SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een smakelijk voetbalmenu. Ajax ontvang) Z.F.C, dat een laatste poging doe*, om in te loopen. Belangrijke wedstrijden in afdeeling II Go ahead's kans op den titel, als he van Vitesse wint. Wordt P. S. V. kampioens-killer Alcmaria ontvangt W. F. C. Een be langrijke ontmoeting. Alkmaar naar Uitgeest. DE FINALE DER EERSTE HELFT, lcelijk gaat. is duidelijk, maar het gelukt toch er Marita kan nog op tijd met haar troep optreden, waartoe dan ook Hannes behoort, die (gemaskerd) zingt en danst als. nooit te voren. Het resultaat is dan: de gouden saxo foon wordt het eerste stuk in het huishouden van Hannes en Marita. Met groot genoegen hebben we deze film gisteravond gezien, zij geeft een keur van mooie dansen, begeleid door schitterende muziek. Zij geeft een mooi staaltje liefde-op- het-eerste-gezicht en met spanning wordt menige scène gevolgd, die daaruit voortvloeit. Een varieerend bij-programma zorgt voor prettige afwisseling. „Mijn man is Lampe" geeft aanleiding tot heel wat hilariteit, door dat hierin twee personen met eenzelfden naam verwisseld worden. De bekende Szökel Sakall speelt hierin de hoofdrol. Verder een gcede screen-song „Sing. sisters, sing" en het binnen- en buiten'andsch nieuws met c a. het ongeluk te Lienden, waarbij vier Ne derlandsche vliegeniers omkwamen, en dan niet té -geten „In het atelier van Koos Koen s Wam Heskes", dien we weer hooren m de radioprijsvraag van het Nat - Crisis-Comité GOLD-DIGGERS IN DE CINEMA AM^RICAIN. Is dit een revue waar een verhaal doorheen loopt of is het een verhaal, dat he» décor van een revue heeft gekre gen? Het doet er weinig toe want het komt op hetzelfde neer en wat het ook zijn moge, het is bekoorlijk. Een pracht collectie jonge meisjes komt op ie groote repetitie van een revue voor het voetlicht en de geheele vertooning staat in het teeken van den dollar De meisjes zijn met geld beladen en hebben daar naast niet veel meer aan, maar daar zijn het dan ook revue-meisjes voor Zij gingen, dansen en spelen, maar plotse ling verschijnt er een soort deurwaar der op het tooneel, die den boel in be- s'.ag komt nemen. Zelfs de arme giris worden nog van haar goudpapieren doltartoi ontdaan en daarna kunnen zij zch weer aankieeden en naar huis gaan. Een drietal, dat samen woont vindt het den volgenden morgen eigen lijk niei meer de moeite om op te staan. Ten slotte stelt een van haar voor eens naar een vtooienheater te gaan, „Wat kun je daar krijgen?" vraagt de tweede artiste hoopvol. „Vlooien'zegt de derde en dan keeren zij zich maar eens in haar bed om omdat zij niets an ders te doen hebben. In de naastgelegen kamer speelt een jonge musicus allerlei levensliedjes en zingt er bij en een der meisjes, nader aangeduid als Polly, blijkt daarvoor bijzondere interesse te hebben, wat in deze film natuurlijk be- teekent, dat zij op hem verliefd is. De liefde blijkt van twee kanten te komen en als de gedupeerde, maar niet ontmoe digde theaterdirecteur op visite komt er. bekend maakt, dat hij een nieuwe revue gereed heeft, denken alle meis jes, dat zij weer aan het werk kunnen De directeur hoort den jongen compo nist spelen en engageert ook hem, maar weldra blijkt, dat hij girls, ideeën, mu ziek en liedjes heeft, maar geer. geld om dat alles te exploiteeren. Dan ver schaft de jonge componist tot aller ver wondering de noodige middelen en het spel kan beginnen Buitengewoon inte ressant zijn de kijkjes achter de scher men van een groot revue-théater De revue blijkt een succes behalve de jeune premier, die op het allerongelukkigste oogenblik spit in zijn rug krijgt en ver vangen moet worden. Noodgedwongen wordt hij door den jongen componist (Dick Powell) vervangen, maar daar door ontdekt diens familie, dat hij zich op de planken vertoond heeft en weldra wordt hij door zijn broer in tegenwoor digheid van een ouden familienotaris ter verantwoording geroepen. Hij blijkt namelijk een spruit van een adellijke familie te zijn. maar weigert zijn car rière bij de revue en ook zijn meisje op te geven. Broerlief (Warren William) en de notaris (Guy Kibbee) begeven zich in het hol van de leeuwinnen Zij gaan bij de revuegirls op bezoek om aan te kondigen dat het uit moet zijn met de liefde van Dick en Polly, maar het re sultaat is heel anders dan de toeschou wers waarschijnlijk verwacht hebben. Zoowel de broer als de notaris vallen in de strikken der verleidelijke giris en weldra hebben zij den afvalligen Dick niets meer te verwijten. Zelfs de oude notaris blijkt, eenmaal in de verleiding gebracht, een onverbeter!ijken Don Juan en het einde van de geschiedenis is dan ook, dat alles natuurlijk prachtig terecht komt. Dick krijgt zijn Polly (Rubby Keeler), diens broer wordi onverbreke lijk aan de eene vriendin (Joan Blon- dell) verbonden en de notaris aan de tweede (Aline Mac-Mahon). Het verhaal is eigenlijk niet zoo bui tengewoon verbluffend, maar de spelers maken, dat men van alle details ten volle kan genieten. Zij zijn onvebeter- lijk en ieder oogenblik komen er too- neeltjes, die het publiek ten hoog.te amuseeren. Daarnaast is in deze film het revue-karakter van meer dan ge wone beteekenis. Wij zagen zelden zu'ke mooie meisjes, zulke karakteristieke toiletten en zeer zelden zulke prachtige bul letten als in deze film vertoond wor den. Dat is werkelijk iets bijzonders. Het is een spel van schoonheid n gra tie en daarnaast een spel van donker en licht en het geheel is van een verras send effect. Voornamelijk het ballet met de verlichte violen is magnifique. Op het oogenblik dat men denkt, dat de film geëindigd is komt als apotheose he. lied van den vergeten man, van den krijgsgevangene, die in een vreemd land den grond moet bewerken. De overgang is even moeilijk maar de tafreele' zijn buitengewoon interessant. Men ziet de soldaten wegtrekken onder bloemen en juichtonen, men ziet ze terug komen als invaliden en werkloozen, die leven van den staatssteun. Een vrouw van de straat zingt onder een lantaarnpaal haar 'eed uit en heft smeekend de han den omhoog als honderden medespe lers aan het slot rond haar nederknie- len. Het is alles van een verbluffende regie en van een overweldigenden op- ze- er. de songs van deze film zullen nog van algemeene bekendheid kunnen worden. De gold-Diggers, met welken naam, goud-delvers, de notaris de revue meisjes kenschetst omdat zij den heeren hun kostbaarste sieraden weten af te bedelen ,is een film geworden, die ieder moet gezien en bewonderd hebben. Zel den zal men een filmwerk aantreffen dat het publiek zoozeer in spanning houdt er. door zijn overweldigende bal letten zoo tot bewondering weet te brengen. Vooraf gaat een serie geïllustreerd nieuws, een aardige screensong een prachtfilm van Koos Koen (W. Heskes) voor de microfoon, in verband met de prijsvraag van het N, Crisis-comité en 'n korte maar interessante Amerikaansche detectivefilm de geschiedenis van een moord in een trein waarbij men in ver wonderlijk korten tijd den dader weet op te sporen. Het geheel van deze week: een zeer aantrekkelijk programma. Eigenlijk is dat de meest onbelangrijke wed strijd, omdat beide clubs tot de kleine mid denmoot behooren. Alleener bestaat nog kans op de onderste plaats voor de verliezer en dus wordt er flink gewerkt. De thuisclub achten wij de sterkste en deze zal beide punt jes wel in den Haag houden. K. F C ontvangt D, H. G 't Is wel een belangrijke dag voor de Zaanstreek. Terwijl Z. F. C. in Amsterdam haar laatste kans gaat verdedigen, krijgt K. F. G bezoek van D H. C., de leiders in afdeeling II \Xanpeer Z. F. G zou winnen, zou ze nog een uitstekende kans op den tH J krijgen- en het spreekt due vanzelf, dat de Haagsche alles ;n bet werk zal stellen, om de puntjes te behouden. Nu de voorhoede van K. r. G blijkbaar goed op schot is, zal het haar mede door het terreinvoordeel wel gelukken, om D. II. C. te kloppen. Belang bij den uitslag hebben H. B. S., D. F. C en Stormvogels. Van dit trio speeit Stormvogels thuis tegen haar buurvrouw R. G H. De Racing is hard achteruitgegaan, gezien de resultaten. Toch is de ploeg o.i. sterker, dan haar plaats op de ranglijst doet vermoeden en aangezien deze wedstrijd het karakter van een plaatselijke draagt, zou een overwinning niet uitgesloten zijn. Wij houden iet intusschen maar op de thuisclub die in elk geval sterker is dan R. C. H. D. F. G staat slechts een punt achter bij de IJmuidenaren en de Dordtsche club zal dus morgen haar uiterste best doei., om den uit wedstrijd tegen V. U. C. te winnen. Het krachtsverschil lijkt ons groot genoeg, om een D. F. C -zege te voorspellen. Moeilijk wordt het met de ontmoeting ExcelsiorH B. S- Hier zijn twee clubs, die heel onregelmatig spelen en die beide nog een kans hebben. Er zal dus hard gewerkt wor den en de club. die deze keer in vorm is, zal winnen. Vooriooptg houden wij het op H. B. S. Tenslotte zal de strijd XerxesHilversum de Rotterdammers de gelegenheid geven, om twee puntjes aan haar totaal toe te voegen. Vitcsses zware reis naar Oo ahead Eenigen tijd geleden, toen Go ahead steeds maar weer teleurstelde, ging er in Deventer het praatje, dat de, kampioenen dit jaar geen idee hadden in den titel. Een jaartje kalm spelen zouden de heeren prefe- reeren! Dat sprookje is echter al weer ver anderd, nu Go ahead zoo langzamerhand is ingeloopen op de leiders en thans slechts twee punten achterstand boekt. En dat Go ahead zeker nog een serieuse poging zal doen, zal de wedstrijd van mor gen bewijzen. De kampioenen ontvangen Vitesse, dat een week geleden zeer fraai P.E.G klopte. Het wordt een fel duel tusschen twee ongeveer gelijkwaardige ploegen. Alleen het terreinvoordeel is oorzaak, dat wij Go ahead favoriet noemen. Intusschen zal Heracles er wel voor zorgen, om door een zege op het thuis- spelende Hengelo haar leidende positie te versterken. Evenzeer rekenen wij in den wed strijd EnschedéTubantia op een zege der Sportclub, al mag deze ontmoeting dan ook weer beschouwd worden als een plaatse- De finale der eerste helftl Inderdaad, al zijn we pas in de eerste helft van November, morgen worden in vier der vijf a{"uee.1'n^en de laatste wedstrijden van de eerste heltt aer comrietitie gespeeld. Dat is merakel vlug en vlot gegaan, dank zij in de eerste plaats het zeldzame weer, dat de voetballers tot nu toe nog niet in den stetk gelaten heeft. Echter, de tweede helft zal minder vlot gaan Er zullen ongetwijfeld Zondagen ko men die het voetballen onmogelijk maken; wellicht komt er een ijsperiode, die de com petitie tijdelijk geheel zal stil leggen; dan komen er de bekerwedstrijden en de inter nationale ontmoetingen; tenslotte zal er op de Kersdagen en op Nieuwjaar wel met ge voetbald worden; en als wij dat allemaal even bedenken, dan zijn wij op het oogenblik wel vroeg, maar zou het best kunnen gebeu ren, dat wij eind-Februari nog slechts een klein eindje verder waren Hoe het ook zij., wij schieten niooi op en de rege iraat ..omt ue wedstrijder ongetwijfeld ten goede Ajax teren Z. F. C. Het programma van morgen is al weer heel interessant en in vele gevallen ook, be langrijk Zoo vinden wij in afdeeling 1 de groote ontmoeting A'axZ F C. Al meer dan eens hebben deze twee clubs fel gevochten om de eerste plaats en tot nu toe is Ajax altijd iets gelukkiger geweest Zoo ook nu, want heeft niet Z.F.C. een paar weken geleden beide puntjes in Haarlem ge laten? En was de Zaansche de vorige week ook niet bijna het slachtoffer geworden van .-en wanhopig vechtend 't Gooi? In alle geval, Z.F.C. heeft een achterstand van vier punten en wil het een serieuze kans op den titel behouden, dan dient het in Am sterdam van Ajax te winnen. Veel kans geven wij de Zaansche ploeg niet, vooral niét, nu Z.F.C. er iets uit schijnt te zijn, terwijl juist Ajax in vorm is. Een gelijk spel zou reeds een verrassing genoemd mogen worden en zelfs aan een gelijk spel heeft Z.F.C. niets. Intusschen hebben de overige elftallen in de bovenste helft het verre van gemakkelijk Daar is allereerst V.S.V., dat naar H.D V.S trekt De Hermes-menschen zijn op eigen veld tot heel wat in staat en kunnen zelfs V.S.V. tot een gelijk spel dwingen Ook Feijenoord krijgt een lastige tegenstander in Haarlem. De roodbroeken zijn thuis behoor lijk sterk (dat weet Z.F.C. o.a.1) en nu zt een beetje beter beginnen te sPel~|' Feijeroord nog lang niet zeker jankeen de held Dan is er Sparta, dat naar t Gooi 't Gooi zit steevast onderaan, doch haftige pogingen van de vonge Z.F.C. wijzen er op, dat t b moed der wanhoop strijdt Zo ta nog lang niet gewonnen he Relt ons noc de wedstrijd A.D.O.-H.b P. E. C. heeft nog niet alles verloren, en zal verstandig doen om thuis van de Ensch. Boys te winnen en het krachtverschil is groot genoeg, om een P. E. C.-overwinning te voorspellen. Rest dan nog de ontmoeting Wageningen- A. G. O. V. V. De Apeldoornsche club is zwakker dan gewoonlijk en zal op den Wageningschen berg wel geen succesje kun nen boeken. Wat doen de Limbnrgsche clubs? De Limburgsche clubs spelen morgen be langrijke wedstrijden. Allereerst ontvangt Blijerheide de leiders in deze afdeeling: Willem II. De thuisclub heeft al reeds ge toond, op eigen veld moeilijk te kloppen te zijn en het zou ons dus heelemaal niet ver wonderen, wanneer Willem II zich met een gelijk spel tevreden zou moeten stellen. Dat zou prettig zijn voor. Eindhoven, dat bezoek krijgt van de andere Limburgsche club M. V. V. M. V. V. heeft echter een even mooie kans als Eindhoven en zal er dus niets voor voelen, om geklopt te worden. Ook hier is een puntenverdeeling dus lang niet uitgesloten. Nog een derde club is er, die een kans maakt: Longa. Maar datzelfde Longa ont vangt P.S.V., de kampioenen, die nog steeds heel laag staan, maar die, wanneer ze hun vorm terug hebben, tot de sterkste ploegen behooren. Elke tegenstander van P S. V. moet dus oppassen en zoo ook Longa, dat echter de beste papieren heeft. Van belang voor de bezetting der onderste plaats is verder Middelburg—Noad. Het wil ons voorkomen, dat het terreinvoordeel de schaal ten gunste van Middelburg zal doen overslaan, zoodat Noad morgenavond onderaan komt te bengelen. De wedstrijd B. V. V.-N. A. C. is nu me van zoo groot belang, maar toch zou het van de Bosschenaren niet onverstandig zijn, om in elk geval een puntje te behouden. En daar hebben ze zeker kans op! In het Noorden alles rustig. De wedstrijden in het Noorden zijn deze keer verre van interessant. Het krachtsver schil is overal te groot, om spannende wed strijden te kunnen verwachten. Men oordeele zelf- Be QickAchilles, Friesland—Veloci- tas Alcides—Leeuwarden; Frisia—O. V. A. V. en Veendam—Sneek. Kan het anders dan dat Be Quick, Velo, Leeuwarden. G. V A. V- en Veendam winnen? Misschien, dat Be Quick nog op een onverwachten tegenstand stuit doch dit is dan tijdelijk; misschien dat nok G V A. V. nog even moet oppassen, maar tenslotte zou elke andere uitslag als hier gemeld, een verrassing zijn. DE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria—W. F- G Alcmaria krijgt nu drie weken achter elkaar thuiswedstrijden te spelen en het lot heeft gewild, dat deze wedstrijden gaan tegen de nummers 3, 2 en 1 van de ranglijst in deze volgorde. Eerst komt dus W. F. C. hier, dan D. W. S. en dan Z. V. V.! Een belangrijke periode dus voor de wit- hemden; een periode, die voor vele clubs van groote beteekenis kan zijn voor het verdere verloop der competitie. En de a.s. tegenstan ders treffen het niet, dat Alcmaria thans blijkbaar haar vorm gevonden heeft Im mers, zooala de club 'n week geleden speelde tegen Zeeburgia, zal het eiken tegenstander moeilijk vallen, om hier te winnen. Er is veel meer tempo in het elftal gekomen, het elftal vormt op het oogenblik een veel beter geheel dan in vorige wedstrijden en tenslotte wordt het spel veel meer open gehouden. Dat zijn allemaal factoren, die er op wijzen, dat Alc maria thans een lastige tegenstander is ge worden. Wat van den wedstrijd van morgen te zeg gen? Ontegenzeggelijk heeft Alcmaria een behoorlijke kans op de overwinning, als er dezelfde wil maar is van een week geleden en als er maar net zoo gespeeld wordt als toen. En wanneer de withemden niet al te veel pech hebben, zullen ze nummer drie van de ranglijst morgen kloppen. Er zal echter hard gewerkt moeten worden door allemaal en dat gedurende 90 minuten. Dan en pas dan zal de eerste thuis-zege een feit worden. Onderiusschen krijgt Z. V. V. bezoek van Zeeburgia. Natuurlijk zullen de Zaandam mers alles in het werk stellen, om opnieuw te winnen, doch ze zullen in de achterhoede van Zeeburgia een niet te onderschatten te genstand krijgen. Met dat al behoudt Z. V. V. de beste kansen, ook al, omdat de voor hoede van Zeeburgia vrijwel ongevaarlijk is. Kinheim en O. V. V. O. ontmoeten elkaar bij de Velserpont. Het is een strijd tusschen ongeveer gelijkwaardige ploegen, die alle twee hard werken. Elke uitslag is hier on mogelijk. al blijft de thuisclub favoriet. D. W. S. zal probeeren. om in den Helder van H. R. C. te winnen. De Amsterdammers zijn aan hun stand verolicht, om beide puntjes mee te nemen en H. R. C. nog vaster op de onderste plaats te drukken A. F. G en West-Frisia spelen niet. In 2B zal Bloemendaal heel verstandig doen, om thuis van B.F.C. te winnen en de Bloemendalers zijn op eigen veld wel zoo sterk, dat wij een overwinning van hen dur ven voorspellen. De Spartaan heeft thuis natuurlijk geen schijn van kans tegen het sterke E.D.O., dat nog altijd loert op eenige misstappen van Blauw Wit en Velox, die beide een weekje rust hebben. De Utrechtsche derby D.O.S.—Hercules belooft heel spannend te worden. Veel krachtsverschil is er zeker niet en dus is elke uitslag mogelijk. DE DERDE KLASSE. In de derde klasse zijn de ontmoetingen belangrijk. Zoo krijgen de Kennemer3 het nog vrij lastig in den uitwedstrijd tegen de Meteoor, doch ze ziin sterk genoeg, om den overwinning te behalen. Ook D.W.V., dat thuis tegen Helder speelt, moet daarvan kun nen winnen, al zal de .tegenstand vrij groot zijn. Hollandia ontvangt O.S.V. Dat wordt voor beide partijen een belangrijke ontmoeting, omdat beide clubs nog een kans hebben, wij houden het op de thuisclub. Purmersteijn ontvangt K.V.V. en zou ver standig doen, om maar te winnen. Maar K.V.V. is dunkt ons sterk genoeg, om in elk geval een gelijk spel te bevechten. Voor de onderste plaats gaat de wedstrijd Meervogels— Assendelft. Ook hier is het krachtsverschil heel gering en een voorspel ling lijkt ons te gewaagd! DE VIERDE KLASSERS. Uitgeest—Alkmaar. Alkmaar trekt mor gen naar het sterke Uitgeest, dat nog steeds op de tweede plaats staat. Hoewel de Alk- maarders Zondag thuis verloren, kunnen ze betere resultaten bereiken. Wanneer de ploeg hard werkt en een einde maakt aan het korte, peuterige spel, moet het succes grooter wor den. Komaan, groen-witten, probeert het morgen eens met open spel en zorgt voor een vetrassing door Uitgeest te kloppen! Texel zal thuis in Schagen kunnen winnen en Succes lijkt ons ook eterk genoeg, om thuis tegen D.T.S. succes te hebben. Verder is hier nog de ontmoeting Andijk Vrone. Een wedstrijd tus3chen twee zwakkere clubs, die elkaar weinig zullen ontloopen. Een gelijk spel dus? DE ALCMARIA-RESERVES. Het tweede elftal van Alcmaria trekt mor gen naar W.F.C. II en hqopt hetzelfde resul taat te behalen, dat ook het eerste wil boe ken. Op papier is de ploeg zeker in staat, om te winnen en als de spelers nu maar eens denken aan de woorden van hun jubilaris, dan Het derde gaat op bezoek bij de Kenne mers II en zal ook een poging doen, om voor een aangename tijding te zorgen. Maar of het lukken zal? Dan krijgen de junioren bezoek van D.W V. en hier zal met spirit gestreden worden Lutterot heeft het Dinsdagavond nog eens gezegd, wat de junioren beteekenen en daar om verwachten wij een enthousiaste ploeg, waarin gewerkt zal worden. Verder spelen de Alcmaria-veteranen mor genmiddag om 12.15 uur een z.g. voorwed strijd tegen de W.F.G-oudjes. Een wedstrijd tusschen twee elftallen, die herinneringen wakker roepen en die ongetwijfeld aardig zal worden LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Nu er door vele clubs reeds een flink pro gramma verwerkt is geworden, zijn enkele afdeelingen met een wedstrijd verkleind, om de „achterblijvers" gelegenheid te geven wat in te loopen. Ook thans staan weer enkele belangrijke ontmoetingen op het programma, zoodat na den Zondag het kader „kampioens-candida ten", wellicht weer eenigszins verkleind zal worden, of. de betrokken clubs moeten het tot een puntenverdeeling kunnen brengen. Het Westen brengt echter een volledig programma. De beide kampioenscandidaten hebben weer gelijke kansen. Assendelft II ontvangt Zaandijk II en men kan verwachten dat de beide winst punten bij de leiders zullen belanden. K. V. V. II speelt eveneens thuis, en wel tegen W. F. C. V. Hoewel de Wormerveerders vaak voor een verrassing zorgden, hebben wij zoo'n idee dat ook hier de thuisclub wel win nen zal, zoodat de afstand tusschen de beide leidende ploegen gehandhaafd zou kunnen worden. Schoorl I, dat er nog al tamelijk op los schuttert, zal wel als goede derde blijven DE ELFTALLEN VOOR ZONDAG. AlcmariaW. F. G (scheidsrechter Visser): Ou des Bijlsma Ooms Rootring Jr. de Grand Lengere Rootring Sr. de Jong Keppel Peereboom Hamstra W. F. G IIAlcmaria II (scheidsrechter Emanuel): Jongmans G. Burger Jonker Meyer Hartland Hoorn Schokker de Cocq v. Delwiinen v. d. Pol Kaptein Vervar De Kennemers IIAlcmaria III (scheidsrechter Geurts): G Burger Stadegaard de Bakker de Leeuw Schaddenhorst de Haas v.d.Meer Gerver v.Genne de Groot Vasbinder Alcmaria jnn D. W. V. jan. (scheidsrechter de Korte): G. de Haas Wessels Venema Keesen Koning Helderman v. Weelderen Gijzen Hiemstra Koops VlnÜ volgen, nu de „duinbewoners" bezoek van Z. F. C. V krijgen, terwijl we Bergen I, indien de Bergenaren geducht aanpakken, in Zaan dam tegen Z. V. V. III wel kans op één winstpunt geven. In het Noorden hebben de leiders een vrijen dag en kunnen nu geduldig toezien, wat hun concurrenten zoo n beetje gaan doen. M. L. D. I, de meest gegadigde, moet bij Petten I op be zoek en. het kon wel eens gebeuren dat de „luchtvaartmenschen" er niet zonder kleerscheuren af komen, daar we geen ne« derlaag voor de „Noordzeekanters" verwach ten. H. R. C. III krijgt bezoek van Succes II en waar de Heldernaren bij hun laatste ont moeting eenigszins teleurstelden, is het niets onmogelijk dat ook thans een puntenverdee ling te verwachten valt. Wieringerwaard I ontvangt de hekkensluiters, J. V. G I, en we achten de club van Schenk best in staat om te kunnen winnen. Echter,J. V. G I zit nog steeds op haar eerste overwinning t# wachten. In het Oosten zijn eveneens de leiders vrij, doch hun groot- ste concurrent zal wel niet opnieuw struike len Nu M.F-G I b°zoel van Hollandia III krijgt, zullen de Medemblikkers wel weten t« winnen, waarbij de Hollandianen dan tevens vrijwel kansloos zijn. Hollandia IV, dat bezoek krijgt van Andijk II, zal wel weer een nieuwe nederlaag incas- seeren, terwijl het vraagstuk om te winnen, voor Berkhout dat bezoek krijgt van Strandvogels I, wel net even moeilijk zal zijn. Ook hier houden we het op de bezoekers. Het Zuiden brengt een voortgaand race tusschen Monnikendam en O.S.V. III. De Monnikendammers zullen van het bezoekende Ilpendam wel weten te winnen, terwijl O.S.V III dat thuis tegen K.F.C. III speelt, me+ de Koogers ook wel raad zullen weten. Zilvermeeuwen IIPur mersteijn II, zal ongetwijfeld beide winstpun ten opleveren voor de Purmerenders. In de tweede klasse D verwachten we een nieuwe overwinning van het leidende C.S V. I, nu de CastricuTu rn rs bezoek van Alcmaria IV krijgen, of zouden de Alcmaiianen?we moeten dit sterk betwijfelen! Alkmaar II, dat ook nog een kans heeft, zal met het bezoekende DT.S. II wel raad weten, terwijl in de ontmoeting Alkmaarsche Boys III—Alkmaarsche Boys II, de winstpunten wel bij de tweede elftal- Iers zullen belanden. In de derde klasse B De laatste kans voor Schoorl II. Indien de „duinbewoners" in Egmond van de Egmond- sche Boys verliezen, zullen zij hun illus- sies wel kunnen opbergen. Wij vreezea?.... Aan Schoorl II, om er anders over te denken, het zou de spanning hier ten goede komen. Koedijk I zal in St. Pa-ncras voor Vronc II moeten oppassen. Ook het vorige seizoen be reidden de Vronianen den Koedijkere een min der aangename verrassine, dochnu zal ..Koedijk" steliig op haar tellen passen, waar bij we maar willen zeggen dat we voor d« runners up een overwinning verwachten. Alkmaar III en Bergen II konden de punten wel eens deeien, evenals bij de ontmoeting tusschen Alcmaria V en Ureem I. In de vierde klasse D een bealngrijk treffen en wel te Koedijk, al waar A. D. V. I bij Koedijk II op bezoek gaat. Dit zal voor de sporters geen gemakke lijke tocht blijken te zijn en we vreezen dal ze één winstpunt aan de gastheeren zutten moeten laten. Schoorl III zal eindeMjk eens kunnen winnen, nu Oudorp I op bezoek komt. Ook in de ontmoeting Egroondachs Boys IIIUrsem II, geven we de thuisdub de grootste kans. In de vierde klasse E zal Alkmaarsche Boys V al haar krachten moeten inspannen om van het bezoekend» C. S. V. III te kunnen winnen, terwijl ws A D. V. II tegen het bezoekende Akerstoo# II, kans op een winstpunt geven. ALCMARIA NIEUWS. E>e redactie-secretaris Bram Elte schrijft la het November-nummer een zeer lezenswaar dig en belangrijk artikel, getiteld „Struisvo* gelpol itiek". Het gaat hier over het sectiri* me, dat de laatste weken weer opgeld doet, vooral in het Zuiden, waar de meeste eerste klassers (naar men zegt) gepolst zijn, on» over te gaan naar de r.k. federatie. Uit het ar* tikel merken wij, dat ook in Alcmaria een po ging gedaan is, om spelers te bewerken, ea het verheugt ons, dat Alcmaria in dit num mer een zeer duidelijke verklaring aflegt ia de volgende bewoordingen: „Wij verklaren, dat nooit, doch dan ooi nooit, in Alcmaria Victrix iemand ra rija godsdienstige of politieke opvattingen ooh maar één haar is gekrenkt en wij hopen, dal dit altijd zoo zal blijven". J. H. Elfring schrijft een aardig artiksltj» over „Supporters" en L. E. Utercous verklap^ hoe hij een bijdrage voor dit Nieuws schrsct. Na een begroetingswoord van den niets- wen consul, den heer Slinkert, volgen verdag een opwekking van de elftal-commissie en bereikte resultaten in de maand October. Een goed nummer, dat echter door het eer. ste artikel een belangrijk nummer is gewor» den.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7