Alkmaarsche Courant In het paleis van den koning ROODE STER Alleen Jladicmeuws Rechtszaken üeuilleton ROODE STER-rookers hebben 100% genot voor hun 13 cent. Honden! vin en dertigste Jaargang. VRIJDAG 3 NOVEMBER arrondissementsrechtbank. NIEMEIJER'S &Jenddc 'tïe&tef K* 2601933 Zaterdag 4 November. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend VARA). g Gamofoonplaten. 10.Morgenwijding van de VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Con tinubedrijven: De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst en A. Bouwmeester, declamatie. 12. De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 2.— Zen derverzorging. 2.15 Gramofoonpl. 2.50 Cau gerie J. v. d. Kieft. 3.10 VARA-balalaika- orkest o.l.v. I. Powarjef. 3.30 Filmpraatje jti. Sluyser. 3.45 Vervolg concert. 4 Gra mofoonplaten. 4.30 E. Charmon, zang en Joh. Jong, orgel. 5.Gramofoonpl. 5.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.12 Lite raire causerie A. M. de Jong. 6.30 Vervolg orkestconcert. 7.— VRO. 8.Herh. SOS- berichten. De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst, m. m. v. Kathe Slijn, zang 8 45 Cau serie, A. de Vries. 8 55 Vaz Dias. 9.— Europ. concert uit Boedapest: Orkest van de Kon. Hong. Opera o.l.v. Dohnanyi, m. m. v. L. Heimlich, piano. 9.30 VARA-varia. 9 35 Uit Boedapest: Tziganekapelle, o.l.v. Imre Magyari en Arpad Toll, m. m. v. Isabella Nagy en E. Pallo. 10.35 Gevar. concert m m v. Cor Steyn, orgel. J. Carlquist, banjo- guitaar. J. Mulder, saxofoon. J. Hagenaar, trompet en J. Vogel, piano. 11.30—12. Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (KRKO-uitzending, 4 5- HIRO) 8.9.15 en 10— Gramofoon platen. 11.30—12.— Godsdienstig halfuur 12.15 Sextetconcert en gramofoonpl. 2.— Voor de jeugd. 2 30 Kinderuur. 4.— HIRO 5— Lezingen. 5.45 Gramofoonplaten en lezingen 7 35 Gramofoonpl. 7 45 Orkestcon cert 8.15 Pianoduetten. 8.25 Vaz Dias. 8.30 Gramofoonplaten. 8.45 Orkestconcert. 9 15 Pianoduetten. 9.25 Orkestconcert. 9 55 Gra mofoonplaten 10 20 Pianoduetten. 1030 Vaz Dias 10 35—12— Schlagermuziek Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11 05—11 20 Le zing. 12.20 Western Studio-orkest o.l.v F Thomas. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Commo dore Grand-orkest o.l.v J. Muscant. 2 40 Gramofoonplaten 3.20 Orgelspel H Ram say 3.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F Cantell, m m. v. H. Stephen, cello 4 50 Vaudeville 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6 50 Sportpraatje. 7 05 Welsh intermezzo 725 Lezing. 7 50 „Seft and sweet music", gevar. programma. 8.20 Jack Payne en zijn band. 9.20 Berichten. 9,50 Sportnieuws 055 Radio-militair-orkest o.l.v. B. W O'Donnell, m. m. v. L. Hubbard. bariton. 10 50 Voordracht. 10.55—12.20 Ambrose en zijn Ambassy Club orkest Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10 45 Gramofoonplaten. 11 20 Orkestconcert o.l.v. Hoffmann i'2.55 Gramofoonplaten. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Seyfert. 5 55 Mandoline concert. 7.30 Gevarieerd programma. 10. óev. programma o.i.v. Str :ve. 11 20 Con cert Rome, 441 M. 8.05 Volksliederenzang ter gelegenheid van het Nationale Feest. 8 20 „La belle Hélène" operette van Offenbach, bew Veneziani. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12 20 Dansmuziek. 1.30 Omroepkleinorkest ol.v Leemans 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramo foonplaten 6.50 Omroepkleinorkest o 1 v. Leemans. 8.20 „Les Contes d'Hoffmann", opera van Offenbach. In de pauze gramo foonplaten. 508 M.: 12.20 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 1.30 Dansmuziek. 5.20 Radio-symphonie-orkest o.l.v. Meulemans 7 50 Concert uit Boedapest. 8 50 Gramofoon platen. 9.Vervolg concert uit Boedapest Zeesen, 1635 'el. (Deutsc ,endsender). 7.25 „Ein Schlager bricht aus", potpourri van Erwin Albrecht. 7.50 Concert uit Boeda pest. 9.35 Berichten. Hierna causerie over Zweefvliegen. 10.05 Weerbericht 10.20- 11.20 Zigeunermuziek uit Boedapest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Zaterdag 4 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35—24.—. Lijn 4: Langenberg 10.3512.20, Brussel I 12.20—24—. RADIO-REDE VAN MINISTER VERSCHUUR. Minister Verschuur zal a.s. Dinsdag van 20.00 tot 20.45 e enradio-rede houden, welke over beide zenders zal worden uitgezonden. De minister zal spreken over de economische zorgen van reegering en volk in den huidigen crisistijd. iEen liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. ''Naar het Eogelsch door .W, H, C, BJ( 59) Adonis was al weg en bewoog zich, alsof hij op rolletjes stond, met zijn zwaaiende armen in het halfduister voort, meer gelijkend op een reusachtige vleermuis dan op iets menschelijks, en met een snelheid, die nooit iemand zou gedacht hebben dat hij met zijn mis maakte beenen kon ontwikkelen. „Zoolang er nog geen priester hier is, mag niemand in of uit de kamer", zei hij. „Maar dan mag de heele wereld ko men, en de koning, het hof en de duivel met al zijn engelen. Iedereen zal me welkom zijn", zei hij lachend en opge wonden. Je vertelt me niets", begon Dolores, maar ook haar oogen lachten. „Dat hoeft ook niet, want je begrijpt me best," antwoordde hij. „Zoodra gedaan is, wat alleen een priester in een wip kan doen, dan behoort ons de heele wereld toe, en dan kunnen alle mannen en vrouwen en koning en naar de maan loopen!" *De wereld behoort ons nu al toe", riep VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 30 October. NOG EEN GESNEUVELDE KOPLAMP. Thans verwisselde de timmerman Maarten de W. van plaats met den verdachte uit de vorige zaak en nam op het zondaarsbankje plaats terwijl de heer V. Schoorl tot getuige werd gepromoveerd. De heer de W werd nu op zijn beurt tenlaste gelegd vernieling van een koplamp, eigendom van den heer v. Schoorl. De schade was eveneens door ver dachte vergoed. In deze scène van Jan die sloeg Lijsje en Lijsje die sloeg Jan, werd eveneens opgelegd 20 boete of 20 dagen. Op voorstel van den politierechter werd vrede gesloten en schudden de heeren elkaar prettig de hand. Ieder was aangedaan. NIEMAND PRESENT. De niet aanwezige heer Gerrit V. te Alk maar had steenen en tegels ingepikt ten na- deele van den eveneens niet verschenen aan nemer J. G. Sch. De verdachte werd bij ver stek veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen en de heer Sch. zal wegens „binkie steken" vermoedelijk ook nog wel iets vernemen, wat niet prettig is. ONWELGEVALLIGE RECLAME. Mej. Alida Alberdina Z., huisvrouw van den bejaarden heer Jacob A. te Egmond aan Zee moest rekenschap geven van een in het openbaar geuite beleediging tegen mej. A. Groen, huisvrouw van J. Konijn, bijgenaamd Annie Jek, welke oame zij tegenover andere vrouwelijke dorpsgenooten zeer onvoegzaam had gekwalificeerd. Door de welbespraakte verdachte werd de tenlastelegging ontkend, doch zij vond 3 damesgetuigen tegenover zich, terwijl haar ouden echtgenoot ridder lijk voor haar in het strijdperk trad Het be wijs kon niet voor elkaar worden gebokst en de juffrouw werd vrijgesproken. EEN PLATTELANDS SCHRIFT- VERVALSCHER. De 48-jarige manufacturier Simon A., wonende te Egmondbinnen, presenteerde zich op «ie verdachtenbank wegens valsche opga ven in een aanvraagformulier om steun, waarin hij in strijd met de waarheid had verklaard, dat hij 22 had verdiend, terwijl deze verdiensten/ 6 tot 8 meer bedroegen. Voorts had hij verzwegen, dat hij 8 ver diende als krantenbezorger. Op grond van de opzettelijke onjuiste' gegevens ontving verdachte dus méér steun, dan wanneer deze overeenkomstig de waarheid waren ver schaft. De verdachte onderhield in zijn gezin eenige voogdijkinderen. De heer Th Butter, agent N.-H. Dagblad te Egmond aan den Hoef verklaarde verdachte tegen een gemid deld salaris van 18 per week te hebben aangesteld als rondbezorger. De officier achtte de valsche opgave niet, maar de ten onrechte genoten steun bewezen en requi- reerde tegen dezen onrechtmatigen eter uit de gemeenteruif mede ter waarschuwing en preventie voor andere lichtvaardigen, 5 maanden gevangenisstraf, zulks ter zake oplichting. Verdachte repliceerde dat hij dagelijks met zijn dertienen was. De politierechter sprak verdachte van de valschheid vrij en veroor deelde hem voorts voorwaardelijk tot 4 maan den gevangenisstraf met een proeftijd van 8 jaar. EEN ONBEHOUWEN IJSCOMAN. De ijscoventer Jac. F., wonende te Groote broek, had volgens dagvaarding op 2 Juli ter gelegenheid van de Onderdijkerkermis onder Westwoud de 15-jarige Geertruida Oud eenige malen op gevoelige wijze in den nek gegrepen, van welke ruwe behandeling het meisje een paar dagen pijn in den hals had. Volgens het meisje was verdachte vroe ger in dienst van haar ouders, die zelf ook een ijszaak drijven. De verdachte ontkende het grijpen in den nek, doch beweerde alleen het meisje aan den schouder heen en weer te hebben geschud, omdat zij hem irriteerde. De getuigen bezorgden hem gezamentlijk de nederlaag en« verdachte, die reeds eenige malen met den strafrechter kennis maakte, werd veroordeeld tot 15 boete of 15 da gen. MET EEN SCHOEN GESLAGEN. Mej. Hendrika Petronella v. d. B., een met den heer H. gehuwde Heldersche dame, in woede ontstoken door een uitdagend grijn zende buurjuffrouw diende haar van repliek door haar met een schoen een tik te offree- ren. De getroffene, mej. M. Hoolwerf-Kok reageerde op dezen aanslag in den vorm van Dolores blij uit. „Maar is 't wel verstandig wat je doet? Handel je niet te haastig?" „Wou je dan dat ik langzaam te werk ging, terwijl jij en je naam en mijn eer op het spel staan en afhankelijk zijn van een vluggen zet? Kunnen we bij zoo'n spel met het lot wel vlug genoeg zijn? We zullen nau welijks den tijd hebben, en niet meer, want zoodra het nieuws bekend is dat ik leef, zal 't zich als een loopend vuurtje verspreiden. Het verbaast me zelfs dat er nog niemand is gekomen." Zij luisterden scherp, maar hoorden nie mand komen. Want behalve Dolores en Inez waren de dwerg en de prinses van Eboli eenigen, die wisten dat Don Jan niet dood was. Den dwerg was door de prinses het zwijgen opgelegd, en zelf had zij geen haast het nieuws te verspreiden, voordat zij had besloten wien zij het eerst zou vertellen en hoe daardoor haar eigen belangen het best te behartigen. Inmiddels zwaaide Adonis door de hall duistere gang, holde wenteltrappen op en af, tot hij belandde bij den kleinen, verschrom pelden priester, die eenzaam in den weste lijken toren woonde en wiens taak het was eiken morgen voor den een of ander, a daar toevallig werd opgesloten, eeni m lezen. Was er geen gevangene, dan Jas J mis voor zich zelf in de kjeme kape door een zwaar ijzeren traliewerk g - vangenis was gescheiden Van jd J kwam de nar hem in zijn f nzara™ nverJ'1 bezoeken, om hem nu eens te ergeren, dan een aanklacht bij de politie en smaakte heden de schrale voldoening de dame veroordeeld te zien tot 7 boete of 7 dagen. EEN MOL GEMEPT. De niet gearriveerde heer Petrus Theo H had te Hoogwoud aan de Gouw in den nacht van 27 op 28 Juli den vrachtrijder Jan Mol een rake slag op het hoofd toegebracht zoo dat deze hardhandige aanraking een bloe ding veroorzaakte en Mol's kermisjasje daar door werd besmeurd. Met hilariteit werd gereleveerd dat in Hoogwoud drie kermissen worden bejubeld. De politierechter keurde deze onzinnige ver kwisting hoogelijk af, Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN STOMPENDE SIGARENSMID. De 54-jarige sigarenmaker Willem Fred L. te Hoorn woonachtig, als hekkesluiter fun- geerende, had op 25 Juli den 48-jarigen Joh Smit vooraf beleedigd, waarvoor hij niet te recht stond, doch hem daarop een slag op zijn oog toegediend, waardoor de loopknecht werd verblind, voor welk feit hij dan wel ter vereffening van rekening was voorgeroepen. De temperamentvolle bokjesdraaier trad zoo onstuimig op. dat hij al heel gauw door den politierechter op zijn nummer werd ge zet. Verdachte verklaarde dat getuige naar hem had geschopt. Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch. Sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 31 October. KWAKZALVERIJ MET HOOG FREQUENTIE-APPARAAT. De ex-vertegenwoordiger Pieter V., woon achtig te Velsen, was door den kantonrechter te Medembh'k veroordeeld ter zake over treding der wet op de geneeskunde tot 100 boete subsidiair 20 dagen tegen dit vonnis in hOoger beroep gekomen. Evenals in eerste instantie weid verdachte bij de behandeling van dit appèl ter zitting als raadsman en verdediger bijgestaan door mr. Schenke- vekl. Appellant zou dan met een z.g. hoog frequentietoestel behandeld hebben den ge tuigen mej. A Modder en J. v. d. Graaf, die indertijd aan een of andere ongesteldheid ge leden hadden. De verdachte ontkende, cat zijn bemoeiin gen met bedoeld toestel resorteerden onder de wet op de geneeskunde. Hij gaf aanwij zingen volgens het bij edcelde toestellen gevoegde voorschriften. Wel had hii de fa milies Modder eu de Graaf bezocht en de toestellen gedemonstreerd. Garanties voor eventueele genezing had appellant niet ge geven. De heer A. Modder te Hoogwoud had een dochtertje met een accident aan den arm en kwam in contact met appellant en zeker n mijnheer de Klein. Deze bezochten hem met het apparaat. De heer de Klein bevoelde den arm van het meisje, het toestel werd aange sloten. er ontsprong een blauwe vlam en be handelde de verdachte Pieter V. het meisje met de daarvoor aangewezen staaf. Volgens diagnose der beide heeren mankeerde het meisje ook iets aan de hersenen. Zij gaven voorts 90 procent kans op genezing. De heer de Klein had ook nog een briefje getoond van dr. Pool om aan te toonen, dat ook doktoren het toestel apprecieerden. Ten slotte bezweek de heer Modder voor de argumenten der heeren, waaronder ook beweerd werd, dat zou gepoogd worden een leerstoel voor deze geneesmethode aan de universiteit te verkrijgen. De heer de Klein, die zoo'n beetje de stuwende kracht scheen te zijn. gaf ook een gebruiksaanwij zing aan den heer Modder. Modder had één maand het apparaat in gebruik genomen, doch zonder eenig resultaat Hij betaalde 75, doch heeft gelet op de treurige uitkomst, de voldoening van het nog resteerende be drag achterwege gelaten. Bedoeld apparaat, verpakt in een keurige koffer, werd daarop door den heer Modder aan het college getoond. Vervolgens aan gesloten en gedemonstreerd. Naar verkie zing werden blauwe en roode vlammen ge projecteerd. De 14-jarige mej. Elisabeth Modder te Hoogwoud was behandeld met het instru ment. De 39-jarige kapper J. v. Graaf te Hoog woud had ook 'n visite van de heeren ont vangen. Getuige leed aan de nieren en werd bestreken met een blauw en rood vlammende Bij 'n half-jarig gebruik werd genezing èn 't vooruitzicht gesteld. Getuige had ook 'n koffer gekocht en f 75 direct betaald. Het restant, ook 75, was hij zoo vrij geweest in zijn zak te houden, aangez'en het resul taat nihil bleek te zijn. Ook hem was een weer te amuseeren met verhalen over de verdorvenheid van het hof en met onschul dige grappen, die hem deden lachen, zoo dat er in zijn uitgedroogde wangen nog meer rimpeltjes kwamen. Hij koesterde altijd nog de hoop den armen nar tot een godvruch tig leven te bekeeren. Zoo waren zij langza merhand vrienden geworden. Toen de oude priester vernam dat Don Jan van Oostenrijk plotseling in zijn kamer op sterven lag en er niemand was om hem de biecht af te nemen trilde hij van zijn hoofd tot zijn voeten, en de knoopen van zijn toog werden in zijn zwakke vingers drüppe.s kwikzilver, die overal heen wilden, behalve in de knoopsgaten, zoodat de dwerg in ra zende haast zijn toog dichtknoopen, zijn sto la te voorschijn haalde, zijn hoed op zijn hoofd drukte en met zijn eigen zijden zak doek de tranen van opwinding van zijn wangen veegde. Daarna liep hij met den ouden man. hem bijna dragend, naar Don Jan's deur en duw de hem de kamer binnen. Maar toen de pries ter den man, dien hij meende dat op sterve- lag, daar rechtop voor hem zag staan, een zeer mooi jong meisje bij haar hand hou dend, deed hij een stap achteruit, omdat hij bemerkte, dat men hem voor den gek had ge houden, en vreesde dat hem verzocht zou worden een handeling te verrichten, waar toe hij niet gerechtigd was. Maar de lange armen van den dwerg beletten hem te ont snappen. „Dit is de priester van den westelijken to- Met boni voor Niemeijer's be kende kwali' teits-cad ea ux. Alle tabak van 13 cent is niet 't zeilde. Alle tabak van 13 cent is niet van Niemeijerl Daar letten de fijnproevers juist zoo scherp op. Zij weten, dat Niemeijer's Roode Ster hun voor 13 cent meer aan smaak en geur geeft, dan welk ander merk ook! Daar gaat het ook voor U om. U wilt 100% rookgenot voor Uw 13 cent hebben. Dan is er maar één merk voor U, n.1. briefje van dr. Pool getoond. De president der strafkamer, mr. Lédeböer, beschouwde het manoeuvreeren met het briefje als een truck, die nauw verwant scheen aan op lichterij. De echtgenoote van den heer v. d. Graaf, mej. H. Sligtenhorst, vertelde, dat de heeren direct observeerden dat haar man een nier lijder was. Vooits onderschreef zij de ver klaring van haar echtgenooi. Appellant bleek niet meer in dienst van de „geneeskunde" en was nu werkloos. De officier achtte aller geneeskundige raad geving bewezen, doch dit nu was juist ver boden. Omtrent de waarde van het instrument wilde de officier geen oordeel uitspreken, doch vermeende dat het gebruik alleen deug delijk kon zijn onder nauwkeurige controle van een geneesheer. Zooals het nu werd aangewend, achtte oe officier fataal en requi- reerde hij bevestiging van het gewezen von nis te Medemblik. Mr. Schenkeveld memo reerde den tegenspoed in de hooger beroeps- aanteekening en hield daarop een uitvoerig betoog, waarin hij zijn voldoening uitsprak, dat het elemmt oplichting uit het proces was weggelaten. Pleiter deed naar voren komen, dat het hier gold een onschuldigen vorm van kwakzalverij. Het gewraakte briefje van dr. Pool wees daar alreeds op. Voorts bracht pleiter eenige juridische uit spraken naar voren en concludeerde per saldo tot vrijspraak. EEN RECALCITRANT MUSICUS. De 26-jarige toonkunstenaar Herman Leo K. was door den majoor der rijksveldwacht Holema in den avond van 11 November, gelast om zijn weg te vervolgen, aan welke lastgeving niet werd voldaan. De kanton rechter te Schagen had hem deswege ver oordeeld, tegen welk vonnis de veroordeelde een thans behandeld hooger beroep aan- teekende. De appellant verklaarde niet te hebben geweten, wat er eigenlijk aan de hand was De burgemeester van Schagen had as sistentie verzocht aan den majoor in verband met mogelijke wanordelijkheden. Verdachte, hiertoe meermalen aangemaand, had niet voldaan aan het bevel tot doorloopen. Hij had tegen den majoor, die in politie was, gezegd: Ik heb met jou niets te maken! Ap pellant beweerde voor het kantongerecht, den majoor niet. te hebben gekend, doch een week tevoren had de majoor hem persoonlijk een dagvaarding beteekend. De officier nam zijn verweer dan ook niet serieus en requirterde bevestiging van het gewezen vonnis, 5 boete of 5 dagen hechte nis. ren, uwe hoogheid," zei Adonis. „Hij is een goede priester, maar nu een beetje geschrok ken." „U behoeft voor niets te vreezen," zei Don Jan vriendelijk. „Ik ben Don Jan van Oos tenrijk en deze dame Dona Maria Dolores de Mendoza. Verbind ons zonder uitstel in het huwelijk Wij verklaren echtgenooten te willen worden." „Maar" de kleine priester aarzelde „maar, uwe hoogheid de huwelijksafkon diging of de vergunning van den bis schop „Noch het een, noch het ander is voor mij noodig; daar sta ik boven, mijn waarde priester," antwoordde Don Jan, „en mocht er iets aan de formaliteiten ontbreken, dan zal ik zorgen dat daaraan morgen wordt vol daan. U bent volkomen gedektheb dus geen vrees, maar haast u, want ik kan niet wach- tetf. Begin dus." „En de getuigen?" stamelde de oude man ziende dat hij wel moest zwichten, maar nog steeds twijfelend. „Deze dame is Dona Inez de Mendoza," antwoordde Don Jan, „en dit is Miguel de Antona, de hofnar. Dat is voldoende." Zoo geviel het, dat de getuigen van Don Jan's geheime huwelijk een blind meisje en 's konings nar waren. De oude priester schraapte zijn keel en be gon Latijnsche woorden te spreken, terwijl Don Jan en Dolores hun ineen gestrengelde handen vóór hem hielden en elkaar in de oogen k«ken, waarin zij de ganscbe wereld, MET EEN JACHTGEWEER GEFLANEERD. De heer Joh. Str., 'n 38-jarig koopman uit 't Zandt, gemeente Zijpe, wiens verschijning voor ons geen nieuwtje was, had zich op 9 Maart met een jachtgeweer in het jachtveld bevonden, zonder, zooals den brigadier Van Ens, die hem op den Zijperdijk aanhield, voorzien te zijn van een jachtacte. De jager was deswege door den kantonrechter te Schagen veroordeeld en nu van dit vonnis in appel gekomen. Hij beweetde zich niet in het jachtveld, doch op den /penbaren weg te hebben bevonden en noemde zelfs het num mer van den kadastralen legger der wegen. Het geweer had appellant na de aanhouding weggeworpen. Hierover werd op den open baren weg nog eenigen tijd onder deelname van alle belanghebbenden, gezellig geboomd en een ambtenaar van het Hoogheemraad schap telefonisch opgeroepen met een kadas trale kaart, waaruit bleek, dat de weg inder daad niet openoaar was en appellant der halve behoorde te worden vrijgesproken. Zooals de officier dan ook requireerde. DE LANGGEVINGERDE AMATEUR FOTOGRAAF. De 23-jarige Joh. Jacobus Tr., 'o te Eg' mon-Binnen geboren en wonende landbou- wersknecht. werd door den officier ten laste gelegd, dat hij zich te Alkmaar in Augustus 1932 wederrechtelijk zou hebben meester ge maakt van een foto-toestel, merk Kodak en eigendom van de 26-jarige mej. E. C Verbart te Oterleek. Deze dame had met een gezel schap per auto de Alkmaarsche kermis be zocht, terwijl de auto werd geparkeerd op het Waagplein. Het fototoestel was in de auto geborgen onder kussens. Toen men om streeks 12 uur in den nacht weer wenschte te vertrekken, bleek het, dat de auto was doorzocht en het toestel verdwenen. Ver schillende gemaakte strandkiekjes waren thans op de zitting aanwezig, benevens het bewuste toestel. De verdachte had destijds een café op de Laat te Alkmaar bezocht en een vertering gemaakt die hij niet kon betalen. Hij boodt toen de bedienende juf frouw een fototoestel in betaling aan met 1 toe. Deze dame herkende pertinent in den persoon op het zondaarsbankje den café bezoeker in dien kermisnacht. De chauffeur P. J. Liefting uit Egmond- Binnep, verklaarde in bewuste kermisavond op stap te zijn geweest met zijn vriend Joh. Klaver en had toen ook aangetroffen den verdachte. Deze heer had hem, zooals hij thans geliefde te beweren, een fototoestel ge- geven. Het was op Zondag 21 Augustus die beteekenis voor hen had, zagen. Al zei de priester dingen, die zij maar half begre pen, toch beseften zij dat deze voor hen een mijlpaal op den levensweg beduidden. De plechtigheid was spoedig afgeloopen. De priester hief zijn bevende handen op om hen te zegenen. Hij sprak de beteekenisvolle woorden heel zacht en duidelijk en zonder te hakkelen. De dwerg lag op zijn knieën en hield zijn ruw behouwen, roode hoofd diep en eerbiedig gebogen, terwijl Inez met ge vouwen handen knielde en haar blinde oogen gewend hield naar het gezicht van haar zuster, biddend dat alle zegeningen des levens en alle vreugde het deel zou worden van het paar, dat zij zoo innig lief had. Toen de woorden van den priester in de stille kamer waren weggestorven, werd op het ter ras het geluid van vele voetstappen en stem men hoorbaar, die snel dichter bij de deur kwamen. Angstig keek de priester om zich heen, niet wetend wat er nu weer ging ge beuren, en van ganscher harte wenschend dat hij weer hoog en droog in zijn toren kamer buiten alle gevaar was. Maar Don Jan, die nog steeds Dolores' hand in de zijne hield, glimlachte en de dwerg verdween vlug met den priester naar de aangrenzende ka mer, waar Dolores zoo lang was geweest en sloot de deur achter zich. Nauwelijks was dit gebeurd, of óe buiten deur werd wijd geopend en de heldere stem van een kamerheer riep op plechtigen toonr „Zijn majesteit de koning!" (Slot volgt).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5