Zooals verwacht kan worden, krijgen TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZE5DAAGSCHE. marla innam, heusch niet hopeloos von den; vandaar ook, dat wij nu nog ïnee- mn. dat er nog heel wat veranderingen genoteerd moeten worden; misrrhien elke week wel. Het is immers zoo dui delijk: Z V. V en D W S de twee lei dende ploegen en H. R C. de lijdende ploeg. Enfin ,hoe het ook zij, hier zou in elk geval gestreden worden, om wat hooger op de ranglijst te klimmen De eiub, die verloor, zou de 9de plaats innemen en wie voelt daar nu voor? Aicmaria wilde dus winnen! Het feu eacré" kwam, nog wel niet voor 100, tnaar dan toch voor 70 En die 70 zijn voldoende geweest. Er is gewerkt door de geheele ploeg; er is hard ge werkt van het begin tot het einde En dat niettegenstaande het in het begin Liet wilde lukken. Want het eerste half uur van den strijd was er een volkomen Alcmaria- overwicht, zonder dat dit tot doelpunten in uitdrukking kwam. De aanvallen werden toen of niet goed afgewerkt 6f er werd te weinig en te onzuiver gescho ten. Toen kwamen er twee doelpunten op verrassende wijze en met een breede, open aanval. En de voorsprong was verdiend In de tweede helft heeft Zeeburgia een tijdlang getracht op te halen, doch de Alcmaria-verdediging hield stand, de halflinie wist het spel te verplaatsen en weer kwam een Alc naria-overwicht iret als resultaat één doelpunt. Nog eens moest Aicmaria een offensief af «laan en toen kwam de laatste 5 minu ten In plaats van verdedigen viel Alc- maria heftig aan over beide linies en de etrijd eindigde zonder dat de overwin ning bepaald in gevaar was geweest. Ziedaar in het kort het verloop van den strijd, die wij thans nader zullen be schrijven. Precies 2 uur werd begonnen W-der leiding van den heer Theo Bosch Aicmaria had de volgende opstelling: Oud es Bijlsma Ooms Rootring Jr. de Grand Lengers Keppel Rootring Sr. Peereboom de Jongh Hamstra Het begin is niet zoo oijster mooi voor Aicmaria. De thuisclub toch zet al direct een aanval op en voordat de wedstrijd een minuut oud is, suist er al een schot rakelings over de lat van Oudes' heilig dom. Nadat ook een tweede poging van Zeeburgia door Oudes om hals gebracht is. neemt Aicmaria het spel in handen en dat is het begin van een lange perio de, waarin Aicmaria voortdurend in den aanval is en Zeeburia zich tot snelle en gevaarlijke uitvallen bepaalt. Keppel demonstreert al spoedig, hoe men een corner moet nemen, want hij plaatst het leer vlak voor den doelmond. De keeper is echter in goeden vorm en etompt ver weg. Datzelfde doet hij een halve minuut later nog eens, doch nu kan hij ver weg trappen, zoodat een aanval der Zeeburgia-rechtervleugel volgt met ook een corner tot resultaat Ooms zorgt hier voor opruiming en plaatst al weer naar Hamstra, die echter slecht voorzet. Dadelijk komt Aicmaria terug. Lengers plaatst naar voren, de linksback mist en Keppel ziet zijn kans Een korte ren, een schoten via de paal vliegt het leer uit! Nogmaals pro beert Keppel, die zeer actief is, het, maar nu is de doel verdediger ei, die zijn voorzet onderschept. Plotseling ontstaat dan gevaar voor 't Alcmaria-doel als bij een snelle door braak van den rechtervleugel Ooms te rug speelt op Oudes en deze iets te laat is. Maar Bijlsma ziet het gevaar en trapt resoluut weg. Nog een aanval van de thuisclub volgt, maar strand,. op bui tenspel, En dan is Alcmaria's linker vleugel in actie; de Jongh komt voor het doel. maar hij schiét ver naast Even komt Zeeburgia in de meerder heid. De rechts-buiten weet een corner te forceeren en plaatst die scherp voor het Alcmaria-doel. Oudes stopt nog net met veel moeite, terwijl hij even later een hard schot van den llnks-binnen heel fraai onschadelijk maakt. En nog maals moet Oude» actief worden, als de oudste Rootring een paar keer de k'uts is kwijt geraakt, maar tenslotte ziet Zeeburgia geen kans, om er door te komen en Aicmaria verplaatst bet spel weer naar de Zeeburgia-helft. Eerst wscht de Jongh te lang met een goede schietkans, dan noteeren wij eeri ren van Hamstra en een zuivere voorzet, die de Grand schitterend inkopt, maar die de keeper even mooi uit zijn doel ranselt. Zoo gaat de strijd verder Voortdurend zijn de Alcmarianen in den aanval, ter wijl de thuisclub slechts uitvallen kan doen, die echter zeer gevaarlijk zijn. Bij een van die uitvallen kan de rechts buiten hard op het doel schieten, docb Oudes redt in prachtigen stijl Even later demonstreeft het Alcmaria-bi.inentrio, hoe men een kans moet missen Tot vier keer toe krijgen de 6pelers een mooie kans, maar geen van de drie kan ook maar een schot lossen Ze zijn stuk voor stuk juist iets te taat Zoo gaat het eerste half uur voorbij, zonder dat er gedoelpunt wordt. Wel is Aicmaria sterker, wel is de halflinie. goed op dreef en steunt ze de voorhoede, maar succes blijft uit Zelfs dreigt dat van den anderen kant te komen als Ooms en Bijlsma beiden bij een door braak missen Er volgt een hee' bard schot, dat Oudes slechts vallende tot e< roer kan verwerken Een snelle aan val van den rechtervleugel wordt even later door Ooms onderbroken terwijl de jongste Rootring dan toont, dat hij als halfback kan spelen Hij onderbreekt een aanval, brengt het leer op naar Keppel. die «en pass aan Peereboora geeft en heel hard vliegt de bal dan in het net. Aicmaria neemt de leiding. Na 33 minuten is het Peereboom dus 1;«lukt, om aau zijn club de verdiende eiding te geven. Natuurlijk volgt direct een poging van Zeeburgia om gelijk te maken, doch Ooms zorgt er voor dat het slechts een poging büift Nog mag Zeeburgia een corner nemen, die hee' naai niets op- *le-ert en dan volgt even later al weer een snelle en open aanval van Aicmaria Hamstra krijgt tenslotte den bal, zet zuiver en hoog voor naar Peereboom, die opnieuw inschiet en den keeper geen schijn van kans geeft (0—2). Nog geen minuut later schiet dezelfde speler precies in het zijnet en dan pro- boert Zeeburgia om den achterstand in te halen. Eerst onderschept Oudes een voorzet van links, dan werkt Ooms een corner ver weg, even daarna zorgt Len gers voor opluchting, door een vrije trap tegen Aicmaria resoluut te retourneeren en dan rent Hamstra weer langs de lijn en lost een schuiver van zeldzame zui verheid. Echter de Zeeburgia-keeper ziet het gevaar en stopt het schot prach tig. En even later zet Hamstra nog eens voor, doch Peereboom, vlak voor doel staande, kopt over de lat. Meteen is het dan rusten Na de thee. wij direct na Je rust een Zeeburgia- offensief, maar .de witte achterhoede is op dreef en retourneert vrijwel alles. Even dreigt Aicmaria een verdedigende houding aan te nemen, doch nu voor t eorst zien wij Rootring* als aanvoerder goed op treden Hij stuwt zijn voorhoede en zijn middenlinie op, geeft zelf het voorbeeld en het spel verplaatst zich meteen. Nu worden beide voorhoeden herhaaldelijk aan het werk gezet, doch de verdedigingen handhaven zich. En al weer is de Alcmaria-voorhoede het ge vaarlijkste, doch met schieten niet erg gelukkig. Zoo ziet Hamstra een schot van hem juist via een back corner vlie gen en is een schot van de Jongh even later precies hetzelfde lot beschoren Even vyordt er dan gestopt voor een Zeeburgiaan, die in botsing met den bal is geweest. Spoedig is de man weer op gepompt en het spel gaat verder. Aicmaria forceert eenige corners, die goed genomen worden, doch waaruit geen doelpunt ontstaat. En weer be paalt Zeeburgia zich tot uitvallen, die nu nog minder gevaarlijk zijn dan voor de rust, omdat het spel veel te kort worut gehouden. Toch komt er bijna een tegen punt, als Ooms eens heel raar terug speelt op Oudes en deze onmogelijk in staat is, om weg te werken. Gelukkig weet Bijlsma nog juist op het nippertje te hulp te komen en met Oudes weet hij het terrein te zuiveren. Ook Zeeburgia mag dan een corner nemen (de eerste na de rust) maar de links-buiten plaatst het leer ver achter het doel. Dan doet Hamstra direct daar op veel beter, maar hier is het de ver dediging, die het gevaar bezweert. Weer komt er gevaar voor Oudes' doel, als de geheele rechtervleugel in zuivere buitenspel-positie doorbreekt, maar de rechtsbinnen schiet precies naast het doel. En dan doen de beide Rooterings prac.itig werk, door samen een tweetal vinnige aanvallen af te slaan. Dan is het de beurt van Aicmaria. De thuisclub zal$t iets af. Rootring iet zijn halflinie weer in actie en een lange serie Alcmaria-aanvallen volgt, echter zon der resultaat. Het spel wordt nu nog sneller dan voor de rust en juist weer in deze periode van overwicht moet Aicmaria oppassen voor de uitvallen van Zeeburgia. Bij een van die uitvallen mist Ooms een zeer lastig geval en een hard schot van den rechtsbuiten volgt. Maar Oudes is ongenaakbaar en tipt bet leer naar Lengers. die al weer de voor hoede aan het werk zet. Voorzetten van Keppel en Hamstra volgen elkaar op en de Zeeburgia-keeper krijgt het heel druk. Hij werkt echter uitstekend en zorgt er voor, dat de ach terstand niet grooter wordt. Dan, er is al weer bijna een half uur gespeeld, gaat al weer de rechtervleugel der Zeebur- gianen er vandaar en a, weer in buiten spelpositie. maar Bijlsma achterhaalt het duo en trapt vlug corner. Uit deze hoekschop ontstaat een vrij langdurige doelworsteling voor het Alcmaria-doel, d^ch Oudes c s. blijven meester van het terrein en tenslotte krijgt Peereboom het leer Fij rent alleen op het doel af, doch de keeper redt heel mooi het har de schot van den mid-voor. Dan komt het laatste kwartier Zeebursria doet een laatste poging. Doch op het kritieke ni',ment mist de mid-voor, als hij alleen voor Oudes komt te staan Dat had een ommekeer in den strijd kunnen ba- teekenen Nog neemt Zeeburgia twee rennen, ztuder resultaat al weer, en dan 7 mi nuten voor tijd komt het derde doelpunt. Bij een aanval van Aicmaria komt Hamstra dicht hij doel. Hij zet hoog voor, de keeper kan er nel niet bij :n 't is weer Peereboom, die de kans ac cepteert (0—3). Hoewel Zeeburgia nog één poging doet en met 10 n^n ten aanval trekt is er geen kans op succes. Integendeel, Aicmaria speelt rustig en zelfs neemt le witte ploeg het spel weer ln handen Een lai ge serie aa.ivallen van Hamstra en Keppel volgen nog, Keppel doelpunt zelfs nog eens, wat door den scheids rechter echter wordt afgekeurd en in deze periode van Alcmaria-overwicht komt dan het einde, zonder dat het laat ste kwartiertje bepaald benauwend was geweest. Aicmaria had eindelijk eens weor ge wonnen. Spel en spelers. Voor de rest kunnen wij kort zijn Wanneer wij het spel van Aicmaria nog even mogen beschrijven, dan moeten wij allereerst een compliment brengen aan h«t geheele elftal, dat zeer hard ge werkt heeft en «en zeer verdiende over winning behaalde. Een bepaald zwakke plaats was er niet En wanneer wij een paar spelers mogen noemen, dan zijn hier In de eerste plaats de gebroeders Rootring. De oudste begon heel zwak, deed het eerste half uur heel onwennig, doch toen herstelde hij zich en leverde vooral na de rust een uitstekende partij voetbal. En de jongste heeft in langen tijd niet zoo gespeeld als gisteren. Zoo wel aanvallend als verdedigend was Jan in fraaien vorm en de geheele lin ker-vleugel van Zeeburgia werd lam ge slagen. Doch daarnaast was hij voor 't eerst een werkelijke aanvoerder. Hij heeft voortdurend zijn medespelers meegesleept ten aanval; hij zorgde er voor, dat de halflinie niet te vee' terug trok en wist meteen de voorhoede te inspireeren tot „open spel". Die voorhoede, om nu de linies eens te bespreken, speelde aanvankelijk te kort, wat wellicht zijn oorzaak vond in het zeer gladde veld. Doch toen men eindelijk aan het veld gewend was en toen breede aanvallen kwam, kwamen ook de doelpunten. De vleugelspelers waren zeer goed, de mid-voor Pece- boom soms iets te langzaam (door het g!adde veld), maar zeer gevaarlijk met zijn schot en de binnenspelers wellicht iets te egoïstisch, maar dan toch zeer voldoende. In de halflinie werkten alle drie zeer goed. Ook Lengers was nu weer geheel de oude en heeft vooral na de rust een piachtige partij gespeeld. En de Grand was de zwoeger en de kopper en het zou slechts wenschelijk zijn, als zijn plaat sen zuiverder was. Tenslotte heeft de achterhoede zeer goed werk geleverd. Al weer was Oudes de beste, doch de beide backs deden weinig voor hem onder. De tegenpartij speelde minder dan het vorige jaar Wij vonden de rechtervleugel de beste en de mid-voor de zwakste. De halflinie was zwakker dan die van Aic maria en moest hoofdzakelijk verdedi gen. De keeper heeft heel wat schoten gehouden en Zeeburgia van een grootere nederlaag gered. Alleen loopt hij te veel uit en werkt te veel in de lucht Dat kostte hem het derde doelpunt. Overi- engs een ploeg, die aardig speelt, docb niet zoo heel sterk is. Alleen laten de backs zich wat al te gemakkelijk pas- seeren. De scheidsrechter had het gemakke lijk in deze uiterst fair gespeelden wed strijd. ALKM. BOYS I—UITGEEST I 4—1. De verrassende tweede helft, die nog een flinke Boys-zege bracht. Het was een zeer goede dag voor de Alkmaarsche Boys. Eerstens het feit, da nog op verrassende wijze een flinke zege en daarbij de beide winstpunten werden behaald, tweedens, dat de rood witte Aikmaarders op eigen terrein voor een record aantal bezoekers hebben ge speeld, wat eveneens de noodzakelijke voordeelen opgebracht zal hebben De weg naar de overwinning was ech ter voor de Boys niet gemakkelijk be gaanbaar en vooral de hechte Uitgeester- defensie voorkwam vaak erger en 't duurde dan ook zeer lang alvorens de Uitgeester-doelman voor het eerst ge passeerd kon worden, maar toen de Boys den weg naar het doel eenmaal gevonden hadden, was een Alkmaarsche zege bij voorbaat reeds een voldongen feit. f Zooals we reeds eerder schreven was de Uitgeester-verdediging van «en zeer goed gehalte en oi. hebben de kampi- oenscandidaten hun serieuze plaats op de ranglijst stellig te danken aan dit team-gedeelte, want de aanvalslinie maakte ondanks hun gevaarlijke spel toch geen al te sterken indruk. Het kansen benutten en de schutterscapaci- teiten bleken ten eenenmale zoek. De halflinie der gasten deed eveneens ver dienstelijk werk. En de Boys? Veel zullen we er niet van zeggen!De aanvallers hadden moeilijk werk te verrichten en de ver dediging kwam eveneens vaak voor n oeilijke situaties te staan. Je ernstige wil tot winnen en de voortdurende ge weldige aanvalstooten, gaven ten slotte de zege, die ongetwijfeld dan ook ver diend kwam. En nu in elk geval een weekje rust, wat de heeren stellig goed zal doen. De wedstrijd. De Aikmaarders die volledig en in de volgende opstelling uitkwamen: v. d Horst ;Houtkooper en Slikker; Weel, Michels en v. d. Hilst; Indri, Brouwer, Kwadijk, Boots en de Grand, hadden eerst zonvoordeel. Het begin gaf een wederzijds verkennen en zenuw achtig getrap te zien, zoo zenuwachtig zelfs, dat enkele spelers geheel onnoodig enkele vrije trappen veroorzaakten. Een vrije trap, juist buiten het beruchte Alkmaarsche gebied, werd door de Uit- geesters onbenut gelaten. Nadat eerst v. d Hilst een vrije trap veroorzaakte, mag hij er even later één verwerken die veel gevaar voor het Uitgeesterdoel brengt, totdat de bal ten slotte bij de Grand komt, die hem over de deklat laat verdwijnen. Een algemeene Boys-aanval volgt, Brouwer geeft goed door, doch Indri schiet juist over. Een zee- goede trough van de Uitgeester spil, blijft ook al zonder eenig resultaat. Een corner va»i de Grand verdwijnt op het bovennet. Aan beide zijden nog een moeilijke si tuatie voor het doel, doch de verdedigers weten, vaak met moeite, het gevaar te bezweren Nogmaals een critiek moment voor het U-doel, waaruit een corner geforceerd wordt, die ook al, ü'i door In dri, te scherp wortit genomen. Het leder komt juist op de lat en gaat achter. De n?.Ch uer Boys is Z€W actief, nooUK ljnkeback van Uitgeest is onge naakbaar, zoolat de Boys-aanvullen zonder succes blijven. V aanvallen Dan missen de Uitgeesters een zeer goede kans als de geheele re.-bterwing vrij komt te staan, doch de geboden kans niet kunnen verwerken Een nieuw critiek moment voor het Alkmaarshe doel volgt, waaruit één der Boys juist v. d. Horst het 'eder in de handen kan spelen. Een goede U. aanval op rechts er'v d. Hilst weet te redden coo. cor ner. Goed genomen en even goed door den spil in~°kopt. weet v d Hilst keurig weg te werken. Ook enkele Boy-aan vallen blijven zonder succos en zoo ver strijkt de eerste speelhelft puntloos. Reeds dadelijk na rust volgen eenige fanatieke Boys-aanvallen, doch ook thans weet de Uitgeester-defensie van geen wijken. Als Indri eenmaal goed voor kan zetten, schiet Boots uit goede positie juist naast. Opnieuw belandt een corner van Indri op het bovennet, terwijl een goede voorzet van de Orand juist door Kwadijk wordt overgc- kopt. Ook de rechtsbuiten van de bezoekers krijgt een goede kans, doch v. d. Hilst kan het gevaar bezweren. Een nieuws aanvai blijft eveneens zonder succes, terwijl de linksback van Uitgeest aan de andere kant erger weet te voorkomen. Eindelijk weet de Grand een corner goed te nemen, gevolgd door een strak schot van Michels, dat echter gestopt kan worden. Een paar goed opgezet ten wederzijdsche aanvallen blijven even eens zonder succes. Een Boys-overwicht volkt en eenmaal laat de U.-keeper het leder vallen, doch de Grand is juist te laat. Als de Uitgeester doelman eenmaal mogelijk ver rast, het leder weg trapt, komt de bal bij Michels, die een enkele pas opbrengt en een ver schot lost dat doel treft 10. Er zijn dan reeds 20 minuten gespeeld, doch enkele minuten later moet Houtkooper gewond het veld verlaten en na vijf minuten weet de rechtsbinnen van Uit geest van deze verzwakking gebruik te maken en tegen te scoren, zoodat de stand opnieuw gelijk is 11. Lang duurt de Uitgeester vreugde niet, want van „midden-uit" komt het leder bij Indri, een goede voorzet volgt, en het is c.e naar binnen zwenkende de Grand die er 21 van maakt. Koster is inmiddels inge vallen, wat een omzetting in het Boys-team tot gevolg heeft. Nadat Slikker enkele malen goed redt, wordt het Uitgeester doel opnieuw onder vuur genomen. Nadat Kwadijk nog maals tevergeefs heeft ingekopt, doet Brou wer poed werk. Hij maakt den bal vrij en speelt keurig voor Boots uit, die hoog in schiet 3—1. Dan is het pleit vrijwel beslist Nog breekt Kwadijk goed door. doch-wordt vlak voor doel door een uitgestoken been ten val gebracht. De toegekende strafschop wordt door v. d. Hilst in een doelpunt omge zet, zoodat even later het einde met een Alkmaarsche 41 zege komt. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. De eerste elftallers wisten op het bezoe kende Uitgeest een 4—1 overwinning te be halen, waarvan elders een verslag. Het tweede elftal was bij Alkmaar II op bezoek en deze concurrentiestrijd voor de bovenste plaats, leverde een 3—2 Boys nederlaag op. Het derde team klopte Aicmaria IV in eigen huis met 42, terwijl de concurrentie strijd voor het kampioenschap A.S.V. I— Alkm. Boys IV, voor de vierde elftallers een 5—3 nederlaag opbracht. De junioren wonnen van Hollandia met 5—3, de B-adspiranten verloren van Aic maria b met 71, terwijl de C-adspiranten te Akkersloot door Akersloot A met 2—0 werden geklopt. ALCMARIA-VICTRIX II— BLAUW-WIT III. Aicmaria II heeft het gisteren op eigen terrein tegen het derde elftal van BI. Wit niet kunen bolwerken. In de eerste helft wa ren de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. Toch brachten de snelle aanvallen van B|. Wit, dat een aardig open spel speelde, dik wijls gevaar voor het Alcmaria-doel. Hier deed jongmans goed werd, doch twee harde en gevaarlijke schoten langs den grond ble ken hem te machtig en met 2—0 voor Am sterdam werd gedraaid. Aicmaria had na de hervatting al sooedig den achterstand verkleind door Schokker, die toen in de voorhoede speelde. Terwijl Aic maria hard werkte om gelijk te maken, werd het plotseling 3—1 en met een fraaien kop bal scoorde BI. Wit zelfs nog een vierde doel punt. Het plaatsen en schieten was bij Aicmaria II nog voor veel verbetering vatbaar Aicmaria III speelde 4-4 tegen het derde elftal van W.F.C. Wielrennen Eenige bijzonderheden over het geduchte Italiaansche koppel Ouerra—Bresciani. Elke Zesdaagsche heeft zijn „sterren", elke Zesdaagsche heeft ook zijn mindere goden. Die van Amsterdam, welke reeds over ander halve week gaat beginnen, heeft er, in tegen stelling met de meeste andere Zesdaagschen meer vf".d« dan van de laatst- cate gorie. Wij behoeven slechts de namen te noeven slechts de namen te noemen van I ïjnenburg, Braspenninx, Van Egmond Jan van Kempen, Guerra, Klaas van Nek Ir Bresciani, Jean Aerts, Van Hout en Richarci en een eerste groep toont reeds 14 van de 26 renners, die tot de grootsten van de w»reld behooren. 1 Aan dit „firmanent" schitteren de beide Italiaansche sterren stellig niet het minst. Guerra en Brasciani. die in dezen landen- Zesdaagsche Ilatie vertegenwoordigen ziin beide renners van groote reputatie en èr zul len er ongetwijfeld zijn, die dit koppel een goede kans geven op een der eerste plaatsen Learco Guerra, de jongste van de twte hij is thans 31 jaar en tevens de be roemdste, heeft zijn grootste triomfen ge vierd op den weg. Hij irs een van de .reuzen" die zeer vele jaren in eiken wegwedstrijd van beteekenis uitkomen en daarin steeds bij de eersten behooren. en zijn vermaardheid is stellig even groot als die van zijn beroemder, landgenoot Girardengo. „el campionissimo' den grootsten kampioen, die Italië ooit gehad Bindam Onder de deelnemers aar den T0ur a France. dien monsterrace. waaraan aiw„ allergrootsten ter wereld kunnen deelnJL is hij sedert jaren een vooraanstaand»- Tot de eerste plaats bracht hij het no/n^' mer, doch twee tweede plaatsen m 10Y> 1933 bewiizen wel. dat wij hiei met een ner van meer dan bu tengewone kwaliteit te doen hebben. Trouwens, om in een land dat zoo sterk aan wegrenners is als Ralté vier jaren achtereen, in 1930. 1931, ig32 Jz 1933 kampioen te worden, moet men iets in zijn mars voeren. Bovendien was Guerra 'in 1930 tweede in het wereldkampioenschap dat hij het volgende jaar veroverde. Maar ni-t alleen op den weg. ook op de baan is Guerra een van de grootsten. Hij won toch tal van „courses américaines" en 25-uurs wedstrijden zoowel te Parijs als te Brussel en ook in eenige Zesdaagschen, waarin hij startte spee'de hij er steeds een rol van beteekenis.' Het. lijdt dan ook geen twijfel of Guerra zaj ook in den Amsterdamschen Zesdaagse!# zijn roi spelen. Zijn sympathieke donkere kop en fraaie athletenfiguur zullen hem daarbij stellig helpee om de genegenheid van het Hollandsche publiek te veroveren. Bresciani. zijn 33-jarige landgenoot, is niet zoo beroemd, doch mag toch ongetwijfeld tot de beste Italiaansche renners gereiend worden. Zijn groote triomfen dateeren reeds van eenige jaren geleden, toen hij in 1928 drie étappes van den „Tour d'Italie" won en in 1929 tweede werd in den Zesdaagsche van Frankfort, om in hetzelfde jaar den 25-uurs- wedstrijd van Stettin te winnen. Maar ook uit later jaren dateeren zijn successen. In 1931 won hij, met Dinale, den 30uurs van Marseille en in hetzelfde jaar de 25-uurs van Nancy. Doch dat hij nog lang niet fint is, be wees hij dit jaar door de Grand Prix de Bordeaux in een fel bestreden course améri- caine te winnen. Zonder eenigen twijfel vormen Guerra en Bresciani een geducht koppel, dat zeker winstkansen heeft in dezen Zesdaagsche en waaraan de verdediging der Italiaansche kleuren veilig is toevertrouwd'. En mochten zij niet tot de winnaars behoo ren, dan kan men er stellig van overtuigd zijn, dat het tweetal zijn kans met a) de fel heid, die de Italianen kenmerkt, verdedigd zal hebben en dat het in alle opzichten „waar voor zijn geld" zal hebben gegeven. Bijeenkomst van de jury. Nieuwe maatregel tegen bedrog. Het leidende koppel krijgt era onderscheidingsteeken. Gistermiddag heeft in het Carlton Hotel een jury-bijeenkomst plaats gehad voor den Tweeden Amsterdamsche Zesdaagsche. Vrij wel alle juryleden van verleden jaar waren ook thans weer present, terwijl voorts een aantal Zuidelijke officials in de jury hebben plaats genomen. De neer John Stol, de N.W.U. vertegen woordigend, deelde mede, dat in het regle ment slechts eenige wijzigingen waren geko men. Zoo was het aantal ronden, dat vergoed wordt bij defect, teruggebracht van tien tot vijf op verzoek der jury werd het bepaald op zes terwijl voorts de jury de bevoegd heid heeft gekregen een koppel, dat onspor tief rijdt, uit den wedstrijd te nemen. Aangaande de jury zelf deelde de heer Stol mede, dat men de rondentellers had la ten vervallen. Het groote leger dat verleden jaar heeft dienst gedaan, had de jury meer last dan gemak bezorgd. Inplaats daarvan zijn thans gekomen de ronaen-verificateurs, die de hulp verkrijgen van schrijvers. Nieuw zijn voorts de „defect-controleurs". Het ge beurt maar al te vaak, dat de renners slechts defect voorwenden, terwijl er aan hun machine niets hapert. Het zal een moeilijke taak worden voor deze defect-controleurs, waarvan er steeds twee in de baan moeten zijn, om dit bedrog te achterhalen en te be straffen. Men verwacht echter van deze maatregel, die men niet zal aarzelen ge streng toe te passen, preventieve werking. De indeeling der jury over de verschillende dagen en nachten ging zonder moeilijkheden gepaard. Men moet echter respect hebben voor het uithoudingsvermogen van enkele leden, die wein.g minder dan eenzes daagsche. De heer Hogenkamp b.v. zal niet veel minder dan 120 van de 145 uren touw zijn. Zooals men weef begint de Zesdaagsche op Vrijdag 17 November te 11 uur n.m. en ein digt op Donderdag 23 November te 12 uuf n.tn. Op den openingsavond hebben van 8 30 tot 10.30 voorwedstrijden plaats, waarna van 10.30 tot bij elven de voorstelling der koppe® volgt. Een goede gedachte der directie, die alge meen bijval vond bij de jury was om het la dende koppel een onderscheidingsteeken te geven, b.v. een hei-kleurig mutsje. Verliest net koppel de leiding, dan moet het 't eerf teeken afstaan. Vooral voor net publiek lS deze maatregel van belang, omdat het hier door de leiders steeds goed ka-n volgen Vaj> belang voor het publiek is voorts, dat de luid spreker-installatie aanzienlijk verbeterd is dat, door het plaatsei van vier groote venti latoren, het luchtververschingsvraagstuk to oplossing is gebracht. Automobilisme. EEN GESLA \Gr»E VAARDIG- HEIDSRIT. Gisteren werd rond onze stad ®eb vaardigheidsrit gehouden, qeorgaP seerd door de N. V. Garage Zwart Wormerveer, ter gelegenheid der °P ning van haar Quick-Service-Station °P Plein '13, het groote plein te Worm® veer in den Provincialen weg Helder Amsterdam. Aan den Westerweg was een conb".° in post en in den Stedelijken Muziektu een rustpoos van een half uur. In den Hout gaf het binnenkomen storten van de ruim 50 auto's en 15 toren een drukte van belang. De politie verleende welwillend me werking bij de regeling van het ve .ieS bij aankomst en vertrek, waardoor a vlot verliep. hn0. De belangstelling was op dezen se nen najaarsdag vanzelfsprekend E1"0 Te 11 uur was de geheele file vva* en motoren door de stad over de sche brug in de richting St--Pa0C weer vertrokken.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10