DE AVONTUREN VAN~WO-WANG EN SIMMY De mooie- groote peen werd voor 2 tot 2.90 verkocnt; kleine voor 80 cent tot 1 Tomaten deden het iets beter, dank zij on getwijfeld de verminderde aanvoer. Voor A werd nu 9, voor B 11, C ruim 6 en CC 2.20 betaald. ffcoouiciaai Tlieuws HEILOO. KOEDIJK. LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. *T ZAND. ZIJPE. EGMOND AAN ZEE. Qemeentecadm W ARMENHUIZEN. peTledzc&ndsche'Jm^ CASTRICUM. Slooping vroegere Openbare Lagere School. Ome JColxmiën middeld f 1 van de hand gingen Gele uien brachten van 1.90 tot 2.4Ó op en voor nep werd 2.302.90 gemaakt. Grove uien liepen van 2.20 tot 2 50. De aan voer beliep ruim 7 spoorwagens. Met den handel in slaboonen is het zoo p eu als gedaan. Slechts kleine partijtjes werden aangevoerd, die al naar de kwaliteit van 4 tot 11 opbrachten. Voor mooie, kleine bieten werd f 1 tot 1.20 betaald. Veel van de grootere bleet onverkocht en werd voor veevoer afgenomen Er kwam 60 cent voor terecht. Rammenas bracht alweer lagere prijzen op. Er werd 1.10 voor betaald. Druiven waren niet duur: Alicante bracht van 21 tot f 26 op, Frankenthaler van 28 tot 33. Andijvie was zoo goed als onverkoopbaar, zoodat de minimumprijs van 25 cent er voor terecht kwam. Enkele mooie partijtjes wer den voor 4070 cent verhandeld. KENNEMERLAND. Langzaam aan begint de veiling meer tiet herfstbeeld, of juister gezegd, het winter- beel te vertoonen. Want als de zomerproduc- ten van de veiling verdwijnen, komen de winterproducten op den voorgrond. Toch houden enkele zomerproducten lang aan. Hieronder zijn de boonen, hoewel de partijtjes uit de natuur niet groot meer zijn, en de kasboonen worden ook kleine partijtjes De afgeloopen week was voor de boonen geen slechte week. De noteering was: snijboonen 14 tot 40, dubbele boonen 6.50 tot 33 en enkele boonen z. dr. f 10 tot f 30 per 100 K.G. De aanvoer van spinazie was vrij groot. E>e prijzen waren aan schommeling onder hevig, doch prima kwaliteit was gewild; le soort spinazie gold 0.40 tot 0 60, 2e soort 0.15 tot 0.30 per kist. Sla, die weken aaneen in groote kwantums werd aan gevoerd, gaat nu sterk terug, ook in kwali teit. De nachtvorst der vorige week heeft er geen goed aangedaan. De prijzen waren laag, n.1. 0.15 tot 0.30, extra kwaliteit 0.40, alles er groote kist. Andijvie was slecht te plaatsen. Er komt nog steeds groote aanvoer en de kwaliteit gaat nogal. De prijzen blijven aan den lagen kant en waren f 0.10 tot f 0.25 per kist. Extra kwaliteit gold nog een ietsje meer, doch niet eiken marktdag. Bospeen werd nog ruim aangevoerd. De handel in prima kwaliteit was een ietsje wil liger, doch peen met een gebrek was vrijwel waardeloos. Goede kwaliteit gold 4.50 tot 6 per 100 bos. De aanvoer van postelein welke den laatsten tijd in de put zat was niet groot. Daarom overtrof de vraag het aanbod en gevolg was hooger prijzen. De noteering was 0.40 tot 0.65 per kl. kist Tomaten, die weken aaneen voor een lagen prijs werden verhandeld, toonden neiging tot vlugger handel en opgaande prijzen. De prijs varieerde van 0.06 tot 0.15 per K.G. 7 Bloemkool, welke nog ruim werd aange voerd, gaf weinig afwisseling te zien. Wel was er sommige dagen een kleine opleving in den prijs voor le soort, doch als de kooplie den genoeg hebben, zakt de prijs weer. De prijzen voor le soort waren 8 tot 10.50, 2e soort 2.50 tot 4.50 per 100 stuks. Hiewel nog vroeg in het seizoen, was de aan voer van spruiten beduidend groot. Over het geheel genomen, was de kwaliteit vrij goed en de prijzen aan den hoogen kant. De notee ring was 8 tot 16 per 100 K.G. Groene kool werd ruimer aangevoerd, doch de han del was flauw met prijzen van 1.50 tot 4.50 per 100 stuks. Het zelfde geldt voor roode en gele kool met prijzen vn 0.75 tot f 2.50 per 100 stuks. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermei ding. Wel kan gezegd worden, dat de handel in de niet-genoemde producten zeer lui was en vele artikelen niet boven de minimum prijs opbrachten. Onder presidium van den heer A. Greeuw Jr. hield de Neutrale Middenstands bond vergadering in het café van den heer van Gemeren. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter dat het den middenstand niet gemakkelijk wordt gemaakt. Steeds is de overheid bezig om nieuwe lasten op te leg gen, terwijl ae koopkracht vermindert. Het zal noodig zijn dat we eensgezind optrekken, doch we moeten ons niet laten ontmoedigen en onze belangen bij de overheid bepleiten. Besloten werd zoo mogelijk in samen werking met „De Hanze" een openbare of gecombineerde vergadering te beleggen, waar de heer J. Th. van Diepen het onder werp „De Omzetbelasting" zal behandelen. Ingekomen was een schrijven van „De Hanze", waarin medegedeeld werd dat tot heden niets is bereikt inzake goedkooperen stroom. Na een uitvoerige bespreking werd besloten om een commissie te benoemen, die gegevens zal verzamelen in samenwerking met De Hanze. In de commissie werden be noemd de heeren Zwaag en Stuveling. Een voorstel van den voorzitter, om, via het hoofdbestuur, een verzoek te doen om zoo weinig mogelijk de salarissen te besnoeien, daar de middenstand hiervan de dupe zou kunnen worden (minder koopkracht) ont moette eenigen tegenstand. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Daarna kwam aan de orde een voorstel om aan den gemeenteraad een verzoek te richten tot het invoeren van een ventverbod. Dit voorstel werd aan alle kanten bekeken en men was het ermee eens dat het ongebreidel de venten in onze gemeente bedenkelijke vor men heeft aangenomen. Men merkte echter op dat, als een ventverbod wordt aangeno men, de naburige gemeenten tegenmaatrege len kunnen nemen. Bovendien is het stand punt ten raadhuize bekend. Besloten werd tot aanhouding, ten einde de Hanze te hoo- ren- u Ingeluid werd de St. Nicolaasactie. Het bestuur stelde voor om een dag of tien vóór St. Nicolaas een auto met versterkten luid spreker door het dorp te laten gaan, hetwelk een kosten van pl.m. 50 meebrengt, geza menlijk door beide middenstandsbonden te dragen A'zoo besloten. Hierna kwam aan de ord? de uitgave van een adresboek. Het bestaande boek voldoet niet meer (te oud) en de poging die is ge daan door een drukker om een nieuw uit te geven heeft geen succes gehad, doordat er niet genoeg advertentiën te krijgen waren. De heer Deutekom is bereid te drukken en beide middenstandsbonden zullen een com missielid benoemen om de uitgave mogelijk te maken. Bestuursverkiezing. De heer D. A. Bakker, die geen tijd heeft het drukke secretariaat waar te nemen, be dankte, eveneens de voorzitter. Achtereen volgens bedankten de gekozen heeren J. Rus' Czn. en C. Vennik. Uit de bespreking bleek dat de heeren ook tegen de drukke werkzaam- hed?n opzien. Tenslotte nam men een voor- stel-Rus aan om een gesalarieerden secreta ris te benoemen. De heer Rus nam zijn func tie aan als de functies in het bestuur gere geld worden. Aldus besloten. Bij de rondvraag kwam de heer Vennik met de H. A. B.-tentoonstelling naar voren. Hij kon de houding van den voorzitter niet bewonderen. De discussies namen een scher pen vorm aan, terwijl de voorzitter zijn hou ding belichtte. Hierna sluiting. Omtrent het eindpunt van den nieuwen weg (de z.g. Zeeweg) schijnt men het nog niet eens te zijn. Onderhandelingen zijn ge voerd over aankoop van de woonhuizen en werkplaatsen van de heeren Bolten en Ursem (bij de kruising Westerweg—Stationsweg— Mallevoortsdijk) en over aankoop van wei land van den heer C. Bakker Pzn., doch dat staat thans op het doode punt. Van den heer Bakker heeft men 7 hectaren noodig, doch men doorsnijdt dan een boerenplaats, waar op pas een nieuw huis gebouwd is. Thans zijn weer opmetingen gedaan vanaf den Hee- renweg—Stationsweg met als beginpunt het huis bewoond door majoor Steen, welk huis eigendom van de gemeente is. Indien dat uit voerbaar is, zou de plaats van den heer Bak ker meer aan den kant doorsneden worden en was de route niet minder mooi, doch men moet dan via den Holleweg over het spoor. Zondagavond werd door de vereen iging Zanglust de door B. en W. goedgekeurde verloting gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot waarvoor beschikbaar waren ongeveer 40 prijzen bestaande uit kunstvoor werpen en huishoudelijke artikelen. Het ge zelschap van van der Brink zorgde voor de muziek. Nadat eenige nummers waren ge geven werd tot de verloting overgegaan. De voorzitter, de heer P. Bot, opende de bijeen komst met een woord van welkom en hoopte dat de prijswinnaars met de prijzen tevreden zullen zijn. De uitslag gaf aan: 1ste prijs een haardfauteuil op no. 980, 2de prijs een kapstok op no. 147, 3de prijs een electrisch strijkijzer op no. 1097. Op vertoon van de nummers kunnen de prijzen afgehaald wor den bij het bestuur. Na afloop dankte de voorzitter allen die medegewerkt hadden aan het welslagen der verloting, en wekte de aan wezigen op om lid te worden van de vereeni- ging Zanglust. Alle loten, in totaal 1200, waren verkocht. Een gezellig bal was het slot. De hoofdbesturen van den Neutralen Bond en den Tuindersbond Zuidholland heb ben in de afgeloopen week tesamen in Haar lem vergaderd en zoo ver doenlijk alles voor samenwerking gereed gemaakt. De volgende week zullen de beide voorzit ters naar Friesland en Groningen gaan, waar ook al eenige tuindersbonden in de lan delijke willen worden opgenomen. De geza menlijke armoede zal tenslotte toch tot een heid leiden. In de gehouden bestuursvergadering van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling is als secretaris aangewezen de heer J. Schou ten te Zuidscharwoude. Zaterdagmiddag hebben wij ons de moeite getroost om een kijkje te nemen ach ter de o. 1. school, waarop het sportterrein de nog jonge hondendressuurclub een oefe ningsmiddag hield. Ondanks de koude waren een aantal leden opgekomen met hun honden teneinde deze af te richten. Voor allerlei mo gelijke doeleinden is dit uitvoerbaar. Zoo richt men de honden af voor waakhonden, verdediging en ook voor politiehonden zooals de leider van de club, de heer Leurink, ons mededeelde. Wij waren getuige van diverse oefeningen waarbij bleek, dat het africhten ook zonder slagen kan geschieden. De nog jonge vereeniging mag zich reeds in veler belangstelling verheugen, zoodat wij in de toekomst ongetwijfeld nog veel van deze vereeniging zullen hooren. De afdeeling Noordscharwoude-Oud- karspel van de V.A.R.A. hield een goed be- zozchte ledenvergadering in het lokaal van den heer J. de Bakker, w.o. meer aanwezig was de districtbestuurder de heer Kaagman van Alkmaar. De propaganda-actie werd ge regeld waarbij een ernstig beroep op de le den gedaan werd om het ledenaantal uit te breiden. In samenwerking met de afdeeling Zuidscharwoude zal een propaganda-avond voor de vrouwen worden gehouden, terwijl de afdeeling zelf een propaganda-avond zal houden met Daan Pool en Tommy Bcuman. Wij vernamen, dat binnenkort zal wor den aangevangen met het maken van rijwiel paden aan weerszijden van den rijksweg langs het Noordhollandsch kanaal vanaf de Kooij. In verband met de beperkte ruimte naast dien weg, was zoover deze door ons dorp loopt, is nog niet uitgemaakt of aan één of aan beide kanten van dat gedeelte van den rijksweg een rijwielpad zal worden aange bracht. In elk geval zal het echter een belangrijke verkeersverbetering worden. WEST-GRAFTDIIK. Met het sloopen van de bekende Rad- brug en het bouwen van een ruimere brug ter plaatse is reeds een aanvang genomen. De heer Th. v. d. Beidt, eigenaar van de scheepswerf „de Voorwaarts" te West Graft- dijk heeft reeds een groote boot afgeleverd, die vanaf de werf door de te openen hulp brug het ruime sop kan kiezen. Voorwaar is het bouwen van deze brug een verbetering. Met het bouwen van de nieuwe brug wordt dan ook heel goed opgeschoten. Een woord van dank aan de Rijkswaterstaat is op zijn plaats. Tot voorzitter der Middensfandsvereeni- ging, afdeeling de Rijp, werd benoemd de heer B. Langereis. De heer A. Roelofs alhier werd door Vennooten der Maatschappij van Nijverheid met algemeene stemmen benoemd tot Com missaris dier Maatschappij. Het mond- en klauwzeer alhier neemt nog steeds toe. In de afgeloopen week wer den 30 nieuwe gevallen aangegeven, waar door in totaal 280 veestapels in de gemeente Zijpe door genoemde ziekte zijn aangetast. Bii bet gemeentebestuur van Zijpe is door oen heer C. Moerland uit Anna Pau- lowna ingediend een aanvrage ter verkrij* fing van een plaatsje ingevolge de Landar- eiderswet. ZUID- EN NOORDSCHERMER De collecte ten bate van het Nederland- sche Roode Kruis vredeswerk, gehouden door mevrouw J. Smit en de dames L. en J. de Groot, heeft in deze gemeente opgebracht de som van 14.35. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt de kustwachtpost per 1 Januari 1934 wegens bezuiniging opgeheven. De opzichter, de heer Krijnen, blijft te Eg- mond voor de verzorging van het licht. De kustwachter de heer Van Loo wordt overge plaatst naar Texel en de kustwachter de heer De Zeeuw gaat naar Den Helder. De heer A. Blok, eveneens kustwachter, wordt overge plaatst naar Westhoofd op Goeree. Door diens vertrek komt er een vacature in den gemeen teraad. Vergadering van Maandag 30 Oct., des nam. half 3. Aanwezig alle leden. Over de notulen werd een bemerking ge maakt door den heer Mink terzake van de landverhuring. De heer Slot wenschte er nog in te zien opgenomen, dat er bezwaren zijn tegen on- derhandsche verhuring, wijl de raadsleden dan uitgesloten zijn. Devoorzitter constateerde een ver warring ten aanzien van deze kwestie, maar meende, dat het er weinig meer toe doet, om dat de verhuring inmiddels reeds heeft plaats gehad. De notulen werden hierna goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een jaarverslag van de volksuniversiteit te Alkmaar werd voor kennisgeving aangeno men. Van den Neutralen Bond van boeren, land bouwers en tuinders was een schrijven inge komen inzake de voorwaarden voor de ver huring der gemeente-landerijen. Verzocht werd om soepele toepassing van die voor waarden. Voor kennisgeving aangenomen. De heer P. Vergay klaagde over z. i. te vroeg ingevorderde hondenbelasting en verzocht terugbetaling van de kosten eener aan hem uitgereikte waarschuwing. Desecretaris lichtte toe. dat de oor zaak van de aanmaning ligt in het verande ren van het belastingjaar. Adressant meende nu, dat hij te vroeg aangemaand was tot betaling der belasting. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Aanbieding begrooting. B. en W. boden aan de gemeentebegroo- ting over 1934, alsmede die voor het gas- en tuinbouwbedrijf en het burgerlijk armbestuur De gemeentebegrootine sloot met een na- deelig saldo van 58896 (hierbij inbegre pen het tekort van 1932 ad 22716.) Het onderzoek werd opgedragen aan den heelen raad, uitgezonderd de wethouders. Overeenkomst met de Bank voor Ned. gemeenten. B. en W. stelden vpor ten behoeve der ge meente voor het jaar 1934 een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; aangezien de gemeente evenwel de begroo ting voor 1933 zonder rijksbijdrage niet sluitend heeft kunnen krijgen, zal het ge vraagde crediet niet langer dan tot 30 Juni 1934 verleend worden. Verder werd voorgesteld ten behoeve van het gasbedrijf eveneens een rekening-courant overeenkomst aan te gaan voor 1934 tot een maximum crediet van 15000. Goedge keurd. k Kasgeldleening. B. en W. stelden voor om met het rijk een kasgeldleening aan te gaan tot een maximum bedrag van 30000, ten einde de noodzake lijke uitgaven (o.a. rente en aflossing geld- leeningen) te kunnen doen. Goedgekeurd. I DOOS 20 CT-TUBE 35 en 60 CT. I Comptabiliteitsbesluiten. Voorgesteld werd een tweede suppletoire begrooting voor den dienst 1933 vast te stellen tot een bedrag van 3600, waarvan 3000 als extra-subsidie aan het burgerlijk armbestuur. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer Mink vroeg of de werkverschaf fing voor het modderen spoedig kan begin nen. Devoorzitter antwoordde, dat er thans slechts zeven werkloozen zijn. Als er meer komen, zal het modderen weer begin nen, naar gehoopt wordt op dezelfde voor waarden als voorheen. De heer De Groot vroeg of het niet mogelijk is, dat de tuinders voor elkaar mod deren. Devoorzitter antwoordde, dat toe stemming moet worden gegeven door den inspecteur van de Heide-Maatschappij. Hierna sluiting van de openbare vergade ring. In de gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering te Castricum sprak wet houder Hermes, die, wegens een lichte onge steldheid van den burgemeester, de vergade ring leidde, woorden van deelneming met de positie van de slachtoffers van het auto ongeval, dat Vrijdagavond bij de Hembrug heeft plaats gehad, met welke woorden de raad zijn instemming betuigde. B. en W. stelden voor een geldleening aan te gaan van 50.000 tegen een koers van 100 pCt. a 4% pCt., terug te betalen in 25 jaarlijksche gelijke termijnen. Voorts werd voorgesteld een leening aan te gaan van 4000C a pari tegen 4V> pCt. af te lossen in 20 jaar. Deze leeningen zijn noodig tot dekking 149000, in den loop van het jaar toege stane credieten. Voor het restant van 59000 kan tegen half Nov. een aanbieding van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Gra- venhage verwacht worden. Op een vraag van den heer de Nijs zeide de voorzitter, dat ten alle tijden tot con versie kan worden overgegaan. De heer ,A u k e s verzocht in de bijlage vast te leggen dat de 3000 voor school- inrichting ook noodig zijn voor leermiddelen De voorzitter erkende de juistheid van deze opmerking. De heer B. R e s zou tegen het aangaan van de geldleeninn groot 40.000 stemmen, omdat daaronder ook begrepen waren de 850 voor nieuwe schoolmeuhelen ten behoe ve van de openbare lagere school, waartegen hij in een voor-vorige vergadering, als zijnde niet noodig, had gestemd. Tot het aangaan van de leeningen werd besloten met aanteekening dat de heer B Res geacht wenschte te worden te hebben tegen gestemd. De heer G. en B Res verzochten aanteeke ning tegen de leening van 50.000 te heb ben gestemd omdat de bouw van de gasoven, die zij niet noodig hadden geoordeeld, daar mede ook behaald wordt. Te^en het leenings besluit stemde ook de heer Twisk Voorstel verlaging rentetype geld'eeninnen. In 1932 ging de gemeente met de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet te Am sterdam drie geldkeningen aan tot een totaal bedrag van 91767 50 tegen een rente van 5 Yt pet. In verband met de verlaging van het rentetype waren B. en W. voornemens deze leeningen te converteeren. De Maatschappij is echter bereid het rentelype tot 43/« te ver lagen. B. en W. stelden voor om hen daartoe te machtigen. Conform besloten. Naar aanleiding van een vraag van den heer B. Res deelde de voorzitter mede, dat B. en W. overwegen het kermisterrein niet op de voorgenomen wijze uit te voeren, aange zien vermoed wordt, dat het terrein niet ren dabel zal blijken. Besloten werd met de Bank van Neder landsche Gemeenten een rekening-courant overeenkomst aan te gaan, groot f 60000 voor den gewonen en 40000 voor den kapi. taaldienst. Enkele raadsleden wilden hun stem nog voorbehouden ten aanzien van verschillende werken, waarom deze leening wordt aan gegaan. De voorzitter merkte in dit verhand op dat de voorstellen dienaangaande voor eetj beslissing hierover aan te houden tot het orde worden gesteld. Na ampele bespreking werd besloten de beslissing dierover aan te houden tot het volgend jaar. Na rondvraag ging de raad in comité ter behandeling van reclames tegen de honden, belasting. i i -'»e DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Vandaag begint de behandeling voof den zeekrijgsraad te Soerabaja van het geding tegen de voor het proces in drie groepen verdeelde opvarenden van De Zeven Provinciën. Aan het „Bat. Nwsbl." ontleenen wij de volgende voor- beschouwing: Zooals vanzelf spreekt, zullen bij de berechting van de muiterij op de „Zeven" de bepalingen van het militair strafwetboek, waarin muiterij strafbaar wordt gesteld, de hoofdrol spelen. In de eerste plaats is dit het geval in artikel 119, dat feitelijke insubodinatie door twee of meer vereenigde militairen als muiterij strafbaar stelt en vervolgens in artikel 120, dat met de doodstraf, levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste twintig jaren bedreigt de militairen die zich aan muiterij schuldig hebben gemaakt aan boord van een oorlogsschip, zich ergens be vindende op een plaats, waar geen on middellijke hulp te verkrijgen is. De doodstraf kan alleen uitgesproken wor den indien de rechter oordeelt dat de veiligheid van den staat haar toepas- sching eischt Voorts zullen een rol spelen de arti kelen 144 (het opzettelijk nalaten, d© samenspanning tot muiterij aan te geven bij de bevoegde overheid, indien het be drijf is gevolgd en nog voorkomen kad kunnen worden) en artikel 132 (het na laten de samenspanning aan te geven, zonder dat ingegaan wordt op de vraag, of het misdrijf is gevolgd; hierop is een lichtere straf gesteld dan in art 144) Artt 144 en 132 zijn aan verschillende muiters subsidiair en meer subsidiair ten laste gelegd, terwijl deze artikelen primair en subsidiair zijn ten laste ge legd aan verschillende aan den wal te Koetaradja vertoevende schepelingen, die op de hoogte waren van de plannen. Voorts is aan twee officieren van de wacht, die beiden in een vlet gespron gen zijn „om den commandant te waar schuwen', 'het eigendunkelijk verlaten van hun post ten laste gelegd (art. 129). Aan den officier van de wachi is ten laste gelegd artikel 413, het opzettelijk nalaten, de door het belang der zaak ge vorderde maatregelen van tegenweer naar vermogen aan te wenden. De bepaling uit artikel 129, waarin strafbaar gesteld is „het zich in zoodar nigen toestand laten brengen dat men zijn dienst als schildwacht niet naar behooren meer kan verrichten" was op dezen officier van de wacht niet van toepassing aangezien hij niet in zooda- nigen toestand is gebracht. Behalve aan een luitenant ter zee 2e klasse is artikel 43 oolk ten laste ge legd aan de beide andere officieren van de wacht en de andere aan boord zijnde officieren In totaal dus aan zeventien officieren. Men herinnert zich, gaat het b'ad voort, dat wij eenigen tijd geleden twij fel hebben uitgesproken omtrent de toe passelijkheid van artikel 143 op deze officieren. Dit artikel stelt den meer dere, die, getuige van het feit dat een mindere een misdrijf pleegt, opzette- 1 ij k nalaat de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van geweld daartegen naar vermogen aan te wen den, strafbaar gelijk den medeplich tige aan het misdrijf. Wij weten na tuurlijk niet, wat bij het onderzoek is gebleken, doch meenen te mogen aanne men, dat er geen sprake van is, dat de officieren zich opzettelijk van eenig in grijpen onthielden omdat zij de muiterij niet ongaarne zagen, wat dus passieve medeplichtigheid zou opleveren en een „Honger", kreunde Simmy. „Pinda, pinda, lek- Ka, lekka", trachtte Wo-Wang een grapje te maken, keelt haast net zoo leelijk als die aan- ho» ♦„ió* i hun schriK begonnen enkele mannen pn wnw! vernielen, terwijl de professor, Simmy dere mannen °P ®.?n paard werden gezet en door an- mannen werden weggevoerd. Waarheen? 228. Ze draafden een heele tijd over de kale vlakte en de professor trok zich de haren uit zijn witte baard van wanhoop en verlies over het verlies van zijn toestellen. Had hij ook maar niet gezegd dat hij uit Sjansjiwoeko kwam, het land van de erfvijanden van deze mannen. Eindelijk zagen zij een soort gehucht, een verzameling vuile hutten van leem en hout opg®* trokken.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6