Het Duitsche Brandproces. Jm^eiCHden Stukken JiUtschciften HIER!! Dat is RECHTS tRucgedijke Statui taaiste Aetichtm Macklbecidilett De president van het Gerechtshof stelt voor, behalve eenige Leidenaars, ook het communistische Tweede Kamerlid Lou de Visser als getuige te doen dagvaarden. VAN EEN VROUW, DIE HAAR NAAM NIET WIL ZEGGEN. Dimitrof opstandig. Dimitrof weer uit de zitting gezet. HEILOO (October.) Vrachtauto op scholieren ingereden; een doode. DE POSTVLUCHTEN IN INDIE. ZWITSERLAND GAAT HET LEGEP UITBREIDEN. Na de gebruikelijke onderbreking vau Donderdag is het proces vandaag voortgezet. Zestien getuigen zullen ge hoord worden, waaronder twee vrouwe lijke uit Rusland, n.1. mevr. Weiss en mevr. Arbore uit Moskou. Zij zullen op heldering geven van het verblijf en het optreden van Popoi. Dimitroff is vandaag weer toegela ten. Het verzoek van dr. Sack tot het hooren van verschillende getuigen is door den senaat goedgekeurd. De senaat heeft besloten de voormalige sociaal democratische rijksdagafgevaardigden dr Hertz en dr. R Breitscheid niet als getuigen te hooren. Wel wordt gehoord de klearmaker Effner over den inhoud van het telefoongesprek tusschen Torg- ler en öhme, het voormalige rijksdaglid Kaspar over zijn en Torglers aanwezig heid te Wuhlheide, het voormalige lid van den Pruisischen landdag Kerff over de gebeurtenissen op de communistische vergadering te Düsseldorp in 192' en de rechercheur Heller te Berlijn. Boven dien heeft de senaat besloot de dossiers van de strafzaken wegens diefstal en roof van getuige Lebermann te raadple gen en inlichtingen te vragen bij het politie-presidium te Hamburg. Verder wordt voorgesteld het Neder- landsche Tweede Kamerlid Louis de Visser als getuige te hooren over de houding van van der Lubbe tegenover de communistische partij. Verder van A'bada en Vink uit Leiden over de be trekkingen tusschen van der Lubbe en de groep van internationale communis ten in Nederland. Eerste getuige is mevr. Weiss uit Moskou. Zij legt in het Duitsch den eed af in den religieuzen vorm Zij verklaart dat haar man, die als docent colleges geeft over het communisme, door ziekte verhinderd is aanwezig te zijn. Zij kent Popof, die met zijn vrouw drie maanden bij hen gelogeerd heef* in een buiten verblijf te Tominino bij Moskou, sedert het begin van Februari 1932. Einde Juli was Popoff met zijn vrouw naar de bad plaats Soeksoe op de Krim vertrokken, vanwaar hij ongeveer tegen het einde van October terug kwam. Mevr. Weiss dea" mee bij haar verder verhoor, dat zij Popoff na zün terugkeer te Moskou nog driemaal had ontmoet doch niet n.eer wist wanneer hij Moskou had ver laten Dr. Werner: „Onder welke naam heeft Popoff zicl\ daar opgehouden Get „Te Moskou en ook ir. de voor stad onder den naam Petkof. Dat hij Popoff heet heb ik eerst gehoord, nadat hij in Duitschland gearresteerd was Pres.:' „Waarom droeg hij dezen val- schen naam?" Get.: „Dai was de partijnaam." Dr. Werner: „De echtgenoot van ge tuige is ook Bulgaarsch emigrant. Het is toch eigenaardig dat er in het geheel niet over gesproken is, wat Popoff in Moskou deed. Uw man is toch ook com munist." Get.: Ja, hij woont onder een partij naam te Moskou." Dr. Werner: „U moet hier toch den juisten naam opgeven. Hoe heet uw echtgenoot werkelijk." Get„Dat kan ik niet zeggen." Werner: „Wanneer u hier een val- schen naam opgeeft, hebt u een meineed afgelegd. Pres „Weiss is dus de partijnaam van Weiss? Uw juiste naam wilt u niet zeggen?" Get „Dat kan ik niet, misschien (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). ERGERLIJJKE BEHANDELING VAN AVRO-LUISTERVINKEN. Mijnheer de Redacteur. Mag ik Uw aandacht vestigen op de meer dan ergerlijke behandeling der Avro-luister- vinken bij de heden gehouden plaatsbespre king voor het Kovacs Lajos concert in de Harmonie Blijkens de oificieele mededeeling zou de gelegenheid tot bespreken geopend zijn van 12 tot 2 uur. Terloops zij opge merkt, dat niet bekend was gemaakt, dat niemand meer dan twee plaatsen mocht be spreken, al had men meerdere diploma's bij zich. Waarom niet veel eerder met de bespre king is begonnen daar er toch om 11 uur reeds een paar honderd liefhebbers in de file stonden, is mij niet duidelijk. De zaal kan zooals weet ongeveer 600 personen bevat ten. Toen dus de bespreking begon om 12 uur had m.i. de Avroleiding direct het groot ste deel kunnen waarschuwen, dat er geen sprake van was, dat c:e laatste tweehonderd gegadigden een plaats zouden kunnen krij gen. In plaats daarvan liet men eenvoudig de Luistervinken in lange rijen buiten in regen en wind staan, van elf uur tot half twee (een groot deel stond er trouwens reeds om tien uur) en zond ze toen eenvoudig weg. Ligt het in 'de bedoeling om een tweeden avond te geven voor al deze gedupeerden, waarom dan niet de heele file afgewerkt en de diploma's af geste'' peld voor het tweede concert; de plaatsbewijzen konden dan toege stuurd worden. Weinigen zullen m.i. lust komt hij zelf, wanneer zijn gezondheid dat toelaat." Popoff verklaart, dat de mededeelin- gen van mevr. Weiss in hoofdzake juist zijn. Zijn partijgenooten hadden zijn werkelijken naam geweten en ook een groot aantal emigranten had hem ge kend onder zijn werkelijken naam Po poff. Andere emigranten kenden hem onder den naam Kamen. Popoff deelt verder nog mee, dat hij onder den naam Kamen van 1929 tot 1931 in Bulgarije illegaal heeft gewerkt. Dr. Parisius vraag getuige Weiss of zij ook Dimitroff en Tanef kent. Getuige antwoo:rdt, dat zij Tanef in het geheel niet kent. Dimitrof gelooft hem in Mos kou te hebben ontmoet, doch zij heeft nog nooit met hem gesproken. Zijn naam was haar bekend. Met zekerheid kon zij het zich echter niet herinneren. Dimitroff stelt mevr. Weiss dan eenige vragen, die hierop neerkomen, dat de getuige bevestigd dat in de Sovjet- Unie gehuwde vrouwen wettelijk hun eigen naam kunnen houden. Iedereen kan zijn naam officieel en wettig laten veranderen. Dimitrof: „Ik kan mij in Rusland van daag Dimitrof en morgen Stojanef en overmorgen weer anders noemen. Tk hecht er groote waarde aan dit ta con- stateeren omdat ik ten zeerste verbaasd ben over het gebrek aan kennis van de toestanden in de Sovjet Unie bij het O M." Pres.: „Aanvallen op de justitie moet u achterwege laten, u weet wat er anders dreigt." Dimitrof tot dr. Werner: „U moet nog veel leeren, mijnheer de procureur- generaal." De president maakt dan van zijn be dreiging werkelijkheid en na kort over leg met de overige leden van den senaat deelt hij namens den senaat mee: „Be klaagde Dimitrof wordt voor vandaag en de volgende beide dagen wegens zeer grove onbehoorlijkheid van de zittingen uitgesloten." Dimitrof wordt luidkeels protestee- rend door twee Schupo-beambten weg- gelend. Hij zal pas Dinsdag weer in de rechtszaal verschijnen. Nadat Dimitrof de zaal heeft verlaten wordt de volgende getuige uit Moskou gehoord^ n.1. mevr. Arbore. Desgevraagd verklaard zij dat dit haar werkelijke naam is. Naar haar weten heeft Popoff geleefd van de opbrengst van zijn we tenschappelijk werk op het gebied der politieke economie. Zij heeft Popoff zoo wel onder zijn werkelijken naam als onder den naam Petkof gekend. Een tijd lang woonde zij op dezelfde étage als Popoff en als zoodanig heeft zij hem gezie ntot einde October. Hiermee is het verhoor der beide getuigeri uit Moskou beëindigd en wordt de banketbakker Johan Michalski gehoord die meedeelt, dat de drie beklaagden dikwijls in zijn huis waren. Dimitrof had hij van het najaar 1932 tot het begin van 1933 dik wijls gezien en Tanef sedert Maart 1932 tot het begin van 1933. De president wijst getuige er op dat Tanef volgens zijn pas op 24 Februari 1933 te Berlijn is aangekomen. De getuige kan echter weinig meer over de drie meedeelen. Ten aanzien van Popoff gelooft hij, dat hij deze met een ander kan hebben verwisseld. Popoff en Tanef spreken opgewonden met hun tolk, die ten slotte voor hen vertaald, wat Michalski gezegd heeft. Beiden verklaren dat de mede- deelingen van deze getuige niet kloppen. Hierna wordt gepauseerd. hebben voor een tweedemaal zich zoo te laten behandelen. Mij werd verteld, dat aan eenige bevoor rechten reeds te voren kaarten waren ver strekt!! Is dit juist? en zoo ja hoevelen werden op deze ontoelaatbare wijze bevoor deeld? Dat 't iederen keer 'n janboel is, zoo dat er in onze rij menschen stonden, die nu reeds voor de 3de maal in 3 jaar een paar uur in de file stonden en met ledige handen naar huis gingen, schijnt de Avro niet te hinderen. Informeert U eens hoe de stem ming gisteren in Den Helder was bij sluiting der plaatsbespreking. Hier in Alkmaar bleef het publiek kalm en voor een groot gedeelte is dit te danken aan het tactvol optreden van de politie, die met een grap het zeer ontevre den publiek af en toe aan het lachen maakte en die tenminste nog de beleefdheid had om de lange rij teleurgestelden bij het op com mando rechts omkeert maken, te 'bedanken voor de belangstelling. Wij, gedupeerden zijn zeer benieuwd of de Avro op eenige wijze de begane fout zal goedmaken, anders vrees ik dat dit concert een slechte reclame voor de Avro is en, dat zij door dezen avond niet veel luistervinken zal winnen, doch eerder het tegendeel. Met dank voor de verleende plaatsruimte EEN ABONNE. De winter staat voor de deur en het No vembernummer van „Holland op Reis", het officieele orgaan der Algemeene Reisvereeni- ging voor Nederland, wekt in een drietal aar dige artikelen den lust al op om te gaan wintersporten. De heer B. P. Weber vertelt enthousiast over zijn belevenissen in Italië De Ned. Ver voor Bez. toerisme is opgelost in de Algemeene Reisvereeniging, een ge beurtenis Waarmede beide organisaties geluk te wenschen zijn. De rubriek Vereenigings- nieuws brengt ouder gewoonte een keur van aanlokkelijke reisprogramma's. Dat eoudt Uzoo'n fietser of automo bilist wel willen toeschreeuwen, als hij zonder noodzaak op het midden of links van den weg rijdt. Geeft het goede voorbeeld: Houdt rechtsl 23 HEEMSKËRK~ (October). Ge t r o u w d: Jo Denneman en C. de Ruyter. C. Kraakman en W. van Beuse- kom. Bevallen: A. van Lieshout—Castri- cum, d. J. J. Konz—Wagter, d. A. Kuiper—Al, z. BROEK OP LANGENDIJK (October). Geboren: Alida, d. van J. v. d. Graaf en I. P. C. Doeksen. Ondertrouwd: C. de Ruijter en M. Perneij Getrouwd: A. P. Bos en A. v. 't Riet. ZUID-SCHAR WOUD E (October). Geboren: Paula Maria, d. v. Jacob Weel en Cornelia Zijp. Guurtruida Maria, d. v. Pieter Kraakman en Alida Bruin. Jacoba Cornelia Hendrina, d. v. Johannes Gerardus van der Gugten en Jansje Betgen. Petrus Johannes, z. v. Nicolaas van Straaten en Anna Maria Bekker. Overleden: Paulus van Twuijver, oud 88 jaar, weduwnaar van Antje Slesker. UITGEEST (October). Geboren: Willem Maria, d. v. Wil lem Meiten en Maria Rumphorst Femmigje, d. v. Geert Lu ten en Nies je Endeman. Simon, z. v. Willem Duin- maijer en Catharina Braak Gerardus Jacobus, z. v. Nicolaas Molenaar en Cornelia Beemsterboer. Petronella, d. v. Nicolaas Opdam en Catharina Beem sterboer. Johan, z. v. Pieter Slecht en Trijntje Bleeker. Willem ,z. v. Jacob de Haas en Guurtje Kabel. Ondertrouwd,: Johannes Theodo- rus Rutte en Elisabeth Admiraal. Getrouwd: Jan van den Berg en Guurtje Meijer. Sijbrand Hoope en Evertje van den Brink. Petrus Corne- lis Goeman en Margaretha Christina Roskam. Jacobus Cornelisse en Maria Helena Castricum. Overleden: Hermanus Hendrik van den Kommer, oud 44 jaar, overleden te Alkmaar. Nico Schoenmaker, oud 13 dagen, z. v. Klaas Schoenmaker en Hillegonda Naber, overleden te Haar lem. Jan de Vries, weduwnaar van Aafje Korten, oud 86 jaar, overleden te Leiden. Aaltje Visser, echtgen. van Willem Schipper, oud 80 j. Trijntje Krom, echtgen. van M. Twisk, oude 60 j., overleden te Haarlem. URSEM (Sept.) Geboren: Popkje d. v. J. Smink en N. Shoppen. Margaretha Geertruida d. van S. A. Rinkel en M. C. Kooyman. Christi na Maria d. van N. Bakker en G. Bijvoet. Elisabeth Alida d. van N. Bakker en G. Bij voet. Overleden: Johanna Maria de Jong, 16 maanden. Sijvert Oud, 65 j. Getrouwd: Bernardu., Bakker en Wil- helmina Vender, 24 j. WINKEL (Sept.) Geboren: Margje d. van G. Jissink en J. Korf. Getrouwd: Johannes de Vries en Kla- sina Liefhebber. HARENKARSPEL (October). Geboren: Geertruida Anna, d. v. Wil helmus Adrianus Ligthart en Catharina Boe kei. Anthonius, z. v. Pieter Smit en Martha Anna Botman. Johannes Jaco bus, z. v. Cornelis Moras en Petronella Bak ker. Gerbrandus Simon, z. v. Petrus Jo hannes Tijm en Anna Zoon. Gerard, z. v. Jasper Vos en Anna Spaander. Johannes Petrus, z. v. Evert Karsten en Maria Alida Tesselaar. Jacobus, z. v. Jan Bruin en Immetje Jong. Cornelia Frederika, d. v Petrus Johannes Mulder en Alida Bleeker. Ondertrouwd: Jacob Theodorus Siet en Neeltje Glas. Gehuwd: Klaas de Geus en Maria Naatje Borst. acob Theodorus Stet en Neeltje Glas. Overleden: Pieter Jacobus Stoop, oud éné week, z. v. J. Stoop en G J. Hoog land. Maria Elisabeth Woerts, oud acht en vijftig jaar, echtg. van G. de Leeuw. Geboren Elizabet, d. van Cornelis Klaas Bakker en Jantje Venema. Adriana Wijaanda, d. van Bernardus Johannes Lampe en Agatha Kaandorp. Jacobus Adrianus Maria, z. van Adri» ÜnU«r^°kann€s tengers en Wilhelmina de W it. Johannes Maria, z. van Jo hannes Cornelis Borst en Mina Klasina G.oot Hermanus Simon, z. van Si mon Andreas Smit en Cornelia Tak. IJsbrand, z. van IJsbrand Feeke en Ja coba Johanna Chrstina Bak. Ondertrouwd: Gerrit Jan Mo lenaar te Alkmaar en Hendrika Clasina Bakker. Jan Pieter Peerebo:m te II- pendam en Maart je Raat. Willem Theunis la Fleur te Wormerveer en Maria Stok. Cornelis van den Berg te s-G'ravenhage en Geertje Bos. Al- bertus Theodorus van Schooten en An na Maria Kaandorp. Cornelis Fran- ciscus Hulskamp en Friederika Bom- mert. Getrouwd: Jacobus Schut en Ca tharina Hendrika Kops. Nicolaas Nooij en Catharina Kabel. Gerrit Jan Molenaar en Hendrika Clasina Bakker. Jan Pieter ePereboom en Maartje Raat Overleden Cornelis Visser, 65 j. Caspar Jacob de Lange, 66 j. Pieter Raat, 7 3j. Jacobus Sengers, 63 j. Jan Koning, 60 j. Petrus Wilhelmus van Kessel, 55 j. Sijvert Laan, 73 j. Petrus Hendrikus Josephus Bijnsdorp, l j. Gratiana Susanna van der Velden, echtgenoote van Evert Zuiderduijn, 64 j. (Ongecorrigeerd.) AUTO IN DE HAARLEMMER- VAART. Hedenmorgen omstreeks negen uur is een luxe-auto, waarin twee personen zaten in de Haarlemmervaart tegenover den Osdorper- weg gereden. Er zaten twee Leidsche studen ten in, die door handreiking op het droge zijn gebracht. De kraanwagen van de brand weer, die uitgerukt was om den wagen te lichten, is teruggekeerd omdat het lichtings- werk te veel stagnatie in het tramverkeer ter plaatse zou veroorzaken. In dit verband is besloten dat de auto vannacht uit het water zal worden gehaald. VERKEERSONGEVALLEN. Vanmorgen om ongeveer 8 u. is nabij Vure 'n groote vrachtauto, geladen met stroo, bij het passeeren van een stilstaanden auto, ingere den op een groep leerlingen van de christel. kweekschool te Gorinchem, die op de fiets op weg waren naar School. Enkele van hen lie pen eenige schrammen op. De 18-jarige J. v Hossen uit Herwijnen was er echter zeer ernstig aan toe. Zwaar gewond werd de jon gen opgenomen en in een woning binnenge dragen. Een kwartier na het ongeluk is de jongen overleden. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gister is de 23-jarige J. Jenniskens te Hel mond van een steiger gevallen en zwaar ge wond. Hij werd naar het St. Anthoniuszie- kenhuis overgebracht alwaar hij is overleden. STORING ELECTRISCH TREIN VERKEER. Bij halte Voorhout ten Zuiden van Lisse is vanmorgen in de electrische bovenleiding van de spoorbaan door het breken van een draad een storing ontstaan, die een vertraging van het treinverkeer in de richting Amsterdam veroorzaakte. Verschillende treinen kwamen een half uur later. Na eenige uren was het verkeer weer normaal. Het vertrek der trei nen uit Amsterdam richting Haarlem ge schiedde normaal. PRIJS BOTERMERK. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat voor de week van 5 tot en met 11 Novem ber de prijs van het crisis botermerk op 90 ets. per K G. en die van de vervoervergun ning voor buitenlandsche boter op 1 gulden per K.G. is vastgesteld. LEVERING VEE AAN DE CRISIS- RUNDVEECENTRALE. Door de crisis-rundvee-centrale zal op 7 Nov. op de veemarkt te P urmerend gelegen heid worden geboden aan haar te leveren drachtig rundvee in alle soorten en kwalitei ten (uitgezonderd zullen worden dieren van welke moet worden aangenomen dat zij lan ger dan 7 maanden drachtig zijn). Prijzen en voorwaarden als vorige week. De Oehoe (uitreis) is te Alorstar geland. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. De verdediger van twee beklaagden der eerste groep zette den funesten invloed van de kweekschool voor inlandsche schepelingen te Makassar uiteen. LINDBERGH IN DEN HAAG Bezoek aan de K. L. Al. De vlieger Lindbergh heeft hedenochtend een bezoek gebracht aan de kantoren van de K. L M aan den Hofweg te Den Haag. De heer Lindbergh bezichtigde allereerst onder leiding van den heer Plesman de verschillen- de loealiteiten, waarbij hij zijn instemming betuigde over de practische inrichting en mo- derne outillage van het bedrijf. Vervolgens had de heer Lindbergh een langdurige confe- rentie met de directie der K. L. M Na af loop der bespreking i.» hij, vergezeld van den heer Plesman, naar het vliegveld Waalhaven gegaan, waar hij de werkplaatsen in oogen- schouw nam. Het plan bestaat, dat Lind bergh vandaar hedenmiddag naar Schiphol zal vliegen en vervolgens weer naar den Haag terugkeert. Alvorens zich naar de kan toren der K. L. M. te begeven, heeft de heer Lindbergh, vergezeld van zijn echtgenoote een langdurig bezoek aan de fabrieken en magazijnen van de firma H. P. Luyters Zn. gebracht. In den loop van den morgen is men er in het vliegkamp Schellingwoude in geslaagd, het vliegtuig van Lindbergh in de loods té brengen. Het leverde thans geen moeilijkhe den op, aangezien de waterstand hooger was dan gisteren. COMMISSARIS DER KONlNGiw IN GRONINGEN. Thans de burgemeester van \n benoemd. n utr'cht Bij K. B. is thans met ingang van 1 n ber 1933 benoemd tot commissaris der^i!11' ningin in de provincie Groningen dr i Fokkema Andreae met toekenning van lijktijdig eervol ontslag als burgemeester gemeente Utrecht. ö€r De Zwitsersche bondsraad hechtte 2" goedkeuring aan een wetsontwerp inzake rf1 aanvulling van de bewapening van het Zwit sersche leger. Het totale gevraagde crerii»! bedraagt 82 millioen frs. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Op 16 Februari 1934 zal voor den Hoo. gen Raad gepleit worden in het cassatie-be! roep van den heer de Castro namens een groot aantal houders van loten Paleis vooi Volksvlijt in 1867 uitgegeven, waarvoor ech ter de trekking in 1911 is gestaakt. Het eas^ satieberoep is gericht tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij ver- nietigd werd het vonnis van de Amsterdam^ sche rechtbank dat het Paleis voor Volks' vlijt veroordeelde over te gaan tot uitloting" DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 3 Nov. 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1170 H.I 's aangevoerd, als: 39 H.L. voertarwe 3.504.25; 223 È..L. gerst chev. 3.50 5; 432 H.L. have - 5—6.25; 221 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 10^, 15, citroenboonen 14—15, duivenboo, nen 8—9.50, witte boonen j 14—21' 20 H.L. kanariezaad 5; 52 H.L. mosterd zaad (geel) 8—1^.25; 26 H.L. karwii. zaad 2430.50; 47 .L. blauwmaan- zaad 19—20.50; 110 H.L. erwten w.o groene (kleine) 9.7510 50, (groote) 15—20; grauwe 10—22 en vale 17 21, alles per 100 K.G. boonen, 21tuinboonen 7, alles per 100 K.G. Handel stug. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 3 Nov. 1933 Op de heden gehouden kaasmarkt waren 68 stapels, we gende 85000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 41 stapels Kleine 23, 4 stapels Commissie 23; 2 stapels Middelbare 23. Boeren kaas: 10 stapels Kleine 2111 stapels Com- missie 23. Alles met rijksmerk. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Nov. '33. Langendijker Groentenveiling. 1500 stuks Bloemkool 2e s. 1.60—2.10, reuzen 5.30—16.10 per 100 stuks; 55000 K.G Roode kool le s. 11.70; 47000 KG! Gele kool le s. 14500C K.G. Witte kool le s. 0.40-/ 1.30; 1600 K.G. Deensche witte kool 0.70—110000 K.G. Uien: gele uien 2—2.20, gele drielingen f I 1.20, gele Nep 2.30-/ 2 40; 4900 K.G. Bieten 0.60—/ 0.90; 4700 K.G. Andijvie 2570 cent; 2600 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 60 cent en Blauwe 2.30, alles per 100 K.G. PURRMEREND, 1 Nov. 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken" Aardappelen: BI. Eigenheimers 0.50 per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 6— 21.50, C 2—11 per 100 K.G.; Bloem- kool 1 per lOOstuks; Roode kool 1— 4.30 per 100 stuks; Savoye kool 1.60— 4.20 per 100 stuks; Spruitkool 0.55— 1.60 per 15 K.G.; Boerekool 1236 cent per kist, 10 K G.; Spinazie 12—84 cent per kist; Postelein 30—56 cent per kist; Andijvie 1038 cent per kist; Bieten 34 50 per 1000 stuks; Wortelen 3.607.60 per 100 bos; Uien 0.440 57 per 25 K.G.; Uien drielingen 24—29 cent per 25 K G Uien Nep 52—62 cent per 25 K.G.; Drui ven: Frankenthalers 22—46 cent en Alicant 20—32 cent per K.G. Appels: Westlandsche BeBllefleur 2.60—4.40, Brabantsche Bel lefleur 4—/ 8, Zoete Bellefleur 1.60— 6.10, Bismarck-appel 4.60—9.70, Bramley Seedling 410.60, Groninger Kroon 6.4012, Kandijzoet 4— 6 80, Present van Engeland 4.10-^ 12.70, Reinette, goud 8—16.30, Rei- nette, zoete grauwe 69.?0, Zoeteveen 1.60— 5, alles per 100 K.G. PerenBeurré Clairgeau 63120, Doyenné du Comice 34.20, St. Germaiu peer 7.50, Gieser Wildeman 5.50- 10.50, Kamperveen 34.50, Nouveau Poiteau ƒ6-/ 17 40, Vertilon 8, WinW louwtje 6—8.50, Winterjan 4—/ alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUEE, 2 Nov. 1933- 5000 K G. Aardappelen: Sch muizen O.w 1.60, Drielingen 0.60; 1000 K G. Uien: Uien 2.10—2.30, Drielingen 0.90-/ 1, Grovt 2.40; 1300 K.G. Pe« 2.80, kleine Peen ƒ1,20; 83600 K.G- Roode kool 1-1.80; 6660^ K G. Witte kool 1.25-/ 1.30; 11200 K G. Gele kool 13200 K.G. Deensche witte kool 0.70-" 0.80, alles per 100 K.G. en 420 stuks Bloemkool le s. 2.30 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 2 Nov. 1933. Roode kool le s. 1—1.50; Gele kool le s. f Ir" 1.20; Witte koel le s. 0.40—/ 1.25; D. Witte kool 0.80. 7nn Aanvoer: 47300 K.G Roode kool; K.G. Gele kool; 9500 K.G. Witte kool en 2100 K.G. Deensche witte kool. ZAANDAM, 1 Nov. 1933. Veiling**: „De Zaanstreek". Sla 2060 cent per kis Andijvie 28—60 et. per kist; Peen 3M— cent per bos; Bloemkool 7-9 cent per.stux, Pieterselie 2—3^ cent per bos; Selderie i-f 3 cent per bos; Prei 46 cent per bos; troenen 2—3 per 100; Kasslaboonen i» 21 cent per pond; Kassnijboonen 19 cent per pond; Postelein 60—78 cent per kist; Boerekool 20—70 cent per kist; «oou kool 2y,4 cent per stuk; Groene kool l cent per stuk; Tomaten 12-15 ct. per po"^> Spruiten 6-8 cent per pond; Druiven 14 cent per pond; Rammenas 1—2 cent p» stuk.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12