Aqmda PROCES RIJKSDAGBRAND. De Nieuwe Catalogus Fa.h.W.MOLSMULLER, JCunst en Wetenschap Stad w Omgeving. £uchtvaact Jieck d Schoot Weec&eeicht Göring als getuige aanwezig. van de Sabina Bibliotheek verschijnt a.s. week. Daarin zijn opgenomen de nieuwste en meest gewilde boeken van thans. Deze catalogus wordt U op aanvraag franco toegezonden. Maakt er gebruik van bij Uw keuze voor de a.s. St. Nicolaas ALKMAAR. Stedelijk Muse urn, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Breng ze levend mee (dierenfilm). Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer Jeugdzonden, hoofdrollen Joan Crawford, Lewis Stone en Nils Asther. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., eiken avond half 8, hoofdnum mer Vannacht niet storen (hum.), hoofdrol Slim Summerville. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zaterdag 4 November. 8 uur, Harmonie, arbeiders-muziekvereeni- ging Excelsior, concert voor donateurs. Zondag 5 November. 7.30 uur precies, Harmonie, opvoering operette De Zilverwolf door de Alkm. Ope rette- en orkestvereeniging. 7 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, onderlinge wedstrijd gymnastiekvereeniging Voorwaarts. 7.30 uur, zaal Kok te Rustenburg, feest avond voetbalvereeniging. Maandag 6 November. 7.45 uur, Harmonie, bridge-wedstrijd. DE AMERIKAANSCHE VLOOT OP MANOEUVRE. Naar verluidt heeft president Roose- veit bij wijze van verzoeningsgezind ge baar machtiging gegeven voor het houden van een tocht in den zomer door de Amerikaansche vloot over den Atlan- tischen Oceaan. De vloot zou in den herfst weer terug keeren. MALTA ALS KROONKOLONIE. De Britsche G G. van Malta heeft in ver band met de crisis op het eiland van zijn dictatoriale volmachten cebruik gemaakt, om de grondwet buiten werking te stellen, waar door Malta tijdelijk weer het karakter van een kroonkolonie krijgt. CHARLES CHAPLIN ONTVOERD IN DEN N\CHT VAN 25 AUGUSTUS. 4.000 p. st. losgeld. De „Daily Mail" meldt dat de arrestatie, te Los Angeies van Red O'Riorden, een beruch- ten gangstei uit Detroit. die beschuldigd wordt van moord en dien men ook verdenkt, de hand te hebben gehad in het diama van Lindbergh's zoontje, het feit aan het licht heeft gebracht, dat zich onder de slacht offers dezer bende van ontvoerders ook de filmacteur Charlie Chaplin heeft bevonden. Het moet vaststaan, dat Chaplin in den nacht van 25 Augustus gedurende 12 uren van zijn vrijheid beroofd is geweest en daar na tegen betaling van een losgeld van 4.000 p st. op vrije voeten werd gesteld. Chanlin diende geen klacht bij de politie in. maar belastte particuliere detectieves met het onderzoek naar zijn ontvoerders. Onlangs legden dezen Chaplin drie foto's voor van beruchte bandieten, die moeten hebben deelgenomen aan de misdrijven van O'Riorden's bende. Chaplin herkende in de foto's zijn ont voerders niet pertinent. Wat ziin ontvoerinbetreft, wordt verder meegedeeld dat hij 's avonds laat Miss Pau lette Goddard. de heldin in zi]n eerstvolgen de film met zijn auto naai huis had gebracht. Op den terugweg, werd zijn wagen door andere auto's tegen een trottoirband gedron gen. en eenige mannen grepen hem beet. sleurden hem uit ziin auto en namen hem mee naar een afgeiegen huis waar hij den nacht moest doorbrengen. Den volgenden ochtend lieten zij hem telefoneeren met zijn advocaat, die spoedig daarna het losgeld, ten bedrage van 4.000 p. st in bankbiljetten van 50 dollars kwam betalen. Na dit incident hebben zoowel Chaplin als Miss Goddard zich een sterke wacht van particuliere detectives aangeschaft. Gemeld wordt voorts, dat tot duiver 14 andere fiimartisten eveneens door de ban dieten ziin on'voerd. Zij 'vebbin elk een los geld moeten be'aler dat varieerde tusschen de 200 en 3.000 p. st Waren de Bulgaren reeds eerder in Berliin? Na de pauze van gisteren wordt de kellner Heylo gehoord. Hij heeft beweerd Taneff. Dimitroff en Popofi in 1933 te Berlijn tt hebben gezien. De beschrijving, die hij van hen geeft, klopt evenwel volstrekt niet met het werkelijke uiterlijk der drie Bulgaren, zoodat de procureur-generaal verklaart, dat zijn getuigenis van geen waarde is. Mevr. Hartung, die vervolgens wordt ge hoord, was tot 1929 lid der K P. D. Zij trad meermalen als assistente op in het bureau der Roode Hulp te Berlijn, waar Dimitroff haar in 1928 herhaaldelijk heef» bezocht De secretaris vertelde haar, dat Dimitroff de vertegenwoordiger was van de in Duitsch- land wonende Bulgaarsehe emigranten Hij moest de emigranten bij de Roode Hulp legi timeeren. President: Werden de emigranten direct bij Dimitroff gebracht? Getuige: Neen, zij spraken met hem door bemiddeling van een derde. Dimitroff vond zichzelf te voornaam om met die lieden om te gaan Toen ik de foto van Dimitroff in de krant zag, heb ik dadelijk tot me zelf ge zegd: dit is beslist de man, die indertijd ver- Na de pauze van gisteren worde de kellner granten was. Op de vraag van den president, wanneer get. uit de communistische partij was getre den, verklaarde get., dat zij in Aug. "29 uit de Rote Hilfe en uit de partij was gegaan wegens de behandeling der emigranten. Pres.: Ge hebt bij de confrontatie nezegd. dat ge beklaagde Dimitroff beslist herkende. Hebt ge ook Popoff vroeger gezien? Get.: Ik ben zeker, dat ik Popoff bij een vrouw gezien heb, bij wie Bulgaarsehe emi granten woonden. Dat was in 1928. Bij de confrontatie had zij hem herkend. Omtrent Taneff was zij minder zeker. Na nog enkele vragen van dr. Teichert, verklaarde get. indertijd den naam van Dimi troff niet te hebben gekend, maar dezen eerst thans vernomen te hebben. Popoff verzekert dan nog in '28 geen enke len dag in Duitschland te hebben vertoefd, maar in Rusland, en wel van Juni tot Augus tus aan de Zwarte Zee voor een kuur. Daarna werd de* zitting .ot vandaag ver- daagd. Het proces te Berlijn bereikt naar veler verwachting heden een politiek hoogtepunt door het verhoor van Hermann Göring, rijks minister van luchtvaart, Pruisische minister president en Pruisisch minister van binnen- landsche zaken, voorzitter van den rijksdag, als getuige. D» afzetting rondom het rijksdagge bouw is versterkt evenals het toezicht in de zittingzaal zelf, die geheel gevuld is. Er zijn nog 13 andere getuigen gedaagd, waaronder de beiden gisteren reeds ge hoorde vrouwen uit Moskou. De zitting wordt vandaag bijgewoond door een groot aantal hooge staatsambtenaren o a. door den rijksminister van justitie dr. Franck. Het rijksgerechtshof is ge zwicht voor de beweringen, die gisteren onmiddellijk de ronde, dat Dimitrof tot Dinsdag van het bijwonen der zit ting is uitgesloten, om te voorkomen, dat hij met zijn vragen den Pruisischen minister-president in het nauw zal drij ven, en de senaat heeft derhalve zijn besluit van gisteren ongedaan gemaakt en besloten Dimitrof vandaag weer toe et laten. Dimitrof komt binnen: stralend en zelfbewust. Eenige minuten voor 10 worden de be klaagden binnengeleid, van der Lubbe in .zijn bekende houding, Dimitrof, stra lend en zelfbewust. Om kwart over 10 komt de senaat binnen en opent dr. Bünger de zitting met de vol gende mededeeling. Op den dagorder van heden staat het verhoor van den minister president en rijksdagpresident als getuige. Bij de belangrijkheid van dit getuigenverhoor heeft de senaat gemeend, de voor den be klaagde Dimitrof afgekondigde straf van uit sluiting tijdens het verhoor van deze getuige te moeten opheffen. Dimitrof is dientenge volge thans weer aanwezig. De overige ge tuigen, die vandaag gehoord zullen worden, moeten zich uit de zaal verwijderen, waarna Dimitrof het protocol van de zitting van gisteren wordt voorgelezen. Lasterpraatjes in het buitenland Dan verschijnt minister president Göring voor de getuigeniafel. President: De procureur-generaal heeft u, mijnheer de minister-president en den rijks minister dr. Göbbels als getuigen gedag vaard om u het recht te geven u onder eede uit te spreken over de verdachtmakingen van laster, die van zekere zijde in het buitenland in het bijzonder in het Bruinboek tegen u in verband met dit proces zijn uitgestrooid, als mede over de verder daarmee in verband staande gebeurtenissen, maatregelen en om standigheden. Het rijksgerechtshof heeft zich hiermede accoord verklaard. Minister president Göring legt dan den eed af. Pres.: „Aangezien u naar ik aanneem den inhoud van het Bruinboek bekend is, meen ik voorloopig zonder bepaalde vragen te stellen het aan u te kunnen overlaten een verklaring in verband met de zaak geven". Wat Göring zegt: Göring: Mijnheer de president. U zei zoo even, dat ik als getuige ben gedaagd om mij om zoo te zeggen tegen de op mij gedane aanvallen in het Bruinboek te verdedigen. Ik zie mijn getuigenverklaring van twee ver schillende gezichtspunten. Ten eerste kom ik ongetwijfeld als getuige in aanmerking, die voor het geheele probleem van de brand stichting in den rijks van absoluut belang is, want ten slotte ben ik een getuige, die ter plaatse aanwezig was en in mijn kwaliteit van rijksdagpresident kan mij het in brand- steken van het mij toevertrouwde bouwwerk niet overschillig zijn. Ten tweede kom ik als getuige in aanmer king omdat het in mijn kwaliteit van Prui sisch minister-president en minister van bin- neniandsche zaken in de eerste plaats mijn taak is en in de toekomst zal zijn voor de veiligheid in het grootste land van het rijk met mijn persoon borg te staan, zoodat ik in de eerste plaats gedwongen ben den strijd tegen het vernielingswerk der communistische invloed van Moskou te voeren. Wat de verwijten van het Bruinboek be treft verklaar ik, dat ik er niet het minste prijs op zou stellen de verwijten die in het Bruinboek tegen mij zijn gericht te ont zenuwen. Zij zijn dernate grotesk, dat ik het overbodig acht het gerecht nog bijzonder heden mee te deelen. Ik ben ook in cie geluk kige omstandigheid te wten hoe dit Bruin boek is ontstaan, want ik weet door mijn ver trouwenslieden, dat iedere schelm, die in de dagen van het ontstaan van het Bruinboek iets op zijn kerfstok had een betrekking lucratieve bezigheid heeft gevonden in het fabriceeren van de gruwel en hetze berichten van het Bruinboek. Wij weten zelfs, dat in Duitschland propa- ganda-bureaux bestaan om de „belangrijke getuigen" in spelonken en zoovoorts bijeen te zoeken, die dan bij de groteske behandeling van het geval te Londen als getuige optreden. Ik moet derhalve weigeren mij te verdedigen tegen de verklaringen van dit gespuis. Göring speelde geen luit. In groote trekken wordt in het Bruinboek beweert, dat mijn vriend Göbcls mij op het plan heeft gebracht den rijksdag in brand te steken en dat ik dat toen met vreugde ten uitvoer heb gebracht. Verder wordt beweerd, dat ik bij dezen brand wonende tegenover den rijksdag rustig heb toegezien. Ik geloof gehuld in een blauw zijd in toga. Het ont breekt er nog aan, dat ik evenals Nero luit had vesoeeld. Voorts wordt beweerd, dat de gang tus schen den rijksdag en het paleis van den president gebruikt zou zijn door mijn SA- lieden om den rijksdag in brand te steken. Ik behoef niet te verklaren, het is inmiddels af gebleken, dat deze geheimzinnige gang voor ieder die door de straat gaat en door de luchtkoker naar benedefi ziet gemakkelijk te zien is. De brand in den rijksdag was voor mij evenzeer een verrassing, als voor elk ander behoorlijk denkend mensch. Al bestrijden wij ook zelf het parlementairisme, toch hebben wij den strijd van het jaar 1924 af op slui tend legale manier gevoerd. Wij hebben ons slechts verzet tegen de werkwijze van het parlementairisme. Dimitroff weer verwijderd. In den loop van de zitting van heden maakte Dimitroff na beëediging van de ver klaring van Goering eenige hoonende opmer kingen en stelde een aantal vragen, die door Goering scherp en opgewonden werden be antwoord, zoodat de president meende Dimi troff te moeten waarschuwen. Toen Dimitroff echter zijn vragenreeks op dezelfde wijze vervolgde, werd hij opnieuw uit de zitting verwijderd. Ongecorrigeerd PRIJZEN VAN SPEK. In afwijking van hetgeen eerder werd be kend gemaakt, zullen, met ingang van Maan dag 6 Nov. a.s., door de Neder 1. Varkenscen trale de onderstaande prijzen worden betaald voor het aan haar geleverde versch spek, af komstig van varkens geslacht na 4 Nov. 1933: A. spek boven 28 K G. per strook zonder wang 0.64; B. spek van 2427.9 K.G., idem, 0.62; G spek van 1823.9 K G., idem, 0.61D. spek van 1317.9 K.G., idem, 0.56; E. spek van 10—12.9 KG, idem, 0.51F. spek van 5—9.9 K.G., idem, 0.48; G. spek van 10—13, idem, en zonder achterkinkel 0.60; H. spek van 8.9.9. K.G. per strook zonder wang en zonder achterkin kel 0 58; I. spek van 57.9 K G. per strook zonder wang en zonder achterkinkel 0.56. HANDEL IN MARGARINE. Een audiëntie bij minister Verschuur. De voorzitter en eenige andere leden van het comité van actie van margarine handelaren zijn gisteren in audiëntie ontvangen door minister Verschuur. Te genwoordig waren de rechtsgeleerde ad viseur van het comité mr. dr. H. F. A. Hijlaard onder voorwaarde, dat het Rijk voor zijn rekening neemt de kosten van het vervoer per autobus der kinderen van Hijlaard en omstreken naar de school te Huins. PREDIKBEURTEN.' Zondag 5 Nov. 1933. SINT PANCRAS, 9.30 uur, ds. Koolhaas, van Rotterdam. 3 uur, ds. Kloosterman, van Amsterdam. EG MOND AAN ZEE, Ned. Herv. Kerk, nm. 7 uur, ds. Baar, van Alkmaar Zondagsschool „De Blijde Boodschap", Christ. School Trompstraat. Leeftijd 9 jaar en ouder vm. 11.45—12.45; leeftijd 5 tot en met 8 jaar nm. 23 uur. Oud-kath. kerk, vm. 8 uur, vroegdienst; vm. 10 uur, late dienst; nm. 7 uur, vesper. Geref. Kerk, vm. 10 uur, preeklezen; nm. 4.30 uur, preeklezen. DE ITALIANEN. De artisten van de Italiaansche opera kun nen noode van ons scheiden. Gisteravond ga ven zij in 't Gulden Vlies voor een goed ge vulde zaal hun derde opera-concert waaraan naast bekenden, ook eenigen medewerkten die men voor het eerst in Alkmaar zag. De be kende artisten waren: Hilde Reggiani (so praan), Luigi Fort (tenor), Antenore Reali (bariton). De nieuwelingen waren: Carlo Merino, Gianna Rubisi (mezzo-sopraan), Se- rafina di Leo (dramatische sopraan), José Santiago Font (bas). Het was weer 'n prachtige troep, en het concert had het bekende verloop, n.1. 'n ent housiast publiek en na de pauze na elk num mer een extra. Het eerste gedeelte van het programma sloot met een duet voor sopraan en tenor uit „La Sonnambula", van Bellini, het tweede gedeelte met het kwartet uit Ri- goletto, van Verdi. Als accompagnateur trad op Adolfo Fan- fani die zijn werk uitstekend deed. A. K. BERGER KUNSTKRING. Het Groot-Nederlandsch Tooneel speelt 16 November voor den Berger Kunstkring Ver- neul's „Mallemolen" waarvan de vorige week met zooveel succes de première ging in het Leidscheplein-theater te Amsterdam. In Februari geeft het gezelschap Cor Ruys een opvoering van „De Vier Mullers", ter wijl voor een opvoering in Dec. of Jan. on derhandelingen gaande zijn. Völlmar en de economische raadsman de heer G. v. Duyn, accountant. De mi nister verleende willig oor aan de woordvoerders en verzocht hen op kor ten termijn aan hem te willen inzenden een schriftelijk exposé waarin ook ge formuleerd zouden zijn de aan den mi nister voorgestelde in het belang van I margarinehandelaren te treffen maat regelen, daarop neerkomende, dat mar garinehandelaren bij het doen van hun bestellingen wederom vrije keuze zou den hebben van leveranciers. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel (uitreis) is te Athene aangekomen; de Snip (terugreis) landde te Calcutta. OPHEFFING OPENBARE SCHOLEN. De raad der gemeente Hummelo en Keppei heeft besloten tot opheffing van de openbare lagere scholen in de dorpen Hoog- en Laag- Keppel, en (met medewerking van het rijk) tot den bouw van een nieuwe openb. school halverwege tusschen beide dorpen. De raad der gemeente Aalten heeft de openb. school in de buurtschap IJzerlo opgeheven. DE NED. HERV. GEMEENTE TE ANNA PAULOWNA. De herv, gemeente te Anna-Paulowna is sedert jaren noodlijdend, doch als gevolg van de crisis is thans de toestand zoo bedroe vend geworden, dat niet meer in dien toestand kan worden berust en actief moet worden opgetreden. In den loop der jaren bleven tai van leden weigerachtig, aan hun verplich ting, om den aanslag te betalen, te voldoen. Men js nooit tot vervolging overgegaan. De hoogere kerkelijke colleges hebben echter steeds op strenger optreden aangedrongen. De toestand van de financiën is nu zoo ern stig geworden, dat kerkvoogden en notabelen voor de keus staanof hun ambt neer te leg gen, óf tot vervolging van de talrijke weiger- achtigen over te gaan. Tot dit laatste is nu besloten, wat ongetwijfeld tot gevolg zal heb ben, dat velen voor het lidmaatschap zullen bedanken. OPHEFFINO OPENB. SCHOLEN. De gemeenteraad van Baarderadeel (Fr.) heeft thans met 6 tegen 5 stemmen besloten tot opheffing der openbare lagere school te DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. Te Alkmaar vergaderde het bestuur van de Algemeene Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwar tier met de voor die Kiesvereeniging gestelde candidaten voor Hoofdingeland en Hoofd ingeland-plaatsvervanger, ten einde bespre kingen te houden over de te voeren propa ganda. Aanwezig waren ook de candidaten der Alkmaarsche vereeniging voor den Han- deldrijvenden en Industrieelen Middenstand. Er werd besloten verschillende openbare ver gaderingen te houden, waar gelegenheid zal zijn voor vrij debat, zoodat verwacht mag worden, dat de candidaten der politieke par tijen aanwezig zullen zijn, om hun inzichten te stellen tegenover die der Algemeene Kies vereeniging. Men was er van overtuigd, da; de strijd tusschen beide partijen de èene die van meening is, dat de partijpolitiek wèl' in het Hoogheemraadschap op hare plaats is de andere die dit uit den booze acht een felle zal zijn, doch de vergadering was van oordeel, dat die strijd op waardige, eerlijke en royale wijze behoort te worden gestreden Van den kant der Alg. Kiesvereeniging zal dit op de genoemde wijze geschieden. Uit de gedane mededeelingen over het optreden der politieke partijen, tot nu toe aan den dag be legd, meende de vergadering te moeten op maken dat men aan de andere zijde blijkbaar een andere opvatting huldigt. In dit verband werd nagegaan het verloop der onderhande lingen over het treffen van een compromis, ten einde de verkiezingen bij enkele candi- daatstellmg te doen afloopen. Met kracht kwam men op tegen de voorstelling, in het pers-communiqué der politieke partijen ge geven, alsof de Algemeene Kiesvereeniging maar wat beweerde, als zij op grond van ver- kiezingscijfers bij de stemming van 1927 be haald op 11 van de 24 zetels recht zou heb ben. Van de zijde van hen, die aanwezig wa ren op de bijeenkomst, waar de compromis- mogelijkheid werd besproken, werd vastge steld, dat die cijfers op die vergadering wer den verstrekt door vertegenwoordigers der politieke partijen, welke cijfers ook juist zijn gebleken. Bovendien, als het dan waar mocht zijn, wat van de zijde der politieke partijen wel wordt beweerd, n.1. dat in hun bemoeienis met de verkiezingen voor het Hoogheem raadschap niet ligt opgesloten het brengen van de partijpolitiek in dat Waterschap, waarom, zoo werd dan gf vraagd, eischen de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772,6 m.M. te Blocksod. Laagste barometerstand 737;1 m.M. te Jan- mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 5 November): Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind; later zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe ratuur. Weeroverzicht. De depressie over het Oostzeegebied is verder opgevuld. Over de Britsche eilanden handhaafde zich de hooge druk. doch nabij IJsland passeert een diepe depressie, die zelfs nabij de Farör en Shetlands den barometer doet dalen. De algemeene luchtdrukgradiënt in onze omgeving is heel zwak geworden, zoodat na een kouden nacht in den morgen nevelvorming optrad over het midden en zuid-westen van ons land en West Duitsch land. Ook over het verdere waarnemings gebied is het rustig weer. Slechts op IJs land waait een flinke westerstorm. De och- lendtemperatuur is over vrijwel geheel West- Europa gedaald. In Midden-Zweden en Lap land kwam flinke vorst voor. Er werd minder neerslag gemeld. De vooi uitzichten voor het weer bij ons zijn nog vrij gunstig. Waar schijnlijk zal de nacht weer flinke afkoeling en nevel brengen, doch overdag zal deze nevel verdwijnen. De bewolking zal later iets zwaarder zijn dan heden. De regenkansen zijn echter nog klein. politieke partijen dan zoo'n onbehoorlijk groot gedeelte der zetels voor zich op? Er was dan geen enkele reden, om met aan de Algemeene Kiesvereeniging 9 zetels ter be-> schikking te stellen, daar haar afgevaardig den, ongetwijfeld ook naar de meening der politieke partijen, toch zeker alleen zitting zouden nemen, om uitsluitend de belangen der ingelanden te dienen. De vergadering was van oordeel, dat de behartiging van de belangen der ingelanden behoort te worden overgelaten aan die ingelanden zelf, en zoo- lag de politieke partijen zich blijven bemoeien met deze verkiezingen, zoo lang zullen ver kiezingen moeten worden gehouden, omdat de Alg. Kiesvereeniging nu niet en nooit haar standpunt zal prijs geven. In dien zin zullen de kiezers door haar worden ingelicht Nagegaan werd, welke candidaten zijn ge steld. Daarbij bleek, dat in het district Den Helder waren gesteld voor Hoofdingeland: Door rhorn, eereboom politieke partijen de heeren G. van der Sluis te Zijpe, P. Tromp te Heerhugowaard en P. Zeeman te Alkmaar. Voor Hoofdingeland-plaatsvervanger door de Alg. Kiesv. W. Kooyman te Barsmger- hom, E. Nieuwenhuis te Lisse en D. Wit te N. Niedorp. District Alkmaar voor Hoofdingeland: Door de Alg. Kiesv. G. Haremaker te Koog aan de Zaan, mr. C J. de Lange te Alkmaar en A. Schrooder te Heiloo; door de politieke partij de heeren H. Klaver te Alk maar, G Kramer Glijnis te Oterleek en P- Slot A.Pzn. te Broek op Langendijk. Voor Hoofdingeland plaatsvervanger: Door de Alg. Kiesvereen. A. Burger te Alkmaar, Jhr. H. van Foreest te Heiloo en J. Kroonenberg te Zaandam; door de pol. partijen J. J. de Boer te Assendelft, J. H. Langendijk te Beemster en J. Rmgers te Alk maar. District Hoorn Hoofdingeland: Door de Alg. Kiesv. J. Kamp te Berkhout, J. van Kampen te St. Pancras en G Schou ten Cz. te Blokker; door de pol. partijen J- Best te Berkhout, J. Lakeman te Grootebroek en J. Pijper te Twisk; voor Hoofdingeland plaatsvervanger door de Alg. Kiesv. A. Schermer te Hoogkarspel, K. Slagter te Hoogwoud en mr. P. Winkel te Hoorn; door de pol. partijen A. Commandeur te Span broek, J. B. van Kampen te Spierdijk en Abr. Sluis te Enkhuizen. District Purmerend Hoofdingeland: Door de Alg. Kiesver. J. Barendrecht Gz te IJpolder, C. de Boer te Edam en G. J. de Goede te Wijdenes; door de pol. partijen C. P. Hartog te Midden-Bermster, J. Kroonen- burg te St. Pancras en G. Roeleveld te U- ptndam. Hoofdingeland-plaatsvervanger: Door de Alg. Kiesv. C. Berghouwer te Zaandam, J. Koning te Purmer en J Laan te Kwadijk; door de pol. partijen C. Ham te Wijdenes, C. Kakes te Zaandam en P. Pluis- ter te N. Niedorp. PROTEST TEGEN STEUNVERLAGINO- Hedenmorgen weigerde een groep steun* trekkende werkloozen aan de Gemeentelijk® Arbeidsbeurs hun verlaagden steun in ont vangst te nemen en zich voor de loketten te verwijderen. Aangezien daardoor de werk zaamheden bij het uitbetalen van de andere werkloozen werd bemoeilijkt, werd de politie gewaarschuwd, wie het gelukte door over redend op te treden, de protesteerenden te W" wegen het lokaal te verlaten. Een tweetal communistisch georganiseerden, de heeren Visser en Veen bleven echter weigerachtig en gingen zelfs op den grond liggen, waarop de politie zich genoodzaakt zag hen op «w* binnenplaatsje neer te leggen, waar zij g'?* gen staan zoodra de politie zich had verwil derd, om weer te gaan liggen zoodra de P°~ litie verscheen. De commissaris van politie, de beer

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2