Alkmaarsche Courant. tBuitmtand Spoel Honderd ïi/i en dertigste Jaargang. De spanning dnurt voort. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. De eerste ministerraad der regee- ring Sarraut. JOURNALISTENCONFLICT RUSLAND—DUITSCHLAND BIJGELEGD. GOED VOORBEELD DOET GOED VOLGEN. Ambtenaren-verbod in België. LANGDURIG PROCES TE BERLIJN. HIJ WAS ZIJN EIGEN RECHTER. STORM OP JAMAICA. WAT IS SLAAPZIEKTE? Tien tuchthuisgevangenen laten zich vrijwillig door muskieten steken. Zuidholland. Het Oosten. In afd. A slaagde 't Overschotje er zoo waar in om Z. K. C. een punt te ontfutselen. Z. K. C. kwam zelfs met 2—0 achter te staan. Na de hervatting was Z. K. C. in de meerderheid, doch slaagde er eerst 3 minuten voor het einde in de gelijkmaker te scoren. Door deze uitslag heeft Ekca met een punt voorsprong, echter met een wedstrijd meer. de leiding genomen. Onder Ons behaalde de eerste zege op Repiditas (52) en steeg eenige plaatsen op de ranglijst. Het Noorden. LIJK IN WATERRESERVOIR. Kaapstad met watergebrek? JAPAN EN DE ONDERZEEERS. DE EERSTE KLASSERS Groote nederlaag van het Zuiden. Blauw Wit speelt gelijk Noordholland. ONZE KORFBALLERS. KRACHT EN VLUGHEID 2—GROEN GEEL 4 (WORMERVEER) 8-0. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. No. 257 1933 DINSDAG 31 OCTOBER OPGEWONDEN ARABIEREN IN PALESTINA. De spanning in Palesiina duurt voort. Het aantal dooaen bij de onlusten is gestegen tot 43. Op een vergadering van het Arabische Executieve Comité is overwogen bij den Volkenbond te protesteeren. Alle poorten van Jeruzalem worden door de politie, welke niemand laat binnenkomen of vertrekken, be waakt. Engelscne onderdanen zijn opgeroe pen om politiediensten te verrichten. Te Taifa is de opwinding onder de Ara bieren zeer groot. Bij een straatbetooging w.nd gisteren, evenals in 1929 geroepen: ..Doodt de Joden". Een deputatie van Ara bische vrouwen is door den Hooge Com missaris ontvangen. Zij heb Den geprotes teerd tegen het bloedvergieten. De a'gemeene staking duurt nu reeds drie dagen onafge broken voort. Alle Arabische winkels zijn nog steeds gesloten. Ook te Damascus. de hoofdstad van het Fransche mandaatgebied Syrië is een alge- meene staking geproclameerd ten teeken van svmpathie met de Palestmensische Arabie ren. In alle moskeeër te Damascus zijn de bij de onlusten gedoode Arabieren herdacüt. De Fransche autoriteiten hebben alle Ara bische bladen verboden. Het Deensche schio „Po'nia", waarmede 900 Joodsche emigranten zk.h r.aar Palestina willen begeven, moest op last der Pakstinen- e;sche au'oriteiten koers zetten naar Egypte. De Egyptische regeering zou den Joden venmin toestaan te debarkeer en. Staat van beleg afgekondigd. De Britsche hooge-eommissaris luitenant- generaal Sir Arthur Wauchope heeft in ver band met de jongste onlusten den staat van belèg afgekondigd voor geheel Palestina, waardoor de hooge commissaris overeenkom stig de noodverordening van 1931 met ver strekkende dictatoriale volmachten op schier elk gebied wordt bekleed. Hij heeft het recht personen te arresteeren en te verbannen, controle uit te oefenen op het geheele verkeer te water, te land en in de lucht, krijgsraden in te stellen voor de berechting-van burgers, burgers tot verplichte diensten te dwingen er particulier eigendom te onteigenen of te vernietigen. Tegelijkertijd is er scherpe een suur afgekondigd, zoowel op de Arabische als op de Engelsche- én loodsche bladen. DF OORLOOSSCHULDEN. Geen overeenkomst tusschen Engelanc en Amerika? In politieke kringen te Londen is men thans definitief van meening, dat de En gelsch—Amerikaansche onderhandelingen over de oorlogsschulden te Washington practisch niet meer met redelijken kans op succes kunnen worden voortgezet, zoodat zij waarschijnlijk tot het volgend jaar zullen worden verdaagd. In de Donderdag a s. te houden kabinets zifting zal de Engelsche regeering waar schijnlijk reeds beschikken over een rapport van den Engelschen onderhandelaar tf Washington, Eir Frederic Leith Ross, over zijn besprekingen met Roosevelt. Te Londen verwacht men dat thans een voorloopige overeenkomst zal worden getroffen waarbij Engeland bepaald, op 15 December a s. we derom evenals op 15 Juli j.1. slechts met een schuldbewijs aan Amerika te betalen. ONGEWAPEND IN DE WILDERNIS. Duitsche kanovaarders gered. De „Times" verneemt uit Calcutta, da drie Duitschers, die twee jaar gele den met een kano uit Duitschland ver trokken om een teis te maken naar China, in de moerassen en wouden van de Gangesdelta, nauwelijks aan den dood ontsnapt zijn Zij waren zonder wapens in de wildernis gestrand en hielden zich een in de omgeving rond- dwalenden tijger var. het lijf door twee dagen lang voortdurend door het slaan op een tinnen bak .welken zij in hun bagage hadden, zooveel lawaai te maken, dat de tijger riet durfde nade ren. Zij werden door het passeerende stoomschip „Ghotana gered en zijn thans op weg naar Rangoon. Hun eerste kano hadden zij in de Perzische Golf verloren, waarna zij met een schip naar Karachi reisden en vandaar over land naar Calcuttf. VIJFVOUDIGE MOORD IN FRANKRIJK. Dader slaat vervolgens de hand aan zichzelf. Te Soue (Fr) een dorpje op een af stand van 10 K M. van Chartres, heeft zich een bloedig drama afgespeeld, dat zes personen het leven kostte Een landarbeider, Brazidec geheeten, die z'ch acht jaar geleden te Soure vestigde, had een verhouding aange knoopt met 'n meisje, waaruit twee buiten-echtelijke kinderen geboren werden. De ouders van het meisjes weigerden toestemming voor een huwelijk en na eenigen tijd verdween Brazide Ruim drie jaar geleden dook hij weer te Soure op. in het bezit van een spaar duitje. waarvan hij een klein huisje in richtte nabij de boerderij van zijn min nares. Toen hij zag. dat mede door het ver zet van haar ouders, hij alle verdere hoop om het meisje voor zich te winnen moest laten varen, raakte hij aan den drank en ontstonden voortdurend hevi ge conflicten met het meisje en haar familie. Zaterdagmiddag wachtte hij er op, toen zij met haarvader van het veld huiswaarts keerde Met zijn jachtgeweer schoot hij beiden dood. Toen keerde hij naar huis'terug, na een ander geweer, liep naar de boerderij en schoot de moeder van het meisje en haar twee andere dochters, die wilden vluchten, eveneens neer. De gendarmerie, door ooggetuigen ge waarschuwd, was spoedig ter plaatse en omsingelde voorzichtig het huis van den moordenaar. Deze had echter niet aan verzet gedacht, doch zijn huis af gesloten, en terwijl de gendarmes de huisdeur forceerden, joeg hij zich op zijn bed een drietal kogels door het hart- De Fransche ministers hebben gistermid dag hun eersten kabinetsraad gehouden om de groote richltijnen voor de regeeringvoor- stellen uit te werken. Gisterochtend heeft minister-president Sarraut het onderzoek naar den economi- schen toestand voortgezet. Hij heeft o m vertegenwoordigers van den bond van aan nemers van openbare werken ontvangen om zich met hen te onderhouden over het plan der nationale outillage en de bestrijding der werkloosheid. Voorts heeft hij geconfereerd met een vertegenwoordiger van de Fransche exporteurs over de uitvoermogelijkheden, ter wijl hij ten slotte een bespreking heeft gehad met den oresident van de Pariische Handels kamer, die tegelijkertijd voorzitter is van den Raad van voorz'riers v?,n Kamers van Koop handel in geheel Frankrijk. ONMENSCHELIKE DAAD IN EEN ZIEKENHUIS. Door een verpleegster. Voor de rechtbank te Brussel stond terecht de 19-jarige verpleegster uit Namen, die indertijd gearresteerd was in verband met het plotseling gelijk tijdige overlijden van drie oude vrou wen, die in het tehuis, waar zij werkte, verpleegd werden. Uit het onderzoek bleek dat de vrouwen waren gestorven door te zware morfine-inspuitingen. Als motief voor haar daad, gaf verdachte thans op. dat zij eindelijk eens de lang gevvenschte nachtrust wilde hebben. GEVANGEN PRIESTERS IN SIBERIE. De Litausche bisschop, die in Sovjet- Rusland gevangen werd gehouden doch tegen communisten, die in Litauen ge vangen zaten, uitgeleverd is, deelde na zijn terugkomst in het vaderland mede, dat nog ongeveer 100 katholieke pries ters, waaronder 70 Litauers, zich in ge vangenschap bevinden. Zij zijn voor het grootste gedeelte naar Siberië gestuurd, waar zij onder groote ontberingen moe ten leven De aartsbisschop van Litauen stelt pogingen in het werk, om deze priesters door bemiddeling van het Roode Kruis levensmiddelen te doen toekomen De Litausche regeering zal onderhandelingen beginnen, om ook deze priesters in vrijheid gesteld te krijgen. Weer toegang tot het rijksproces. Officieel wordt medegedeeld: Nadat het bekende journalistenconflict in den laagten lid herhaaldelijk voorwerp van diplomatieke besprekingen tusschen Duitsch land en Sovjet-Rusland had gevormd, heeft over deze aangelegenheid kort geleden een bespreking plaats gehad tusschen den rijks minister van buitenlandsche zaken, Freiherr von Neurath en den Russischen ambassa deur, Sjintsjoek. Daarbij is overeenstemming bereikt over de bij'egging van het conflict. Uitgangspunt en basis van de overeen stemming is het accoord der beide regeerin gen over het punt. dat de uitoefening der wederzijdsche betrekkingen onaangetast moet blijven door het onderscheid der regeerings- systemen in de beide landen. De journalisten der Sovjet-Unie zullen hun werkzaamheid in de Sovjet-Unie weer uitoefenen. In opdracht van den senaatspresident zul len de vertegenwoordigej van het Tass-agent- schap en de vertegenwoordigster van de Iswestija to- gangskaarteii krijgen voor het rijksdagbrandproces. De Belgische regeering heeft den ambtena ren het lidmaatschap verboden van organisa ties, wier actie tegen den staat gericht is. Deze maatregel richt zich v.n.1. tegen de Vleemsche nationaal-socialisten de - di- nasós en de communisten. Vonnis na 9 jaar. In het proces te Berlijn inzake het Engel sche fokpaard Caligula, dat in 1924 door de Duitsche wedren-autoriteiten is aangekocht, waarbij de Pruisische staat voor een bedrag van 154.000 mark werd benadeeld, zijn de personen, die bij den aankoop als tusschen- persoon zijn opgetreden, de paardenhande- iaar Otto Markus en Walther Sulzberger, respr. zes weken en vier maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het proces heeft n^en jaar geduurd. Incident in de rechtszaal. In een zaak tegen een arbeider, die voor het Scbepengerecht te Korneuburg (Oostenrijk) werd behandeld, was de zoon van den landeigenaar Schiller al getuige gedagvaard. Terwijl het ge rechtshof over het vonnis beraadslaag de, snelde Schiller op den beklaagde toe en loste drie schoten op hem. Dc arbei der werd zwaar gewond. Schiller werd onmiddellijk in arrest gesteld en verklaarde, dat hij den be klaagde, die reeds driemaal getracht had bij zijn vader in te breken, eens een le^je wilde geven. Groote materiêele schade. In den nacht van Zondag op Maandag is Jamaica door een hevigen wervelstorm ge teisterd. De fruitoogst is voor een deel ver nield. In het Noordwesten zijn bijna alle spoorlijnen door den storm buiten bedrijf gesteld. De materieele schade wordt geschat op bijna 100.000 pond. Naar uit Jackson in Mississippi gemeld wordt, heeft de gouverneur van den staat, Conner, 10 tot langdurige tuchthuisstraffen veroordeelden begenadigd, daar zij zich vrij willig beschikbaar hadden gesteld voor proe ven ter opsporing van de verwekkers van de slaapziekte, die, zooals bekend, in Amerika reeds vele slachtoffers heeft geëischt. Deze 10 gevangenen lieten zich 30 dagen lang van de overige gevangenen afzonderen en werden in dien tijd verscheidene malen door mus kieten gestoken, welke gevoed waren met het bloed van slachtoffers van de slaap ziekte. Allen zijn nog gezond en wel. Hier mede is het bewijs geleverd, dat de in Ame rika heerschende slaapziekte niet, gelijk veel al werd aangenomen, door de muskieten woidt overgebracht. Onmiddellijk na deze dagenlange muskietenfolteringen werden de gevangenen, over het geheele lichaam nog met bulten bedekt, in vrijheid gesteld. De belangrijkste wedstrijd in deze afdee- ling vond geen doorgang. De groote verras sing was hier wel de 71-nederlaag van Het Zuiden tegen H. S. V. Het tweede was blijkbaar geheel uit vorm, terwijl daarentegen H. S. V., dat met een drietal reserves uit kwam een groote schotvaardigheid demon streerde. Intusschen een leelijke misstap van het Zuiden. Ons Eibernest kon het tenslotte ook tegen Fluks niet bolwerken, en verloor met 51, waardoor zij met D. K. C. de on derste plaats bezet. De stand hiidt hier: Deetos H K. V. Het Zuiden H. S. V. Fluks Rozenburg Ons Eibernest D. F. G 6 4 4 3 2 2 2 2 4 3 5 5 zó9 24—8 29—20 22—19 19—21 12—16 21 8—30 12 9 9 7 5 4 De stand luidt Ekca Z. K. C Vada Hellas 't Overschotje Onder Ons Rapiditas Be Quick 5 4 3 2 1 1 1 1 1 3 1 1 2 3 4 3 20-7 19—8 16—14 8-6 9—9 10-15 11—24 2—12 10 9 6 4 3 2 2 In afd. B bleef D. O. S. ongeslagen door op het nippertje met 10 van Achilles te winnen, dat hiermede de eerste nederlaag te slikken kreeg. Het was trouwens een buiten gewoon voordeelige dag voor de leiders, want ook het tot nu toe ongeslagen Zwart Wit, dat bij Naas op bezoek was, werd met 82 geklopt. A. K. C. vergaarde 2 kostbare punten door Blauw Wit met 40 te slaan. De stand luidt hier: D.O.S. 5 Zwart Wit 6 Naas 6 Achilles 5 Rigtersbeek 4 A. K. C. 5 H. K. C. 6 Wit Blauw 5 5 21— 3 10 4 1 1 18—14 9 3 1 2 22— 8 7 2 2 1 8—7 6 2 2 15— 8 4 2 3 12—18 4 1 5 6—18 2 5 4—30 LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Hoewel Pluvius bij het maken van onze be schouwing oo j.1. Vrijdagavond, een dus danige houding had aangenomen, dat .massa" afkeuringen van speelvelden in den „Noord-Hollandschen" wel eens het gevolg zouden kunnen zijn, is alles nog betrekkelijk goed los geloopen en bleef de afkeuring slechts bij enkele terreinen. In het Westen zelfs konden alle vastgestelde ontmoetingen door gang vinden en hadden de leiders. Assen delft II, enkel een vrijen dag. K V.V. II wist zich van haar jongste nederlaag te herstel len en had met het bezoekende K.F.G IV, dat weer over eenige invallers beschikte, niet veel moeite. Met 5—0 wonnen de Kromme- nieërs en blijven dus nog runner up. Schoorl I deed weer heel goed werk door andermaal met groote cijfers te winnen. Het bezoekende W.F.C. V werd met 91 geconserveerd. Ber gen I deed het niet minder verdienstelijk en klopte zoowaar Z.F.C. V in eigen huis met 2—4, waardoor de Bergenaren op de rang lijst weer een paar plaatsjes stegen. Zaan dijk II zorgde weer eens voor een overwin ning en klopte voor dat doel het bezoekende Z.V.V. III met 3—1. De stand is thans hier: Assendelft II K.V.V. II Zaandijk II Schoorl I Bergen I W.F.C. V Z.F.C. V Z.V.V. III K.F.C. IV bracht het belangrijke treffen tusschen de beide leidende ploegen, B.K.C.M.L.D. Het geheel was een goeden eerste klasse wedstrijd. De doelman van B.K.C., Tauber en de linksback van M.L.D. blonken zeer sterk uit, terwijl de midvoor van de „lucht- vaartmenschen", Wolthuis. voortdurend werd beschaduwd. De M.L.D.-ers beschikten over een betere balbehandeling en waren vooral het laatste kwartier sterker, doch de B.K.C. achterhoede was ongenaakbaar. Het einde kwam met blanken stand (00), het geen van de bezoekers een goed resultaat is. Petten I liet zich op eigen terrein zoowaar door Succes II uit het veld slaan. De noord- zeekanters kregen ten slotte een 23 neder laag te slikken. Ook Wieringerwaard I, dat bii Helder III op bezoek was, stelde eenigs- zins teleur en kon het niet verder brengen dan een punten verdeel in g (22). De Wie- ringerwaarder K. Schenk, miste vijf minuten voor tijd nog een strafschop. De stand is hier nu: 6 6 0 0 31—9 12 6 5 0 1 19—8 10 7 3 2 2 11—12 8 7 3 1 3 31—16 7 6 2 1 3 16—13 5 4 2 0 2 7—16 4 6 2 0 4 19—31 4 6 1 0 5 12—21 2 6 1 0 5 8—27 2 In het Noorden 6 6 48— 7 12 6 4 1 1 20— 8 9 6 2 1 3 16—23 5 6 2 1 3 14—25 5 5 3 2 8—18 3 4 1 3 10—10 2 5 1 4 7—23 2 Tengevolge van het vinden van het lijk van een Europeaan in de reservoirs van de waterleiding van Kaapstad hebben de auto riteiten bevolen deze leeg te laten loopen. Hoewel noodzakelijk, wordt deze maat regel toch met leede oogen beschouwd, aan gezien men vreest voor een langdurige droog te en gebrek aan drinkwater. De Daily Telegraph meldt uit betrouwbare bron te hebben vernomen, dat in verband met de waarschijnlijkheid, dat Engeland weder om zal aandringen op de volledige afschaf fing van onderzeeërs oo de volgende vloot- conferentie, Japan bereid is de onderzeeërs te schrappen, mits de andere mogendheden de afschaffing der onderzeeërs doen volgen door de afschaffing van de vliegtuigmoeder schepen. INTERNATIONALE CONFERENTIE TE TOKIO IN 1933? Volgens uit Fockoei ontvangen persberich ten is generaal Araki, de minister van oor log, die thans aldaar vertoeft in verband met de groote militaire manoeuvres, voor de bij eenroeping van een internationale conferentie te Tokio vóór het jaar 1935 ten einde. 1. Een duurzamen vrede in het Verre Oos ten te vestigen; 2. de vlootverdragen te herzien 3. Het negenmogendhedenverdrag 'n| °.ve1^' eenstemming te brengen met de werkelijke toestanden in het Verre Oosten en 4. Een niet-aanvalspact met Rusland to stand te brengen. Indien de voorstellen vasten vorm zu aannemen, zullen uitnoodigingen wor ien zonden aan Engeland. Amerika Eranmn Italië, Duitschland. Nederland, ,Rus'^nd Siam, Indië, Afghanistan en Mandsjoekwo. Korfballen. Den meesten terreinen had de overvloedige re^en blijkbaar goed doorstaan, slechts éen wedstrijd'ging niet door. Enkele vetrassende uitslagen vielen er te noteeren. Zoo wist D. V. D. Blauw-Wit een punt afhandig te maken. Het Zuiden werd maar even met 7—1 door H. S. V. geslagen. Z. K C. kon het tegen 't Overschotje niet verder dan een ge lijk spe' brengen. Zwart-Wit werd met 8—2 door Naas gekraakt, terwijl Onder Ons met een 5—2-overwinning op Rapiditas de eerste zege behaalde. Westerkwartier. dat vrij was, heeft toch winst geboekt. Haar concurrenten Blauw- Wit en Koog-Zaandijk verspeelden n.1. een W. K. dat bij Dio op bezoek was scoorde er weer lustig op los en won maar liefst met 9—1. Vitesse bracht de hekkensluiters Udi een 31 nederlaag toe. Destand luidt: W. K. W. W. M. D. Leeuwarden Vitesse Nic Dio Udi K- V. K. V 2—Groen-Geel 4 8-0 Adsp. K. V. aVelocitas a 100 K. V. b—Gr.-Geel c 2-0 Reeds direct na den uitworp is K. V. in de meerderheid en een serie vlotte aanvallen op op de ür. Geel-korf is het gevolg. Velthuis bleek hier den gevaarlijken man te zijn. De Gr. Geel-verdediging weerde zich flink, doch kon niet verhinderen dat Velthuis, als er on geveer 10 minuten is gespeeld, na een vlugge combinatie van afstand zuiver inschoot, even later gevolgd door de 2e goal van denzelf den speler. In de tweede opstelling bleek K. V. ook gevaarlijk. Groen Geel trachtte het spel te verplaatsen, doch de doorzichtige Groen Geel-aanvallen strandden op de K. V. verdediging. K. V. kreeg verschillende kan sen en op buitengewoon handige wijze, tipte Haasbroek een mislukt schot in de korf (3-0). Groen Geel kan bijna niet door het K. V.- midden heen komen en steeds weer wordt de K. V.-aanval aan het werk gezet. Mej. Eernstman benutte een vrije kans van achter de korf (4—0). De derde K.V.-aauval deed aanvankelijk spoedig succes verwachten Aanvoerder Smit probeerde het met afstand schoten, doch zonder succes. Plotseling on-, derschepte v. d. Meer een bal onder de korf en schoot het vijfde doelpunt in, waarmede de rust inging. Na de thee domineerde K. V. doordat in het K. V.-midden Velthuis en Hellingman vrijwel iederen bal onderschepten. De K.V.- aanval kreeg dan ook geregeld werk, doch de goede afwerking ontbrak. Vrijwel de ge heele 2e helft is een voortdurende strijd tus schen den K. V.-aanval en de Groen Geel verdediging, doch eerst 12 minuten voor het einde scoorde v. d. Meer 60. In de begin opstelling kregen we Velthuis weer aan het werk en met 2 zuivere treffers bracht hij den stand op 8—0. In de resteerende minuten bleeft de stand ongewijzigd, waardoor de derde overwinning een feit is. De K. V. a-adspiranten wonnen met dub bele cijfers (100) van Velocitas a (Hoorn). De K.V.-adsp. lieten in deze ontmoeting uit- B.K.C. I 7 5 2 0 27—7 12 M.L.D. I 6 4 2 0 22—8 10 H.R.C. III 5 3 0 2 13—13 6 Wieringerw. I 5 2 1 2 10—14 5 Succes II 5 2 0 3 11—10 4 Petten I 5 1 2 2 15—16 4 Helder III 7 1 1 5 16-32 3 J.V.C I 6 0 2 4 8—22 2 Het Oosten gaat Nieuwe Niedoro nog steeds op het goe de pad voort, al trof zij het, dat de Strand vogels-doelman een slechten dag had en zeker een drietal doelpunten had kunnen voorkomen. Nu gingen de vogels op eigen terrein met 05 ten onder. M.F.C. I is nog steeds op haar qui vive, doch had met bezoe kende Berkhout I nog al eenige moeite. De Medemblikkers konden ten slotte met 42 winnen. West-Frisia II zorgde weer eens voor een overwinning, ten koste van het be zoekende Andijk II. De Andijkers trokken met een 20 nederlaag aan het kortste eind. De stand is hier: N. Niedorp 7 M.F.C. I 5 W. Frisia III 7 Strandvogels I 7 Andijk II Hollandia III Berkhout I Hollandia IV 7 0 0 41—9 14 4 0 1 24—8 8 4 0 3 17—13 8 3 1 3 17—15 7 2 1 4 12—21 5 1 1 2 8—11 3 1 0 5 19—25 2 0 1 4 4—40 1 In het Zuiden slechts een paar onbelangrijke ontmoetingen. R.C.Z. I verloor opnieuw, thans van het be zoekende K.F.C. III met 13. Een wedstrijd met een „staartje"! Deze half-plaatseliike ontmoeting had tot gevolg, dat de verstand houding in het veld zeer gespannen was. Verscheidene K.F.G-spelers ontvingen waar schuwingen, doch met de Racers was het er ger gesteld. Een drietal konden de kleedka-< mers opzoeken en toen de R C.Z.-spil vier mi nuten voor tijd gewond het veld moest verla ten, was reglementair het uitspelen van den wedstrijd onmogelijk, daar R.C.Z. met minder dan acht spelers overbleef. Purmersteijn II zorgde opnieuw voor een overwinning en klopte daartoe het bezoekende W.F.C. IV met 32. De stand is hier nu: Monnikend. I O.S.V. III Ilpendam I Z.F.C. IV W.F.C IV Purmerst. II K.F.C. III Zilverm. II R.C.Z. 1 In de tweede klasse D slechts de ontmoeting van Alcmaria IV tegen Uitgeest II, wat ons van de Alkmaarders ge ducht mee en van de Uitgeesters geducht te genvalt, daar de bezoekende Uitgeesters een 5 5 0 0 18—5 10 5 5 0 0 34—11 10 5 3 0 2 13—12 6 6 3 0 3 18—14 6 6 3 0 3 18—15 6 6 3 0 3 16—16 6 7 3 0 4 16—32 6 6 1 0 5 11—26 2 6 0 0 6 8—21 0 punt, zoodat Westerkwart er thans een voor stekend spel zien en zijn dan ook een ernstige sprong heeft van drie punten. D. V. D. speelde cancjidaat voor de eerste pl; het klaar om tegen BI. Wit met 44 gelijk te spelen. BI. Wit nam een 2O-voorsprong, doch nog voor de rust was de stand gehik. Na de rust was het spoedig 4—2 voor BI. Wit welke stand tot 10 minuten voor het einde gehandhaafd bleef. Daarna scoorde D V D. 4—3 om in de lartste seconde gelijk te maken. Swift en Olympia deelden de pun- ten (i_l) evenals Koog-Zaandijk—D. T. V. (1-0- De stand luidt: plaats. Ook de b-adsp. wonnen. Thans versloegen zij na een spannende partij hun concurren ten Groen Geel a. met 1—0, zoodat zij thans alleen de leiding genomen hebben. Westerkw. 5 4 1 26-13 9 Blauw-Wit 6 3 2 1 30—18 8 K. Z. 6 3 2 1 23—16 8 Oivmpia 6 2 2 2 21—26 6 D. T. V. 5 2 1 2 26—18 5 Swift 1 1 3 11—17 3 D. V. D. 5 1 1 3 16-25 3 D. D. V. 4 4 7—27 Voetbal. De eerste elftallers brachten een bezoek aan „Alkmaar" en wonnen met 31. De vierde elftallers verloren in een doel puntrijke (78) ontmoeting van het bezoe kende Koedijk II. De A-adspiranten wonnen van het bezoe kende Koedijk a met 6—0 en de c-adspiran- ten leden op het Sportpark tegen Alcmaria. d een 4O-nederlaag. C.S.V. I Alkm. Boys II Alkm. Boys III Alkmaar II Uitgeest II Alcmaria IV D.T.S. II ag moesten slikken. thans: 4 1 0 21—9 4 0 1 26-12 2 1 3 28—17 1 2 0 12—8 2 0 3 16-23 2 0 4 17—26 0 0 4 3—28 9 8 5 4 4 4 0 De derde klasse B een volledig programma. f)e Egmondsche Boys gingen op het goede pad voort en klop ten Alcmaria V in eigen huis maar liefst met 09 De Koedijkers deden eveneens goed werk, zorgden dat zij hun leans behielden en de spanning om de bovenste plaats bleef voortbestaan en klopten daartoe het ongesla gen bezoekende Schoorl II met 21. CS.V. II bleef eveneens runner up en conserveerde het bezoekende Ursem I maar liefst met 111. Vrone II verloor van het bezoekende Bergen II met 25,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9