Agenda Publicaties JECOVITOL Weerbericht Pucgectijke Stand stedelijk Muse um, ingang r 11 d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Breng ze levend mee (dierenfilm). Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer Jeugdzonden, hoofdrollen Joan Crawford, Lewis Stone en Nils Asther. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., eiken avond half 8, hoofdnum mer Vannacht niet storen (hum.), hoofdrol Slim Summerville. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. 8 uur, Harmonie, arbeiders-muziekvereeni ging Excelsior, concert voor donateurs. 7 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, onderlinge wedstrijd gymnastiekvereeniging Voorwaarts. 7.45 uur, Harmonie, bridge-wedstrijd. ZILVERDEKKING VOOR TIEN MILLIOEN DOLLAR. Naar verluidt is het Amerikaansche depar tement van financiën voornemens binnen zeer korten tijd bankpapier ui» te geven tot een bedrag van 10 millioen dollar, dat door zilver gedekt zal zijn. Volgens een mededeeliog van de NSK heeft de plaatsvervangende leider van de NSDAP Rudolf Ht-ss bekend gemaakt, dat, teneinde provocateurs het werken te bemoeilijken de in het openbaar door nat. soc. begane wets overtredingen onafhankelijk van de gerechte lijke straffen nog strenger dan tot dusverre door partijsmaffen zullen worden gevolgd. Iedere uitoefening van kleinzielige chaicanes wordt verboden. Dit betreft ook het pogen om bij het hijschen van v'aggen of bij het brengen van den „Duitschen groet" buiten officieele betoogingen om druk uit te oefenen op niet-partijgenooten. ONTHEFFING VERBOD WINKELSLUITINGSWET BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare ken nis. dat door hun College, bij beschikking van heden, aan het bestuur van de Christe lijke Voetbal vereeniging Jong Holland" alhier, ontheffing is verleend van de ver bodsbepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S 460, ten behoeve van een te houden bazar op 6, 7 en 8 November a s. in de lokalen van het gebouw Waakt ji Bidt" aan de LAAT Nr. 217, alhier, in zooverre dat deze bazar ook geopend zal kunnen zijn op 6, 7 en 8 November a.s., des avonds resp. van V—11. 811, en 8—12 uur. Alkmaar, 2 November 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. WIERINGEN De minister van sociale zaken heeft mede gedeeld, dat, met het oog op het jaargetijde, voor de komende maanden November, De cember, Januari en Februari ten aanzien van den arbeidstijd voor de bij de werkverschaf fing gestelde arbeiders dezel'de regeling zal gelden als vorig jaar. BEVERWIJK. Tijdens de eerste schorseneerenmarkt, welke Donderdagmiddag gehouden werd, bedroeg de aanvoer ruw geschat 10.000 K G. De prijs was voor le soort 6.50. ZUTDSCHARWOUDE. In de laatstgehouden vergadering van het plaatselijk crisis-comité werd beslo ten de aanvragen om steun voortaan per 14 dagen te behandelen, inplaats van per week. Den 14 November a.s. Bal hiermede aangevangen worden. Met het oog op de geringe geldmiddelen en de te verwachten talrijke aanvragen, zal het comité zich genoodzaakt zien vele verzoeken terzijde te leggen. Alleen de allernoodzakelijkste geval len zullen in behandeling kunnen wor- ten genomen. RUSTENBURG. Donderdagavona 2 November zou in Café Mol een vergadering plaats hebben van de IJsclub afd. Ursem. De opkomst was aller treurigst. Aanwezig waren de voorzitter en een bestuurslid. Door het steeds mindet worden van het ledental is het de afdeel ing onmogelijk haar taak naar behooren te ver vullen. Op de agenda was dan ook geplaatst: „bespreking van het al of niet in stand hou den van de vereeniging". Nu deze agenda de gemeentenaren niet het minste belang in- Soezende, zal een van de oudste afdeeTingen wel worden opgeheven. Dit is reeds te be treuren, daar bij een strengen winter ge regeld met medewerking van de gemeente een 20-tal werkloozen te werk konden worden gesteld. Veel leden houden er geen rekening mee, dat dit deels uit de IJsclub-kas moet worden betaald. Hoe het nu moet gaan bij vorst, is nog een vraag, daar er hier veel gevaarlijke plaatsen moeten worden afgezet. Daar de af deeling Ursem mede oprichteres is van den Ijsbond Holl. Noorderkwartier zal het de eerste maal zijn, dat Ursem op deze vergadering zal ont breken. Of zullen de Ursemmers zich nog bedenken, en zich zoo spoedig mogelijk als lid opgeven. Het is te hopen. SCHAGERBRUG. Woensdag werd in „Het Waper. van de Zijpe" alhier een algemeene vergadering ge houden van de afd. „Zijpe en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw. Na opening door den voorzitter, den neer H. Rezelman, volgde vaststelling van de no tulen der vergadering van 15 Aug. 19J3. Hierna deelde de secretaris, de neer L.. van der Sluijs. mede, dat het ledenta. is ge stegen tot 174. Volgde bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren P. v nes en O. Blaauboer (beiden met-herkiesbaar) en ter voorziening in de vacature, ontstaan door vertrek naar een andere gemeente van aen heer E. A. Lindenbergh Inplaats van de heeren Vries en Blaauboer voornoemd werden gekozen de heeren J Rampen en H. de Graaf, beiden te Schager- brug en inplaats van den heer Lindenbergh de heer J. Broersen te St Maartensvlotbrug. Vervolgens werden behandeld de rekening* en verantwoording van de laatst gehouden landbouwtentoonstelling en van de daaraan verbonden loterij. De ontvangsten van de loterij bleken te bedragen f 1959.50. de uitgaven 1956.05, voordeelig saldo alzoo 3.45. De ontvangsten en uitgaven van de ten toonstelling bedroegen resp. f 724.91 en 1015.18. nadeelig saldo aldus 290.27. Nadat de rekeningen waren nagezien en in orde bevonden door de heer C. Gutter en P. Vries, werden deze onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. Op initiatief van den heer Hopman werd vervolgens besloten, dat de afdeeüng zich in verbinding zal stellen met den heer ir. Lienesch. landbouw-consulent uit Schagen, zulks in verband met de door den heer Hop man naar voren gebrachte wer.schelijl.heid om over te gaan tot het nemen van grond monsters voor controle van bemesting met kunstmest. De heer G Schuijt wilde, dat de afdeeüng inlichtingen inwon omtrent het kuilen van gras. d.w.z. omtrent de juiste wijze van be werking en verkrijging van de hoogste voe dingswaarde van het ingekuilde gras. De voorzitter merkte op, dat in dezen geest reeds proeven zijn of binnenkort zullen worden genomen door „Hollands Noorder kwartier" waarvan ''e resultaten openbaar zullen worden gemaakt. Daarna sluiting SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP? Gisteravond heeft op het rangeerterrein achter de Perronstraat alhier een doodelijk ongeluk plaats gevonden. Te ongeveer half twaalf vond men daar het lijk van den heer J. W. van Ginkel, belastingambtenaar alhier. De heer van Ginkel, een volijverig en plichtsgetrouw ambtenaar, had een ernstig vermoeden, dat er in de omgeving van d-j Perronstraat iets gebeurde, dat wellicht zou wijzen op belastingontduiking. Reeds had hij een onderzoek ingesteld, dat zonder resultaat bleef, doch vasthoudend als de ambtenaar was, probeerde hij gisteravond nogmaals, om het geheimzinnige raadsel op te lossen. Waar schijnlijk heeft hij zich daartoe op het ran geerterrein begeven en zich verdekt, opge steld, doch dit moet hem noodlottig zijn ge worden. Immers, de rangeerende goederen trein heeft hem gegrepen en zoodanig ge wond, dat de dood er op volgde. Dr. Schröder, die spoedig ontboden werl, stelde een onderzoek naar de doodsoorzaak in. Het bleek, dat het slachtoffer een klein wondje aan de kin had, doch ter hoogte van de borst inwendig zwaar gekneusd was. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kin deren achter. DE BERGER OVERWEG. B. en W. van Alkmaar hebben een schrijven gericht aan het gemeente bestuur van Bergen, waarin kenbaar wordt gemaakt, dat naar het oordeel van het college de urgentie van een tunnel onder den overweg aan den Bergerweg steeds meer wordt gevoeld en daarom het dagelijksch bestuur van de gemeente Bergen wordt uitgenoodigd over de mogelijkheid van de tot stand- koming een bespreking met het Alk- maarsche college te hebben. B. en W. van Bergen antwoordden op dit schrijven, dat Bergen in een tijd als deze voor een tunnel geen financiën be schikbaar heeft, waarom een bespreking onnoodig wordt geacht. Wij kunnen ons voorstellen, dat B. en W. van Bergen, waar deze gemeente met 6000 zielen reeds een schuld heeft van 1.200.000 en jaarlijks reeds 97.000 aan rente heeft op te brengen, bezwaren heeft om den kapitaaldienst voor een tunnel nog meer te belasten, en dit te meer waar deze gemeente reeds groote offers moet brengen voor den Berger- weg en voor andere toegangswegen naar de gemeente (ook de weg van Egmond aan den Hoef naar Bergen zal verbreed worden). Bovendien bracht Bergen groote offers voor het behoud van het Bergerbosch, waaraan Alkmaar niet bij droeg en waarvan ook duizenden Alk- maarders genieten. Wij kunnen ons echter moeilijk voorstellen, dat B. en W. van Bergen niet elke gelegenheid aangrijpen om het hinderlijke verkeersobstakel, waartegen de V. V. V. in Bergen reeds 16 jaar heeft gestreden, opgeruimd te krijgen. Het getuigt o. i. wel eenigszins van onbe leefdheid om in een dergelijke belang rijke zaak, ook voor Bergen van zooveel belang, niet aan de conferentietafel te verschijnen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat B. en W. van Bergen door bovengenoemd standpunt in te nemen, geen gelukkig ZWEMMENDE KOEIEN. Hedenmiddag omstreeks kwart over één zijn een drietal koeien, waarschijnlijk door het te woest opjagen, op het Kwakelpad te water geloopen en van deze gelegenheid ge bruik gemaakt, zich als kanaal-zwemmers te ontpoppen. Toen ze evenwel den overkant be reikt hadden, konden ze slechts met moeite weer op den wal getrokken worden. Na dit verkwikkelijk avontuur werd de reis voortge zet. De koeien 'hebben e.verkoudheid opgei oopen. AANGERED ET. Gistermiddag werd een leerling van de Centraal 7e klasse school aan de Oudegracht, toen hij uit school kwam, ter plaatse aangereden door een passee- renden wielrijder op een racefiets, waar door hij een bloedende hoofdwonde bekwam. Na door den hoofdonderwijzer den heer Bos te zijn verbonden, kon hij huiswaarts gaan. GESLAAGD. De heer J. C. Huizinga alhier slaagde gister te Amsterdam voor het candi- daatsexamen Handelswetenschappen. DIPLOMA BEHAALD. Mej. N. Vader te Huiswaard behaalde te Amsterdam het practijk-diploma voor Han delstypiste van de „Vereeniging van Leeraren in Stenografie en Machineschrijven". TEGEN AUTO AANGEREDEN. Gistermorgen te omstreeks 9 uur reed een 16-jarige scholier per rijwiel op den hoek Nieuwlandersingel-Kennemerstraatweg tegen een luxe auto, tengevolge waarvan hij een hoofdwond heeft bekomen. Hij is in het Cen traal Ziekenhuis verbonden Door de politie wordt proces-verbaal opgemaakt. EEN GESCHROKKEN PAARD EN EEN GEBROKEN RUIT. Omstreeks kwart over /ïegen reed gis termorgen de bestuurder van een met een paard bespannen voertuig over de Snaar- manslaan en moest daar op den hoek Stuart- straat wachten voor het straatorgel. Dit orgel motst echter weer voor een ander voertuig uitwijken. Bij het achteruit rijden van het orgel begon het hieroverheen gespannen zeil te wapperen, waardoor het paard schrok en achteruit liep. De wagen werd hierbij tegen een rijwiel aangedrukt, dat voor de etalageruit van een slagerswinkel stond en deze ruit werd hierbij vernield. HET JONGE HONDJE! Bij den heer Feijen, Langestraat 59, is een jong wit hondje terug te bekomen, dat gisteren door hem zwervend is aangetroffen. HET IS NIET DE HEER BOOIJ. De heer J. H. Booij, Zevenhuizen 4 alhier, verzoekt ons te willen melden, dat hij niet de schrijver is van het ingezonden stuk in ons vorig nummer, dat de verbreeding van de Bergerbrug bespreekt en met een B. is ge- teek end. Wij zouden geen aanleiding hebben dit te vermelden, omdat er in deze stad honderden B.'s zijn, die de schrijver niet zijn, wanneer de heer Booij toevallig ,iet op het Zeven huizen woonde, en in het stuk verbreeding van het Zevenhuizen bepleit werd. Waar de beer Booij ons mededeelt, dat zijn buren hem dit min of meer kwalijk nemen, willen wij gaarne verklaren, dat de heer B die het stuk in ons vorig nummer schreef en onderteekende, niet de heer Booij is geweest HET JUBILEUM VAN DE HEER VAN DER VEGT. In het verslag over het jubileum van den heer Van der Vegt zijn een tweetal kleine zetfouten geslopen, die verbetering behoeven. De eene is, dat de heer Van der Vegt heeft medegedeeld dat de wet hem een eigen be voegdheid toekent, onafhankelijk van B. en W. en den Raad. In het verslag is het woord „wet" vervangen door „werk". Het tweede betreft de bestuurstaak van de gemeente, waarvan de heer Van der Vegt getuigde, dat zij verveelvoudigd was. In het verslag staat ten onrechte „verviervoudigd". NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. In den loop der maand October werd op de spaarbankboekjes ingelegd 160.082,02 en terugbetaald 145.849,34 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 14.232,68. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar 3.370.371,67 bedraagt thans 3.491.468,31 Het aantal in den loop van October nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 97. Ingetrokken werden 72 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 9758 bedraagt thans 10135. Van dit aantal behooren 7553 aan personen of instel lingen te Alkmaar gevestigd; 1631 aan per sonen elders woonachtig en 951 aan school- spaarders. Onder de in October uitgereikte 97 nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jongge borenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van f 1.—). De lediging in den loop der maand Octo nPaarbus,ies leverde een bedrag i k i ri i .ne besparingen op In het tijdvak 1 Januari31 October werden 3100 busjes ter led.ging annyeboden. waar bij bleek dat in totaal 41.552,32 was be spaard. DE GEVOLGEN VAN OPHEFFING VAN RECHTBANKEN. In verband met de opheffing der rechtban ken te Winschoten en Tiel zullen verschillen de arrondissementen aanmerkelijk vergroot worden. Naar wij vernemen, zou de regeering van deze noodzakelijke wijzigingen in de rechterlijke indeeling gebruik maken om ook wijzigingen aan te brengen in het rechtsge bied van eenige andere arrodissementen. Zoo zal o.a. waarschijnlijk de geheele Beemster gevoegd worden bij het arrondissement Alk maar. Door de opheffing van het kantonge- recht te Purmerend zal vermoedelijk een ge deelte van dit kanton bij Zaandam komen, terwijl het overige deel bij Amsterdam zal worden gevoegd. CONHNGENTEERING VAN STOFZUIGERS Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier, Oude gracht 182 te Alkmaar, zijn formulieren ver krijgbaar voor het aanvragen van invoerver gunningen voor stofzuigers, waarvan de in voer met ingang van 1 October ji. is ge- contingenteerd. BEGRAFENIS SLACHTOFFERS ONGELUK AAN DE HEMBRUG. Woensdagmiddag had te Castricum de begrafenis plaats van den heer en mevrouw Sieben, die bij het ongeluk aan de Hembrug Vrijdagavond zijn verdronken. De lijken werden met den trein vervoerd tot het sta tion, waar twee lijkkoetsen gereed stonden. Hierna werd langs oe woning van de ouders van den heer Sieben gereden, waar een groot aantal bloemstukken en kransen aan de koetsen werden gehangen. Na de fa milie schaarden zich achter de beide lijk koetsen B. en W., bet bestuur van de red dingsbrigade waarvan de overledene voor zitter was en de jachtopzieners die zooveel met den overledene als opzichter van het provinciaal landgoed, hadden te maken. Ook verschillende andere belangstellenden waren hier al tegenwoordig. Op het kerkhof was de belangstelling bijzonder groot. Het lijk van den heer Sieben werd gedragen door de arbeiders die onder hem op het pro vinciaal landgoed werkten, terwijl de ver eeniging De laatste Eer ondei leiding van den heer Beintema voor een en ander zorgde. Nadat de beaarding had plaits gehad, werd het woord gevoerd door dr. Leenaers als bestuurslid van de reddingsbrigade, die dankbaar herdacht, hetgeen de heer Sieben aio voorzitter van die vereeniging heeft ge daan, daarbij er op wijzende, dat het wel een speling van het noodlot Is dat hen als slacht offers waarvoor het reddingwezen is inge steld, deed vallen. Zijn voorbeeld als voor zitter gegeven zal een aansporing zijn voor leden, op den ingeslagen weg voort te gaan Hierna sprak de heer Vogelensang, rent meester van het provincaal landgoed, die namens Ged Staten dank bracht voor de plichtsbetrachting, steeds door den over leden betoond, mede namens hem zelf en het personeel. Er is niemand onmisbaar, zoo zeide spreker, maar jou Sieben, zullen wij heel erg missen. Met een woord van troost aan de hoog bejaarde ouders eindigde spreker. Hierna sprak ds. ter Pooten van Beverwijk, die God's besluiten roemde ook aan dit dub bel graf en den ouders sterkte toegewenscht om dezen dubbelen slag te dragen. Met gebed eindigde spreker. Ds. Poelgeest van Castri cum dankte bewogen namens de familie voor de belangstelling. Zeer onder den indruk van deze droeve plechtigheid verlieten de aanwezigen den doodsakker. ONGEWENSCHTE CONCURRENTIE. Van de zijde van de koffiehuis- en restau ranthouders heeft men heden bij het col lege van B. en W. bezwaren naar vo ren gebracht, dat de Oranjevereeniging. gisteravond haar vergadering in het bureau van de V. V. V. hield. De V. V. V. heeft haar lokaal van de gemeente in het be lang van de bevordering van het welvaarts- belang van Alkmaar, gratis van de gemeente ter haren beschikking gekregen en men stelt zich terecht op het standpunt, dat het van de V.V.V. verkeerd is, om dit lokaal als verga derlokaal voor andere organisaties beschik baar te stellen en daardoor mede te werken dat de strijd om het bestaan van lokaalhou ders, die deze verhuren en die op zware las ten zitten, nog wordt verzwaard. Ook zijn in deze kringen ernstige bezwa ren gerezen tegen het beschikbaar stellen van gemeenteruimten voor tentoonstellingen enz die anders in particuliere gelegenheden wor den gehouden. UITBREIDING VAN ,,'T SIERHUIS". Nu over eenige weken St. Nicolaas en Kerstmis voor de deur staan, wordt het zoo langzamerhand tijd, de cadeautjes te gaan bedenken en te koopen, en om naar waarnemingen, verricht in den morgeu van 3 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.3 mM. t« Vestmanör. Laagste barometerstand 746.8 mM i. Wisby. Verwachting, geldig tot den avond van November: Matige tot zwakken wind uit noordelijk richtingen; nevelig tot licht of half bewolkt- weinig of geen regen; kans op nachtvorst- overdag weinig verandering in temperatuur! RADION ACHTVORSTBERICHTEN. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de uitzending van de radiotelefonische nachtvorstverwachtingen van het Kon Ned Meteorologisch Instituut te De Bildt met in. gang van 4 November 1933 zal worden ge- staakt tot het volgende jaar. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt op 3 November aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Stormsein neerhalen! Blijft op Uw hoede!" Weeroverzicht. In den loop van gisteravond en heden» nacht is een drukdaling ons land gepasseerd die in het Noorden stormachtigen wind ver! oorzaakte. Thans is overal in onze omgeving de luchtdruk stijgende. Ook over de Brit- sche eilanden is sinds gisteren de barometer nog gestegen, hoewel minder snel, zoodat de luchtdrukgradient afnemende is en de wind wat bedaart. Toch waaien over Groot-Brittannië en Ier land, onze kust en Noordwest-Frankrijk nog vrij krachtige winden uit noordelijke richtin gen. De weertoestand ten onzent is verbeterend. Wind en bewolking zullen afnemen; de re genkansen zijn gering; nachtvorst is echter waarschijnlijk. In de afgeloopen 24 uur is er veel regen gevallen: Karlsruhe had 30, Shields 24, Den Helder 16 mM. Over het algemeen is de temperatuur gedaald in IJsland, waar zich een nieuwe barometerdaling vertoont; plaat selijk over Scandinavië is zij gestegen. U daarbij behulpzaam te zijn, heeft ,,'t Sierhuis" in de Langestraat niet alleen den winkel uitgebreid, maar tevens op overzichtelijke wijze de ver schillende artikelen ten toon gespreid. Hedenmiddag om 4 uur zal de offi- ciëele opening van dezen Kunstwinkel plaats vinden, waarbij dan iedereen, zonder eenige verplichting tot V-open, de gemoderniseerde zaak kan bezich tigen. Reeds bij het binnenkomen ziet men dan de groote veranderingen, die er plaats hebben gehad. De bestaande ruimte is thans verrijkt met moderne, glazen étalagekasten, waarin op ar tistieke wijze de kunstartikelen geëta leerd zijn. Vooral de „Leerdam"-afdeeling ziet er smaakvol uit. In den winkel zelf is door het aan brengen van toonkasten en uitstal- banken het bezwaar dat men eigenlijk niet precies weet wat te koopen, onder vangen. Niets is voor het oog verborgen ge houden en wie hier niet slagen kan, zal wel nergens zijn keus kunnen doen. Men vindt er een schitterende col lectie kunstnijverheidsartlkelen, zooals etsen, lampen, schilderijen, benevens een ruime sorteering van het bekende Delfsch Blauw (de Porceleyne Fles), Kamphof tin en de reeds eerder ge noemde „Leerdam" artikelen. Tenslotte vermelden we nog den architect Boer, de aannemers Rood e" Fijen, het schilderwerk van den heet Schut, de electricien Westerman en den aanlegger van de centrale verwarming, den heer Maarleveld. Zij allen hebben medegewerkt een zaak tot stand te brengen, die zich met elke groote- stadszaak kan meten. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen e® andere voertuigen te 4.58 uur licht op. GETROUWD: Cornelis Bakker en Anna Evers. Fran- ciscus Mentzij en Marie Sollie. ONDERTROUWD: Willem Hoogeveen en Josephine Hoevf naars. Leonardus Molenkamp en Neen)6 Meskes. Jacob Smit en Hillegonda Beeld- man. Jan Schutte en Cornelia Seton. OVERLEDEN: - Christiaan Olthoff 59 jaar. Johann» Seegers 88 jaar. Jan Willem van Ginkel 38 jaar. GEBOREN: Leonardus Josephus Martinus z. v is van der Linden en Geertruida nus Anna Hendrika Wilhelmina d. v- Sombroek en Jannetje de Vries. O™," Hendrikus z. v. Arnoldus Haller en Jikkina Smit. Jacobus Hendricus z. v. Jacobu Laas en Alida Hazea, Zaterdag 4 November. Zondag 5 November. Maandag 6 November. DE DISCIPLINE IN DE N. S. D. A. P. Werkverschaffing Wieringermeer- pc 'der. Schorseneeren. Doodelijk ongeluk nabij het station. oogenblik hebben gehad en wij hopen, dat vanuit den Bergenschen raad althans pogingen zullen worden aange wend om dit standpunt gewijzigd te krijgen. Ook wanneer de door het rijk gewilde wegverbreeding vanaf de Lin delaan naar den Bergerweg bij het voor malig tol en vandaar naar den Helder- schen weg tot stand komt, blijft de tunnel in den Bergerweg, ook voor de ontwikkeling van Bergen, een hinderlijk verkeersobstakel. „.1 v - - Maandbericht October 1933. Geen beter middel onl aan te sterken dan JECOVITOL! Geijkt op vitaminen-gehalte door een Nederlandsch Professor. Deza zui vere natuurlijke levertraan bevat minstens 50 eenheden Vitamine A en 250 prophyL 125 internat) eenheden Vitamine D. Tezamen: een zegen voor Uw gezondheid! GEIJKTE LEVERTRAAN Bi/ Apothekers en Drogisten o f -.75 p. Ft BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2