DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY yxaoiitciaai Tlieums BROEK OP LANGENDIK. WARMENHUIZrN. HEERHUGOWAARD. middelen om tijd te winnen en althans s echts te hangen aan de laatste galg. Ook h*oen verscheen hij dan weer voor het meer voudig toMege met liefst twee appèlzaken in verband met veroordeelingen ter zake over treding art. 453 van strafrecht, een artikel dat in de kringen der getrainde pimpelaars alles behalve populair is. Hij werd thans ju ridisch bijgestaan door mr Prins, maar deze verdediger kon niet meer rrerende klanken aan zijn oratorische leer ontlokken dan de appèllant zelf. De heeren kennen echter den armen zwakkeling en de officier wien de hernieuwde kennismaking met den heer B geen onverdeeld genoegen gaf, requireerde bevestiging van de reeds zeer clemente von nissen. Mr. Prins deed nog een goed woordje voor Klaas en beval hem aan voor de r.-k. reclasseering die bereid is hem nog eens on der toezicht te nemen. Subsidiair stelde plei ter voor uitstel van executie. NAAR VEENHUIZEN. De 26-jarige bij de Alkmaarsche Recht- fcank welbekende Hagenaar Joh. Z., laatst wonende te Den Helder en thans „ingezete ne" van de strafgevangenis te Scheveningen als gevolg van een veroordeeling voor ande re strafbare feiten, we vermeenen rijwiel diefstallen, was thans bnder pQju'tiegeleide overgebracht naar Alkmaar, teneinde terecht te staan wegens het misdrijf strafbaar ge steld bij art. 426 (3) wetb. v. strafr. Het is duidelijk dat deze materie met gesloten deu ren werd behandeld. Gerequireerd werd hechtenis voor een tijd van 3 dagen en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. VERDUISTER AAR EN SCHRIFT- VERVALSCHER. De 28-jarige ex-administrateur der verze keringsmaatschappij „Het Groene Kruis", Ferdinand H., vroeger te Alkmaar, thans te Den Haag had aan de bestuurderen dezer maatschappij geen reden gegeven tot bijzon dere tevredenheid, zooals bleek uit het min der eervolle feit, dat hij terecht stond ter zake verduistering van 60 en 45 ten na- deele van een der verzekerden C. Boele te Voorburg, benevens het opmaken, valschelijk «nderteekenen met den naam C. Boele en ge bruikmaking van eenige kwitantiën, ten doel hebbende de gepleegde verduisteringen te be mantelen. In deze zaak waren als getuigen a décharge gedagvaard de heeren C. Boele, H. Hoekmeijer en M. N. Burking. Door den verdachte, die volgens eigen op gaaf met elkander een maandsalaris verdien den van 250, werden beide strafbare feiten erkend. Ook betuigde hij zijn leedwezen over het gebeurde en beweerde dat omstandighe den, waarover hij niet verder wenschte uit te Wijden, hem tot het plegen dezer fraude had den geleid. De 50-jarige aannemer Corn. Boele uit Voorburg, verzekerde bij het „Groene Kruis" had recht op uitkeering van hiervoren ge noemde bedragen, doch hij had deze niet ont vangen en de hem getoonde kwitanties niet geteekend. Voorts verklaarde de heer H. Hoekmeijer, procuratiehouder te Alkmaar, een en ander omtrent de gevoerde administratie en den re- «el der schadebetalingen bij het „Groene Kruis" verdachte had de bedragen ontvan gen bij den heer Burking, kassier der maat schappij volgens verdachte via den héeT Hoekmeijer. Door den heer Burking werd een en ander, zoover hij zich zulks kon her inneren, bevestigd. Door verdachte werd aan gevoerd, dat de kassier persoonlijk niet de kwitanties onder de oogen had gekregen. Het bleek echter dat de kassier later, toen verd. niet meer in functie was, bedoelde kwitanties wél had gezien. „Hoe zijn uw financieele omstandigheden tegenwoordig"? vroeg de officier aan ver dachte. Heel slecht, antwoordde verdachte. Hij was momenteel zonder employ en dus .zonder inkomsten. Ook voerde hij nu een echtscheidingsproces en hij deelde voorts aan den president mede dat hij officieel geen ont slag had gekregen van den directeur. De officier releveerde de omzetting der feiten, die in afwijking waren van de gewone oplichtingsgevallen. Het was voorts zeer moeilijk de juiste strafmaat te requireeren te gen een verdachte, die zich in raadselen hult. Hij moest zich dus bepalen om in deze ern stige misdrijven te recjuireeren 6 maanden ge vangenisstraf, daarbij rekening houdende met het blanco strafregister van verdachte. Verdachte verzocht clementie. HIJ PROFITEERDE ER OOK VAN! De 23-jarige smidsknecht Bastiaan K. te Den Helder thans te Alkmaar afgezonderd, stond terecht in kwaliteit van begunstigde met betrekking tot eenige rijwieldiefstallen, door zijn vrienden Entjes en Koningstein ge pleegd. Zoo had hij -ten geschenke ontvangen een rijwielplaatje, behoorenden bij een door 'Koningstein bij het gebouw der r.-k. jonge- lingsvereeniging gegapt rijwiel. Voorts een buiten- en binnenband van een ander door Etjes gestolen karretje. In de bottelarij van Koningsteijn had Bastiaan het rijwielplaatje ontvangen. De banden behoorden bij een rij wiel, door Entjes bemachtigd. Door de officier werd tegen verdachte, reeds in 't vorige jaar voorwaardelijk 10 maanden gevangenisstraf wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden veroor deeld, gerequireerd 5 maanden gevangenis straf. Mr. Zeegers, toegevoegd verdediger van verdachte, drong aan op een minder over vloedige strafmaat en verzocht op diverse gronden een clement vonnis, b.v. niet meer dan 2 maanden zoo mogelijk door te brengen in Veenhuizen, daar zijn cliënt het in de cel niet uithoudt. EEN ZWIJNTJESMERKJAGER. DE DIEFSTALLEN BIJ DE ST. JOZEPHSKERK. De 25-jarige, thans gedetineerde schilder Anth. Franciscus M. te Alkmaar, is blijk baar niet zoo fel belust op rijwielen, maar heeft meer zijn attentie gevestigd op rijwie'- plaatjes, misschien uit de overweging, dat een klein winstje, 'n zoet winstje is. Maar ook kleine winstjes hebben hun gevaren, al thans de heer M. bevond zich heden in de minder gunstige conditie als logé in het huis van bewaring en stond thans, uitge- doscht in het meer soliede dan sierlijk costuum, dat het rijk voor zijn tijde lijke pensiongasten welwillend disponibel stelt, voor zijn rechters. Ten half 4 was deze zaak op het repertoire gebracht, doch de absentie zonder eenige ken nisgeving van den toegevcegden verdediger van den verdachte, mr. Arnold Veltman uit den He'der gaf eenige stagnatie, aar zien mr. Zeegers, die zich bereid verklaarde als lemplacant dienst te deen, was genoopt eeni- gen tijd te besteden aan de bestudeering van het dossier. Nadat de verdediger zich met bekwamen spoed op de hoogte hrd gesteld van de be scheiden, kon met de definitieve behandeling worden aangevangen. Volgens dagvaarding dan, zou de verdach te heer M. op verschillende tijdstippen in September op het terrein van de St. Jozephs- kerk hebben ontvreemd een aantal rijwiel plaatjes, toebehoorende aan bezoekers van deze parochiekerk. De bezetting van een kleine kleuterschool vulde de getuigenbank, omdat aanvankelijk verdachte alle schuld ontkende en het bewijs dus door getuigen moest worden gecon strueerd. Achtereenvolgens werden dus als getuigen gehoord eenige kinderen, die de kerk hadden bezocht en bij die gelegenheid het rijwielplaatje van haar bij de kerk geplaatste fiets hadden gemist. Op 8 en 9 September had de plaatjesroover voornamelijk zijn slag geslagen en verschillende kinderen hadden daar een man rond zien scharrelen. Recher cheur v. d. Burg had een uitvoerig onderzoek ingesteld, dat veel had meegewerkt om den verdachte tot erkentenis te brengen. De ver dachte erkende echter zorgvuldig niet meer dan hem tenlaste was gelegd. Zekeren heer N. D. A. de Jong, die verder niet gehoord behoefde te worden, dank zij de meer coulan te houding van verdachte, had de rijwiel plaatjes in een plantsoenboschje gevonden Andere plaatjes waren in het privaat gedepo neerd. De officier bracht verdachte een beperkten lof voor zijn blijk van toenadering, doch had het nog voordeeliger voor hem gevonden, als hij zijn erkentenis volledig had aangevuld. Tegen M., die vroeger reeds eenige malen was veroordeeld, requireerde de officier één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Mr. Zeegers stak hierop van wal, bracht •de lichtpunten door hem in dien korten tijd verzameld, naar voren en concludeerde een minder ernstige straf. Overigens had verd de wensch te kennen gegeven, de gevangenis te willen ingaan, dan was hij onder dak. Mr Zeegers opperde het denkbeeld hem dan al leen voor den winter onder dak te houden Voegen wij er ter completeering nog bii, dat mr. Zeegers in zijn onderhoud met zijn on- verwachten cliënt hem door 'n ernstig verma nend woord had weten te bewegen, zijn schuld te erkennen. Uitspraak in alle zaken a.s. Dinsdag. HEILOO. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De V.V.V. hield Dinsdagavond jaarver gadering in café van Gemeren. De voorzit ter, de heer A. Roest, opende, heette welkom en sprak zijn teleurstelling uit dat het bezoek niet grooter was. Het is echter overal het* zelfde. Spr. wees op Alkmaar waar maar een 30-tal leden aanwezig waren. De heer Dijksen bracht 't jaarverslag uit. Er werden 7 bestuursvergadering gehouden, waarin steeds naar voren kwam hoe de bloei der V.V.V. te bevorderen Aangewezen op de leden en het gemeentebestuur kunnen we niet op die medewerking bogen die noodig is. De heerschende crisis zal mede een gevolg zijn dat de gelden niet zoo ruim vloeien, doch noodig is aller medewerking. Het ledental is 120, een te klein getal. De medewer king van de pensionhouders is miniem. Het gemeentebestuur beknibbelde nog op de sub sidie van 250 een 60. Het bestuur wil dan ook graag dat de betweters hun plaats innemen om de volgens hun niet goed uitge voerde zaken aan hun beleid over te laten. Vast staat dat als er geen medewerking komt het bestuur heen gaat. De ongemotiveerde critiek beneemt alle lust tot werken en eens gezind werken voor de bloei der V. V. V., ook in het belang der gemeente is noodig. (Applaus). De heer van Diepen (oud-secre taris), kon niet begrijpen dat de muziekuit voering zooveel geld kostte. Wanneer men een beroep op de burgerij deed om het nacJee- lig saldo van den uitgegeven folder goed te maken, dan moest men het vroeger doen en niet als men ontdekt, dat er tekort is. De se cretaris zeide dat er gezegd wordt „als we een goede muziekuitvoering geven" kost het veel geld. De voorzitter gaf toe dat men be- ttr voor dien tijd een bijdrage had kunnen vragen. De heer Hopman (oud-voorzitter), zeide dat het jaarverslag juist weergeeft zooals de zaak is. Spr. vroeg of er geen po ging is gedaan om het gebouw voor Sport en Kunst aan de gemeente te verkoopen Eerst daags heeft de gemeente toch een gebouw noodig voor de door de wet voor te senrijven lichamelijke opvoeding. De voorzitter antwoordde ontkennend. Men kent zoo zachtjes aan het standpunt van B. en W. wel, zij meenen dat het beter is dat een vereeniging het gebouw beheert! De heer Zwaag bracht het financieel ver slag uit. Op het einde van het boekjaar was er 93 in kas. De totaalcijfers zeggen niet veel omdat de penningmeester zelf geld moet geven om de betalingen te doen! In de com missie nazien rekening werden benoemd de heeren de Vroom en Schotvanger. De heer Visser gaf een verslag van het ge bouw voor Sport en Kunst. De ontvangsten waren 500.50, uitgaven 533.90, nadeelig saldo 24.40. Hierover ontstond een geani meerde bespreking, die elk jaar terug komt Hoewel er niets afgeschreven is, toch een te kort. De commissie van beheer, bij monde van den heer Groot zeide dat besloten is een ver loting te houden, voorts zal de schoonmaker moeten verdwijnen. De vereenigingen moeten het gebouw zelf schoonmaken, anders kan 't niet. De bestuursleden zullen het wel bespre ken. doch zoo zal het moeten En ook de ge meente zal meer moeten betalen. Bij de ge houden bestuursverl-g W€rcj de ^eer W Visser herkozen. B n werd een nieuwe rooster op te maken dat er eigenlijk 3 bestuursleden moeten aftreden. Bespreking propaganda-actie. Dit voorstel werd uitvoe rig besproken. De heer van Diepen meende dat de actie van het bestuur moet uitgaan. Daarom is het bestuur uitgebreid tot 7 leden. De heer van Gemeren zeide oat hij liever zoo min mogelijk leden had, het zat niet in de kwantiteit doch in de kwaliteit! Besloten werd op 12 December a.s. een propaganda- avond te houden. De heeren van Gemeren en ten Bruggecate boden belangloos hun mede werking aan. Ook werd besloten propaganda te maken voor uitbreiding ledental. De rondvraag leverde veel op. De heer van Diepen wilde graag in de uit te geven folder foto's van hen die aan den wedstrijd deel na men. Het bestuur had tegenover hen min of meer verplichting. Het bestuur zal het over wegen, doch cliché's kosten geld. De heer Groot gaf in overweging om, nu er een muzieknis is, meer concerten te geven. Het bestuur is van goede wil, doch ei is geen geld. Niettemin zal men zien of het mogelijk is. De heer Brand verzocht verplaatsing brievenbus op de bedevaartsplaats. Als de V. V. V. zich er voorspant, komt het in orde. Hoewel de meerderheid van het bestuur meende dat het niet tot de taak der V. V. V. behoorde, had de vergadering een andere gedachte. Besloten Je verplaatsing tv. vragen. Ook vroeg de heer Brand rn het bedevaart- seizoen stoppen van enkele treinen, al was het maar 4 per dag. Hierover werd druk ge discussieerd, doch men meende, dat het beter was dat de pastoor of het bisschoppelijk comité die aanvrage deed zoolang de Ned. Spoorwegen zelf hun belang niet begrijpen. De heer van Gemeren stelde voor om op nieuw een wandelkaart uit te geven. De heer Holtes (bestuur) vond dat niet zoo eenvoudig want dan moeten beide ker ken verzet worden. Deze opmerking veroorzaakt algemeene hilariteit, daar op de oude wandelkaart de kerken verwisseld waren. De voorzitter zeide overweging toe, hij gaf toe dat het noodig is, doch hoe de uit gaven te dekken. De heer van Diepen miste de begrooting. De voorzitter zeide, dat er spoedig weer een vergadering plaats heeft. De begrooting is niet ingediend om dat men nog niets kan zeggen, zoolang de gemeente de subsidie niet fkeft toegekend. E>e heer van Diepen zeide, dat dit op de jaarvergadering behoorde. De oud-voorzitter herinnerde van Diepen aan dezelfde moeilijkheid, toen spr. nog in het bestuur was De voorzitter vond het niet erg om de begrooting eenige tijd aan te houden. Na behandeling van minder belangrijke vragen, volgde sluiting. Ingekomen personen: Mej. A. G. H. van der Weide, R K„ L 144, van 's Gravenhage. H. M. Kragt, Rem., K 41, van Schiedam. Mevr. W. H. de Ko- ning-Oltmans, E.L., C 122, van Amsterdam. Wed. A. Bosch-Laan, R.K., F 88, van Bovenkarspel. T. J. Brom, R.K., A 385, van Dongen. J. de Boer, R.K., F 227, van Berkhout. J. Baars en echtgen., R.K., F 137, van Rijswijk (Z.^H.) C. A. van der Parre en echtgen., geen, C 120, van Am sterdam. G. Ch. H. Dijksfra, geen, K 21, van N. O. Indië. Mej. E. M. de Waal, N.H., A 88, van Alkmaar. W. Beemster- boer en echtgen., N-H-, F 75, van Alkmaar. J. H. M. J. Schole en gezin, N.H., J 213, van Alkmaar. H. van der Wal en gez., N.H., F 87, van Alkmaar. S. de Vries, geen, J 212. van Enkhuizen. Mej. J. Klooster, N.H., J 212, van Enkhuizen. J. Zwaanswijk en echtg., geen, F 209, van Haarlem. C. F. Hulskamp en dochter, R.K., J 60a, van Alkmaar. Mej. F. Bom- mert, R.K., J 60a, van Alkmaar. Mej. C. Flach, N.H., I 151, van Ravenstein. S. Runia en echtgen., geen, )echtgen N.H.), D 29, van Amsterdam. J. Duinmeijer. N.H., B 96, van Koedijk. S. Altena en gezin, R.K., D 30, van Amsterdam. J. J. Hamers, R.K., A 385, van Dongen. G. de Leeuw, R.K., F 160, van Wormerveer. J. Veile en echtgen., R.K., C 127, van Amster dam. Mej. H. P. L. Werkman, N H„ A 244, van Assen. J. J. de Vette, R K., L 86, van 's Gravenhage. H. Koppes, R.K., D 14, van Castricum. Mevr. H. Koel—Pesser, ë.H., F 158, van Alkmaar. Mej. N. C. Akkerman, N.H., A 222, van Amersfoort. J. Kruk en echtgen., N.H., E 37, van Beverwijk. C. Fijnheer en gez., N.H., H 51, Medan (N.O.I.) C Brink en gezin, R.K., C 73, van Alkmaar. C. Lee- seman en gezin, geen, F 171, van Amster dam. Vertrokken personen: G. Schieffer en echtgen. naar Haarlem. Mej. A. Zoon, naar Alkmaar. P. N. Ko men, naar Harenkarspel. M van Veen, n. Uitgeest. A. H. Emmerling, n. Leiden. H. Scheele, n. Den Helder. Wed. A. A. Verweij—Slingerland, n. Alkmaar. Mej. M. van Schouwenburg, n. Noordwijk. Wed. I. BlomNeefjes, n. Oude Niedorp. Mej. M. E. Denijs, n. Bussum. Wed. k'. v. d. HovenVlug, n. Alkmaar. Mej. A. E. Kleef, n. Heemskerk. Mej. M. G. C. Jon ker, n. Delft. Mej. IJ. van Wetering, n. Alkmaar. Mej. A. M. Pronk, n. Delft. Mej. H. C. Bakker, n. Zuilen. Mej. A. Verduin, n. Beemster. Mej. J. Verduin, n. Alkmaar. Mevr. M. PeereboomRaat, n. Alkmaar. Mevr. C. Schut—Kops, n. Cas tricum. J. B. de Wit en gezin, n. 's Gra venhage. J. C. Dingerdis en gezin, naar Castricum. P. J. Th. Pieters, n. Alphen aan den Rijn. A. Delver en echtgen. naar Schagen. 'Onder leiding van den Chr. Besturen bond had Maandagavond de prc-pagan- davergadering plaats van het Chr. Nat. Vakverbond in de Ned. herv. kerk. De voorzitter, de heer Vinke, opende op de gebruikelijke wijze en zette na een woord van welkom het doel dezer vergadering uiteen, waarna het woord werd verleend aan de heeren D. de Ridder van Amsterdam die tot onder werp had „Een nieuw front" en K. Kunst van den Haag met het onderwerp „De oude strijd". Door beide sprekers werd gewezen op de gevaren van het fascisme en nat. so cialisme voor de chr. vakbeweging En dat men trotsch den nood der tijden zich niet in vertwijfeling laten brengen door de leuzen gepropageerd door ge noemde beweging. Maar dat men front heeft te maken en te strijden daar tegen, steunende op de beginseden vast gelegd in het woord van God. Men ver wachte het niet van den mensch zelve, maar schare zich achter den banier dee kruises, hetwelk in de allereerste plaats door de chr. vakorganisatie wordt voor gestaan. Ter afwisseling verleenden de heeren K. Kok (tenor), J. Pluister-en K. Wage naar (orgel) hunne medewerking tot het doen slagen van dezen avond. Door ds. van Baaien werd het slot woord gesproken, waarna deze zoo leer zame avond op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Onze plaatsgenoote mej. Gre Otto be haalde te Amsterdam het diploma voor ste nografie (syst. Groote) met lof en voor ma- chineschrijven. T ZAND. In het gezin van den heer J. S., veehou der alhier, heerscht tongblaar. Dinsdagmiddag vergaderden dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden van den pol der Heerhugowaard in het polderhuis te Oudorp. De dijkgraaf, de heer Wiebe van Slooten, opende de vergadering met een woord van welkom. Ingekomen waren de verslagen van prof. Thierens en van den directeur van den Pro- vincialen Waterstaat, inzake de geplaatste motoren. Uit het verslag van prof. Thierens stippen we het volgende aan: Bij de proef met de Westelijke motor maak te deze 290 omwentelingen. Er werd bij deze proef, die 26 minuten duurde een hoeveelheid brandstof gebruikt, die neerkomt op gemid deld 24 K.G. per uur. Er werd daarbij een hoeveelheid water geleverd van 0.268 M3 per seconde. Het rendement van deze motor bedroeg ruim 72 pCt. De Oostelijke motor maakte bij de proef die 30 minuten duurde ook 290 omwentelin gen. Deze gebruikte ook 24 K.G. brandstof per uur. De wateropbrengst was hier 0.211 M3. per seconde. Het rendement van deze motor bedroeg 69 pCt. Bij de wateropbrengst moet men er rekening mee houden, dat de molen veel last ondervonden had van kroos. Prof. Thierens adviseerde de motoren aldus te aanvaarden, ondanks het feit, dat de ge bruikte brandstof meer was dan was gega randeerd. De directeur van waterstaat verklaarde in zijn rapport, het geheel eens te zijn met prof. Thierens. De voorzitter zei, dat de motoren, een paar kleinigheden daargelaten, voldoen. Verder deelde de voorzitter mede, dat een leening was gesloten bij een firma in den Haag tegen 4 1/4 pCt. De heer De Boer zei, gehoord te hebben, dat de macnines eens bij een hooger toeren tal dan 290 warm waren geloopen. Spr. vroeg hierover inlichtingen. De voorzitter zeide, dat hem hier niets van medegedeeld was. De opzichter deelde mede, dat de machi nes bij 335 omwentelingen een te hooge tem- peratuur krijgen. Spr. veronderstelde, dat de toevoer van koelwater nog niet hopH was. m 0r<J* De heer Kostelijk vroeg of het daeeliiUx». bestuur van oordeel was, dat we het w nu goed kunnen beheerschen. Spr gaf i* zijn oppervlakkig oordeel te kennen dat naar zijn meening bij de vorige regeni>eri<vu te lang met het water gezeten hebben De heer K. van Langen wees er op in een korten tijd heel veel water gevallen De heer Kostelijk beweerde, dat men in d Schenner het water veel beter baas was Sor weet het voor een deel hieraan, dat de die het water heeft af te leggen bij ons H' groot is. De voorzitter deelde mede, dat hij na d* vorige regenperiode naar het gemaal gegaan was en gezegd had, dat men vlugger moest ma en. Hierna was het water dan ook vlug. ger weggegaan. Verder wees spr. ook op den langen weg, die het water heeft af te leggen Daardoor is bij het gemaal het water vaali laag, terwijl het verder veel hooger staat. Dit bemoeilijkt het malen ook. Voorts deelde de voorzitter mede, dat nu de machines zijn itv geloopen, het dagelijksche bestuur de bedoe ling heeft eens een dag te malen met 350 om wentelingen. De heer Poland beweerde ook, dat het te lang duurde, voordat het water weg was. Spr. klaagde er over, dat het personeel op het gemaal niet vrij uit durfde spreken. Spr. had den opzichter op den man af gevraagd wa: zijn indruk was. Geven de machines meer of minder water dan de gesloopte stoommachf. nes? Toen had de opzichter hem gezegd, dat naar zijn meening de nieuwe machines min. der water opbrachten. We zijn dus, aldus spr., achteruitgegaan met de nieuwe motoren. Hoe moet het nu gaan als we straks op Schermerboezem moeten uitslaan, waarbij we ten eerste 7 pCt. kracht meer moeten heb ben en ten 2e veel meer voor peil komen te staan Spr. maande daarom aan tot voorzichtigheid bij het aannemen van de motoren en bij het uitbetalen van het honorarium van prof, Thierens. Voorts merkte spr. op, dat de mai chinisten de motoren niet harder durven la ten draaien, daar ze dan bang zijn voor warm loopen. De voorzitter merkte op, dat de machina meer water moeten kunnen geven. De heer Gootjes wees op de metingen, waarbij gebleken was, dat de motoren bij 290 omwentelingen even veel water geven dan de stoommachines deden en als het toerental op gevoerd werd dan geven ze meer. Volgens spr. mogen we alleen daarmee rekening nou- den, niet met indrukken. De heer K van Langen beweerde, dat som- mige duikers in den polder niet ver genoeg open stonden. Andere hadden weer te ver open gestaan. Daardoor kon in sommige ge deelten van den polder het water niet goed was, terwijl men in andere gedeelten niet kon varen, doordat het water te laag stond De heer Wonder drong aan op een proef- bemaling een dag lang met 350 omwentelin gen. Spr. becritiseerde verder de houding van de firma „Werkspoor". De machines werden bij 335 omwentelingen te warm, waar een monteur van „Werkspoor" bij was. Volgens spr. was het toen toch de taak van „Werk spoor" geweest om dit direct te onderzoeken. De Heer C. van Langen vond dat er iemand anders aangesteld moet worden voor het openzetten der duikers De heer Oudeman bepleitte het gebrnik van schutten in plats van schuiven bij de dui kers. De voorzitter zegde toe, dat men op een paar plaatsen de proef met schutten zal ne men. Hierna was aan de orde het voorstel van het dagelijksche bestuur om voor 1934 een kasoeld'eening aan te gaan van maximaal 50.000. Aldus bes'oten. Vervolgens ging men over tot het verkiezen van een heemraad in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. Kieft. Bij een hersfemm;ng tusschen de heeren C. Po land en G. Bakkum kreeg de heer Poland 7 stemmen, terwijl de heer Bakkum 8 stemmen op zich vereenigde, zoodat de heer Bakkum verkozen werd. Bij de rondvraag vroeg de heer Wonder hoe het er voor stond met den duiker voor het huis van den heer Kostelijk. De voorzitter zeide, dat een goede verbete ring ongeveer 200 zou kosten. De heer Wonder zeide dit niet te veel te vinden met het oog op den toestand daar in den zomer". De heer Kostelijk merkte op, dat de bp staande toestand al veel beter is, dan zooais die het vorig jaar was. t De heer C. van l angen klaagde over Cfi toestand van den diik naar de veiling. De voorz'tter zegde beter toezicht toe. De heer Knijn wees er op, dat men tj® slecM de h*nd houdt aan het peil van po'der Br^ekhorn. Tot verbetering van dezen toestand W*™ den heer Kntin de zorg hiervoor opgedra'W- De heer PoHnd w'ide met het oo(r de 255. „Niet schreeuwen en antwoorden", siste hij. „Haar gaan we naar toe?" „Dat weten we nietl" "Heuach niet", bibberden ze allebei. „Waar komen jullie zoo opeens vandaan?" ging de kerel verder, Kionn* h Un beenen los te laten. „We komen uit zei Wn wPP ,and en gaan naar onze tante in Tirol," zei Wo-Wang, terwijl hij Simmy een wenk gat 256. Simmy begreep onmiddellijk wat Wo-Wang doelde en op het zelfde oogenblik gaven zij allene» tegelijk den kerel een flinke duw tegen zijn bol m het andere, vrije been. Die dubbele trap kwam iaak aan, dat de kerel een gil gaf, waardoor de chau» feur van den auto eens achterom keek.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6