Alkmaarsclte Courant MOORD OP ABBOTSHALL BIJZONDER F'JN MET RUKSMERK Radionieuws Oeuitleton Stad en Om Honderd vfjt en dertigste Jaargang. DINSDAG 7 NOVEMBER BEGRAFENIS J. W. VAN GINKEL. No. 263 1933 Woensdag 8 November. Hilversum 296 M. (Uitsluitend VARA). 8 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr. 10.VPRO-morgenwij- ding. 10.15 Voor de Arb. in de Continube drijvenVARA-kleinorkest o.l.v. H. de Groot J v. d. Wijk, causerie en F. Nienhuys, decla matie. 12.De Notenkrakers o.l.v. D. Wins 2Zenderverz. 2.15 Gramofoonplaten. 3. Voor de kinderen. 5.30 Trio „Favoriet"'. 6.30 RVU. Dr. C. D. J. Brandt: Historische be schouwingen over Thomas Morus. 7.Cau serie H. Verwey— Jonker. 7.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.Causerie door J. J. de Roode. 8.15 Vervolgorkestconcert. 9. „De Machien". spel van Heyermans. Micro- foonbew. F. van Duin, m. m. v. het VARA- tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 9.40 Ver volg orkestconcert. 10.20 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.35 Gevarieerd concert, or gel, piano, banjo, guitaar, trompet, saxofoon en zang. 11.12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door de NCRV). 8.— Schrift lezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoon platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. W. F Erdmann. 11.Pianorecital H. de Bock. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetcon cert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.Gramofoonpl. 2.30 Voor postzegelverz. 3.Concert door A- de VinkVerschoor, sopraan. M. Geuze, mezzo-sopraan. E.v an Amersfoort, viool en A.Schellevis, piano. 5.Kinderuurtje. 6. landbouwpraatje P. v. d. Heuvel. 6.30 Cau serie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Pers bureau. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 PTT- Irwartiertje. 8.Gramofoonplaten. 8.15 Arnhmsche orkestvereen ging o.l.v. J. Spaan derman en gramofoonplaten. 10.05 Vaz Dias. 10.15—11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 At. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, oerichten. 11.05 Lezing. 12.Voor de scholen. 12 20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studie orkest o.lv. Thomas. 1.50 Gramofoonpl. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. Orkest Bournemoi.th o.l.v. Sir Frederic Cowen en Sir Dan Godfrey, m. m. v. B. Lwis, viool. 5.05 Het John Mac Arthur kwin tet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelmuzieK. 7.10, 7.25 en 7 50 Le ningen. 8.20 Concert inleiding. 8.35 BBC- symphonie orkest o.l.v. Adr. Boult en solis ten. 9.20 Brichten. 9.35 Vervolg concert m. m. v. het Radiokoor. 10.40 Lezing. 10.55 Voordracht. 11.—12.20 Roy Fox en zijn band. Parijs Radio-Paris1724 M. 8.05 en 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert G. T. Dessorre. 1.25 en 7.40 Gramofoonpl. 9.Ó5 Concert door de Assoc. des concert Colonne, o.l.v. Paray. Kalundborg, 1153 M. 11.20—120 Con cert uit Rest. „Ritz". 2.20 Gramofoonplaten. 2.50—4.50 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.35 „Dreimaderlhaus" operette van Schu- IbertBerté o.l.v. H. Kauffmann. 10.25 11.50 Dansmuziek uit rest. „Nimb". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 1045 en 11 20 Gramofocnplaten 12.55 Concert o.l.v. Iseglio. 3.20 Gramofoonpl. 4.40 Gev. con eert. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 7.30 Weragorkest o.l.v Brschkötter m. m. v. A. Schoenmaker, viool. 8.35 Gev. programma o.l.v. Kandner. 10.Gramofoonpl. 10.20 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 11.20 Concert Rome, 441 M. 8.05 Vioolrerital G. Protto. 8.20 Opera-uitzending Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Max Alexys' en zijn orkest. 5 20 Symphonieconcert o.l.v. Meule- mans, m. m. v. pianosolist. 7.05 Gramofoon platen. 8.20 „Der Orloff" operette van Graeniohstaedten. 508 M.ï 12.20 Max Alexys' orkest. 1.3G Gramofoonpl. 5 20 Dansmuziek. 6.35 Pianorecital. 7.35 Gramo foonplaten. 8.20 Trioconcert. 8.40 Accor deonconcert. 9.Radiotooneel. 9.2010.20 Symphonie concert o.l.v. Meulemans, m. m. V. Clement Doucet, pianc Zeesen, 1635 .M. (Deutschlandsender). 7 25 Dansmuziek door Robert Gaden en zijn orkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20— 11 20 W?'cenconcert it Frankfurt. Een Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 2) Wij veronderstellen echter, dat geen tijd verloren is gegaan, doordat men zich ter stond in verbinding gesteld heeft met Scot- land Yard die de taak om den dader van deze ontzettende misdaad op te sporen, heeft opgedragen aan zijn meest bekwame en ge trainde beambten" dat is in ieder geval een veilige bewering, miss Warren „On middellijk zal begonnen worden met het werk van onderzoek! Nieuwe alinea, als 't u blieft! Geheel Engeland, het geheele rijk, de ge- heele wereld zullen zich vereenigen in het uiten van hun oprechte sympathie jegens miss Laura Hoode, die, naar wij begrijpen, verpletterd is door dezen slag weer een veilige zet! Miss Hoode, zooals ieder weet, is de zuster van wijlen den minister en zijn eenige bloedverwant. Wij hebben vernomen, dat er twee gasten op Abbotshall waren, dt brillante ster uit de society, mevrouw Roland Mainwaring en sir Arthur Digby-Coates, de millionnair-philantroop en parlementaire secretaris van den Verzoeningsraad. Sir Arthur was een intiem en levenslang vriend van den overledene en zal kunnen verzekeren, De bekende afdeeling der Londensche politie voor het opsporen van misdadigers. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Woensdag 8 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10 24. Lijn 4: Langenberg 10.35—16.25, Motala 16.23-24.— GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 9 November a s., nam. één uur, ten einde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier onder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van personeel aan de Ge meentelijke Avondschool voor lager Nijver heidsonderwijs (bijlage Nr. 127). 3. Idem van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. 128) 4. Voorstel tot uitvoering van een bosch plan op een terrein nabij den Bergerweg (bijlage Nr. 131). 5. Idem tot goedkeuring van een supple- toire begrooting, dienst 1033, van de Ge meentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon (bijlage Nr. 132). 6. Idem tot verbreed ing van de Berger- brug (bijlage Nr. 125). 7. Idem inzake het verleenen van steun aan tuinders (bijlage Nr. 126). 8. Idem tot uitkeering der jaarwedden voor boventallige onderwijzers aan de be sturen van bijzondere scholen voor lager on derwijs over 1932 (bijlage Nr 129). 9. Idem tot verkoop van aan de Lyceum- straat gelegen grond (bijlage Nr. 130). 10. Idem tot het aangaan van een over eenkomst met de Spoorwegmaatschappij in verband met den aanleg van een verbindings weg BergerwegHelderscheweg (bijlage Nr. 133). weggerukt. Als menschen staan wij hier voor een raadsel, dat wij niet kunnen oplossen, maar voor wat wij niet kun nen oplossen, heeft God wel de oplos sing. Wij weten en gelooven, dat wat God doet, goed moet zijn, omdat God werkt in het heiligdom, waar wij, menschen, niet kunnen binnen dringen en waarvan wij niets kunnen begrijpen. God geeft ons aan dit graf de zeker heid, dat Hij het noodig heeft geoor deeld, onzen broeder tot Zich te nemen en dat zijn taak, waarvan wij dachten, dat die nog lang niet was afgeloopen, nu afgeloopen is, omdat de woning in het Vaderhuis voor hem was bereid en klaar gemaakt. Over al het sombere en schokkende van dezen dag klimt toch nog weer ons geloof naar God, omdat wij gelooven, dat onze broeder niet ge storven is, maar dat hij leeft. Wij geloo ven, dat God hem bij zich heeft genomen in de hemelsche heerlijkheid, omdat zijn leven een getuigenis was op zichzelf van zijn geloof. Ik mag spreken van den christen van Ginkel, die met de gaven, waarmee God hem gesierd heeft, ook zijn Koning in dit leven heeft willen dienen. Zijn stille trouw en vaste zekerheid deden welda dig aan. Hij werkte in den dienst van zijn Koning en wist, dat het op trouwe plichtsbetrachting aankomt. Wij dan ken God, dat broeder van Ginkel in ons midden heeft mogen zijn. Broeder van Ginkel heeft nooit veel gesproken, maar zijn ernstige stem zal nog lang in onze ooren klinken. Dit sterfgeval leert ons hoe ontzagge lijk nabij de dood is. Er is maar een schrede tusschen de dood en ons en aan dit graf prediken wij Jezus Christus, die de dood heeft overwonnen. Broeder van Ginkel heeft Jezus Christus gediend en wij gelooven, dat hij daardoor éénmaal daar zal zijn, waar men zonder zonden is en een plaats heeft ontvangen in het Hemelsche koor, dat zingt voor Gods troon. Hij staat voor U allen klaar en roept: „Komt allen tot Mij, die ver moeid en belast zijt en Ik zal u rust Om half 4 arriveerde de lijkstoet, waarvan het vertrek van het sterfhuis op 2 uur was gesteld, gistermiddag op de algemeene begraafplaats, waar zeer veel belangstellenden in den triesten herfstmiddag zich reeds ruim een uur hadden opgi eld om de laatste eer te bewijzen aan wijlen den heer J. W. va1 Ginkel, commies der directe belastingen te Alkmaar, die op zoo droeve wijze tijdens zijn ambtsvervulling, om het leven was gekomen. De lijkstoet had tevoren nog halt ge houden voor het gebouw van 's Rijksbe lastingen aan den Straatweg, waar de daar werkende ambtenaren in de gele genheid werden gesteld, hun makker een laatsten groet te brengen. Collega's droegen de baar naar de groeve, waar in triesten motregen ach tereenvolgens het woord werd gevoerd door Ds. v. Meyenfeldt, predikant b<; de Gereformeerde gemeente, den heer Hoytink, voorzitter van de anti-revolu- tionnaire kiesvereeniging Nederland en Oranje, den heer Hardingsveld, voorzit ter van de afd. Alkmaar van den Bond van Christel, belastingambtenaren in Nederland, den heer P. Rijtema, voorzit ter van de afd. Alkmaar van Patrimo nium en den heer Hartkamp, Inspecteur van 's Rijksbelastingen te Alkmaar. Ds. v. Meyenfeldt concludeerde in de overgroote belangstelling, bij dit sterfgeval op het kerkhof betoond, dat God op bizondere wijze bij het sterven van broeder van Ginkel tot ons heeft ge sproken. Het is een ontzaggelijk schok kend sterfgeval geweest. In den bloei van zijn jaren en in de uitoefening van zijn plicht is hij plotseling uit het leven u geven." Jezus Christus staat klaar, u te hel pen. Stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren. Moet het leven nu zoo ein digen? Maar Goddank, wie in den Zoon gelooft, heeft het eeuwige leven. Jezus Christus is aan het Kruis van Golgotha gestorven voor ons aller zonden. Vlugt daarom, gij, die sterven moet, aan Jezus zoeten. Dat God U, Mevrouw Ginkel, die ont zaggelijk veel heeft verloren, u moge troosten en u kracht moge geven. God heeft rijke vertroosting. Wij dragen u op aan alle vrienden en roepen hen toe: „Geef zooveel gij kunt aan haar in de stille dagen, die komen zullen." Spr. eindigde met een woord van dank aan God, die gelegenheid geeft om hem te dienen, maar die, als onze aard- sche tijd voorbij is, ons opneemt in Zijn Eeuwige Heerlijkheid. De heer Hoytink, het woord rich tende tot mevrouw van Ginkel, merkte op, dat zij, toen da predikant de vorige week sprak over de bereidheid van Abraham, wel niet heeft kunnen den ken, zoo spoedig en op zoo'n ernstige wijze tot eenzelfde geloofsdaad te wor den geroepen. Gods wegen zijn echter onnaspeurlijk. Gij hebt het offer ge bracht, maar niet alleen gij, maar ook het christelijk vereenigingsleven in Alk maar, waaronder de Anti-Rev. Kiesver eeniging „Nederland en Oranje". Aan deze groeve past ons een woord van dank aan Hem, die uw man de ga ven geschonken had, die hij bezat. Die gaven liepen niet in het oog, hij ging kalm zijn gang, kwam nooit op den voorgrond, maar wat hij deed, deed hij correct. Zijn werk was steeds in alle opzichten af. Deze dingen merkt men pas op, als iemand weg is. Maar het geeft ons de zekerheid, dat hij gearbeid heeft, niet voor zichzelf, maar voor de zaak van het Koninkrijk Gods. Dat hij nu rusten mag in dien God en juichen voor Zijn troon. Zijn nagedach tenis blijft bij het Bestur van de Anti- Revolutionaire Kiesvereeniging in hoo- ge eere. Geve God u de kracht om uw hart te legen op Zijn woord om u zoo te toonen het rijke geloof, dat Hij onder deze omstandigheden in dat Woord u geboden heeft. De heer P. R ij t e m a was overtuigd, dat de groote belangstelling niet alleen getuigde van medeleven met dit in-droe- vige en plotselinge verscheiden, maar ook getuigde van mede-leven met den arbeid, die door broeder van Ginkel is verricht. Wij danken God, zoo zeide spr., dat Hij ons in staat heeft gesteld, hier te getuigen, dat wij in zijn arbeid een voorbeeld hebben mogen zien. Wan neer broeder Van Ginkel iets op zich nam, dan wisten wij, dat het punctueel in orde kwam. Hij stond in de kracht van zijn God, van Wien hij kracht ont ving. God legt op de schouders van ons allen een taak. Hoe staan wij tegenover die taak? Spreker wekte de omstanders op om ook hun taak in dienst van God te ver vullen. Van hem, van wien wij. hier af scheid nemen, hebben wij de groote ge trouwheid en liefde gezien en wij nemen van hem afscheid in dien zien, dat wij zeggen: „Tot weerziens." Wij weten, dat hij is voorgegaan en danken hem voor zij arbeid; danken hem ook voor den arbeid, die hij voor Patrimonium ver richt heeft, maar bovenal danken wij God voor datgene, wat Hij ons in hem geschonken heeft. God roept ons allen op Zijn tijd. Laten ook wij de taak ver richten, die hij heeft kunnen volbrengen. Spr. eindigde met een aansporend woord tot allen om de voetsporen van den overledene te volgen en verzekerde, dat de nagedachtenis van broeder van Ginkel in dankbare herinnering bij Pa trimonium zal voortleven. De heer Hardingsveld merkte op, dat het „Gedenkt te sterven" bij het droevig einde van Jan Willem van Gin kel in diepen ernst tot ieder van zijn collega's kwam. Met weemoed werden allen vervuld. Van Ginkel was trouw en woonde steeds de afdeelingsvergaderin- gen bij, waardoor hij getoond heeft, dat hij het eens was met de beginselen van de:. Christelijken Ambtenarenbond. Gij, broeder van Ginkel, zijt altijd ge weest het lichtende licht en het zouten de zout. Gij hebt ons beginsel op uw eigen wijze uitgedragen en uw schou ders mede gezet onder het werk der afdeeling. Wij treuren om uw verlies, echter niet als degenen, die geen hope hebben. In den hemel hebt gij het beter. Zalig zijn de dooden, die in den Hemel worden ontvangen. Op den laatsten dag der Verrijzenis zullen ook uw ziel en uw lichaam weer hereenigd worden in allen vrede door Jezus Christus, die de dood verslond. Trooste de Heer, onze God, uwe diep bedroefde weduwe door een steeds ster ker wordend geloof in Jezus Christus, opdat gij weet, dat Gods barmhartige Vaderhand op u ruste. De heer Hartkamp noemde het een droeve dag, waarop men den overledene ten grave droeg. Droeviger nog was de dag van zijn overlijden. Spr. wenschte den overledene een laatsten groet te brengen en uitte de dankbaarheid van de Administratie der Belastingen voor alles, wat hij als plichtsgetrouw ambte naar heeft gedaan en spr. nam aan, dat het juist zijn groote plichtsbetrachting is geweest, die de oorzaak was van zijn verscheiden. Spr. verzekerde, dat de Directeur van 's Rijks belastingen te Amsterdam innig dat deze geen vijand in oe wereld had Miss Margaret Warren zag op, terwijl haar wenkbrauwen vragend keken. „Wat?" zei Hastings, knorrig. „Is deze laatste zin niet wat gevaarlijk, mijnheer Hastings?" „Hm, ik weet niet, hm, ja, u hebt gelijk, miss Warren. Verduiveld, vrouw, heb je ooit ongelijk?" blafte Hastings. Dan herstelde hij zich. „Vergeef u mij, ik, ik Er kwam op een afstand een glimlach naar hem toe „Excuses zijn heusch niet noodig, mr Hastings. Zal ik den zin veranderen? „Jf, ja" mompelde Hastings „Zeg, zeg schrijf op zeg „en zij zijn met ontzet ting geslagen tengevolge van de ramp, welke hen getroffen heeft", stelde het meisje voor. „Uitstekend", zei Hastings, die zijn kalmte teruggekregen had. „Tusschen twee haakjes, hebt u Williams gezegd dat hij op moet schieten met de op vulling? met een schets van Hoode's leven en werk? Wij moeten dien achterkant van het blad vol krijgen." „Ja, mijnheer Williams is er dadelijk mee begonnen." „Goed. Schrijf dan dit op als een afzon derlijk stuk. Het moet gedrukt worden tus schen zware zwarte lijnen en met het Claren- don of een ander sprekend lettertype Klaar? „De Uil", verslagen tengevolge van oeze vreeselijke tragedie, richt zich uit zijn smart op. en geeft, ten behoeve van het aig - meen welzijn, een ernstige aansporing waarschuwing. Laten de autoriteiten zo g worden op- geleverd en met de uiterste gestrengheid der wet gestraft worden. Geen enkele poging moet worden nagelaten". Nu een apart arti keltje, als 't u blieft. Het moet onderstreept worden en zou kunnen komen op den achter kant, onder Williams' artikel. „Overtuigd van de geweldige belangstelling en ongerust heid welke deze verschrikkelijke misdaad zal te weeg brengen, heeft „De Uil" bijzondere schikkingen getroffen om bulletins te geven (in denzelfden vorm als dit extranummer), welke met kerte tusschenpoozen zullen ver schijnen, opdat het publiek ten volle ge legenheid zal hebben te weten welken voort gane de opsporingen van den misdadiger maken Deze bulletins zullen buitengewoon belangrijk zijn, aangezien wij in de gelegen heid zijn m.; te deelen, dat een speciale cor respondent ons telkens zal doen toekomen, (v. orzoover het in overeenstemming is met de wenschen der politie, welke wij wenschen bij te staan en met welke wij in geen geva. willen concurreeren), vanaf de plaats der misdaad zelf. een kort overzicht van de laatste onthullingen Hastings zuchtte opgelucht en leunde ach terover in zijn stoel. ,Dat is alles, miss Warren. En ik hoop nu'het eenmaal gebeurd is dat de moorde naar nog een tijdje een mysterie zal blijven. Wij zullen voor reuzenidioten doorgaan, wanneer de tuinjongen, of iemand anders morgen schuld bekent. Type deze copy en g, dat zij zoo spoedig mogelijk bij de jkkers komt." Het meisje stond op en ging naar de deur, maar bleef op den drempel staan. „Mijnheer Hasting", zeide ze, zich vlug omkeerend, „wat beteekent die laatste ver klaring? Bent u van plan een van de ge zor dru wone menschen daarheen te sturen Mijn heer Sellars of mijnheer Briggs?" „Ja, ja, dat dacht ik. Wat ik gezegd heb, was alles een beetje geklets, maar het zal goed klinken. Wij hebben mededeelingen noodig, die heel anders zijn dan de andere". Zij kwam dichterbij, haar oogen wijd open. „Mijnheer Hastings, vergeef me, maar u moet even luisteren. Waarom „De Uil" niet werkelijk nuttig laten zijn? O, ziet u niet, wat het zou beteekenen, wanneer wij werke- lüX meehielpen om den moordenaar te pak ken? Onze naam, onze verkoop! Waar- yy om „Maar miss Warren, denk eens na, u be grijpt toch! Wij hebben geen bureau van Sherlock Holmessen. Zij zijn allemaal dood gewone lui „Kolonel Gethryn" zei het meisje kalm. „Hè, wat?" Hastings was verbaasd. „Hij zal nooit miss Warren, u bent een wonder. Maar hij zal het nooit op zich nemen. Hij is „Vraagt u hem." Zij wees naar de telefoon naast hem. „Wat? Nu?" „Waarom niet?" „Maar maar het is twee uur", stamelde Hastings. Hij ving regelrecht den blik van de blauwe oogen zijner secretaresse op, nam de telefoon van den haak, en vroeg een num mer. „Hallo", zeide hij, twee minuten later, „is dat kolonel Gethryn's huis?" „Ja," zei de telefoon. De stem was slape rig- „Is is kolonel Gethryn thuis uit op, bedoel ik?" „Kolonel Gethryn", zei de stem, „die veel liever mijnheer Gethryn genoemd zou willen meevoelt met het groote verlies, dat de weduwe getroffen heeft Hij schetste van Ginkel als een trouwe kameraad voor zijn colega's en als een ambtenaar, op wien zijn chefs steeds konden reke nen. Hoewel jong in jaren, was van Ginkel toch een ambtenaar van den ouden stempel, voor wien overschrij ding van den diensttijd niet gold. Het is mij een behoefte, zoo eindigde spr., om de weduwe te troosten en kracht toe te wenschen met het geleden verlies, dat zij, naar hij hoopte, in be rusting moge dragen. Hierna dankte een familielid de aan wezigen voor de laatste eer aan den overledene bewezen. UITVOERING BOSCHPLAN NABIJ DEN BERGERWEG. B. en W. schrijven in bijlage nr. 131: Bij ons voorstel (bijlage Nr. 106) tot aankoop van het terrein aan den Berger weg, groot ongeveer 18 H.A., van den heer D. Binnewijzend, hebben wij er op gewezen, dat dit terrein .afgezien van zijn waarde als .veiland, zich uitstekend leent voor uitvoering van een bescheiden boschplan in werkverschaffing, waar door eenerzijds een geschikt c-bject zou zijn gevonden voor tewerkstelling van een groot aantal werkloozen gedurende langeren tijd, anderzijds het aspect der gemeente door een welkome afwisse ling in het polderlandschap belangrijk zou worden verfraaid. Daar komt bij, dat het boschplan tevens zou kunnen dienen voor den bouw van afzonderlijk staande landhuizen en villa's, waardoor de vestiging van beter-gesitueerden in deze gemeente kan worden bevorderd. De Minister van Sociale Zaken deelde naar aanleiding van ons verzoek om toekenning van Rijkssubsidie in de koe ten van uitvoering van het boschplan! in werkverschaffing mede, dat hij in be ginsel bereid is tot het verleenen van subsidie. Wij hebben aan de betrokken hoofden van dienst opgedragen na te gaan, of het mogelijk zou zijn een aesthetisch goed verzorgde oplossing voor het boschplan te krijgen, welke tevens een rendabele exploitatie zou waarborgen. Zij hebben daartoe het bij de stukken' overgelegde rapport met daarbij behoo- rend plan ingediend, dat inderdaad aan de gestelde eischen voldoet en het voor uitzicht opent op een economische ver kaveling der in het plan beschikbare bouwterreinen. Het ontworpen bosch plan wijkt af van het vastgestelde en goedgekeurde plan van uitbreiding „West", in verband waarmede een wij ziging van dit uitbreidingsplan behoort tot stand te komen, wanneer besloten wordt tot uitvoering van het boschplan. Het ontworpen plan geeft buiten de bebossching met vijver gelegenheid voor het maken van 148 kavels bouwterrein Aan deze woningen zullen eischen moe voor den bouw van villa's en landhuizen, ten worden gesteld, opdat zij in de om geving passen. De minimum-inhouds maat ware te bepalen op 350 M3., zoo dat ook grootere landhuizen kunnen worden gesticht, in verband waarmede de gelegenheid moet worden gegeven om grootere bouwterreinen aan te koopen. Het aantal kavels, op het plan aange geven, zal derhalve als een maximum moeten worden beschouwd, terwijl in de verkaveling zelf wijzigingen moeten kunnen worden gebracht, wanneer dit noodig blijkt. Intusschen zai geen af wijking behooren te worier. toegestaan van den eisch, dat alle op het plan te stichten villa's afzonderlijk komen te staan, tenminste 1 Meter zijdelingsche afstand van de naastliggende gebouwen wordt bewaard en op tenminste 10 Meter uit de rooilijn wordt gebouwd. Een en ander zal nog nader in het plan van be bouwing worden uitgewerkt, dat in do wijziging van het uitbreidingsplan zal worden opgenomen. De uitvoering van het boschplan heb ben wij ons gedacht deels in werkver schaffing in eigen beheer, deels in werk verschaffing na aanbesteding, terwijl' daarenboven bij een klein gedeelte van het werk, dat als vakkundg werk is te beschouwen, b.v. het bouwen van een brug de loonen volgens het geldend plaatselijk loon overeenkomstig het col lectief landelijk contract zullen behoo- en te worden betaald. Voor uitvoering in eigen beheer (in werkverschaffing worden, is thuis, uit zijn bed, en staat op zijn beide beenen. Ook is hij bezig zich te ergeren omdat „Goede hemel Anthony!" antwoordde Hastings. „Ik herkende je stem niet." „Nu je haar herkent, Hastings, wil je mis schien uitleggen, waarom, voor den duivel, je mij op dit uur opbelt. Ik kan opmerken, dat ik in een afschuwelijk humeur ben. Ga door". Spencer Hastings ging door. „Ik dat wil zeggen „Als dat klanken zijn", zei de telefoon, „laat ik je dan mogen feliciteeren". Hasting deed weer een poging. „Er is iets gebeurd", begon hij. „Neen!" zei de telefoon. „Denk je dat je zou kunnen ik begrijp, dat het een eigenaardigs iets is om te vragen maar wil jij, Miss Warren kwam naderbij, nam haar patroon den hoorn uit de hand, hield hem aan haar oor en sprak door de telefoon. „Mijnheer Gethryn", zei ze, „U spreekt met miss Warren, Wat mijnheer Hastings u vilde vragen, is: of u hier zoudt willen ko men naar ons bureau dadelijk. O, ik weet, het klinkt gek, maar wij hebben een ontstellend bericht gekregen, en mijnheer Hastings zou graag uw raad willen inwin nen. Ik kan u aoor de telefoon niet meer ver tellen, maar mijnheer Hastings weet zeker, dat u bereid bent te helpen. Kom als 't u blieft, het is voor ons blad van het grootste belang." „Miss Warren", zei de telefoon somber, „U haalt mij, tegen mijn wil, over' (Wordr rTTvolgrti

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5