Daar is het 4 K-jarig zoontje aan de gevolgen van deze vergiftiging overleden. Het tweede kind is eveneens ernstig ziek, maar men hoopt, dat het tweejarige jongetje in het leven gehouden kan worden. De politie stelt een onderzoek in. Daartoe is het lijkje in besla? genomen. Wel staat echter vast, dat van kwaadwil ligheid geen sprake is. De yerpleegsier die1 KOLENDAMPVERGIFTIGING TE ARNHEM. Tengevolge van roetvorming in den schoorsteen heeft zich in een woning aan de West Peperstraat te Arnhem een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan. De twee bewoners, man en vrouw, raakten bewusteloos en zijn naar het Elisabeth-gasthuis overgebracht De toestand der beide slachtoffers is vol gens De Crt. redelijk. LIBERALE STAATSPARTIJ. Dr. S. E. B. Bierema voorzitter der liberale Tweede Kamerfractie. In plaats van mr. H J Knottenbelt, die het lidmaatschap van de Eerste Ka mer heeft aanvaard, is. dr. S. E. B. Bie rema benoemd tot voorzitter van de liberale Tweede Kamerfractie. GEBOREN: Johanna Theodora Wilhelmina d. v. Cor- nelis Duin en Ava Bok. Niesje d. v. Jan Peereboom en Sophia Egbergen. Johan- nes Jacobus z. v. Hendricus Kramer en Ma ria Robert. Anna Maria d. v. Hendricusu Puttenaar en Cornelia Rabeling. Marga- retha d. v Fredrik Verweel en Gerritje Ko ning. Gerardus Theodorus Benedictus Maria z. v. Dirk van Veen en Anna Smo- renfoerg. Catharina Clara d. v. Jan Fob mer en Helena Boldewijn. Hillegonda Catharina Maria d. v. Jacobus Botman en Catharina Schaper. OVERLEDEN: Anna Maria Everdina Overmaat 72 jaar. Aaltje Brouwer wed. Pieter Heinis 77 jaar. Jacobus Schut 80 jaar. jldoeituttiëM Den 3en November hopen onze geliefde ouders hun 25-jarige echt vereeniging te herdenken. Hun liefhebbende JAAP en RIE. JAN. Heiloo, Rijksstraatweg A 238. Receptie Zondag 29 October van 3 tot 5 uur. Inplaats van kaarten. Geboren: dochter van F. VERWEEÏi en G. VERWEEL—Konino. Alkmaar, 14 October 1933. Nieuwpoortslaan 62. Met blijdschap geven wij kennia van de geboorte van onzen Zoon J. TH. d. IDSERT. N. v. d. IDSERT—BOS. Alkmaar, 16 October 1933. Hofstraat 25. (T(jd. St. Elisabeth-ziekenhuis.) Bjj vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar is het faillissement van C. KLUFT, kweeker, wonende te Limmen, OPGEHEVEN bij gebrek aan baten. De Curator, Mr. H. JUDELL. Bergen N.H., 14 October 1933. in Kostelijke Ringen* chocolade en nog iets, gevormd tot een knappend stukje toast.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3