DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. Silmmeutos J&oneel Jietk óL ScPiool Jiunst m Wetenschap EEN ARTIKEL VAN DEN EX-KROONPRINS. De November-dagen. DE INTERNATIONALE PERSCONFERENTIE. Te Madrid. LITWINOFF BIJ ROOSEVELT. Tevredenheid over de be sprekingen. Amerika zal Rusland erkennen. beschermt mond en tanden! TAIFOEN OVER ZUID-JAPAN. KABINETSCRISIS IN ROEMENIE. GOLD-DIGGERS IN DE CINEMA AMERICAIN. verhinderen. De munitietoevoer geschiedt langs onderaarschen weg door groote muni tiedepots. Andere ondergrondsche gangen leiden van de vestingwerken uit vaak kilome ters ver naar het Westen. Dezen zijn bestemd voor het transport van gewonden, voor zoo ver een operatie in de daartoe aanwezige operatiezalen niet uitgevoerd kan worden. Door artesische putten is voor watertoevoer gezorgd. Over het algemeen moet vastgesteld wor den, dat in vier jaar werken aan de Fran- sche Oostgrenzen een verdedigingsstelsel ge schapen is, dat Frankrijk in staat stelt tegen Duitschland den vrede van Europa te bevei ligen. Deze verdedigingswerken, die zich op ongeveer 30 K.M. van Metz bevinden, vor men slechts een schakel in den keten, die Frankrijk moet beschermen tegen alle aan vallen. WERVELSTORM BOVEN FRANSCH-INDO CHINA. Tal van menschenlevens te betreuren Boven een gedeelte van Fransch-Indo- Ohina heeft een hevige wervelstorm gewoed. Volgens tot nog toe ontvangen beneden zouden daarbij 130 menschen om het l?ven zijn gekomen ERNSTIGE STUDENTENSTAKING. Optochten te Brussel en te Luik. De proteststaking der technische studenten Is in geheel België zonder incidenten verloo- ipen. Te Brussel en te Luik trokken de staken de studenten in optocht door de stad, maar nergens hebben wanordelijkheden plaats ge- hack TRAANGAS TE WEENEN. Aan de Technische Hoogeschool te Weenen zijn gisteren op drie plaatsen, t.w. in de aula, in een zijgang van de aula van het instituut voor electrotechniek en in den gang van de hooge schoolwacht traangasbommen ont ploft, waardoor de werkzaamheden in de ge bouwen onmogelijk werden gemaakt. Te Koef lach in Stiermarken is voor het huis van een gendarmerie-officier een met dy namiet en ijzer gevulde bom ontploft. De deur van het huis werd vernield, terwijl 24 ruiten zijn gebroken. Te Hietzing, een voorstad van Weenen, is vannacht een in een paiticuliere woning ge houden geheime nationaal socialistische bij eenkomst gesloten. Zeven deelnemers aan de vergadering zijn gearresteerd. Onder het opschrift „Novemberdagen" pu bliceert ex-kroonprins Wilhelm van Duitsch land een artikel, waarin hij schrijft: Novemberdagen zijn in de laatste kwart eeuw der Duitsche geschiedenis meermalen van noodlots-beslissende beteekenis geweest. Op 10 November 1906 veroverde het parle mentarisme van Marxistisch-democratischen stempel in het door de Daily Telegraph affai re ontketende rijksdagoproer zijn eerste aan consequenties rijke overwinning op het in den drager van de kroon belichaamde per soonlijkheids-principe. Precies 10 jaar later viel het Keizerrijk onder den verraderlijken dolkstoot van een even zinnelooze als onman nelijke revolutie. De poging in Nov. 1923 de innerlijke wederopstanding der natie als voorwaarde voor de uiterlijke bevrijding door strijd af te dwingen mislukte door verraad en weer staat een Novemberdag voor de deur waarlijk van anderen aard waarop het eindelijk ontwaakte volk antwoord moet ge ven op de door den leider gestelde noodlots- vraag. De vier hier genoemde historische gebeur tenissen hebben voor de politieken psycholo gische ontwikkeling van ons volk symptoma tische beteekenis. Zij staan ondanks hun chronologische afstand in het nauwste inner lijke verband. Het zijn de zichtbare mijlpalen op de keerpunten van een weg, die van trot- sche hoogte in diepste vernedering en weer omhoog naar nieuw licht leidt. In den rijksdagstormvloed van Nov. 1908 brak de in twee deconnia opgestuwde onwil, dien de in het parlementair-democratische meerderheidsprincipe van den heerscher, teu gelloos door den geest van den autoritairen staat heen. De negende November is tenslotte de quit- tantie geweest voor de reeds 10 jaren tevoren aangekondigde en vervolgens helaas met ver bazingwekkende blindheid onverdroten voort gezette zwakheid en halfheid der grondwet tig verantwoordelijke bezitters van de regee- ringsmacht tegenover de machtshonger der in de parlementsmeerderheid aaneengesloten marxistische en democratische partijen en hunner door gewetenlooze opruiing groeien de aanhangers onder het volk. Aangezien er van werd afgezien de marxistisch-internatio- nale volksvergiftiging met meedoogenloos ingrijpen tot staan te brengen, verloren wij den oorlog. Vijf jaren verliepen, tot een eerste reactie tegen de verdervers van volk en vaderland geprobeerd werd. Het zuivere en heldere vuur van nationale zelfbestemming en psy chische weder sterkwording, dat toen op 8 November 1923 door een klein hoopje der edelste en beste zonen van Duitschland on der Adolf Hitiers leiding tot een laaiende vlam van open verontwaardiging werd aan gewakkerd, dooft snel, aangezien in de rijen der fakkeldragers zelf verraad is geslopen Toen geloofden millioenen definitief te moe ten vertwijfelen aan de toekomst van ons va derland. De leider echter verleende zijn rots vast geloof aan het Duitsche volk en aan zijn voorbeschiktheid de kracht het schijnbaar de vernietiging ten deel gevallen werk op gewij zigde en verbreede basis als nationaal een heidsfront van alle in hun hart werkelijk trouwe Duitschers nieuw op te bouwen. Na een strijd van 10 jaren, gevoerd met weergalooze overtuigingskracht en offervaar digheid is de zege bevochten. Het gebouw van het Derde Rijk staat vast op nieuwe in het persoonlijkheidsprincipe verankerde ba sis. Dat het in de geschiedenis boven de stor men van het heden en de toekomst uit in alle eeuwigheid duurzaam zal zijn, dit met in nigste overtuiging met een vreugdevol .Ja" uit te spreken, is op 12 November eereplicht en dankbaarheidsschuld tegelijk voor ieder, wie hij ook zijn moge, in wiens borst een Duitsch hart klopt. De werkzaamheden der onder auspiciën van den Volkenbond te Madrid bijeengeroe pen internationale conferentie van vertegen woordigers van de leiding van regeerings- persdiensten, directeuren van dagbladen en persbureaux en journalistenverenigingen, die Dinsdag door den minister van staat ge opend werd, vingen gisteren aan. Uit a ie werelddeelen waren vertegenwoordigers aan- De secretaris-generaal van buitenlandsche zaken van Spanje werd tot voorzitter be noemd, terwijl de technische leiding in nan den werd gelegd van onzen landge noot, den heer M. Pelt, directeur der informatiedienst van den Volkenbond. Voor Nederland zijn aan wezig de heeren Flaes, secretaris van de le gatie te Madrid, W. Henny, voorzitter van de Nederlandsche Dagbladpers en M. S. V az Dias, directeur van bet persbureau Vaz Dias. Als hoofdpunt staat op de agenda de resul taten van de enquete, die werd gehouden on der alle persorganisaties ter wereld als ge volg van de hoop uitgesproken op de 13de assemblée van den Volkenbond om concrete voorstellen te doen over de kwestie van de verspreiding van onjuiste berichten, welker karakter de handhaving van den vrede en de goede verstandhouding tusschen de volken zou kunnen schaden. Namens de Internatio nale Federatie van Vertegenwoordigers van directeuren en uitgevers van dagbladen werd dank gebracht voor de uitnoodiging aan deze Federatie, die in het voorjaar te 's-Graven- hage is opgericht. De oprichting van deze Federatie was noodzakelijk in verband met de uiteenloopende journalistieke belangen. De Federatie zegde toe eerlijk te willen samen werken. In de plenaire zitting van gistermorgen kwam het bovengenoemde punt aan de orde. De afgevaardigde van Sovjet-Rusland zette in vrij heftige bewoordingen uiteen, welke val sche berichtgeving in de buitenlandsche pers ten opzichte van zijn land plaats heeft. De afgevaardigde van Tsjecho-Slowakije wees eveneens op de heftige aanvallen, welke zijn land in sommige buitenlandsche persorga nen heeft te verduren Ten slotte werd een speciale commissie benoemd ter bestudeering en uitbrenging van een rapport over deze be langrijke aangelegenheid, in de plenaire zit ting van Zaterdag. In de commissie, die zich bezig houdt met het bestudeeren en uitbren gen van een rapport omtrent verschillende aangelegenheden betreffende de financieele onafhankelijkheid van de pers, en de bescher ming van dagbladcorrespondenten in den vreemde werden benoemd de heeren Henny en Vaz Dias. Het tweede belangrijke onderwerp waar omtrent deze commisie rapport heeft uit te brengen, is de samenwerking van de persbu reaux en de verspreiding van nieuws door middel van de radiotelefonie. De deelnemers ter conferentie met hunne dames vereenigden zich 's middags aan een déjeuner aangeboden door den minister van buitenlandsche zaken, terwijl gisteravond een galafeest plaats had in het Teatro Espanol, aangeboden door de persafdeeling van het ministerie van buiten landsche zaken van Madrid. AMERIKA DEFINITIEF „NAT". Thans staat definitief vast, dat de staten Ohio, Pennsylvanie en Utah voor de intrek king van het alcohol-verbod stemmen Hier mede is de bij de constitutie vereischte drie vierde meerderheid bereikt, voor de opheffing der prohibitie. Staatssecretaris Huil en Litwinoff hebben na een onderhoud in het staatsdepartement, dat een half uur duurde, een gemeenschappe lijk communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de vriendschappelijke onderhan delingen, die van inleidenden aard zijn, tot nu toe een groote overeenstemming der mee ningen aan den dag hebben gebracht. Na dit onderhoud is Litwinoff door Roo- sevelt in het Witte Huis ontvangen, waar de lunch gebruikt werd. Litwinoff gaf tegenover persvertegenwoordigers uiting aan zijn groote tevredenheid over het verloop der be sprekingen. In den namiddag hervatte hij zijn besprekingen met staatssecretaris Huil. In welingelichte politieke kringen te Was hington verwachtte men gisteren na Litwi- noff's besprekingen met staatssecretaris Huil en president Roosevelt de erkenning der Sov jet-Unie door de Vereenigde Staten binnen 48 uur. Hoewel alle gevoerde besprekingen slechts een voorloopig karakter droegen, schijnen zij voldoende te zijn geweest om een basis te leggen voor de erkenning en herope ning der diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen. De besprekingen met Huil verliepen zoo vlot, dat Litwinoff reeds verscheidene uren vroeger dan was voorzien, zijn opwachting op het Witte Huis maakte, waar hij na een langdurige conferentie de lunch gebruikte, waarbij de meeste leden van het Amerikaan- sche kabinet aanzaten. De besprekingen tusschen Huil en Litwi noff worden voortgezet. De Amerikaansche regeering zou van Litwinoff hebben geëischt een bereidverklaring om te onderhandelen over een regeling der oude Russische schul den en een garantie voor het staken der com munistische propaganda in de Vereenigde Staten. Litwinoff zou in principe met de hem voorgestelde voorwaarden accoord zijn ge gaan. In politieke kringen te Washington neemt men aan, dat de Sovjet-regering na de er kenning door de Vereenigde Staten zal stre ven naar een handelsverdrag naar een non agressiepact voor het Verre Oosten en naar het verkrijgen van groote credieten. In hooge regeeringskringen verklaart men. dat de toe nadering tusschen Sovjet-Rusland en Amerika Nederlanflsth Fabrikaat Prijs per flacon f een geruststellenden invloed zal uitoefenen op den toestand in het Verre Oosten. Men verwacht, dat de onderhandelingen tusschen de Amerikaansche regeering en Lit winoff Zaterdag beëindigd zullen kunnen worden. Naar het agentschap Kokoezoe meldt, heeft in het district Ehine een buitengewoon hevige taifoen gewoed, w.aardoor talrijke visschers- schepen werden verrast. De taifoen kwam des nachts zoo snel opzetten, dat slechts een klein deel der booten zich in veilige haven kon brengen. Ongeveer 2500 visschers zijn in den storm op zee gebleven. Nadere bijzonderhe den ontbreken. HOE DE WERELD „ONT"-WAPENT. Wat in 1930/31 voor bewapening werd uitgegeven. Volgens een berekening van het Instituut voor Conjunctuuronderzoek hebben de staten der wereld in het jaar 1930/31 rond 18 tot 20 milliard mark uitgegeven voor hunne be wapeningen. De waarde der goederenproduc tie der wereld van 1929 tot 1932 is met de helft verminderd. De bewapeningsuitgaven zijn in dien tijd met 7 pCt. gestegen. Óp het oogenblik wordt bijna 5 pCt. van de waarde van de internationale goederenproductie voor bewapeningen uitgegeven. Volgens schat ting waren de uitgaven voor bewapening in het afgeloopen jaar ongeveer 2/3 hooger dan in het laatste jaar voor den oorlog. Aan in- dustrieele en landbouwgoederen werd echter juist weer evenveel geproduceerd als in 1913. De vijf landen Vereenigde Staten, Sowjet Rusland, Groot Brittannie, Frankrijk en Italië geven alleen ongeveer 55 pCt. der totale uitgaven ter wereld voor landstrijd krachten uit, 70 pCt. voor zeestrijdkrachten en 80 pCt. voor luchtstrijdkrachten. Het staat vast, dat de minister-president van Roemenië Wajda Wojwod Zaterdag a.s den koning het ontslag van zijn kabinet zal aanbieden en als opvolger zou aanbevelen den leider der liberale partij Duca. Het Roe- meensche parlement zal in verband met de benoeming van Duca worden ontbonden ter wijl in December nieuwe verkiezingen wor den gehouden. Morgenavond wordt in de Cinema Ameri- cain de film Gold-diggers 1933 gedraaid. Deze film is buitengewoon goed en in di verse bladen wordt er enthousiast over ge schreven. Wij laten hier eenige persstemmen volgen: Het Volk: Warner Bros, die zever vaardigde, schijnt kosten noch moeite ge spaard te hebben om er iets „geweldigs" van te maken. Geen revue-theater kan, zooals voor Gold-diggers gebeurd is, zoo mooie meisjes engageer"-die alleen maar als „ach ter grond" hoeven te dienen. De N. R. Crt. geeft een lang, enthou siast verslag van het verhaal dat zich in deze film afspeelt en spreekt van een overrompe lend slot. Uit een ander verslag nemen wij nog het volgende over: Uitroepen van verbazing, van bewonde ring. Lachgedaver. v En toen toen gebeurde het ongeloofe- lijke: een „open doekje". Nog een, nog een en nog een. Aan het slot een ovatie. Stel u voor: een film, die applaus krijgt. Donderend applaus. In ons nuchtere Hol land, waar ieder zich voor ieder geneert, om enthousiast te zijn! En geen politieke tendenzfilm, vertoond voor een speciaal publiek, nee, een amuse mentsfilm, een show-film, een doodgewone Maar dat is mis. Géén doodgewone film. Een vaart, een „schwung", een harmonie tusschen geluid en beeld! Slechts Lubitsch en Renè Clair lieten ons een enkele maal vermoeden, dat zooiets moge lijk was, maar hun films waren anders en minder grootsch opgezet dan deze. Wonderlijk. Geen enkele star van eerste grootte. Maar elke rol is subliem bezet en als het niet zoo gek klonk voor een film, zou ik zeggen, dat er een ideaal ensemble aan het werk was, dat een samenspel levert, waar geen geld is tusschen te krijgen. De drie revue-meisjes, die minnpkoozend haar kostelijk spel spelen, dat ten slotte in ernst over gaat, het is onmogelijk ze apart te noemen en te loven, want zij hooren bij el kaar, vullen elkaar aan en zijn op elkaar in gesteld, als hadden zij haar leven lang ge drieën voor de lens gespeeld. Toch hebben ze elk iets aparts en doen ze individueele dingen, die haar meest beroemde kunstzusters haar niet verbeteren. Ruby Keeler, de serieuze, Joan Blondell, de oolijke en Aline Mac-Mahon, de practi- sche een apart „opendoekje" voor haar zeldzaam fijn komisch spel! zij zijn onze vriendinnen geworden, lang voordat het uit is en een verliefd jonkman, die 's avonds af scheid neemt van z'n hartedief, kan niet ver langender zijn haar terug te zien, dan wij dit trio. En met de mannen is het al precies hetzelf de. Dick Powell, 'n pracht van 'n jongensrol, frisch, onbevangen, speelt even goed als hij zingt en doet voor z'n collega Maurice u weet wel, de groote zeker niet onder Waren William, eens luciferskoning, en nu de man die eerst de klappen, maar later toch ook het meisje krijgt, overtreft zich zelf en Guy Kibbee, de oude snoeperd, is een komiek van het eerste water en beschaafder zag ik er zelden een. En dan de „songs"! Dat liet van „The for- gotten man" (De vergeten man) en en en.. Ach, wat schrijf ik ook! Over een maand zingt en neuriet gij allen ze toch Ik zou door kunnen gaan zoo. Kolommen lang, over de enorme monteering, de mooie meisjes, de aardige intrigue de fijne komische momentjes, de voortreffelijke sfeer wat een juweel van een revue-manager, die Ned. Sparks en wat prachtig, even aangegeven het leven der korittjes, thuis en „achter"! over de heerlijk satirieke wending, die heel het ge val na de eerste honderd meter al neemt, over de licht, luchtig spottenden toon, die bijna elke toch logisch volgende scène een achter grond en diepere beteekenis geeft, over de fel striemende slot-show, wanneer soldaten, ver minkten, werkloozen optredden in eindelooze rijen op de cadans van het onvergetelijke „Song of the forgotten man", dat je maar altijd door in de ooren blijft klinken Ik zou, en zoo r.aar zou 't mij uit de pen vloeien Maar ik schei er mee uit. Het heeft geen doel u te vertellen hoe een meesterhand dil gave, schier volmaaktik kan het woord niet vindenschiep. Deze film moet gij zien! HET EINDE VAN WATT EN HALF WATT. Do onder den naam Watt in de combinatie Watt en Half Watt be kende filmacteur Schenstroem is, vol gens een bericht in de Berlijnsche bla den, naar een zenuwinrichting overge- braht. Tijdens eei filmopname kreeg hij plotseling een aanval van razernij. BOB EN BEN IN CINEMA AMERICAIN. Middag voor de jeugd. In het voorjaar hebben Rein Valkhoff (schrijver van veel jeugdboeken, o.a. het jon gensboek „Bob en Ben op stap met de K.L.M.") en de sierkunstenaar-illustrator Piet Marée samen met twee Berger jongens een reis gemaakt naar de Deensche wateren in den Scheveningschen logger Sch. 261. De verkregen indrukken en ervaringen werden in zoodanigen vorm gegoten, dat de Nederland sche jeugd op prettige wijze kennis kan ma ken met dit zoo interessante, maar te weinig bekende bedrijf. Rein Valkhoff houdt er bij een vijftigtal fraaie lichtbeelden een leerzame en amusante causerie over, die gevolgd wordt door de vertooning van een tweedeelige smal film van Piet Marée „Ferme Jongens, Stoere Knapen". Deze brengt niet alleen het geheele visscherijbedrijf en iets van het boerenbedrijf in beeld, maar laat ook op humoristische wij ze de avonturen zien, die de twee scholieren Bob en Ben te water en te land hebben mee gemaakt. De film wordt muzikaal geïllus treerd door veel Hollandsche liedjes, welke voor dit doel op gramofoonplaten opgenomen zijn. Over de eerste voorstelling in Den Haag waren het Handelsblad, Het Vaderland, De Avondpost, De Nederlander en De Residen tiebode vol- lof. Zaterdagmiddag om twee uur komen Rein Valkhoff en Piet Marée in woord en beeld van Bob en Ben vertellen in Cinema Americain (hoek Doel enstraat- Nieuwesl oot)Gaarne wekken wij de jeugd van Alkmaar op, van deze gelegenheid gebruik te maken. JOOP TER HEUL. Opvoering door het emsemble Julia de Gruyter in de Harmonie. Wie heeft niet gelezen de meisjesboeken van Cissy van Marxveldt, de boeken waarin van Joop ter Heul wordt verteld als meisje van de H B S. en ten slotte als verloofde? f wie heeft niet genoten van het heerlijk, i jongensachtige in de heldin van deze boJ^ Dom de Gruyter heeft ze verwerkt tot blijspel onder den titel Joop ter Heul en <h- heeft de personen uit deze boeken gestald 1 geven en doen leven. 8*- Geen wonder dat gisteravond velen de Harmonie waren gekomen om nu door h* blijspel weer te genieten. En zij allen hebban genoten, de ouderen zoowel als het vrij ajvyd percentage jongeren, die Joop ter Heul na tuurlijk beschouwen als een der hunnen Joop ter Heul, voorgesteld door Jui'ig d Gruyter, beheerschte met haar pittige gezev den en haar open, eerlijke karakter, haar joh! gensachtige manier van optreden, den heelen avond het tooneel en de aanwezigen hadden er het grootste genoegen door. Zij vooral was het, die zulk een prettigen geest schien in de zaal. Anny Schuitema, gaf de deftig-doende Ju, lie (Joop's oudere zuster) prachtig weer met haar weifelende stemmingen en ontstellende uitroepen over Joop's vermeende ruwheid of „vulgaire wijze van doen". Broer Kees, een trouwhartige jongen, later wat studentikoos, werd op juiste wijze ge. speeld door Rien van Noppen en het was ver. makelijk dat de „wilde" Joop ook tegenover hem altijd meester van het terrein bleef. Willem Hunschke was een lieve, goede vader, die het wèl meende met Joop, maar gezien haar karakter, wel eens met haar hj' botsing kwam. Aandoenlijk was de scène, waarin zij hem haar voornemen doet kennen om haar herstellende moeder verder te ver- plegen. De leeraar, dr. Schmidt, die de man wordt van Julie, werd mooi getypeerd door H. Tie. meijer, vooral in de scène, waarin hij tegen Joop zegt, dat zij hem als leerlinge wel eens bange oogenblikken bezorgde doordat h« nooit kon bevroeden wat zij in haar voerde. Om Marie Meunier als dienstbode Hille, gonde is hartelijk en welverdiend gelachen. Zij maakte er een apart type van we geloo. ven niet dat men ze in werkelijkheid zóó zal aantreffen. Ferd. Sterneberg typeerde prettig den rijn ken Leo van Dil, die Joop verkoos boven de aanzienlijke adellijke juffrouw die hem toeee- dacht werd. De andere leden van het gezelschap, zes dames, die met Joop een schoolclub vorm. den een gezelschap aardige bakvischjes, spoe dig verliefd en in de wolken en dan daarmee geplaagd door de andere leden der club. Alles te zamen een voorstelling, die een dankbare, hoogst aangename stemming in de zaal bracht, welke zich uitte in een daverend applaus na elk bedrijf en een enkelen keer in bijvalsbetuigingen bij open doek. Heden is te Amsterdam bevorderd tot semiarts de heer S. Schermerhorn te Alkmaar. NED. HEKV. KERK. Beroepen te Breedevoort (toez.) ds. W. A Plug te De Cocksdorp (Texel). KERKELIJKE VERKIEZIGEN IN DEN WIERINGERMEER. Bij de verkiezingen voor de herv. kerk in den Wieringermeer zijn de vrijzin nige andidaten in den kerkeraad geko- zen met een meerderheid van 2 stemmen, DE A.S. NOBELPRIJZEN. Vandaag publicatie Vandaag zullen de winnaars van de No belprijzen voor natuurkunde, scheikunde en litteratuur worden bekend gemaakt. Volgens de laatste berichten zal het voor den prijs voor scheikunde gaan tusschen den Deen- schen eiwitonderzoeker prof. Soerensen, den Zwitserschen vitaminespecialist prof. Karrei en den Oxfordschen clinicus prof Robinsofl. De Iitteratuurprijs zal waarschijnlijk worden toegekend aan den Russischen schrijver Iwan Boenin of aan den Griekschen dichter Kostis Palamasi. Een beslissing is echter nog niet getroffen en verrassingen zijn dus nog moge- PROF. ZEEMAN DOCTOR HONORIS CAUSA. Aan prof. P. Zeeman, hoogleeraar in 4 natuurkunde aan de Universiteit van Amsttf" dam zal het doctoraat h.c der Universiteit worden verleend. Op 22 Nov. a.s., den ope ningsdag van het Universitaire jaar, zullen de insignes door prof. Zeeman in ontvangst worden genomen. 243. Ter wijl ze daar zoo stil lagen hoorden ze een dof gebrom. Het werd al luider en luider, ze dachten stellig zoo dadelijk een vliegmachine over den heuvel kam te zullen zien opduiken, maar wat kwam er? T Een autol Nog wel in vliegende vaart, recht op en ai. Ze sprongen overeind en gelukkig remde de bestuurder uit alle macht, omdat hij de beek beneden zien zag. Terwijl ze op den chauffeur toeliepen, om ie zien wat voor landsman dat nu weer kon zijn, kwa men er nog drie auto's aan, gelukkig wat kalmer. Er sprongen een heeleboel mannen uit, die onmiddellijk ï«g0«rnen te schieten, als welkom, zooals Simmy en .Wo-Wang nu geleerd hadden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6