JlecfUsiaAen ^Buitenland Binnenland HENSBROEK. GORING VERKEERD BEGREPEN. Sovfet-Rusland betaalt wèl. TARIEVENBESTAND. HAVEN3ESTUREN IN HET GEWEER. Tegen de politiek der regeering DUELS IN HET GEHEIM. Dertig per iaar. BABY LINDBERGH NOG IN LEVEN? Zonderlinge geschiedenis La Guardia benoemd. Voor de betrekking van kassier van d? Coöp Boerenleenbank hebben zich 9 sollici- tan'en aange~-*l<-. In de bestuursvergadering van den Baafjespolder is in de vacature van secr - penningmeester voorzien. Benoemd is de heer A J. Sengers Jbz. Vergadering van den polder op Maan dag 6 November, 's namiddags 2 uur. Allen aanwezig. De voorzitter opende met een woord van ■welkom toe te roepen aan leden en pers Deze vergadering zeide spr. is belangrijk omdat hedenmiddag de aanbesteding zal plaats hebben van de beharding Kerkepad. De belangen van den polder voor oogen houdende verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Aanb'steding Kerkepad. Ingekomen waren 2 biljetten nl. van de heide plaatselijke timmerlieden Naastepad en Groot. Bij opening der biljetten bleek, dat heiden voor hetzelfde bedrag hebben inge schreven n.1. 1.75 per meter gewapend be ton. De lengte van het pad is 618 meter de breedte 70 cM. Door het toeval dat beiden gelijk zijn, besloten de beide aannemers die bij de besteding tegenwoordig zijn, het werk gezamenlijk uit te voeren. Door het bestuur werd 2 man op het werk toegegeven. Mede gedeeld werd nog dat de bedoeling was ge weest hiervoor een paar werkloozen te ne men, wat door den minister niet werd toege staan. Wel, zeide de voorzitter, is de polder goed om al 3 jaar lang 10 in de kosten der werkverschaffing bij te dragen Het be stuur laakte in deze zeer de houding van den minister. Ingekomen stukken. Van de huurders van de dijken was een schrijven ingekomen om verlaging pacht van de dijken voor dit jaar, mede voor de nog resteerende huurjaren. De voorzitter ste'd; voor om voor dit jaar 25 reductie te geven maar voor de volgen de jaren de volle pacht weer te hebben. Algemeen goedgevonden. Van den heer F. Evers was een verzoek in gekomen om het dijkje vanaf de brug tot aan den heer Jn. Bart te willen voorzien daar het onbegaanbaar is. Het zal in orde worden ge bracht Goedgekeurd zijn ingekomen van de kas geldleening voor 1934 groot 6000 h 5 en de aanvraag groot 1000 voor verbete ring Kerkepad. Mede was ingekomen de goedkeuring van de ruiling van den grond met de gemeente bij de school. De stemming voor den polder zal worden gehouden op Woensdag 15 December. Aftredenden waren Jb. Groot en P. v. d Gracht alsmede een vacature. Waren vroeger zij stemgerechtigd die 3 H A. land bezaten, nu heeft hij die 1 H.A. land heeft, stemrecht. Daar de rondvraag geen bijzonders op leverde, sloot de voorzitter met dank de ver gadering. tingkaart. die hem méér interesseerde. Dit I informeel karakter zouden dragen. Reeds is gewichtige stuk was echter „ontoonbaar' de stemming in verschillende kringen opti tot ochade van den eigenaar, die wei niets mistischer, hoewel men ook thans nog niet wist van het gebeurde, doch zonder eenig j gewetensbezwaar werd veroordeeld tot I 15 boete of 5 dagen. Hij gaat in cassatie. Behandeling van rijwiel- en wegenbelas tingzaken. Rijwielbelasting. G. A., Nieuwer Amstel; G. B., Wieringerwaard; D. J. B„ Texel; Th. B., Heemskerk; C. de B., Helder; Petr. B., POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 6 November ter behandeling van rijwiel- en wegenbelastingzaken. DE JUSTITIEELE NAJAARSMARKT. November is de aangewezen maand voor finale opruiming wegens vergevorderd sei- soen van rijwiel- en wegenbelastingzaakjes die gewoonlijk een flinke versterking op leveren voor de rijksmiddelen, zooals alleen het departement van justitie in staat is te leveren. Heden waren alweer e„r 62-tal debiteuren opgeklopt, om hun schuld met den rijks advocaat in 't reine te brengen, waarvan slechts viif in persoon waren verschenen. 'T MOET JE MAAR TEGEN ZITTEN. De arbeider Th. J. O. uit Beverwijk hac uit diverse onderdeelen een dragelijke fiets bijeen geprutst en was blijmoedig op de Nieuwstraat onder Uitgeest aan 't proei stoomen. toen hij werd gepikt wegens het ontbrekende belastingplaalje, dat niet in het bestek der verbouwing was opgenomen Hij werd uitgenoodigd om 'n jaar later, dus heden, te komen politierechteren en alsdan door mijnheer de rijksadvocaat, welk nutte loos ambt. trots de bezuiniging nog altijd wordt gehandhaafd, te worden gevraagd: E is U een transactie gevraagd van 1, waarom heeft u dit niet aangenomen? Waarop O. prompt reposteerde: Ik had geen gulden. Een dergelijk argument sluit natuurlijk alle debat uit, doch bleek niet sterk genoeg om een veroordeeling tot 5 of 1 dag te beletten HET DEKSEL PASTE NIET OP DE POT Een ingezetene uit Enkhuizen, de tim merman Jan K. scharrelde op den Streeker- weg onder Bovenkarspel met een motorrij tuig, waarvan hij wel een 60-dags wegen kaart kon toonen. doch die behoorde niet bij het door hem bestuurde vehikel. E>it werd hem heden ontzettend kwalijk genomen en er volgde een veroordeeling tot f 10 boete ai 5 dagen. HIJ LIEP NET NOG TEGEN DE KOPLAMP. De polder leverde heden ook nog 'n delin quent in de figuur van den heer Corn. K 'n vroegere nogal rumoerige doch thans tot rust gekomen tuinder. Deze heer had verzuimd tijdig de wegen belasting ie voldoen voor zijn motor, die op 30 September was vervallen en begaf zich op 1 Oct. op weg om die spulletjes te Alkmaar in orde te maken. Was hij met den,J bokken wagen op reis gegaan, dan was alles goed geweest, doch hij maakte gebruik van zijn buiten de wet gestelde motor bleef op den Frieschen weg aan de haak hangen en werd heden, als atschrkwekkend exempel tot 15 boete of 5 dagen veroordeeld. DE BEZITTER WAS DE ZONDEBOK. De te Aartswoud woonachtige electriciên Jan de Vr. had een oud karretje aan den reparateur toevertrouwd en de picolo van deze inrichting. Geruit Stapel die het herstel had verricht was zoo trots op zijn prestatie dat hij zich op der. straaiweg begaf om het effect van zijn bemoeiingen te controleeren Er kwam echter nog een anderen contro leur, die informeerde naar de wegenbelas- volkomen er van overtuigd is, dat Mussolini er in zal slagen een uitweg uit de ontwape- ningsimpasse te vinden. Nasleep van Goerings rede voor het gerechtshof. In verband met de redevoering, die Goe ring voor het gerechtshof heeft uitgesproken, Zaandam; M. E. J.-J., Alkmaar; H. L., Wieringen; Jb. M., Breezand; Ant. Joh. M„ Velsen; Th. Jac. O., Beverwijk; J. de P den Haag; M. Joh. Pr., Warmenhuizen; M. oh. Pr., Warmenhuizen; M. S., Apeldoorn; i. Sch., Bovenkarspel; C. Th. Str., Bree zand; G. V., Aartswoud; Joh. V., Heerhugo- waard; Joh. de V., den Helder; A. de Vr., Wieringen; Fr. Vr., Uitgeest; E. W.. Anna Paulowna; Joh. Joz. W., Zwaag; G. W., -andsmeer; N. W., Hoorn allen 5 boete of 1 dag; Th. v. KL, Zuidscharwoude, 2 maal 5 boete of 2 maal 1 dag; J. B., Wieringen, 15 boete of 5 dagen; A. Br., Wieringen, 15 boete of 5 dagen; Joz. v. H., Koedijk 5 boete of 1 dag; Ant. Jos. K-, Oudorp, 5 boete of 1 dag, 15 boete of 5 dagen, 20 boete of 10 dagen; A. G. J. KL, Alk maar, 3 boete of 1 dag; P. K., Hoorn, 5 boete of 1 dag; J. K., Enkhuizen, ƒ10 boete of 5 dagen; G v. K., Haarlem, 15 boete of 5 dagen; Jac. Joh. v. K., Haarlem, 15 boe te of 5 dagen; Corn. Kr., Heerhugowaard, 15 boete of 5 dagen: P. L.. Abbekerk, 15 boete of 5 dagen; C. M„ Breezand, 15 boete of 5 dagen; J. P., Wervershoof, 5 boete of 1 dag; G. P., Alkmaar, 15 boete of 5 dagen: G. P Alkmaar, 20 boete of 10 dagen; K. L. Sch., Heiloo, 15 boete of 10 dagen: W. T., Anna Paulowna; W. Tr., Heiloo; W. v. d. V., Julianadorp; J. de Vr Hoogwoud: P. v. d. W.. St. Pancras; Adr Nic. v. d. W„ Alkmaar; Wilh. Jac W., Rot terdam voorheen den Helder, allen 15 boete of 10 dagen; Adr. Z„ Breezand, 3 boete of 1 dag. NIEUWS UIT HET HITLER-RIÏK. De tijd van feestvieren is voorbij. De plaatsvervanger van den leider, Rudolf Hess, heeft de volgende beschikking getrof fen: Met het oog op den grooten ernst der be slissing, voor welke het Duitsche Volk op 12 November is gesteld, wordt hierbij be- prald, dat de verkiezingswerkzaamheden zich op waardige wijze moet voltrekken Daarenboven moeten na den zegenrijken af loop der verkiezingen feesteliikheden achter wege blijven. Het resultaat zal voor zich zelf moeten werken. Ik maak van deze verordening gebruik om er op te wijzen, dat de tijd van feestvieren der nationale revolutie en van haar leiders als afgesloten moet worden beschouwd. Alle krachten moeten worden vereenigd op het werk ten gunste van den nieuwen staat. Toestemming van de Rijksleiding is noo- dig: 1. Voor feesten op groote schaal buiten de nationale feestelijkheden: 2. voor fakkelop tochten; 3. voor galarecepties. Verboden wordt: Het organiseeren van z.g. feestmaaltijden en de deelneming daar aan, voorts het maken van plezierritten in dienstkleeding of bruin hemd en het gebruik van dienstauto's, dienstruimten e.d. Hess over de vrouwen in de be drijven. De plaatsvervanger van den leider, Rudolf Hess. heeft de volgende beschikking uitge vaardigd: Naar aanleiding van de verkiezingen heeft de Rijksleiding er kennis van gekregen, dat hier en daar werkende vrouwen zijn ontsla gen. hoewel zij de opvoedsters waren van kinderen of dergelijke werklooze familieleden. Ik constateur, dat een dergelijk optreden niet in overeenstemming is met de nationaal- socialistische principes en bepaal derhalve: 1. Werkende vrouwen mogen slechts door mannen worden vervangen, wanneer de vrouwen uit dit inkomen niet familieleden, vooral kinderen onderhouden. 2. In de plaats van vrouwen mogen slechts mannen komen, die kostwinner zijn. Kiesinslgnjs De rijkspropagandaleiding deelt mede, dat zij voor allen, die op 12 November hun stem plicht vervullen voor geheel Duitschland kiesinsignes uitgeeft. Verkoop of verspreiding van andere plaketten of teekens, die betrek king hebben op de verkiezing, wordt ver boden. Kabinetsreconstructie na de ver kiezingen? In de laatste dagen zijn in de buitenland- sche pers berichten verschenen betreffende een na de Rijksdagverkiezing plaats te vin den kabinetsreconstructie Deze berichten zijn ongemotiveerd. Het Rijkskabinet staat, aldus wordt verklaard, gesloten achter de politiek van den leider en Rijkskanselier en de samen werking in de Rijksregeering is in alle op zichten absoluut .gewaarborgd. was geweest can de Duitsche' Ooic de Sovjet-ambassadeur heeft stappen gedaan in verband met Goerings uitlating* „laat Rusland zijn wissels maar beftlen". Tegenover de, ln een deel van de bnl- tenlandsche pers verschenen onjuiste wedergave en tendenzieuse interpre tatie van de getuigenverklaring van den heer minister-president Göring in het Rijksdagbrandproces wordt vastgesteld, dat de Sovjet-Unie haar betalingsver plichtingen in Duitschland tot nog toe steeds stipt is nagekomen. FRONT VAN NIET-ARIERS. Eerste openbare vergadering van de Liga- Onder voorzitterschap van dr. Günther Katz is te Berlijn Zondag de eerste openbare vergadering gehouden van „De Liga van Christelijke Duitsche burgers, of niet-Ariërs, of burgers van niet zuiver Arische afstam ming". Dr. Katz wees op de noodzakelijkheid een eenheidsfront te vormen van niet-Ariërs, ten einde de regeering te laten zien, welk een groot aantal burgers buiten de wet is gesteld. „Wij zijn Duitschers", betoogde dr. Katz, „en Christenen, en wij allen steunen de re geering in haar strijd tegen alles wat niet Duitsch is, tegen het extreme intellectualis me, pacifisme en communisme. Wij trekken de verdiensten der regeering, Duitschland ge vrijwaard te hebben voor het bolsjewisme, niet in twijfel". Dr. Katz las vervolgens eenige brieven voor van niet-Arische ouders van Christelijk geloof, waarin dezen hun bezorgdheid uiten voor de toekomst hunner kinderen. „Wat is Duitsch?" zoo stelde dr Katz de vraag. „Zijn mannen als Marifred von Richthofen, baron von Hühnefeld en anderen geen Duitschers, omdat zij volgens den geest van de wet niet-Ariërs zijn? Wij wenschen met niemand een controverse over rassen kwesties, maar wij verklaren, dat er niet slechts een gemeenschap des bloed3 maar ook een gemeenschap des volks bestaat, welke ge boren is uit een gemeenschappelijk lot, ge meenschappelijke ervaringen en een gemeen schappelijk voelen". Namens de Katholieken gaf mgr. Lichten berg uiting aan zijn voldoening over het feit, dat de regeering geen bezwaar had gemaakt tegen de vorming van deze Liga, waardoor, naar hij zeide, wordt aangetoond, dat de re geering de hardste bepalingen van de Ariër paragraaf wil schrappen. Namens de Protestantsche geestelijken sloot dominee Drager zich hierbij aan. havenverkeer toe te treden en verzoek tot samenwerking zal gericht worlen tot verschillende kamers van koophan del. Namens het comité werd het vol gende telegram gezonden aan minister van Isacker: „Vertegenwoordigers van de havens Antwerpen, Gent, Brugge en Oostende, heden vergaderd te Antwer pen, zijn zeer getroffen door de maat regelen, genomen tegen den invoer van mijnhout. Deze maatregel werd genomen zonder de belanghebbenden te raad plegen. De invoer van mijnhout ver schaft werk aan duizenden werklieden. De werking van de havens wordt ver lamd en haar deficit groeit op zorg wekkende wijze aan". Tenslotte werd besloten, een tweede vergadering te houden, ditmaal te Brus sel op 23 November. ENGELAND BETAALT AMERIKA. Een bedrag van 7M millioen dollar. Het Witte Huis deelt mede, dat Engeland midden December 7Yt millioen dollar zal be talen op de oorlogsschulden. Volgens de of ficieele mededeeling beschouwt Amerika En geland niet als achterstalligen debiteur. VERPLICHTE OEFENKAMPEN VOOR WERKLOOZEN? Met het armenhuis als alternatief De politieke medewerker van de „News Chronicle" deelt mede dat de regeering van Engeland voornemens is opzienba rende wijzigingen aan te brengen in de behandeling der lichamelijk geschikte werkloozen. Het desbetreffende wetsont werp zal Donderdagochtend worden publiceerd. De regeering is volgens den medewerker van het liberale blad voornemens een netwerk van oefenkampen in te richten voor den lichamelijk geschikten werklooze wiens recht op uitkeering verstreken is. Steun wordt afhankelijk gemaakt van oefe ning gedurende zekeren tijd in een geschikt vak hetgeen waarschijnlijk gedwongen aan wezigheid in een der oefenkampen beteekent Weigert een werklooze naar zulk een oefen kamp te gaan, dan trekt de staat zijn handen van hem af. Hij komt dan ten laste van de plaatselijke besturen, die hem alleen mogen steunen door hem naar een armenhuis te zen den. GROOT-BRITTANIE TREEDT UIT Chamberlain heeft in het Lagerhuis aan- iA-,r.A Hat Groot-Brittannië zich per 7 Voorts heeft hij bekend gemaakt, dat En „eland op 15 December a.s. aan de Ver. Sta ten 7M mill. dollar zal overmaken. Gisteren had op het stadhuis van ontwerpen onder presidium van burge meester Huysmans een vergadering n.aats van vertegenwoordigers der ha- Mussolini hoopt, dat zij er toe zullen bijerra- veapesturen van Antwerpen, Gent, Brug gen, dat Hitier een inschikkelijker houding hm dnoi ome nn. haar betalingsverplichtingen in Duitschland steeds prompt nakomt. Het bezoek van Goering aan Mussolini. Inzake het bezoek van Goering bij Musso lini kan nog worden gemeld, dat gisteravond een tweede onderhoud zou plaats vinden Naar verluidt is Goering echter reeds thans zeer tevreden over de eerste vorderingen, die reeds thans bij de besprekingen gemaakt zijn en heeft hij een reeks vriendschappelijke voor stellen naar Berlijn doorgeseind, waarvan Oostende Het doel was de op zal aannemen, met betrekking tot .*1 °.!lrder richting van een comité van verweer dat penningprobleem Intusschen ver ui d8 belangen der Belgische havens zou uit betrouwbare bron. dat Musso i behartigen tegenover de contingentee en Parijs polst over ^ii)1)®?l_.nLpn(jheden ring- en subsidiepolitiek der regeor'ng reeds te berde gebrachter v ,ani_e w^ze Besloten werd, de besturen der havens conferentie het^ef1fT^a"len zou moeten wor- van Brussel en Nieuwpoort te verzoe- den gSddfdï de eerste besprekingen een ken, tot het Belgisch verbond voor het Het is gebleken, dat in Frankrijk nog vele eerezaken met de sabel of met het pistool worden geregeld. Volgens de schermer Armand Massard, die zoo juist gekozen is tot voorzitter van het Fransch Olympisch Comité, worden in Frankrijk jaarlijks dertig duels in het geheim uitgevochten. Zij vinden plaats op particulier terrein in tegenwoordig heid van een scheidsrechter, een dokter en vier secondanten. Gewoonlijk bestaan zij uit ronden van twee minuten met tusschen elk een minuut pauze. UITSPRAAK IN SPIONNAGEZAAK. Luitenant-kolonel ter dood veroordeeld. Het speciaal gerechtshof te Belgrado, In gesteld ingevolge de wet ter bescherming van den staat, neeft gisteren uitspraak ge daan in een proces tegen den gep. luit.-kolo- nel Mitsjitsj en negen anderen, oud-officie ren van het voormalige Oostenrijksch-Hon- gaarsche leger en burgers, allen beschuldigd van spionnage ten behoeve van Italië en Hongarije en van hoogverraad Mitsjitsj werd veroordeeld tot den dood door ophanging, majoor Czerwenkla, een Oostenrijker, tot levenslange gevangenis straf, de anderen kregen langdurige vrij heidsstraffen of boeten. Mitsjitsj bekende, dat hij meer dan 50.000 dinar haa ontvangen voor inlichfingen om trent de Joegoslavische defensie, die hij per soonlijk aan Hongaren had verstrekt. Ook aan Italië had hij militaire informaties ge geven. TEGEN VERKOOP VAN TRAANGAS. In Oostenrijk De Oostenrijksche regeering heeft een ver ordening uitgevaardigd, waarbij een boete tot 2000 Schilling of 6 maanden arrest wor den gesteld op het invoeren in Oostenrijk van prikkelende stoffen (traangas), „knalprop- pen" e.d. en die verkoop of gratis aan andere personen ter hand stelt. LITWINOF TE NEW YORK AANGEKOMEN. Maatregelen voor zijn veiligheid. De Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken der Sovjet Unie, Litwinof, is gisteren aan boord van de „Berengaria" te New York aangekomen. Hij werd bij het Guarantaine- station door den chef van net protocol, Dunn verwelkomd en aan boord van een regee- ringsschap naar Jersey City gebracht, van waar hij per extratrein naar Washington zal reizen. De Amerikaansche politie-autoriteiten had den voor de aankomst van Litwinof bizon- dere voorzorgsmaatregelen getroffen. Tal van rechercheurs en meer dan honderd agen ten zorgden voor de veiligheid van Litwinof Litwinof ontvangt alle eerbewijzen van een bizonderen ambassadeur. Staatssecretaris Huil, die in verband met het bezoek van Litwinof zijn reis naar Zuid- Amerika heeft uitgesteld, zal den Volkscom missaris in den presidentieelen vleugel van het station te Washington verwelkomen en hem direct naar het Witte Huis begeleiden Vandaag zullen op het staatsdepartemen' de besprekingen beginnen tusschen Litwinof en Huil. Vrijdag zullen waarschijnlijk de onderhandelingen met Roosevelt kunnen aan vangen. Vandaag wordt ter eere van den Russi schen gast in het Witte Huis een banket aan geboden. Litwinof houdt verblijf ten huize van den leider der Sovjet-Russische handels vertegenwoordiging in de V. S. Aan boord van de Berengaria heeft Litwi nof een toespraak gehouden tot de aanwezige journalisten, waarbij hij o.a. zeide, dat de tusschen Rusland en de Vereenigde Staten bestaande moeilijkheden binnen een half uur zouden kunnen worden geregeld. De beide grootste republieken ter wereld, de Vereenig de Staten en Rusland hebben in de afgeloo- pen 15 jaTen dezelfde vredespolitiek gevoerd. Deze parallelen moeten door de hervatting der diplomatieke betrekkingen met elkander worden verbonden, waardoor de zekerste garantie voor den vrede ter wereld wordt tot stand gebracht. Litwinof beantwoordde alle vragen der persvertegenwoordigers, behalve die welke betrekking heeft op de Russisch-Amerikaan sche houding jegens Japan. Hij verklaarde zoo lang in Amerika te zullen blijven als noodzakelijk zal blijken. Mevrouw Litwinof blijft te New York. Brusselsche bladen vermelden een zonderlinge historie van een kind, dat men voor de baby van Lindbergh houdt. Het zoontje van den beroemden vlieger zou dus niet vermoord zijn, maarin België zijn terechtgekomen en in bla kenden welstand verkeeren. Het blad „La Dernière Heure" meldt daarover het volgende: Het echtpaar van den Bosch, wonende te Malèves Sainte Marie nabij Gembloux (ten RW van Namen) bad eenigen tijd geleden een kind geadopteerd door tusschen- komst van pastoor Lamberts uit Amblè- ve in Malmedy. Het jongetje was drie jaar oud. Pastoor Lamberts zeide, dat tkind slechts Duitsch kon praten in het dia lect van Malmedy. Het bleek echter aan het echtpaar, dat het kind voornamelijk Engelsch sprak. Het echtpaar van den Bosch meent nu met stelligheid, dat dit het kind van Lindbergh is, doch voor de „Dernière Heure" betreft het hier een collectieve hallucinatie, ofschoon toegegeven moei worden, dat het jongetje eenige gelijke nis vertoont met de Lindbergh baby. Mevrouw van den Bosch zegt in con tact getreden te zijn met kolonel Lind bergh en zij heeft een foto van haaf pleegkind aan het echtpaar Lindbergh gezonden, toen deze te Parijs vertoefden. In bevoegde kringen te Brussel wordt geen waarde gehecht aan de couranten berichten, dat het kind van I-indbergb in België zou zijn gevonden. DE AMERIKAANSCHE VLOOT WEER IN VOLLE ZEE. In verband met het besluit van Roosevelt en den secretaris van marine om de Ameri kaansche vloot terug te brengen naar den Atlantischen Oceaan heeft admiraal Sellers, commandant van de vloot, een plan Inge diend op het departement van marine voor de terugkeer door het Panamakanaal tus schen 9 en 22 April a.s. Tusschen 13 en 25 April ongeveer zal dan een bezoek gebracht worden aan de Amerikaansche havens, welke bezoeken zullen duren tot 1 Juni. Volgens het plan zou de geheele vloot op 1 Augustur weer in de Stille Zuidzee terug zijn. NIEUWE BURGEMEESTER TE NEW YORK. Gisteren heeft te New York de burge meestersverkiezing plaats gehad. De voor- naamste candidaten zijn de huidige democra tische burgemeester, CEBrien, de politiek on afhankelijke en door Roosevelt gesteunde McKee en de candidaat van alle onafhanke lijke democraten en onafhankelijke republi keinen Delaguardia, een geboren Italiaan. Voorts waren vijf Jcodsche candidaten. De verkiezing heeft tot nu tot een zeer onrustig verloop gehad. Reeds kort na de opening der stembureaux werden bij de poli tie berichten ontvangen inzake gewelddadig heden, zooals vernieling van stembussen, kloppartijen en schietpartijen. De geheele politie van New York, ter sterkte van 19000 man, zoomede 17.000 hulpagenten zijn in alarmtoestand. Ongeveer 2 millioen men sehen stemden. De radicale-democratische candidaat La Guardia is bij de New-Yorksche burgemees ter-verkiezingen met een meerderheid van bij na 1/4 millioen stemmen gekozen. Dit betee kent niet alleen een nederlaag voor den door president Roosevelt gesteunden candidaat Mc Kee, maar ook voor de machtige partij van Tammany Hall, wier candidaat, de aftre dende waarnemende burgemeester O'Brien, eveneens werd verslagen. Van de 3842 stenv bussen was in den loop van den nacht offi cieel het resultaat van 2500 stembussen be kend. De candidaat Fiorelle la Guardia, een Italiaan van geboorte, die bij deze verkiezin gen de stemmen van bijna alle democratische en radicale elementen op zich verzamelde, verkreeg in deze 2500 districten 543.218 stem men, terwijl McKee 392.502 stemmen en Cf Brien 386.371 stemmen behaalde. De verkie zingsnacht had zooals gewoonlijk een zeer rumoerig verloop. Vooral in de Oostelijke districten kwam het tot ernstige gevechten en werd overwogen den gouverneur van den staat New-York te verzoeken staatstroepen beschikbaar te stellen. Ook in ander opzicht was de stad rumoerig en druk. De verkie zingsnacht werd door groote massa's men- schen gevierd in hotels, restaurants en café'® „WREKERS VAN DEN TSAAR". Vijftien terechtgesteld, vijftig opgesloten. Naar te Riga verluidt, dat de Gpoe vijftien personen heeft gefusilleerd, die naar het heette terroristen waren en leden der organi satie „wrekers van den tsaar". Vijftig anderen zijn tot langdurige vrij heidstraffen veroordeeld, doch de leider Katsjarov wist te ontsnappen. BEMERKINGEN OP DE SPOORWEG- EXPLOITATIE. Blijkens het Voorloooig Verslag der Eerste Kamer nopens het ontwerp tot wijziging en verhooging van de Waterstaatsbegrooting voor 1932 werden daartegen geen bezwaren te berde gebracht. Naar aanleiding van de voorgestelde ver hooging van art. 202 met rond 5.700.000 maakten sommige leden de opmerking, dat de directie der spoorwegen de ontwikkeling van het verkeer niet voldoende heeft voor zien. Immers, zij had aanstonds overal de noodige autobuslijnen moeten exploiteeren en daardoor eenheid houden in het bedrijf, Er zal ook thans nog zoo ras mogelijk een heid moeten worden gebracht. Een nood zakelijk bedrijf als de spoorwegen kan bij goed beheer zonder verlies worden gedreven. Enkele leden meenden, dat het bepalen van een maximum gewicht voor vrachtauto's en hun lading, en een naar gewicht sterk pro gressieve wegenbelasting, zooals in Enge land, reeds veel verbetering zouden kunne» brengen. EEN PETEKIND VAN PRINSES JULIANA. Een Reuter-telegram uit Londen meldt, dat prinses Juliana toegestemd heeft meter te worden over den zoon van captain en lady Abel Smith, welke laatste een achternicht van de koningin van Engeland is. De doop plechtigheid is op a.s. Zaterdag vastgesteld. Prinses Juliana is niet voornemens zich daar- voor naar Londen te begeven

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7