Alkmaarsche Courant. MOORD OP ABBOTSHALL Oladionieuws ZeuilCelon aonoero n/i en derflgsft Jaargang. DONDERDAG 16 NOVEMBER Het Presto jaar! Een product voor dezen tijd! Een prima kwaliteit zeeppoeder voor slechts 7rct. perpaken vooralle doeleinden geschikt! Het beste wat de Neder- landsche Huisvrouw dit jaar geboden is! Ook voor UW huishouding: Presto! No. 271 1933 Vrijdag 17 November. HUvrsum, 296 M. (8.—12.—4 —8.— en 11.-12— VARA. de VPRO van 8.-11 en de AVRO van 12—4— uur). 8— Gra mofoonplaten. 10— VPRO-morgen wijding. 10.15 Trio Favoriet. 11.Causerie voor de vrouw. 11.20 Trioconcert. 11.40 Voordracht. 12 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gramofoonplaten. 2.30 Causerie mevr. Ida de Leeuw—van Rees. 3— Gramofoonplaten. 3.30 Uit het Carlton Hotel: Cornelius Codolban ert zijn orkest. 4— Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinde ren. 5.30 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 6.17 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gramofoonplaten. 7 10 Causerie over het Fascisme door dr. W. Banning. 7.30 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst m. m. v. A. de Booy. 8.Dr. W. Banning: Religieuze opbouw. 8.30 Gramofoonplaten. 9.Prof. dr. G. J. Heering: De kracht van ons geloof 9 30 Gramofoonplaten. 10— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10.15 Mej. A. Geyl: Shakespeare's Koning Lear. 10 45 Gramofoonplaten. 11.Orgelspel Joh. Jong. 11 3012.Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door den KRO) 8—9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Voo:r zieken en ouden van dagen. 12.15 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.Gramofoonpl. 3— 4Solistenconcert. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Srhlagermuziek. 5.Lezing. 5.30 Schlager- muziek 6.Causerie. 6.15 Gramofoonpl. 7 15 Causerie. 7.35 Gramofoonplaten. 8. Orkestconcert m. m. v. pianosoliste. Ca. 8.30 Vaz Dias. 9.Gramofoonplaten. Lezing. 9.30 Piano-recital. 945 Gramofoonplaten 9.50 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias en gra mofoonplaten. 10.4512.Schlagermuziek Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, berichten. 11.0511 20 Le zing. 12.20 Orgelcon-eri A. Bavnon. 12.50 HBC-dansorkest o.lv. H. Hall. 1.35 Nor- thvrn Studio-orkest o.l.v J. Bridge. 2.20 Vcor de scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3 5C Voordracht. 4.10 Giamofoonplaten 4.50 E. Colombo's -'eest 5.35 Kinderuur 6.20 Berichten. 6.50 Schumanvsonates. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8 20 „Matinée" fioorspel van P. H. Lennox. Muziek van L Woodgate. 9.20 Berichten en gramofoonpl. 9 50 S. P. B. Mais: The modern Columbus 10.10 G. Parkington-kwintet m. m. v. M •Middleton, alt. 11.10 Voordracht. 11.15 12.20 Dansmuziek door Harry Roy en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8 05, 12.50 —2.20 en 7.40 Gramofoonpl. 9.05 Radio- tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert uit Hotel Angleterre. 2.204.20 C. Riidahl's orkest m. m. v. solisten. 7.20 Kerk- concert o.l.v. Wöldike. 8.05 Hoorspel „Kleine man wat nu", naar Fallada van C. Her- mann. 9.50 Mandoline- i.uziek door het Braconv-Trio. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. ..Ritz". Langenberg, 473 M. 5.25 en 6.35 Gramo- ïoonplaten. 11.20 Dito. 12.55 Die fröhlichen Fünf 1 50 Gramofoonplaten. 3.20 Omroep orkest en solisten t l.v Kühn. 5.55 Mannen koor o.l.v. Breuer. 6.2^ Zie Deutschlandsen- der. 7 30 Künneke-concert o.l.v. den compo nist. 10— Gramofoonplaten. 10.20 Omroep orkest o.l.v. Kühn. Rome, 441 M. 7.35 Letlandsche muziek. 9 10 Radio-tooneel. 9.3510.20 Variété Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemani,. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o l.v Kumps. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Om roeporkest o.l.v. André 8.50 Radio-tooneel. 9 50—10.20 Vervolg concert. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André 6.35 Gramofoonplaten. 7.20 Zang voordracht 8.20—10.20 Symphonieconcert m m v solisten o.l.v. Jean Kumps. Zeesen, 1635 M. (Deutschlandsender). 6 20 Rijkszending: Ludwig Spohr program ma. 7.30 Zie Langenberg. 9.20 en 1005 Berichten 10.20 Reportage v. d Zesdaag- sche te Berlijn 10 30-11.50 Populair con eert door bet Emdé-orkest te Leipzig GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Vrijdag 17 November. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen Lijn 3: Daventry 10.3524. Lijn 4: Langenberg 10.35—19.20, Luxem burg 19.20—24. VERDUISTERING VAN 37.000. Voor de rechtbank te Rotterdam is gister de zaak behandeld tegen den 19-janger. koopman J. C. V., uit Rotterdam, gedeti neerd. die op 21 October van het vorige jaar, '37.000 gulden verduisterde, welke hij voor Compagnie Continentale d'Importation, in wier dienst hij was, had geïncasseerd Hij ïad het geld overhandigd aan H. van den L., die het op zijn beurt weer aan W M B. had doorgegeven. Voorts waren in deze zaak nog betrekken, de kantoorbediende W P. H. de koooman J. T. V. had zijn misdrijf gemaskeerd, door te fingeeren te zijn bestolen in het postkantoor Van het geld waren, naar men zich zal her inneren, allerlei zaken op touwgezet, waar van een graanhandel het centrale punt vorm- ten Detective verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A C. S. lo „Nu, ik verschil van opinie. Zij ziet er niet alleen anders uit, maar voelt ook anders Ik merk zulke dingen op. Ik ben zoo psy chisch, zooals je weet!" Boyd grinneke over de grappigheid, maai keek met groote aandacht, toen Anthony een mes open maakte en het blad stuk in het slot van de middelste schrijftafella. „Ik denk", zei Anthony, „dat dit een van die oude knipsloten is. Aha, dat is het". Hij trod de la open. „Nu, was die vlek anders? Voila? Zij is 't." Boyd loerde over Anthony s schouder. De la was een lange, over de geheele diepte van de taiel. Er lagen schriften in, pennehouders beschreven blocnotes, en, achterin, een sta peltje papier en enveloppen. Op het witte oppervlak van de bovenste envelop was een 'donkere, bruinroode vlek, ongeveer van de grootte van een gulden Boyd bekeek haar aandachtig. „U hebt gelijk, sir!" riep hij uit. „Het is bloed, dat is duidelijk. Ik begrijp, wat u wil zeggen. Dit is nog niet heelemaa» droog. Het moet gedruppeld zijn door dien barst, waar de vlek is. die u wees. En de plaats van die vlek is juist daar, waar het hoofd van den H De politie heeft, ofschoon reeds verden king koesterend, eerst laat kunnen ingrijpen en tot aanhouding van verdachten kunnen overgaan, doordat bewijzen ontbraken Eerst toen de combinatie uitgaven deed, die zij zeker niet zou kunnen verantwoorden, kreeg oolitie houtvast Na uitvoerig verhoor van getuigen en verdachten eischte het O. M ten aanzien van van den L. en B. ieder één jaar, en tegen en T. anderhalf jaar gevangenisstraf. VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. DE DRANKVEREERENDE LOOPKNECHT. De 19-jarige expeditiebediende Jacob H. fn dienst van de distillateurs firma Schermer te Hoorn, was zoo vrij geweest de overwin ning van zijn geliefd voetbal-team ter ge legenheid van een zegenrijke kampioenmatch te vieren met 'n paar flesschen brandewijn, die hij uit den voorraad van den patroon had weggenomen. Hij stond thans voor die brutaliteit terecht. Ziin betrekking had hij bereids al ingeboet. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak: 15 boete of 15 dagen ART. 247. De bejaarde koetsier Hendr. S. te Alkmaar maakte zich schuldig aan een misdrijf, straf baar gesteld bij art. 247 strafrecht. Besloten werd in deze zaak nadere instructie te ge lasten en de affaire te verwijzen naar den rechter-commissaris ter fine van rapport. DE KLEINE OPLICHTER. De 19-jarige Corn. Th. Dr. uit Haren- carspel, die te Heer-Hugowaard een ober had misleid door hem ter voldoening van een gemaakte verteering een Belgisch 5 fr. stuk in zijn hand te moffelen, stond in September wegens oolichting terecht en werc nu verder onderhanden genomen met 't resul taat. dat hij werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen, benevens 'n extra benefietje in den vorm van 3 maanden gev. voorwaarde lijk met 3 lang niet malsche proefjaren. VERZET. De kleermaker Dirk R.. niet aanwezig, had zich op 6 Juli in dronkenschap heftig verzet tegen den politiedienaar Flapper te Schagen Hij had den verbalisant ook nog in 't gelaat gestompt, wat allerminst te pas komt. Hem werd een jasie aangemeten, pasklaar ge maakt voor den prijs van 50 boete of 50 dagen. DURE PEULTJES EN WORTELEN. Een niet-verschenen opgeroepene uit Anna Paulowna, met name Joh. Pert. T., had de vrijheid genomen eenige door den heer H op 't Veld gezaaide en opgekweekte peul vruchten en worteltjes baldadiglijk te ver nielen. Blijkbaar bestaat er tusschen kweeker en vernieler een of ander onaangename kwestie over huurrecht. Eisch en vonnis f 25 boete of 25 dagen en 50 schadevergoeding aan den heer Op 't Veld. RUW AANGELEGDE VISCHVENTER EN VOETB ALtNTHOUSIAST. Een 28-jarige Hoornsche vischventer Ger rit v. d. B. maakte zijn complimentje voor den Pol.-rechter naar aanleiding van het feit, dat hij den getuige Marinus Hart een schop had toegediend, die hem bewusteloos deed ineenzinken. Deze getuige was thans weer goed bij de pinken en stelde zich voor vermoorde neergevallen moet zijn, als hij in zijn stoel zat en van achteren getroffen is „Precies", zei Anthony. „En na de eerste van die slagen op het hoofd met Hoode be wusteloos geweest zijn zoo niet dood Ergo, als hij den eersten slag kreeg, hier zit tend, zooals het blijkt, dat hij zat, dan was er geen gevecht. Iemand blijft niet aan zijn schrijftafel zitten om zich te verzetten tegen een man, van wien men begrijpt dat hij moordplannen heeft, nietwaar? Wat waar schijnlijk gebeurde, is, dat de moordenaar die nooit daarvoor door Hoode werd aange zien achter hem kwam, toen hij hier za* één slag gaf of al die slagen, en toen het lichaam naar den haard sleepte om het tooneel van een geleverd gevecht, dat hij daarna in elkaar ging zetten, waar te maken Hij moet een slimme duivel zijn, Boyd. Er is ..nergens een vlek op het karpet tusschen hier en den haard. Er zou ook geen oo de schrijf tafel geweest zijn als hij niet toevallig ge spat h?d." De detective knikte. „Ik ben het heelemaal met u eens, sir." Maar Anthony luisterde niet naar hem Dat „verkeerde", dat er op de een of andere wijze was, verontrustte hem weer. Hij greep naar zijn hoofd, vergeefs trachtend vast te stellen, wat de oorzaak van dat gevoel was Bovd probeerde weer N-1" wpten wn in ent „Nu weten wij in geval een beetje meer, sir. Iets om over ----- dank zij u. peinzen, om zoo te zeggen I Anthony keerde weer naar de aarde terug „Ja, ja," zeide hij. „Maar luister nog Bovd. Ik heb nog meer te .zep,en. niet, >t is werkelijk zoo Dit «s het Aangeno men de betrouwbaarheid als getuige als loopknecht bij een wasscherij. Het feit was gepleegd ter gelegenheid van een op Juli gehouden voetbalwedstrijd, welk edel volksspel wel eens motieven geeft tot straf rechterlijk ingrijpen. Ook hier was gevoch ten op het terrein van den wedstrijd op den Buitenluiendijk. waaraan de sportieve sup porter en vischventer ijverig deel nam. De vischventer ontkende echter alle animositeit. Eisch 15 boete of 15 dagen. Vonnis con form. DE BROEDERSTRIJD WERD VOORTGEZET. Bezwijkende harten Thans was het weer een broeder van den vorigen comparant, de machinezetter Christiaan v. d B te Hoorn, welke heer op den bewusten 7 Juli, ter gelegenheid van de „geruchtmakende voetbalmatch op den Bui tenluiendijk eveneens aan den algemeenen broederstrijd had deelgenomen en een broe der van den vorigen getuige M. Hart, ge naamd Jan Hart, met een klomp, althans een niet mollig voorwerp, op het hoofd had ge slagen, zoodat Jan Hart alle sterren van het firmanent 'n two step zag dansen. In het hospitaal voor neergeslagen voetbalminnaars werd hij daarop afgewasschen en verder door de eerste^ hulp-deskundig verzorgd Requisitoir 25 boete of 25 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN GARAGEHOUDER IN GEBREKE Aan den garagehouder Adr. de J. uit Wor- merveer was ten laste gelegd, dat hij zeke ren T. Tesselaar een auto had doen besturen met een onjuiste wegenbelastingkaart. Het was een tamelijk verward gevalletje, volgens verdachte was de auto niet zijn eigendom, maar van zekeren heer Blokland, op wiens naam de kaart stond. De zaak werd aange houden tot 27 Nov. ten einde ook de niet ver schenen getuige Tesselaar, alsmede mijnheer Blokland te hooren. EEN BEDRIJVIGE BEDRIJFSLEIDER. In den nacht van Zondag 17 Juli had de bedrijfsleider v. d. K. te 't Zand ook den politierechter meer werk bezorgd, door den landbouwer H. Bakker uit zijn bed te kloppen teneinde hem eenige stompen tegen het hoofd toe te kunnen dienen. Het was een heele nachtelijke consternatie in de stille woning. De heer Bakker had reeds meer last van den bedrijfsleider, die thans terecht stond, ondervonden. De achtergrond van het drama was een mesthoop! Vonnis 40 boete of 40 dagen. EEN ONRUSTIG BURGER. De 22-jarige koopman Mathijs Bouke VI., verblijf houdende te Bovenkarspel was heden de held in niet minder dan drie tegen hem aanhangig gemaakte strafzaakjes. In de eer ste plaats had hij op een sportnachtfeest te Wijdenes in de zuurkraam van C. Gerver een sier-zuurflesch, die het interieur van bedoel de zuurkraam een zekere comfort verleende, in een aanval van kwaadaardigheid stukge gooid, althans beschadigd. Voorts had hij een zekere heer D. A. Rooker, caféhouder te Enkhuizen, baldadig met een caféstoel ge worpen en pijnlijk geraakt en ten slotte zou hij den gemeenteveldwachter Th. Baas van Grootebroek eenige laag bij de grondsche scheldwoorden hebben toegevoegd. De heer Mathijs Bouke V., 'n stevig gebouwde West fries, had in de verfrisschingsgelegenheid van Gerver met elkaar een schade van 3.90 veroorzaakt en toonde zich bereid deze scha de te vergoeden. De heer Rooker had zich de ontevreden heid van Mathijs op den hal gehaald, omdat Rooker hem ter gelegenheid der kermis te Enkhuizen den toegang tot zijn lokaal had geweigerd. Rooker diende een rekening in wegens beschadigde kleeren tot een bedrag van 7. Het bleek later dat beide heeren nog eens gezellig over den grond hadden gerold. De heer Baas tenslotte, verklaarde zich door de geïncrimineerde woorden: schorem ploert en groote bandiet, ambtelijk beleedigd te hebben gevoeld. Geen wonder! Verdachte werd reeds ettelijke malen ver oordeeld. De officier requireerde tegen dezen A-so cialist 50 boete of 50 dagen hechtenis ter zake de culuminatie van strafbare feiten. Uit spraak conform eisch met toewijzing der vor dering van den heer C. Gerver. HET HOUDT NIET OP! De bejaarde heer Cornelis P., 'n tot den bedelstaf geraakt landbouwer uit Oud karspel, thans verblijf houdende in het huis van bewaring, ook al wegens veroordeelin gen ter zake beleedigingen van den heer Keeman, betaalmeester te Noordscharwoude stond nu opnieuw terecht wegens aan het adres van de heeren Kooy en Keeman in woord en geschrift uitgebrachte beleedigin gen. te Poole, den ouden bediende, weten wij dat de moordenaar deze kamer niet binnen kwam door de deur. Ook kan hij niet, zooals jij hebt verklaard, den schoorsteen gebruikt hebben. Blijft het eene raam, dat open was Let op, o Boyd, dat dat raam heelemaai zichtbaar is voor iemand, die aan de schrijf tafel zit. Nu kan iemand niet door een raam in een kamer komen, op een. afstand van on geveer twee meter van een man, die aan de schrijftafel zit, zonder de aandacht van dien man te trekken, behalve wanneer hij in slaap is." „Ik zou niet denken, dat Hoode in slaap was, sir." „Juist. Het is bekend, dat Hoode een har de werker was. Verder, als ik mij niet ver gis, was hij meer dan ooit den laatsten tijd aan het werk voor de nieuwe Angora- overeenkomst. Ik geloof, dat wij het voor ze ker kunnen aannemen, dat hij niet in slaap was, toen de moordenaar door dat raam bin nen kwam. Dit brengt ons tot iets van groote beteekenis, n.1. dat Hoode niet verrast was door het binnenkomen van den moordenaar Boyd krabde zijn hoofd. „Ik ben bang, dat ik u niet heelemaal kan te pakken krijgen zooals de Amerikanen zeggen, sir Anthony keek hem vriendelijk aan „Om duidelijker te zijn, zal ik het zoo zeggen: (I) hij verwtchtte den moordenaar echter nieuurlijk niet in die kwaliteit en ver wachtte, dat hij op deze wijze zou binnenko men; óf (II) verwachtte niet, dat hij op deze wijze zou binnenkomen, maar, verbaasd op kijkend zag hij iemand, die, ofschoon binnen gekomen langs dien ongewonen weg, toch zoo'n goede bekende was, dat hij Hoode niet, INDERDAAO «v NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Den heer Keeman had hij per briefkaart verweten, dat hij 1000 van zijn vrouw had afgeperst en den heer N. Kooy, koopman te Noordscharwoude, had hij te Broek op Lan- gendijk ten laste gelegd, dat hij 7 wagons tooi van hem had ontstolen en zijn dochter van zijn geld dokter was geworden. De heer Keeman vond het optreden van verdachte zeer onaangenaam. Voortdurend wordt hij door hem lastig gevallen. Hij was al eens ter verantwoording geroepen door mr. Smal, doch na gehouden conferentie had mr. Smal met zijn uiteenzetting genoegen ge nomen. Een zwager van verdachte, de heer v. Liet, getuige a décharge, kon geen verklaring ge ven omtrent de beleedigingen, doch naar zijn meening was verdachte de bedrogen man De officier betoogde, dat wat er ook is voorgevallen, beleedigingen nimmer geoor loofd zijn en vorderde tegen dezen onverbe- terlijken ouden heer 1 maand gevangenis straf. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 14 November 1933. PLATTELANDS FLESSCHENTREKKERS Het niet ter zitting aanwezige echtpaartje Huib de J. en Pkter P wonende te Kolhorn onder Winkel bleek zich te ontpoppen als een stelletje flesschentTekkers, bezield met groote brutaliteit. Aan deze brave echtelieden was dan ten laste gelegd de heer G. Brouwer, timmerman te Winkel, te hebben opgelicht voor een ijzeren dakbedekking en 'tl deur. De heer Roggeveen te Schagen werd met een mooi smoesje in den nek gezien voor 'n kast en het derde slachtoffer was de firma Meijer te Alkmaar, die aan Pietertje P. leverde op crediet een elegante Damesmantel, doch ook nimmer een cent van de koopprijs had gezien. Natuurlijk was dit maar 'n klein staaltje van hun flesscnentrekkerskunst, want brigadier van Ens had een onderzoek inge steld en kon een geheele v. aschiijst van der gelijke flesschentrekkerij aan de rechtbank overleggen. De officier memoreerde met dankbaarheid het nieuwe strafwetartikel 362 A, waaraan heel veel behoefte werd gevoeld en dat gele genheid gaf ook tegen dit bedriegelijke echt paar, tevens -er algemeene prevestie, te requi- reeren een strenge straf. Gevorderd wend tegen dc echtgenoot 2 maanden en tegen de vrouw als gangmaak ster 4 maanden gevangenisstraf. DE STRIKKFR VERSTRIKT. De visscher in gedwongen rust, Pieter Gl., als zijn aanschijn niet bedriegt, 'n kern gezonde knaap, huisvader met één kiaaiende baby, legt zich, bij gebrek aan nuttiger ar beid. ook al toe op den konijnenvangst door middel van de langzaam moordende strikken en was deswege door den kantonrechter ver oordeeld tot 15 boete of 15 dagen met de gebruikelijke verbeurdverklaring der in beslag genomen worg wurg-werktuigen. Hoewel de straf niet zwaar was te noemen, had Engel toch nog eens zijn geluk beproefd door tegen het vonnis te appelleeren. Maar hij ont brak heden bij de nummering en dus was deze kous al heel gauw af. Bevestiging van het vonnis was het parool des officiers. ZIJN LAAJSTE KRUI1 VERSCHOTEN? De 26-jarige metaalbewerker Nic K„ voor heen te IJmuiden en thans te Egmond aan Zee in garnizoen, schijnt niet afkeerig van 'n gestroopt konijntje en werd op 23 Febr. j.1. omtrent half elf in den morgen door de jacht opzieners Koelewyn en de Winter in de duinen van jonkheer Six aangehouden en gaf alstoen op genaamd te zijn Bertus van der Schans. De jrchtopziener ver trouwden echter den heer K. niet ten volle en zou Bal de Winter eens gaan informeeren op het geme -ntehuis te Egmond aan Zee naar de bestaansmogelijkheid van dezen Bertus v. d. Schans, wonende te Velsen, Zeeweg 69 De arrestant werd intusschen achter gelaten onder de hoede van collega Daan Koelewijn, doch vermoedelijk was zijn geweten niet al te zuiver en het gelukte hem in een onbewaakt oogenblik de plaat te poetsen. Zijn indentiteit bleef echter niet verborgen en zoo stond genoemde plaatwer ker op 31 Maart voor den kantonrechter ter zake overtreding art. 461 strafr. en opgeven van een valschen naam. Hij ontkende stellig de bewuste persoon te zijn geweest. Op gemelden datum en uur bevond hij zich te IJmuiden iri het gebouw van den Metaalbe- werkersbond om zijn steunkaart af te laten stempelen en hij toonde ook werkelijk een dusdanige kaart, waarop was afgestempeld. Een nader onderzoek werd alsnu gelast en de behandeling der zaak op 28 April voort gezet. Alstoen werd onder meer gehoord de 17-jarige kantoorbediende mej. Louise Boe ting, die dan bedoelde kaart zou hebben ge stempeld Het verhoor echter gaf den schijn, of dit meisje eenigermatc was geïnstigeerd, althans de ambtenaar was zeei verontwaar digd, noemde deze poging geraffineerd en vorderde 15 boete oi 15 dagen voor het loopen over verboden grond en f 25 boete of 25 dagen ter zake he' opgeven van een val schen naam. Op 12 Mei werd verdachte bij schriftelijk vonnis veroordeeld tot 2 X f 10 boete of 2 X 20 dagen hechtenis. De ver oordeelde gaf echter den strijd nog niet op en kwam in hooier beroep, heden in behande ling genomen. De twee verbalisanten, bene vens brig.-tit. G. Minnee en mej. Louse Boelens werden als getuige gehoord. De spulleties der jachtopzieners waren echter ter dege in orde en hun verklaringen pertinent. De stempelkaarten spraken ook al niet in zijn voordeel. Rijksveldwachter Minnee had uit het signalement K. herkend. De officier vond dan ook geen nieuwe ge zichtspunten en requireerde bevestiging. EEN HOPELOOS GEVAL De 63-jarige sigarenmaker Nicolaai B„ is niet gevaarlijk voor de gemeenschap, alléén voor zich zelf! Hij zal zelfs de meest begeerlijke soepkip nooit eenig leed berokke nen, maar is een doorgewinterde likkebroer, voortdurend in con'lict met de, een dusdani- gen buitensporigen dranklust niet duldende drankwet. De kantonrechter verwijst hem voortdurend naar de schans, welke rechter lijke beslissing door de Natte maar matig wordt geappricieerd, want de buffetten in de boerderij zijn zéér onvoldoende geoutilleerd. Ten einde deze ramp te voorkomen, maakt Klaas gebruik van alhe beschikbare reclits- of tenminste niet lang, van zijn stoel kreeg Ik voor mij geloof, dat hij heelemaal niet op stond. Is dit alles niet goed gezegd, Boyd'" „Meer dan dat, sir. Ik denk, dat u het bij het rechte eind heeft. Ik ben een stommeling geweest Boyd was teneergeslagen. „Van de twee veronderstellingen, die u gaaft. om zoo te zeggen, is naar ik meen, de eerste juist De moordenaar was een buitenstaander, maar iemand, die de overledene verwachtte en dior dien ingang." „En ik," zei Anthony, „neig sterk naar mijn tweede theorie: een goede bekende, die op ongewone wijze binnen komt." Bbyd schudde zijn hoofd. „U kunt het haast niet gelooven, sir." zei hij plechtig, „maar sommigen van die groote heeren spe len grappige speletiesl. Ik ben nu meer clan twintig jaar in C.I.D. en ik ken het." „De fout, die je in dit geval maakt, Boyd" zei Anthony, „is, dat je denkt, dat het is als in alle andere gevallen. Door het weinige, dat ik van deze zaak begrepen heb, denk ik. dat het meer lijkt op een roman dan het wer kelijke leven, dat meestal saai is en bijna nooit waar. Wat ik je straks al vroeg, lees je ooit detective-verhalen? Gaboriau, bij voorbeeld?" „Goede hemel, nooit!" sir!" glimlachte de werkelijke detective. „Je moet het doen." „Vergeef mij, sir. maar u bent zelf in dit spel een baas, en 't verwondert mij, om zoo te zeggen, hoe u op kunt hebben met al die detective-onzin." „Ik een baas? Ik?" Anthony lachte „En ik voel mij zoo waardeloos, alsof ik Sherlock Holmes was die een geval van Le- coq tracht op te lossen." Hij bracht zijn hand aan zijn hoofd. „Er is iets in deze ka mer, dat mij benauwt! Wat is dat vervloek te iets! Boyd, er- is iets verkeerd", op deze bezoedelde plek, dat vertel ik je!" Boyd keek verschrikt. „Ik weet niet, wat u bedoelt, sir." Dan, om dezen zonderling een beetje op te wekken, voegde hij er bij: „Och, als de meubelen ons maar vertellen konden, wat zij gistereravond zagen!" „Dat zei ik al aan de klok," zei Anthony knorrig. Toen plotseling: „De klok, de klok! Grootvader vertelde mij heusch wat! Ik wist dat ik iets gezien of gehoord had, dat vol maakt verkeerd was, kranzinnig. De klok! Goede hemel! Wat een stommeling om er niet eerder aan te denken!" Boyd werd ongerust. Zijn toon was kal meerend. „Wat bedoelt u met de klok, sir?" „Zij sloeg. Herinner je, dat ze begon toep jelui het lijk weghaalden?" „Ja." Boyd was een en al verbazing. „Hoe laat was dat?" „Wel, elf uur, natuurlijk, sir." „Ja, dat was het, mijn slimme vos! Maaf grootvader zei twaalf. Ik was bezig aan iets anders te denken. Toch moet ik, onbewust, de slagen geteld hebben". „Maar maar bent u er zeker van, dat ze twaalf sloeg toen" Boyd keek naar de oude klok „toen zij elf uur aanwees? Anthony liep de kamer door, opende de glazen deur van de wijzerplaat, en zette de wijzers vijftien minuten vooruit. Zij ston den vooruit. Zij stonden toen op twaalf. ..Bong!" sloeg de klok. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5