£aaden Jutit&ouw JUxuUhcUuiI Tlieums wieringen. winkel. oude nifdorp. noordscharwoude. uitgeest. de rijp. JlecfUfiiakeit BEGROOTINGEN 1934 VOOR CENTRAAL ZIEKENHUIS, BURGER WEESHUIS EN GEMEENTELIJKE INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON In bijlage Nr. 135 schrijven B. en W.: Wij bieden U hierbij aan de bij ons inge komen begrooting voor 1934 van: a. het Centraal ziekenhuis. De inkomsten en ult^a en zijn geraamd op 238 439.33. Gerekend is op een subsidie van f 57.209 33 (1933 58.309), waartegenover in de ge- meentebegrootin<r een ontvangpost is opge nomen van 9000 wegens bijdragen van adeit gemeenten; b. het Burgerweeshuis. De inkomsten en uitgaven zijn begroot op 16.300, het ge meentelijk susid'e op 6.600 (1933 16.480; c. de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon. De raming van de (inkomsten en uitgaven bedraagt f 493.125 (1933 494.353.50), die van het gemeente lijk subsidie 466.000 (1933 f 480.000) Het onderzoek van deze stukken heeft geen aanleiding tot opmerkingen gegeven De gevraagde subsidiën zijn in het ont wero der gemeentebegrooting voor 1934 op genomen. Wij stellen U voor deze begrootingen goed te keuren. BEGROOTING VAN DEN KEURINGSDIENST VOOR WAREN. DIENST 1934. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 142: Wij bieden U hierbij aan de begrooting tan den Keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar voor den dienst 1934. De in zending van deze begrooting kon, in verband met de tenaanzien van den dienst genomen bezuinigingsmaatregelen, eerst thans ge schreden. Het eindcijfer van den gewonen dienst is 70750 (vorg jaar f 78500, van den kapi taaldienst 72535.96 (vorig jaar 80285.96). Wij stellen U voor deze begrooting vast te «tellen. BEGROOTINGEN VOOR 1934 VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 134: Wij bieden U hierbij aan de begrootingen voor 1934 van de in onderstaand besluit ver melde instellingen van weldadigheid. De in deze begrootingen geraamde subsi diën zijn in het ontwerp der gemeentebegroo ting voor 1934 uitgetrokken. Het onderzoek van deze stukken heeft geen aanleiding tot opmerkingen gegeven. Ten aanzien van de begrootingen van de vereeniging voor kinderk'eeding en de com missie tot huisverzorging zal U een voorstel worden gedaan, nadat de gemeentebegroo ting voor 1934 is vastgesteld en die begroo tingen overeenkomstig de genomen beslis sing zijn herzien. Wij stellen U voor de bijgaande begroo- fingen goed te keuren en daarvoor het vol gende besluit te nemen: goed te keuren de begrooting voor 1934 van: 1. het Comité Alkmaar der R. K. Ver- Vereeniging ..Herwonnen Levenskracht" in ontvang en uitgaaf op 2185; 2. de Alkmaarsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose, in ontvang en uitgaaf op f 15860; 3. de afdeeling Alkmaar van het Cen traal Genootschap voor kinderherste! lings- en vacantiekolonies in ontvang en uitgaaf op 2050; 4. de Vereeniging tot bescherming van zuigelingen in ontvang en uitgaaf op f 3360 70 en voor de afdeeling Kleuter zorg 800; 5. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit Gele Kruis" in ontvang en uitgaaf op ƒ5600; 6. de Vereeniging voor Kindervoeding in ontvang en uitgaaf oo 3210; 7. de Vereeniging voor Gezinsverple ging in ontvang en uitgaaf oo 12310: 8. de Vereeniging Kinderbewaarplaats in ontvang en uitgaaf oo 2355; aan genoegde instellingen voor het iaar 1934 een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van respectievelijk ten hoogte 360. f 8000 voor uitzending van natiënten en I0O0 voor oWmeene kosten f 500. 1700 en 800. 3100, 3000 5000 en 1765 ST. NICOI AASMARKT. In biilage Nr 140 schrijven B. en W.: Den len October 1925 besloot Uwe verga dering, onder den naam van St. Nicolaas- markt een jaarmarkt in te stellen voor St Nicolaasartikelen. te houden op 2. 3, 4 en 5 December van ieder iaar en a's plaats voor deze markt aan te wüzen het Hofrlein en omgeving, waar voorheen reeds de gelegen heid bestond tegen het St. Nicolaasfeest al lerlei snuisteriien te koopen aan kraampje* en stalletjes, zonder dat formeel een markt was ingeste'd Uit het daartoe strekkend voorstel van Burgemeester en Wethouders (bijlage Nr. 130) bleek, dat de Alkmaarsche Markthond toen reeds had verzocht, indien mogelijk ook of uitsluitend de I aat aan te wiizen als plaats voor deze markt Het toen malig college wen«rMe echter af te wachten welke uitbreiding de markt zou kriigen. om dat wanneer het noodig mocht blijken, nog a'tijd de aanwiiz ng van de Iaat benevens of in plaats van het Hofoiein in overweging zou kunnen worden genomen. Te-en later b'eek. dat de ingestelde markt- ge'egenheid oo het Hofplein en omgeving geen levensvatbaarheid had besloot ons col lege in 1932. 'n verband met 'een inmiddels ingekomen verzoek van het bestuur der ver enging van marktkooplieden de St. Nico- leasmarkt. bii wi'ze van proef, te verplaatsen poar de Laat Wii verzochten voorts den d recteur van het Marktwezen na afloop van de proef een raooort omtrent de resultaten daarvan aan ons co"ege in te zenden. De directeur dee'de ons mede. dat de resultat-n d"- --omtp-tcipg bPvred gend zijn. Wij vinden daarin aan'e'ding Uwe verga dering in overweging te geven, overeenkom stig het eveneens ingewonnen advies van de commissie voor het Marktwezen, thans tot verplaatsing der St. Nicolaasmarkt naar de Laat te besluiten. Wij bieden U het besluit, waarvan het ontwerp voor zoo veel het vermelde sub II betreft, is samenge steld door de commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, en welke commissie zich in meerderheid met het voorstel vereenigt, ter vaststelling aan. DE LANGENDIJKER GROEN! ENVEILINGEN. Het verloop aan de veilingen in de afge- loopen week gat weder reden om tot ont moediging te komen. Er werden ook nu weer heel wat aardappels aangevoerd, doch de prijzen waren weer bedroevend. Enkele partijtjes Schotsche muizen, voor consump tie bestemd, brachten den daarvoor vastge- stelden prijs van f 1.50 op. maar overigens werd niet meer dan 40 tot 60 cent per 100 K G. betaald. Vooi drielingen kon slechts 30 tot 50 cent worden bedongen. Zij worden grootendeels voor veevoer opgekocht. Zelfs ronde duken brachten niet meer dan 50 cent op. Voor Bevelanders werd ruim 2 be steed. voor Friso's slechts 1 80 Blauwe eigenheimers werden verhandeld voor f 2.20 tot f 2 40 De aanvoer beliep nog ongeveer 12 spoorwagens. Het vorige jaar toen de oogst van winter- kool veel overvloediger was dan nu, werden in de week van 7 tot 12 November slechts 39 spoorwagens roode kool aan beide veilin gen te zameti aangevoerd; deze week was dit aantal 88. Het geheim van dezen abnormalen aanvoer ligt niet in de hoogere prijzen, maar in geldgebrek der tuinders. Op grond van gedane mededeelingen hadden zij mogen ver wachten, dat in de afgeloopen maand uitkee- ringen hadden plaats gehad, maar tot heden is niets ontvanger Tal van aangevoerde par tijen brachten weer niet meer dan I op; er waren er ook nog onverkoopbare. De aller mooiste van de gewenschte grootte golden van f 1.50f 1.90. Bijna alles moest in het binnenland worden geplaatst. Naar het bui tenland ging maar weinig. Nog slechter ging het met de gele kool. Deze is zoo goed als onverkoopbaar. Er blijkt op 't oogenbük nog overvloed van andere groenten te zijn. die gele kool vervangen. Zoo vernamen we, dat de groote voorraden aiidiivie den handel in gele kool in den weg staan. Enkele partijties bi achten een prijs op. die één of twee dubbeltjes boven 1 lag. Wat overigens verkocht werd ging voor 1 weg. Toch bedroeg de aanvoer nog 37 spoor wagens. De kwaliteit van de vroege witte kool be gint te wenschen over te laten. De mooiste vindt nog afzet in de zuurkoolfabrieken voor 1.25, doch eer, gedeelte was niet voor in maak geschikt en bracht dus slechts 40 cent op. Voor de overige, voorzoover ze voor export in aanmerking kwam werd 0.40 1.25 betaald. Deensche witte kool had ook een slechte markt Enkele partijen konden ongeveer f 1 opbrengen, doch veel bracht het niet hooger dan tot 70 cent, waar dan nog 70 cent ais steun werd opgelegd, doch waarvan slechts een deel wordt uitbetaald. De aanvoer van witte kool overschreed de 50 spoorwagens. De mooiste reuzenbloemkool bracht tot nogevcer 7 per 100 stuks op. Kleinere werd voor 2.50— f 4 verkocht. Voor Lecerf werd 5f 6 besteed Voor tweede soort was bijzonder weinig belangstelling. Veel ervan kon den prijs van f 1.50 niet opbrengen en werd door zouters afgenomen voor 75 cent. De aanvoer bedroeg rond 22000 stuks In den uienhandel kwam weinig verande ring zoodat de gele uien van ongeveer 2 tot 2.50 opbrachten; voor grove werd 10 tot 30 cent meer betaald. Drielingen schom melden om den prijs van f 1 Nep werd voor 2.202.50 verkocht. Wegens de drukte van de kooloogst was de aanvoer maar 8 spoorwagens. Met de bieten wordt het al slechter. Voor de mooiste partijen werd 1 of iets meer betaald. Veel ging echter van de hand voor 40 tot 70 eert. Een groot deel werd voor koevoer opgekocht. Voor peer, werden iets betere prijzen be steed. De groote werden voor f 23.10 verkocht kleine brachten f 11 50 op. Rammenas gold van ƒ1f 1 80 Aanvoer gering. De druivensoort Alicante noteerde bij de f 40. Tomaten waren er maar weinig; de priizen waren hooger, zoodat voor A 14 15 werd bedongen, vooi B ruim 16, voor c ruim f 10 en voor CC ruim f 3. Treurig was hel weer met de andijvie Er werd zoo goed als niets verkocht het ver kochte werd tegen den vastgestelden mini- mumprens afgeromen. n.l. 50 cent. Overigens kwam er 25 cent voor terecht. OUDE NIEDORP. J.l. Vrijdag 10 dezer hield de afd. 't Veld van den L.T.B ten lokale „Pepping" aan de Weel een algemeer.e vergadering Medegedeeld werd, dat naar aanleiding van een desbetreffend schrijven, voor de werkzaamheden der Rundveecen'rale voor de afd. 't Veld van den L. T. B. zijn opgegeven J. Wit Jr., M. Smit e.. A. Bruin. Door de vergadering werd kennis genomen vai; een uit gemeensch. R K. bonden samen gestelde leiddraad voor belastingaangelegen heden in het land en tuinbouwbedrijf. In bespreking werd gebracht de vraag of de collectieve arbeid-overeenkon.st, ten vori- gen jare tot stand gekomen en waarbij het uurloon werd bepaaid op 30 ets. al dan niet moet worden opgezeg'Toegelic.it werd dar d°ze overeenkomst stilzwijzend met 1 jaar wordt verlengd, 1" ien vóór 1 December a s. door geen der partijen opzegging is geschied Na eenige bespreki,.g werd met 27 tegen 10 stemmen tot verlenging beslo'en. Deze kwestie werd voor den zooveelsten krer in den breede besproken, waarbij ver schillende bezwaren werden geopperd en di verse voorstellen w rden ingediend Tot een concreet besluit kwam m€n nieT' doch het laatste woord zal hicover ook nog we' niet gesproken zijn. Nadat men zich van dit punt had g - maakt, werd door der voorzitter de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering van den L.T.B. gelezen te Haarlem te hou der op 15 dezer. Blijkens deze beschrijvingsbrief zijn er op die alg. verg. 94 voorstellen aan de orde van diverse afdeelugen met diverse prae- adviezen van het hoofefcestuur. HEILOO. Onder presidium van den heer J. a. J. Bainhorn hield de ..Katholieke Kring" jaar vergadering in het Brunogebouw. Het winterprogram werd vastgesteld: op treden van het ensemble Tula en Johan Smid- di Vista; rede van pater Kuyper (een oud plaatsgenoot) met de klankfilm „Ria Riga" uit de Floresmissie; optreden voordracht kunste naar Henri van Sas. en ten slotte vertoonmg van de geluidsfilm „Ben-Hur". De heer Tamis las bet jaarverslag voor, waarna de teer Gedée het financieel verslag uitbracht. De ontvangsten waren 336-56, de uitgaven 289 50, caldo f 47 06. De con tributie werd bepaaM op 1 Dr. Barnhoorn en A. Klaasse Jbz. werden herkozen. Wanneer er voldoende animo is zullen er ontwikkelingsavonóen gehouden worden en wel op wetenschappelijk gebied. In de vergadering van de St. Elizabeths- vereeniging werd besloten om aan de arme gezinnen een kerstgave uit te reiken. Op de ingezetenen wordt een beroep gedaan om kleeding te vervaardigen. Door de politie is gearresteerd een zekere Jb. St. aan de Heerenweg, verdacht van niet nader te noemen handelingen met kleine kinderen. Tot secretaris-penningmeester van den Vennewaterspolder is, in de vacature van wijlen Jb. Sengers, gekozen de heer A. J. Sengers. ZIJPE. In de afgeloopen week is mond- en klauwzeer geconstateerd onder de veestapels van N. Hoebe te Oudesluis en N. Kooijman te Burgervlotbrug. De gevreesde ziekte is nu zoo goed als geweken. Over het algemeen was de ziekte niet van ernstigen aard. Slechts twee stuks vee zijn er aan gestorven. In totaal werden 295 ge vallen aangegeven. BERGEN. Men schrijft ons: Zondag vond de maande!ijksche bijeen komst plaats van de Esperantoc'.ub „La Norda Stelo". Ditmaal had de Berger Espe rantisten Vereeniging het genoegen haar eestverwanten te ontvangen en wel in het franje Hotel. Des middags om 2 uur kwamen talrijke Esperantisten samen uit verschillende deelen van Hollands Noorderkwartier. Nadat men gelegenheid had gehad talrijke oude vrienden te begroeten en zich nieuwe te verwerven volgde een kort openings woord. Daarna hield de heer Pascha een kleine begroetingsrede, waarin hij met vol doening gewaagde van de groeiende belang stelling voor Esperanto. Hierna maakte men een gezamenlijke wandeling dooi bosch en duin, waarbij de bezoekers ten zeerste genoten van Bergens schoone natuur. Nadat men in het hotel was teruggekeerd, hield de heer Slinger uit Alkmaar een inte ressante lezing met lichtbeelden over zijn wereldreis met behulp van Esperanto. De Esperantisten kunnen met voldoening op dezen zeer geslaagden middag terug zien. Mond- en klauwzeer. Na een korte periode van stilstand en afneming der ziekte zijn thans weer 13 nieuwe gevallen van besmetting geconsta teerd, nl. onder het vee van de heeren P. Kuut Pzn., C. Lont Jzn„ D. Blaauwboer, P. Smid, C. Wiegman, P- Mulder, P. Kiste- maker, M. Bakk-r, D. Post, M. Lont Pzn., J Tijsen Mzn. en C. S. Koorn. Door een 26-tal handeldrijvende- en industriëele middenstanders, worden pogin gen aangevoerd tot oprichting van een plaat selijke middenstandsvereeniging. Een com missie bestaanoe uit de heeren PC. Tijsen, P van Zoonen, K. Keerer, J. Romar en L. Zander, zal statuten en een huishoudelijk re glement ontwerpen. Tot voorzitter der Oudercommissie voor de o.l. school te Lutjewinkel is benoemd de heer R. Korver aldaar. De commissie houdt zich voorts bezig met het voorbereiden van een St. Nicolaasfeest voor de kinderen. Vrijdagavond ju liepen eenige meisjes langs den dorpsweg, toen plotseling een hunner door een achter op komenden man, die per rijwiel voorbijreed op oneerbare manier werd gegrepen. De politie stelde een onderzoek in en is den dader op het spoor. In de gehouden jaarvergadering van de afdeeling der S.D.A.P. werden de aftredende bestuursleden herkozen, behalve de heer A. Keppel, in wiens plaats de heer A. Blokker werd gekozen. Uit het jaarverslag vermelden wij, dat het ledenaantal gestegen is van 41 op 45 en dat het afdeelingswerk een bevredigend verloop heeft. Het verslag van den penningmeester gaf een klein nadeelig saldo aan van 6.02. Als afgevaardigde naar de gewestelijke jaarvergadering te Alkmaar werd gekozen de heer J. v. d. Abeele, als plaatsvervanger de heer A. Kwadijk. De winterpropaganda werd besproken en opgewekt werd de propaganda met het col portage orgaan „Vrijheid, Arbeid, Brood" krachtig ter nand te nemen. Op voorstel van het bestuur werd besloten om actie te voeren voor de vereeniging der 4 Langendïjker gemeenten en dit in den plaat* selijken Raad aan de orde te stellen. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat bet 30-jarig bestaan van de arbeidersbewe ging aan den Langendijk op 16 December herdacht zal worden. KOEDIJK. 'Zaterdagavond werd door de afdee ling van de Provinciale samenwerking op antimilitaristisch gebied Koedijk een vergadering opgeroepen in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, waar als spreker zou optreden de heer Tinus Wessels. Deze had evenwel bericht van verhindering gezonden De heer P. Zwetsman opende en wees op het teleurstellende dat de spreker niet kon komen, verder wees de voorzit ter op den dag van 11 November waar bij de vroegere oorlogvoerende landen om 11 uur een oogenblik van stilte als ge dachte aan den wapenstilstand en een bezoek aan het graf van den onbekende soldaat plaats heeft. Het militarisme is daar toch in hooge mat eaanwezig en daarom is het voor de anti-militaristen zoo hoog noodig blijk te geven van ernstigen wil voor den wereldvrede. Door den heer P. Zwetsman werd voorgelezen het werk „het geval Ein-. stein in wijder verband" door P. de Ligt, waar een krachtige opwekking wordt gegeven om werkzaam te blijven voor het anti-militarisme. Na deze lezing volgde een aangename onderlinge bespreking waar men elkan der mededeelde van de ervaringen die men in woord en geschrift in de samen leving ervoer, zoodat, hoewel geen spre ke'- aanwezig was, het toch een leerzame en nuttige avond genoemd kan worden. De voorzitter sloot deze bijeenkomst met een opwekking de aandacht te ves tigen op hetgeen in de wereld gebeurt. Het gaat met de loonen aan den weg door het Geestmer Ambacht voor de arbei ders niet naar wensch en er zijn wel eens gespannen toestanden. Er wordt wel eens opgemerkt dat bet loon te hoog is of er wordt te kort werk gedaan. Door de afd. van den Bond van Land arbeiders is een adres aan den gemeenteraad gericht met het verzoek om een verlicht en verwarmd lokaal voor ontspanning en ont wikkeling van werkloozen. Naar wij vernemen behoort de tol te Krommeniedijk binnen korten tijd tot het verleden. Hij is dezer dagen door de provin cie Noordholland van de fam. wed. de Bruijn aangekocht. De tol die er reeds meer dan honderden jaren is geweest, vooral in de laatste decoenrua tot ergernis van velen, zal nu weldra verdwijnen. Hij had alreeds veel van zijn waarde ingeboet door den aanleg van den primairen weg op eenigen afstand, maar toch zoozeer was het nog een hinder paal vooral voor de bewoners van de Busch en Dam dat zij de brug die voor een viertal jaren was geslagen over het water De Ham weer moesten afbreken daar het al oude octrooi waarbij de tol werd ingesteld een bepaling inhield dat binnen bepaalden afstand geen anderen weg n.ocht worden aangelegd Nu dit dan ook is vervallen hebben de bovengenoemde bewoners de voor 4 jaar afgebroken brug weder voor den dag gehaald en weer zi'n bestemming gegeven, zoodat nu weer een rechtstreeksche verbin ding is tot stand gekomen met den Militairen weg te Krommenie. Het zal ongetwijfeld velen aangenaam zijn dit bericht te vernemen In verband met zijn vertrek naar Haar lem werd in een gehouden vergadering van crususleiders afscheid genomen van den heer Th. de Waal. Deze heer heeft destijds het initiatief genomen om de cursussen voor werkloozen alhier in te stellen en hij is daar in zeer zeker geslaagd daar de in den afge loopen winter gegeven cursussen zeker een succes mogen heeten en de voox tzetting dezen winter wederom bewijst hoezeer het door ge noemden heer goed gezien was hiertoe het initiatief tenemen. Hartelijk werd hem dan ook dank gezegd voor het vele wat door' hem in dezen was gedaan. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen de beer J. M. Muller alhier. Ook in andere vereenigingen zal men den heer de Waa' van noode missen, daar hij, ge zeten in vele vereenigingen, steeds zijn beste krachten gaf. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt tegen een tweetal personen, woon achtig te Amsterdam, die worden verdacht zich aan oplichting schuldig te hebben ge maakt bij het z.g. „bemiddelend" optreden tot het verkrijgen van hypotheken. Alhier werd een propaganda-avond ge houden vanwege den Bond voor Staatspen- sionneering. De zaal van den heer Post was geheel bezet. Na opening der bijeenkomst werd het woord verleend aan den heer T. Blaauw. Spreker had tot onderwerp „Staatspensi oen in crisistijd". De zangvereeniging „Voor waarts" alsmede het fanfarecorps alnier ver leenden hunne medewerking. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 10 November. DE EINDJES WEER AANEENGEKNOOPT. De m reserve gehouden zaak contra den uitvoerder van moderne verkeerswegen H. R- had vandaag een volmaakt gelukkig slot voorde rijksboetepot. De controleur Rus verkreeg het woord en zette uitvoerig uiteen, dat zijn ambtelijk optreden in verband met de ontbrekende arbeidskaart absoluut niet in strijd was met de uitspraak van zijn collega Renooy. In de asphaitmolen behoort een kaart te zijn en ook een crio-dito op elk af zonderlijk werk op den weg. Is er geen E laats om dit document behooriifr op te angen. dan is het toegestaan dat de op zichter deze lijst in zijn zak meedraagt Niets meer aan de orde zijnde f 3 boete oI 3 dagen. DE STRIK ONTKOMEN. Het gebeurt maar zelden dat een konïrft aan de strik ontkomt, doch gelukkig waa heden de vermoedelijke strikkenzetter Klaas St.. die na confrontatie met den verbalisant, jachtopziener B. de Winter, door den katv tonrechter mr. LangeveM werd vrijge sproken. DITMAAL NIET VERKEERD AANGESLOTEN De man met bet gedooide achterlicht, de heer A. A. .1. te Haarlem, die de vorige week zooveel sensatie maakte, door te be weren, dat hij niet de bestuurder, doch een van rijbewijs voorziene passagier was, bleek bij de voortzetting der zaak en het hooren van den chef-veldwachter Vermeulen, niet present te zijn. Deze absentie gaf hem direct de genadeslag: 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis. DES KANTONRECHTERS GEDAANTEVERWISSELING. Mr. P. Laiigeveld, die eenigt aangehouden zaakjes had berecht, deed zijn waardigheid aan mr. C. A. <je Groot over en /erscheefl daarop onmiddellijk in een nieuwe gedaante als getuige Ook mevr. LangeveMHolleman compareerde in die kwaliteit. Zulks naar aan leiding van het onhebbelijk optreden van een automobilist uit Amsterdam, zekere heer S. L., die op den Hoeverweg den wagen van mr LangeveM. gechauffeurd door zijn echt- gencote bij het inhalen en voorbijrijden niet hadden willen laten passeeren. ondanks het herhaald door signalen uitgedrukte verzoek, maar integendeel zijn auto blijkbaar be stuurd dour een onbevoegde zelfs dwars over den weg had doen zetten. Maar daar deze onbehoorlijke handelwijze de veiligheid -an het verkeer in gevaar bracht, had mr. Langeveld aangifte gedaan. De ambtenaar, die mevrouw Langeveld prees als em bekwame automobiliste, vorderde 30 boete o* 20 dagen tegen den niet ver schenen verdachte tot welk- straf mr. de Groot l.em dan OcX veroordeelde. Aangezien de veroordeelde kennis had ge geven van zijn niet-verschijning en hij zich zou voorzien van rechtsgeleerden bijstand, is het te verwachten, dat deze zaak nog wel eens in deze koiommen zal opduiken. EEN VEERTJE LOS EN 'N VEERTJE OELATEN 'n Los veertje was oorzaak, dat de hand rem van den door den verpleger L. J. V. uit L^osduinen bereden motor niet voMeed aan de eischen der wet Het scheen dat een los veeitje de oorzaak en het gevolg was. dat ook de vei pleger een veer het in den vorm van f 6 boete of 6 dagen. TE VELL HOOI OP ZIJN VORK. De heer H. J. L., chauffeur in betrekking bij den autobusondernemer van den dienst de Rijp—Aikmaai, had op 2 Novem ber in de schoolbus van half vijf twee passa giers méér opgepikt, dar. wettelijk was ver oorloofd. Het waren 'n paar reizigers, die weinig lust gevoelden om ki het gure weer op de bus van half 7 te wachten. Maar met zulke overwegingen h-bben de handhavers der wet niet te maken. Er werd dan ook op gelegd 8 boete of 8 dagen. HEI WAARLAND RAMT AMSTERDAM. De inwoner van Harenkarspel Com. D. was op 25 Juni zoo onhandig met ziin auto, komende van den Rijksstraatweg te Alkmaar in de richting Varnebroek, de linkei zijde van de bocht voor het borstbeeld van Geer- truida BosboomToussaint te nemen, waar door zijn wagen in nogal felle botsing kwant met het door den heer F. Zoetelief uit Am sterdam bereden moiot rijwiel, 'n lametijke schade werd aangericht en de onattente chauffeur voor den strafrechter gedaagd, al waar hem opgesierd onder de noodige ver maningen werd opgelegd 20 boete ol 20 dagen. Aangezien het uitzicht ter plaatse tamelrk slecht is, betreurde de ambtenaar het, dat „Truitje" aldaar geen dienst kon doen als verkeersagente en tiidig te waarschuwen voor het gevaar. MISPLAATST LICHT. De visschet Krijn BI te Egmond aan Zee, was in den nacht aan 't jutten geweest en had zijn weg per onverlicht rijwiel door het dorp genomen, waarbij hij werd gecalan- geerd. De ambtenaar merkte mopperig op, dat in Eguiond dikwerf het licht niet schijnt op de plaats waar het schijnen moet. Vonnis 1 of 1 dag. OVER 1 REDING CRISISZUIVELWET. De heer W. H., slager te Alkmaar, opende heden de met ongeduiu verwachten optocht der Crisiszuivelvetwet overtreders. De Crisiszuivelspijsvetwets-controleur, de B., had in het pakhuis van den slager ont dekt een ton, gevuld met 120 K G onverant woordelijk gesmolten spijsvet. De slager erkende grif en zeide: 't is overgehouden zelf gesmolten vet en de accijns is in den vorm van zegels betaald. Voorts doceerde de vak man nog dat men van de slagerspraktijk in den Haag nog geen flauw benul heeft. Het is onmogelijk om vet in voorraad te houden in tubetjes, zooals door het vetbesluit wordt voorgeschreven. Dan is dat vet binnen korten termijn onverkoopbaar. Het verzuim om in deze nieuwe materie, den controleur, die in deze vetfilm de regie voert, te dagvaarden, had aanhouding tengevolge. A.s. w eek dus optreden van den heer de Boer, die dan ook zijn licht zal laten spelen over een dusdanigen zaak tegen den make laar P. J. v. H. welke heer op 28 September in zijn kelder in voorraad had eenige pakjes spijsvet, oftewel margarine ongemerkt. De heer van 't H. verklaarde dat bedoelde pakjes oorspronkeliik op de emballage waren voorzien van zegels, doch hij had de verpak king, die vuil was, verwijderd. Deze beide vetwetzaakjes hebben we du» reeds in 't vet! HET ZWERVENDE BAKKERTJE. Door de politie te Uitgeest werd op Zon dag 29 October geconstateerd, dat in een door de wet verboden tijdsfip den winkel van bakker W. J. KI. werd verlaten door een

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7