ASPIRIN DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY PROVINCIALE STATEN. HEILOO. HEFRHUGOWAARD. WIERINGEN. SCHAGEN, DE RIJP. BEVERWIJK. ZUIDSCH AR W OUDE. 3850 K.M. per fiets dwars door Australië. aatcm dit tevreden gericht? Nu, U weet het wel. Hij heeft Aspirin ge probeerd en heeft nu net werkelijk afdoende middel, wanneer hem iets pijn doet. Wij ge ven U een raad: Doet het hem na. De aanvoer van slaboonen neemt sterk af De prijs voor mooie boonen is echter stijgen de, doch er zijn er maar weinig mooie meer. Er zijn er nog voor f 20 verkocht. Ook brachten sommige partijen 12—15 op Boonen, die afweken in kwaliteit brachten 4.50—7 op. De mooiste bieten brachten het tot 1.20; de minst gewenschte soorten golden 6090 cent. Voor mooie, groote peen werd 22 70 betaald, kleine golden f 0.60—1. Andijvie bracht doorgaans niet meer dan den mini mumprijs van 25 cent op. Druiven waren iets duurder, evenals tomaten, die echter toch nog laag in prijs bleven. de wereld Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 30 tabL 70 ets. en oranjaxakjes van 2 tabL i 10 ca. tage ook z'n invloed doet gelden op de finan- cieele uitkomsten, mag toch wel met zeker heid worden geconcludeerd dat in dit geval de stikstofbemesting beslist rendabel is ge weest. Vooral de ammonsalpeter, het na tionale product van de staatsmijnen in Lim burg, maakt hier een uitstekend figuur èn door z'n groote productie èn door z'n gelde lijk voordeel. Het groote verschil in winstmarge met de chilisalpeter is voornamelijk te wijten aan het verschil in prijs van den kunstmest. Ondanks kleinere opbrengst is hier de zwa velzure ammoniak nog iets voordeeliger ge bleken dan de kalksalpeter, wat wel heel ty- oisch de goedkoopte van de za illustreert. i DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren aan de twee Langendijker Groentenveilingen worden in verband met het gevorderde herfstseizoen wel wat kleiner en zullen weldra wel grooter worden, als er winterproducten worden geveild. De tuin bouwers zijn n.1. begonnen met het binnen halen der winterkool, die voorloopig in de boeten zal worden opgestapeld. Behalve, dat in sommige gedeelten van het Ambacht, het eigenlijke Lanorendiiker tuinbouwdistrict, de teelt niet best is gelukt, is er, als gevolg*van de onzekere vooruitzichten in de nolders aan merkelijk minder uitgeplant dan vorige jaren, zoodat met gegronde reden mag wor den aangenomen, dat er dezen winter veel minder kool zal zijn dan vorige jaren. De tuinbouwers leven nu weer op hoop voor de onbrengsten van de winterproducten, doch van de zijde van den handel, die het terrein voor uitvoer moet verkennen, komen weinig hoopvolle berichten en moeten de bouwers er zich maar op voorbereiden, dat de winter- k"olcampaene al weer niet beter zal zijn dan die van den zomer en den herfst. De herfst campaone. die nu ten einde loopt, heeft aller bedroevendste resultaten onge'everd en de laatste week was er geen enkele aanwijzing, cie uitzicht gaf op een betere toekomst. De aardappels, die voor dezen tijd nog in vrij groote hoeveelheden werden aangevoerd brachten weer een beetje on. Er kwamen heel wat Schotsche muizen, de voorraden poot- aardappelen. die men hoopte aan het buiten land te kunnen verkoopen, doch waarvoor de koooers schitterden door afwezigheid. Als consumptie-aardappelen worden ze thans niet meer gezocht, zoodat de heele week door de noteeringen lagen tusschen 40 en 60 cent per 100 K G. Een enkel partijtje bracht iets meer op. De drielingen gingen voor 40 en 50 cent van de hand. De verkochte Friso's brachten f 1.50 tot 1.60 op. Eigenheimers gingen niet boven den prijs van 2 en blauwe Eigenheimers brachten het tot 2 2.40. Voor blauwe aardappels kon f 3 wor den bedongen. We hoorden, dat de consu menten er 9 voor betalen, dank zij der boe ren gezegende instelling der Ned. Aardap pelen Centrale! Het leek er op sommige dagen naar, of de icode kool een gunstiger mark' zou krijgen. Er kwam meer kooplust, zoodat ook de groote kool verkoopbaar werd. Het vleugje van opleving ging echter weer gauw liggen en zoo is ook deze week voor de aanvoerders van roodi 'cool een ongunstige geweest; de hoogste priis was 1.70, terwijl een groot deel voor den minimumprijs werd verhan deld en een ander gedeelte onverkocobaar was Dc aTivoer aan beide veilingen beliep bij de 50 spoorwagens. Met de gele kool liep het bijna nog slech ter dan voorafgaande weken. Een groot ge deelte Wc.s onverkoopbaar en zoo nu en dan bracht een partijtje 1 10 op Zoo goed als al het aangevoerde, 35 spoorwagens, heeft de bouwers 100 per spoorwagen opge leverd! Voor vroege witte kool is de belangstelling wel beter geweest. Het schijnt met den ver koop van zuurkool nog niet naar wensch te gaan, zoodat de zuurkoolfabrikanten voor zichtig zijn met den inmaak Gevolg daarvan is, dat de fabrieken niet zoo veel opnemen, wat van nadeeligen invloed is op den prijs Het kwam maar zelden voor, dat een partij meer dan f 1.25 opbracht, d. i. de minimum prijs. Overigens werd er heel wat voor 40 cent of iets meer verkocht. Dezelfde tendens viel ook waar te nemen bij de Deensehe witte kool, waarvoor gemiddeld niet meer dan 1 is betaald. Aanvoer aan beide veilingen 55 spoorwagens. Hoewel uit andere streken vrij gunstige be richten kwamen over de prijzen van bloem kool, was er hier maar weinig van te bemer ken De mooiste Lecerf bracht van 5—7 op, kleinere 2.804. Voor reuzen konden deze prijzen nog niet worden bedongen, zoo dat de mooiste 45.80, kleinere of eenigszins afwijkende 2.50— f 3-90 op brachten. Voor tweede soort lagen de prijzen tusschen ƒ0.75 en f 1.50. In den uienhandel komt ook maar geen op leving en ongetwijfeld zijn het de contigen- teerisgsmaatregelén van importeerende lan den, welke een opleving in den weg staan. Grove uien brachten 2.202.30 op, ge wone 1.70—2.40. Voor drielingen bleef de belangstelling beneden het redelijke en kon nauwelijks 1 worden gemaakt. Nep werd verkocht voor f 1.702.90. al naar gelang van de kwaliteit. Aanvoer 16 spoorwagens. J^xaoiHciaai Hieuws De tweede gewone zitting van de Prov. Staten van Noordholland zal gehouden wor den a.s. Dinsdag des voormiddags half 12, voorts Dinsdag 12 Dec. en eventueel volgen de dagen te half elf. In die vergaderingen zal de begrooting voor 1934 worden behan deld. Het Crisis-Comité „Heiloo" hield Maan dagavond vergadering in café-Admiraal. In gekomen waren eenige aanvragen om steun in natura. Er bleek uit hoe hoog de nood in de gemeente is gestegen. Wel dient erkend te worden dat het gemeentebestuur en het Burg. Armbestuur veel doet om den nood te lenigen, doch er is dat blijkt telkens weer behoefte *an kleeding. schoeisel en bedde- goed. Er zijn gezinnen die zoo uitgeput zijn. dat men niet weet hoe zich te kleeden en ook niet waai onder men moet rusten. Het comité is aan handen en voeten gebonden Door de weinige medewerking van den burgemeester kan men weinig doen. De secretaris deelde mede, dat de burge- meestei aan den heer Meilink en spreker de vergunning voor een vlaggetjesdag had ge weigerd. De voorzitter war. bij den burge meester ontboden en hoe men ook praatte, hij wilde geen crisis-comité. Uit zijn mededeeling, ook aan den secretaris, bleek dat hij het op halen van de circulaires als een geldinzame ling beschouwt en strijdig met de politie verordening. De burgemeester zou niet aar zelen om den gemeenteveldwachter opdracht te geven om proces-verbaal op te maken. De burgers waar men een curculaire aanbiedt meenen door de publicatie van den burge meester dat wij ons aan een onrecht matige daad schuldig maken. Het comité meende dan ook dat het beste is om voor loopig de werkzaamheden te staken, doch het comité niet te ontbinden. De ingekomen gelden zullen besteed worden voor aankoop in natura, terwijl men over die gezinnen, die aanvroegen, na eenige schifting, het bedrag zal verdeelen. Men vond het jammer dat men niets meer kan doen, doch men heeft voor het gezag te bukken, al gaat het niet van harte. Daarna sluiting. behoud van den veerdienst Enkhuizen—Sta voren blijkt, dat naar aanleiding van een audiëntie bij den minister van waterstaat, deze comité's voorloopig een afwachtende houding zullen aannemen. De Kamer bepaalde de periodieke verkie zing voor leden van de Kamer op 15 Nov. Besloten is steun te verleenen aan een adres van de Kamer te Tiel aan den muns ter van economische zaken inzake het niet kennen van de Kamers van Koophandel in de voorbereiding en uitvoering van de crisis maatregelen ten behoeve van den landbouw. Mede werd besloten zich tot de regeering te wenden met het verzoek, steun te willen verleenen in den vorm van credietvoorzie- ning aan die middenstanders, die kunnen aantoonen, dat ook in dezen tijd hun bedrijf nog voldoende reden van bestaan heeft, doch die door crisisomstandigheden in moeilijkhe den zijn geraakt. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van 13.052.50 in ontvangst en uit gaaf. (N.R.Crt.) Het aantal aangegeven gevallen van mond- en klauwzeer bedraagt op het oogen- blik 172. Van 52 veehouders kwam aangifte binnen, dat de ziekte bij hen weder geweken was. Het aantal ingeschrevenen bij het or gaan der arbeidsbemiddeling bedraagt mo menteel ongeveer 80. De daling van het cij fer vindt zijn oorzaak hierin, dat begonnen wordt met het thuishalen der stapelproduc ten. Naar we vernemen zijn de gezamenlijke overheidssubsidies (rijk, provincie, gemeente) in de baggerregeling dit najaar bepaald op 75 zoodat door de particulieren 25 der betreffende kosten zal moeten worden bijgedragen. Het vorige seizoen waren deze cijfers re spectievelijk 70 en 30. Gold toen als z.g. tariefloon 28 cent, thans is dit tot 26 cent per uur bepaald. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. De ziekte komt thans ook voor onder het vee van de heeren S. Mulder in de Elft, P. C Lont aan den Gemeenelandsweg en P. Kooij te Westerklief. Voorts is een koppel vee op de boerderij „de Eerste" in den Wieringer- meerpolder (bedrijfsleider de heer T. Ter- wischa van Scheltinga) door de ziekte aan getast. In het „Kerkbeurtenblad" wordt een aan een predikant gerichte brief afgedrukt waar in de schrijver zijn bevindingen tijdens een Zondagavondverblijf te Schagen (24 Septem ber j.1.) mededeelt. Hij schetst daarin eerst hoe in het hart van deze plaats, nl. op het marktterrein de mooi-gebouwde Ned. Her vormde Kerk staat en beschrijft vervolgens wat hij zag: „Omstreeks half acht gingen de deuren der kerk open en werden er door eenige manspersonen allerlei dingen uit de kerk gedragen, o.a. een tafeltje twee stellin gen met draad te gebruiken voor koorddan sers, een trapeze en nog enkele andere dingen meer. Al deze voorwerpen werden opge bouwd en neergezet op het plateau tegen de kerk, waarna de kerkdeuren weer werden ge sloten. Volgens advertenties zou er dien avond een openlucht-acrobatiek gehouden worden. Juist toen de klok acht slagen had doen hooren, werden de kerkdeuren weer geopend, en trad een manspersoon in zwarte jas en met een hoogen zijden hoed op, naar buiten. Hij liep op een tafeltje toe, boog eenige malen naar het publiek en begon daarna met het maken van acrobatische toe ren". Nadat hij weer in „gvmpak". waarover hij de ..chambercloak" geslagen had, de kerk binnen was gegaan, trad een clown uit iet bedehuis Het volgende nummer ving opnieuw aan met het openen van de kerkdeuren: vier gym nasten marcheerden de kerk uit, het plein op De kerk hield echter nog meer variété-artis- ten verborgen. Een goochelaar verliet het ge bouw. gekleed in een roode broek en een rood gestreept jasje, later gevolgd door „een half gekleede dame", die eenige verrichtingen aan de trapeze vertoonde, 'erwijl ten slotte nog een clown uit de kerk te voorschijn kwam Van profanatie gesproken! heer Vos. arbeider-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen te Roelofarendsveen, wordt overgeplaatst naar Schagen. HOORN. De Kamer van Koophandel en FabrL^ voor West-Friesland heeft Zaterdag onucr leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmerling, vergaderd. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overleden lid der Kamer, den heer P. de Boer Czn. uit Blokker. Vervolgens wenschte de voorzitter den heer Avis geluk met zijn ontvangen koninklijke onderschei ding. Uit een brief, ontvangen van de comité's van actie in Noordholland en Friesland tot Aan de heeren Slot en Oudejans is on derhands den bouw opgedragen van zes middenstandswoningen te 't Kalf te Zaan dam. Bloembollenexport. Over September bedroeg het gewichtcij- fer 22.702.120 K.G. en het waardecijfer 10.358.386 tegen 23,839,422 K.G. voor 9.631.602 verleden jaar herfstmaand. To taal zijn er de eerste 3 kwartalen verzon den: 35,284.060 K.G. voor 16.066.819 te gen 40.170.520 K.G. voor 16.180.996 vo rig jaar. de welwillendheid van de burgerij waren af gestaan. Er waren pl.m. 70 artikelen al prijzen, wijl van de gelegenheid om een g - tal tusschen 11000 te raden, een flink g bruik gemaakt was, de prijs hiervoor was een loterijlot. Na de uitvoering dankte de voorzitter tooneelvereeniging voor hare welwillend heid, waarop een welgemeend applaus spon taan volgde. Het is ook wel eens goed, zeide de voorzitter, als men eens de bekommernis sen een oogenblik kan opzijde zetten om zich aangenaam te kunnen verpoozen. Als wij de medewerking van zoovelen mochten gewaar worden, dan geeft dat ons lust, om maar weer moedig voorwaarts te gaan met den ar beid ten bate van hen, die in dezen tijd met zoovele moeilijkheden hebben te kampen Toen de voorzitter mededeelde, dat een bal den avond zou besluiten, klonk een applaus, dat niet alleen bedoeld was als dank voor het genotene, maar ook vertolkte de gevoelens van mededeelzaamheid in het pogen van ons plaatselijk crisis-comité, dat alle mogelijke middelen wil aangrijpen, die verwerkt kun nen worden ten gunste van het doel dat dit comité beoogt. Wel is waar, heeft het be stuur, bestaande uit de heeren S. de Boer Kz., J. Th. Kunnen en Jn. Kramer Gz., handen vol werk, doch in het succes van de zen avond en in de middelen welke het comité ontvangt, ligt een schoone erkenning, en in derdaad dit onderschrijft de woorden van den voorzitter: Laat ons moedig voorwaarts gaan Hoewel over weinige middelen kunnende beschikken, maar vertrouwen stellende in de offervaardigheid van die catagorie van in woners, die het lot van de tuindersgezinnen ter harte gaat en dit daadwerkelijk willen betoonen, heeft het crisiscomité het weer aan gedurfd andermaal een beroep op deze ge stand te doen. Groot was dan ook de erken ning, toen de tooneelvereeniging „Jong Le ven" van Oudkarspel zich bereid verklaarde om geheel belangeloos het tooneelstuk „De Ridder van den Kousenband" ten bate der kas van het crisis-comité te willen opvoeren. Doch niet alleen deze vereeniging, maar ook zoo vele anderen hebben daadwerkelijk iets bijgedragen om den avond te doen slagen. Zaal, muziek, kortom alles was gratis. On derscheidene inwoners schonken artikelen voor de attractie, jonge meisjes colporteer den met programma's enz. In één woord: er is een daad verricht, die getuigt van ge meenschapszin. De opvoering van gister verschafte aan de kas van het crisis-comité een recette van 160.96. Hiermede kan toch weer iets ge daan worden. De tooneelzaal van den heer Kramer was tjokvol. Een vorige maal, zeide de voorzitter, de heer J. de Boer Kzn., hebben wij voor niet minder dan 5000 uitgegeven. Wij stellen ons niet voor dat het nu weer zoo zal gaan, ook het gemeentebestuur kan niet zoo ruim meer zijn in deze. Wij schroomen ons even wel niet andermaal een beroep te doen op de offervaardigheid der burgerij om bij de ge regelde aanbieding der busjes het comité te willen gedenken. Nu we weer kunnen getui gen van de medewerking der burgerij kun nen we ook weer bij het Nat. Crisis Comité aankloppen, dat ons een vorig maal zoo flink geholpen heeft. Nadat de voorzitter alle medewerkers met name dank had ge bracht werd met de opvoering van het too neelstuk begonnen. Nu, er is uitbundig om gelachen. Wij recenseeren natuurlijk niet in bijzonderheden, maar volstaan met dit: Jong Leven, gij hebt aan de verwachtingen in alle opzichten beantwoord. In de pauze werd een verloting gehouden van diverse prijzen, welke bijna allen door ui. Er komen hier verscheidene ziekten in het graan voor, die den oogst kunnen bederven De machine die voor 't zaaien gebruikt wordt bestrijkt gewoonlijk ongeveer 3 tot 4 Meter en wordt getrokken door zes paarden. Zij heeft twee afdeelingen, een voor het graan en een voor superphosfaten. Men kan terwijl ze in gebruik is ae machine regelen, zoodat het graan en de kunstmest in de gewenschte verhouding over het land uitgespreid wor den. Het percentage kunstmest dat men ge bruikt hangt namelijk af van de soort van grond die bezaaid wordt. Zanderige grond heeft ongeveer 30 pCt. meer noodig dan zware klei. Wanneer het zaaien afgeloopen is zijn er verscheidene karweitjes op een boer derij. Het land dat in rust is moet opge ploegd worden, nieuwe velden van boomen ontdaan, werktuigen reinigen en bijgebouwen enz. moeten gerepareerd worden. Bij het eind van October moet de boer die paarden ge bruikt een klein gedeelte van zijn oogst af maaien voor hooi. Men heeft daartoe een ma chine, die het tegelijkertijd afmaait en in schoven bindt. Later worden deze schoven naar het erf vervoerd en opgebouwd tot een hooiberg. Voordat het aan de paarden ge voerd wordt, wordt het hooi eerst in stukken gesneden. In het midden van November ongeveer is de tarwe rijp voor den oogst. Men gebruikt voor het oogsten een tamelijk gecompliceerde machine die de aren afsnijdt en tegelijkertijd wordt het graan in dezelfde machine ge- dorscht. Wanneer de aren afgesneden zijn worden ze op een breede ronddraaiende riem of band naar een trommel gevoerd, In dezen trommel draait een eenigszins spiraalvormi- e kam rond waardoor het graan van de af gescheiden wordt. Daarna vallen het graan en kaf in een ondiepe doos waarin ze geschud worden. De kaf wordt met den wind meegevoerd en het graan dat zwaarder is wordt wederom door een drijfriem in een grooten bak gevoerd. Aan den voorkant van de machine is een kam om het graan te grij pen en deze kan bij het voortgaan hooger en lager gesteld worden, afhangend van de hoogte van het graan. Ook moet men oppas sen dat de halmen niet verward raken en dat elk deel van de machine behoorlijk werkt en wanneer men tegelijkertijd zes paarden te sturen heeft, is het oogsten nogal inspan nend vooral daar het ontzettend warm is in dien tijd van het jaar. Men werkt 12 uur per dag en in het middaguur moet men gewoon lijk een versch span paarden inspannen, daar de paarden niet meer dan 6 uur in de bran dende zon werken kunnen. Het graan uit de oogstmachine wordt in zakken gedaan die men in kleine groepjes op het veld dat men bewerkt, achterlaat. Later worden de zakken dichtgenaaid en naar de naaste spoorweg stopplaats vervoerd. Een goede oogst hier in Australië is wanneer men per H.A. ongeveer 26 H.L. graan verkrijgt, maar gemiddeld le vert de oogst ongeveer 16 H.L. per H A. op. Het was de 12e Dec. 1932 toen het werk dat mijn man hier kreeg afgeloopen was en wij onzen tocht weer voortzetten. Wij hadden sedert wij Melbourne verlie ten al ruim 2000 K.M. afgelegd. Het geld dat wij in staat waren over te sparen bracht ons in de gelegenheid ons sommige zaken aan te schaffen die we hard noodig hadden daar onze kleeren gedurende den toch veel te lijden hadden gehad. Wij bereikten den zelfden dag de kleine plaats „Fowlers bay" en dat was de laatste plaats die wij voor een langen afstand passeeren zouden, aangezien we voor de volgende 1000 K.M. niets anders dan een paar „steepstations" voorbij zouden komen. Het landschap hier was heuvelachtig en ïad tamelijke zandigen grond, maar het was meestal mogelijk de fiets te berijden. Het land was dicht begroeid met boomen en struikge was en behalve talrijke konijnen was er geen teeken van leven. Wij vreesden last met slangen te hebben die in dit land zeer giftig zijn, maar gelukkig hadden we geen ongevallen van dien aard! Wel werden we geplaagd door talrijke vlie. gen en mieren. Wij passeerden na eenige da gen een oude hut waar wij kamp maakten, daar er juist een donderbui op komst was, Er was een oude waterboor hier maar het water was als gewoonlijk brak, bovendien dreven er een doode papegaai en een dood konijn in het water. Daar er echter geen an der water in de omgeving was, moesten we hiermee tevreden zijn. Wij kookten het voot» dat we het gebruikten daar men wanneer men zoo diep in de wildernis is, het niet ris- keeren kan zijn gezondheid te bederven. In den namiddag van den volgenden dag kwamen wij aan 't begin van de zoogenaam de „Narwoona Sands". Dit was een reeks zandheuvels die zich uitstrekten over onge- veer 25 K.M. Het was los zand en men zonk er diep in. De zandheuvels waren begroeid en we waren hier ongeveer 100 K.M. van d« kust. Het kostte veel moeite om over deze zandheuvels heen te komen en we konden ons niet veel rust veroorloven aangezien 30 K.M, voor we in deze heuvels aanlandden, we voor 't laatst onzen watervoorraad hadden kunnen aanvullen. Daar we een kaart meehadden konden we zien dat we geen water konden verwachten voordat we bijna door het zand heen wa- ren. We waren dan ook buitengewoon dank baar toen wij bij maanlicht bij dit water aan kwamen. Toen wij door deze zandheuvels heen wa ren bereikten we de zoogenaamde „Nullabor vlakte". Deze vlakte strekt zich uit in een boog rond den „Australian Bight" over een afstand van 1100 K.M. naar het Westen en naar we vernamen strekken deze vlakten zich ook over honderden K M. naar het binnen land uit. De eerste 60 K.M. was geheel zon der eenige boomengroei en men kon mijlen ver uitzien. De saliestruiken die hier groeien zün ongeveer 30 c.M. van den grond en we moesten deze struiken, die hier en daar vol doende door den zon gedroogd waren, ge bruiken om een vuur te maken voor een ke teltje thee. Er was één troost echter, we kon den onze fietsen weer berijden, daar de grond hard was. Wij legden deze eerste 60 K.M. binnen een dag af en bereikten Nullabor-sta- tion en hier bood men ons aan te overnach- ten in een van de hutten die rondom het sta tion aanwezig zijn voor het gebruik van de scheerders. Wij namen het aanbod van een bed dankbaar aan, omdat het niet meevr.lt dag in dag uit op den harden grond te sla pen, wanneer men den geheelen dag in den brandende zon 'n fiets bereden en soms voort geduwd heeft. Men voorzag ons hier ook van eenig meel en wat vleesch, maar er was geen werk te krijgen, daar ook hier de inboorlin gen gebruikt worden wanneer men een extra man noodig had. Na Nullabor-station was het eerstvolgende teeken van leven in Euc'a, 200 K M. verder. De vlakte was hier wat meer met boomen begroeid en de weg was nog steeds goed berijdbaar. Wij passeerden een tamelijk groot gat in den grond, een weinig terzijde van den weg en we stapten af om het te onderzoeken. Het scheen plusminus 50 M. diep en hoewel het ongeveer 40 graden C. in de schaduw was, blies er een koele wind uit dit gat. Later vernamen wij, dat deze formatie het „blowhole" (blaasgat) genoemd wordt. Twee dagen nadat wij Nullabor-station verlaten hadden werden we 's nachts verrast door een donderbui en hevigen regen en ook den vol genden orgen regende het hard. Toen het ein delijk opklaarde bleek het onmogelijk te zijn voort te gaan, daar de kernachtige grond zacht geworden was door den regen en bi} elke stap zonk men tot de enkels in den mod der. Wij moesten wachten en daar onze wa tervoorraad uitgeput raakte, moesten we het water uit de plassen op den weg gebruiken. Den volgenden dag was het water gelukkig voldoende in den grond gezonken en hoewel het 80 K.M. was, slaagden wij er in dien avond voor zonsondergang Eucla te bereiken. Wij passeerden de grens tusschen Zuid- en West-Austraüë, 10 K.M. voor deze plaats. Voordat de transcontinental-spoorlijn aange legd was, was Eucla een belangrijk tele graafstation op de telegraaflijn van de oos telijke staten naar West-Australië, maar nu ligt de nieuwe telegraaflijn langs,.de spoor lijn en het station in Eucla is niet meer in ge bruik. Wij vonden hier een dozijn ongebruik te steenen gebouwen en wij troffen slechts twee inwoners aan, die er eenige schapen op na hielden. Ongeveer 5 K.M. voordat wij Eucla bereikten daalden wij af langs de kalk steenen helling die den rand voimt van di Nullaborvlakte. Men kon van hier de zee zien In Eucla zelf, hoewel het aan de kust ligt, kon men dat niet, daar er een reeks naakt» r!<7 "iif' met Pro'ess°r Augoestoes vlucht is prach- ur -Leï werk*e voortreffelijk. Ben een heel eind in de richting van Tirol. Maar verschijnen twee vreemde...." 'ivvam ^ij n'et want Wo-Wang liep op hem toe, naar Thol?arD "Wat Zei U daar? Bent U °P W°* °aaV m°e'en wij ook heen! Ik ben Wo-Wang en t ee" p e me' mi'n boezemvriend Simmv naar •nijn tante in Jiroll

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6