Amstzedamschz !Bzuts SBinneniaitd Stad en Omgeving. Jcidschciften ^Rechtszaken £aatste Betichten Jnqeionden Stukken EXCESSEN BAD- EN STRANDLEVEN. TEXEL. LANGENDIJK. EGMOND AAN DEN HOEF. STOMPETOREN. De regeering wenschf maatregelen- LINDBERBH VAN WAALHAVEN GESTART. RUSLAND NIET TEVREDEN OVER JAPAN. van Woensdag 8 November 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. 'Vs .- - NIET OFFICIEEL New-York Vorige koers i_ ■jjM_ jll SCHAGERBRUG. In een daartoe gehouden vergadering van het bestuur der vereeniging „Algemeen Be tang" alhier is besloten in de tweede helft van Februari 1934 een huisvlijttentoonstel- ling te orgainseeren voor de ingezetenen van Zijpe. In een gecombineerde vergadering van verschillende landbouworganisaties op Texel is besloten het gemeentebestuur te advisee- ren, den invoer van vee in deze gemeente nog niet toe te staan, daai mond- en klauw zeer hier nog slechts weinig voorkomt en men vreest door invoer meer gevallen van deze veeziekte op Texel te krijgen. S'rchts eenige personen stemden v-ór openzetting van den invoer. Uit betrouwbare bron vernemen we, dat de weg door het Geestmerambacht eerst kan gerekend worden gereed te zijn tegen het eind van 1934. Voor verschillende arbeiders, die bij den aanleg van dien weg werk vinden tegen een loon. dat hooger is dan dat in de gemeentelijke en rijkswerkverschaffing, is dit een prettig vooruitzicht. Men deelt ons mee, dat de uitkeering, welke de Langend ijker gemeenten zullen ont vangen van het rijk op grond van de rege len bij de laatste circulaire inzake bijdragen van het rijk in de kosten van werkverschaf fing en steunverleening vastgesteld, zullen varieeren van 70 tot 76 pet. Voor deze ge meentebesturen zal dit percentage wel een meevaller zijn, daar vóór het verschijnen der bedoelde circulaire ongetwijfeld niet op zoo'n bedrag was gerekend. Toch wordt het geme-ntebudget nog zwaar gedrukt door uitgaven voor werkverschaffing en steun verleening. In de op Maandag gehouden vergade ring van den Bovenpolder bedankte de heer !A. A. Nieuwenhuijsen om gezondheidsrede nen als voorzitter en tevens als lid van het bestuur van den Bovenpolder. Burgemeester Bos, lid van het bestuur van den polder, vond het jammer, dat de heer Nieuwenhuijsen zich geheel wilde terugtrek ken, een nieuw te benoemen voorzitter zou veel nut kunnen trekken uit zijn jarenlange ervaring. De heer Nieuwenhuijsen besloot dan lid van het bestuur te blijven. Tot voorzitter werd benoemd met alge- meene stemmen, uitgezonderd die van den benoemde, den heer G. Bos. Op 15 November a.s. zal in het raadhuis ztttng worden gehouden voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden- plaatsvervangers van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Het aantal stemgerechtigden in dit stern- district bedraagt 342. De afdeeling van den Bond van Staatspensioeneering OterleekStompe- toren, vergaderde Maandagavond in het café Kamsteeg te Stompetoren. De voorzitter, dr. H. Heringa, noemde het een ongewoon gezicht dat, naast het voltallige bestuur verschillende andere leden aanwezig waren, dit verheugde hem en hij heette deze goed bezochte vergadering van harte welkom. Na voorlezing der notulen, deelde de heer J. Dekker mede, dat het uitstapje voor de ouden van dagen niet heeft kun nen doorgaan, doordat er zich verschil lende bezwaren voordeden. Het groote aantal oudjes, die in deze uitgestrekte afdeeling woont, noemde spreker ook een der bezwaren, want daardoor wor den de onkosten zoo hoog, dat deze dan eventueel onmogelijk alleen uit de af- deelingskas zouden kunnen worden be taald en een beroep op de burgerij abso luut noodzakelijk is. Men moest daar voor een gunstig tijdstip afwachten. De heer Kamsteeg bracht naar voren, hoe het mogelijk was, dat ouden van da gen, woonachtig in de gemeente Scher- merhorn, toch bij een uitstapje van deze afdeeling niet mee mochten. De secretaris deelde hierop mede, dat de afdeeling Schermerhorn ophoudt bij den Minnemeersweg en allen die ten Westen van dezen weg in de gemeente Schermerhorn wonen, bij deze afdeeling behooren. Onze leden, aldus spreker, wonen in niet minder dan vier gemeenten en wel Oterleek, Schermerhorn, Zuid- en Noord Schermer en Alkmaar. De voorzitter deed een voorstel de be sprekingen over de eventueele uitgaans dag aan te houden tot de voorjaarsver gadering. Aldus werd besloten. Hierna verslag van de Federatiever gadering welke te Alkmaar gehouden is, door den afgevaardigde, den heer D. de Bakker. Een voorstel in verband met de besprekin gen van deze vergadering, om in deze afdee ling, door een propagandiste te trachten, het ledental op te voeren werd afgewezen. Een besluit van deze vergadering om bij gebruik der propagandafilm nu 5 te heffen, terwijl deze reeds in verschillende afdeeün- gen kosteloos werd afgedraaid, werd onbil lijk geacht. De vergadering zou deze kosten willen ver halen op alle afdeelingen die deze gebruik ten of dit nog zouden doen. Vervolgens van den heer S. Heringa een keurig en uitvoerig verslag der laatst gehou den algemeene vergadering te Amsterdam, waarheen hij door deze afdeeling was afge vaardigd. Beide agevaardigden werden door den voorzitter dank gebracht. Hieruit bleek, dat de vergadering eenparig van oordeel was, deze ook dit jaar weer te doen plaats vinden. Men besloot deze te houden op een nog na der te bepalen datum in de zaal van 't café Rei'ses te Stompetoren. Daarna bespreking propaganda-avond. Een voorstel van den heer Heringa om naast een propagandist, mevr Maartje Bier man, de bekende Westfriesche voordracht kunstenares, het dames Tiroler-strijkorkest en1 mandolineclub uit te noodigen voor dezen avond, werd aangenomen. Op voorstel van den heer P. Slot werd de entree voor niet-Ieden op 0.75 bepaald en 0.50 per persoon voor gehuwden. Bij de rondvraag werden nog enkele huis houdelijke zaken besproken en daarop sloot de voorzitter, met een woord van dank, deze geanimeerde vergadering. Do minister van binnenlandsche zaken heeft de volgende circulaire aan de ge meentebesturen doen toekomen: In den afgeloopen zomer hebben zich op vele plaatsen excessen geopenbaard in het strand- en badleven en bij de be oefening van de watersport. Deze exces sen bestonden voornamelijk hierin, dat personen zich in het openbaar vertoon den in een kleedij, welke den toets zelfs eener zeer gematigde critiek op het punt van welvoegelijkheid niet kon doorstaan. Zulks schept het gevaar, dat de grondslag wordt gelegd voor 'n steeds meer om zich heen grijpende zeden verwildering. In het algemeen belang is daartegen onvoldoende opgetreden. In verschillende gemeenten werd aan de bestaande voorschriften op grond waar van onwelvoegelijke kleeding kan wor den geweerd, niet of niet voldoende de hand gehouden, in andere gemeenten werd verzuimd zoodanige maatregelen te nemen. De regeering ziet met zorg deze hoe zeer wellicht aan mode onderworpen en dus tijdelijke ontwikkeling tegemoet m meent niet te mogen nalaten ernstig te wijzen op de gevaren, niet het minst voor de opgroeiende jeugd, verbonden aan een vrijheid van opvattingen om trent betamelijkheid van in het open baar te dragen kleeding, die op zichzelf reeds als een exces moet worden be schouwd, dan wel rechtstreeks aanlei ding geeft tot excessen. Gezorgd dient te worden, dat de jeugd, waarin krach tige opbouwende elementen en ideëele stroomingen werken, in de maatschap pij kenmerken van beheersching en ze delijke orde aantreft. Zij is van oordeel, d&t hier allereerst een taak te vervullen is voor de plaatselijke overheidsorga nen, aan wie het stellen en handhaven van regelen betreffende openbare orde en zedelijkheid is opgedragen. Deze toch zijn het best in staat zoodanige regelen te doen aanpassen aan de plaatselijke omstandigheden. De regeering vertrouwt dat, uw bestuur leeds thans, nu gelegen heid tot het treffen van de noodige maatregelen nog ruimschoots bestaat, zijn bijzondere aandacht aan dit onder werp zal wijden en het noodige verrich ten, opdat niet alleen de mogelijkheid tot het tegengaan van excessen wordt geschapen (strafverordeningen .conces sies, enz.) maar ook van de reeds be staande mogelijkheden daartoe meer dan tot dusverre een daadwerkelijk ge bruik zal worden gemaakt. In dit vïr- band moge ik nog afzonderlijk gewag maken van een in den laatsten tij 1 toe nemend verschijnsel: de oprichting van z g. natuurbaden, waarbij veelal de gel delijke voordeelen voor een gemeente aan die oprichting verbonden een niet onbelangrijken invloed op de beslissing uitoefenen. Ook te dezer zake moge hier een waarschuwend woord zijn plaats vinden om een aanmaning om de zede lijke goederen welke hier op het spel staan niet te verwaarloozen. VRACHTAUTO TE WATER. Hedenmiddag om 2 uur is de vracht auto van de firma Schoen op den Egmonderweg te water gereden, waar door eenige zakken veevoeder een graf in de golven vonden. Met vereende krachten is de auto weer op het droge gebracht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Drs. A. Kok opent het nieuwe, weder uitstekend geïllustreerde nummer met een beschouwing over Luther, aan de hend van een bundel brieven van dezen aan ouders, vrouw en andere familie leden. Prof. dr. A. van Veldhuizen vervolgt zijn artikelenreeks over Timo- theus. K. D. Koning herdenke Lyte, den dichter van het Engelsche lied Abide with me (Blijf bij mij, Heer). Dr A. L. W. de Gee wijdt een artikel aan de zwavelwinning. R. Vedder schrijft over tuberculose, hare besmette lijkheid, enz. Drs. W. Bleeker, die lid was van de Nederlandsche expeditie naar IJsland ter gelegenheid van het tweede Pool jaar, schrijft over het ge drongen oponthoud op de Faroer een interessant artikel over de bewoners en hun gewoonten. „De strijd om China'' vormt het onderwerp van het artikel van ds Boerkool. Een schetsje over joden door ds. Velders. Dr. Veld kamp schrijft over beweerde bedreig'ng van de gemeentelijke autonomie en w aarschuwt tegen hen. die daarover het hardst klagen. Verder het verv>lg van het efuilleton en verschillende wetenswaardigheden op atterlei terrein. ANDERMANS POSTWISSELS GEÏND Voor de Rotterdamscse rechtbank heeft te recht gestaan L. W., 55 jaar, los werkman fe Rotterdam, recidivist, gedetineerd, terzake dat hij op 17 Juli ten nadeele van J. Commijs een postwissel van 10 had gestolen en het formulier yalschelijk met den naam van den wettigen eigenaar had onderteekend. Verdachte bekende het ten laste gelegde. De eisch luidde een gevangenisstraf van 6 maanden, wegens diefstal en valschheid in geschrifte. Uitspraak 14 dezer. VERDUISTERING VAN 3000 GULDEN. Door een directeur van een n v. De 39-jarige aannemer D. H. uit 's-Gra- venhage, had zich gister te verantwoorden wegens verduistering in dienstbetrekking. Hem was ten laste gelegd, dat hij zich als directeur van de N.V. Bouw- en aannemers maatschappij D. H., te Gouda, op verschil lende tijdstippen tusschen Januari en Octo ber van 1931, sommen gelds, tezamen tot een bedrag van 3000, ten nadeele van die vennootschap wederrechtelijk had toege- eigend. Verdachte bekende eenige van de ten laste gelegde feiten. Tezamen ha dhij f 18.000, toebehoorende aan de vennootschaj, ten eigen bate aangewend. Als excuus voerde hij aan niet de directe financieele verantwoorde lijkheid te hebben voor de N.V. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. VALSCHE MUNTER IJ. Gisteren heeft het Amsterdamsche ge rechtshof het vonnis bevestigd van de recht bank te Utrecht, waarbij de 27-jarige electri- cien H. v. d. H. veroordeeld werd tot 2 jaar gevangenisstraf, verminderd met voorloo- pige hechtenis, wegens het uitgeven van valsch geld, wetende, dat dit niet echt en on- vervalscht was. Hij had in het koffiehuis De Strik te IJsselstein met 9 valsche dubbeltjes betaald; reeds vroeger was hij verdacht van het uitgeven van valsche rijksdaalders. Bij de huiszoeking te zijnen huize werden voor worpen aangetroffen, welke bruikbaar waren voor de vervaardiging van valsch geld. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet worden de algemeene beschou wingen. De heer Schouten juichte het toe, dat de regeering haar versoberingsarbeid wil voort zetten. Nu een blijvend lager levenspeil noo- dig is, mogen de crisislasten ook niet ten deele anders dan uit gewone uitgaven bestre den worden. Als het parlement en de regee ring hun plicht doen, hebben we geen import van buitenlandsche regimes noodig. In onze monetaire politiek behoeft geen verandering te worden gebracht. De Indische en gemeen telijke financiën moeten worden gesaneerd. Wat er voor den middenstand zal worden gedaan zal spreker afwachten. Spr. acht een staatscommissie voor onderzoek van hervor ming onzer staatsinstelling niet urgent. De regeering regeere en treden op tegen de ge meenten, die in gebreke zijn, als Zaandam, Almelo, Den Haag, Rotterdam en Amster dam. Daar de weerberichten gunstig luidden, is kolonel Lindbergh hedenmiddag om 12 uur van Waalhaven gestart met bestemming naar Genève. Bij het vertrek deed zich nog een klein incident voor. Een der begeleiders van het echtpaar Lindbergh, de heer van Hoo- genhuyzen van de K.L M, kwam in het wa ter terecht, hij werd dadelijk door een agent van politie op het droge gebracht. Het Japansche antwoord op de Russische nota inzake de Japansche vliegtuigen boven Wladiwostok heeft de Sovjet-regeering niet bevredigd. Rusland zal nog deze week een nieuwe nota naar Tokio zenden, met de mede- deeling dat in de toekomst bij nieuwe grens overschrijdingen door Japansche vliegtuigen deze door Russische afweergeschut onder vuur genomen zullen worden. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname ui ae rubriek, bewijst geenszins dal de redactie er mede instemt Geachte redactie! Mag ik nog eenmaal een plaatsje vragen in de courant? De juffrouwen die zich bij mij aanmeld den voor het St. Nicolaasfeest hebben ge zegd dat het voor alle gezindten geldt; maar nu blijkt het niet te zijn voor een of andere school, maar uitgaande van het Arbeidsse cretariaat, waar werkelijk alle gezindten ver- tgenwoordigd zijn. Gaarne voldoe ik aan het verzoek van bo- vengenoemden om hun te rechtvaardigen. Met dank voor de plaatsing, C. F. VAN DER FEEN DE LILLE. Mijnheer de Redacteur. Als abonné van Uw blad verzoek ik U beleefd opname van het volgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In de Alkmaarsche Courant d.d. 3 dezer schrijft „Abonné" over zijn en anderen teleur stellend wachten bij den kaartverkoop voor de uitvoering van het gezelschap „Kovacs Laos" in de Harmonie op 2 Nov. 1.1. Men kan het zich voorstellen dat, als men na uren wachten tot de ontdekking komt dat de plaatsen zijn uitverkocht, men minder vroolijk kijkt, maar dat „Abonné" door mid- de vlan een ingezonden stuk uiting aan zijn misnoegen wil geven, komt mij ten opzichte van de AVRO hoogst ongewenscht voor en m.i. zou A. meer bereikt hebben een klacht als bedoeld rechtstreeks tot het bestuur van de AVRO te richten. Een dergelijk sc' rijven toch is koren op den molen van anderen. j ?a! ,er &een, kennis van gegeven zou zijn dat niet meer dan twee plaatsen op één di ploma konden worden verstrekt, vindt mis schien zijn oorzaak in het feit dat „Abonné" er niet vroeggenoee bi is geweest, want toen dc* mensen6n reeds om 8 uur in de portiek van de Harmonie stonden en allengs aangroeiden tot eenige honderden, en cieze menschen zeer terecht op aanw.jziging der politie in de Veerstraat moesten gaan staan, is door een employe van de Harmonie aan alle wachten den meegedeeld dat op een diploma niet meer dan twee kaarten konden worden verstrekt en heeft een der bestuursleden dit nog eens ten overvloede in de zaal gezegd, zoodat naar mijn meening de AVRO hierin geen schuld treft. Wel ben ik het met „Abonné" eens dat aan de teleurgestelden, nummers voor een even tueel volgende voorstelling zouden kunnen wodren afgegeven, maar gezien de tournee met vastgestelde data lijkt mij dit een wissel op onbepaalden tijd. Rest mij nog te verklaren en ik meen uit naam van velen, de directie van de Harmonie erkentelijk te zijn voor het wachten tot 12 uur in de Dancing van genoemde schouwburg, want dit zal wel niet bij den prijs zijn inbe grepen. nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, C. KIEFT, Burg. Palingstr. 13, Alkmaar. UITVOERING BOSCHPLAN. Geachte redactie! Vergun mij eenige plaatsruimte in uw blad waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van een der agendapun ten voor de op 9 dezer te houden Raadsver gadering over het voorstel van B. en W. n.1. „Het Boschplan Bergerweg" diene het vol gende: Het idee om het een of andere werkobject te zoeken voor uitvoering met het oog op de groote werkloosheid is van B. en W. ten zeer ste toe te juichen, want we weten allen dat er zeker iets gezocht moet worden, daar enkel steun geven ook veel geld kost, en de men schen zeker niet verheft. Wel moet er in het oog gehouden worden, dat, hetgeen men als zoodanig uit laat voe ren niet veel meer offers vraagt, dan dat men gewoon steun zou geven. Er moet voor al in het oog gehouden worden dat door dit helpen het risico niet te groot voor de ge meente wordt. Laten de raadsleden die de verantwoording dragen, toch zich eerst eens goed overtuigen, of de begrooting of de ex ploitatierekening wel op zuivere basis is ge schoeid. Er is wel haast bij, maar of dit nu direct gebeurt of over twee maanden geeft niet veel, want de werkloosheid is met enkele maanden toch niet van de baan. De begrooting: Wanneer zulk een groot zonder aanbesteding gebeurt zooals de bijlage aangeeft (op enkele gedeelten na ,il. in werkverschaffing) is hier niet te zi dit nog een ton boven de raming komt t?' Minister geeft thans ook met de subsid' legenheid om alles aan te besteden on'V*" hem testellen voorwaarde. Dus dit zo r voorzichtigheid zijn, dat men misschien hoe ver men komt. Weet De Exploitatie Over het plan zelf i, a buitenstaanders niets te zeggen, daarvon1" zijn ons geen gegevens bekend, maar als de exploitatierekening even bekijken Welk op het oog er heel onschuldig uitziet' zouden we onwillekeurig zeggen: dat gaat er vlag en wimpel door. De Raad draagt hoep/ naamd geen verantwoording. Om nu hier de geheele exploitatierekenino te ontvouwen zou te veel plaatsruimte ver gen, dus zal ik zoo kort mogelijk zijn. Het komt namelijk hierop neer: Er blijft na de bebossching nog 110.000 M2. terrein over voor bouwterrein, voor groote en kleine villa's, dit moet verkavtM worden in 148 perceelen, dus alzoo gemii deld 745 M2., reken nu deze volgens verkoopprijs 5.50 per M2., dan wordt dit voor elk huis aan bouwterrein rond 4ion 4100. Nu moet er in oogenschouw genomen wor. den dat deze som opgezet is zoo zuinig mo. gelijk, n.1. koopsom land, kosten aanleg, voor al de rente. Deze laatste factor spreekt noj? het meest mee. Deze rente is berekend over 10 jaar gemiddeld, dus in 20 jaar alle 148 perceelen verkocht. Hierin zit m.i. de groot- ste risicopost. Als we de practiik eens na- gaan, hoeveel jaren er voor zulke objecten noodig zijn, als men nagaat dat het Emma- kwartier reeds 40 jaar in exploitatie is, het Nassaukwartier 25 jaar en nog liggen daar enkele duizenden M2. te koop. Bergen aan Zee bestaat thans 27 jaar en nu In totaal staan daar groot en klein 85 gebouwen. In 'f Villapark in het Heilooërbosch staan vanaf de Regulierslaan tot den Kattenberg maar 14 perceelen waarvan twee in aanbouw. Hiermede wil ik zeggen: die exploitatiereke ning wordt daardoor zooveel ongunstiger. Verder is geheel verwaarloosd het onder houd van dit geheele complex, wat zeker nog- al wat zal kosten als we zien dat de trottoirs gedacht zijn van (geen tegels) graszoden. Zoo het een bij het ander genomen zie ik het geheel niet zoo onschuldig in als het wel lijkt. Het zou wel eens kunnen zijn dat de ettelijke duizenden guldens welke lid Rijk voor deze werkverschaffing geeft, op den duur wat duur gekocht zijn. U dankend, Hoogachtend, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1000 STAATSLEEN1NGEN. 5 Neder 1. 1932 4H 1917 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert v Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND B1NNENL. Alö Kunstzijde Unie Berkels Patent Calvi Oelfl Cert Küchenm Ace. Nederl. Ford Afgesl. Philips Gloeil Gem Bezit Unitever t INDUSTR1. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleb Steel Cities Service t General Aviation Steel comm. Stndebaker U. S. Leather Zweedsebe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg. Explor. Mij. Boe ton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn - Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia t Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1 1 Vu IÜ07/18 lOÜT/a 45 0 451/, 23 HVs 5"/s 1S/.6 Lv/z '2 *lt 83 2 "Ae /.6 It'/.s 3.'16 /v 26u/.«, 1567 h5 *<lh 20 12.20 123 7'/, 113 143 ?'Vs 101Ö/16 &7/:<> 1 uAs 1/3 ?/4 HVs 92 17'/, 95 113 31V, "Vs 6711, 2Vs pl.m. 1.30 pl.ro. 1 45 pl.m. 2.00 pl.m. 2 15 - 45 76»/, - 23'/, 128'/, 22 84-j*/ 231/, 7i 221-'/, 8 221-2 2234.4 84 J-'A 29 9 187.6 1 6/j 3'/, 2t% ~6i/8 - 1544-54 156-8 nu 70 49 157.'/» 63 49 lWj-Vi 70 .1 - 122'/, 7»/» 113'/» 172»/,.* 1 ~H-Vi 10W, -6/l6 Wl/.-J 38 91 Va 91-1/, m 29 ttVis - l»/s-% 89 17 94 1121/, 89 92-3 113 89-90 115 91-2 2 2Ï/s PROLONGATIE Vorige koer. 1 pCt. Heden 1 P«* WISSEI KOERSEN AMSTERDAM- Parijs 1 1 1 Brussel (Belga) Bazei Weeneo p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 1 1 1 1 I Uiig 1.60 7.85'/, 59.12 9.701/, 34.59 48 03 35 20 40 60 39 00 13,05 Koers op beden 2 uur 1.58 7 79 59.C8 9.70t/, 34.57'/, 48.04 34 90 40 40 39.35 13.06

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10