Alkmaarsche Courant MOORD OP ABBOTSHALL Bond van gemengde zangvereenigingen in Noord-Holland. JladioHieums feuilleton IMI -noot?th -/Leis en AeuAm* Honderd vijl en dertigste Jaargang. MAAHDAG 6 NOVEMBER Stad en Omgeving. Algemeene jaarvergadering te Alkmaar. Ho. 262 1933 Dinsdag 7 November. Hilversum, 296 Af. (Uitsluitend AVRO), g Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zang door Jo Reindorp, m. m. v. E. Veen, piano 11. Koor- en bakpraatje door mevr. K. Lotge ring— Hillebrand. 11.30 Pianorecital J. Wij jnan. 12 2.15 Ensemble Otto Hendriks en gramofoonplaten. 3.Knipcursus. 4 Vioolrecital N. Groen. Aan den vleugel: E. Veen. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor de kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO door ds. Aris. 6. Ensemble Lismondt uit Café-rest. „Haeck", Den Haag. 7.J. Pelser Jr.: De omzetbe lasting. 7.25 Gramofoonplaten. 7 30 Engel- sche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Om roeporkest o.l.v. Gerharz, m. m. v. Miguel Llobet, guitaar en de „5 Svetlanoffs'' (Terek- Kozakken). 10.— „Caesar en Cleopatra", van G. B. Shaw. Vertalinug: W. Vogt. 1ste bedrijf o.l.v. Kommer Kleyn. 10.35 Omroep orkest o.l.v. N. Gerh^Tz. 11.— Vaz Dias. 11.2012Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M (Uitsluitend KRO). 8. O 15 Gramofoonplaten. 10.Bisschopwij ding Mgr. G. Brandsma. 1.Sectetconcert. 2 Voor de vrouw. 3.Orkestconcert. 3.45 Zang en piano. 4.Zenderverzorging. 4.15 Orkestconcert l.Vervolg zang. 5.15 Or- ikestconcert. 5.30 Gramofoonplaten. 6 40 Es- pieiantoles. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoon platen. 7.45 Causerie. 8 Schlagermuziek Ca. 8.30 Vaz Dias. 8.50 Gramofoonpl. 9.Orkestconcert. 9.50 Causerie 10.10 Gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Schlagermuziek. 11.15 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11 20 11.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel R New. 12.50 Paramount Astoria-orkest i.l.v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o.l.v. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale cause rie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. 4 50 Concert. N d'Argel, sopraan en het Philips Strijkkwartet. 5.35 Kinderuur. 6 20 Bericn- ten. 6.50 Bach's orgelmuziek. 7.10 Duitsche causerie 7.50 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell, m. m. v. M. Reeve, piano. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „Ein Wal- zertraum", operette van O. Strauss. Leiding: S Robinson. 10.55 Voordiach.. 11.12.20 Lew Stone en de Monseigneur Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 Af. 8.05, 12.20, 7 05, 7.40 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 „Die Jahreszeiten", oratorium van Haydn. Kalnndborg, 1153 Af. 11 20—1.20 Concert o.l.v. L. Gyldniark. 2.20—4.20 C. Rydahl's orkest. 7.20 Concert door de Kon. Mil. Kapel o.l.v. Sir Henry Wood, m. m. v. J. Stock- marr, piano. 9.35 Gramofoonplaten. 9.55 Ci- thersoli door H. Gernert. 10.15—11.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 Af. 5.25, 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.55 Weragorkest o.l.v. Kühn. 3.20 Concert m. m. v. koor, kwintet en solisten. 7.30 Süragorkest o.l.v. Görlich en Seyfert. 10.Gramofoonpl. 10.20 Weragorkest en -dansorkest o l.v. Kühn. Rome, 441 Al. 8.05 Concert door A. Sera- ta, viool. Hierna: Radiotooneel en gramo foonplaten. Brussel, 338 en 508 Af. 338 M.: 12.20 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Het Happy duet zingt. 8.2010.20 Symphonieconcert o.l.v. A. Meulemans. 508 M 12.20 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoon- olaten. 5.20 Omroeporkest ol.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l v. Leemans. 8.20—10.20 Omroeporkest o.l.v. André, m. m. v. M. Darney, zang. Zeesen, 1635 M. (Dcutschlandsender). 7 30 Uit Leipzig: Opera „Carmen", v Bizet. Carmen: Dusolin:. Giannini, o.l.v. H. Weis- bach. In de pauzes om 8.50 en 10.05: Ber. 10.20 Berichten en hierna tot 11.20: Popu lair concert uit Langenberg. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 7 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.3510.50, Daven try i0.50—11.40, Lond. Reg. 12.20-13.35( Midi. Reg. 13.35—15.20, Daventry 15.20— 24.—. Lijn 4: Langenberg 10.3519.20, Parijs 19.20—24— Bovengenoemde Bond vergaderde gister in café Central in een algemeene jaa: vergade ring. i "gen elf uur, een half uur over tijd, open de de voorzitter, de heer L. van Loo, uit Den Helder, de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige afge vaardigden der aangesloten vereenigingen. Met eenige korte woorden memoreerde spr. den gang van zaken in het afgeloopen jaar, waarover hij zijn voldoening liet blijken Alleen voor het in den afgeloopen zomer ge houden zangersfeest te Bergen maakte spr. een uitzondering, want, hoewel dit feest mu zikaal zeer geslaagd was, kon dit niet van den financieelen kant gezegd worden, daar het een groot tekort opleverde. Spr. hoopte op een heldere gedachte van een der aangesloten vereenigingen, waar door men in staat zou zijn dit gat te stoppen. Spr. bracht dank aan den secretaris, den heer R. Sasburg, voor de vele moeiten welke hij zich voor het welslagen van het feest had getroost. Verder deelde de voorzitter mede, dat Stompetoren voor het lidmaatschap had be dankt Het bestuur was niet bekend met de reden waarom, doch betreurde dit bedanken ten zeerste. Vervolgens heette spr. in het b.jzonder wel kom den heer de Groot, het eerelid, wien hij dank bracht voor diens medeleven met de vereeniging. Tot slot deelde spr. mede. dat Aartswoud als lid was toegetreden. De notulen van de vorige jaarvergadering werden hierna onveranderd vastgesteld. Een Detectiveverhaal door PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. t) Al de vogels van de lucht Gingen zuchten en snikken, Toen zij hoorden van den dood Van 't arme Roodborstje. „Wie zal zijn graf graven?" „Ik'' zei de Uil, „Met mijn kleine troffel, Ik zal zijn graf graven." „Wie doodde Roodborstje?" „Ik", zei de Sperwer, „Met mijn pijl en boog, I k doodde Roodborstje." HOOFDSTUK I. Het luiden van de bel. 1. „De Uil" pronkt iederen Zaterdagmorgen cp de boekenstalletjes met zijn blauwen, ver gulden omslag. De Donderdagnacht is daar om een nacht van herrie in de bureaux in Fleet Street Het is altijd een vermoeiende r.scht; dit natuurlijk erger bij warm weer dan bij koud. Het is een nacht van onrust voor den loopjongen en van iets nog ergers voor den uitgever. Fleetstreet is de straat der uitgevers te Londen. Jaarverslag. Aan de orde was hierna de behandeling van het jaarverslag van den secretaris, den heer R. Sasburg, welk keurig verslag onder applaus werd goedgekeurd. Rekening 1933. De commissie tot het nazien der rekening over het afgeloopen jaar bracht bij monde van den heer Volgers van St. Pancras, daar van rapport uit. Het bleek, dat de ontvang sten 1219.25 bedroegen en de uitgaven 1055 15, zoodat het batig saldo f 164,10 bedroeg. Echter moet bij de ontvangsten een bedrag van 185,29 worden gevoegd als batig saldo over het voorgaande jaar, alsmede een bedrag van ruim f 500 uit het reserve fonds. Aan den penningmeester, den heer A. Wiedijk, werd hulde gebracht voor 'het uit stekend beheer. Na een kleine discussie over een onderdeel van de kosten van het feest te Bergen werd de rekening goedgekeurd. Begrooting 1934. Aan de orde was hierna de vaststelling van de begrooting voor het komende jaar. Deze sloot met een bedrag van 310 aan in komsten en uitgaven, het nadeelig saldo be droeg 62.50. Het batig saldo van den vorigen dienst was niet bij de ontvangsten gerekend. Naar aanleiding van deze begrooting stelde de secretaris voor. zijn salaris te ver lagen van 100 tot f 50, teneinde met het vrijkomende bedrag een groot deel van het Spencer Hastings gaf „de Uil" uit, die voor een derde deel zijn eigendom was, en bei succes van het kleine weekblad bewees, dat hij hersens en bekwaamheid bezat voor moeilijk werk. Voor een man van drie en detlig iaar had hij veel bereikt; maar die be kwaamheid voor het werk werd op een zware proef gesteld vooral Donderdagnachts. Wat betreft de hersens: er behoefde niet ge twijfeld te worden aan hun kwaliteit. Neem bijvoorbeeld de „extra nummers" van „de Uil". Nadat hij er goed over nagedacht had en de eerste ter wereld had doen komen, was „de Uil", in werkelijkheid een wekelijks ver schijnend tijdschrift, in staat groote winsten binnen te halen, zonder ook maar eenigszins te ontaarden in alleen maar een leveranciei van nieuws. Op deze wijze gebeurde het: wanneer door de gunst van het lot of door een lid van het personeel van het „extra nummer" of door e^nig ander kanaal Hastings' ooren een brok Werkelijk Nieuws bereikte, tot nog toe onbe kend aan de morgen- of avondbladen, dan verscheen er binnen enkele uren, welke dag of nacht der week het ook was, een „extra nummer" van „de Uil" Het had, inplaats van het blauwe en vergulde, een omslag van rood en zwart. Het was rovaal gedrukt. De prijs een dubbeltje. Het publiek kocht cie eerste twee uit nieuwsgierigheid, en de vol gende nummers, omdat men ontdekte, wanneer het rood-zwarte omslag verscn iets bijzonders was gebeurd. Het publiek kocht de echte „Uil °0K blad was altijd origineel, gesc^re% ,njc mannen en vrouwen, die Het door bekend waren, en daarom onbe was geestig, prikkelend, yje.end..sarcastisch, prijzend, ironisch en ernstig 0 TUjumix. S U&ccwe (0) moderne Afwasch- en Reinigingsmiddel J E. Ostermann &C»'s hand»! Mij. N V. A'dar Fabrieken Ie Julphaas bij Utrecht nadeelig saldo te kunnen wegwerken. Spr. achfte zich tegenover de vereeniging ver plicht met dit voorstel te komen en hoopte, dat de vergadering er mede acroord zou kunnen gaan. De heer d e B i e (Den Helder) vond het aanbod van den secretaris prachtig, doch niet te aanvaarden. De vergoeding die de heer Sasburg ontving, was in verband met zijn vele werkzaamheden toch al niet te groot, waarom er niet aan getorna mocht worden. De afgevaardigde van Oudesluis was het hiermede eens. Spr. hoopte, dat de „regeering" wijzer zou zijn en het voorstel van den secretaris niet zou steunen. De heer Veerman vond het aanbod eveneens prachtig, doch kon er niet mede accoord gaan. Spr. vond het beter te bezui nigen op het saiaris van de jury, dat hij rijke lijk hoog noemde. Spr. deed eenige voor stellen in die richting. Het bestuurslid, de heer A. de Ridder, zeide, dat het bestuur niets van het plan van den secretaris bekend was. Spr. verzette zich, op grond van verschillei.de overwegingen sterk tegen het voorstel. Als het moest ge schieden, dan was er aan het eind van het jaar nog altijd tijd genoeg. Misschien was het beter geweest het batig saldo van het vorigi jaar in de ontvangsten van de begroo ting te verwerken, dan was dit voorstel zeker niet gedaan. De heer W i e d ij k zette als penningmees ter uiteen, dat dit boekhoudkundig niet aan bevelenswaardig zou zijn, terwijl het boven dien niets zou geholpen hebben. Ook de voorzitter verklaarde zich sterk tegen het voorstel en ad viseerde het voorstel te laten „zwemmen". Spr. liet eenige woorden van hoop hooren op een betere toekomst en stelde voor de be grooting onveranderd te aanvaarden. Hienoe werd besloten. Bestuursverkiezing. De heer Sasburg, die aan de beurt van aftreding als bestuurslid was, werd bij ac clamatie herkozen, waarvoor hij hartelijk dank bracht. De volgende vergadering te Hoorn. Aan de orde was hierna de aanwijzing van de plaats voor de volgende jaarvergade ring. Met 8 tegen 5 stemmen werd Hoorn boven Alkmaar verkozen. De afgevaardigde van Oudesluis meende, dat bij deze stemming gebleken was dat de samenwerking wel een beetje zoek was; alle plaatsen, die dicht bij Hoorn liggen, hadden op Hoorn gestemd en dat, terwijl Hoorn voor de anderen vaak zeer moeilijk viel te bereiken. Alkmaar was toch het centrum. Den voorzitter speet het, dat Oude sluis dit niet eerder had gezegd, want nu was er reeds een beslissing genomen. Overigens was spr. het wel met Oudesluis eens. Spr. hoopte echter, dat nu de beslissing genomen is, men ook allemaal op de volgende ver gadering aanwezig zou zijn. De heer Gorter (Hoogkarspel) wilde gaarne, dat de jaarvergadering ook eens in de kleine dorpen werd gehouden, daar ze in de stad wel wat droog was en men in de dorpen veel moeite deed er een feestelijk tintje aan te geven. Nadat men nog het een en ander in het midden had gebracht, werd de discussie ge- Het volgende zangersfeest. Nadat men een nieuwe commissie, tot het nazien der rekening had gekozen, was aan de orde een voorstel, om Hoogkarspel als plaats aan te wijzen, waar in den komenden zomer het zangersfeest zou worden gehou den Het hoofdbestuur drong op aanne- lijk, en met onberispelijken smaak geschre- V6En Hastings hield van het blad. Maar den Donderdagnacht, de nacht van het afdruk ken was ongetwijfeld de hel. En deze Don derdagnacht, nog heeter dan de voorafgaan de snikheete dag, was de ware hel. Hij woelde door zijn strookleurig haar, er eenigszins uitziende zooals een vrouw van hem zeide, als een flinke mooie kip. Het sloeg twaalf uur. Hij werkte door, vloekend over de hitte, over het papier, over zijn stof, en over het feit, dat zijn privé-secretaresse. zijn rechterhand, een vrijen dag had Hii was klaar met het corrigeeren van de drukproef van het hoofdartikel, nam dan voor zich twee ellenlange artikelen van nieu we medewerkers. Toen hij een blauw potlood begon hij: keek dan op .Lieve hemel! Marga Miss War ren'" Het was al heel wonderlijk dat zijn rechterhand kwam binnenvallen in zijn ka mer op dit uur van den nacht, terwijl hij haar mijlen ver weg dacht in een vacantie- bed maar dat zij het op deze wijze deed, hij gend met een bleek gelaat, bedekt met stof, het haar als een glimmende golf van ondei een verfomfaaide hoed te voorschijn komend, was iets ongelooflijks. Nooit te voren had hij haar anders gezien dan kalm, zorgvuldig gekleed, buitengewoon netjes en als een bijna-strenge schoonheid. Hij stond langzaam op. Het meisje, naar adem snakkend, zeeg slap in een stoel neer Hastings haastte zich om de redactieflesch een glas en siphon te krijgen. Hij rukte aan de deur van de kast. herinnerde zich, dat hij haar gesloten had, en begon te zoeken naar zijn sleutels. Hij kon ze niet te pakken krij- ming van dit voorstel aan, daar de vereeni ging „Thalia" te Hoogkarspel haar gouden feest viert en alles zal doen, om het feest te doen slagen. Bovendien zullen er verschillen de attracties aanwezig zijn. Het bestuur raadde uit financieele overwegingen andere plaatsen af. De heer Appel (Hoogkarspel) zeide, dat „Thalia" gaarne het volgend jaar het zan gersfeest in haar plaats zou willen hebben. Al zouden de inkomsten wel niet zoo groot zijn als in 1919, toen daar ook het zangers feest werd gehouden, toch was Hoogkarspel er van overtuigd, dat ook dit feest zeker geen verlies zou opleveren. De voorzitter zeide, dat het bestuur zeer blij was, dat er nu een vereeniging was, die zich zelf voor het organiseeren van het feest aanbood. Spr. merkte op, dat er bij eventueel slecht weer ook binnenshuis kan worden gezongen. De heer D e B i e (Den Helder) drong ook op aanneming van het voorstel aan. Spr. verwachtte er veel succes van. Nadat men nog op uitvoerige wijze over verschillende technische onderdeelen had gesproken, werd het voorstel met alge meene stemmen aangenomen. Met het oog op de kermissen in dien om trek, werd besloten het zangersfeest op 1 Juli 1934 te houden. Het hoofdbestuur stelde voor, om van de leden, die het te houden avondfeest willen bezoeken, een lage entree te vragen, teneinde zooveel mogelijk de kosten te dekken. Hiertoe werd zonder discussie besloten. Na uitvoerige besprekingen werd hierna besloten de heeren Jan Sluis en Anton Aver- kamp uit te noodigen op het komende zan gersfeest de jury te vormen. Getracht zal worden met deze heeren een zoo billijk mo gelijke financieele regeling te treffen. Daar het inmiddels tegen half twee was ge worden, werd besloten drie kwartier te pau zeeren. Middagvergadering. Te ruim 2 uur heropende de voorzitter de vergadering. Aan de orde was het punt: bespreking ensemblezang. Het hoofdbestuur spoorde al len aan tot deelneming, omdat de waarde van den samenzang niet mag worden onder schat uit een oogpunt van zangstudie en saamhoorigheid, De heer S a s b u r g, secretaris, gaf een uiteenzetting van hetgeen in de afgeloopen maanden is gedaan om een geschikt nummer te krijgen voor koorzang. Hij stelde in het licht, dat het moet voldoen aan bepaalde eischen: niet te moeilijk voor koorzang en toch ook weer niet te gemakkelijk en boven dien van hoog gehalte, zoodat het peil van den samenzang hooger wordt opgevoerd. Na overleg met den heer H. J. Zaal (lid hoofdbestuur) beval spr. aan het nummer „Tegen den stroom op", muziek van J. W. Kersbergen, woorden van Jan Luyken. Dit lied voldoet in alle opzichten aan wat spr. als eisch zou willen stellen, het zal misschien voor verschillende koren te moei lijk zijn. Spr. beval het desondanks sterk aan voor alle vereenigingen, die meenen het te kunnen volbrengen. Daarnaast wenschte spr. wel, dat alle koren op het repertoire plaatsten een lied van Boedijn „Heil den morgen" (nog niet ver schenen), dat meer den volkszangtoon be nadert, zonder banaa te klinken en betrekke lijk vlug is in te studeeren. En als derde nummer noemde spr. „Tu Rex Gloria" van Handel, dat door de afd. Wognum naar voren was gebracht en naar spr.'s inzicht zeker het repertoire zal ver rijken en het peil zal verhoogen. gen. Hij vloekte binnensmonds, en schrok, toen een hand op zijn schouder werd gelegd Hij had haar niet hooren naderen. „Doe alsjeblieft geen moeite daarvoor". Haar woorden kwamen kort, stootend, te voorschijn, terwijl zij zich inspande om op adem te komen. „Alsjeblieft, luister naar mij! Ik heb een verhaal een reuzenverhaal! We moeten een extra-nummer klaar hebben, van nacht, morgenochtend!" Hastings vergat de whisky. De uitgever kwam voor den dag. „Wat ih er gebeurd?" hapte de uitgever. „Minister dood. John Hoode is gedood vermoord! Vannacht. Op zijn landgoed." „U bent er zeker van?" De bekwame miss Margaret Warren was bezig weer zichzelf te worden. „Natuurlijk fk hoorde de geheele geschiedenis even na elven. Ik logeerde in Marlin, zooals u weet De man van mijn hospita is daar de ser geant van politie. Daarom huurde ik een auto en kwam regelrecht hier naar toe. Ik dacht dat u het graag zoudt weten." Miss Warren was onbewogen. „Hoode gedood! Afschuwelijk!" zei Hastings, de mensch, nieuwsgierig wat met de partij gebeuren zou. „Wat een geschiede- miss Warern. Vertel hem, dat hij alles klaar moet maken voor een extra nummer van twee pagina's, op ditzelfde oogenblik. Hij moet dreigen, omkoopen, jagen, alles doen om de drukkers aan het werk te houden. Zoek dan miss Hal ford op en vertel haar, dat zij niet gaan kan vóór zij het nummer in orde ge bracht heeft. Kom dan hier terug, ik zal te dicteeren hebben." De heer Bruin (Aartswoud) zou „Tegen den stroom op" willen laten vervallen als niet alle koren het kunnen zingen. De saam hoorigheid van den Bond zal niet bevorderd worden, als niet elke afdeeling kan meedoen. De heer Veerman (Wognum) was het hier mee eens. De secretaris vond het niet doenlijk om het genoemde lied op te dragen voor alle vereenigingen, het was dan ook niet als sa- menzang-nummer bedoeld, gelijk de twee andere voorgestelde nummers. Aan den sa menzang, bedoeld om de saamhoorigheid te bevorderen, behoort elke afdeeling te kunnen deelnemen. De heer H. J. Zaal stelde het op prijs, dat de gelegenheid wordt gegeven een goed werk van een goeden meester te geven. Het peil van de koren en van den samenzang zal er door stijgen. De saamhoorigheid zal er geenszins door worden aangetast. Pe heer Hoogvorst (Oudesluis) advi seerde „Tegen den stroom op" alleen te be schouwen als aanbeveling voor het repertoire van de vereenigingen en niet als nummer voor den samenzang. Devoorzitter zei, dat zulks ook de be doeling is. De leiding van den samenzang. Tot dusver was de leiding van den samen zang op het zangersfeest steeds opgedragen aan den heer R. Sasburg. De vereeniging Aartswoud stelde voor een toonkunstenaar daarmee te belasten. De afgevaardigde van Aartswoud stelde voorop, dat het hier geen actie betreft tegen den heer Sasburg aan wiens goede kwali teiten niemand twijfelt. Het gaat alleen om het belang van den bond. Spr. zag in een toonkunstenaar als leider van den samen zang een attractie en een waarborg voor toe nemend bezoek. De v o o r z i 11 e r zei, dat de Bond trotsch mag zijn, iemand in zijn midden te hebben, die als leider kan optreden. Welk bonds- belang kan het nu zijn, dat een toonkunste naar optreedt? De heer Bruin (Aartswoud) geloofde dat een vreemde beter de zangers (essen) zal kunnen beheerschen. Voorheen, toen de bond nog wel eens een vreemde had als lei der van den samenzang, was het peil daar van hooger. De ambitie voor den zang bevre digde spr. niet altijd. De voorzitter geloofde, dat de laks heid in de vereenigingen niet ligt aan den leider van den samenzang. Zij moet bestreden worden door de directeuren der koren, omdat zij is een aanfluiting van den maker van het lied. De heer Hoogvorst (Oudesluis) was met den heer Sasburg als leider zeer ingeno men en geloofde dat verschillende vereenigin gen het hiermee eens zijn. Bovendien is dit voor den bond veel goedkooper. De heer Zaal achtte den heer Sasburg als leider van den samenzang sterk aan te bevelen, hij heeft zich zeer zeker een toon kunstenaar getoond. De voorzitter was verheugd over deze meening van een beroeps-musicus. Spr. had den musicus Bernard Diamand eens gespro ken over de leiding en deze had den heer Sasburg ook geroemd. De heer Bruin sprak de hoop uit, dat de zangers(essen) zich geheel aan den dirigent zullen overgeven, als zij dan toch den heer Sasburg wenschen te behouden. De voorzitter herhaalde dat het een kwestie is voor de vereenigingen. Deze moet duidelijk gemaakt worden, dat het uit moet zijn met de halfheid en laksheid. Onder applaus werd hierop de heer Sas burg jveder aangewezen als leider van den samenzang. Kringrepetities. De voorzitter zei, dat de plaatsen voor de kringrepetities gewoonlijk worden bepaald in onderling overleg. Vereenigingen die er prijs op stellen, kunnen daarvan me- dedeeling doen. Opgegeven werden Schellinkhout, Barsin- gerhorn. Geen foto's. De heer De B i e (Den Helder) klaagde over gebrek aan orde op het terrein ter ge legenheid van het zangersfeest verleden jaar te Bergen. De voorzitter gaf dit toe, hij geloofde dat het met het volgende zangersfeest beter zal gaan, want in een tent is de orde gemak kelijker te handhaven dan in open terrein ge lijk dat te Bergen. In overweging werd gegeven de fotogra fen te verbieden, zij zijn vaak aanleiding voor „Goed, mijnheer Hastings', zei het meisje, en wandelde rustig de kamer uit. Hastings keek haar na, zijn voorhoofd ge rimpeld. Soms wenschte hij, dat zij niet zoo gelijkmatig, zoo rustig evenwichtig was. Zooeven, een oogenblik, had ze gebeefd, was bleek, zwak geweest. In zekeren zin had zelfs, terwijl hij geschrokken was, 't hem pleizier gedaan haar zoo te zien. Hij haalde zijn schouders op, en ging naar zijn schrijftafel terug. „God!" mompelde hij. „Hoode vermoord. Hoode!' „Dat zijn dus al de bijzonderheden", zeide Hastings, een half uur later. Margaret War ren, keurig, frisch, haar gouden haar zacht en glanzend, zat bij zijn schrijftafel. „Ja, mijnheer Hastings". «Hm, goed. Schrijf dit op: „Minister ver moord. Moord op Abbotshall „Afschuwelijke misdaad op Abbotshall" opperde het meisje, langzaam. „Ja, ja. U hebt gelijk, zooals gewoonlijk", snauwde Hastings. „Maar ik vergeet altijd, dat wij journalistiek moeten schrijven in de extranummers. Goed. John Hoode ter dood gebracht door Onbekende Hand. „De Uil" betreurt het diep te moeten berichten, dat om elf uur gistermiddag mr. John Hoode, mi nister van financiën, dood gevonden werd in de studeerkamer van zijn buitenverblijf Abbotshall te Marling. De omstandigheden waren aldus jammer, dat wij niet weten, hoe zij werkelijk waren miss Warren de omstandigheden waren van dien aard, dat het onmiddellijk duidelijk was, dat deze aller eerste van Engeland's groote mannen den dood had gevonden door de hand van een moordenaar, hoewel het onmogelijk is op het oogenblik eenig licht te laten vallen op de identiteit van den misdadiger. Nieuwe alinea als 't u blieft (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5