Agenda Wordt v, d. Lubbe een belangrijke verdachte [KOUDERE De Muiterij op de Zeven Provinciën. s Het Rijhsdagproces Vanaf gistermiddaa heeft v. d. Lubbe getoond, iets anders te kunnen, dan wezenloos voor zich uit te staren. Dimitrof maakt daar handig gebruik van. 9 Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B T., eiken avond half 8, Mexicaan- sche liefde (dram.), hoofdrolle.1 Evelyn Brent, Conrad Nagel en Charles Bickford Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, eiken avond half 8, hoofd nummer Nu komt 't er op aan (rom hoofd rol Hans Albers. Toegang elke leeftijd. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer Oolddiggers (revue). Toegang boven 18 jaar. Dinsdag 14 November. 8 uur, dancing Harmonie, lezing mevr. Ros—Vrijman, voor de Blavatskyloge. 2 30—5 en 7—9 uur in 't Gulden Vlies, tentoonstelling handwerken en cactussen vanwege de afd. Ned. Vereen, v. Huisvrou wen. 8 uur, Harmonie, ontspanningsavond werkloozen Woensdag 15 November. 10—12, 2—5 en 7—9 in 't Gulden Vlies, tentoonstelling handwerken en cactussen vanwege de afd. Ned. Vereen, van Huisvrou wen. Donderdag 16 November. 8 uur, Harmonie, uitvoering Bilderdijk. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring blijspel De Mallemolen door het Groot- Ned. Tooneel voor den Berger Kunstkring. 8 uur, chr. school Doelenstraat, vereen, v d. chr. handeldr. en industr. middenstand, rede M. de Keizer. Vrijdag 17 November Harmonie, propaganda-kunstavond Na- ïorgvereeniging. WILDE BRUILOFT-VIERING. Vele dooden en gewonden. In het dorp Kepia Pangaios (Grieken land) stortte plotseling een huis in, waar een groot aantal gasten bruiloft vierden. Veertig personen werden onder de puinhoopen op dolven. Totnogtoe konden vier dooden. zeven zwaarg ewoden en vijf-en-twintig licht ge wonden geborgen worden. OVERAL BETOOGINGEN IN WEENEN. Ondanks het afgekondigde standrecht moe- tot zelfs de officieele instanties constateeren, dat nationaal-socialistische betoogingen in het geheele land plaats vinden. Te VorarTberg waren de plaatsen Dorn- birn en tustenau gedurende drie kwartier zonder licht, aangezien nationaal-socialisten den kabel hadden vernield. Op een andere plaats wilde een patrouille der gendarmerie en Heimwehr drie verdachte personen aan houden. Op de sommatie te blijven staan werd geschoten. De mannen zijn in het don ker onherkend ontkomen. Te Linz a. d. Donau heeft bij een heim- wehrlokaal een ontploffing plaats gehad; terwijl ook onder het balcon van de woning van den directeur van politie een bom is ont ploft. Ook in tal van andere plaatsen zijn aanslagen gepleegd en hakenkruisvuren ont stoken. In de buurt van Bruck a. d. Mur alleen reeds 20. Te Weenen is de burgerwacht nog steeds gemobiliseerd. De manschappen zijn gebracht in het gebouw van kreditanstalt. de onder- Boden- HET OUDE LIEDJE. Te Belgrado hebben ter gelegenheid van den dertienden verjaardag van het verdrag van Rapallo manifestaties plaats gehad. De avondbladen melden, dat deze bijeenkomsten een voor Musso'.ini beleeuigend karakter heb ben gedragen. TERUGGAVE VAN 5 JEHOLPASSEN AAN CHINA? Het verluidt, dat te Peking een Chineesch Japansche overeenkomst is gesloten, waarbij wordt voorzien in het teruggeven der vijf be langrijkste passen aan den Chineescheti muur aan China Deze passen waren bij de gevechten om Jehol door de Japansche troe pen bezet. KRUITMAGAZIJN GESPRONOEN. Nabij Klachen is een Chineesch kruitma gazijn in de lucht gesprongen. Drie en veer tig personen werden gedood en gewind. Men vermoedt, dat de ontploffing het gevolg is van een aanslag. V, d. Lubbe gaat zoowaar spreken Het O. M. vraagt V. d. Lubbe bijzon- oerheden over zijn gesprek mot Schmidts zuster en vraagt hem o.a. of hij ook geld gekregen heeft, hetgeen V. d. Lubbe ontkent. Hij heeft slechts vijf minuten met haar en een paar mannen, die daar ook stonden, gesproken. Op de vraag of hij van de veronderstelling was uitgegaan, dat die mannen communis ten waren, antwoordt V. d. Lubbe: „Dat kan ik niet zeggen". Dimitroff stelt V. d. Lubbe eenige vra gen, die hij prompt met ja of neen be antwoordt. Dimitroff: „Hebt u met personeel van h- asyl gesproken?" V. d. Lubbe: „Ja". Dimitroff: „Ook nog met anderen?" V. d. Lubbe: „Neen". Dimitroff: „Bent u den volgenden Morgen alleen naar Berlijn gegaan?" V. d. Lubbe: „Neen". Dimitroff: „Gelukkig, hij zegt wat meer". Dimitroff vraagt getuige vervolgens of er in Februari 1933 in Hennigdorf ook al niet veel nationaal-socialisten waren. V. d Lubbe mompelt iets onverstaanbaars. Als de president hem vraagt wat hij ge zegd heeft, zegt V. d. Lubbe: „Er waren daar reeds nationaal-socialisten". Dimitroff: „Waren er veel communis ten?" V. d. Lubbe: „Die heb ik niet gezien". President: „U zei, dat er veel natio naal-socialisten waren. Hoe weet u dat?" V. d. Lubbe: „Omdat ik ze daar in uni form gezien heb". Dimitroff zegt, dat volgens zijn over tuiging de brug tusschen V. d. Lubbe en de plenaire zittingszaal over Hennigdorf is gegaan. De president verbiedt hem zoo iets te zeggen, omdat hij daardoor de verkla ring van V. d. Lubbe zou kunnen beïn vloeden. Dimitroff: „Ik vraag V. d. Lubbe of het Juist is, dat het geen toeval is, dat hij op 26 Februari in Hennigdorf heeft over nacht". President: „Gij moogt geen suggeree- rende vragen stellen". Dimitroff: „Om welke reden hebt u in Hennigdorf overnacht?" V. d. Lubbe: ..Omdat ik daar goed kon slapen." (Vroolijkheid). Dimitroff: „Is het juist dat hij daarna naar Berlijn is gereden, dat op dien dag de brand in den rijksdag is begonnen, en dat hij den brand persoonlijk heeft mee gemaakt?" President: „Ik vraag u nogmaals. Van der Lubbe, hebt gij den brand gesticht? Van der Lubbe: „Ja". Dimitroff: „Heeft hij het alleen ge daan?" President herhaalt deze vraag. Van der Lubbe: ,.Ja, alleen." President: „Was er niemand bij? .Van der Lubbe: „Neen1. President: „En heeft niemand u ertoe aangezet?" Van der Lubbe: „Neen". Dimitrof wil v. <L Lubbe intimideer en. i Dimitrof wil nog eenige vragen stel len, de president laat dat niet toe, omdat het blijkbaar Dimitroff's bedoeling is Van der Lubbe te intimideeren en zijn beantwoording op de vragen te beïn vloeden. Torgler: „Wilt u verdachte Van der Lubbe vragen hoe hij kw-.m aan de vloeistof waarmede de brand gesticht zou zijn en hoe hij die in het gebouw heeft gekregen?" Van der Lubbe: „Die heb ik gekocht" Nadat de vraag nog eens herhaald is valt verdachte aan: „Hij was niet vloei baar, (verd. bedoelt de stof waarmede hi; den brand gesticht heeft), het waren pakketten" Daarna begint Van der Lub be te lachen. President: „Met de kachelhoutjes kunt gij echter het heele Rijksdaggebouw niet in brand gestoken hebben". Van der Lubbe: „Het waren heusch alleen kachelhoutjes". President: „Ik acht het beter de onder vraging naar details thans niet voort zetten. Van der Lubbe heeft nog tijd ge noeg zich daarover te verklaren. Wi; moeten toch nog eenmaal het verloop van de brandstichting met hem door werken". De zitting wordt dan verdaagd tot vandaag. Dimitrof is Dimitrof niet, Na de pauze van gisteren in het rijks dag-brandproces stelde Dimitroff drie vragen: en wel ten eerste: wanneer en hoe de „Völkische Beobachter" van den Rijksdagbrand op de hoogte is gesteld ten tweede wanneer en hoe laat de „Völ kische Beobachter" een interview met minister-president Göring heeft gehad waarin werd medegedeeld, dat bij Van der Lubbe een lidmaatschapsboekje der Communistische partij was gevonden en ten derde, of de medewerker aan den „Völkische Beobachter", Joh. Zimmer matin, die had beweerd, dat hij, beklaag de Dimitroff, identiek was aan den pleger van den aanslag op de Kathe draal te Sofia, identiek was aan den reeds verhoorden getuige dr. Dröscher. Dimitroff vraagt of de procureur- generaal geen officieele mededeeling van de Bulgaarsehe regeering over zijn vorige straffen en over het feit, dat bij niet indentiek is aan Stephan Dimitroff, heeft ontvangen. Dr. Werner: „Ik kan slechts mededee- len, dat heden een officieele verklaring van de Bulgaarsehe regeerinc- 's ontvan gen, volgens welke Giorgi Dimitroff niet identiek is aan den wegens den aan slag op de Kathedraal veroordeelden Stephan Dimitroff". Dimitroff: „Deelt u dat den „Völkische Beobachter" en de geheele Duitsche pers mee". President: „U moet zwijgen". V. d. Lu^be in Hennigdorf. Vervolgens wordt de nat-soc. rijks- dagafgevaardigde dr. Albrecht gehoord over den man, die uit portaal V. zou zijn gekomen en die hij zou zijn geweest. Get. verklaarde ziek te hebben gelegen op 27 Febr., doch niettemin zich naar den Rijksdag te hebben begeven om waardevolle papieren uft zijn kast te redden. In allerijl had hij daarna het brandend gebouw weer verlaten. Torgler: „U hebt toch zeker ook het krantenbericht gelezen, dat Koenen en ik snel den rijksdag verlaten hadden. Is de gedachte niet bij u opgekomen, dat wellicht hier een verwisseling heeft plaats gehad?" Getuige: „Dit denkbeeld is in het ge heel niet bij mij opgekomen, omdat ik alleen was en omdat tusschen ons niet alleen in politiek opzicht, maar ook naar het uiterlijk een groot onderscheid be staat". Daarna wordt getuige Grawe uit Hen nigdorf gehoord, die verklaart dat Hen nigdorf steeds een broeinest van com munisten is geweest. Hun geestelijk leider was een zekere Schmidt, die on langs weer gearresteerd is. In den morgen van den 26sten of 27sten Februari had getuige V. d. Lubbe met Schmidt's zuster in gesprek gezien. De president richt tot V. d. Lubbe eenige vragen, welke hij hortend en stootend beantwoordt. Het blijkt dat V. Lubbe de menschen, die beneden bij Grawe stonden, niet heeft gekend. Hij was het huis binnengegaan, omdat hij wilde eten. Hij had ook te eten srekregen. DE ZITTING VAN HEDEN. Communistenaantreden! Vandaag staat een groot aantal getuigen op de lijst, die vroeger vooraanstaande func ties in de communistische beweging hadden Uit het concentratiekamp Sonneburg zijn voorgeleid de vroegere rijksdagafgevaardig de Kasper, het voormalige lid van den Prui- sischen Landdag Kerff en de oud-redacteur van de „Rote Fahne" Bernstein, en uit de strafgevangenis te Brandenburg het oud- rijksdaglid dr. Neubauer en de vroegere com munistische functionnaris Kaempfer. Uit Praag is verschenen de journalist Jakob Ros- ner. De bankwerker Oskar Kaempfer, vroeger celleider der K.P.D. en functionnaris van de Internationale Roode Hulp, verklaart dat een partijgenoot hem in het begin van Mei een emigrant bracht met de opdracht van de partij, dezen in zijn woning op te nemen. Get. herkent in hem den beklaagde Popof. Gedurende het verblijf van den emigrant in Mei werd hij door een anderen bezocht, door den beklaagde Tanef. De volgende getuige is de vrouw van Kaempfer. Haar verhoor brengt nogal wat moeilijkheden mee. want de vrouw is, naar zij zelf verklaart, zenuwziek en weent en snikt voortdurend. De verdediger der Bulga ren, dr. Teichert, verzoekt den Senaat te wil len nagaan of hier paragraaf 55 van de pro cesorde toegepast kan worden. Om de gefuige eenigszins tot kalmte te brengen, besluit de Senaat eerst te pauzeeren Hooge straffen. Hooger beroep aangeteekend. Do zeekrijgsraad te Soerabaja heeft heden vonnis gewezen in het proces tegen de 17 inlandsche schepelingen be treffende de muiterij op de Zeven Pro vinciën. Dit luidt: Manuputty 18 jaar gevangenisstraf, de eisch was 14 jaar Söehadana 18 jaar gevangenisstraf eisch was 15 jaar; Parinussa, 8 jaar conform den eisch; Wahap, 6 jaar con form den eisch; Ohamad Sarif, 9 jaar conform den eisch; Cosuma, 8 jaar con form den eisch; Rameland, 6 jaar con form den eisch; Soewarso 7 jaar, eisch 6 jaar; Ardani, 8 jaar conform den eisch; Saleh, 8 jaar conform den eisch Mintje 18 jaar, eisch 17 jaar; Hendrik 18 jaar, eisch 16 jaar; Soehardjo 16 jaar, eisch 14 jaar; Abd el Karim jaar, eisch 7 jaar; Achmad, 9 jaar con form den eisch; Alialias Partodihardjo 8 jaar, eisch 7 jaar; Tatipikalawang, 9 jaar conform den eisch. Alle beklaagden hebben hooger beroep aangeteekend. Zij hebben wederom den officier der administratie He klasse H v. 't Hof aangezocht als raadsman. De overwegingen van de vonnissen bevatten, dat beklaagden de aan boord zijnde officieren en onderofficieren be roofd hebben van hun vrijheid tot han delen en opzettelijk hebben verhinderd hun dienst te verrichten en gedwongen zich uitsluitend op te houden op het achterschip, welke toestand geschapen werd door twee door de opstandige sche pelingen gelijktijdig verrichte com plexen van handelingen, n.1. ten eerste het onder stoom gaan met het schip be nevens ten tweede het vermeesteren van wapens en munitie. Alle beklaagden aldus zegt het vonnis, hebben hande ling.n verricht, welke moeten worden beschouwd als rechtstreeksche mede werking. Het verweer van de raadslieden tegen bezwarende omstandigheden betreffende onmiddellijke hulp (de tenlastelegging stelde dat ter plaatse .reen onmiddellijke hulp te verkrijgen was) heeft den zee krijgsraad niet tot een andere zienswijze gebracht. Overwegende omtrent de soort en de maat van de straf, dat de ernst van een misdrijf en de omstandigheden on der welke het werd gepleegd in aanmer king genomen de ernstige bestraffing vordert, kan evenwel worden volstaan met de oplegging van een vrijheids straf als hoofdstraf. De tweede groep op 28 No- vember voor den zeekrifgsraad. Naar wij v-ernenrvon zal cte Zeekrijgs raad te Soerabaja op 28 November as de zrken behandelen van de tweede groep der muiters aan boord van de Zeven Provinciën. Deze groep bestaat uit 8 beklaagden en wel de volgende Europeesche schepelingen: M Boshart, ~HF. Dannau, M. Dooveweer, B. van Leeuwen, W. Tichelaar, P. A. Peeters, W. Snel en C. A. Vermeulen. DE DIENSTWEIGERING TE SOERABAJA. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft het vrijspraak vonnis van den zeekrijgs raad te Soerabaja bevestigd ten aanzien van inlandsche schepelingen, Bakri. Djinoen en Lewerissa, die beschuldigd waren van het opzettelijk niet rappor teeren van geruchten inzake voorne- .ens tot dienstweigering. Stad m Omgeving. EERVOL ONTSLAG BURGEMEESTER. Met 15 Jan. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van deze gemeente aan den heer mr W. C. Wendelaar. Tü&ec&ecicAt GAAT BURGEMEESTER BREEBAART HEEN? De burgemeester van Barsingerhorn zal ontslag aanvragen na een dienst tijd van 22 jaar. Ons bereikten hedenmorgen geruchten, als zou de heer Breebaart, burgemeester van larsingerhorn, in verband met de op 4 No vember j.1. plaats gehad hebbende relletjes te Kolhorn, zijn ontslag als burgemeester dier gemeente hebben ingediend. In verband daarmee hebben wij heden een onderhoud gehad met den heer Breebaart. Deze deelde ons mede, dat de ontslagaanvra ge nog niet was ingediend, doch dat hij wel voornemens was, dit te doen. Het zou van de omstandigheden afhangen, of hij nog 2, 3 of 4 maanden burgemeester zou blijven. Het gebeurde op 4 Nov. heeft de ontsiagaanvrage verhaast. Op onze vraag, of zijn voornemen, om ont slag aan te vragen, verband hield met het gebeurde op 4 November, antwoordde de burgemeester ontkennend. Reeds lang was het zijn voornemen om met het oog op zijn leef tijd, ontslag aan te vragen en zich te vesti gen in Schoorl. Het gebeurde te Kolhorn had het besluit echter wel verhaast, zoodat de heer Breebaart, die 22 jaar burgemeester der gemeente Barsingerhorn is geweest, zijn gemeente, die ongeveer 4200 zielen telt en waaronder ook het dorp Kolhorn ressorteert, weldra zijn gemeente zal verlaten. Het gebeurde te Kolhorn. Vervolgens vertelde de heer Breebaart, wat er in Kolhorn gebeurd is. „Tengevolge van de Zuiderzeewerken is de gemeente Barsingerhorn omvangrijker ge worden en na het beëindigen der werkzaam heden aan den dijk is een aantal arbeidersge zinnen in de gemeente woonachtig gebleven, waardoor, wat het werkloozenvraagstuk be treft, hooge eischen werden gesteld aan de gemeente-financiën. Volgens de rijksregeling is thans een aan tal der werkloozen bij de werken aan de ka naliseering der provincie aangesteld. Deze arbeiders woiden betaald in taakwerk, waar van de Ned. Heide Mij. de leiding heeft. Onder deze zijn een 40 arbeiders uit de ge meente Barsingerhorn, die ontevreden waren over het weekloon. Ik moet me echter aan de rijksregeling houden. Een deputatie van die arbeiders verzocht mij om e«.n onderhoud, hetgeen ik toestond. Dien bewusten 4 November liepen echter na genoeg alle arbeiders uit hun werk weg, waardoor zij wercen ontslagen. Ik heb toen bij den inspecteur der werkverschaffing po gingen gedaan, om dat ontslag ongedaan te maken, hetgeen gelukte. Aangezien deze ar beiders, doordat zij vier dagen niet hadden gewerkt, die week weinig uitbetaald kregen, verlangden zij bonnetjes De inspecteur stond slechts toe. dat aan de grootste gezinnen bonnen van f 2 per week mochten worden verstrekt. Dit had een demonstratie van werkloozen op mijn boerderij ten gevolge. Ruiten van mijn woning werden ingegooid en pogingen werden aangewend, om de deur te forceeren. Toen telefoneerde mijn vrouw naar de politie en ik haalde mijn revolver uit de slaapkamer en opende daarna de deur, tot de menigte ongeveer een 60 man roepende: Komt nu maar opDe mannen trokken terug, maar de vrouwen bleven op het erf. Er werd echter geen schot gelost. Toen de politie kwam met den majoor der rijksveldwacht, werden de menschen van het erf verwijderd. Een viertal arbeiders werd gearresteerd en naar Alk maar gebracht, waar ze na te zijn verhoord, weer werden vrijgelaten. Hangende het on derzoek zijn ze weer te werk gesteld. Deze week hebben de meeste arbeiders 15 gulden verdiend, doch er zijn er ook, die met dit zware werk slechts 12 gulden kunnen ver dienen. Ik moet mij echter houden aan de loonen, door de Ned. Heide Mij. van regee- ringswege vastgesteld. Dergelijke conflicten zijn niet plezierig en hoewel ik over het gebeurde heen ben, is dat met mijn vrouw nog niet het geval, waar door mijn besluit, om ontslag aan te vragen, verhaast is. Ik heb trouwens den 65-jangen leeftijd bereikt en als ik nog wat aan mijn laatste levensjaren wil hebben, lijkt het mij wesnchelijk, mij uit de beslommeringen van het burgemeesterschap los te maken, ook al, omdat tegenwoordig dit ambt geen sinecure meer is, vooral in een gemeente als Barsin gerhorn, waar veel werkloozen zijn blijven wonen na het beëindigen der Zuiderzeewer ken. Het gerucht van mijn voornemen, om ont slag aan te vragen, is reeds in het dorp door gedrongen en van verschilkrde kanten wer den reeds pogingen gedaan, om mij van mijn plannen af te brengen. Het besluit staat een ter onherroepelijk vast". Wij hebben hierna afscheid genomen van den burgemeester, dien wij gaarne nog vele rustige levensjaren in Schoorl toewenschen. GESLAAGD. Bij de examens in stenografie en machine- schrijven, gehouden op 13 November te Am- sieuuai, onder ierduifi yaa den ontwerpei naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.6 mM. te Happaranda. Laagste barometerstand 742.5 mM f» Reykjavik. te Verwachting, geldig tot den avond van 15 November: Zwakke later wellicht toenemende Zuide lijke tot Oostelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen regen- aanvankelijk iets kouder. Weeroverzicht. De hooge druk bleef over Scandinavië flink toenemen en ook in Midden-Europa steeg de barometer langzaam. De uitlooper van de depressie bij IJsland, die gisteren regen bracht over de Britsche eilanden drong niet verder dan het Kanaal en dé Noordzee door en verliest thans hare betee- kenis door het naderen van een nieuwe bij Ierland, die zich meer naar het zuidoosten schijnt te bewegen. Op de Britsche eilanden is het weer tijdelijk opgeklaard, evenzoo in West-Frankrijk, terwijl Midden-Frankrijk en Duitschland bij zeer zwakken wind veel mist melden. In Oost-Duitschland valt lichte sneeuw bij temperaturen om het vriespunt. In Scandinavië is de vorst weinig veranderd maar begint de lucht op te klaren en is toe! nemende vorst te wachten. Voor onze omge ving is "bij zwakke naar het oosten loopenden wind nevelig weer met langzaam dalende temperatuur te wachten. den heer A. W. Groote, slaagden: Voor kantoorstenograaf 130 lettergr. pei minuut de heer J. H. Eecen te Alkmaar, (niet lof); mej. G. Otto, Warmenhuizen, (met lof); mej. H. Zoomer, Castricum, (met lof); mej. Y. Hart, Alkmaar en mej. C. Sluiter, eveneens te Alkmaar. Voor machineschrijven: Mej J. Hart, Alk maar, met een snelheid van 60 lettergrepen per minuut; mej. G. Sluiter, Alkmaar, met een snelheid van 54 lettergrepen per minuut; mej. G Otto. Warmenhuizen, met een snel heid van 51 lettergrepen per minuut; mej. H. Zoomer, Castricum, met een snelheid van 50 lettergrepen per minuut; mej. A F. Lely, Wie- ringen, met een snelheid van 45 lettergrepen per minuut; mej. M. C. Abbo, Bergen, met een snelheid van 45 lettergrepen per minuut; mej. G de Vries. Heiloo, met een snelheid van 56 lettergrepen per minuut; mej. R. Kocmen, Bergen, met een snelheid van 45 lettergrepen per minuut; mej. F. Luyt, Alk maar, met een snelheid van 45 lettergrepen per minuut en de heer C. Jacobse, Alkmaar, met een snelheid van 50 lettergrepen pc minuut. BALDADIGE JEUGD. Gistermiddag begingen enkele jongen» de baldadigheid, met een boekentasch naar een 15-jarig meisje, die per rijwiel in de Nassaulaan reed, te gooien, waar door zij van haar rijwiel op straat viel en zich daarbij nogal ernstig bezeerde. Op advies van den ter plaatse versche nen dr. Schröder is zij in het St. Elisa- beths ziekenhuis verbonden. Door de politie wordt naar deze jongens een on derzoek ingesteld. EEN OUD-ZILVEREN BROCHE GEVONDEN. De Commissaris van Politie te Alk* maar verzoekt te worden bekend gemaakt met de herkomst van een in deze gemeente op Maandag, 6 November 1933, gevonden oud-zilveren broche if1 den vorm van een ruit, waarvan de zij den een lengte hebben van ongeveer 2 c.M., bezet met 15 diamanten. Zij, die hieromtrent inlichtingen kun nen geven, worden verzocht zich tus schen 11 en 1 uur aan het bureau van politie te willen vervoegen. D«t INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 7—13 November 1933. Nieuwe zaken: Arie Kant, Goudsbloemstraat 35, Helder, melk-, boter- en kaashandel. J. W. Sevenhuijzen, Rozenstraat 13, Dc° Helder, kapper Heldersche Winkeliers Vereeniging menwerking", Langestraat 15, Den Helder, inkoop van kruidenierswaren. Wijzigingen: De Lange en de Moraaz, bankiers, Breea- straat, Alkmaar. In- en uittreding vennoot Fa. C. Wagemaker en Zoon, B 9, Barsin gerhorn, beurtschippers. Vennootschap on bonden. Voortgezet door: N. C. WagemaK Coöp. Boerenleenbank, Ursem. Bestuur» wijziging. Opheffingen: e G Groot, j. Oldenburglaan 48, Bergw- Schoenmakerij. Blirff Fa Buisman en Venema. Texel. Dm 28. Aannemers van metsel- en timmer»» Oebr. Bellis, Petten M 84, Zijpe- Wint* liers in rijwielen, etc. VERVOER VAN REGEERINC-S- KOEIEN. Een dierenvriend vervoegde zich denmorgen aan ons bureau mededeeling, dat hier hedeurrr 18-tal koeien waren aangekomen wn transport alles te wenschen zou ne» overgelaten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2