Agenda JiacMetichten Stad exrOmqeving. Weec&edcht ïfiucqedii&e Stand EN PASS DIMITROF EN GÖBBELS AANWEZIG, Wat Göbbels alzoo vertelde. Dr Goebbels najaarsveemarkt! Stedelijk Museum, i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van hal! 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Breng ze levend mee (dierenfilm). Toegang elke leeftijd. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Jeugdzonden, hoofdrollen Joan Crawford, Lewis Stone en Nils Asther. Toegang boven 18 jaar Donderdagavond half 8, hoofdnummer Igloe (uit het leven der Eskimo's) Toegang voor eiken leeftijd. A. B T., eiken avond half 8, hoofdnum mer Vannacht niet storen (hum.), hoofdrol Slim Summerville. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 8 November. 35 uur. Waakt en Bidt, bazar chr. voet balvereeniging Jong Holland. 8 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Sim van Nieuwkuyk. 8 uur, Harmonie, opvoering Joop ter Heui door het ensemble-Julia de Gruyter Donderdag 9 November. 8 uur, Bioscoop Harmonie, vertooning film Meisjes in uniform, voor de Volksuni versiteit. 8 uur, Kapelkerk, openbare vergadering Alkm. hulpzendingsvereeniging Het Mos terdzaadje; sprekers ds. Warners en zende ling H. v. d Klift. Vrijdag 10 November. 8 uur. Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou- Venbona, spreker dr. Roose, van Groningen. Zaterdag 11 November. 8 uur, Gulden Vlies, prop.-avond Ned Vereen, t. afsch. v. alc. dranken. Zondag 12 November. 7.30 uur, Harmonie, opvoering De Zilver- wolf door de Alkmaarsche operette- en or kestvereniging. Maandag 13 November. 8 uur, Central, vergadering vereeniging Voor kindei voeding. 8 uur, Harmonie, opvoering Fritz Hirsch' operette lm Weissen Röss'1. die hem zijn papieren vroeg hij dacht dat het personeel van het café was. Van der Lubbe wordt met Helmer gecon fronteerd; deze beweert met stelligheid hem te herkennen. Popoff wijst er op, dat uit de verklaringen der Russische getuigen duidelijk blijkt, dat hij onmogelijk op den aangegeven tijd met v. d. Lubbe samen geweest kan zijn. Daarna wordt de zitting verdaagd tot van daag. Als eerste getuige verscheen vanmorgen dr. Joseph Göbbels. Dimitrof is heden weer toegelaten. Göbbels legt den eed af, waarop dr. Bün- ger hem wijst op de beteekenis van zijn ver noor. Dr. Bünger zegt: „Er is o.a. beweerd, dat voor den 27sten Februari geen verkiezings redevoeringen waren georganiseerd en reeds toegezegde spreekbeurten zijn afgezegd". Dr. Göbbels: „Dit is niet in overeenstem ming met de feiten, overigens was ik toen nog geen lid van het kabinet, waarin ik pas op 13 Maart werd opgenomen. Ik was slechts rijkspropagandaleider der N.SD.A.P. Onmiddellijk, nadat de rijksdag was ont bonden, begon ik met de oiganisatorischc voorbereiding van de rijksdagverkiezingen. Het spreekt vanzelf, dat in het verloop van drie a vier weken de vooraanstaande leiders elke week een of twee dagen te Berlijn bijeen moeten komen om gelegenheid te hebben de richtlijnen voor den verkiezingsstrijd te be spreken en vast te stellen. Besloten werd, dat de eerste twee of drie weken van de week zoo mogelijk alie leiders te Berlijn aanwezig zouden zijn. Het is dus niet juist, dat voor aanstaande le'ders overeen waren gekomen, dezen dag vrij te houden om den rijksdag brand te kunnen enscenseeren. doch het was zuiver toeval. Ik zelf heb hem dien dag niei gesproken. Het feit dat de leider en ik dien dag niet spraken, is gemakkelijk te verklaren Ik had in den toenmaligen verkiezingsstrijd voor elke vergader.ng van den leider de repoitage op mij genomen!" President' „Wanneer bent u van den brand in kennis gesteid?" Göbbels: „Er was dien dag een kabinets- zithng gehouden en de leider was bij mij thuis als gast. Hieraan is niets verdachte,. Hij had nog geen eigen woning te Berlijn en woonde in hotel „Kaiserhof". Het was de gewoonte, in den tijd van onze oppositie, dat wanneer in Kaiserhof politieke besprekingen waren gevoerd, de leider 's middags of '8 avonds mijn gasi was". Wanneer de brandstichting succes zou hebben gehad zouden de communisten als belden zijn geprezen. Minister Göbbels bespreekt dan uitvoerig het voordeel, dat de communisten zouden hebben gehad, indien de aanslag lukte. Hij zei o-a. de communistische methode is altijd: de schuldigen stempelen de aanklagers tot schuldigen, om daarmee voor het oog van de wereld, de waarde aan de aanklacht te ontnemen. Het Bru inboek is niets anders dan een verdiaaiïng. Ik ben bereid te bewijzen, dat elk? bewering van het Bruinboek gelogen is". De kwestie Dr. Oberfohren. President: „Gelooft u, dat Oberfohren in staat was. een dergelijk memorandum te schrijven Göbbels acht dit uitgesloten. Dr. Oberfohren mag .erzuchtig zijn ge weest, doch tot zulke dingen zou hij nooit zijn toevlucht hebben genomen. President: „Hoe staat het met de bewerin gen in het memorandum over de tweespalt in het rijkskabinet?" Göbbels: „Ik was toen nog geen lid van het kabinet, doch wist wel, wat er gebeurde. Ik weet, dat de gedane beschuldigingen on gemotiveerd zijn". Göbbels deelt dan mee. dat niet de natio- naal-socialisten. doch de Duitsch-nationalen zich voor het verbod hadden verklaard der communistische partij in het kabinet. Ons be ginsel was, de communisten zich te later, toonen en te laten werken opdat wij op het beslissende uur konden ingrijpen. President: „Wist u of in het kabinet later nog meeningsverschillen waren?" Göbbels: „Nooit, wij waren eenstemmig ervan overtuigd, dat de communistische par tij de aanstichster van deze brand was". President: In het buitenland is ook be weerd, dat op 27 Februari de geheele S.A. geconcentreerd was". Getuige: „Dat is onjuist". President: „Dan is bij de behandeling ook herhaaldelijk gesproken „slaat de fascisten neer, waar gij hen ziet". Is dat parool door de communisten ooit op een bepaald tijdstip ingetrokken Het parool „Slaat de fascisten neer". Göbbels: „Er is eens een oproep der com munistische partij tegen den individueelen terreur gepubliceerd. Practisch was dat van geen beteekenis. Het paroo:l slaat de fas cisten neer was huis aan huis in het Oosten en Noorden van Berlijn te lezen en stond in de „Rote Fahne". Ik herinner mij nog precies, dat mij de Rote Fahnt werd gebracht, waar dit parool in stond. Ik schrok bij het denken aan de gevolgen, die echter ook uitkwamen. Bijna eiken avond verloren wij een medelid. De communistische partij kan niet ontken nen, dat zij het parooi heeft uitgegeven. Ik heb zelfs dikwijls genoeg meegemaakt, dat vergaderingen verstoord werden, voor ik aan het woord kon kemen Als de communisti sche partij thans den „netten" burgerman speelt, doet zij het slechts omdat zij voor het gerecht staat en geen voordeelen meer weet te behalen. Het communisme in drieën. Beklaagde Torgler heeft voorgesteld, alsof hij in den rijksdag bijzonder verzoeningsge zind optrad. Kunt u daar iets van zeggen. Göbbels: „Ik ben tot de overtuiging geko men, dat de geheele communistische partij in drie k'assen verdeeld kan worden. De eer ste klasse omvat de eerlijke en overtuigende arbeiders, deze menschen wil onze beweging terug winnen, dat was altijd ons streven, dan is er een tweede klasse, het janhagel van de straat, dat de communistische partij gebruikt, om zijn misdaden te verbergen om aan de greep van het gerecht onttrokken te zijn. Torgler was altijd degene, die achter zijn fractie stond, die nooit op den voorgrond durfde treden. In vergaderingen was hij de grootste ophitser. Hij gaf zelf steeds weer het parool uit: „Slaat het fascisme neer" om den volgenden dag in de begrotingscommis sie van den rijksdag weer den ernstigen en concilianten braven man te spelen. Werner: „Hebt u een aanknoopingspunt mijnheer de minister, dat de communistische partij meende, voordeel ervan te hebben door na den brand de schu'd op de nationaal so cialisten te kunnen laden. Göbbels: „Ik acht het absoluut mogelijk, zelfs waarschijnlijk, reeds enkele dagen na den brand zijn strooibi'ietten verspreid, waarin minister president Göring en ik als de daadwerkelijke initiatiefnemers werden ge noemd Dr. Werner: U hebt den brand als een sig naal voor een door de communistische partij voorbereide opstand gehouden? Getuide Göbbels: kbsoluut. Dr. Werner: Ik wil nog eens op het „Bruinboek" terugkomen. Beweerd wordt dat de N.S D.A.P. reden had om iets te onder nemen. omdat haar verkiezingsvooruitzichten van 5 Maart zeer slecht waren, aangezien de N.S.D.A.P.-leden van het kabinet zich in de greep van de overige leden hadden gevoeld. Getuige Göbbels: Deze veronderstelling is absurt. Voor geen verkiezing hadden we zoo goede vooruitzichten als voor deze. Dr. Werner wijst rr op, dat Torgler heeft verklaard, dat de fascisten met geestelijke wanens bestreden moesten worden. De proc.-gen. vraagt den minister: Is het U bekend, dat dit parool in de communisti sche partij op heel andere wijze is begrepen? Göbbels: Het is niet van het minste belang wat Torgler zelf bij dit parool heeft gedacht Van beteekenis zijn de gevolgen, die het pa rool heeft gehad en dat waar moord en dood sla? tegenover nat.-socialisten. Hierna wordt gepauzeerd. Waar was v. d. Lubbe? Het Nederlandsche Comité van Kunste naars en Intel lectueelen. aangesloten bij het Internationaal Hulpcomité voor de slacht offers van het Hitlerfascisme, verzoekt op name van het navolgende: Bij het getuigeverhoor van den keliner Helmer voor het gerechtshof te Berlijn ver klaarde de president na de door dr. Teichert gestelde vragen, dat het voor de periode van 2 October tot 9 November 1932 niet vast staat. dat Van der Lubbe in Nederland heeft vertoefd. Wij zouden den president in over weging willen geven eens bij het bestuur van de Rijksverzekerings Bank te Amsterdam zijn licht op te steken. Hij zou daar kunnen I vernemen, dat Van der Lubbe resp. op 4, 11, 19, 25 October 1932 en op 1 November 1932 zelfs zijn invaliditeitsrente in ontvangst heeft genomen. De door den president genoemde data kloppen dus niet met de data ons door de Rijksverzekerings Bank verstrekt. I ALKMAAR, 7 en 8 Nov. 1933. Op de Najaarsveemarkt waren aangevoerd 2709 runderen, waarvan de prijzen als volgt: melkkoeien 160—250, geldekoeien 80— 190, stierkalveren 40—120, kalfvaar- zen 70140, geldevaarzen 50125 en 553 Graskalveren 35—60. Handel melkkoeien goed, overigens matig. Het vorig jaar was de „anvoer 2753 run deren en 438 kalveren. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 8 Nov. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 301 vette kalveren, le kw. 48—56 cent, 2e kw. 38—46 cent, 3e kw. 30— 36 cent per K.G. levend gewicht; 20 Nuch tere kalveren 58; 412 Varkens, vleesch- varkens, 90—110 K.G., 4546 cent, zware varkens 4445 cent, vette varkens 42'43 cent per K.G. slachtgewicht. Er waren 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Marktoverzicht: Vette kalveren aanvoer ruimer dan vorige week, prijzen iets hooger, handel stug; nuchtere kalveren geringe aan voer, stille handel, constante prijzen; varkens weinig aanvoer, handel stil, teruglóopende prijzen. BROEK O PLANGENDIJK, 8 Nov. '33. Langendijker Groentenveiling. 4500 stuks Bloemkool 2e s. 0.75, reuzen 3.10 7.30 per 100 stuks; 58000 K.G. Roode kool le s. 1 1.80; 56000 K.G. Gele kool le s. 1—1.10; 14000 K.G. Witte kool le s. 0.40-/ 1.30; 34000 K.G. Deen- sche witte kool 0.70—1.10; 2000 K.G. Uien: gele uien 2.402.80, gele drielin gen 1, gele nep 2.50; 5500 K.G. Bieten 0.60—l; 1500 K.G. Rapen 1; 800 K.G. Andijvie 0.50; 11000 K.G. Aardap pelen: Sch. muizen 50—70 cent en Drielin gen 5060 cent, alles per 100 K.G. NOORDCSHARWOUDE, 7 Nov. 1933. 6600 K G. Aardappelen: Sch. muizen 0.60, Friso 1.80, R. Duken 0.50, Drielingen 0.40; 2900 K.G. Uien: uien 2.30— 2.50, grove 2.702.80, gele nep 2.20; 350 K.G. Peen 3: 2400 K.G. Kro ten 40—70 cent; 85800 K.ó. Roode kool 1 1.80; 126200 K.G. Witte kool 0.40-- 1.30; 8300 K.G. Gele kool 1—/ 1.30; 16200 K.G. Deensche witte kool 0.70—1, alles per 100 K.G 200 stuks Bloemkool 4.206 en 600 stuks Andijvie 0.25— 0.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Nov. 1933. Roode kool le s. 11.40, 2e s. 1Gele kool le s. 1; Witte kool 0.4Ö—1.25; Uien 2.202.60; Grove uien 2.40; Eigen heimers 2.30; Deensche.witte kool 0.70— 1. Aanvoer: 89525 K.G. Roode kool; 9050 K.G. Gele kool; 25150 K.G. Witte kool; 1150 K.G. Uien; 1350 KjG. Aardappelen en 4400 K.G. Deensche witte kool. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 6 Nov. 193j. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 27896 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan dc prijzen als volgt: 58—62 K G. (per 100) 5.50-/ 6; 62—64 5.W—f 6.10; 60-74 6.20-/ 7; 50—56 4.10—5.4Ó; 40—48 3—4; Oude kipp-n per K.G. 32—35 ct. TEXEL, 6 Nov. 1933. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 6 Koeie: 80—120; 21 Pinken 60—80; 9 Biggen 8—12; 13 korven oude kippen 4ö70 cent en 3 nuch tere kalveren, waarvan de prijzen niet geno teerd. 36 Nu eens een rebus. Heel gemakkelijk: OP: PASS: EN OPPASSEN. Denkt U daar aan achter het jtuur van auto, motor of ftet» 7 BOCHT TE KORT GENOMEN. Gistermiddag kwam de bestuurder van een vrachtauto met zijn wagen in botsing met de leuning van de Turf- marktbrug, tengevolge waarvan deze leuning vrij ernstig werd beschadigd. De oorzaak was, dat hij vanaf den Limmer- hoek de Turfmarktbrug wilde oprijden en daarbij de bocht te kort nam. Letter en nummer van den vrachtauto zijn bij de politie bekend. DE STRIJD OM HET HUWELIJK. De afdeeling Alkmaar van den Neder- landschen Christen-Vrouwenbond is voornemens Vrijdag 10 November, des avonds 8 uur, in het gebouw „Waakt en Bidt" een bijeenkomst te houden waar Ds. Roose uit Groningen zal spreken over „De strijd om het huwelijk". Waar ook heeren belang in dit onder werp zullen stellen, is deze bijeenkomst ook voor hen toegankelijk. VAN WIE IS DE HERDER? Bij den heer Verwer, inspecteur van „Die renbescherming", Oudegracht-hoek Baan- straat, is hedenavond tusschen 7 en 8 uur voor den eigenaar eeh jonge herder terug te bekomen. Het dier is 6 a 8 maanden oud, licht gekleurd met donkere kop en staart en draagt een halsband met koper. HET VERGAAN VAN DE STOOM- TREILER SPAARNESTROOM. Nieuwe arrestaties. Behalve de eerste machinist van den stoom- treiler „Spaarnestroom", IJ muiden 65, welk schip op 12 Juni j.1. bij de Deensche kust is gezonken, zijn, naar de Tel. meldt, ook de gebroeders D., schipper-eigenaar en stuur man, en de tweede machinist B. gearresteerd. Zij worden allen verdacht te hebben deelge nomen aan het complot om den treiler opzet telijk te laten zinken. MET EEN HERSENSCHUDDING OPGENOMEN. Als gevolg van te weinig licht op zijn fiets reed gisteravond de heer Brand wijk uit Bergen op den Bergerweg op drie personen in, met als gevolg, dat hij viel en met een hersenschudding moest worden opgenomen. Een toevallig passéerende auto van den heer Rus uit Beverwijk bracht den heer B. naar diens woning, nadat eerst de heer Rus de eerste hulp had verleend. EEN BAKFIETS DOOR AUTO GEGREPEN. De fietser brak het linkerbeen. De van Koedijk naar Bergen rijdende taxichauffeur M. Beudeker uit Alkmaar, zag gisteravond op den Kogendijk plot seling voor zich een handkar met ondui delijke reflectoren. Aangezien de heer B. met gedempte lichten reed, omdat hij een tegemoet rijdende fietser voor zich had, zag hij de handkar te laat, waar door hij bij het uitwijken naar links de bestuurder van een bakfiets, den heer \V etstein uit Huiswaard, greep. De bak fiets werd eenige tientallen meters mee gesleurd en totaal vernield. De fietser hti v £e?^e<!n ^onde het «ezicht en ak het linkerbeen op twee plaatsen. Dr. van Gelder verleende de eerste hulp en het het slachtoffer daarna het stadsziekenhuis te Alkmaar voeren. naar ver- DE KLEINE STEM. Orietje Oolfzang. De opvoering van deze nieuwe kinder operette is in alle opzichten een succes geweest. Aardige tekst, allerliefste me- lodieuse muziek, een klompendans, leu ke costuumpjes en boven alles goede leiding, dit alles moet wel een succes geven. De vroegere directeur, de heer Blauw, had reeds het initiatief voor de opvoering genomen vóór hij als direc teur van de Stem aftrad, en verder alles aan zijn opvolger (den heer Harpman van Amsterdam) moest overlaten; maar 'tis in uitstekende handen gekomen. Er was discipline onder de kleine zangers. De heer Harpman is een jong musicus, afgestudeerd aan het conservatorium. Het stukje speelt op een zeeplaats, waar de kinderen op 't strand zoowat thuis zijn; zij zingen en spelen van 's morgens vroeg tot 's avonds. Maar op «en goeden dag komt er een onweer opzetten, en dan zit Grietje in angst omdat haar vader op zee is. De voorstelling van dit tooneel is heel mooi ook het decor, een keurig door den heer Molenaar geschilderd achterdoek, sloot zich prachtig bij dit gegeven aan. Maar wij kunnen hier de geheele ge schiedenis niet weergeven, 't zou te ver voeren, we moeten ons bepalen tot de handeling en de muziek. Deze laatste draagt wel het geheele werkje. Gemak kelijk en zeer melodieus; prettig in vroolijke gegevens; ernstig in de meer ernstige, maar altijd boeiend en prettig om te hooren. De inleiding voor piano hoorden we eigenlijk te besnoeid. Waarom de heer Harptman de achtste figuren voor de linkerhand weg liet, is ons niet duidelijk; deze hadden juist de beweeg lijkheid der zee goed weergegeven, zoo als ook door den componist wel bedoeld zal zijn. Als slot van het eerste bedrijf komt een klompendans voor; allerliefste mu ziek en de dansfiguren keurig, zeker in gestudeerd door mevr. Jonker—Jonker. De kinderen waren hiervoor uitstekend gedresseerd en 't was erg jammer, dat ze geen klompjes aan hadden, 't succes hiervan zou nog veel grooter zijn ge weest. De muziek van „Arco den componist, was dus uitstekend en passend; de tekst van „Nico Splinter" (ook een schuil naam) was goed, maar wat klein; 't had meer succes gehad, als deze wat grooter was geweest en hier en daar wat opge- vroolijkt door een paar kwinkslagen enz. Dan was de houding van de kinde ren niet „los'' genoeg, ze stonden te veel opgeschikt, in de rij, maar overigens heeft de heer Eli Prins als regisseur prachtig werk gedaan, en zeer veel tot het succes bijgedragen. De voorzitter, die reeds bij den aan vang den dank aan de Vereeniging had gebracht aan directeur, schrijver, com ponist, dansleerares, regisseur, ja zelfs aan de speciale verslaggevers van Alkm. Crt. en het Volk, wekte in de pauze het publiek op hun kinderen aan te sluiten bij de Kleine Stem, en we hopen dat deze oproep succes zal hebben gehad. Er kan onder deze eminente leiding veel goeds bereikt worden. Een succes voor „de kleine Stem". S. „IM WEISSEN ROSSL". (Ein Gruss aus Osterreich.) Het gezelschap van Fritz Hirsch zal op Maandag 13 November a.s. in de Harmonie, een voorstelling komen geven van de nieuw ste operette, getitel „lm Weissen Rössl", een zangspel in elf tafereelen, ontleend aan het bekende stuk van Blumenthal en Kade! burg, in een geheel nieuwe bewerking en ensceneering van Fritz Hirsch, Paul Harden en Sylvio Mossée. De muziek is van Ralph Benatzky. De muzikale leiding is in handen van Joseph Ziegler. Gerard Vroom heeft ook dit keer de décors ontworpen* naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.9 mM. te Va. lencia. Laagste barometerstand 750,1 mM. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van f November: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt; later waarschijnlijk eenige regen en iets zachter. Weeroverzicht. De hooge druk breidt zich verder in ooste. lijke richting uit en nam ten Westen van Ier- land af. De depressies bij IJsland werden dieper en bewegen zich oostwaarts. Onder den invloed van hoogen druk met opklaring in de bovenlucht is de temperatuur bijna overal gedaald en is in Duitschland en in ons land plaatselijk weer vorst en mist voor- gekomen, terwijl ae vorst in Scandinavië weer toenam. Het mistgebied met zeer zwak ken wind heeft zich nu naar Midden-Europa verplaatst. In Engeland is het nog wind- zwak weer met zwaar bewolkte lucht en plaatselijk mist. Schotland heeft opklaring, maar komt onder invloed van de noordwes. telijke depressie, die in Noorwegen reeds weer regen brengt, terwijl Zweden opklaring heeft met sterk afgenomen wind. Ook in Zuid-Frankrijk heerscht windstilte met veel mist. De algemeene toestand wijst op stijging van de temperatuur met toenemende kans op regen. De handeling speelt zich af in het hotel „lm Weissen Rössl", in het bekende ontspan- ningsoord St. Wolfsgang (Salzkammergut). Elly Krasser, die hierin de rol van Rössl- wirtin vervult, is in Salzkammergut geboren, zij voelt zich dus ook op het tooneel in deze omgeving bijzonder goed op dreef. Haar partner is Paul Harden, als de Oberkellner Leapold. Ook hij is een Oostenrijker van ge boorte, en vond in deze rol iets van zijn gading. Fritz Hirsch speelt voor een brom merig Berlijnsch zakenman, die voor het goede leven in het hotel „lm Weissen Rössl' omgetooverd wordt tot een beminnelijke schoonpapa. Dit komt echter in hoofdzaak door zijn lieftallige dochter Ottilie (Friédel Dotza), en een zeer jong en levenslustig ad vocaat (Fritz Geiger). Claire Clairy treedt op den voorgrond als de picolo van het hotel Herbert Weissbach is te zien als Sigismund Sülzheimer, en excelleert voor dezen ge legenheid in het dragen van excentrieke hoofddeksels. Met hem speelt Ursula v. Die- mer ais het schuchtere professorsdochtenjs Klarchen. Haar papa is Walter TriebeiAl- bert May vertoont zich als Keizer Franz Josef, temidden van een typisch Oosten- rij ksch feest. Ongeveer het geheele Fritz Hirsch ensemble werkt aan deze uitvoering mee. Talrijke bekende liedjes worden hierin ge zangen O m zingen Fritz Hirsch en Fricoel Lotza: „Wenn am Sonntag Abend dit Dorf- musiek spielt Richard Tauber heeft een liefdeslied gecomponeerd, dat eveneens ten gehoore zal worden gebracht. De costu- mes zijn volgens speciale ontwerpen °P eigen ateliers vervaardigd. De décors en requisieten komen met eigen vrachtauto's naar hier. zoodat de voorstel ling geheel gelijk zal zijn aan die der Haag- sche première. ARRESTATIES TE BARSINGERHORN. In verband met de ongeregeldheden die te Barsingerhorn hebben plaats gevonden, zijn door de rijkspolitie een d-ietal arbeiders werkzaam bij de werk verschaffing gearresteerd en ter be schikking van de justitie te Alkmasf gesteld. Naar gebleken is waren 35 arbeiders gedurende eenige dagen i itgesloten bij de werkverschaffing, omdat zij het werk eigendunkelijk hadden verlaten uit on tevredenheid over het loon. Eenige vrouwe nbesloten toen naar den burgemeester te gaan en te pr°" testeeren Tevens verzochten zij orU geld of bons om levensmiddelen te koopen Toen de burgemeester, die de vrouwen had te woord gestaan de voordeur zijr>er woning wilde sluiten, werd ui den troep, die inmiddels aanzielijk was groeid, met steenen gegooid in de ricu' ting van den burgemeester. Na een uitgebreid onderzoek i8 politie gisteren tot arrestaties van 3 ar beiders, die verdacht worden met ste nen te hebben geworpen, overgegaan- GETROUWD: Dirk Humer en Geertje Wiedijk. GEBOREN: 0..,it> Nicolaas Cornelis Johannes z. v. pus van den Idsert en Johanna Mander Wietske d. v. Sake de Boer en Geeske wag naar. Elbregt en Frederique ds van derik Rentenaar en Albertina van A® foord. OVERLEDEN: rkt0t Maria Kunst gehuwd met Adrianus f dorus Oudhuis 27 jaar. Neeltje W<® 68 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2