ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALKMAAR I (GO AHEAD) ALKMAARSCHE BOYS I VOETBALLEN OF REGEN Ho. 255 De leiders zullen zich handhaven I Stuivertje wisselen in afdeeling II. Oost, Noord en Zuid in actie. Alcmaria naar Amsterdam. De Alkmaarsche derby. De tweede phase in den strijd. ZATERDAG 28 OCTOBER 1933 1 altijd een harer beste spelers en dat beteekent1 eens De Eerste klassers. Er is moed toe, om op het oogenblik een voetbaloverzicht te schrijven. Immers, het re gent voortdurend den geheelen dag, de baro meter staat angstwekkend laag en de storm achtige winden en dreigend zwarte w «ken voorspellen niet veel goeds. Het ziet er ern stig naar uit, dat verschillende voetbalvelden moeten worden afgekeurd, tenzij er nog on verwacht een wending komt. Laten wij daar op hopen, want de competitie is nu zoo mooi opgeschoten, het programma is zoo regelma tig afgewerkt, dat het werkelijk jammer zou zijn, als regen en storm een spaak in het wiel zouden steken. Het programma der eerste klasse heeft deze keer geen „big matches". Terwijl wij nu eenige Zondagen achter elkaar de sensatie beleefd hebben, dat de leidende ploegen tegen elkaar uitkwamen, krijgen wij nu ont moetingen tusschen ver-uit-elkaar-geplaat- sten. Echter daarom zijn de wedstrijden zelf van niet minder belang. Hoe dikwijls toch is het niet gebeurd, dat een hekkesluiter den lei der een lesje gaf. Hoe dikwijls hebben wij niet gezien, hoe een enthousiast werkende p'.oeg zich tegen een technisch beter spelend team volkomen handhaafde! Wij zijn thans in de tweede periode van de competitie gekomen. En deze periode is voor vele clubs de moeilijkste: immers er zijn er die in de onderste helft zitten en nog een laatste krachtige poging willen doen, om tot de runners-up te komen; er zijn er, die met een beetje geluk een te fraaie plaats hebben ingenomen en die nu weldra eenige klappen zullen krijgen. Met andere woorden: wij heb ben de eerste schermutselingen gehad; wij krijgen thans een poging van zich handhaven of herstellen en straks, in de derde phase zullen wij den strijd om het kampioenschap ?n de poging tot ontsnapping meemaken. De leiders gaan op reis. Wanneer wij het programma van morgen even nader bekijken, dan zien wij in afdee ling I een merkwaardig feitde 5 hoogst ge- Ïilaatsten moeten alien een uitwedstrijd spe en en natuurlijk tegen de onderste helft. De omstandigheden zijn dus wel ongeveer dezelf de, al zien wij nog verschillende moeilijke ontmoetingen in het verschiet. Zoo zal het Sparta uiterst moeilijk vallen om in Schiedam van H.-D.V.S. te winnen Wel mogen wij Sparta als de sterkste be schouwen, doch zoo heel veel krachtsverschil is er niet en bovendien gaan hier twee buur lieden aan het werk met al het verrassende, dat een „plaatselijke ontmoeting" met zich meebrengt. Nog zoo'n plaatselijken wedstrijd zien wij in Haarlem: H F.C.V.S V. Het krachtsver schil is hier veel grooter, maar ook hier zal het voor V.S.V. zeer moeilijk zijn, om te win nen. Van der Meulen staat weer in het doel en is lastig te passeeren. Toch voorspellen wij een V.S.V.-overwinning. Haarlem ontvangt Z.F.C en heeft geen kans tegen de schotvaardige voorhoede van de Zaansche. En vooral, nu de Haarlem-ver dediging verre van safe is, blijft een verras sing bijna uitgesloten. A.D.O.Feijenoord is wel de moeilijkste puzzle. Weliswaar zijn de Rotterdammers sterker, maar A.D.O. kan tegenwoordig plot seling uit haar slof schieten en als ze mor gen zoo'n bui heeft, is een verrassing lang niet uitgesloten. Het zou ons werkelijk mee vallen, als Feijenoord beide puntjes meenam naar Rotterdam. 't Gooi heeft tegen Ajax geen schijn van »en kans. Zelfs mogen wij op 'n groote zege Ier Amsterdammers rekenen. Wie komt er nu aan den kop? In afdeeling II blijft het spannen en blijft ftet stuivertje wisselen. Voorloopig heett Stormvogels de leiding veroverd, maar de vraag is: voor hoe lang? Zoo op het oog moeten de IJmuidenaren zich morgen handhaven. Ze spelen thuis en bovendien tegen de hekkesluiters, het Haag- sche V.U.C. Maar datzelfde V.U.C. doet al net als A.D.O. en is niet bang om verrassin gen te noteeren. Juist, nu de overwinningen van Stormvogels over 't algemeen weinig overtuigend zijn, is een verrassing hier niet uitgesloten. Daar zou H.B.S. van kunnen profiteeren, maar dan dienen de Kraaien eerst twee pun tjes ilit de Koog te halen. En dat is verre van gemakkelijk! K.F.C. is zoo onbereKenoaar, als 't maar even kan en H.B.S speelt ook al wis pelturig. Er js dus hier alles mogelijk, zoodat een gelijk spel wellicht de beste oplossing zou zijn. Ook D.F.C., dat tot de kans-ploegen be hoort,'mort oppassen. Excelsior, dat haar ontvangt, heeft de vorige week in IJmuiden onverdiend verloren en dat wijst dus op kracht. Vooral de voorhoede der Rotterdam mers is van behoorlijke kwaliteit en zou best in staat zijn, om D.F.C. in elk geval een pun tje af te snoepen. Dan krijgt Xerxes bezoek van R.C.H. en ook hier is alles mogelijk. Wij durven waar- achtig niet voorspellen, wie dat zal winnen. En evenmin mag D.H.C., al speelt het ook thuis, zoo steevast rekenen op een overwin ning op het vrij sterke Hilversum. Zou de dag van morgen hier soms een serie gelijke spelen brengen? Heraclcs, Vitessc of wie? In het Oosten zijn alle wedstrijden moei lijk, maar toch gelooven wij, dat de vijf win naars van morgen wel met vrij groote zeker heid ziin aan te witzen. een leelijke verzwakking. Een gelijk spel ligt o.i. wel in het bereik van de thuisclub. En tenslotte A. F. C.Alcmaria! Alcmaria heeft het elftal grondig veran derd. Dat was eigen.ijk wel te verwachten na de teleurstellende match tegen O.V.V.O Het is nu maar de vraag, of deze verande ringen evenveel verbeteringen beteekenen. Dat zal op dit oogenblik wel niemand kun nen zeggen; ook de elftalcommissie niet. Maar het is te probeeren. In ieder geval zijn wij blij, dat Rootring niet meer in den aanval zit. Op zijn oude plaats moet hij beter en nuttiger kunnen zijn. Voor het overige moe ten wij afwachten. A.F.C. is een prettige tegenstander, die door spel succes tracht te bereiken. Wij zijn dus bij voorbaat verzekerd van een goeden wedstrijd. Het is echter de vraag, hoe Alc maria zal spelen. Blijft het spel peuterig en klein, dan krijgt A.F.C. een kans op de over winning. En als de halflinie weer achter blijft, dan zal ook deze nieuwe voorhoede weinig succes hebben. De kracht van de tegenpartij is natuurlijk bekend. En even bekend is, wie de gevaarlijke man bij A.F.C. is. Enfin, wij zijn zeer benieuwd, vooral ook, nu alle linies veranderd zijn. Een gevaarlijke proefneming, die een „oplossing" kan zijn, maar die evenveel kans van falen heeft. Mogen wij op een overwinning rekenen, Alcmarianen? In de 2de klasse B heeft Velox een moei lijken wedstrijd voor den boeg. Wel speelt het thuis, maar E. D. O., dat nog altijd een kansje heeft, is geen gemakkelijke tegenstan der. Blauw Wit heeft het gemakkelijker en moet den uitwedstrijd tegen V. V. A. zonder al te veel moeite kunnen winnen. T. O. G zal een vergeefsche poging doen, om Hercules geslagen naar Utrecht terug te zenden. Beter zal het de Spartaan gelukken, die B. F. C. op bezoek krijgt. Tenslotte is er nog D. O. S.—Bloemendaal. Zullen de babies zich tegen het onbereken bare Bloemendaal kunnen handhaven?! Allereerst krijgt Heracles bezoek van de Ensch. Boys en dat moet dunkt ons een Al- melosche zege worden. En evengoed rekenen wij op een Go ahead-overwinning in den wedstrijd Go ahead—A.G.O.V.V. Ook En schedé heeft thuis tegen Wageningen verre weg de beste papieren. Alleen de twee overige wedstrijden lijken ons wat moeilijk. Zoo zal het P.E.C. nog lang niet meevallen, om van Tubantia te winnen, ondanks het terreinvoordeel. En evenmin krijgt Vitesse een walk-over in Hengelo tegen de club van dien naam. Wel zijn én P.E.C. én Vitesse sterker, maar beide Hengelosche clubs kunnen voor een verrassing in den vorm van een gelijk spel zorgen. Zal P. S. V. eindelijk winnen? P. S. V., het arme P. S. V., krijgt morgen opnieuw een behoorlijke kans, om te winnen Het Maastrichtsche M. V. V. komt n.1. op bezoek en M. V. V. is niet zoo heel sterk, vooral niet in uitwedstrijden, zoodat wij thans eindelijk eens een zege van P S. V. verwachten, 't Wordt tijd, want de stand, die P. S. V. thans inneemt, is een kampioens club onwaardig. Willem II gaat een snoepreisje naar Mid delburg maken en moet zoowaar nog oppas sen. De Middelburgers hebben hun eerste overwinning te pakken en als er één schaap over den dam is, komen er meer. Willem II zij gewaarschuwd! In Tilburg natuurlijk weer een „derby". Thans prijkt Longa—Noad op het program ma. Het krachtsverschil is groot genoeg, om een zege voor Longa te voorspellen. B. V. V. zal probeeren, om thuis van het zeer sterke Eindhoven te winnen, maar het zal wel niet lukken. De Eindhovenaren heb ben heelemaal geen trek, om hun kansen in den Bosch te verknoeien. Dan zal tenslotte Bleyerheide in eigen huis een krachtige poging doen, om van N. A. C. te winnen en een gelijk spel kunnen ze wel licht wel behalen. Zelfs zou het nog zoo'n wonder niet zijn, a's N. A. C. verloor! Be Quick blijft bovenaan. Zeker, dat durven wij deze keer wel posi tief te zeggen: Be Quick blijft bovenaan. Want de withemden ontvangen Sneek, dat tot de zwakste clubs behoort. Daar moet een ploeg, die de kampioenen k'opt, toch gemak kelijk van kunnen winnen. Als. Be Quick maar niet aan onderschatting lijdt; een kwaal, die wel eens meer tot onaangename gewaarwordingen heeft geleid! Velocitas krijgt het uiterst lastig: Het moet naar Veendam, dat in een regenachtige periode op haar gladde veld best thuis is. Bonsema c.s. mogen van geluk spreken, als ze zonder kleerscheuren weer in de koekstad terugkomen. Veendam heeft de Groningers al vaker geklopt en hun zelfs eenmaal fyet kanTp'o°rKehap afgesnoept. G.V.A.V. moet thuis van Achilles kunnen winnen, al zal het doelpuntenverschil wel heel klein blijken. In Leeuwarden de zooveelste „derby", thans tusschen Friesland en Leeuwarden. Dat wordt weer een heroïke strijd, waarbij Leeuwarden zoo handig zal zijn, om met den geheelen inzet te gaan strijken. Frisia gaat een moeilijke ontmoeting tege moet: het trekt naar Alcides, dat een paar puntjes best kan gebruiken. De Meppelers spelen in den regel zeer enthousiast en forsch en ziin best in staat, om het al-oude Frisia te kloppen. Daardoor zou de spanning in de onderste helft zeer groot worden! ALCMARIA NAAR A. F. C. Het programma van 2A is ook nu weer zeer belangrijk, omdat er klappen moeten vallen. Allereerst toch krijgen wij hier de eerste ontmoeting tussc.ien de beide leiders: Z V. V en D. W. S. Daarvan heeft de Zaansche ploeg het terreinvoordeel, wat on tegenzeggelijk van groot belang is. De stand der clubs is wel bekend: Z V.V heeft twee, D W.S. een verliespunt. Beide clubs zijn nog niet geklopt in dit seizoen, beide staan er even mooi voor en het spreekt vanzelf, dat beide elftallen heel hard zullen werken, om de overwinning te behalen. De strijd wordt op het Z.F.C.-terrein ge voerd, omdat anders de belangstellenden niet allemaal geborgen kunnen worden. Wie er de beste kansen heeft? Ja, dat kun nen we moeilijk zeggen. Nog steeds hebben wij het gevoel alsof Z.V.V door veel geluk zoo hoog geplaatst is en dat elk moment een duikeling kan komen. Maar ondertusschen heeft Z.V.V. maar steeds gewonnen Zelfs West-Frisia moest er de vorige week aan ge- locven. Wij zullen moeten afwachten, verze kerd als we zijn van een spannenden strijd, die elke uitslag mogelijk maakt. Nog een belangrijke ontmoeting tusschen hooggeplaatstenKinheim—West-Frisia. Wij hebben beide ploegen nu in actie gezien, we ten dus ongeveer, wat ze presteeren. Het lijkt ons toe, dat de elftallen tegen elkaar opge wassen ziin en dat de doelpunten wel eens weer goedkoop konden worden. Een gelijk spel is intusschen nie* uitgesloten. Tenslotte, als derde match in de b° helft: Zeeburgia-O V V O. Ook deze/"Y sterdamsche ontmoeting is van belang e hier is niet te zegden wie za' winnen burgia lijkt ons iets sterker, maar nmdurtief ^en we'iik spel dan. Dan zal H R C. thuis een nieuwe pogm„ 3 December: 10 December: 17 December: W est-FrisiaAlcmaria. AlkmaarAndijk. Alkm. Boy*Succet. vrfj. AlcmariaKinheim. SucceiAlkmaar. SchagenAlkm. Boys. Zondag a.s. 2 uur: Laden en Donateurs uitsluitend toegang op vertoon van lidmaat schapkaart. Terrein WESTERWEG. Zee minder doen om een of twee punties te bemachtigen en ThT heeft de He'dersche ploeg een ooede kans. W.F.C., dat op bezoek komt, mist nog ALKMAAR—ALKM. BOYS. Voor het eerst sinds wij deze overzichten schrijven, kunnen wij melding maken van een plaatselijke ontmoeting in den K. N. V. B. Alkmaar en de Boys, de twee Alkmaarsche vierdeklassers, zullen morgen op het terrein in Alkmaar elkaar voor het eerst in een compe titiewedstrijd ontmoeten. Dat beteekent allereerst een „uitverkocht huis"; ja, wij gelooven zelfs, dat bij goed weer velen geen plaatsje zullen kunnen krijgen! Dat beteekent in de tweede plaats een fel duel tusschen twee ploegen, waarvan de een kampioen wil worden en de ander wil toonen, dat het even sterk, maar tot nu toe ongelukkig geweest is. M. a. w.: hier zal morgen een hard gevecht worden geleverd tusschen twee teams, die elkaar elke c.M. grond zullen betwisten. Hier zal morgen hard gewerkt worden door alle spelers; hier zal morgen beslist worden, of de Boys zich zullen handhaven zonder verlies- punten, of dat ze de eerste nederlaag zullen moeten slikken. De strijd zal hevig, de spanning groot zijn. En een voorspelling is meer dan ge waagd. Er zijn hier zooveel factoren in geding, dat wij er niets van kunnen zeg gen. Wij kunnen alleen maar het publiek aan raden gaat deze ontmoeting zien en weest op tijd! Uitgeest zal ondertusschen thuis van Vrone winnen en dus in elk geval op de tweede plaats blijven. Andijk geven wij een kansje tegen Schagen en Succes moet thuis van Texel kunnen winnen. DE DERDE KLASSERS. In de derde klasse is een ontmoeting, die van zeer groot belang is: Hollandiade Kennemers. Eigenlijk zijn dat de twee eenige kampioenscandidaten, waarvan de Kennemers nog het maximum aantal punten hebben en Hollandia een keer geklopt is bij verrassing. Voor Hollandia is het dus zaak om op te passen. Win' ze, dan staan beide ploegen gelijk, verliest ze, dan hebben de Kenne mers eigenlijk het kampioenschap in hun zak De strijd zal gaan tusschen twee gelijk waardige ploegen en de gelukkigste wint. Assendelft heeft -thuis geen schijn van een kans tegen O. S. Vdat met groote cijfers wint. Spannender wordt het tusschen de Meteoor en Purmérstern ai wij geven hier de thuisclub' eó iets betei.e kans dan de be zoeker, evenals, in den wedstrijd D. W. V.— K. V. V. Tenslotte moet Helder den uitwedstrijd van Meervogels kunnen winnen. DE ALCMARIA-RESERVES. Alcmaria II ontvangt A. F, C. II en moet daarvan kunnen winnen. Het succesje in den Helder, de vorige week behaald, moge een stimulans zijn, om voort té gaan! Alcmaria III gaat naar Z. F. C. UI en zal wel weer een nederjaag boeken. Tenslotte gaan de juniores naar Z. F. C., om een aardigen wedstrijd te spelen. De tegen partij zal echter wel iets te sterk zijn voor de Alkmaarders. DE BEKERWEDSTRIJDEN. De bekerwedstrijden, waarin de eerste ronde 19 Nov. gespeeld wordt, zijn thans wel in de belangstelling gèkomen: Het aantal inschrij vingen is n.1. bijna 300, waaronder zeer vele eerste klassers. Uit onze qmgeving noemen wij o. a. Alkmaar, Hollandia, H. R. C., K. F. C., K. V. V., Storm vogels, Succes, V. S. V., V. V. A., W. F. C„ Z. F. C., Zilvermeeuwen en Purmersteijn. HET PROGRAMMA DER ALKMAARSCHE CLUBS. 26 November; AlcmariaZ. V. V. AndijkAlkm. Boys. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Eindelijk dan eens zetten we ons met een twijfelachtig gevoel neder, tot het opmake nvan ons wekelijksch overzicht. Het is de eerste keer sinds den aanvang der competitie, dat de weerse'ementen een dusdanige rol spelen, dat „massa"-afkeuringen van speelvelden wel eens 't gevolg zouden kunnen zijn en vooral daar, waar het reserve-elftallen betreft en de diverse speelvelden voor de K. N. V. B. ontmoetingen gespaard moeten blijven. Eindelijk dan eens heeft Pluvius, met wel wat te milde hand roet in het „voetbal-eten" gegooid en zoo zullen jammer genoeg waarschijnlijk eenige zeer belangrijke ontmoetingen geen doorgang kunnen vinden. Wij kunnen met onze beschouwngen dan ook zoo hier en daar betrekkelijk kort zijn. Ia het Westen hebben de leiders, Assendelft II, vrij af, zoodat K. V. V. II dat bezoek krijgt van K. F. C. IV, weer een paar punten kan inloopen, want de Krommenieërs zullen wel alles in het werk stellen hun kans nog te behouden en tegen de bezoekende Koogers is dit vrijwel mo gelijk. Schoorl I, dat bezoek krijgt van W. F. C. V, zal wel weer zorg dragen voor een overwinning, al zullen de „duinbewo ners" met de Wormerveerders, die nog niet geheel kansloos zijn, veel moeite hebben. De ontmoeting Z. F. C V Bergen T, waarbij we de bezoekers een klein kansje geven, zal wel geen door gang vinden, terwijl Zaandijk II van het bezoekende Z. V. V. III kan winnen. In het Noorden ook thans weer een belangrijk treffen, n 1 B. K. C. IM. L. D. I. Beide ploegen beschikken slechts over één verliespunt en ook hun doelsaldo is vrijwel gelijk, zoodat zij op het kampioenschap een even groote kans hebben. Aanvankelijk stelden we in de polderschen een onbe grensd vertrouwen, doch hun verrich tingen van de laatste paar weken zijn betrekkelijk van twijfelachtigen aard Indien hun vertrouwen niet te veel ge schokt is, zullen zij met de bezoekende „vliegmenschen' 'wel raad weten. Bij de ontmoeting Helder IIIWieringerwaard I, geven we de bezoekers de grootste kans, terwijl Petten I wel over het be zoekende Succes T! zal weten te zege vieren. Het Oosten brengt voor de leiders nu een moeilijker opgaaf, daar een bezoek gebracht moet woorden aan Strandvogels I, dat nog al eens wisselvallig speelt. Indien de Nie- dorpers echter geducht aanpakken, zul len zij wel weten te zegevieren. M. F C. I zal ook thans haar goede kans nog wel behouden en met het bezoekende Berk hout I wel raad weten. West-Frisia III zal wel van het bezoekende Rndijk II weten te winnen, terwijl de ontmoeting Hollandia IIIHollandia IV wel geen doorgang zal vinden, met het oog op terreinsparing voor den belangrijken wedstrijd Hollandia IKennemers T In het Zuiden de klap op de vuurpijl, indien de ter reingesteldheid dit toelaat. O. S. V. TII krijgt het leidende Monnikendam I op bezoek en waar beide ploegen nog over het maximum-aantal winstpunten be schikken, krijgt de winnaar een voor- deeligen voorsprong. Moeilijk valt het een juiste beschouwing te geven. Moge lijk weten de Oostzaners te winnen Ilpendam I zal haar kleine kansje weten te behouden door de Zilvermeeuwen reserves in eigen huis te kloppen, even als W. F. C. IV dat bij Purmersteijn H op bezoek gaat, al krijgen de Wormer veorders het zwaarder. R. C. Z. I geven we thans op het bezoekende K F. C. TTI kans op de eerste winstpunten. Daar in de tweede klasse D de ontmoeting Alkmaarsche Boys III Alkmaar II uitgesteld is, krijgen we hier slechts het treffen Alcmaria IV— Uitgeest II Mogelijk een punten verdee ling, hoewel we in de bezoekers het meeste vertrouwen stellen. In de derde klasse D zijn de belangrijke ontmoetingen niet van d lucht. Thans staat op het» programma Koe dijk ISchoorl II, twee candidaten voor de bovenste plaats. Wel is waar is de positie der „duinbewoners" mooier, doch hun verwerkte programma was minder zwaar. Wij vreezen dat zij van hun uitreisje niet veel pleizier ztl- len hebben, daar de Koedijkers wel op hun tellen zullen passen, om niet meer oo achter te komen. Alcmaria V zal in het bezoekende Egmondsche Boys I, wel haar meerdere moe ten erkennen, evenals Vrone II in het bezoe kende Bergen II. C.S.V. II zal eveneens haar kans wel weten te behouden, nu Ursem I op bezoek komt. In de vierde klasse D zal Akersloot I over het bezoekende Schoori III weten te zegevieren en met hoe veel? A.S.V. I zal haar kans behouden nu Ursem II op bezoek komt, terwijl Alk maarsche Bovs IV na moeite van het bezoe kende Koedijk II zal weten te winnen. Eg mondsche Boys III kan haar eersten wet strijd nu Öudorp I op bezoek komt, in een overwinning omzetten, of zouden de Oudorpers? In de vierde klasse slechts A.S.V. IIAlkmaar IV, die wel eens op een puntenverdeeling uit kon loopen en C.S.V. III—Koedijk III, waarbij de thuis club wel zal weten te winnen. Verloting V. V. „Alkmaarsche Boys". Zooals vele sportvrienden ongetwijfeld be kend zal zijn, organiseerden de Alkm. Boys een verloting, waarbij zoowel de eerste als tweede prijs zou bestaan uit een dames- of heerenrijwiel, terwijl nog menige aardige prijs aan deze verloting een goed gehee> maakt. DE ELFTALLEN VOOR MORGEN. A.F.C—Alcmaria (scheidsrechter Schlü- ter) Alcmaria. Ou des Bijlsma Sr. Ooms Rootring de Grand Lengers Keppel Peereboom Verweij de Jongh Hamstra Alkmaar—Alkm. Boys (scheidsrechter d. Hoff): Alkmaar. Duiveman Dingerdis Baars Visser Kuis Corby Schoonhoven Mulder van Os Ooms N'ierop-Groot o de Grand Boots Kwadijk Brouwer Indrl v. d. Hilst Michels Weel Slikker Houtkooper v. d. Horst Alkm. B oy 8. De trekking is thans definitief vastgesteld op as. Maandagavond en zal plaats vinden in het Paviljoen „Kinheim". Korfbal. HET PROGRAMMA VOOR MOROEN. Het programma van de korfbalwedstrij den van den Nederl. Korfbalbond voor a.s. Zondag luidt volgens de „Korfbal Revue"? West. Ie kl. N. H. AmsterdamSwiftOlympia. Amsterdam: D. V. D.—Blauw Wit. Koog a. d. Zaan: K. Z.—D. T. V. West. Ie kl. Z. H. Den Haag: Ons Eibernest—Fluks. Dordrecht: Deetos—H. K. V. Den Haag: H. S. V.—Het Zuiden. Oost. Ie kl. A. Lochem: 't OverschotjeZ. K. C Zutfen: Rapiditas—Onder Ons. Nijmegen: Be Quick—Hellas. Wageningen: Vada—Ekca. Oost. Ie kl. B. Almelo: AchillesD. S. Almelo: A. K. C.Wit Blauw, Enschede: Naas—Zwart Wit Noord. Ie kl. Oosterwolde: DioW. K. Beilen: VitesseUdi. West. 2e kl. A. Amsterdam: Allen Weerbaar—K. Z. 2. Amsterdam: D. E. D.—Blauw Wit 2. Zaandam: Z. K. V.Ready Tekca. Amsterdam: Eendracht—Luto. West 2e kl. B. Amsterdam: SportiefVolharding. Amsterdam: Amsterdam Zuid Bilthovea Amsterdam: K. V. D.—Hercules. West. 3e kl. A. Amsterdam: KattenburgSwift 2. Amsterdam: Blauw Wit 3Haarlem 2. Santpoort: Sport Vereent—K. V. D. 2. West 3e kl. B. Haarlem: Haarlem 1— Nieuwendammerham. Amsterdam: D. V. D. 2Oosterkwartier, Amsterdam: Hercules 2Oosterpark. West. 3e kl. C. AmersfoortAmersfoortBaerne 2. Bilthoven: Bilthoven 2Vogel. West. 3e kl. D. Hilversum: Oto 1Sport. Hilversum: Excelsior 2—Sanoos 2. West. 3e kl. E. Koog aan de Zaan: K. Z 3— Westerkwartier 3, Amsterdam: RohdaTogo. West. 3e kl. F. Sparta—Luto 2. ConcordiaSportief 2. West. 3e kl. O. D. T. V. 3—D. D. V. 2. Kwiek—Aiax. Voor de W e s t. Ie kl. N. H. ontvangt Swift Olympia uit Bussum. Dit wordt een spannende strijd tusschen twee wisselvallige ploegen, waarvan niet veel valt te zeggen. D VD.Blauw Wit is voor de kampioenen. K. Z. ontvangt D. T. V. De Zaankanters zijn thuiss las tige tegenstanders en daar D. T. V. de laatste weken geducht opdreef is zal het etn heftig korfbal-duel worden, met wellicht een kleine zege voor de gast- heeren. De stand in deze afdeeling luidt thans: Westerkwart. Blauw Wit K. Z. Olymp D. T. V. Swift D V. D. D D. V. Zuid-Holland. Ons Eibernest, dat nog altijd op de eerste punten wacht, krijgt bezoek van Fluks, dat ook al niet tot de sterksten behoort. Een kleine kans vcor Ons Eibernest om een winstpunt te behalen. Deetos heeft ook nu weer een zware taak. Thans ontvangt het H. K. V. De Hagenaars zitten Deetos met slechts één verliespunt dicht op de hielen. Wil H K. V. haar kampioenschap prolon- geeren dan dienst ze minstens gelijk te spelen. De noodige spanning zal dan ock niet ontbreken. H. S. V.—Het Zuiden is voor de bezoekers. De stand luidt hier: Amsterdam: Amsterdam: Amsterdam: Amsterdam 5 4 1 0 26—13 9 5 3 1 1 26—14 7 5 3 1 1 22—15 7 5 2 1 2 20—25 5 4 2 0 2 25—17 4 4 1 0 3 10—16 2 4 1 0 3 12—21 2 4 0 0 4 7—27 0 Deetos 6 6 0 0 25-9 12 H. K. V. 5 4 1 0 24—8 9 Het Zuiden 6 4 1 1 28—13 9 H. S. V. 5 2 1 2 15—18 5 Rozenburg 5 2 0 3 12—16 4 F.uks 6 1 1 4 14—20 3 Ou Eibernest 4 0 0 4 4—16 D K. C. 5 0 0 5 8-30 In O o s t 1 A zal 't overschotje wel geen weerstand kunnen bieden aan de zegemarsch van Z. K. C. Onder Ons dat bij Rapiditas op bezoek gaat, zal ook au geen winst kunnen boeken. Be Quick— Hellas is voor de bezoekers terwijl Vada, zij het na hevigen tegenstand van Ekca gaat verliezen. In Oost 1 B zal Achilles tegen het bezoekende D. O. S de eerste nederlaag lieden. Bij Maas—Zwart Wit zal het aan spannng niet ontbreken en kon wel eens een nederlaag voor Zwart Wit op leveren, zeer ten gerieve van D, O, S,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9