JCeck ÓL School Jngezonden Stukken JCunst en Wetenschap Stad en Omgeving, Vtaag. en Aanbod Jilmnieuws zijn macht heeft om de voortteling te rege len? Met andere woorden: Aangenomen, dai r geeringsmaatregelen tot beperking van de veestapel noodzakelijk zijn, had vroeger in grijpen dan niet het drama van deze dagen kunnen voorkomen?" DIERENBESCHERMERS EN REGEERINGSKOE1EN. De afdeeling Deventer van den Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft aan den directeur der Runveecentrale eenige telegram men gezonden, waarin cm een goede verzor ging van de „regeeringskoeien'' wordt ver zocht. Verder heeft de afdeeling besloten, een grondig onderzoek in te stellen naar alle binnenkomende klachten, terwijl in overwe ging is, om een voortdurende controle uit te oefenen op de behandeling voor en geduren de de slachting. Het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland heeft voor het tijdvak 1 Jan. 1934 31 Dec. 1936 tot president herkozen den heer D. Mulder, pred. te Westwoud, tot secretaris den heev C. J. van Paassen, pred. te Haar lem, en tot secundus van den secretaris den heer P. W. Foeken, pred. te Haarlem. In Leiden heeft gistermiddag prof. dr H. J. Lam, benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de bijzondere plantkunde en plan tengeografie aan de rijksuniversiteit aldaar, zijn ambt aanvaard met een rede over „In deeling, verwantschap en verspreiding der planten". AFTREDENDE HOOGLEERAREN. Wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd zullen te Leiden aan het einde van dezen academischen cursus de volgede hoog leeraren hun ambt moeten neerleggenprof dr. A. W. Nieuwenhuis, hoogleeraar in de geschiedenis, letterkunde, oudheden, instel lingen, zeden en gewoonten der volken en de natuurkundige aardrijkskunde van den Indi- schen archipel; prof. dr. F. A. H. Schreine makers, hoogleeraar in de anorganische scheikunde en prof. dr. N. Ph. Tendeloo, hoogleeraar in de ziektekundige ontleed kunde, de algemeen ziektekunde en de ge- •echtelijke geneeskunde. KERKELIJKE TENTOONSTELLING TE SCHOORL. In de kerkekamer, achter het Ned. herv kerkje te Schoorl is iets goeds te zien. Even als dit vorige jaren placht te gebeuren, is hier weder een expositie van velerlei, wat in den ruimsten zin betrekking heeft op het pro- testantsch kerkelijk leven. Een hervormings tentoonstelling, op den hervormingsdag ge opend, en nog tot einde van de komende week voortdurende. Deze expositie bestaat uit een zeer merkwaardige verzameling platen, boe ken, geschriften en nog velerlei andere za ken en het eigenaardige is wel, dat er jaar lijks, naast de vaste kern, altijd dingen zijn te vinden welken in de loop van dat jaar de aandacht hebben getrokken in het gods dienstig leven. Is uit dit oogpunt het Joden vraagstuk iets wat thans sterk naar voren komt, de expositie biedt nu ook velerlei, be trekking hebbende op het Jodendom. Doch ook het katholicisme, het nationaal-socialis- me enz. heeft een goede plaats gekregen, ter wijl elders weder een stille propaganda voor „de wapens neder" is uitgelegd. De Zuider- zee-afdeeling, en uitingen van de hedendaag sche beweging voor kerkopbouw en keriher- stel, alsmede de bemoeiingen voor herziening van het kerkelijk lied hebben een vooraan staande plaats, doch vooral is de Alledag- kerk vertegenwoordigd, en geen wonder! Ging de idee in Nederland voor deze zaak niet uit van ds. Boeke? En is het Schoorlsche kerkje niet de eerste Alledagkerk geweest? Thans breidt deze idee zich sterk uit, ook en vooral in de steden, en het heeft dus wel alle reden, dat we op deze expositie zooveel von den, hetwelk betrekking heeft op de Alledag kerk. Ter opluistering, en heel wat plaats nog innemende, zijn de pastels en teekeningen van den Alkmaarschen schilder Bowien, bijna allen betrekking hebbende op het vrij- zinnig-protestantsch kerkelijk leven. Vooral het interieur van de Schoorlsche Aledagkerk en onze organiste voor het orgel doen het goed. En dan vooral de keurcollectie bundels, steeds elk jaar meer volledig worden de pla ten op velerlei betrekking hebbende, en welke naast het andere blijk geven van de zeer rui me opvatting van dit alles. Veel moeite, al even permanent als de expositie zelve, wordt er gevergd van de samenstellers van dit alles We wenschen ds. Boeke in de komende da gen veel bezoek aan deze tentoonstelling Zijn energiek streven is dit waard. Buiten veruniwoo'deUikhtia van de Redactie. De opname m at rubriek, btwi/si geenszins dat de edarlie er me<te instemt DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Het komt de Algemeene Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier noodzakelijk en gewenschr voor de Kiezers-Ingelanden omtrent het standpunt, dat zij inzake de verkiezingen in neemt, nader in te lichten, waarbij zij tevens enkele opmerkingen wenscht te maken over den inhoud van het in de bladen opgenomen pers-communiqué der politieke partijen. Ons standpunt is en b 1 ij f t, dat de par tijpolitiek buiten het Waterschap, i.c. het Hoogheemraadschap, behoort te blijven en in dat oordeel staan wij ongetwijfeld niet al léén, daar, voor zoover ons bekend is, ner gens in Nederland zich het feit voor doet, dat de partij-politiek zich met de verkiezin gen voor waterschappen bemoeit. Voor ieder, die den inhoud der politieke partij-programma's kent, moet het toch een raadsel zijn, waarom de politieke partijen zich met deze verkiezingen inlaten en dat nog wel op een gemeenschappelijk program, zoodat de inzichten in verschillende vraag stukken, zoo verschillend tot uiting komende in de politieke programma's, blijkbaar netjes parallel loopen. nu het geldt de waterschap pen Hier dekt dit program, om maar een en kel voorbeeld te noemen, de inzichten zoo wel van den vurigsten marxistischen sociaa'- democraat als van den starsten calvinisti- schen anti-revolutionnair! De loon-theorie, als onderdeel van de bezuinigingsmaatrege len, die blijkens het pers-communiqué de po litieke partijen ook voornemens zijn te ne men, zal hier dezelfde toepassing vinden bij de socialisten a.s bij we nemen maar een voorbeeld de christelijk-historischen! En als gevolg van deze zoo opvallende verwant schap zullen we het verheugende feit cónsta- teeren, dat de volgelingen van Albarda zich het vuur uit de sloffen zullen loopen voor de verkiezing van partijgangers des heeren Co- lijn! Wie de laatste maanden de partij-poli tiek in ons met zooveel partijen geregeerd landje heeftgevolgd zal toch in dit samengaan bij deze verkiezingen moeilijk kunnen geloo- ven in een belangeloos verdoezelen der door de politieke partijen beleden principes, al- léénlijk om de belangen der ingelanden te dienen. Het komt ons meer waarschijnlijk voor. dat eigen partij-belangen misschien wel persoonlijke! moeten worden gediend en dat de politieke partijen toch nog niet zoo zijn verblind, dat ze wel weten, dat de inge landen toch voor een zuiverder behartiging hunner belangen beter zélf zullen en kunnen zorgen, dan dit in handen te leggen van een heterogeen gezelschap, dat, gesproken in de terminologie der politiek, kleuren vertoont van het diepste zwart tot het helste rood! Bovendien als het juist was, wat door sommigen wordt gemeend, n.1. dat door de samenwerking der politieke partijen de par tij-politiek niet in het Hoogheemraadschap wordt gebracht, waarom laten zij de candi- daatstelling dan niet over aan onze kiesveree niging, waarvan alle politieke partijen wel zullen erkennen, dat die aan de verkiezingen medewerkt, uitsluitend ter behartiging van de belangen der ingelanden. Dat deze verkiezingen moeten worden ge houden, is de schuld der politieke partijen, die 20 van de 24 zetels wilden hebben, zoo dat de Algemeene Kiesvereeniging er 4 kon krijgen. Deze eischte echter 9 van de 24 en deed dit nog wel op grond van de bij de vo rige verkiezing verkregen aantallen stemmen, die, bij het stelsel der evenredige vertegen woordiging, recht saven op 11 van de 24 ze tels. Het perscommuniqué der politieke par tijen insinueert nu, dat we dit vroegen op grond van een beweerd verkregen stemmen- aantal, terwijl de waarheid is, dat deze cij fers werden verstrekt door vertegenwoordi gers der politieke partijen op eene bijeen komst, 'waar de mogelijkheid van een com promis werd besproken. Waarom zoo vragen wij is er de po litieke partijen zoo véél aan gelegen om zoo véél zetels te hebben en wij zoo weinig, als zij ook maar uitsluitend de belangen der in gelanden behartigen? Voor die behartiging was het dan toch niet noodig te twisten over het aantal, daar de belangen der ingelanden toch ook veilig waren bij ons. 'Daar kwam nog bij, dat geen enkel zittend lid der poli tieke partijen zijn plaats behoefde te ruimen, daar door overlijden als anderszins voldoen de vacatures waren ontstaan om door onze candidaten te worden ingenomen. - - De politieke partijen zijn de schuld van deze verkiezingen en zullen dit ook blijven houden, zoolang zij als politieke partij aan die verkiezingen zullen deelnemen. Immers wij houden vast aan ons principe: de partij-politiek buiten het waterschap. Blijven de politieke partijen op hun standpunt staan, dan zal ook de strijd om de zetels blijven voortduren. Ieder kiezer-ingeland make nu voor zich zélf uit, welk standpunt het juiste is. Is hij van oordeel, dat de partij-politiek wèl in het Hoogheemraadschap thuis hoort en dat nog wel door samenwerking van scherp tegen elkaar staande partijen, hij steune deze. Is men van het tegenovergestel de gevoelen en is men dus voor het beginsel: „Het Waterschap voor de Ingelanden!"- dan stemt men op de candidaten der Algemeene Kiesvereeniging. Dit beginsel is nu scherp gesteld en wie het met het onze ééns is, be denke, dat deze verkiezingen een aanwijzing zullen geven aan de politieke partijen om op den door haar ingeslagen weg voort te gaan of niet. Alle laksheid behoort dus te worden afgelegd en ieder getrooste zich nu eenige moeite om van zijn meening blijk te geven. Het Bestuur van de Algemeene Kies vereeniging Noordhollands Noorder kwartier. Het Groot Nederlandsch Tooneel speelt Donderdag a.s. in de Rustende Jager te Ber gen (N.H.) voor de leden van de Berger Kunstkring Verneuil's blijspel „Mallemolen", waarvan de première 30 October ging in het Leidsche plein theater. In dit blijspel krijgt men subliem spel te zien van Tilly Perin— Bouwmeester, Johan de Meester en Paul Hut. Het oude driehoeksch thema van een vorige generatie wordt in dit blijspel door de Pa- riizenaar nog wat verder uitgewerkt. In de plaats van den echtgenoot, die eerst bij den minnaar ten achter wordt gesteld en later nadat de vriend op zijn beurt wettig is ge worden „amant de coeur" wordt aangeno men, stelt Verneuil den betalenden rijken vriend tegenover den armen favoriet. Doot den officieele minnaar zijn geld a la baisse te laten verliezen, terwijl de ander a la haus se zijn fortuin maakt, speelt hij het stuivertje verwisselen klaar. Komische dialogen geven kleur aan het geval dat op zichzelf niet veel anders is dan een onschuldige grap. De be zoekers wacht Donderdagavond een avond van licht Fransch amusement. DE STRIJD OM HET HUWELIJK- Dr. Roose spreekt voor den Ned. Chr. Vrouwenbond. In het gebouw „Waakt en Bidt" heeft dr. Roose uit Groningen op de openbare ver gadering van den Ned. Chr Vrouwenbond afd. Alkmaar gesproken over: De strijd om het huwelijk. Nadat de plaatsvervangende voorzitster, mevr. Stokreef, de talrijke aanwezigen uitge- nooddgd had Psalm 133 te zingen, heette ze allen hartelijk welkom en gaf vervolgens het woord aan dr. Roose. Het verheugde spr., dat er na afloop van zijn rede gelegenheid was gegeven tot het stellen van vragen, want een onderwerp als „De strijd om het huwelijk" is te omvattend, om daarvan in één rede alles te' kunnen zeg gen. Een ernstig mensch moet weerstanden vinden om over de vragen van het huwelijk te durven praten, waBt volgens spr. was deze vraag brandender dan de vraag van den oorlog. Op het terrein van het huwelijk is de nood het grootst. Velen maken er zich heel gemakkelijk af. evenals de Pharizeër. Ze hebben het goed en willen er niet over praten. Ja, ook in Christelijke kringen wordt over dit onder werp minachtend gesproken, alsof 't iets was. wat niet van deze aarde is. Zij allen laten hun medemenschen voort tobben. Wanneer er zijn, die steeds den rechten weg bewandeld hebben, .dan nóg moeten ze praten en denken over de sexueele dingen, omdat duizenden en duizenden menschen- kinderen uit den na-oorlogschen tijd ex aan ten onder gaan, omdat ze niet weten, met welke gevaren ze spelen. Wie echter door de literatuur het inzicht heeft gekregen in de ontstellende vergroeiing van een deel van ons jónge geslacht, die moet zich. bewust zijn van den wantoestand, die ex thans heerscht op sexueel gebied. Of gaat 't U niet aan, aldus spr., daf deze jonge menschen hun teerste wezens uitgerafeld zien? Dan denk ik verder aan de duizenden,' ja zelfs mil- lioenen huwbare vrouwen, die door de tegenwoordige crisis-omstandigheden nooit tot een huwelijk kunnen komen. Of aan degenen, die wèl gehuwd zijn, maar door de heerschende malaise gestuit zijn in hun levensidealen, gezakt zijn in dén poel van ellende. Is het dan ook wonder, dat verdron gen wenschen den mensch kunnen vervol gen bij dag en vooral bij nacht? En hoe feller deze wenschen bestreden worden, des te onverbiddelijker zullen ze zich laten gelden. Daarom is het zaak er thans eerlijk over te spreken. Reeds had spr. het over de overwinnende weerstanden. Deze zijn vaak déarom niet te overwinnen, omdat de persoon in kwestie lijdt aan onverschilligheid Of angst voor dit leven. Dan wordt het suxueete vraagstuk verder ifiaar al te vaak door onreine handen aange raakt. Maar wij, als geloovige christenen. Willen er nu eerlijk over spréken. Spr. weet, dat er op dit terrein met woorden ontzaglijk is geknoeid. Het eenige, wat we nu noodig hebben, is inzicht. En als we dat hebben, dan is de allereerste vraag die van de ver houding tusschen de kern van onze persoon lijkheid en ons sexueele leven. Daarom moet men uitgaan van het wezen van de sexualiteit, d w z. de geslachtdrift. Allereerst is daarvoor noodig beperking. Men heeft veel te veel het sexueele léven beperkt tot functies van bepaalde or ganen. Wanneer men het" menschenleven ziet als één groötèn cirkel, dan moet men het sexueele levert zien als een' sector (van het middelpunt uitgaande en ierbonden aan dat middelpunt) 'én niét als eeh segment (een los deel). Om eenige voorbeelden'te noemen, de wo ning, het voedsel en de kleeding moeten in overeenstemming zijn mét de kern van het leven. Een kind b.v. kan door bepaalde spijzen overmatig geprikkeld worden. Dit onderwerp immers hangt samen met het geheele menschenleven. Maar bij dit alles moeten we de groote hoofdzaak niet uit het oog verliezen. Het sexueele leven is niet beperkt tot een bepaal de periode van het leven. De niéuwere ziel kunde spreekt hiervan duidelijk. Daarom is het van het grootste belang te weten, hoe de kiemen behandeld moeten worden. Ja, ik durf wel te zeggen: dit onderdeel van het sexueele leven maakt het leven zelf. Het ge slachtsleven beteekent het leven in een be paald licht zien. Veel menschen zien dit als leelijk en ze zeggen: Och, wisten we 't maar niet, het is een voortdurende plaag voor ons. Dit antwoord is niet toevallig en houdt ten nauwste verband met onze innerlijkste le vensverhouding. De mensch staat hier telkens opnieuw voor het eeuwige, het onbegrijpelijke. Het zou gelukkig zijn, wanneer menigeen tot de ontdekking kwam, dat een mensch zijn diepere zelf toch niet mag verloochenen, maar menschelijke woorden kunnen toch niet het eigenlijke zeggen. Altijd weer blijft men met z'n woorden aan de oppervlakte hangen. En omdat we vanavond spreken over de menschen, moeten we niet alleen op het li chamelijke letten, maar mogen de ziel daar bij niet vergeten. Het leven wordt immers opgebouwd uit leven en ziel, en zie, er zijn veel menschen, die den volstrekten eisch niet willen erkennen. Het streven naar genot moet bij hen het leven beheerschen. „Wordend Huwelijk" van de Wibauts zegt dit wel heel duidelijk. Bij fijngevoelige menschen is het gevolg dan vaak: zenuwziekte. Om een voorbeeld te noemen, hoe God's eisch nooit weg te cijferen is, het volgende: De Amerikaansche schrijver Lindsay schrijft van een man en een vrouw, die ge lukkig leven, maar op zekeren tijd komt de man tot de ontdekking, dat hij bij zijn vrouw geen bevrediging vindt. Hij bepraat dit ernstig met zijn vrouw en deze vindt het goed, dat haar man naar een andere vrouw gaat. Na een tijdje wordt de vrouw ziek en het blijkt dat haar innerlijke tegenzin tegen haar man zich in een licnamelijke misselijk heid heeft omgezet. Zoo kunnen ook grove menschen het gewe ten uitschakelen zonder den zedelijken maat staf. Het is echter niet genoeg, wanneer een mensch weer op gang is gebracht. Men moet zoo'n mensch tot zichzelf brengen. We moe ten den mensch in tweeën verdeelen, de stof felijke en de geestelijke. aJfif;ivenk!n' dat, het lichamelijke, het stoffelijke iets minderwaardig is maar wil moeten erkennen, dat lichaam en ziel 2 zijn. Zoo heeft God den mensch ge«ha2 e" 200 faLh^2ijn" Wa"neer tweemenschen elkaar.liefhebben, moeten ze elkaar gehee" liefhebben. Dan worden twee menschen één Niet twee lichamen of twee zielen, maar twee menschen. Sommige menschen maken van de liefde een spel. Men wordt dan tot een sexueel ob ject vernederd. Die menschen spelen met een stukje van hun leven, maar ze nemen elkaar niet voorgoed. Tegenwoordig spreekt men wel van een proefhuw'elijk. Dan wil men ook niet den geheelen mensch, maar slechts een stukje van hem. De zielkundige en groote paeaagoog Künkel zegt dit alles heel juist. Spr. heeft opzettelijk zijn steun over dit on derwerp gezocht bij zenuwartsen, menschen dus van de praktijk, omdat men den predi kanten vaak verwijt, dat ze altijd en eeuwig de theorie verkondigen, waar men tenslotte niet naar leven kan. Een levend mensch is een groeiend mensch, waarin God zich openbaart. Het huwelijk moet men zien als een beproe ving van den mensch of hij tot in zijn diepste diepte voor God bereid is. Daarom wordt de strijd om het huwelijk niet gestre den in gesprekken, maar in het persoonlijk leven van den mensch, die ge2uiverd is van de zelfzucht. Tenslotte besprak spr. nog het sexueele leven van een jong kind. Vaak komen afwij kingen voor en dan merken de ouders dat niet eens. Wanneer ze het echter merken, dan is het eerste gebod: rust en kalmte. Het kind zal vastgroeien in die verkeerde gewoonte, als men het eenzaam laat. En ondanks het feit, dat het kind voelt, dat het iets doet wat slecht is, gaat het hoe langer zoo verder in het kwaad, als de ouders niet tijdig ingrij pen. Een tweede typisch geval is de vrees van oudere menschen om oud te worden. Veel menschen gaan dan geforceerd leven en ze willen hun tweede jeugd ingaan. Dan doen ze gekke dingen. Moedeloosheid is vaak ae oorzaak, dat ge trouwde mannen liefdesbetrekkingen aan- knoopen met jonge meisjes. Ook in dit geval moet er een mensch zijn, die een medemensch in zijn strijd kan helpen. En alleen God doet den eenen mensch een helper zijn voor den anderen. Willen we een helper worden, dan is er maar één middel: Ons eigen karakter moet geankerd zijn aan God. Dan en dan alleen zal het goed zijn. Begin dan met uzelf. Verwacht het niet van wetten. De geloovi ge heeft een bondgenoot, die de ongeloovi- gen missen. En daarom kan het ons lukken. Hierna werd gepauzeerd, waarna door verschillende toehoorders betreffende dit on derwerp vragen werden gesteld, die door dr. Roose beantwoord werden. Nadat een lied gezongen was, bedankte de waarnemende voorzitster dr. Roose voor die keurige wijze, waarop hij dit kiesche on derwerp behandeld had. (Uitsluitend 1% hands artikelen). Van 1S regels M eent bij vooruit betaling te voldoen. Prima handnaaimachine met kap 12.50, Singer handnaaimachine 16.50, fSJnger hand- en trapnaaimachine 28.50, Victoria trapnaaimachine z. g. a. n. enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een zoo goed als nieuwe PLATTE WAGEN, zeer gescnikt voor groente- of melkboer, op collingassen. Adres KNIJN SMIT, Kanaaldijk 18. Móói buffet 14, Canapé z. g. a. n. 10, prima Divan 9.50, mahonie Ledi kant 2 p. met springmatras 15, vast kieed 9, pracht speeltafeltje 8.50, 4 huiskamerstoelen 10, enz. DEKKER, Laat 182. Door overcompleet TE KOOP een mooi zwart emaille FORNUIS, zonder gebreken en een goed werkende HAND- NAAIMACHINE. Brieven onder letter C 697 bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD AUTO'S voor den sloop. Aan hetzelfde adres ONDER- DEELEN van auto's en banden te koop. Adres 2de KABELSTRAAT No. 19. Prima veeren bed 7.50, Bedstel 3.50, Spiegel 2, Petroleumkachel 3.50, Kinderstoel 2.50, Portementeau 1, Theetafel met blad 1, z. g. a. n. 4 stoelen 5 enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP F. N. 1930, 3K P K. ~z. kï geheel uitgerust. Te bevr. HEILOO, Kolleweg G 33. TE KOOP GEVRAAGD een goed lichtloopende HANDKAR, flinke maat. Adres VERDRONKENOORD 33. TE KOOP KLEINE KRUIDENIERS- INVENTARIS met toonbank, prijs bil lijk. Te bevragen WESTERHO^JE 4, Alkmaar. Voor oud: DIAMANTEN COLLIERS vanaf 5-50. DE ROVER's Antiek handel, ËUterstraat 14. Een in goeden staat zijnde groot model Jan Jaarsma KACHEL en een dito B B. KACHEL, worden tegen lagen prijs te koop aangeboden. Adr. NICO VAN VUURE, Zaadmarkt 50 TE KOOP FRISIA HAARD in besten staat 35, LEDIKANT met staaldraad matras en BAD en GEIJSER. Adres VAN EVERDINGESTRAAT 9. TE KOOP 1 FORD TRUCK AUTO T- model uiterst 100, 1 PAIDGE AUTO gesl. 5 pers. 1 CHEVROLET Sedan. Ook ruilen. Adres LAAT 109. Tel. 649. TE KOOP zoo goed als nieuw JUWEE- LEN KNOPPEN, VERLOVINGS-, ZEGEL- en JUWEELEN RINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP zeer billijk 1 TONS FORD VRACHTWAGEN 75.00. JOH. BURGER, St. Pancras. Weer voorhanden: geëmailleerde en gegoten KEUKENFORNUIZEN en 2de tandsch KACHELS in alle maten bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Ach terstraat TE KOOP in goeden staat een VET n HANÜWASCHM \CHINE en een Ka CLOSET-STOEL w Adres te bevragen bureau van dit bl TE KOOP 6 mooie WINKELLAMPEN melkg.as met brons Ook bij gedeelten LANGESTRAAT 47. H. Costuums, Winterjassen, Jekkers Jongens sportpakjes, Jasjes, Meisjes Winterjassen en Regenmantels, Lappen Buks, z. g. a. n. NTEUWPOORTSLAAN 85. TE KOOP: 1 gr. Godinkachel, 1 gr Spregel, 1 gr. eikenhouten Lee tafel, l iepenhouten Ladekast (met beslag), i Gashaardje, 1 Badkuip, alles in prima staat. GEBR VERWER, Koningsweg Slaapkamer-ameublement echt pits pine geheel compleet met lits-jun*eaux nog als nieuw voor spotpriis te k*>op. Prima Fornuis 10. Karpet 7.50. J L. Sostman Jr., Verk.lok., Ridderstr 10 Emaille badkuip met geijser spotprijs 27.50, echt mahoniehouten ledikant 17 50, kamergemakje 5, vulkachels, groote en kleine Salamanders z. g a. n. J. L. Sostman Jr., Verk lok. Ridderstr. 10 MEXICAANSCHE LIEFDE. (Een heidendsche engel.) Evelyn Brent een goede hoofd* figuur. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het nieuwe hoofdnummer in het A. B T. brengt de bezoekers bij den aanvang in ge dachten naar Havanna, de hoofdstad van Cuba. En daar in een der cock-tail-bars leert men Evelyn als miss Hunter kennen, die ijverig bedient. Zij is de vriendin van den bareigenaar, maar voelt zich al spoedig zeer aangetrokken tot Dingo, die haar weldra na een gevecht meeneemt naar zijn afgelegen landstreek. Hier worden haar moeilijkheden niet minder, vooral als Dingo haar een tijd lang alleen moet achterlaten en Conrad Nagel er vergezeld van zijn oom, als leerling, zendeling komt. Natuurlijk blijven de conflic ten niet uit, ondanks de waarschuwende woor den van oom, die zijn eigen geschiedenis ver telt. En dan komt Dingo terug, de jaloersche! En als dan de veel begeerde vrouw met d«a trein wil vertrekken, heeft Dingo nog juist gelegenheid haar op 't laatste moment terug te halen. En nu zal het trouwen wel niet lang op zich laten wachten. Naast Evelvn Brent trad vooral Charles Bickford op den voorgrond als Dingo. Een stoere figuur, Conrad Nagel uitstekend als steeds. En een aantrekkelijk milieu. Het bijprogramma was zeer uitgebreid. Na de Universal Revue volgde een aardige muzi kale teekenfilm. De komiek Pangborn was daarna de hoofdfiguur in een klucht van een zieken oom, die ondanks alles weer beter wordt en zijn erfgenamen vreeselijk teleur stelt. Nog een teekenfilm en dan een twee- acter, waarvan de titel niet zooveel zei: Hup Leent je! doch waarin men kennis kan maken met de schitterende zwemcapaciteiten van niemand minder dan Helen Madison, de Olympische zwemkampioen Een uitstekend nummer. Helen Madison vervult in deze tweeacter de hoofdrol op merkwaardig» wijze. NU KOMT 'T ER OP AAN. Victoria-tbeatef. De diepe oorzaak van wat men „tegen slagen" in het leven noemt is vaak te zoeken in het feit, dat de betrokken personen niet het juiste moment hebben benut voor een of andere daad" in verband met hun toekomst: het „nu komt 't er op aan" hebben zij niet tijdig verstaan. Niet alzoo Hannes Eckmann, een jazz band-dirigent uit Hamburg, die wordt uitge- noodigd met zijn boys deel te nemen aan een wedstrijd te Berlijn met als prijs een gouden saxofoon. Natuurlijk gaat hij, ook al in de hoop een meisje, dat zich Poppy noemde, waarmede hij twee jaar te voren had kennis femaakt, te zullen weerzien. Inderdaad ziet ij haar aan het station Berlijn, maar nu heet zij Annie en staat te wachten op Peter, een jong musicus, met wien Hannes in den trein vriendschap had gesloten. Hij is wel wat teleurgesteld, maar gunt het meisje graag aan zijn nieuwen vriend en om de situatie te redden, begroet hij een hem onbe kende jonge dame met den uitroep: „Poppy» daar ben ik weer". Dat zij niets van hem wil weten, ligt voor de hand, maar het belet beflJ niet om op slinksche wijze in denzelfden auto te stappen en haar voor denzelfden avond nog een kus te beloven, wat wel eenigszins brutaal klonk, maar toch inderdaad niet on mogelijk bleek Zoo was zijn eerste kennismaking met Marita Costa, leidster van een dames-band, die ook zou meedingen naai den saxofoon. Een voor haar groote moeilijkheid werd, dat de eenige man van haar gezel schap, die als stepdanser aan de band ver bonden was, onverwacht ziek werd. Natuur lijk biedt Hannes aan om als haar partner op te treden en hij wordt als zoodanig door haar manager Basil onder den naam Thom- sen aangenomen. 's Avonds treffen Marita en Hannes elka*£ ten huize van Bourth, den man, die den wea- strijd organiseerde Hannes ontdekt hier, a* Marita en haar giris ook aan den wedstrijd zullen deelnemen. Marita is pijnlijk ge1 fen, nu zij in Hannes een bedrieger meent moeten zien, die haar op zeer ffera"'nffLr wijze onschadelijk heeft willen maken^naa manager weet echter een oplossing. Hij op den dag van den wedstrijd Han wagen met instrumenten laten stelen daarvoor aangenomen mannen nemen.^r:ja niet Hannes' auto, maar dien van Costa mee, zoodat deze een uur voor optreden nog zonder instrumenten en cos mes zit. t :a Maar de nieuwe partner laat haar n den steek. Nadat hij zelf met zijn band T getreden, weet h;i met niet al te zachte delen Basil het geheim van den wagen riibl/an AM /4n*i rnonf llll 71in lOM2"CflS rukken en dan roept hij zijn )°"£e" met een „Nu komt 't er op aan en wat er gebeuren moet: zij z den auto terughalen. Dat dit

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6