Alkmaarsche Courant SCHEI-VEEMARKT OP WOENSDAG 22 NOV. A.S. Spoel ^Binnenland. £ucfitoaact Rechtszaken !fitomnciaai 'ïlieuws sÊSum&ww TE ALKMAAR, i Honden! vi]i en dertigste Jaargang. WOENSDAG 8 NOVEMBER de Bilt kreeg gelijk: Overbodige teekens zijn gevaarlijk t - VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. No. 264 1933 Voetbal. EEN ALCMARIAAN GEHULDIGD. De heer Lutterot 25 jaar lid van Alcmaria Victrix. Wij wisten het al lang: de heer Lutterot herdacht deze maand zijn 25-jarig lidmaat schap van de voetbalvereeniging Alcmaria Victrix. Wij hadden het gelezen in het Alc- maria-Nieuws en wij hadden het van ver schillende kanten gehoord. En tegelijkertijd hoorden wij, dat er plannen bestonden, om dezen grooten en waarachtigen Alcmariaar. te huldigen. Dit laatste moest een geheim blijven voor den jubilaris en daarom hebben ook wij met geen enkel woord gewag gemaakt van de plannen. Wie nu dat idee van een huldiging gekre gen heeft, wie er voor aan het werk zijn geto gen, doet hier weinig ter zake, maar toen wij eea vriendelijke uitnoodiging ontvingen van een der trouwe aanhangers der club, hoorden wij van dezen persoon een opmerking, waar mee wij ons verslag willen beginnen, omdai daaruit kan blijken, wat de heer Lutterot voor Alcmaria was en (gelukkig) nog is. Wij hebben, zoo zeide onze zegsman, wt! eens vaker met lijsten geloopen, maar zooals het deze keer ging, hebben wij nog nooit mee gemaakt. De jongens teekenden direct en spontaan en het resultaat was verrassend groot, zoodat wij „Lut" En toen vertelde hij, wat de jubilaris zou krijgen! Kijk, dit spontaan teekenen op een lijst en dat in deze tijden, bewijst, hoe Alcmaria over haar Lutterot denkt, dit bewijst, dat de heer Lutterot een stuk van Alcmaria is; dit be wijst, dat Alcmaria weet, wat zij te danken heeft aan dezen echten Alcmariaan. Hulde aan den jubilaris Ben van Doorn had de achterzaal van zijn café rijk versierd met slingers, bloemen en doeken en op het tooneeltje had hij Siem Spruit met twee van diens medewerkers neer gezet. Reeds tegen achten was het een drukte van je welste en toen het tegen half negen liep, vormden de adspiranten van Alcmaria een dubbele eerewacht, waar tusschen door de heer Lutterot naar zijn plaats zou schrij den, als hij kwam. De jubilaris liet niet lang op zich wachten De heer de Haas, zijn vriend en mede-be stuurslid, had hem per auto van zijn woning gehaald en niet zoodra ging de deur van Ben's inrichting open, of een donderend hoera klonk uit alle kelen, onmiddellijk gevolgd door een „Lang zal hij leven Deze begroeting verraste den heer Lutterot zichtbaar, doch het was slechts een begin. Immers, dadelijk nadat de jubilaris had p aats genomen aan de bestuurstafel, nam de heer de Haas als tijdelijk voorzitter (de heei Sietsma was verhinderd, cm tijdig aanwezig te kunnen zijn) het woord. Wat de jubilaris was en is. Het was den heer de Haas een intens ge noegen, om zijn medelid en vriend, den heer Lutterot, op dezen avond te huldigen. War.t, zoo zeide hij, Lutterot is voor onze vereeni- ging heel, heel veel geweest. Spr. herinnerde aan het organiseeren van de schoolwedstrij- den, van den adspirantendag van den N.H. V.B., aan de groote organisatietalenten van den heer Lutterot. Verder memoreerde hij, hoe Lutterot de geestelijke vader is van het Alcmaria-Nieuws, hoe hij als bestuurs'id van den N.H.V.B en als afgevaardigde van de 2e en 3è klassers mede de belangen van zijn club had voorgestaan. Voor dat vele en belangrijke werk is Alcmaria hem uiterst dankbaar en als bewijs daarvoor kon spr. den jubilaris een prachtig radiotoestel aan bieden, daarbij de hoop uitsprekende, dat de heer Lutterot nog heel vele keeren Vaz Dias overwinningen van Alcmaria zou hooren uitspreken. En tenslotte hoopte spr., dat de heer Lutterot neg lang zijn beste krachten zou wijden aan Alcmaria. Een langdurig applaus besloot deze har telijke rede, waarna de jubilaris zelf het woord nam. De heer Lutterot dankt voor de hulde. Spr. was ten zeerste verrast door deze hul diging en dat deze bijeenkomst zoo druk be zocht was, deed hem dubbel goed. In de ai- geloopen 25 jaar heeft hij natuurlijk voor Alcmaria gewerkt, zooals elk lid dat zou ge daan hebben en dit werk heeft hij met pie zier gedaan. Maar zoo zeide hij ik heb van Alcmaria veel meer gekregen dan ik er aan gegeven heb. Daarmee bedoelde spr. de vriendschap die hij al die jaren genoten heeft. Hij dacht aan de periode voor den oorlog en aan de samenwerkmg met de toenmalige be stuursleden; hij dacnt aan de moeilijke mcbi lisatiejaren en herinnerde aan de prettige wijze, waarop de moeilijkheden werden op- felost; hij wees op de jongste periode me? aar „up und downs'doch alle perioden hadden één ding gemeen: er werden banden van vriendschap gevormd, die hechter en hechter werden en die voor spr. ook buiten Alcmaria van groote waarde zijn geweest. Steeds heeft spr. met groote voldoening voor Aicmaria gewerkt en hij heeft in de jongste periode daarbij grooten steun mogen ontvan gen van zijn besten vriend de Haas. Zoo is Alcmaria als 't ware een deel van zijn leven geworden. Alcmaria heeft honderden jonge menschen geholpen. Het heeft honderden leeren voet ballen; niet leeren trappen tegen een bal. maar beschaafd voetballen. Zoo is Alcmaria altijd gebleven de eerlijke club en zoo moet het blijven. En als spr. binnenkort als be stuurslid zijn functie gaat neerleggen, doet hij dit niet, omdat hij minder voor Alcmaria voelt, maar omdat hij meent, dat zoo lang zamerhand de jeugd het werk moet overne men. Het is de taak der ouderen, om de jon geren op te voeden, ook in bestuursfuncties en doen de ouderen dat niet, dan zou het be lang van Alcmaria voorbij gezien worden. De toekomst is aan de jeugd en daarom wil de spr. t.z.t. plaats maken voor die jeugd. Alcmarianen! denkt er aan: gij zijt geen lid voor U zelf, gij zijt lid voor het geheel Zoekt de gemeenschap in de club en werkt er voor. Want alleen dan kunt gij van uw ver- eeniging houden, zooals spr. van Alcmaria houdt. Als gij aldus eindigde de heer Lut terot van uw vereeniging een ideaal maakt, kan Alcmaria groot worden. Alcma rianen, daarvoor moeten wij allen werken (Applaus.) Andere felicitaties. Vervolgens werd de heer Lutterot gefelici teerd door de heeren J. Rootring (aanvoerder van het eerste elftal), C. Helderman (aan voerder junioren-elftal), M. Langhorst (leider der adspiranten), J. Schokker (aanvoerder 2e elftal), H. de Visser (adspirantencommissie), Fr. Stadegaard (aanvoerder 3e elftal), G. v. d. Pol (voorzitter clubavondcommissie), B. de Boer (voorzitter supportersvereniging), die een bloemenmand aanbood, Ben van Doorn, die eveneens door zijn dochtertjes een fraaie mand liet aanbieden, door den heer Elte na mens de redactie van het Alcmaria-Nieuws, den heer N. Betting namens de donateurs en den heer Doggenaar namens de elftalcom missie. Uit al deze felicitaties bleek overduidelijk, wie en wat de' heer Lutterot is voor Alcma ria: een groot lid, dat Alcmaria nog lang niet kan missen. De jubilaris dankte daarna alle sprekers persoonlijk en sprak de wensch uit, dat Alc maria nog eens eerste-klasser zou worden, maar dan zonder smet of blaam, op een eer lijke en fraaie wijze. Spr. wees daarbij nog op de beteekenis der junioren-competitie en eindigde met den hartewensch: werkt allen voor en in het belang van Alcmaria Tenslotte deelde de heer de Haas nog mede, dat een gelukstelegram was ingekomen van het oud-bestuurslid, den heer C. A. Witte en schriftelijke gelukwenschen van de heeren P. Laan en Janson En de heer de Haas sloot dit officieele gedeelte met een woord van dank aan alle aanwezigen voor de spontane medewerking, die hij had mogen ontvangen. Dat daarmee het feest niet eindigde, spreekt vanzelf. Weldra klonk het gezang van velen door de zaal, en er heerschte den geheelen avond een zeldzame stemming, die door geen enkelen wanklank verstoord werd Alcmaria heeft haar „Lut" gehuldigd op een wijze, die voor beide partijen onvergete lijk zullen blijven! DE AANSTAANDE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. BelgiëNederland en Neder landIerland in de voorronde. Gisterenavond had te Antwerpen een bespreking plaats tusschen de heeren A. Verdijck (België), R. W. Seeldrayers (Comm. F. I. F. A.) en K. J. J. Lotsy (Ne derland), in verband met de vaststelling van het programma der voorronde voor de wereldkampioenschappen voetbal. Aangezien Ierland tegen elk ander voorstel gekant was, dan één uit- en één thuiswedstrijd door ieder land te spelen, gingen de afgevaardigden van België en Nederland met dezen wensch uit billijk heids- en sportiviteitsoverwegingen accoord. Door het lot werd daarop besloten dat België naar Ierland moet gaan, zoodat de uitwedstrijd voor Nederland een wed strijd in België beteekent. Voor dezen laatsten wedstrijd zal de gewone jaar- lijksche ontmoeting in België gelden, n.1. op 29 April 1934. Indien de drie landen deze voorwed strijden met evenveel punten beëindigen, beslist het doelgemiddelde; is ook dit gelijk, dan het lot. Over den datum NederlandIerland zal ten spoedigste door den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond met Ier land onderhandeld worden. Ook de datum voor den wedstrijd Ierland België is nog niet bekend. Wielrennen. HET STARTSCHOT VOOR DEN ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Fientje de la Mar en Ery Bos zullen het lossen. Naar wij vernemen, zuilen bij den start van den 1 weeden Amsterdamschen Zesdaag- sche medewerking verleentn de populaire tooneelspeelster Fientje de la Mar en de jeugdige filmschoonheid Ery Bos, het Hol- landsche meisje dat aan het begin van een groote filmloopbaan staat. Fientje de la Mar zal het eerste schot lossen voor het begin der vijf voorbereidingsronden, terwijl haar de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. Maar een ander dacht.dat hij linksafwilde. Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar beschadigd. Houdt Uw hand in bedwang: - jongere kunstzuster om elf uur het definitie ve startschot zal afvuren. Op deze wijze heeft men op gelukkige wij ze verband tusschen kunst en sport weten te scheppen, terwijl men tevens voor een ouver ture gezorgd heeft, die de aantrekkelijkheid van den openingsavond zal verhoogen. Paarden. DE KENNEMER RIJSOCIETEIT. Het gezegde „Begin goed al goed", blijkt voor deze vereeniging waarheid te bezitten, want de op Zondag j.1. bij Johanna's Hof te Bakkum gehouden tally-ho, deed niet onder voor de succesvolle openingsrit van drie we ken geleden. Het prachtige herfstweer droeg hiertoe niet weinig bij. Hoewel de wedstrijd vlot verliep, duurde hij in verband met het groot aantal deelne mers nogal lang. Immers, er namen ruim 20 dames en heeren aan den wedstrijd deel. Na afloop deelde de voorzitter, de heer Laan, aan de winnaars de strikken in de ge bruikelijke kleuren uit. Dit waren: 1. Riem, 2. Kleinjan, 3. Bom, 4. Elema, 5 mejuffr. de Jager. Bovendien werd aan mevrouw de Lange een strik uitgereikt voor de keurige wijze, waarop zij het parcours had gereden. Tot slot bedankte de heer Kool de leden van de Technische Commissie voor de voorbe reidingen en de regeling van den wedstrijd. SPORT IN BEELD. Sport in Beeld geeft op de ^ereplaats deze week een kiek van Charles Lind- bergh, die dezer dagen ons land bezocht. Daarnaast trekt onmiddellijk de aan dacht een fraaie kiek uit Oirschot, waar een Herbertusjacht plaats vond. Ook verderop vindt men van dit gebeuren nog twee foto's. Behalve de traditioneel© voetbalkiek jes vinden wij hier eenige opnamen van den bokswedstrijd Carnera-Paulino. z En verder ziet men hier een prachtige kiek van het fraaie sportfondsenbad in Zwolle, dat Zaterdag geopend is. Van de artikelen noemen wij „Inter nationaal voetbal" (Hoven), „Benzine lucht en motorgeroffel" (Prinsen Geer- ligs), „Dagboek van een Leek", het Sportpraatje, enz. enz., zoodat dit num mer wel heel rijk is van inhoud. EEN GEVOLG VAN CONTINGEN- TEERINGSMAATREGELEN. Verplaatsing van Belgische meubel fabrieken naar Nederland. In verband met de in werking getre den contingenteering van buitenland- sche meubelen, heeft de meubelfabriek gebr. Min te Mechelen, die een belang rijke export heeft naar ons land, een gedeelte harer fabriek naar Roosendaal verplaatst .Zij heeft deze gevestigd in de bestaande meubelfabriek der firma van Lieshout aldaar. Maandag is een gedeelte der materialen, werkbanken enz., reeds gearriveerd. Waarschijnlijk zal nog deze week met een dertigtal ar beiders worden begonnen. Naa men mededeelt verkeeren meer dere Belgische firma's in hetzelfde ge val en zoeken zij geshikte werkplaatsen in Brabantsche steden. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN. Commiezen hebben een zekeren J. uit Soeendonk (N.-B.) aangeschoten, die een patij gesmokkelde margarine vervoerde en op het halt roepen der beambten niet bleef staan. De smokkelaar werd in den arm getroffen. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De smokkelwaar is in beslag gepomen. VALSCHE MUNTERIJ. De politie de Eindhoven heeft naar 's-Her- togenbosch overgebracht den 32rjarigen fotograaf J. W. te Eindhoven, verdacht van het voorhanden hebben van materiaal ter vervaardiging van valsche bankbiljetten van f 100. Na door den rechter-commissaris ver hoord te zijn, is hij in het huis van bewaring opgesloten. Ongelukken als gevolg van den mist. Vermoedelijk tengevolge van den mist is in den afgeloopen nacht een auto van de Ame- ricain Tobacco Cy tegen de brug over de rivier de Dommel bij de zomeruitspanning Zoeterbeek gereden. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. Een der inzittenden, de heer J. N. de L., vertegenwoordiger der Ameri- cain Tobacco C, is korten tijd later aan de gevolgen van ernstige inwendige kneuzin gen overleden. Het lijk is naar het politie bureau overgebracht. Het tweede slachtoffer, de chauffeur J- N. Hamilton, bekwam geen ernatig letsel. De auto is in beslag genomen Voorts is gisterenmiddag onder Acht bij Eindhoven een vrachtauto uit Maastricht te°vn een boon. gereden. Hierbij liepen de 34-jarige L. S. en de 35-jarige M. S., beiden uit Maastricht, ernstige verwondingen op. Zij zijn naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Hun toestand is niet levens gevaarlijk. De auto werd zwaar gehavend. Chauffeur oververmoeid? Een doode en een zwaar gewonde. In den afgeloopen nacht ongeveer 12 uur is te Terheyden in de nabijheid van Breda een vrachtauto van de maatschappij Strans Holland ia Expres tegen een boom gereden, waarbij de 27-jarige bestuurder E. C. Vos, afkomstig uit Barendrecht, ernstig werd ge wond en later overleed. De 17-jarige J. v. d. Klis uit Bodegraven die naast hem was ge zeten, liep ernstige verwondingen op. De auto is zwaar beschadigd De beide slacht offers zijn naar het St. Igantius ziekenhuis overgebracht. Men vermoedt, dat den chauf feur in slaap was gevallen. Autobandieten Gisteravond omstreeks negen uur werd op den wee tusschen Bedum en Onderdendam (Gron.) bewusteloos en in zwaar gewonden toestand de kleermaker P. Mekker uit Be dum gevonden. Hij is naar het r.k. ziekenhuis te Gronin gen overgebracht. Uit het weinige wat hij tot nu toe heeft kunnen verklaren, moet men ai- leiden dat hij door een auto is aangereden en vervolgens door de inzittenden daarvan langs den weg is gelegd. Rijk- en gemeente politie stellen een uitgebreid onderzoek in. Aanrijding met doodelijken afloop. Het zevenjarige dochtertje van de familie Schumer te Almelo, is gisteravond bij het spelen onder een passeerenden vrachtauto geraakt. Het kind werd zoodanig gewond, aat het spoedig na het ongeluk aan de ge volgen is overleden. Door een tramwagen overreden en gedood. Gistermiddag is in de Van Baerlestraat, hoek Willemsparkweg te Amsterdam, een man bij het oversteken van de trambaan ge struikeld, waardoor hij onder het voorbalcon van een tramwagen van lijn 3 is geraakt. De wagen moest worden opgevijzeld en toen de man te voorschijn was gebracht, bleek hij te zijn overleden. Een aantal personen ziek geworden. Maandagmiddag heeft zich in het ge zin van den heer P. N. te Haelen, bij Roermond, vergiftiging voorgedaan. Twaalf personen, waaronder het ge- hcele gezin N. en vier woonwagenbewo ners, eveneens wegens vergiftiging, werden naar het St. Laurentius-zieken- huis gebracht. De vergiftiging was ingeteden na het gebruik van vleesch. De politie stelt een onderzoek in. Twintig koeien, een stier en twee paarden omgekomen. Vanmorgen is de kapitale boerderij afge brand van den heer A. Fiekse te Barneveld. Een groote voorraad graan en de inboedel werden een prooi der vlammen. Twintig koeien, een stier en twee paarden kwamen in de vlammen om. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Woensdag 15 November, des middags te twee uur. Maandag is, 57 jaar oud, overleden de heer J. Carst, rijkshavenmeester bij het staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden. De overledene was vroeger officier ter koopvaar dij en ruim 24 jaar in zijn laatste functie werkzaam. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Snip (terugreis) is te Cairo geland; de Ijsvogel (heenreis) arriveade gister te Jodh- poer. Morgenochtend zal de Pelikaan van Am sterdam naar Batavia vertrekken. De beman ning zal bestaan uit de heeren P. Both (ge zagvoerder), G. Bax (2e bestuurder), Chr. Biesheuvel (werktuigkundige) en J. J. Sto- dieck (radiotelegrafist). De Rijstvogel (thuisreis) is te Singapore aangekomen. BALBO NEEMT AFSCHEID. De scheidende minister van luchtvaart, luchtmaarschalk Balbo. heeft heden afscheid genomen van de officieren van het departe ment. INKRIMPING VEESTAPEL. Levering vee. Door de crisis-rundveecentrale zal gelegen heid worden geboden aan haar te leveren: drachtig rundvee in alle soorten en kwalitei ten (uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangenomen, dat zij lan ger dan zeven maanden drachtig zijn) te Pur- merend op Dinsdag 21 Nov. 1933 van 810 uur op de veemarkt. Prijzen en voorwaarden als in de vooraf gaande week. De kaarten voor aangifte tot levering, welke bij alle plaatselijke zaakvoerders van de Nederlandsche Varkenscentrale verkrijg baar zijn tegen betaling van 10 cent, moeten uiterlijk Zaterdag 11 Nov. a.s. ten kantore van de crisis-rundveecentrale te 's-Gxaven- hage zijn ontvangen. DE VERLAGING VAN AMBTENAARS SALARISSEN. In verband met een daarover verschenen niet geheel juist bericht, wordt medegedeeld dat het laatstelijk in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg behandelde re- geeringsvoorstel tot salarisverlaging luidt: a. intrekking van de bestaande tijdelijke crisiskorting als bedoeld in Staatsblad 1931 no. 556, juncto Staatsblad 1932 no. 635; b. eene algemeene salarisverlaging van 10 pCt.; c. een extra-ongehuwdenaftrek, door naast den reeds bestaanden 3 pCt. aftrek te bepa len, dat een ongehuwde nimmer méér ont vangt dan 90 pCt. van de maximumwedde, aan zijn ambt verbonden deze bepa;ling zal, evenmin als de reeds bestaande 3 pCt.-aftrek, toepassing vinden op de zoogenaamde ambte naren-werklieden, noch op de in gezinsver band levende eenige kostwinners; d. eene verhooging van het pensioenpre- mieverhaal voor eigen pensioen, thans 3 pCt. bedragende, met 1Y, pCt. e. handhaving van het minimum bedrag der kindertoelage op 60 per kind. STAKING TE MAASTRICHT. In den afgeloopen nacht is door de r.k. en moderne arbeidersoragnisatie in Maastricht besloten de werkstaking uit te roepen bij de N.V. de Sphinx voorheen P. Regout te Maastricht. Hierbij zijn 1600 arbeiders be trokken. Vanmorgen is niemand de fabrieken binnengegaan. De directie van de N.V. de Sphinx verzoekt ons te willen mededeelen, dat de tegelfabriek normaal werkt, alleen in de aardewerkfabrie ken is een partiëele staking uitgebroken. On geveer de helft van het personeel van deze laatste fabriek (600 man) is in staking. De fabriek staat onder politiebewaking. Er wordt door stakende arbeiders gepost. Alle3 is er rustig BELEEDIGING VAN MINISTER DONNER. Het gerechtshof te Den Haag heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 45-jari- gen accountant R. H., gewezen hoofd van den rijksaccountantsdienst te Rotterdam, die door de rechtbank aldaar wegen? beleediging van den oud-min'ster van justitie mr J. Don- ner is veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf. Het gerechtshof heeft met vernietiging van het vonnis der rechtbank den verdachte schuldig verklaard, aan eenvoudige beleedi ging van een ambtenaar, li de uitoefening van zijn functie en het voniiis wat de straf betreft bevestigd. WIERINGERWAARD. Dinsdagmorgen heeft bij de kaasfabriek de Volharding een aanrijding plaats van twee vrachtauto's. De knecht van J. Lak kwam met zijn wa gen waarop een volgeladen weitank van het erf van de fabriek en zou de richting Groote Buurt inrijden toen met een vrij snelle vaart vanuit de Bocht een vrachtwagen van Keet man van St. Maartensbrug kwam. Deze reed pardoes op den weiwagen aan, duwde deze tegen een boom, zoodanig, dat de tank van Lak er af tuimelde. Spatborden en voorstel waren verbogen. Van den auto van Keetman werden eenige ruiten verbrij zeld. Omtrent de schuldvraag kon men hel niet eens worden, zoodat er een politiezaakje van gemaakt is. Ook werd nog een lantaarnpaal uitgerukt Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats doch aan den auto van Lak was tamelijk ve» materieele schade. BERGEN. De Maskerspelers bestaan 20 jaary In de feestelijk versierde zaal van de Rus tende Jager vierden gisteravond uitsluitend voor de donateurs en genoodigden de Mas kerspelers, een vereeniging van Berger dilet tanten, hun vierde lustrum. Uit een schat van bloemstukken kwam de waardeering voor de vereeniging, die in het winterseizoen voor de Bergenaren voor de goede ontspanning zorgt, naar voren. De voorzitter, de heer Oldenburg, bracht dank aan de donateurs en huldigde den re gisseur, den heer Kooijman, en oen electri- cien, den heer Brugman. Namens de dona teurs bood de heer Kleene de vereeniging een enveloppe met inhoud aan, terwijl verschil lende sprekers de beste wenschen uitspraken. Hierna volgde de opvoering van het blij spel „Hij, zij en de Hottentot door de Mas kerspelers, waarna de spelers aan het einde onder grooten bijval van de aanwezigen een compliment van den burgemeester voor het spel en de aankleeding in ontvangst hadden te nemen. Ook de burgemeester sprak woor den van gelukwenschen en waardeering uit. HEILOO. Maandag is men begonnen aan de vei< grooting van de Nieuwe Begraafplaats aan den Holleweg. Het werk wordt door werk- loozen uitgevoerd. Momenteel zijn een 30-tal werkloozen aan het werk. Door de Ned. Bazalt Mij. te Zaandam, welke met den onderbouw van den nieuwen weg (rijksstraatwegN. H. Kanaal) is begon nen, is de aanvoer van materialen enz. ge gund aan de firma A. Bakker en Zoon alhier. Ï9S3S» Bankier: Neen, ik heb in de voet in een schouwburg gezet. Tooneelspeler: Zoo! Dan is U een der oorzaken, dat laatste vijftien jaar geen voet in een bank heb gezetj /Tondon Opinion)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9