Amstecdamscfie. !Bcucs and.: en JuinAouw Rechtszaken Jieck School BRANDEN. niet VERKEERSONGEVALLEN OVERBRUGGING GROOTE RIVIEREN De minister van waterstaat brengt ter ken nis, dat de brug voor gewoon verkeer over de Waal bij Zaltbommel en de toegangswegen op Zaterdag 18 November 1933 te 13 uur voor het verkeer zullen worden openges4 ld STAATSLOTERIJ. Volgens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het voorstel K. ter Laan tpt uit breiding van de staatsloterij verklaarden verscheidene leden, voorstanders op princi- f>ieele gronden van afschaffing der staats- oterij, reeds op dien grond aan een uitbrei ding hun medewerking niet te kunnen ver leen en. Verscheidene andere leden meenden dat behandeling van dit initiatief-voorstel weinig jin heeft. Immers al mocht het door de Sta- ten-Gcneraal worden aangenomen, dan zai de regeering daaraan nog bezwaarlijk haar goedkeuring kunnen hechten. Bij zijn optre den toch heeft de regeering de verklaring afgelegd, dat het toespitsen van politieke en geestelijke tegenstellingen ter wille van de noodzakelijke eendracht zou worden rme- den. Het vraagstuk der staatsloterij ligi naar de meening dezer leden in een zoodanige sfeer van principieele tegenstellingen, dat het alleen reeds daarom verstandig zou zijn, dit vcorstel in te trekken of wel voorloopig te la'en rusten Sommige leden bestreden de uitspraak in de Memorie van Toelichting, dat het publiek in de noodzakelijkheid verkeert, een lot aan te schaffen bij een particuliere binnen- of bui- tenlandsche loterij. In de eerste plaats is er van noodzakelijkheid om loten te koopen nooit sprake, doch bovendien meenden deze leden dat verschillende collecteurs en collectrices vaak moeife hebben de hun toebedeelde loten te plaatsen. Indien door buitenlandsche maatschaopijen de loterijwet direct of indirect wordt ontdoken, dient de Staat daartegen op te treden, doch dit kan geen reden zijn om de Staatsloterij uit te breiden. Van andere zijde werd het voorstel ver- dec''°,d. Een groot deel der bevolking, zoo werd aangevoerd, stelt nu eenmaal belang in loterijen en zoekt en vindt gelegenheid, om daaraan deel te nemen. Dan is het toch beter, te zorgen, dat deze menschen in de Staats loterij kunnen spe'en, waar behoorlijk toe zich bestaat, dan het voldoen aan de be staande behoefte over te laten aan particu liere ondernem'ngen die niet altijd volko men betrouwbaar zijn. Ten slotte wezen enkele voorstanders er op, dat de regeling, die ten gevolde heeft, dat in de eerste vier klas«en geen nieten voorkomen tot corruptie zou kun"en leiden, wanneer de collecteurs büv. in de derde klasse voor eigen rekening snel en en op de beschikbare loten voor een "e'otv t-piqnPrrëv deel zelf de hand leggen. Zij zouden wenschen. dat maatrege len daartegen in het voorstel werden opge nomen. vige zuidwestenwind en de zee was zee. ruw Om vier uur vertrok de admiraal weer van Texel en toen de motorsloep vlak voor de haven van Nieuwediep was, sloeg door on verklaarbare oorzaak de motor af. Alle po gingen om den motor weer op gang te krij gen waren tevergeefs. Door den sterken vloedstroom werd het lichte scheepje gegre pen en dreef het in de richting van den Zuid- wal. Er werd een anker uitgegooid, doch het bleek niet te houden. Zoo verkeerde men al spoedig in een gevaarlijke positie, daar men met tamelijke sntlheid naar de ondiepten dreef en geen sterke lichten had om naar den wai de hachelijke positie te seinen en hulp te vragen. Toen echter de duisternis ingevallen was en de motorsloep nog niet in de haven was teruggekeerd, begon men zich in Den Helder ongerust te maken. Marine-autoritei ten belden Oudeschild op en toen men daar vernam, dat de sloep om vier uur vertrokken was, nam de ongerustheid niet weinig toe. Om 6.25 vertrok de reddingboot „Dorus Rij kers" met schipper C. Bot en zijn mannen uit de haven, op zoek naar de verdwenen sloep. Om 6.35 volgde de sleepboot „Drente" van de mij. Weismuller gevolgd door H M. „Vul- canus" en de torpedoboot Z.5. Bij de directie zag men met spanning naar eenig bericht uit Op het havenkantoor stond men in geregelde verbinding met den vuurtoren, die weer in draadlooze verbinding stond met de „Dorus Rijkers". Eindelijk om kwart voor acht kwam het bericht op het havenkantoor en bij den loodscommissaris, dat de „Dorus Rijkers" de sloep had opgepikt en er mede naar de haven stoomde. Tien minuten daarna kwam de me- dedeeling, dat aan boord alles wel was en om kwart over acht kwam de reddingboot binnen met de M. 2 op sleeptouw. De „Dorus Rijkers" had de sloep op den Zuidwal opgepikt en was juist bijtijds geko men, omdat hier slechts bij dit zeer hooge tij twee meter water stond en bij vallend water de s.oep groote kans had gehad om te slaan Het was voor de reddingboot zelf niet zonder gevaar om de plaats, waar de M.2 lag, te be reiken, doch Bos en zijn mannen zijn niet spoedig bevreesd en wilden in geen geval zoo vlak bij het voorwerp van redding de zaak in den steek laten. In goede conditie, alleen door en door nat, kwam de admiraal aan den wa en begaf zich oogenblikkelijk naar het direc tiegebouw. Behalve de admiraal en de hier boven genoemde officier van administratie waren nog aan boord van de sloep een boots man met kwartiermeester, een korporaal-ma chinist en twee matrozen. WETSONTWERP WH7IGING LEEPST TTHTWET. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nonens het voorstel van wet van deen heer K. ter Laan c.s. tot wijziging vdri de leerplichtwet. Hieraan wordt hef volgende ontleend: Zeer vele leden wenschten niet in een ge dochtenwisseling te treden over de al of niet wenscheliiVheid op zich ze'f van een uitbrei ding van den leernlicht uitsluitend in den zin van een langeren verplichten leertijd voor het algemeen vormend lager onderwiis. Zii waren het er echter over eens, dat zulk een ritbreiding in den tegenwoordigen tijd tot de fin°ncieele onmogeliiVheid behoort. Eenige leden berekenden de kosten, welke het ontwero. zoo het wet mocht worden, zou meebrengen op 4 a 5 millioen gulden per jaar. Hebben de voorstellers, zoo vroegen deze leden, wel rekening gehouden met de groote moeiliikheden. die verlenging van den le°mlicht voor de kleine boeren zal mee brengen. die hun kinderen een jaar langer niet in hun bedrijf zul'en kunnen laten mee he'nen? Verscheidene andere leden verdedigden het voorstel. Wat de financieele zijde betreft vestigden zij in het bijzonder de aandacht op het feit. dat tegenover de uitgaven voor salarissen een groote besparing op wachtgel den zal komen te staan, terwijl er voor de zeer vele jonge menschen. die de onderwij zersakte bezitten. weeT eenig perspectief zal komen Doch vooral is het h. i van beteeke nis dat door verlenging van den leerplicht het aantal personen die aan het productie proces deelnemen, zal worden verkleind Naast ernstige financieele bezwaren had den verscheidene leden tegen het verplicht stellen van de gelegenheid tot verstrekking van schoolvoeding ook principieele bezwaren Tegen opheffing van het landbouwverlof wer.den door verscheidene leden eveneens ernstige bezwaren ingebracht. EEN MOTORBARKAS DER MARINE GERED. Aan boord was de commandant der Marine in Willemsoord. De motorreddingboot Dorus Rijkers, schip per C. Bot, is gistermiddag van de stand plaats Den Helder uitgevaren, daar bericht was gekomen, dat een motorbarkas van de marine in nood verkeerde Op die barkas wa ren zeven opvarenden, onder wie de com mandant van de marine te Willemsoord, vice admiraal Brutel de la Riviere en nog een of ficier, die op inspectie waren geweest naar Texel. Na eenige zoeken vond de „Dorus" de bar kas tusschen Helder en Wieringen, op het Balgzand, waar zij voor anker lag. De bar kas had motorstoornis gekregen er was toen door de hooge zee over de banken heengesla gen. De reddingboot heeft de barkas op sleep touw kunnen nemen en behouden in Den Helder binnenbrengen. De correspondent van het Hbld. meldt: De marine heeft eenige uren in groot spanning gezeten. Om half twee was de ma rinemotorsloep M uit de haven van Nieuwe diep naar Texel vertrokken. Aan boord van deze motorsloep was de commandant der marine vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière, die met den officier van administra tie der 2e kl. Van Houten naar Oudeschilo moest. Het weer was slecht, er stond een ste- AL TE GEK! 61.20 onkosten voor de inning van een bedrag van. 45 cent. Dezer dagen kwam het Leidsch Dgbl. een geval ter oore van de inning van een klein bedrag (45 ct.) aan sluisgeld door het Hoogheemraadschap Delfland, waarbij zoo veel vervolgingskosten waren gemaakt, dat het totaal bedrag van het verschuldigde ge stegen was tot. 61.65. Toen de schulde naar zijn verplichtingen niet voldeed, is eerst een aanmaning gekomen, gevolgd door een dwangbevel en tenslotte door een beslag legging. welke werd verricht door Haagsch advocatenkantoor. Er is hier ge heel overeenkomstig de wet gehandeld, zij laat geen andere mogelijkheid toe. Hoogheemraden hebben wel het recht van parate executie, maar kunnen niet het roe rend, doch alleen het onroerend goed aan pakken, hetgeen zij alleen door middel van een deurwaarder kunnen doen. Konden zij een deurwaarder bes'ag laten leggen, dan zouden de kosten natuurlijk veei geringer worden, doch dat is bij de wet verboden De waterschappen hebben zich reeds herhaalde lijk tot de regeering geweno, met verzoek om herziening der procedure. Tot nu toe zonder resultaat. De toestand komt thans hierop neer, dat men voor één jaar achterstand in de betaling van sluisgeld gestraft kan worden door be taling van een bedrag gelijk aan 137 jaren sluisgeld. De kat aanleiding Gistermiddag is een houten huisje aan den Landsmeerderdijk nr. 1 te Amsterdam dat bewoond werd door den drogist W. Westhof eri zijn echtgenoote, tot den grond toe afge brand. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat, toen de brand uitbrak, W. in den winkel be zig was Uit den kelder had hij een flesch met benzine gehaald en deze op den grond neergezet; terwijl hij met zijn we k voort ging liep de poes, die bliikbaar honger had, voortdurend langs zijn beenen. Toen hij het beest wilde wegduwen trapte hij de flesch om, met het noodlottig gevolg, dat zij brak en door de hitte van een kachel, welke in de kleine ruimte tusschen den winkel en de woonkamer stond, de benzine dampen vlamvatten In een oogwenk stond de geheele omgeving in lichter laaie. Hoewel het huis niet te redden viel, kon het aangrenzen de perceel behouden bli'ven. Wel kreeg dit ernstige waterschade De drogist is voor 3000 verzekerd. De schade is echter zeker tweemaal zoo groot. Een merkwaardige bij zonderheid is, dat men niet precies wist of grondgebied, waarop het verbrande brandspuiten in werking te zetten, doch in middels arriveerde de brandweer uit Hahn- rade, die de Duitschers te verstaan gaf, dat de brand niet op hun gebied was gelegen. Toen aan dit dispuut een einde was geko men en men met de blussching wilde begin nen, waren de drie huizen reeds tot den grond toe afgebrand. GELEIDEHONDEN VOOR BLINDEN. Het in Nederland opgerichte comité tot propageering van het gebruik van geleide honden voor blinden, heeft vier blinden naar Zwitserland gezonden om aldaar op geleid te worden in het gebruik van zoo'n hond. Die ooleiding heeft plaats gehad en de vier blinden zijn thans in Nederland terug, ieder voorzien van een hond. Het geldt hier een proef, vo8r de blinden van de allergrootste beteekenis. Met behulp van een geleidehond zullen zij zich, verder onbegeleid over straat^ kunnen begeven, al thans indien het publiek medewerkt, door blinde en hond ongemoeid te laten gaan Daartoe wordt een dringend beroep gedaan op het publiek, dat ernstig verzocht wordt de volgende tien geboden in acht te nemen: le. Denkt er aan, dat_ de geleidehond in de eerste plaats de oogen is van den blinde en dat hij in de tweede plaats hond is. 2e. Bemoeit u in geen geval met den lei denden hond noch met den blinden meester. 3e. Spreekt nooit met den hond en noemt onder geen omstandigheden den naam van den hond. 4e. Raakt den hond niet aan en streelt hem 5e. Fluit den hond niet of tracht niet op andere wijze zijn aandacht te trekken en aldus zijn gedachten van zijn werk af te lei den. 6e. Geeft den hond geen voedsel. 7e. Scheeuwt niet of slaakt geen uitroep, als gij den hond voorbijgaat of hem onver wacht ontmoet. 8e. Geeft den hond gelegenheid voorbij te gaan en legt hem niets in den weg met het doel om te zien. wat hij zal doen. 9e. Spreekt den meester aan, alvorens hem aan te raken. 10e. De blinde meester kan zich zelf of zijn hond niet beschermen. De hond kan zichzelf of zijn meester allen beschermen door te brommen en het publiek is door dit brommen gebelgd. Noodzaakt daarom den hond niet om onaangenaam te schijnen. MET PINDA-CHINEES OP STAP. De helft van zijn koekjes verdwenen Twee mannen, die medelijden hadden met een pinda-Chinees en zijn dorre dagen van pinda-pinda-lekka-lekka-geroep eens wilden afwisselen met een feestavondje, noodigden den 41-jarigen Chinees P O., wonence Veer- laan, Zaterdagmiddag uit met hen te gaan toeren O. hapte gretig toe en met ziin trommeltje, inhoudende 104 koekjes a 5 cent, stapte hij in een auto Het drietal was spoedig de beste vrienden der wereld. Niemand en niets zou hen ooit meer kunnen scheiden. Een reeks cafés werden bezocht, ettelijke glaasjes bier gedronken, in één "yoord de Zaterdagavond stond voor de beefen in het teeken van vreugde. 't Was al vrij laat, toen tenslotte de auto stil hield voor een café aan den Binnenweg, waar men. alvorens uit elkaai te gaan. nog één glaasje op de gezondheid wilde drinken. Terwijl nu de drie mannen bij elkaar zaten en al meer „op" hadden dan feitelijk ge- wensent was, moest de pinda-Chinees plot seling naar een zekere plaats. Had hij dit maar niet gedaan. Want de twee mannen verdwenen stilletjes met den trommel en lieten O. zonder koopwaar achter. Deze vond dit heclemaal niet prettig en waar schuwde de politie. De trommel was spoedig terecht. Zij werd „gevonden" in een café aan de Oranjeboomstraat Doch de inhoud was verminderd tot 54 stuks. O. weende en beweende zijn gestolen koekjes De politie werkje ondertusschen en Zon dagmorgen hield zij den 36 jarigen koopman T W. L. aan. „die er wel meer van wist". L. vertelde van eer „grapje", dat zij met den Chinees wilaen uithalen en was bereid de ogpegeten pinda-koekjes te betalen. L. werd na verhoor weer heengezonden. het huisje gestaan heeft, tot Amsterdam of Landsmeer behoort; de burgemeester van Landsmeer die op de plaats der onheils aan wezig was. beloofde dit op het kadaster te zullen nakijken. Ter gelegenheid van zijn bezoek aan Eindhoven heeft minister Marchant gister middag in Philips natuurkundiglaboratorium een lezing gevolgd van dr Burger over „Röntgenonderzoek bij de t.b.c.-bestrijding. Hij liet zich na afloop over verschillende bij zonderheden nog nader voorlichten. Ruzie tusschen brandweer; en on derwijl brandden drie huizen af. Drie aan de Nederlandsch-Duitsche grens staande huizen, behoorende tot het dorp Hahnrade in Limburg, zijn afgebran1, in weerwil van het feit, dat zoowel de Neaer- landsche als de Duitsche brandweer tijait, op de plaats des onheils aanwezig warem Toen de brand uitbrak, was de bran<J^f van Hahnrade toevallig "'«gereden, z^dat de Duitsche brandweer uit Berkstein eerder aanwezig was. Deze maakte aanstalten ce der de gemeente Rijnsburg, bij het achteloc* oversteken van de trambaan, de ongeveer 50- jarige bloemenkoopman G v. d. Mey, door de Noord-Zuid-Hol landsche tram, rijdende van Katwijk naar Leiden, gegrepen en op slag gedood. KORTE BERICHTEN. Het wereldbekende ooglijdersgesticht te Utrecht of zooals het officieel heet. „Het Nederlandsche Gasthuis voor behoeftige en minvermogende Ooglijders" zal Maandag 75 jaar bestaan. Door den rijksradiocontroledienst is in samenwerking met de Haagsche gemeente politie weder een clandestiene zendinrichting in beslag genomen, thans ten huize van D J. H. in de Leuvenschestraat te Schevenin- gen. Gistermiddag om half 5 is de koningin- moeder van Het Loo n de residentie terugge keerd. Aan het Staatsspoorstation was veel belangstelling. STEUN VOOR CONSUMPTIE AARDAPPELEN. Naar wij van bevoegde zijde verne men. zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt met de uitbetaling van den toegezegden steun voor consumptie aardappelen ad 0.25 per 100 K G zoo als dezen zijn geïnventariseerd per 27 Maart 1933. INKRIMPING VEESTAPEL. Op Donderdag 16 November zal op de veemarkt te Schagen gelegenheid worden ge boden vee over te dragen aan crisis-rundvee centrale. Onvoorzichtigheid met den dood bekocht. Gisteravond is een 11-jarig meisje, J Steiger, gewoond hebbende aan den Katen- dreehtsche Lagedijk te Rotterdam, door on voorzichtig oversteken van den rijweg door een auto aangereden. Met een schedelbreuk is zij overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij later aan de gevol gen is overleden. Auto te water. Gisteravond omstreeks half zes geraakte nabij Edam een personenauto, afkomstig uit Bussum, en waarin behalve de bestuurder nog vier personen waren gezeten, in de vaart welke langs den weg loopt. Onmiddellijk schoot van alle kanten hulp toe en vooral de heer T. de Boer uit Edam onderscheidde zich bij het reddingswerk. Spoedig konden alle vijf personen uit bun benarde positie bevrijd worden. Zij kwamei er allen met den schrik en een nat pak af. Dc auto is in den loop van den avond gelicht. Door onbekendheid met den weg schijnt het ongeval gebeurd te zijn. Twee dooden. Bij wachtpost 14 aan den onbewaakten overweg aan de spoorlijn Tilburg is door den trein die te elf uur 14 uit Breda vertrekt, een vrachtauto aangereden. De twee inzittenden, een chauffeur van den expediteur Van den Brande uit Tilburg en de veehandelaar D Roksmeer, eveneens uit Tilburg, werden op slag gedood. Het uitzicht op den overweg is goed, zoodat de chauffeur vermoedelijk dooi den regen niet goed heeft uitgekeken. Het voorste gedeelte van den vrachtauto, de cabine werd door den trein als het ware af gescheurd. (Reeds in een deel der vorige oplaag ge meld.) Door een tram overreden en gedood. Gistermiddag is ter hoogte van het ge bouw van de veilingvereeniging „Flora", on VALSCHE RIJWIELPLAATJES. Gistermorgen hebben voor de rechtbank te Rotterdam terecht gestaan de 32-jarige havenarbeider J. J. K., gedetineerd, en de 23-jarige koopvrouw Emilie J. M. M., beide uit Rotterdam, terzake dat zij in Augustus van dit jaar nagemaakte rijwielbelasting- merken zouden hebben verkocht; subsidiair was hun verduistering van de valsche plaat jes ten laste gelegd. Eisch resp. 7 en 4 maan den gevangenisstraf. IN HFT WATER GEREDEN Om een verlies van f 700 voor wenden. fe Een 19-jarige fietsjongen is te Am* sterdam op 24 Maart 1.1. in het water van de Bilderdijkkade gereden en bleek, toen hij weer op 't droge was, een be- bedrag van 700. dat hij voor zijn firma moest wegbrengen, te vermissen. Het bleek spoedig, dat er bij dit ongeval iets niet in den haak was en de politie kreeg tenslotte voldoende aanwijzingen om aan te nemen, dat de fietsjjongen het geld eerst aan een handlanger ter hand had gesteld en daarna in 't water was gereden waar hij overigens be wusteloos uit werd gehaald. De jongen werd door de Amsterdam- sche rechtbank wegens verduistering tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld; den man .die het geld van den jongen in ontvangst had genomen, wer den wegens heling twee jaren gevange nisstraf opgelegd. De veroordeelden zijn in hooger be roep gekomen bij het Hof, waar le fiets jongen, die tot nu toe ontkend had, van houding veranderde en nu een bekente nis aflegde Hij zeide voor het voortdu rend aandringen van den anderen ver dachte, die geld noodig had, te zijn be zweken. Een der vrouwelijke getuigen legde haar verklaringen af nog volkomen in 't systeem van ontkenning door de ver dachten Hoewel de president haar na drukkelijk op de „gewijzigde omstan digheden' 'wees. bleef zij bij haar ver klaringen .waarvan toen nauwkeurig acte werd genomen; een onderzoek naar meineed zal wel niet achterwege blijven. De procureur-generaal was van mee ning, dat de straf gehandhaafd diende te blijven en vroeg bevestiging van het vonnis. Hierna stond de heler terecht, die thans ook een bekentenis aflegde. Tegen dezen verdachte eischte de procureur- generaal drie jaar gevangenisstraf. Gistermiddag heeft minister Marchant te Eindhoven een nieuwe textielschool ge opend, die nu reeds 110 leerlingen telt. Er zijn 23 weefgetouwen. van Vrijdag Z November 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 Neder 1. 1932 4* 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v 1000 KoloDiale Bank Ned Ind Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde linie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. KOchenm Ace. Nederl. Ford Afgesl. Philips Gloeil Gem Onliever INDUSiRL OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Ëethleh Steel Cities Service General Aviation Sleel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito artioos MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Ëoetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. i Kou Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd Rubber i Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacific Wahasb §Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. Bezit Vorige koers 1-W, iOie-/» 4/t/, 4 i/> 4*7, 2/7/s 15'/, 5.-> "/is 1 2«/3 22"/, 84'/, 29»/, V.i nA« t'/w 16/, 3 24">/16 3Vi« "Vie <V,o 55 'JO 14.50 .23'/, 77, 115 145 I /5*/< 936/, 115/3 8*/, «"/s 39 29»/ 29' l'/t 'V, Yh 9 43«/t 101 18 101 120 30'/, 13 öfl/s 2 Vb Koers van heden te: pl.m. 1.30 pl.m. 1 45 pl.m. 2.0U pl.m. 2 15 101'/, - - 23»/, 24-»/, 55 13"/. 22 4-7, 84'/, 224'/,-5 224*1/, 223J-4) 834-4* 9U4 e/s 1'V.a 18~/« «VB-1 «Vb 18»/;* I "Au 25- 6/i# Vs 6 'Via 168 7 163'/, li 8 K6-7 121 77, 114 176'/,-7 93 l'l »/- 5»/i«-I 176»/, 5J/is l~6/rl 17"/, 5t Vu 93»/, 39 30 «41/,- J 947,-1 94t/, ï"/l6 1'%1 - 1'/, 101 18 1 0'/, 11/ ICO 2V.e PROLONGATIE Vorige koert 1 pCt Heden 1 pet W1SSEI KOFRSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Parij» Brussel (Belga) Bazel W ceneo p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo Italië NIET OFFICIEEL 100 Vorige koert 1 60 7 70'/, 59.17 vm/s 34,59 48 04 13.06 Koert op heden 2 uur 1.59»/, 7.72'/, 59.1o 9.70 34.59 48 04 3' 50 i9 80 38.70 13.06

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11