DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY van KRUSCHEN. Spoel Provinciaal Tlieiuvs OUDKARSPEL, NIEUWE-NIEDORP. NOORDSCH A R WOUDE. GRATIS PROEF-AANBOD Vraag dus uw apotheker of drogist naar het „reuzen" pak 1.60, voordat deze alle zijn uitverkocht. OTERLEEK. HEERHUGOWAARD. W ARMENHUIZEN. SINT PANCRAS. OUDKARSPEL. OUDE NIFDORP. 1932. Bedoelde vriend Joh Klaver, 'n werk man uit Egmonó-Binnen, wist van geen foto toestel af. Hij was wel in 't £afé van Hout- kooper geweest. Ook Liefting had geen foto toestel gezien of gekregen. De officier releveerde, dat 'n jaar later toe vallig het spoor van den dief, dat naar ver dachte leidde werd ontdekt. Alle omstandig heden wezen er op het daderschap van dezen man, weshalve de officier het bewijs gele verd achtende, veroordeeling tot 4 maanden gevangenisstraf vorderde. VRIJGESPROKEN VAN MAJESTEITS SCHENNIS. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht een 44-jarige metselaar te Haarlem, verdacht van majesteitsschennis. Verdachte zou op een vergadering in den Protest. Bond te Haar lem gezegd hebben dat de leden van het koninklijk huis „parasieten van het land" zijn Twee inspecteurs van politie bevestigden deze woorden. Een aantai getuigen a déchar ge zeide met verdachte, dat hij gezegd zou nebben: Zijn dat geen parasieten? (met vraagteeken). De officier van justitie eischte drie maanden gevangenisstraf. De verdedigster, mevr. De Ruyterde Zeeuw, vroeg vrijspraak, waarmede de recht bank zich gistermorgen vereenigde. (Vervolg.) Een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier inzake verlaging personeele belasting. De voorzitter verwees hiervoor naar de voorstellen van B. en W. Een adres van het r.k. schoolbestuur in Noordscharwoude, houdende verzoek om een bijdrage van 100 voor den cursus voor schoolvrije jeugd 19331934. Daar dit verzoek te laat wa3 binnengeko men om nog behandeld te worden, stelde de voorzitter voor dit in handen van B. en W. te geven voor prae-advies. Aldus besloten. Voorstellen van B. en W.: 1. Prae-advies op het adres van de afd. Schagen en omstreken van den Ned. bond van koffiehuishouders, restauranthouders en slijters, houdende verzoek om verlaging van personeele belasting. B. en W. zijn van meening, dat, waar zoo aanstonds de medewerking van den raad ge vraagd wordt om tot belastingverhooging over te gaan, er geen reden bestaat om voot een bepaalde groep van neringdoenden een uitzondering te maken en tot verlaging over te gaan. Het verzoek is niet voor inwilliging vatbaar. 2. Prae-advies op het adres van de Ouder commissie te Oudkarspel, houdende verzoek om over te gaan tot aanstelling van een schoolarts. B. en W. hebben deze zaak zeer ernstig besproken en geven er de voorkeur aan een afwachtende houding aan te nemen tot het resultaat bekend zal zijn inzake de vorming van districten. De heer De Boer voelde heel veel voor een schoolarts. Spr. zou zich in verbinding met Noordscharwoude willen stellen en dan sa men een arts benoemen, als tenminste de kos ten niet te hoog zijn. Wat zou dit kunnen kosten De vorming van districten duurt nu al 3 jaar en er komt nog niets van. De voorzitter: Wat het kost weet ik niet. Samenwerking zoeken met de andere Lan- gendijker gemeenten is mogelijk. Wat betreft het vormen van districten deelde spr. mede, dat Den Helder al klaar is. Wij wachten hief op Alkmaar. Wanneer de heer De Boer ech ter samenwerking wil zoeken, B. en W. wil len er hun schouders wel onderzetten. Mr. Eecen ondersteunde het voorstel van den heer de Boer. Weth. Kostelijk was bang voor de hooge kosten. Spr. meende, dat dit in Koedijk 500 is. Mr. Eecen vond het juist, dat de kosten niet te hoog mogen worden, maar spr. stelde zich voor dat bij samenwerking de kosten lang geen 500 zullen zijn. Een andere weg zou ook mogelijk zijn. Er zijn plaatsen waar geen schoolarts is, maar waar het hoofd der school het recht krijgt om in bepaalde gevallen het kind te laten onderzoeken op kosten van de gemeente. Dit zal niet zooveel kosten. De voorzitter dacht, dat dit voor het hoofd der school niet anders dan onaangenaamhe den zal opleveren. Mr. Eecen zeide, dat dit niet zoo erg zal zijn. Spr. noemde verschillende gevallen op waaruit de noodzakelijkheid kan blijken, dat het hoofd der school ingrijpt. De voorzitter: Men treedt dan in de rech ten van de ouders en dat is niet gewenscht. De heer Rijper is het met mr. Eecen eens. Een kind kan b.v. slechte oogen hebben waar de ouders geen erg in hebben. De onderwij zer ontdekt dit eerder. De voorzitter: Dan kan de onderwijzer de ouders hierop wijzen. Weth. Bakker: Dit gebeurt ook, Spr. is niet tegen samenwerking, maar het zal heel wat haken en oogen geven. Spr. wilde liever de districtsvorming afwachten. Bovendien is het niet gewenscht als de arts naast de school ook de praktijk blijft waarnemen. Wanneer er een arts voor den geheelen Langendijk was zou dit ook moeilijk gaan. Het voorstel-De Boer om samenwerking te zoeken werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. 3. Wijziging van de Instructie voor den ge meente-geneesheer. B. en W. hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt van de instructie op enkele punten te herzien in samenwerking met den nieuwen geneesheer. Aldus vastgesteld. 4. Vaststelling jaarwedde gemeente-ge neesheer en belooning voor het verrichten van kostelooze vaccinatie en doodschouw. Het salaris van den vertrokken geneesheer was 1250 en 250 voor vaccinatie en doo- denschouw. In overleg met den nieuwen titu lair hebben B. en W. deze bedragen terugg.- braht tot resp. 750 en 100 onder motivee ring, dat de armenpractijk weinig meer om vat en daar de verplichte vaccinatie is opge heven ook hier niet veel meer aan te doen is. Aldus besloten. 5. Vaststelling verordening op de heffing van 40 opcenten op de hoofdsom der ge meente-fondsbelasting. Aldus besloten. Nog is ingekomen een schrijven van den minister van sociale zaken waarbij deze zijn goedkeuring hecht aan de regeling voor brandstoffenvoorziening voor degenen die hiervoor in aanmerking komen. 6. Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934. Van de gelegenheid tot het houden van een algemeene beschouwing wordt geen gebruik gemaakt. Dit deed voorzitter genoegen daar hieruit blijkt, dat B. en W. tot tevredenheid van den raad heeft gewerkT. De voorzitter week af van de gewoonte om de begrooting artikels-gewijze voor te lezen, daar alle leden de begrooting hebben kunnen inzien. De voorzitter vroeg of er ook leden zijn die op- of aanmerkingen hebben of vragen willen stellen. De heer Rijper vroeg naar de 100 voor de schoolvrije jeugd. Dit bedrag staat niet op «de begrooting. De voorzitter: De begrooting was reeds klaar toen het adres kwam. Het bedrag kan echter nog op de suppletoire begrooting ge plaatst worden. Spr. zou in overweging wil len geven dergelijke verzoeken eerder in te zenden. De gewone dienst sluit met een bedrag van 79.362.06. Kapitaal-dienst nihil. 7. Begrooting voor het dienstjaar 1934 Gasbedrijf. Door instelling van het vastrechttarief is het gasverbruik aanmerkelijk toegenomen. De gewone dienst geeft aan inkomsten en uitga ven een bedrag aan van 94.740. Kapitaal- dienst 23.420. Werd goedgekeurd. 8. Begrooting van het electriciteitsbedrijf deinstjaar 1934. E>e commissie van beheer heeft besloten het vastrechttarief te verlagen van 23 op 18 cent. Ontvangsten 77.809, ka- pitaaldienst 12.225. 9. Begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur, dienstjaar 1934. Deze instelling vroeg een subsidie van 7200 om de begrooting kloppend te maken. De voorzitter sprak alle hulde voor het geen het B. A. doet. De rekening gaf in ont vangsten en uitgaven aan een oedrag van 8203.70. Aldus goedgekeurd. De heer de Boer vestigde de aandacht op de ratten bij de vuilnisbeld. Spr. vroeg dezen weer te bestrijden. Verder vroeg spr. of bij de baggerregeling de tuinders ook weer aan het baggeren kunnen. Snr. zag heel graag dat er ook voor de tuinders weer een regeling kwam. Het is verleden jaar wel niet goedge- gaan maar het kon beter. De voorzitter zeide, dat B. en W. deze zaak onder oogen zullen zien en zich in ver binding zullen stellen met de heide-maat- schappij. Hierna sluiting. De afd. van den Bond van Staatsp^n- sionneering hield Dinsdagavond ledenverga dering in het lokaal van den heer H. J. Kos- sen. Een 20-tal leden was aanwezig. De heer Borst opende de vergadering en heette in 't bijzonder den heer C. de Vries, den voorzitter van de Federatie Hollands Noorden, welkom. De voorzitter deelde mede, dat de in Januari opgerichte afdeeling, die begonnen is met 9 leden, thans 84 leden telt. Allereerst heeft verkiezing plaats van een bestuur. Het destijds gekozen bestuur was slechts voorloopig. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. Borst, J. A. Poorter mans, IJ. Meijer, F. Krap en C. Koorn. Hierna sprak de heer C. de Vries van Dirkshorn als voorzitter van de Federatie Hollands Noorden een kort propagandistisch woord, er op wijzende, dat men vooral moet trachten de sympathie en steun der jongeren te winnen. Verder gaf de heer de Vries het bestuur en de leden verschillende praktische wenken, den wensch uitsprekende, dat deze afdeeling, die aanvankelijk met een zoo klein ledental be gon, moge groeien tot een flinke, sterke af deeling. Voor de winterpropaganda zal wor den gevraagd hier op 12 Dec. nogmaals de mooie Bondsfilm te laten draaien. Men zal vooruit kaarten verkoopen en de entree zoo laag mogelijk worden gesteld. Verder kan ook nog propaganda worden gemaakt met de vele tooneelstukken, die de bond heeft. Met algemeene stemmen werd besloten zich aan te sluiten bij de Federatie Hollands Noorden Tot afgevaardigde voor de vergadering der federatie werd benoemd de heer J. A. Pöortermans. Het geheele bestuur zal echter die vergadering bezoeken. Het huishoudelijk reglement werd vastge steld overeenkomstig het concept van oen Bond. De heer Olie zeide nog te hebben gepoogd de afd. Langereis uit haar winterslaap te wekken. Het bestuur zelf schijnt er daar niet veel meer voor te gevoelen en de geheele zaak is daar zoo goed als dood. Een poging om het bestuur bij elkaar te krijgen en moge lijk met N. Niedorp samen te smelten, slaag de niet. De heer Olie, die jaren lid van de afd. Langereis is geweest, zeide, dat het lidmaat schap van een dergelijke afd. natuurlijk niet bevredigt, en dat hij daarom lid van deze atd. is geworden in de hoop, dat er van deze afd wel iets zal uitgaan. Hierna sloot de heer Borst met de beste wenschen voor deze jonge afdeeling. Het plaatselijk crisiscomité vergaderde Dinsdagavond ten raadhuize, onder voorzit terschap van den heer J. Ootjers. v Medegedeeld werd, dat er op de rondge zonden circulaires voor een bedrag van 242 was geteekend, met nog enkele vaste maandelijksche bijdragen. Men besloot den lichtbeeldenavond, waar voor de heer Ten Bruggencate van Heiloo zich beschikbaar heeft gesteld te houden op 20 Nov. a.s. Vertoond zal worden „Een reis naar Indië". In welke zaal kon nog niet wer den vastgesteld Als de zaal van den heer Deutekom vrij is, zal de vertooning daar worden gehouden, zoo niet, dan bij den heer J. de Bakker. Indien U Kruschen nog steeds niet gepro beerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten. Zij hebben thans voor een beperkten tijd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrijgbaar gesteld, waar door het U gemakkelijk wordt gemaakt de werking van kruschen zelf eens te ondervin den. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen 1.60 en nog een aparten proef- flacon, welke voldoende ia voor ongeveer een week. Open eerst den proefflacon, probeer dezen en wanneer U daarna niet volkomen Overtuigd bent, dat Kruschen allea doet wat er van beweerd wordt, ia de gewone flacon nog ongeschonden. Breng dezen terug. Uw apothe ker of drogist is gemachtigd U uw heele uit gave 1.60 onmiddellijk en zonder omwegen terug te betalen. U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat het U iets kostte. Kan het gemak kelijker? Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij Amsterdam voorkomt. Men besloot een schrijven aan den burge meester te zenden, waarin de afkeuring door het comité wordt uitgesproken over het feit, dat de burgemeester bij de benoeming van een lid voor het omité de door hef comité op gemaakte voordracht van vier dames geheel heeft genegeerd en den heer Kansen heeft benoemd. Deze heeft de benoeming evenwel niet aangenomen. Het comité was van oor deel, dat er te weinig dames in het comité waren, waarom de genoemde voordracht was opgemaakt. Na de uitvoering met den heer Ten Brug gencate zal met de verdeeling der gelden een aanvang worden genomen. De werkzaamheden aan den Mosselen- brug beginnen in een vergevorderd stadium baren tijd de openstelling voor het verkeer te verkeeren. Reeds zijn aan beide zijden de halve opritten klaar, zoodat binnen afzien- kan worden tegemoetgezien. Woensdagavond hield de Vereeniging voor huisvlijt en floralia een ledenvergade ring in café van Ham. De opkomst was niet bijster groot, wat geen verwondering behoeft te wekken, als men het slechte weer in aan merking neemt. De voorzitter, de heer J. de Wit, zette uiteen, wat het doel van dezen avond was. Spr. hoopte, dat de besprekingen van aange- namen aard en succesrijk zouden zijn. Naar aanleiding der notulen sprak de voorzitter een kort woord van waardeering voor de door het echtpaar Deun in het be lang der vereeniging gedane werkzaam heden. De vergadering betuigde met het ge sprokene instemming. Uit de rekening en verantwoording der Floraliavereeniging bleek, dat de ontvang sten hadden bedragen f 169.49^, de uit gaven 195.34, nadeelig-fealdo 25.84H. Vöor de huisvlijt waren <fè cijfers: ontvang sten 385,38, uitgaven 390.25 Knadeelig saldo 4.87J4. Het vorig jaar bedroeg het bezit der vereeniging f 277.69, wat thans gedaald is tot 272.81 Op voorstel van den voorzitter werd be sloten het tekort te dekken uit het reserve fonds der huisvlijt. Uit het vereenigingsverslag bleek, dat het ledental stationnair is. Het aantal inzendin gen der keeren is langzamerhand aan 't af nemen, wat de voorzitter betreurde. Ook wer den eenige klachten betreffende de uitge reikte bloempjes en stekken onder de loupe genomen. Terloops werd nog aangestipt, dat beide vereenigingen ernstig in 't gedrang zouden komen, als inderdaad tot opheffing der school zou worden besloten. Er zal krachtig tegen worden gestreden, dat de ver eenigingen schade daarvan zouden onder vinden. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat gekozen werden de dames: mej. Tromp, mevr. ae Wit, mevr. Moeijes, mevr. Joh. van Hars kamp, mevr. J. Akkerman, mej. G. Kay en mej. A. Vennik. In de reserve werden be noemd mej. G. Slot, mevr. C. Hoogvorst, mevr. J. Dekker en mevr. G. Harskamp. Als mannelijke bestuursleden werden herkozen de heer J. de Wit, Jan Schuurman, Jan Moeijes en C. Krom. In de reserve werden be noemd de heeren P. Slot, H. Klerk en G. Moeijes. Als leden der kascommissie werden be noemd de heeren G. Moeijes, R. H. Witte- veen en A. van Ham. Als reserve werd aan gewezen de heer J. Schuurman. Met het oog op het a.s. tienjarig bestaan werden verschillende mogelijkheden bespro ken. Het bestuur verwacht, dat alleen reeds uit de inzendingen op de tentoonstelling zal blijken, dat men inderdaad hart voor de ver eeniging heeft. Getracht zal worden bij vol doende deelname een cursus in cartonnage- werk te organiseeren. Aan het bestuur wer den nog verschillende wenken gegeven, waar mee rekening zal worden gehouden. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting, waarbij de heer de Wit de hoop uitsprak, dat de tiende tentoonstelling een groot succes mag worden. Als verkooper voor de Coöperatie „De goede verwachting" werd aangesteld de heer A. Kooij Czn. De baggerregeling begint langzaam aan weer in te burgeren. Momenteel zijn on geveer 20 personen plaatselijk te werk ge steld, terwijl nog een vijftigtal emplooi vindt bij de R.W.V. in den Wieringermeer. Bij aanvang der werken te Rustenburg zullen, naar we vernemen, door den betrok ken aannemer in totaal 25 pCt. der benoo- digde werkkrachten uit de gemeente Hugo- waard en Ursem betrokken moeten worden, wat dus beteekent dat van iedere acht arbei ders er een uit deze gemeente zal komen. Dezer dagen slaagde mej. A. Quant te Den Haag voor het examen diploma kraam vrouw. Door den golfslag, veroorzaakt door de Noordwester ouien is een diep met kool gela den vaartuig van den tuinder P. Schuit gezonken. Met een nat pak en den schrik kwam de heer Schuit er af. De kool werd later weer opgevischt. Daar op het oogenblik 13 arbeiders aan den weg door het Geestmeranbacht werken en de zuurkoolfabriek alhier de andere arbei ders aan het werk heeft, is de uitzending naar de Zuiderzee opgeheven. Ongetwijfeld is dit voor de gemeente een voordeeltie. Gedurende de maand October werd aan spaargeld bij de R.K. Coöperatieve Boerenleenbank ingelegd 1869.51 en terugbetaald 10979.06. Op voorschotten werd afgelost 2022.25 en aan nieuwe voorschotten verstrekt 2950. In loopende rekening werd ontvangen 13088.14 en uitgegeven 2374.13. Wielrenne n. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Directeur Picard vertelt. Allerlei geruchten doen de ronde om den Zesdaagsche. Volgens het eene zou het ge heele gebouw reeds uitverkocht zijn, volgens andere is het nog niet zoo ver, maar zouden dan toch voor bepaalde avonden, voorname lijk den Zaterdagavond en den laatsten avond geen plaatsen meer te verkrijgen en weer andere geruchten spreken van de goed- koope rangen, die reeds geheel uitverkocht zouden zün. Teneinde te vernemen, wat van deze ge ruchten juist is, hebben wij ons eens tot den heer André Picard, oud-directeur van het Sportpalast te Berlijn en de Westphalenhal- le te Dortmund, gewend, die bij dezen twee den Amsterdamschen Zesdaagsche als com mercieel leider optreedt en onder wiens lei ding ook de voorverkoop van plaatsen staat En het was zeer interessant, wat de heer Picard ons vertelde! Want de heer Picard houdt er niet van om met een enkel woord te antwoorden en zoo waren wij spoedig in een levendig gesprek ge wikkeld, waarin hij ons vertelde van zijn on dervinding bij dezen voorverkoop, temeer in teressant omdat hij daarbij vergelijkingen trok, met zijn ervaring in twintig Zesdaag- schen in Duitschland. Om te beginnen: „Wij zijn niet uitverkocht! zeide de heer Picard. Wij zijn niet uitverkocht voor den geheelen wedstrijd en evenmin voor bepaalde avonden of middagen. Voor alle dagen zijn nog plaatsen te krijgen. Het is een betreu renswaardig gerucht, dat de ronde doet en waarvan wij reeds schade ondervonden heb ben. Gelukkig komt het echter voort uit de ver blijdende omstandigheid, dat het inderdaad zeer hard gaat met den verkoop. Er is o.a. via Lissone een uitgebreid net over geheei Nederland gesponnen en dagelijks komen de bestellingen bij honderden binnen En ten bewijze, dat ik niet overdrijf, jl. Zaterdag dus na negen dagen voorverkoop, was e'r reeds meer verkocht dan verleden jaar in den geheelen voorverkoop. Dat is dus buitenue- woon gunstig en. Denkt U „uitverkocht" te zullen yI) voordat de wedstrijd begint?" vroegen wii Als het zoo doorgaat, zeker! lachteA heer Picard. Dan hebben wij geen kassiers rompslomp van afrekeningen meer noodiU en kunnen wij volstaan met de toeschouwen binnen te laten. En, zooal% ik zeg, als diï zoo doorgaat, dan zal het er veel op lijken i Ik mag U inmiddels wel zeggen, vervolgd» de heer Picard, dat ik het nog nimmer zoo heb meegemaakt als het hier gaat. in Duitschland wordt ook voorverkoop gêhou. den, maar daar wacht men als regel tot den laatsten dag of koopt zijn kaart op den dag waarop men er heen gaat". 5' Waaraan schrijft U die geweldige be langstelling toe? Amsterdam heeft zijn Zesdaagsche en de Zesdaagsche heeft zijn publiek. Dat is vorig jaar, de laatste drie dagen reeds ko- men vast te staan en dat wordt thans beves tigd. „Intusschen", vervolgde de heer Picard met een blik op zijn collega, de heer Fr. Grolms, die aan het bureau tegenover hem rustig zat te werken, „intusschen het is voor mij niet moeilijk toeschouwers te trek. ken met een „veld" als Grolms heeft samen* gesteld. Bij zulk een „veld", dat zoowel spor- tief als attractief zeer bijzonder is, komt het publiek vanzelf". De heer Picard vertelde ons nog van de groote medewerking, welke hij ondervond van het centraal bureau voor touringcarrei. zen „Cebuto", dat na een intensieve propa ganda thans dagelijks tientallen touringcars vol plaatsen komt haden en van de 5000 kaarteq, die, evenals verleden jaar toen waren het er echter slechts 3000 weer voor werkloozen beschikbaar gesteld worden op alle middagen, behalve Zondagmiddag, tegen den prijs van 30 ets. En zij zijn niet slecht af, merkte de heer Grolms hierbij even op. Want op de middagen juist, op de meest onverwachte tijdstippen, worden vaak de veldslagen ge leverd, die beslissend zijn. Het is overigens merkwaardig, hoe fel het publiek hier in Nederland reageert op de ver- schillende berichten. Zoodra bekend is, dat een Brabantsch koppel geëngageerd was, stroomden de aanvragen uit Brabant binnen; verscheen een bericht van een Limburgsch koppel, dan kon men er zeker van zijn, dat de volgende post een lading bestellingen be vatte. Hollanders zijn een merkwaardig pu bliek, maar zeer sportief, zooals ik ervaren heb, besloot de heer Picard. En om op het uitgangspunt terug te keeren: Uitverkocht zijn: de tweede fronttribune voor Zaterdagnacht en Woensdagnacht, en de derde fronttribune voor Zaterdagnacht, Zon dagnacht, Woensdagnacht, Dinsdagnacht, Woensdagnacht en Donderdagavond. Alle overige plaatsen zijn voor alle avon den nog verkrijgbaar. Dat wil zeggen: nu nog. De baan goedgekeurd. Gisteren vond de keuring plaats van de baan, waarop de IIc Amsterdamsche zes daagsche wielerwedstrijd zal plaats vinden en, zooals de directie blijkbaar voorzien had (zij sprak nl. in een vriendelijk gesteld com muniqué van de „goed"keuring der baan!), is die baan precies dezelfd» als hef vorige jaar inderdaad door de betrokken autori teiten goed bevonden Daar waren de heeren Swaap de Beer, John Stol, Va i Eek, Slesker, Willems en ande.e technische autoriteiten, daar was ook de stadion-directeur de heer Jan v. d. Berg, die deel uitmaakt van de technische commissder N.W.U. en deze heeren hebben met ernstigen blik de uitgehol de notendop met de boog opstaande wanden in de bochten, tekeken en toen het oordeel luidde „goedgekeurd", toen bleken enkele heeren van bestuur en technische commissie der N.W U. bereid, met directeur Grolms voor de felle lampen der film-operateurs te poseeren en, naar de mimiek van de heeren Van Eek en Grob's te oordeelen, hebben deze heeren bij die gelegenheid zelfs het woerd gevoerd. Daarna verscheen een aantal renners in de baan en begon officieel de training. Onder deze eerste renners zagen we nog geen enkele van de 26 deelnemers, wel echter eenige be kende amateurs en profs :n zelfs de heer Stol besteeg in ziin oude kanpicenstrui de race fiets en cirkelde eenigen tijd op het eigen aardige baantje in het ronci. De tribunes wa ren al grootendeels bezet en A kon men niet bepaald zeggen, dat de corvpheeën van de Amsterdamsche sportvrienden aanstonds acte depresence gaven, de liefhebbers vatt dit meest sensationeele genre van wlelren- sport kwamen aanstonds al opdagen om voor dertig centen op de zesdagenbaan te zien rij den. Geleidelijk zullen de renners, die aan den grooten wedstrijd zullen deelnemen, nu wel komen opdagen en zoo valt er al eiken dag iets te beleven in het R.A I.-gebouw tot Vrij dagavond 17 November het startschot gege ven wordt door Neerlands jongste en ele gantste film-actrice, zulks als contra-dictio tegen de omgeving. Het voorspel hebben we dus gisteren al be leefd. 233. Er volgde nog een heel gesprek waar beiden niets van begrepen. Ik zal wel gedaan krijgen, dat we naar den Sjah gebracht worden. Die is doodsbang voor een oorlog met Tirol en laat ons wel vrij. Even werden8611 boe de toestellen ook hierheen gesleept eigenlijke vliegtuig was leelijk beschadigd» et gezellige tentje was nog vrijwel gaaf. Daar mlrl!^ke,n aan bevestigd, zoodat het een soort SC koets wer(I- Toen werden er paarden voor gespannen, de professor, Simmy en Wo-Wang galopl m appen en bopperdehop, daar ging het in

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6