oster's DR AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMYi JlecfUszaAen Provinciaal 7liaw& JCeck School MAAGPILLEN voor Bejaarden wanorde doordat zij de zangers veelal buiten het terrein leiden. De v o o r z i 11 e r ga! dit toe en zei, dat het hoofdbestuur den fotografen den toegang tal verbieden. Het tekort van het feest te Bergen. Oevraagd werd hoe het tekort na het feest te Bergen gedekt kan worden. De secretaris maakte duidelijk, da- er niet veel aan te doen zal zijn, de Bond zal het moeten dragen. Maar voor de toe komst moeten maatregelen worden getroffen om een tekort te voorkomen. De voorzitter gaf in overweging een verloting ten bate van den bond te onderne men. De baten zal allicht een 250 zijn. De heer d e Ridder (Winkel) zette uiteen welke eischen de minister aan een verlating zal stellen, en gaf in overweging dat Hoogkarspel (waar het zangersfeest ln 1934 zal zijn) de verloting op touw zet ten bate van dat feest en daarvoor van B. en W. ter plaatse toestemming vraagt. In dien geest werd besloten. De trekking zal geschieden op het zangersfeest. Bevordering kinderzang op school. Ooedgevonden werd, op het zangersfeest weder te laten zingen ook door kinderkoren, al3 een middel tot bevordering van den kin derzang op zangscholen en lagere scholen. Men zag hierin ook een attractie voor het zangersfeest zelve. De secretaris gaf nog eenige wen- over de nadere regeling en noemde als zeer geschikt nummer het zangspel „Kampavon- turen" van den heer Zaal. Partiturenbibliotheek. De heer Sasburg beval ter lezing aan een uitgave van Zuidnorn en zei, ook van Alph. Vranken eenige nummers ter inzage te behben ontvangen, waaronder „De Dage raad" voor drie stemmen, een oud-Hol- landsch lied met mooie gedachten. Propaganda. Het hoofdbestuur gaf in overweging in elke plaats kunstlievende leden en donateurs te werven en om circulaires te richten tot de vereenigingen met opwekking tot aanslui ting. Verschillende wegen voor propaganda werden nog aangegeven, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op de waarde van per soonlijk contact. Benoeming afgevaardigden. De eventueele benoeming van afgevaardig den naar zangersfeesten in Oroningen of Friesland in 1934 werd overgelaten aan het hoofdbestuur. Rondvraag. De heer van Ham (Wieringer- waard) wees nog op het niet bewaren van de orde aoor sommige personen op een zan gersfeest en gaf in overweging de leden der verschillende vereenigingen op het hart te drukken dat zulks niet te pas komt. Overigens drong spr. aan op meeleven van de vereenigingen met de belangen van den bond. De heer Peetoom (Winkel) sprak over het geven van vereenigingsnummers op het zangersfeest (zonder dat het een con cours wordt). De voorzitter gaf in overweging dit voor een volgende algemeene vergadering op de agenda te plaatsen als punt van be spreking (dus niet direct met de bedoeling om den bond de richting van het houden van een concours te doen opgaan). De heer Veerman (Wognum) keurde af, dat tot het houden van het zangersfeest is besloten zonder eenige zekerheid omtrent de financiën. De voorzitter was omtrent de uit komsten optimistisch, vooral ook n-u tot het houden van een loterij is besloten en tot het voeren van propaganda. De heer Veerman (Aartswoud) vroeg of de bond alleen risico zal dragen voor het zangersfeest in den middag of ook voor het leest (als attractie bedoeld) in den avond. De voorzitter gaf een bevestigend antwoord. Hierna sloot de voorzitter de verga dering met den aandrang de belangen van den bond uit te dragen. TABAKSAUTOMAAT IN VERLOF- ZAAK VERBODEN. Voor de Haarlemsche rechtbank stond te recht een caféhouder, die door den kanton rechter tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis was veroordeeld, omdat hij in zijn verlofzaak een tabak-automaat in gebruik had voor het publiek. He t O.M. vroeg bevestiging van het von nis van den kantonrechter. ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gis teren terecht gestaan een 36-jarige metselaar uit Haarlem, wien valschheid in geschrifte ten laste was gelegd. Verdachte had in het tijdvak van Septem ber 1932 tot Maart 1933 eiken dag zijn handteekening geplaatst op de controlelijsten van den Gem. Dienst der Werkloosheidsbe strijding hetgeen beteekende, dat hij die da- Sen niet gewerkt had. Later kwam echter uit, at verdachte wel degelijk in genoemd tijd vak arbeid had verricht. Als getuigen werden gehoord de waarne mende directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding, een ambtenaar van dezen dienst, die penning meester van den Alg. Ned. Bouwvakarbei- dersbond, die verdachte eiken Zaterdag de steungelden had uitbetaald en tegen wien verdachte nimmer gezegd had, dat hij werk te benevens een slager, een waschindustrieel en een bakker, die aan verdachte respectieve lijk 60, 106 en 184 hadden uitbetaald voor werkzaamheden, die hij, samen met een ander voor hen had verricht. De oficier van justitie vond het een zeer ernstig feit. Het is zeer moeilijk voor de over heid, om de honderden werkloozen te contro leeren en daarom moet men op hun handtee kening kunnen vertrouwen. Verdachte had dit vertrouwen beschaamd, daarom vroeg spr een zware straf, n.1. zes maanden gevange nisstraf, met aftrek van 36 dagen voorloopi ge hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. dat Uit- OPRUIING. Op 3 Augustus jJ. hielden twee rijksveld wachters te Santpoort een man aan, die ver dacht werd van het gelegenheid geven tot hazardspel. De veldwachters wilden den man, doe zich verzette, overbrengen naar het arrestantenlokaal, waarbij zij werden ge volgd door een menigte van ongeveer twee honderd personen. Een 19-jarig jongmensch, dat vlak achter de veldwachters liep, riep den aangehoudene toe: Verzet je maar; die sm houdt je als een dier vast. Dat moest hij mij doenl De veldwachters hielden, na hun arres tant weggebracht te hebben, ook het jong- menach aan, dat gisteren voor de Haarlem sche rechtbank wegens opruiing terecht stond. Hij ontkende de bewuste woorden ge roepen te hebben en noemde den naam van iemand, die dit wel zou hebben gedaan. De veldwachters wisten echter zeker, verdachte geroepen had. Eisch: T maanden gevangenisstraf, spraak over 14 dagen. DE ONTDUIKINK VAN ACCIJNS. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft te recht gestaan E. M. J. v. B., oud 42 jaar, ca féhouder te Dordrecht, voor het feit, dat hij op 1 Juli 1931 over de Bomkade te Dordrecht heeft doen vervoeren dertig vaten inhoudende 5714 liter gedistilleerd (aethyl-alcohol) zon der dat de partij gedekt was door het voor geschreven vervoerbiliet. Voorts was hem ten laste gelegd, dat hij op 20 Juli voorhan den heeft gehad dertig vaten, inhoudende 5714 liter gedistilleerd, zonder dat deze ge dekt waren door een kwitantie van betaalde accijns en vervoerbiljet als bedoeld bij de wet op het gedistilleerd van 20 Juni 1932, dit terwijl verdachte wist, dat voor de partij geen accijns was betaald. Verdachte bekende het ten laste gelegde in zoover, dat hij van meening was. dat in de vaten benzine in plaats van alcohol zat. Na een langdurig getuigenverhoor heeft de rijksadvocaat, mr. ae Vos uit Rotterdam, requisitoir genomen en tegen verdachte ge- ëischt twee geldboeten, ieder groot 128.681 en verbeurdverklaring van de in beslag geno men goederen. Het O.M., waargenomen door mr. Kronen berg, eischte tweemaal een gevangenisstraf voor den tijd van zes weken en toewijzing van de vordering van den rijksadvocaat wat de verbeurdverklaring der vaten betreft Uitspraak op 17 November. UITGIFTE VAN VALSCH GELD. De rechtbank te Dordrecht heeft veroor deeld P. d. O., betonwerker, oud 36 jaar, wo nende te Nieuw-Lekkerland, thans gedeti neerd, voor het uitgeven van valsch geld. tot een gevangenisstraf van 2 jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch be droeg 3 jaar en 6 maanden. Verder is veroordeeld A. d. O., oud 26 iaar, koopman te Nieuw-Lekkerland, wegens hetzelfde geval tot een gevangenisstraf van 1 jaar, met aftrek van de voorloopige hechte nis. De eisch was twee jaar gevangenisstraf. VERDUISTERING VAN OBLIGATIES. De rechtbank te Dordrecht heeft een 45- jarig koopman, die zich aan verduistering van obligaties der coöperatieve woningbouw- vereeniging Eendracht had schuldig ge maakt, overeenkomstig den eisch tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. CLANDESTIENE DISTILLEERDERIJ. De rechtbank te Assen veroordeelde een koopman te Peize wegens het in zijn woning aanwezig hebben van een volledig distilleer- toestel enz., tot vier maanden gevangenis straf. De eisch was zes maanden. IJSCOVENTERS STAKEN EEN AUTO IN BRAND. De eigenaar lokte het uit. Voor de rechtbank te Assen stonden giste ren terecht twee ijscoventers te Meppel, die op 15 September in de gemeene Ruinen een vrachtauto met benzine hebben overgoten en daarna ln brand gestoken. Het O.M. eischte tegen den eersten ver dachte acht maanden en voor den tweeden één jaar gevangenisstraf. Vervolgens stond de eigenaar van de vrachtauto, een ijscofabrikant te Meppel, te recht, wegens het uitlokken van brand van den vrachtauto. Verdachte ontkende. Het O.M. eischte acht maanden gevangenisstraf. VERZET TEGEN DE POLITIE EN OPRUIING. Het gebeurde op de kermis te Volkel. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Donderdag behandeld de zaak van het verzet tegen de politie ter gelegenheid van de kermis te Volkel (gemeente Uden). Het was daar erg rumoerig onder de boeren, die de politie en marechaussees handen vol werk gaven. Toen het sluitingsuur gekomen was en de herber gen zouden gesloten worden, riepen de boe ren We gaan nog niet naar huis 1 Naar de wachtmeesters voor de rechtbank mededeel den werd in een café het licht uitgedraaid en met een bierglas geworpen. Buiten werd voortdurend met steenen gegooid. Toen de blanke sabel niet hielp, had de politie zelfs van de revolvers gebruik moeten maken om de menigte te verspreiden. De arbeiders G. v Z. uit Boekei, die als verdachte terecht stond, was de aanvoerder van de bende. Hij had be wust verzet gepleegd en de anderen tot ver zet aangespoord. Verd. ontkende dit evenwel en beweerde te hebben VCrz€' van s'eenen gooien gezien zf' dat het de laatste jaren op verschillende kermissen nog al rumoerig toe- gaat, maar nu was het toch wel heel erg Al staat verd. niet ongunstig bekend, zijn op ruiend optreden verdient ernstig gestraft te worden. Het openbaar gezag moet hoog wor den gehouden. De eisch luidde 10 maanden gevangenisstraf. De reclasseering had een voor beklaagde gunstig rapport ingezonden. De president verklaarde dat de rechtbank daar wel reke ning mee wilde houden, maar spr. zeide, dat opstand tegen het gezag geen clementie ver dient. De uitspraak werd bepaald op 16 dezer, 11)0 inderdaad bet ideale middel tet bevorde ring van een normalen «oelgang. Gemakkelijk in te aemen. aangename (maak. verwek ken geen krampen. f 0.6) pa /toean, KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraken van de strafzitting van Vrijdag. Overtredingen van de Motor- en Rifwielwet: J. V. te Amsterdam, 1 boete of 1 week tuchtschool. H. v T. te Heemskerk, W P. K. te Bergen, ieder f 2 boete of 2 dagen hech tenis. K. S. te Alkm Ar, f 3 boete of 3 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vorde ring ad 2.50 aan D. H. te Stompetoren. M. N. de W. te Egmond-Binnen. O. v. H. te Warmenhuizen, H. E te Oterleek, K. F. A. M. te Alkmaar. G. N. O. te Alkmaar, A. Z. te St. Pancras, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. F. K. te Wormer, N. M. te den Oever, G. O. te Alkmaar, H. P. W. te Alk maar, W. v. D. te Beemster, J. Z. te Koedijk ieder f 5 boete of 4 dagen hechtenis. J. M. te Egmond aan den Hoef, M. N. de W. te Egmond-Binnen, N. B. te Uitgeest, H. M. te Alkmaar, ieder 8 boete of 6 dagen hechte nis. J. N. te Velsen, J. M. te St. Pancras, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. H. te Bakkum, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. N. v. Z. te Heiloo, A. P. G. te Heiloo ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. v. d. B te Bergen f 12 boete of 8 dagen hechtenis. P. J. te Oostzaan f 10 boete of 8 dagen hech tenis, C. B. te Oterleek, 20 boete of 15 dagen hechtenis. R. G. te Haarlem 20 boete of 10 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad f 50 aan A. F. P. Overtreding van Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond)P. A. te Hoorn, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van Art. 444 van het Wet boek van Strafrecht (niet verschijnen als ge tuige) J. H. te Casbtricum, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van Art. 435 van het Wetboek van Strafrecht (opgeven van valschen naam): J. A. K. te Heusden 3 en 15 boete of 3 en 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Visscherifwet: H. A. te Uitgeest, J. P. J. B. te Alkmaar, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. K. te Amster dam 8 boete of 8 dagen hechtenis; P. J. S. te Amsterdam 0.50 boete of 1 dag hechte nis; J. O. te Amsterdam 5 boete of 5 dagen hechtenisJ. de J. te Wormerveer, ont slag van rechtsvervolging; D. E. te Kromme nie, P. K. te Krommenie, ieder ontslag van rechtsvervolging. Overtredingen van de jachtwet: C. M. te Egmond Binnen, J. Z. te Egmond aan Zee, ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis; L. B. Lzn en W. B. Lzn. te Egmond aan Zee, ieder 20 boete of 10 dh'gén hechtenis. Overtreding van het tustdagbesluit: J. B. te Wervershoof, 10 boete of 5 dagen hech tenis. Overtreding van het broodbeslult: B. M H. K. te Bakkum 30 boete of 20 dagen hechtenis. Overtreding van de Wfnkelsluitingswet: A. P te Uitgeest 5 boete óf 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: M. C. K. te Den Helder 3 boete of 3 dagen hechtenis; K. B. te Schermerhorn 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van de IJkwet: P. J. T. te Haarlem 2 boete of 1 dag hechtenis. HEILOO. In de gisteravond gehouden bestuursver gadering van den Middenstandsbond is in de vacature A. Greeuw Jr., tot voorzitter ge kozen de heer J. Rus Czn. De secretaris, de heer D. A. Bakker, was bereid aan te blijven. In de bestuursvergadering van de V.V.V. is de toestand der financiën onder de oogen ezien. Het gebouw voor Sport en Kunst at het huidige bestuur als een erfenis had te aanvaarden is een strop. Nu is het nog nieuw dus er zijn geen onderhoudskosten maar toch sluit de exploitatie niet, althans niet als men het gebouw wil onderhouden en afschrijven. Het bestuur van V. V. V. be sloot krachtig aan te pakken. Het gemeente bestuur zal verzocht worden om bij te dra gen, want de gemeente geeft bitter weinig voor lichamelijke opvoeding. De vereenigin gen die er gebruik van maken zullen meer moeten betalen, terwijl de slapende commis sie van toezicht wakker zal worden geschud. Het thans zitting hebbend bestuur van V. V. V. met uitzondering van 2 leden alle nieuwelingen zal met den ouden sleur breken en men kon gisteravond met ren vergadering van bestuur van „D O.V.E.S. hooren dat men op medewerking rekenen kan. ST. PANCRAS. Uitslag openbare verkooping. Vrijdag 3 November werd in het café van den heer Ottink een openbare verkoo ping gehouden ten overstaan van notaris M. C. Roos. Eigendom van wijlen den heer D Schuite- maker Perceel 1, 22 snees, kooper A. Bakker, 29 per snees; perceel 2, 21 snees, kooper C. Kossen, 34 per snees; perceel 3, 21 snees, kooper C. Kossen, 37 per snees; per ceel 4, 6H snees, kooper Jb. Wit, 3l per snees; perceel 5, 14 snees, kooper A. Wit, 32 per snees; perceel 6, 12)4 snees, kooper A. Wit, 34 per snees; perceel 7, 11 snees, kooper A. Wit, 32 per snees; perceel 8, 12 snees, kooper K. Jongert, 33 per snees; perceel 9, 10 snees, kooper J. v. Kam pen, 31 per snees; perceel 10, 10 snees, kooper T. Bakker, 31 per snees; perceel 11, 7V, snees, kooper T. Bakker, 31 per snees; perceel 111 zijn gelegen in de Vronermeer; perceel 12, 13 snees, kooper Jac. Tol, 21 per snees; perceel 13, 15)4 snees, kooper K. Lek, 29 per snees; perceel 14, 15)4 snees, kooper C. Snijders, 26 per snees; perceel 15, 15)4 snees, kooper C. Snijders, 28 per snees; perceel 1215 zijn gelegen te Huis waard. „Samen- ren alge zaal van den heer WARMENHUIZEN. De Middenstandsvereeniging werking" hield Donderdagavond meene vergadering in de Slikker. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende, allen welkom heetend, ook de bestuursleden van den Neutralen Bond en in het bijzonder den spreker van dezen avond, mr. Buiskool, uit Schagen. Voor dezen avond was uitgenoodigd mr. Buiskool met als onderwerp: „Wat betcekend faillissementsverklaring". Spreker gaf dade lijk te kennen dat dit onderwerp, als dit on derwerp goed wordt toegelicht en bespro ken, wel gepraat kan worden tot de volgen de vergadering. We zullen ons echter be palen tot de voornaamste runten. Wat fail lietverklaring beteekend weten we allen wel, dit beteekent dat de betaling aan crediteuren wordt gestaakt. Hiervan wordt door den cre diteur kennisgeving gedaan aan een curator die zich in verbinding stelt met de rechtbank en wordt na den schuldenaar gehoord te heb ben of er meer schuldeischers zijn, het fail lissement uitgesproken. In Noordholland wordt meestal een advocaat als curator be noemd, in Friesland meestal een deurwaar der. Wanneer een zakenman twee schuld eischers heeft, kan hij failliet verklaard wor den. Dit kan b.v. ook voorkomen bij een schuldeischer wanneer de schuld uit 2 bron nen bestaat. Spr. merkte op, dat als iemand opgeroepen wordt door de rechtbank, de be trokkene absoluut niet moet thuis blijven, doch aan deze oproeping gehoor moet ge ven, omdat anders de betrokkene ook geen reent heeft om in hooger beroep te gaan. In enkele gevallen wordt door het Hof ren faillissement vernietigd wanreer door over leg en waarmaking aangegeven kan worden dat een zaak levensvatbaarheid heeft. Prefe rente schulden zijn die schulden, die binnen een halfjaar voor de faillietverklaring zijn gemaakt. Zijn goederen geleverd binnen een maand voor de faillietverklaring, dan kun nen de goederen mits ongeschonden door de leveranciers worden teruggeëischt. Spreker gaf enkele voorbeelden over Re- tentierecht, dit gaat nog voor de Preferente schulden. Buiten ren faillissment blijven beddegoed en de noodzakelijke kleedingstukken, bij een veehouder ook deze rechten, tevens 1 koe, 2 varkens, 2 geiten en 4 schapen (volgens de wet). Bij de verificatie wordt vastgesteld het ac tief en passief. Wanneer een winkelier failliet gaat en de goederen zijn getaxeerd, kan een buiten staander naar den curator gaan en trachten deze goederen over te nemen. Dit kan ge schieden tegen 20 boven de getaxeerde waarde. Atn te bevelen is het bij zoo'n geval da' deze goederen niet meer op naam van de faillietverklaarde komen natuurlijk In vele gevallen is dit voor de betrokkene een red ding of kan het ren redding wezen, omrede de goederen in de meeste gevallen niet hoog getaxeerd worden, omdat dit niet gaat want bij niet overname zullen deze goederen pu bliek aan den man moet worden gebracht. Acht dagen voor het vaststellen van de vereficatielijst kan een accoord worden aan gegaan door den failliet zelf of voor de fail liet zelf. Wanneer b.v. de crediteuren ver- moeden dat de opbrengst 10 zullen op brengen van de schuld en door de faiitj i klaarde 20 wordt aangeboden dan l"" een faillissement worden gehomoloc Verschillende voorwaarden 2iften hier aan vast, doch op een dusdanige manier v°* men toch iemand redden. Spreker gaf voorbeelden over het fain; verklaren van tegenwoordig o.a. de bollenw drijven te Breezand waar het bollenland een paar jaar terug 2500 per H.A T* bracht en nu 1800 en dan nog peknr^ wordt door den lsten hypotheekhouder Eigenlijk is dus het tegenwoordige failliet verklaren onzin, maar wel een reusachtig tg pitaalverlies en meestal geschied door era crediteur uit haat. Door het stellen van vra. gen werd nog naar voren gebracht door spreker, dat de gevraagde schulden opeisch. baar moeten zijn. Dit bleek ons ten duidelijk, ste door 'n thans voorkomend geval van faili lietverklaring. Bedoelde persoon had met zijn crediteuren een regeling getroffen door geregeld in termijnen af te betalen hetgeen hij ook deed en de bestellingen die door hem werden gedaan gingen geregeld onder rem. bours. Wat is het geval nu. De winkeliet stuurde gelden aan den leverancier op, om goederen te ontvangen. De goederen bleven achterwege en de gelden werden door den crediteur beschouwd als afbetaald op ach. terstallige schuld. Dit beteekend dus een contractbreuk. Tengevolge hiervan staakte het slachtoffer zijn betaling en is nu door dienzelfden crediteur failliet verklaard. Nogmaals werd door spreker verklaard dat contractbreuk is geschied en dit faillisse ment foutief is uitgesproken. De betrokkene had dit aan de rechtbank kenbaar moeten maken en had het faillissement niet uitge- sproken kunnen worden, helaas is hiervoor ae tijd verstreken, n.1. 8 dagen. De eenige redding is nog accoord aanbieden De heer Groet als voorzitter van den Neu- tralen Bond stelde de vraag wat er gebeurt als een tuinder failliet verklaard wordt. Spr». ker antwoordde hierop, dat dezelfde regeling hiervoor geldt en dat het mooi zou wezen als de regeering om de bedrijven te steunen, executirale verkoopen van lasten die op het bedrijf drukken, deed laten vervallen. De heer Groet vroeg wat door tuinders hiertegen te doen was dit tegen te gaan op onwettig terrein. Mr. Buiskool bleef liever dit antwoord schuldig en begaf zich niet op politiek terrein en antwoordde dat in derge- lijke organisaties en vereenigingen eendracht macht maakt geldt. Verscheidene vragen werden tot spreker gericht en op zeer duidelijke en aangename wijze door hem beantwoord. De spr. was hiermede aan het einde van zijn program van hedenavond en werd door den voorzitter dank gebracht voor den leer rijken avond aan de aanwezigen bezorgd. Door de aangename wijze van spreken is net voor allen een leerzamen avond geweest. (Applaus). Na het vertrek van den spreker werd nog besproken de Bondsvergadering die gehou den wordt op 8 Nov. te Amsterdam. Vervolgens werd voorgelezen het werk program van den Middenstandsraad waar belangrijke punten in vermeld stonden en waarvan vele punten den aandacht van den minister trekken. Het punt herziening tabakswet werd be sproken en verschillende meeningen kwamen naar voren. Dit punt zal op de Bondsverga dering worden behandeld en wordt door de vergadering noodzakelijk geacht dat een paar leden worden afgevaardigd en de reis kosten uit de kas der vereeniging te vergoe den. Tot stemming werd overgegaan en zijn ge kozen de heeren P. Dissel tn A. de Geus. Deze namen hunne benoeming aan. Hierna kwam nog in bespreking de actie tegen grootwinkelbedrijf. Besloten is om te trachten gezamenlijk met de „Hanze" zich in verbinding te stellen met Alkmaar, om cir culaires te laten drukken en actie hiertegen te voeren. Rondvraag. Nog enkele besprekingen werden gevoerd van huishoudelijken aard en volgde sluiting. Ds. H. O. Molenaar te Idsegafiufien (Fr.) heeft het beroep naar de herv. gemetnte te St. Pancras aangenomen. OUDERCOMMISSIE GARANT VOOR ONDERWIJZERSSALARISSEN. Sedert 1 Januari 1932 zijn aan de open* bare Ulo-scholen te Emmen zes leerkrachten verbonden, ofschoon er voor het lesgeven slechts vier lokalen beschikbaar zijn, zijtl leerlingen tijdelijk ondergebracht geweest in de Landbouwwinterschool te Emmen, totdat daar geen ruimte meer beschikbaar was. Daarop zijn telkens twee klassen weggezofl* den. De oudercommissie heeft nu met Big®* meene stemmen, onder protest, een garant- verklaring voor de kosten verbonden aan het tijdelijk inrichten van het gymnastieklokaal 237. Aan het einde van de derde dag zei de profes sor: e zijn er nu gauw. Ik heb den naam Teheran opgevangen. Daar moet de Sjah zijn paleis hebben." sor,^aalde uit 00,1 Eist wonderlijke gewa- i e y°orschijn en alle drie maakten zich mooi voor de plechtige ontvangst. „n .„n 00 *ra,ai uitgedost stapen ze uit hun rijtuig» hwouifk Si werd gehouden en de mannen die hen <i,.n ,1 dden keken vreemd op, die oude heer in Q 0 slaa' te zien, waarvan de slippen achter f. iV uepten' die zwarte Simmy in een wonder- m«t e k en veel te groot jasje en Wo-Wang h n ,en0rme parasol, muts met lange pluim 6° een breede band rond züja buikie.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6