DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY- 'fcooinciaal lïieuws Zuivere adem - gezonde tanden! STOMPETOREN. UITGEEST. Schaap in de weide geslach^ TEXEL. leenen zich zeer goed het graven van den vijver (grondverzet 37000 M3het boven brengen van de maaiveidaarde (grond verzet 30.000 M3en de aanplant van het bosch, terwijl voor aanbesteding in aan merking komen de aanvoer van zand (120.000 M3.) en de aanleg van wegen In totaal is in het werk een bedrag van 140 000 aan arbeidsloon in werkver schaffing begrepen, waarvoor ongeveer 150 personen gedurende een jaar in werkverschaffing kunnen worden te werk gesteld. Hierbij komt, dat voor de werken overigens aan arbeidsloon (an ders dan in werkverschaffing) kan wor den geraamd een bedrag van rond 32.000.hetgeen beteekent een arbeid van ongeveer 1300 arbeidsweken, d. i. voor 26 personen gedurende een jaar of 52 gedurende een half jaar. Do arbeidsvoorwaarden voor de werk verschaffing zouden dezelfde kunnen zijn als die, welke bij Uw besluit van 5 October j.1. zijn vastgesteld, behoudens eventueele wijzigingen, welke noodig mochten zijn voor verkrijging van Rijks- en Provinciaal subsidie. Met de uitvoering van het werk zal evenwel niet eerder dan na Kerstmis 1933 kunnen worden begonnen, op wel ken datum het gekochte terrein kan worden aanvaard. Het is evenwel ge- wenscht thans reeds een beslissing te memen, wil men de zekerheid hebben, dat in het begin van Januari a.s. bij het werk 100 werkloozen kunnen worden tewerkgesteld, aangezien het noodig is te voren de voorbereidingen te treffen, o m. het maken van een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West". De begrooting van het werk is als volgt opgezet: 1. Aanvoer van zand 120.000 M3. 108.000 2. Graven vijver 37.000 M3. ad 1.50 per M355.000 3. Het bovenbrengen van de maaiveidaarde40000 4. Wegen en rioleering (30 c.M. model buis) en zeer eenvou dige 5 M. breede wegver harding 50.000 5. Graszoden op de 10 M. breede wegen brengen (5. M. wordt later behard, zie 4) 1.200 6. Boschaanleg 72.000 7. Brug naar later te maken teekening9.000 8. Aankoop grond rond 45000 met bijkomende kosten 5000 tezamen50.000 9. Onkosten en onvoorziene uit gaven 14.800 Totaal ƒ400 000 Het geheele terrein is groot ongeveer 180.000 M2., voor wegenaanleg, kaden en den te graven vijver is ongeveer 70000 M2. berekend, zoodat een bouw rijpe oppervlakte overblijft van onge veer 110.000 M2. De kostprijs per M2. bouwrijp terrein bedraat dus 400 000 110.000 3 64 per M2., waarbij dan nog komt de algemeene omslag in dkosten van aanleg van kunstwerken in het Bergerwegkwartier ten bedrage van 0.50 per M2. Wanneer nu bij dezen prijs wordt gevoegd een renteverlies gedurende een tijdvak van ongeveer tien jaar van 0.15 per M2. per jaar over het volle bedrag (d.i. een gemiddeld renteverlies gedurende ongeveer twintig jaar), dan moet de verkoopsprijs op ten minste 5.50 per M2. worden vastge steld, om een exploitatierekening te ver krijgen, die het risico der gemeente binnen behoorlijke perken houdt. Zooals uit vorenstaande begrooting van kosten blijkt, is daarbij geen reke ning gehouden met het bedrag van het eventueel te ontvangen Rijks- en Pro vinciaal subsidie. Vermoedelijk zal, voorzoover het werk in eigen beheer zal worden uitgevoerd, een grooter aantal arbeiders werk verrichten dan in de raming is opgenomen. Ook wanneer dit aantal met b.v. 30 moet worden ver hoogd, dan nog zal dit geen bezwaar geven, omdat in verband met het te ont- vp .gen subsidie de nettokosten voor de gemeente niet zullen stijgen. Wij meenen door het voorafgaande te hebben aangetoond, dat nóch de begroo ting, nóch de exploitatie-opzet voor de •uitvoering van het boschplan een te groot risico op de gemeente zouden la den, terwijl tegelijkertijd zou vaststaan, dat de gemeente aan ongeveer 200 per sonen gedurende een jaar arbeid zou verschaffen. Zooals wij in den aanhef hebben me degedeeld, verdient uitvoering van het boschplan aanbeveling om het aspect der gemeente, dat daardoor wordt ver kregen, te verfraaien, om de vestiging van goed-gesitueerden in de gemeente te bevorderen en niet het minist om de buitengewone werkloosheid in deze ge meente te doen verminderen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn een zeer groot aantal werkloozen gedurende langeren tijd aan den demoraliseerenden invloed van het gedwongen nietsdoen te onttrek ken. Met verwijzing naar de adviezen van de Commissies van bijstand voor de openbare werken, voor de plantsoenen, voor het grondbedrijf en voor de finan ciën stellen wij Uwe Vergadering voor tot de uitvoering van het boschplan op de hiervoor omschreven wijze over te gaan. B. en W. bieden het ontwerp-besluit daartoe ter vaststelling aan. UITKEERING JAARWEDDEN BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS AAN BIJZONDERE LAGERE SCHOLEN OVER 1932. B. en W. stellen in bijlage No. 129 voor te besluiten: Aan de besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen voor ge woon lager onderwijs, over het jaar 1932, in gevolge artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920, een vergoeding uit de gemeentekas toe te kennen. (Tn een bijgevoegd omzicht zijn de scho len en de diverse bedragen in tabel-vorm opgenomen). STEUN AAN TUINDERS. B. en W. schrijven in bijlage No. 126: Onder volgnummer 509 is in de gemeente- begrooting voor 1933 2500 uitgetrokken wegers steun aan tuinders krachtens het raadsbesluit van 27 Januari 1932. Van dit bedrag is over het tijdvak 1 Janu ari tot en met 27 Mei j.1. 2315 14 besteed, zoodat nog f 184.86 beschikbaar is. In verband met een desbetreffend verzoJr van den directeur der N. V. Alkmaarsche Exportveiüng van Land- en Tuinbouw producten, wiens medewerking bij de toe passing van genoemde regeling opnieuw werd verkregen, stonden wij toe, dat voor het komende winterseizoen de eerste uitkee- ring geschiedde op 21 October j.1. De uitgaaf tot 1 Januari a.s. zal vermoe delijk ongeveer 1Ö00 bedragen. Na aftrek van het nog beschikbare bedrag zal derhalve een extra crediet noodig zijn van 800. Wij stellen U voor ons toe te staan dit be drag zoo noodig alsnog ten laste van boven bedoelden begrootingspost uit te keeren. SUPPLETOIRE BEGROOTING, DIENST 1933, GEMEENTELIJKE INSTELLINO VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. In bijlage ino. 132 schrijven B. en W.: Wij bieden U hierbij aan een suppletoire begrooting, dienst 1933, van de gemeente lijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon, waardoor het totaal der ontvangsten en uitgaven van de oorspronkelijke begroo ting, ad 494.353.50 wordt verhoogd met f 60.127.60 en gebracht op 554.481.10. Deze suppletoire begrooting kon slechts sluitend worden gemaakt door het gemeente lijk subsidie, ad 480.000, met f 50.000 te verhoogen en het te brengen op 530.000. De aanvraag om een extra-subsidie van 50.000 houdt verband met de noodzakelijke verhooging van den post ondersteuning aan werkloozen met 57.000, waardoor deze post stijgt van 240.000 tot 297.000. In het mede voor U ter inzage liggend be geleidend schrijven bij deze begrooting be richt het bestuur der instelling ons, dat, zoo niet spoedig de in werkverschaffing uit te voeren werken worden ter hand genomen, nog een tweede suppletoire begrooting ten bedrage van f 30.000 zal moeten worden ingediend. Wij hopen, dat de minister zoo tijdig een beslissing neemt omtrent het door Uwe vergadering vastgestelde werkverschaf fingsplan, dat spoedig een groot aantal werkloozen arbeid zal kunnen vinden. Daar het onderzoek van de ingediende be grooting overigens geen aanleiding tot op merkingen heeft gegeven, stellen wij U, in overeenstemming met de Commissie van bij stand voor de financiën, wier advies bij de stukken is gevoegd, vóór Uwe goedkeuring daaraan te hechten. VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In bijlage No. 128 schrijven B. en W.: Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, welke zal ontstaan door de periodieke aftre ding van het lid n:r. G. C. B. van der Feen de Lille op 24 November 1933; bieden wij Uwe vergadering ter benoeming voor den tijd van drie jaren, met ingang van 24 No vember 1933, de navolgende aanbeveling aan: 1. Mr. G. C. B. VAN DER FEEN DE LILLE; 2. S. W. EIJSSF.N. BENOEMING PERSONEEL GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. In bijlage No. 127 schrijven B. en W.: In verband met het vastgestelde maximum van 43 lessen per week voor een leeraar bij het lager nijverheidsonderwijs is het gedu rende den cursus 1933/1934 niet mogelijk voor het onderwijs ran de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs te volstaan met het vast aangestelde perso neel en moet eene voorziening worden ge troffen voor: a. 13 lessen in bouwkundig teekenen; b 4 lessen in werk'uigkundig- en smids teekenen c. 7 lessen in electro-techniek en electrotech- nisch teekenen. Verder is ter uitvoering van uw besluit van 13 Juli j.1. (Gemeenteblad Nr. 1365) tot wijziging van het onderwijs aan typografen, aanstelling noodig van leeraren in vak theorie, zetten en drukken. Na gedane openbare oproeping hebben zich voor de onder a, b en c genoemde lessen geen bevoegde sollicitanten aangemeld, en voor de vakken zetten en drukken alleen be voegde sollicitanter van elders. De onder 1 tot en met 5 genoemde voorgedragenen heb ben ontheffing verkregen van den eisch van het bezit van wettelijke bevoegdheid, bedoeld in artikel 7, 4e lid, der Nijverheidsonderwijs wet, en zijn ook den vorigen cursus reeds werkzaam geweest. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de hierna vermelde voordrachten goedgekeurd, terwijl de Com missie van toezicht op het gemeentelijk nij verheidsonderwijs zich daarmede kan vereeni gen. Onder mededeeling, dat wij spoedshalve den directeur hebben gemachtigd de voorge dragenen voorshands in dienst te nemen, (met de uitdrukkelijke mededeeling evenwel, dat de gemeente daardoor «n geen enkel op zicht zou worden gebonden! stellen wij Uwe vergadering vóór te besluiten: voor het tijdvak van 1 October 1933 tot en met 30 September 1934 aan de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs te benoemen tot tijdelijk leeraar in: 1. bouwkundig teekenen den heer A RAUWERDA, leeraar aan de Am bachtsschool alhier i 2. bouwkundig teekenen den heer R RAUWERDA, leeraar aan de Am bachtsschool alhier; 3 bouwkundig teekenen den heer H. TAUBER, tijdelijk opzichter bij het bouw- en woningtoezicht, wonende te Oudorp; 4 werktuigkundig- en smidsteekenen den heer J. JONGENS, leeraar aan de Ambachtsschool alhier; 5. electro-techniek en electro-technisch tee kenen den heer G. VISSCHERS, leeraar aan de Ambachtsschool alhier; 6. vaktheorie zetten den heer P. A. DE MUNCK, wonende te Amsterdam; 7. vaktheorie drukken den heer P. SCHUTTE, wonende te Amstelveen, OVEREENKOMST MET DE SPOORWEGMAATSCHAPPIJ IN VERBAND MET AANLEG VERB.NDINGSWEO BERGERMEER-HELDERSCHEWÉG. Ten einde uitvoering te geven aan het bij Raadsbesluit van 15 September 1932, nr. 14, vastgestelde, bij besluit van Ged. Staten van Noordholland van 20 December 1932, nr. 142, goedgekeurde uitbreidingsplan voor den Bergerweg en omgeving (uitbreidingsplan „West"), is het gewenscht den ten Noorden van het spoorwegemplacement geprojecteer- deii verbindingsweg tusschen den Bergerweg en den Helderscheweg aan te leggen. Hiertoe heeft de gemeente de beschikking noodig over spoorwegeigendoffl, t. w. over een gedeelte van de perceelen kadastraal be kend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 3014, 3415 en 3378, onderscheidenlijk weiland, emplacement en water. De gezamenlijke grootte van de benoodigde perceelsgedeelten is ongeveer 1419 M2. Naar aanleiding van de daaromtrent tus schen de Directie der Nederlandsche spoor wegen en ons College gevoerde briefwisseling is de Directie bereid den benoodigden grond kosteloos aan de gemeente over te dragen, onder voorwaarde, dat de gemeente ten be hoeve van de aan dien weg liggende spoor wegeigendommen recht van uitweg verleent en afziet van haar recht van uitweg over de aan de spoorwegen toebehoorende perceelen grond, sectie C, nrs. 3295, 3297, "2176 en 3014, ten behoeve van de aan de gemeente toebehoorende perceelen grond, sectie C, nrs. 3294 en 3296, welke eigendommen op den nieuwen verbindingsweg uitgang krijgen. Wij hebben tegen deze voorwaarden geen bezwaar, in verband waarmede wij U voor stellen bedoelde overeenkomst met de Directie der Nederlandsche spoorwegen aan te gaan. Omtrent de wijze, waarop de aanleg van bedoelden verbindingsweg zal worden uitge voerd, zullen wij U te zijner tijd nadere voor stellen doen. B. en W. stellen voor het desbetreffend be sluit te nemen. VERKOOP VAN AAN DE LYCEUMSTRAAT GELEGEN GROND. In bijlage No. 130 schrijven B. en W.: De heer J. G. Schaaf, alhier, heeft ge vraagd voor zich of zijn lastgevers te mogen koopen een aan de Oostzijde van de Lyceum straat gelegen perceel'bouwterrein, kadas traal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 3188 gedeeltelijk, ter grootte van onge veer 1907 M2., voor den prijs van 18000 in totaal. De Commissie van bijstand voor het grondbedrijf heef. tegen deze overdracht geen bezwaar. Ook B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen, naar aanleiding waar van zij den Raad voorstellen het desbetref fend besluit te nemen. KOEDIJK. Vrijdagavond vergaderde de ijsclub Koe dijk in het lokaal van den heer de Weerdt. De voorzitter opende met een woord van welkom en memoreerde de in den afgeloopen winter gehouden wedstrijden en de verloting. Spreker bracht een woord van dank aan de commissarissen, die weder belangloos in den afgeloopen winter hun medewerking hebben verleend voor het welslagen der wedstrijden enz. Inzonderheid heette de voorzitter ook nog welkom den oud-voorzitter der vereeni- ging, die ter vergadering aanwezig was. De ontvangsten bedroegen 157.57, de uit gaven 127.22, alzoo is er een batig saldo van 29.55. Hierna volgde bestuursverkiezing. De hee- ren Smit en Zwetsman verklaarden geen be noeming als bestuurslid meer aan te nemen, waarvoor zij persoonlijke redenen opgaven. Hierna werd overgegaan tot de benoemin, van drie bestuursleden (aftredend A. Sloo S. Smit en P. Zwetsman). Bij eerste stemming werden benoemd A. Sloof en G. Klomp Cz., welke laatste als bestuurslid bedankte, waar na een nieuwe stemming plaats had, welke I Nederlands* fabrikaat Prijs per flacon f 1.! tot uitslag had dat de heeren P. Lammer- schaag en J. de Graaf werden benoemd. Tenslotte had de benoeming plaats van 5 nieuwe commissarissen, waarvoor werden gekozen de heer W. Wagemaker, K. Stam Mzn., C. Spaan, S. Smit en J. de Waal Dzn. Besloten werd geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering te zenden. De heer Zwetsman merkte nog op, dat het materiaal, dat in den vorigen winter gebruikt is, niet volledig is terugbezorgd en wees er op dat het noodig zal zijn hierop in het ver volg betere controle uit te oefenen. Hierna sluiting. De esperantocursus welke aanvankelijk met achttien leden werd opgericht, telt nu niet minder dan 31 leerlingen. B. en W. der gemeente Oterleek, hebben hiervoor een lo kaal afgestaan. Cursusleider is de heer H. Heinis van West-Graftdijk. Vrijdagavond vergaderde de Huisvlijt en Floralia-vereeniging in de zaal van 't café Kamsteeg te Stompetoren. De voorzitster, mevrouw Kruimel—Stok man constateerde met blijdschap, dat weer een groqt aantal leden aanwezig waren en heette hen hartelijk welkom. De notulen gaven aanleiding tot eenige discussies. In verband daarmede gaf de voor zitster een duidelijke uiteenzetting van de voorbereiding en de werkzaamheden der ge houden tentoonstelling, welke op het terrein van de herdenkingsfeesten gehouden is. Het bestuur had juist van deze tentoonstelling zeer hooge verwachtingen, aldus spreekster. De uitkomst was evenwel andershoewel het aantal betalende bezoekers ongekend hoog was geweest, waren de ontvangsten der verschillende attracties buitengewoon laag, zoodat zelfs de hiervoor gemaakte onkosten, niet gedekt werden. Het hoofdcomité der Schermeerfeesten had voor de vereeniging de tent gratis be schikbaar gesteld en voor de verlichting zorg gedragen. Daarvoor was de helft van het batig saldo aan dit comité afgedragen. Deze overeenkomst was reeds voor dien tijd vast gelegd. De tentoonstelling als geheel, noemde zij schitterend geslaagd en een bijzonder woord van dank bracht zij nog aan de fami lie Couvert en aan mevr. L. van der Wal de Boer, die zich tijdens de tentoonstelling voor deze vereeniging bijzonder verdienste lijk hadden gemaakt. Ondanks deze voorlichting, meende de heer van Twisk dat het bestuur niet juist ge handeld had, daar volgens hem, in gevolge het genomen besluit op de laatste leden vergadering, de gehouden tentoonstelling 14 dagen later moest zijn gehouden. Deze meening werd door verschillende van de toen aanwezige leden weerlegd en hieruit bleek, dat het bestuur juist had gehandeld, daar men het op die vergadering vrij mandaat had verleend het besluit uit te voeren. Vervolgens bracht de heer S. P. Debets, lid der kascommissie verslag uit van de ge houden controle der boeken en bescheiden over het afgeloopen boekjaar. Hij deelde mede, dat de commissie alles in de beste orde had bevonden. De ontvangsten bedroegen 2015,25, de uitgaven waren f 1347,56, saldo in kas 667.69. Daarna gaf de tweede penningmeester, de heer J. Schuuring, een uitvoerig overzicht der verschillende inkomsten en uitgaven, waaruit bleek, dat het batig saldo in kas, ongeveer 130, minder was dan het vorige boekjaar Het werkplan der aanstaande winter maanden werd uitvoerig besproken. Besloten werd evenals verleden jaar, een cursus handenarbeid voor de schoolkinderen te houden. Hieraan kunnen dan deelnemen de kinderen uit de twee hoogste klassen, de onkosten hieruit voortvloeiende, worden door de vereeniging betaald. Ook zal er bij voldoende deelname, een zelfde cursus voor de leden worden ge houden. Bepaald werd dat voor deze de eerste demonstratieles zal plaats vinden op Woens dag 8 November in de zaal van den heer Kamsteeg, onder leiding van de leerares mej. S. Rus uit Alkmaar. Ook deze lessen zullen voor de leden gratis worden ge- gegeven. Bij de gehouden bestuursverkiezingen wa ren de periodiek-altredende leden mevr. Kruimel en den heer P. Veenstra, beiden her kiesbaar. Na de eerste stemming was mevr Kruimel met een groote meerderheid her- kozen, en na herstemming tusschen de heeren P. Veenstra en D. Tijdeman werd noemde gekozen. aTstge. Beide gekozenen brachten dank vrv*. u in hun gestelde vertrouwen en nanW^C^ benoeming aan. w Bij de rondvraag werd er nog een v. merking gemaakt over de wijze waaron V" toegekende prijzen waren irtgereikt De voorzitster meende dat dit de Hjkste manier was en besloten werd rfer' dan ook te handhaven. Hierop sloot de voorzitter met een wtw-a van dank deze prettige vergadering, na nog een beroep gedaan te hebben op de l«w om toch vooral de werka zonden te bezoefcjJ NOORDSCHARWOUDÊ. De mosselenbrug is weder voor het ver keer opengesteld. Behoudens eenig straat! werk is dit groote werk gereed. De brug wordt nog bijgewerkt doordat de massief betonleuningen worden uitgebeiteld, waar» door deze iet-wat lompe brug een beter aan. zien krijgt. Het geheel geeft een forsche indruk e# voor het verkeer is deze nieuwe brug eet groote verbetering. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een der schapen loopende aan den Lim. merweg, onder deze gemeente en toebehoo rende aan den heer Goeman alhier in de weide geslacht. De huid van het dier werd op eenigen afstand teruggevonden. De pol> tie stelt een onderzoek in. HOORN. Aan het verslag van de gemeentelijke *n» stelling Maatschappelijk Hulpbetoon over het dienstjaar 1932 ontleenen we het vol- gende: De werkloosheid nam in 1932 nog In he- vige mate toe, waartoe de mindere koop. kracht ten plattelande het zijne bijdroeg 2oo* dat een groot aantal venters en kooplieden niet meer in hun eigen onderhoud konden voorzien. In het geheel werd aan 198 personen ge. durende zekeren tijd ondersteuning verleend. De zoogenaamde „tijdelijke bedeeling" vor» derde een bedrag van 25442.50, tegen 13262.85 in 1931. Aan „losse giften" werd een bedrag yen strekt van 6738.63 tegen 5992.28 in het vorige jaar. Tengevolge van de aanhoudende werkloos» heid nam het aantal „uitgetrokken" werk» loozen ook voortdurend toe. Gedurende het dienstjaar 1932 kwam bij- na geen enkele opleving en bleven zeer velen werkloos. Het spreekt vanzelf, dat deze toenemends werkloosheid sterk tot uiting komt in de uit» gekeerde steunbedragen. In 1932 werd hiervoor uitgegeven een be drag van 78965.50 tegen 33248.23 ia In totaal werd aan 389 personen voor kor tere n of langeren tijd steun uitgekeerd. Tevens waren er vele bedeelden. Van de lijst der „tijdelijk bedeelden" moes ten verschillende gevallen worden overge bracht naar de „vaste bedeelden". Het getal van deze laatste categorie bedroeg 156. Aan verstrekte kleeding en schoeisel werd uitgegeven 3105.34; aan levensmiddelen 2662.11. Aan 140 personen werd rechtstreeks een voorschot verstrekt tot een totaalbedrag van 8821.07, waarmede getracht werd dreigen de armoede of armlastigheid te voorkomen. Hierbij deed zich het gemis voelen van een zgn. „Hulpbank". Ongetwijfeld zouden anders 31 personen voor dit doel naar be doelde bank zijn verwezen. Terugbetaald werd een bedrag van 4081.14. Voor de kosten van verpleging m ziekenhuizen werd betaald aan het Stadszie kenhuis 10145; aan het St. Jans Gasthuis 4036.15; totaal 14181.15. j Aan 11 personen werd specialistische hulp verstrekt. De hiervoor benoodigde kos ten bedroegen 904.69. De lichtwachters bij de Rijkskustverlich» ting Woort en Kater, die geplaatst waren bij den vuurtoren te de Cocksdorp, zijn met ingang van 1 Januari 1934 naar de licht schepen overgeplaatst. Deze overplaatsing is een gevolg van bezuiniging bij dezen dienst. Bij den zeer hoogen waterstand, als ge* volg van den storm, is nabij den polder de Eendracht weer een kleine bres in den dij» geslagen. Met zandzakken is dit voorloopt dicht gemaakt. Nabij Oost sloeg het watet over den steiger aldaar. De kleinere schepen had men daar weggehaald, doch een schip dat daar was blijven liggen, had het hard te verantwoorden. 239. Inplaats van het paleis van den Sjah zagen ze echter een kale vlakte, maar na een kort onderhoud vernamen ze van d enprofessor, dat ze de reis verder te voet zouden maken. Zoodra ze gindsche heuvelrug over waren, zouden ze de stad zien. Er gingen vier mannen voorop, toen de professor, Wo-Wang en ïmmy, weer vier mannen achter hen, entenslotte de paaiden met de koets. Een heele karavaanI 240. De professor bleef telkens met de slippen in een doornige plant haken en sloeg een keer zelfs achter- °yei Simmy trapte op zijn wijde broek, die telkens aizakte en Wo-Wang prikte met zijn parasol een der mannen in het oog. Het ging maar langzaam vooruit, doen toen zij een droge greppel doortrokken, gebeurde er iets veel ergers

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6