Agenda VOL LOF! SUPERHETERODYNE 330 W.L. Fa. P.Th.YPMA. ten, tywoitc Uoudc Hlgjukaedi's poeder Ook wat anderen zeggen fRHïf Fa. H. W. MOLSMULLER, ïmti- üaatste Betichten Stad en Omgeving, lUeetêecicfa Ernstig conflict in Grootschermer. TELEFUNKEN. PRIJS SLECHTS F145.- De liftboy gehoord. van „Sabina" Koffie en Thee kunt U vinden in den thans nieuw verschenen Catalogus der „Sabina', Bibliotheek, Maar beha'.ve dat men de kwaliteit van „Sabina" roemt, is men opgetogen van onze „Sabina" Bibliotheek, die iedere „Sabina" verbruiker in staat stelt ELK GEWENSCHT boek te bekomen. Sabina Koffie 50, 40, 32*, 25 en 20 c, p. 'A pd, Sabina Thee s 38, 32, 28, 25 en 22 c, p, ons - H 7 ALKMAAR. DE VAN EEN PRACHTIG TOESTEL MET INGEBOUWDEN ELECTRO DYNAMISCHEN LUIDSPREKER, MODERN EN AAN DE SPITS IN ALLE OPZICHTEN DEMONSTRATIE DOOR DE Steutlijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., eiken avond half 8, Mexicaan- sche liefde (dram.), hoofdrollen Evelyn Brent, Conrad Nagel en Charles Bickford Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Nu komt 't er op aan (rom), hoofd rol Hans Albers. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer Golddiggers (revue). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingena. Zaterdag 11 November. 8 uur, Oulden Vlies, prop.-avond Ned Vereen, t. afsch. v. alc. dranken 8 uur, Wapen van Heemskerk, anti-oor logsavond vanwege de Liga, spreker de heer Wortel, uit Hilversum. Zondag 12 November. 7.30 uur, Harmonie, opvoering De Zilver- wolf door de Alkmaarsene operette- en or- kestvereeniging. is spoedig verdreven met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist op het executierecht is voorloopig niet te wachten, omdat daarbij ook rekening moet worden gehouden met de belangen van de schuldeischers. Drie departe menten wijden er intusschen hun aan dacht aan. Wat het toezicht op de ban ken betreft, zijns inziens behoeft dat niet verscherpt te worden. Het beheer der banken geeft daartoe geen aanlei ding. Bovendien zou ruimer toezicht ook de verantwoordelijkheid van de Regee ring doen stijgen. De Nederlandsche Bank danken wij, dat er geen staatsbank noodig is, Zweden heeft die wel, maar daar heeft men dan ook een Kreuger en Van Toll-affaire. Inzake het onderwijs deelde de minis ter mede, dat ook bij het bijzonder on derwijs naar concentratie van kleine scholen wordt gestreefd. Wat nu in de eerste plaats onze finan ciën aangaat, verklaarde de minister van geen devaluatie van den gulden te willen weten: een sluitend budget en een gave gulden zijn de plechtankers van ons leven en als men spreekt van een „beheerschte" devaluatie, dan haalt de minister er zijn schouders voor op. Beheerschen is hier een onmogelijkheid, loopt per se op een mislukking uit. Een daling zou op den duur niet te stuiten zijn en de booze gevolgen daarvan wer den door den bewindsman met enkele woorden aangegeven. Wat onze economische nooden aan gaat, zette minister Colijn uiteen, dat we ons niet in een conjunctureele doch in een constructueele crisis bevinden. De constructie van de maatschappij moet gewijzigd worden, en wanneer de heer Albarda beweert, dat er eenige verbete ring merkbaar zou zijn, verkeert hij toch in een dwaling. Wij staan hier niet voor een nationale maar voor een Euro- peesche catastrofe, welke het onvermij delijk voor de staatsmacht maakt in het productiestelsel in te grijpen en te trachten naar een omvorming van het economische stelsel. Maar het kapitalis me heeft als zoodanig daar niets mede te maken. De Regeering heeft daarbij als eerste taak onzen export te bevorde ren, waarbij geen schema's kunnen wor den gevolgd. Wij moeten afwachten, wat het buitenland van ons wil afnemen en daarbij vertrouwen op de diligentie van de Regeering. Ten einde hun, die geen onbeperkt vertrouwen koesteren in de uitvoering van de crisiswetten denkt de Regeering er over een regeling van de crisisrechtspraak te ontwerpen. Naar aanleiding van de klachten over den zwaren druk der crisisheffingen wilde de minister er toch op wijzen, dat er voor de landbouwcrisis een bedrag van 160 millioen noodig is, maar intus schen vindt men toch nog prijzen, die lager zijn dan in vroegere jaren. Een wettelijke verlaging van hypotheek rente is van deze Regeering niet te wachten evenmin als een Staatsbank of een Industriebank, welke, gelijk in het buitenland is gebleken, ontaardt tot een ..stroppenbank". Aan de socialisatie van het vervoerwezen denkt de Regeering niet. Nadat de minister het een en ander had opgemerkt over de saamhoorigheid van Nederland en Indië, behandelde hij "e vraagstukken der werkeloosheid. Wanneer we voor een sluitend budget staan, zal er ongeveer 60 millioen wor den geleend voor productieve werken, waarmede 40 tot 60 duizend man aan den arbeid kunnen worden gezet. Meer kan in één jaar niet worden gedaan De bewindsman beloofde zijn hartelijken steun aan de zorg voor de ieugdige werkeloozen. Wat betreft de 40-urige werkweek, aan een wettelijke invoering kan niet gedacht worden, doch men ver- gete niet, dat door de omstandigheden reeds vele duizenden een 40-urige werk week hebben. Ten opzichte van de handhaving van het gezag verklaarde de minister, dat de Regeering waarlijk niet voor haar ge noegen optreedt tegen de sociaal-demo cratische ambtenaren bij Defensie, maar zoolang we een weermacht hebben, moet deze betrouwbaar zijn. Vooralsnog blijft de Regeering bij haar houding, totdat de sociaal-democraten blijken tot inkeer te komen, wat, blijkens het veel besproken Herzieningsrapport, niet tot de onmogelijkheden schijnt te behooren. Wat de beperking van de vrijheid der ambtenaren betreft, men vergete niet dat zij in hun doen en laten aan hun ambt gebonden zijn, vooral in dezen tijd. Men beschouwe intusschen de veelbe sproken circulaire meer als een waar schuwing dan als een bedreiging. Ter voorkoming van misverstand leze men er in plaats van „publieke actie" de uit drukking „publieke agitatie" in. Dat de regeering de nation.-socialisten niet in den ban heeft gedaan, heeft tot oorzaak, dat hun streven gaat naar een andere staatsordening, maar dat is geen aanranding van bet gezag, in te genstelling met de aanprijzing van onrechtmatige middelen. De .nationaaf- socialistische beweging geeft nog geen aanleiding tot optreden, maar de Regee ring is wel diligent en begrijpt, dat niet elke persoonlijke onbehoorlijke uitlating mag gekenmerkt als een karakterisee ring van de gansche beweging. Dat de Regeering er mee sympathiseert, zou spr. echter niet willen beweren. De Dageraad is verboden, omdat zijn orgaan ophitsende taal bevat. Een ont binding van een revolutionnaire partij zou niet veel effect hebben, omdat de leden er van toch zouden blijven ageeren. Van een corporatieven staat blijft de Regeering afkeerig. Deze zou in strijd zijn met den geest der natie, die zich ook kant met de geestelijke eenheid van het land, waarvan de heer Westerman droomt Aan een wijziging van de Grondwet is geen behoefte, daar art. 194 voldoende vrijheid geeft voor de vorming van nieuwe bestuursorganen. Nadat minister Colijn den heer Kersten eens duchtig had gekapitteld over zijn eigengerechte theocratische theorieën, besloot hij met een ernstig woord tot de Kamer om op te wekken naar zijn beste krachten het land met toewijding te blij ven dienen. Minister Oud heeft hierna zijn finan- ciëel beleid verdedigd tegenover de hee- ren De Geer en Fleskens. Hij heeft ver volgens de circulaire aan de gemeente besturen in zake de zorg voor de werk- loozen toegelicht. De Regeering wil de gemeenten niet in den steek laten, maar wenscht terug te keeren tot den toe stand in 1932. Kunnen de gemeenten haar verplichtingen onmogelijk nako men, dan zal de Regeering moeten hel pen. Verder heeft minister Oud de sala risverlaging onvermijdelijk geheeten en verklaard, dat belastingverhooging een onmogelijkheid zou zijn. derzoek had uitgewezen, dat van der Lubbe te Hennigsdorf communistische kennissen had. Hij is o.a. gezien in het huis van een zekeren Schmidt die een functie in de K. P. D. had. Dimitrof wil o.a. weten of in dat huis ook nationaal socialisten woonden. De rijdsdag-employe Kaufmann, lift bediende bij ingang vijf van het rijksdagge bouw als getuige gehoord heeft Dimitrof met stellighekf herkend als de man die op 23 of 25 Februari in gezelschap van het communis tische rijksdaglid dr. Neubauer met de lift naar boven had gebracht. Dimitrof: Ik heb dr. Neubauer voor de eerste maal hier in de zaal gezien en ben sedert 1921 niet in het rijksdaggebouw ge weest. HEDENAVOND RADIOREDE VAN HINDENBURG. Rijkspresident von Hindenburg zal hedenavond tusschen twintig over zes en halfzeven, Amsterdamsche tijd, zich via alle Duitsche zenders tot het Duit- sche volk richten. Ook in het buiten land heeft men voor deze rede de groot ste belangstelling. Door verschillende radio-zenders in het buitenland zal zij dan ook worden doorgezonden. Om vijf over negen zal de rede, die op een gra- mofoonplaat wordt opgenomen, nog maals worden uitgezonden door de Duitsche zenders, gewoonte niet mededeelen. WAPENSTILSTANDSDAG TE DEN HAAG, Ter gelegenheid van den wapenstil standsdag waren heden aan de gezant schapsgebouwen van de vroegere geal lieerde mogendheden de vlaggen uitge hangen. De Engelsche gezant heeft op de gemeenschappelijke graven van de Engelsche geïnterneerden op de alge- meene begraafplaats en op het r. k. kerkhof hedenochtend kransen neerge- legd. In afwijking van andere Jaren had de godsdienstplechtigheid hedenochtend te 11 uur niet op het kerkhof, doch alleen in de Engelsche kerk plaats. LINDBERGH NOG TE GENEVE, Lindbergh en zijn vrouw zijn, in strijd met hun plan, ook vandaag nog te Ge- nève gebleven; hij vond het weer te on gunstig voor een langen vliegtocht. Lindbergh hoopt morgen te kunnen vertrekken, doch het is nog onzeker of het weer dit zal toelaten. Preciese aan wijzingen omtrent zijn voorgenomen reis wil Lindbergh overeenkomstig zijn (Ongecorrigeerd.) AUTO'S IN EEN SLOOT LANGS EEN ONVERLICHTEN WEG. Vechtpartij tusschen de inzittenden. Gisteravond is op den nieuwen onverlich- ten rijksweg RotterdamDen Haag de auto, bestuurd door den heer D. F. Boers, komen de uit de richting Delft, in botsing gekomen met een tegemoetkomenden auto, bestuurd door den heer A. v. Driel. De botsing was een gevolg van het feit, dat de heer v. Driel naar den linkerkant van den weg overstak. De botsing was zoo hevig, dat de auto van dtn heer B. in een langs den weg loopende sloot verdween. De andere auto verloor een wiel en sloeg tegen een betonnen brugleu- ing. De politie te Delft was gewaarschuwd en inmiddels was een kraanwagen aange komen, d e den auto van den heer B. uit de sloot haalde. Juist toen deze auto op den weg was, kwam een auto uk de richting Rotterdam, bestuurd door den heer Verkerk, en botste in volle vaart tegen den kraanwagen, ook al ten evolge van den onverlichten rijksweg, oordat eenige omstanders zich met de bot sing bemoeiden, ontstond tusschen de inzit tenden van den auto van Jen heer Verkerk en eenige andere personen een ware vchtpartij, die tenslotte zoo hevig werd, dat de inmid dels gearriveerde politie ce groep vechten den omsingelde en zoo een einde aan het ge vecht wist te maken. De auto van den heer B., die door de tweede botsing geheel werd vernield, werd hierop andermaal uit de sloot waarin zij ten tweede male was verdwenen, opgehaald. Alle drie de auto's zijn door den kraan wagen weggesleept. De bestuurders van de wagens kregen slechts onbeteekenend letsel. HET v. d. LUBBE-PROCES, Als eerste getuige werd hedenmorgen gehoord getuige de Gast, die een onder zoek heeft ingesteld naar van der Lub bes verblijf in den nacht van 27 Febr. te Hennigsdorf. Hem was gebleken dat van der Lubbe in den avond van den 26sten te Hennigsdorf was geweest, al daar had overnacht en den 27sten van vit Hennigsdorf klaarblijkelijk naar Berliju is teruggegaan. Het politieon Burgemeester de Groot zwaar beschuldigd. Een scherp adres van bijna alle gezinshoofden. Men wil dat de burgemeester zijn ontslag zal aanvragen. Reeds geruimen tijd heerscht er in de ge meente Noord- en Zuidschermer een stem ming tegen den burgemeester, den heer C. de Groot, over veronderstelde malversaties op financieel gebied en over diens zedelijk ge drag. Het eerste heeft reeds Indertijd aanleiding gegeven tot een justitioneel onderzoek en dit is thans zoo ver gevorderd, dat de burge meester Donderdag 21 November a.s. voor de rechtbank alhier zal terecht staan wegens smaad jegens den heer Kuyn, voormalig pen ningmeester van de wijkverpleging. Het tweede heeft reeds gevolgen gehad. In een bestuursvergadering van de wijkverpleging werd de wijkverpleegster met meerderheid van stemmen uit haar functie ontslagen op grond van door den voorzitter, burgemeestei C. de Groot, naar voren gebrachte beschuldi gingen. De ontstemming der bevolking werd door dit gebeurde echter zoo groot, dat in de algemeene ledenvergadering van het Witte Kruis te Graft de bestuursleden uit Groot- Schermer niet worden herkozen, waarvan wij voor eenige weken een uitvoerig verslag in de krant plaatsten. In diezelfde vergadering werd het bestuursbesluit van den heer C. de Groot c.s. vernietigd verklaard en met alge meene stemmen besloten, de wijkzuster te handhaven. De wrevel in de gemeente bleef echter voortduren en dezer dagen heeft een viertal raadsleden, waaronder een wethouder, een verzoek tot den Commissaris der Koningin in Noordholland gericht, om maatregelen te nemen, die tot ontslag van den burgemeester zouden kunnen leiden. Ook verschillende or ganisaties wendden zich met klachten over den burgemeester tot den Comm. der Ko ningin en dat alles had tot gevolg, dat deze een oproep aan de betreffende burgers toe- zond, om hedenmorgen om 9 uur ten gemeen tehuize te Grootschermer te verschijnen, waar hij de klagers in de gelegenheid zou stellen, hun grieven mondeling toe te lichten. Aan deze uitnoodiging werd hedenmorgen door zeer velen gevolg gegeven. De commis saris was aanwezig met den griffier en een ambtenaar. Verschil'ende deputaties waren verschenen, waaronder het bestuur der wijk verpleging en de raadsleden. Er waren echter ook burgers opgekomen, w.o. wethouder Smit ,die zich op het standpunt stelden, dat de actie tegen den burgemeester een storm in een glas water moest worden genoemd. Een scherp adres ingediend. Het raadslid M. v. d. Laan overlegde den Commissaris een adres, geteekend door 245 van de 270 gezinshoofden in de gemeente Dit adres is van den volgenden inhoud: „De ondergeteekenden, allen hoof den van gezinnen, woonachtig in de gemeente Noord- en Zuidschermer, wenden zich door deze eerbiedig tot Uwen Excellentie met het beleefde, doch dringend verzoek, maatregelen te nemen, die zullen leiden tot ontslag van den burgemeester dezer gemeente, C. de Groot. Dit verzoek berust niet alleen op de misdrijven, waarvan de burgemeester op dit oogenblik wordt verdacht, doch is mede voor een groot deel het gevolg van de schandelijke levenswijze van dezen heer, waardoor in den loop der jaren de gemeente reeds meermalen in beroering is gebracht. Het vertrouwen in dezen mensch heeft bij ons geheel afgedaan, zoodat hij in onze oogen is gedaald tot de slechtste persoon, die de gemeente huisvest. Verdacht van meerdere vermogens delicten en gezien de zedelijke afwij kingen, welke met elke beschrijving spotten, hebben ons tot dit ernstige verzoek geleid. Hopende, dat Uwe Excellentie dit verzoek wel in ernstige overweging zou willen nemen en mede onder voor waarde, dat een deputatie onzerzijds genegen is, bovenstaande beschuldi gingen toe te lichten, hopen wij, dat wij niet langer zullen worden belee- digd door de wetenschap, dat een der gelijk iemand als burgemeester de Groot aan het hoofd onzer gemeente staat. Ook wij, als wij ons schudig maken aan dergelijke feiten, worden zeer terecht gestraft, zoodat wij hopen, dat om rechtvaardigheidsgevoelens, wij in deze niet teleurgesteld zullen worden en dat wij eerbied voor het ge zag kunnen blijven hebben". Het verhoor van de verschillende deputa ties, dat reeds direct een aanvang nam, duurt op het oogenblik nog voort. Nadere bizonderheden. Tijdens het verhoor door den commissaris kwam de echtgenoote van een huisvriend van burgemeester de Groot verklaren, dat zij reeds van de verhouding tusschen den burge meester en de wijkverpleegster afwist, toen deze laatste bij den burgemeester inwoonde Deze getuige werd gediskwalificeerd door de wijkverpleegster, die mededeelde, dat zij deze huisvriendin zelve in de armen van den burgemeester had gevonden en dat een kind van deze huisvriendin een kind van den bur gemeester is. Andere getuigen verklaarden, dat op het gedrag van de wijkverpleegster niets viel aan te merken en dat ook zij wisten van een verhouding van den burgemeester en de huis- vriendin. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De daders gevat en gehoord. Onze stad werd den laatsten tijd nog ai eens in haar zoete rust gestoord door ver schillende inbraken in woningen aan den Bergerweg de Rippingstraat en den Nieuw- landersingel. In deze beide laatste gevallen was tijdens de afwezigheid der bewoners in de late avonduren ingebroken. Deze inbraken zijn thans tot klaarheid ge ,^eU' ?k zi). f01 zeer ""gebreid onder zoek door de politie, die met een groote vast houdendheid haar speurtochten hield. En het duurde niet lang, of er rees eenige verden- kln£ tegen een groepje personen. Donderdagavond werd de beslissende slag geleverd. Tijdens een surveillance door een der rechercheurs trof deze in een der buiten wijken der stad een persoon aan, die al zeer verdacht deed. De rechercheur nam dezen man mee naar het politiebureau, waar hij ge fouilleerd werd. Tot groote verrassing werd op den man een zeer bezwarend briefje ge vonden, dat aanleiding gaf tot een nadere be studeering. Het gevolg was, dat de man ié voorloopige bewaring werd gesteld omdat er ernstige aanleiding was, hem te verden ken van een der inbraken op den Nieuwlan- dersingel, of in elk geval tot medeplichtig heid bij dien inbraak. De man bleef echter hardnekkig ontken nen, doch de politie meende voldoende gege vens te hebben, om nog dienzelfden avond drie andere personen van hun bed te lichten en naar het bureau van politie over te bren gen. naar waarnemingen, verricht in den nw.. van 11 November. rgei» Medegedeeld door het Kon. Nederl M„i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 755.6 mM te r Coruna. Zwakke tot matige wind uit Zuideliiv, richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt- ai? vankelijk weinig of geen regen; weinig Z andering in temperatuur. "I Weeroverzicht. Tengevolge van de snelle ontwikkeling Va. de nieuwe depressie bij IJsland, die reë$i onder 740 mM. diep werd en ook op a! Britsche eilanden den barometer doet daW is de regen, die vooral in West-Frankrifl? zwaar was, hier te lande tot het Zuidwesten beperkt gebleven, waar Vlissingen in dm nacht 9 mM. had. De vorst nam in Scandinavië weer toe en Stensele in Midden-Zweden meldt 10 sneeuw. Op het vasteland is daar en tegen het vorstgebied vrijwel verdwenen, maar de menging van de koude lucht uit dat gebied met de vochtige uit de bovenlucht heeft weer een uitgebreid mitsgebied over het oosten van ons land en Weit-C uitschland doen ont staan. In Schotland is het weer tijdelijk op! geklaard, in Frankrijk valt nog regen bij af zwakken wind. In Duitschland valt op enkdj plaatsen lichte sneeuw. Na een zeer langdurig verhoor bekenden de heeren tenslotte, aan deze inbraken schul. aig te zijn, terwijl één hunner zich aan op. zettelijke heling bleek te hebben schuldig ge maakt. De verschillende bedragen, die de dieva hadden verzameld, waren helaas niet msr aanwezig. De heeren hadden het geld in Mt maar en Amsterdam verbrast. Echter, «en gouden horloge, dat afkomstig was van «a der inbraken, is op aanwijzing van een óa daders opgegraven in het plantsoen bij bet kruithuisje, terwijl een deel der gestolen sie raden in beslag genomen kon worden bij een juwelier in Hoorn, waar de dieven deze kost baarheden hadden verkocht. Het edele viertal is vanmorgen ter beschik king van de justitie gesteld en overgebracht naar het Huis van Bewaring alhier. De Alkmaarsche politie, die voor een lasti ge en moeilijke taak stond, heeft wel zeer mooi werk geleverd door de arrestatie vaa deze vier heeren en het zal iederen Allernaar der wel verheugen, dat thans een einde ge maakt is aan een serie diefstallen en inbra ken, die met groote handigheid door dit kla verblad gepleegd werden. AUTO TEOEN EEN LANTAARNPAAL, Hedenmorgen om kwart vóór twaalf ned de auto van Asjes, die van den Achterweg kwam aanrijden op de Bierkade tegen een lantaarnpaal op, waardoor deze afknapte, Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, AANRIJDING TE SCHAGERBRUO. Vrijdagmorgen ongeveer 11 uur had op iet gevaarlijke kruispunt bij het hotel „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug 'n aan rijding plaats tusschen een zwaar beladen vrachtauto van de N.V. W. F. Stoel en Zns, jouwmateriaalbedrijf te Alkmaar en een auto van de coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel. Eerstgenoemde wagen kwam uit .de rich ting St. Maartensbrug, laatstgenoemde uit de richting Scbagen. t De chauffeur van den auto der N.V. w. L Stoel en Zoon had aan den auto van „De dgeest" den voorrang dienen te geven- Dit was echter niet mogelijk, omdat beiae wagens orecies tegelijk het kruispunt bereikten en iet uitzicht ter plaatse vrijwel geheel belffl- merd is. Niettegenstaande krachtig remmen, twr" de auto van „De Tijdgeest" in den flank aan gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide wagens werden echter en zijn later ter reparatie binnengehaa» de nabijgelegen garage „De Moor". Vermeld zij nog, dat tengevolge van aanrijding een langs den weg staande wijzer van den A.N.W B werd vernield. POGING TOT INBRAAK TE HEILOO. *In den nacht van Dinsdag op Woens* dag is bij den heer J. Sengers, Heerei weg te Heiloo, een poging tot ln^rajd gepleegd. In verband met de door politie gedane onderzoekingen, waJ niet gewenscht er eerder publiciteit te geven. iuf. Hedenmorgen echter ls het d« P®1 te Heiloo gelukt den 20-jarigen A- tot een bekentenis te dwingen. De jongeman is heden in het huis bewaring te Alkmaar ingesloten- SCHIP GESTRAND. Gisteravond, ongeveer half acht, i* volge van mist de Duitsche haringlogg 109, Heinrich Bromz, Emden, op weg Jmuiden, 2 K.M. benoorden Egm®00 ee op het strand geloopen. De Argo van de N.V. Zeebad en een van den heer Cox van het N.-Zeebad m schipper van de reddingsboot aan boor ben zich naar den logger begeven. Lte - per daarvan wilde evenwel trachten hij water op eigen kracht los te komen- Hedenmorgen om half twaalf bleek ow y informatie, dat de boot, die dwars op c zit, nog vast zat. Er is een bil De bemanning is nog aan boord.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2